Topiknyitó: Törölt felhasználó 2017. 07. 13. 18:56

OPUS Global Nyrt.  

Itt az uj topik ahol nincs helye trollkodasnak, szelkakaskodasnak. Hasznaljatok! :) Hajra Opus Global!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
HZo 2019. 07. 22. 13:32
Előzmény: #221679  HZo
#221680
Szerintem a piac előre beárazta ebbe az árfolyamtartományba. Mivel 2:1 lett az átváltási arány, tudható volt a várható részvénydarabszám is. A várható profitot meg mintha nem árazták volna be, sőt... ezért lesz fontos az első féléves jelentés. Személy szerint nagyon várom a jövő évet, ahol végre negyedéves gyorsjelentések lesznek. Sokkal átláthatóbb lesz a cég, nem is értettem, miért nem lépték meg ezt hamarabb. A költségek csökkenését is várom a fúzió következtében. Meg azt, hogy mi lesz azzal a tavalyi évben !123 milliárddal! megnövekedett 132 milliárdosra hízó tőketartalékkal. Idézet az április 30-ai konszolidált éves jelentésből:
"A Társaság hosszú távú, eredményes gazdálkodást kíván végezni, a meglevő portfóliók, ingatlanok és erőforrások kihasználtságának maximalizálásával az alábbiak szem előtt tartásával: 
 Átlátható, eredményes és transzparens működés; 
 További befektetési lehetőségek felkutatása és beintegrálása; 
 Saját vagyon értékének növelése; 
 Intézményi befektetők bevonása a részvényesi körbe; 
 A vállalatcsoport részvényeinek folyamatos és fenntartható árfolyam növekedése; 
 Részvényeseinknek osztalékfizetés biztosítása; 
 Befektetőinknek és munkatársainknak biztos jövőkép biztosítása; 
 Modern, európai nagyvállalat megteremtése."
Ezek a vezetőség céljai, MB elnökasszony nyilatkozatában ugyan nem ígért osztalékot, de nem mondta azt sem, hogy nem lesz - saját értelmezésem. De kiemelném az árfolyam emelkedését is, mint célt, nekik is ez a céljuk. Mindannyian erre várunk elsősorban, de ehhez több dolog szükséges. Senki se ijedjen meg, hogy most még nem látunk sokat ezekből, dolgoznak ők is, csak féléves jelentésekkel ez nehezebben látható. A BÉT-re feltett tájékoztatók is biztos, növekedő jövő felé mutatnak.
Jó helyen van a pénzünk, számomra nem kétséges, csak több időt kíván ez, mint arra sokan számítottunk.
Hajrá Opus! Teljesüljenek ezek a célok...
HZo 2019. 07. 22. 13:31
Előzmény: #221678  bozso49
#221679
Tisztelt befektető társak!
Igen, mindenki elégedetlen a mostani árfolyammal, én is. Lezárult a fúzió, mégsem sikerült 500 forint fölé menni... egyelőre. Nagyon várom az Eximbank jelentését, miszerint jóváhagyják a Soroksár-Kelebia vasútépítésre szánt összeget. Úgy gondolom, attól jöhetne egy erős vételi hullám, mivel a mostani negatív hangulatban ez még nincs beárazva a papír árfolyamába (ahogy sok más jó hír sem). Sőt, igen erős diszkont van a papírokon, ha a könyv szerinti 522 forint/részvény értéket nézzük. Ha nem tartana a 430 (gondolok egy negatív forgatókönyvre), 400 közeli szintekről már sokkal nehezebb lenne áttörni a 200 napost, ha megtartaná, akkor viszont kiváló lehetőség lenne erre a jó hírrel megtámogatva. Véleményem szerint ez a kulcsa annak, hogy végre kiemelkedjünk ebből a mocsárból. Ha sikerülne, biztosan nem ilyen lenne a kereskedés, hanem jóval élénkebb és persze egy emelkedő trendet támogató. Nem tudom, mennyi idő lehet egy ilyen hitelbírálat, talán még maga Varga Mihály se tudja, mikor lesz ebből hír, de már úgy kellene, mint egy falat kenyér. Persze várom a mozgalmasabb időszakot is, ahogy MB nyilatkozta. Ez még továbbra is időt, türelmet igényel, de őszre szerintem túlleszünk ezeken, és emelkedő szakaszba lépünk. Továbbra is töretlenül hiszek a cég sikerében, nem értek egyet azzal a teóriával, hogy ebből majd osztalékpapírt csinálnának. A magas készpénzállomány miatt gondolom, még fognak jönni ide nagyobb volumenű dolgok, de abban erősen kételkedem, hogy ez a Tigáz rész lenne, még akkor is, ha korábban a Status-ból jöttek az apportok is, pedig ez bele is illett volna a cég portfóliójába. Azt viszont nem gondolom, hogy le akarnák húzni a kisbefektetőket, a nagyhalak nem mi vagyunk ebben a történetben. Nem mi fogjuk kielégíteni a nagy pénzzel kapcsolatos álmaikat, mi túl kicsik vagyunk ehhez. Legyetek türelemmel, nem fog ez sem örökké tartani.
Tisztelettel
bozso49
bozso49 2019. 07. 22. 13:09
Előzmény: #221673  Maximova
#221678
Kináld fel soros  bának,biztos átveszi őket,és felkinálja hasznositásra az eu.-nak.
Törölt felhasználó 2019. 07. 22. 12:58
Előzmény: #221676  Maximova
#221677
Pannergy :))))))))))) vegyed csak és tartsd meg mind!!!!!!
Maximova
Maximova 2019. 07. 22. 12:48
#221676
Pénzkereseti lehetőség, amíg az Opi a 424 felé halad (emészti a pénzt).
-
TA alapon a PannErgy célára 782.
A stoploss adja magát kinek-kinek kockázat kezelési/viselési rendje szerint.
https://i.imgur.com/o1IzZiW.png
Maximova
Maximova 2019. 07. 22. 12:44
Előzmény: #221674  harula
#221675
+
:D
harula
harula 2019. 07. 22. 12:43
Előzmény: #221673  Maximova
#221674

Ki az a Kis Attila? És miért vágtad ketté?
elnézést nagyon fáradt vagyok....
Maximova
Maximova 2019. 07. 22. 12:37
Előzmény: #221669  gpeti
#221673
Nemtom jó volt-e, hogy hallgattam rád nyaralás ügyben.
Egy szál fürdőgatyában jöttem haza és a megvettük a Kis antillák felét.
Mit kezdek majd annyi venezuelai menekülttel? :)
harula
harula 2019. 07. 22. 12:35
Előzmény: #221671  Törölt felhasználó
#221672

akkor majd kutakodok kicsit éjjel... akkor lesz rá időm. Higításra én mániákusan csak a 400 körüli árfolyamot tartom alkalmasnak.
Jó pihenést!
Törölt felhasználó 2019. 07. 22. 12:33
Előzmény: #221667  harula
#221671
Har most en is pihizek. Vissza kell keresni hogy mekkora eredmenytartalekkal erkeztek az epitoipari cegek. Az nem a melok elolegje, az a korabbi evek eredmenye tartalekba. Mindegy nem erdekes, en tartom es higitok arfolyamtol fuggoen.
Goran25 2019. 07. 22. 12:27
#221670
Megorjit már ez a papír ...
gpeti
gpeti 2019. 07. 22. 11:57
Előzmény: #221665  Maximova
#221669
Max, én biztos vagyok benne, hogy még itt fogunk találkozni az 1000-es buli előtt. Addig is pihenj, menj nyaralni! Egy (utolsó)jó tanács: Nyaralásra feleannyi ruhát, de kétszer annyi pénzt vigyél, mint gondolod :)
vlagyimirmutyin
vlagyimirmutyin 2019. 07. 22. 11:55
Előzmény: #221662  gpeti
#221668

ha így halad csak ősz halántékú résztvevői lesznek az 1000-es  bulinak, vagy pár urnát majd betesznek a rokonok, az unokák valószínű még hálásak is lesznek...
harula
harula 2019. 07. 22. 11:45
Előzmény: #221657  Törölt felhasználó
#221667
Szia Babosko, többen többször említették már a az opus global nagy készpénzállományát, ez mekkora összeg? tudom nézzem meg az opus oldalán  a pü jelentéseket, de a melóhelyemen vagyok és jelenleg annyi a munkám hogy nem érek rá maszekra.... felháborító :-)
bozso49
bozso49 2019. 07. 22. 11:39
#221666
Összes milliárdos egy nagy G!!!
Maximova
Maximova 2019. 07. 22. 11:36
Előzmény: #221663  gpeti
#221665
Köszi Peti a korrekt megemlékezést a "semmibe" fogadásunkról.
Remélem nem a semmibe fúlunk bele, ha valaha nekiülünk meginni az általad felajánlott itókát. :)
Ha az ezresre hívnál meg, akkor beérem pár jó sörrel. Ez lesz a kib@szott jó buli.
Ha nagy bukta miatt invitálnál, akkor betolok egy lajtos kocsit és abban fürdetlek whiskyben.
Ez lesz a ráb@szott jó buli. ;)
-
Mindig is kedveltem viccelődéseidet a TA-val. Ízléssel tetted, soha nem volt bántó.
Én kitartok amellett, hogy a sok matematikailag, geometriailag szabályos alakzat a chartokon, nem a Zemberek kereskedéseiből - véletlenül - rajzolódik ki. Ennyi véletlen nincs!
Az "elromlott" TA jól jelezte, hogy veszíteni fogsz. Sajnálom. :( 
Egy álló napig összetört szívvel kóboroltam emiatt elhagyatott temetőkben és kiürített Opus bankszámlák között. :)
 -
Neeem, nem írok nekrológot!
Hajrá Peti! :)))
(remélem lesz ok rá, hogy egyszer beírhassam neked: 'Na, mi van megint ideevett a fene!')  
;)))))))  
Törölt felhasználó 2019. 07. 22. 09:35
Előzmény: #221662  gpeti
#221664
:( de megertem. Hianyozni fognak a kommentjeid, sokszor sokakat felderitettek. 
gpeti
gpeti 2019. 07. 22. 09:31
#221663
Még egy.. Maximova 03.-án feltett egy elemzést, melynek célára ~2héten belül ~500Ft volt, majd pár nap múlva visszavonta, hogy "elromlott". Én tartottam, hogy meglesz az 500, de nem jött be. Így a tévedésemet el kell ismernem. Fogadtunk "semmibe", de egy üveggel/pohárral a vendégem vagy Max, ha találkozunk ;)
gpeti
gpeti 2019. 07. 22. 09:27
#221662
Sziasztok, újra itthon, gondolom mindenkinek nagyon hiányoztam :) 
 
Sokat nem rontom a levegőt, megfogadtam, hogy abbahagyom a fórumozást az itt (is) eluralkodott nyavalygás, siránkozás, mindmeghalunkrohadjanakmeg stílus miatt. Ez nem az én világom. Minden kitartónak sok nyerőt, a siránkozóknak minél nagyobb buktát kívánok (pedig nem ez a típusú ember vagyok, de elegem van belőlük). NEEEM, nem szálltam ki, minden darabom megvan, és töretlenül hiszek a részvényben. Akikkel ímélezgettem, továbbra is megtalálnak, írjatok, vagy hívjatok ha van vmi, én is ezt teszem.. Köszönöm az eddigi eszmecseréket, remélem kicsit tudtam a humorommal (is) emelni a fórum színvonalán. 1000-es bulin találkozunk.
 
Minden jót! Hajrá Opus.
Higuain
Higuain 2019. 07. 22. 08:31
Előzmény: #221660  Törölt felhasználó
#221661
ok, értem

Topik gazda

babosko30
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek