Topiknyitó: Törölt felhasználó 2017. 07. 13. 18:56

OPUS Global Nyrt.  

Itt az uj topik ahol nincs helye trollkodasnak, szelkakaskodasnak. Hasznaljatok! :) Hajra Opus Global!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2019. 06. 15. 00:14
Előzmény: #215959  betgyuri
#215960
Amugy igy italozva horgaszat kozben elmelkedve en is csak egy iranyt latok, es az az osztalek! ;) https://st3.depositphotos.com/5266903/18747/v/1600/depositphotos_187472814-stock-illustration-up-directional-arrow-composition-with.jpg
betgyuri
betgyuri 2019. 06. 15. 00:11
Előzmény: #215958  Törölt felhasználó
#215959
A Bige ügy... nos szerintem hamarosan ki fog derülni... a vevőkör kénytelen lesz csányihoz és Mészáros köreihez fordulni... A vagyonelemeket olcsón fogják felvásárolni ha tényleg a Katasztrófavédelem bezárta
Egyébként Csányi utódlásban gondolkodik... és hát Vida személye háttere alkalmas lehet rá. 
Csányi nagyon közel van Orbán érdekeihez :) Csányi is tud a Gigabankról.... szerintem a Gigabank és az OTP között nem lesz harc :) Sőt komoly erő egyesítés lehetséges,,, akár közös részvényesi tulajdonlás sem elképzelhetetlen. 
De ez az én személyes víziom :) 
Törölt felhasználó 2019. 06. 14. 23:54
Előzmény: #215957  betgyuri
#215958
Lehet hogy Bige az ara annak hogy Csanyi ehhez csendesen asszisztal?
betgyuri
betgyuri 2019. 06. 14. 23:37
Előzmény: #215956  betgyuri
#215957
Tehát összefoglalva : 
Van egy Fúziós ( OPUSBA olvad a Konzum ) 06.30ig. 
A Konzum Befektetési vagyonkezelő is érintett az ügyben.  = MKB sztori miatt is fontos, érdekelltsége van.
MKB tőszdér jön 06.17.-én.. 
BUDAPEST BANK. ( Takarékszövetekezettel együtt a Gigabank létrehozása elindult ) Bártfai-Mager Andreának, a nemzeti vagyon kezeléséért felelős tárca nélküli miniszternek június 30-áig kell tárgyalnia a Budapest Bankra (BB) vevőként szóba jöhető pénzintézetekkel.A fő bárki vegye meg a Budapest Bankot, mélyen a zsebébe kell nyúljon: a kormány legalább annyi pénz szeretne kapni érte, mint amennyit kiadott rá, azaz csaknem 700 millió dollárt, azaz közel 200 milliárd forintot.a legnagyobb esélyesnek az MKB számít. Már csak azért is, mert – mint azt az mfor.hu korábban megírta –napirenden van egy szuperbank létrehozása, amely a BB-ből, az MKB-ból és a Takarékbankból jönne létre, részvénycserék révén.Ennek első lépcsője lenne a BB többségi tulajdonának az értékesítése, mely során a lap értesülése szerint a vevőnek azt is vállalnia kell majd, hogy beleegyezik abba, friss szerzeménye egyesüljön az MKB-val és a Takarékbankkal, előreláthatólag 2020 után. Egy ekkora pénzintézet már komoly kihívója lehetne a Csányi Sándor vezette OTP-nek . 
Valamint lesz egy 4IG SPLIT. 
Kemény lesz a következő hét. A Dátumok nagyon nagyon közell vannak. A 4IG SPLIT, MKB nem véletlen indul el ugyanazon a napon. Budapest Bank megvételéhez kell ez.... OPUS a fő zászlóshajó az ügyben. 
betgyuri
betgyuri 2019. 06. 14. 22:56
#215956
Konzum Befektetési alapkezelő


Tulajdonos
 
Mészáros Lőrinc 53%, Konzum Befektetési és Vagyonkezelő Nyrt 47%
 
Kezelt alapok
 
A Konzum Befektetési Alapkezelő Zrt. az alábbi befektetési alapokat kezeli:
▪ REPRO I. Magántőkealap
▪ Konzum PE Magántőkealap      ( 4IG 26,74% )
▪ Konzum II. Ingatlanbefektetési Alap
▪ METIS Magántőkealap             ( MKB BANK 35%, )
▪ METIS 2. Magántőkealap
Stratégia
 
A Konzum Befektetési Alapkezelő Zrt. a Konzum (Konzum Nyrt.) csoporthoz tartozik, mely elsősorban Magyarország területén működő, a turizmus, szálláshely szolgáltatás, pénz és tőkepiaci, illetve ingatlan érdekeltségekkel/befeketésekkel rendelkező vállalatokra fókuszálja tevékenységét, ezen a területen működő társaságokba, illetve ingatlanokba fektet be.
Az Alapkezelő stratégiájába ennek megfelelően ingatlan és magántőke alapok kezelése illeszkedik.
Az Alapkezelő és az általa kezelt befektetési alapok portfoliójában olyan befektetések találhatóak, mint a HUNGUEST Hotels Zrt., a Balatontourist Kft, illetve az MKB Bank.
Az Alapkezelő által kezelt ingatlan alapok nagyszámú kiváló lokációval és jó jövedelemtermelő képességgel rendelkező ingatlannal rendelkeznek.

A web oldaluk link címe : 
http://www.konzumalapkezelo.hu/nyitooldal
betgyuri
betgyuri 2019. 06. 14. 22:32
Előzmény: #215953  betgyuri
#215955
És az MKB valamin a 4ig azonos időpont (06.17) és a közös bennük : Konzum Befektetési alapkezelő mind a 2 tőzsdei cégben érintett : MKB és a 4ig.
Csibefasirt
Csibefasirt 2019. 06. 14. 22:22
Előzmény: #215951  stayer81
#215954
jó hát tudom én :D de gyűljön csak, abbó baj nem lehet :DD 
betgyuri
betgyuri 2019. 06. 14. 22:21
Előzmény: #215951  stayer81
#215953
Én is :)
Ugyanakkor 17én indul az MKB, és a 4ig split...A kettőnek csak a dátuma azonos egyenlőre.... 
betgyuri
betgyuri 2019. 06. 14. 22:19
Előzmény: #215949  ldani
#215952
Így van kezeli. De a Konzum  Nyrt  ( ami beolvadó az Opusba) annak viszont leányvállalatban ( tehát tulajdonosa) a Konzum Befektetési Alapkezelő...
stayer81
stayer81 2019. 06. 14. 21:32
Előzmény: #215950  Csibefasirt
#215951
A jó hírekkel tele a padlás! Most már árfolyam emelkedést is hozhatna, lehetőleg tartósat!
Csibefasirt
Csibefasirt 2019. 06. 14. 21:28
Előzmény: #215948  betgyuri
#215950
hmm ha igazad van, akkor ez is elég jó hír :D 
ldani 2019. 06. 14. 21:27
Előzmény: #215947  betgyuri
#215949
Ezt egy hónapja én is felvetettem, de arra jutottunk, hogy a Konzum Befektetési Alapkezelő nem tulajdonosa a Metis 2 magántőkealapnak, "csupán" kezeli azt (http://www.konzumalapkezelo.hu/hu/alapok/firstfund-intezmenyi-ingatlanbefektetesi-alap/portfolio).
betgyuri
betgyuri 2019. 06. 14. 21:06
Előzmény: #215947  betgyuri
#215948
És épp a  Konzum beolvadás következményeként a Metis Magántőkealap 35%-a, valamint az Rkofin 13,62%-a Opus érdekeltségbe kerül. Ez pedig 48,62%.
Ennyi. Vége  :) 
betgyuri
betgyuri 2019. 06. 14. 21:02
Előzmény: #215944  betgyuri
#215947
Folytatom..
Az Rkofin egyszemélyi tulajdonosa a Metis 2 magántőkealap, aminek tulajdonosa a Konzum Befektetési Alapkezelő, aminek anya tulajdonosa a Konzum Nyrt. A Konzum Nyrt pedig beolvadó az Opusba....... 
SZÓVAL AZ MKB tekintetében az OPUS hoz komoly érdekeltség fog átkerülni a most zajló beolvadással, ha úgy tekintem, hogy a Konzum és annak érdekeltségi az Opusba kerülnek át.... 
Ez persze saját vélemény. 
Smile62 2019. 06. 14. 19:17
Előzmény: #215941  gpeti
#215946
Már leírtam egyszer, hogy ŐK nyilatkozták, hogy neki minnél olcsób annál jobb, a külföldi tőzsdére vezetés miatt. Szerintem ezért nem emelkedik az árfolyam. De biztos vagyok benne ,hogy nagy emelkedésnek nézünk elébe, csak sejteni lehet.
Törölt felhasználó 2019. 06. 14. 19:05
Előzmény: #215941  gpeti
#215945
Az utolsó előtti bekezdés tartalma nagyon ellentmond egymásnak
betgyuri
betgyuri 2019. 06. 14. 18:33
Előzmény: #215942  HZo
#215944
++:)
Azért érdemes megnézni az MKB tulajdonosi struktúráját. 
Konzum Nyrt leányvállalatban a Konzum Befektetési alapkezelő kezelésében van a Metis és Metis 2 magántőkealap, a kibocsátott befektetési jegyek pedig az ML család birtokában vannak. 
A Konzum Nyrt meg ha jól tudom beolvadó az Opusba.... 
ZM 2019. 06. 14. 18:28
Előzmény: #215941  gpeti
#215943
Majd kikötik nekik a Lock up -ot ...   :D és majd mindenkinek jó lesz meglásd ...   :D
HZo 2019. 06. 14. 18:15
Előzmény: #215940  traderszaki
#215942

Tisztelt befektető társak!
Véleményem szerint a mai napon kísérletet tettek a befektetők, vajon él-e még a 400/200-as szinten tartás. A válasz igen, még él, ahogy láthattuk, de már nem sokáig. Vagy a konzummal való kereskedés utolsó napjáig (június 24.) vagy az új Opus megjelenéséig (július 1.) ez így is marad szerintem. 
De ezt követően már piaci lesz a kereskedés, szerintem nem fognak beavatkozni. Felejtsük el a 400 alatti árfolyamokat (ha csak nem üt be hirtelen egy gazdasági válság), mert felfelé fog menni, érdekük is lesz a fúzió eredeti célja miatt (1 milliárd euró feletti kapitalizáció). 701millió db részvény x 400Ft = 280,4milliárd.... 701millió db részvény x 500Ft = 350,5milliárd... Ez már inkább hasonlít...322Ft/euró árfolyam mellett. A befektetői prezentációban írtak 350-400milliárdos kapitalizációt, minimum ennek elérésére számíthatunk a fúziót követően rövid időn belül, tehát 500 feletti árfolyamra. Ezt támogatja a sok be nem árazott jó hír. 
Ha így lesz, és ennek örömére sokan kiszállnak kis bukóval vagy épp olyan áron, ahogy beszálltak, szerintem nagy hibát követnek el. Az "igazi" Opus története csak most fog indulni. Minek ültek benne eddig bukóban? Kik akarnának így kiszállni, egy növekedési fázisban lévő cégből, amikor már az árfolyam is kezd a helyes irányba állni? Szerintem inkább egyre többen akarnak majd beszállni, ha látják egy kezdődő emelkedés kibontakozását, ami fundamentálisan - finoman szólva - is meg van támogatva.
Türelem, kitartás, már ott a fény az alagút végén. Van egy olyan érzésem, hogy bő 1 hét maradt arra, hogy ilyen áron lehessen még venni, aztán majd pár hónap múlva sokan bánni fogják, hogy nem tették. Vélemény volt.
Az én bizalmam töretlen az Opusban, tartom, hogy 1 éven belül min. 1000Ft árfolyam + osztalék.
A tévedés jogát fenntartom. 
Mindenkinek jó hétvégét, jó egészséget, és építő jellegű gondolatokat!
Tisztelettel
gpeti
gpeti 2019. 06. 14. 17:57
#215941
Napok óta motoszkál a fejemben egy gondolat.. Fúzió után vajon meglódul, vagy (még)lejjebb verik? 'Aztat ugyan miért tennék kérdésre azt válaszolnám, hogy ugyebár az a cél, hogy  a külföldi/intézményi/nagy befektetők elé nagyon vonzó olcsó(!) papírt tudjanak odadobni, böszme jó kilátásokkal. A virágzó jövő (ígérete) már megvan. A 400 az már "olcsó"? Vagy esetleg a 300 lesz az olcsó? Félreértés ne essék, NEM azt mondom, hogy nem ér 400-at (sőt), csak nem e kell még "jóárasítani" egy picit.. Ugyanez lehet a végkimenetel, ha mondjuk 400-nál nem fogják veszegetni olyan mértékben és ütemben ahogy azt szeretnék, akkor pedig azért jöhetne a "jóárasítás".. Vagy megsütött a nap?
 
Részben ellentmond annak, hogy állítólag (ezt verebelik a csiripek) a Kínai hitelt úgy fizetjük vissza szinte azonnal, hogy azok olcsón bevásárolnak(tak?) Opuszból, egyben nagy forgalmat generálva felrántják annak árfolyamát. Ez után pedig ki is szállnak belőle azonnal annál az árfolyamnál, amikor az árfolyamnyereség visszahozta a kintlévő hitelüket.. Persze az adósságunk megmarad, de igazából a Kínainak már meg is térült a befektetett tőkéje, (és még mindig tartozunk majd neki :). Hajmeresztő.. Vagy megsütött a nap?
 
Töretlenül hiszek a sikerben, és már mindenképp kivárom. Már csak azért is, hogy el tudjam mesélni az unokáimnak, hogy benne voltam MO első fúziójában :) Történelmet írtunk :) Ebből lett ez a nyaraló. Vagy a másik verzióban: ezért lakok a híd alatt :) Vagy megsütött a nap? 32,5C-os a medencében a víz. Megyek, engedek hozzá hideget, megmártom hab testemet.
 
Jó 7végét kívánok minden OPUS tulajnak!

Topik gazda

babosko30
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek