Topiknyitó: Seismic 2017. 07. 13. 18:55

Opus Global Nyrt Forecast  

Mert kellett :)
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
betgyuri
betgyuri 2019. 03. 10. 12:02
#22360
Nos mivel kivezetik a Konzumot ... 
A Fő részvényesek estében Mi várható :???   
  Készpénz, vagy tulajdonos lesz az Opusban. 
Természetesen Mészáros esetében részvényszám emelkedést várnék. 
Konzum tulajdonsok : 
Mészáros és Felesége : Konzum Pe Magántőkealap
Jászai Gellért 
OPUS nyrt : 
Konzum Management ? 
Konzum PE magántőkealap ?
A Konzum Pe magántőkealap tulajdonosa Mészáros és Felesége ( gondolom a Konzum Management is az ). 
De vajon a Konzum kivezetésével a 2 cég tulajdona megmarad??? 
betgyuri
betgyuri 2019. 03. 10. 11:52
Előzmény: #22358  Templeton
#22359
Az árfolyamot ők vitték le,, ez sajnos kiderült. 
Nézd meg a tulajdonosi struktúrát... Nem kevést fognak megforgatni itt az átváltásnál,                                      A Tulajdoni hányad miatt tették ezeket az árakat. Nagy kérdés, hogy a bekerülnek -e Opus tulajdonosi körbe , vagy mind készpénzbe lesz kifizetve..... Egyszóval erős Összefüggés van az esés és az átváltási árak között
Templeton
Templeton 2019. 03. 10. 11:15
#22358
Barki barmit is vizional a penteki zutty moge (soros, shortosok, ontes, apportosok, gyikemberek, tolvajreszveny, kifosztas, cseh brokik, modi, arfolyamkarbantartas stb.)es probal ebbol mar kozeptavu trendelorejelzest alkotni , az eses bizonyosan ellentetes volt a ceg szandekaival (es a fuzioval kapcsolatos eddigi kommunikacio egyszer majd be fog kerulni a vallalati esettanulmany konyvekbe.....elrettento peldakent). 
Akarmi is az arfolyamceljuk (ha volt/van egyaltalan), rendkivul rossz az optikaja annak, ha az ev BET esemenye (azaz a fuzio) azzal indul, hogy a kozlemenyt kovetoen zuhanorepulesben beleall az arfolyam a foldbe (pentek este pezsgobontas az andrassy uton velhetoen nem volt). Nem veletlenul jott ki delutan az MTI kozlemeny, amiben feketepe az eredmenyekrol, meg a 2019 Q3-Q4ben varhato nemzetkozi tokepiaci megjelenesrol beszelt. Foleg annak fenyeben ellentetes ez a tegnapi arfolyammozgas, meg a zarogyertya alapjan varhato tovabbi trend a ceg erdekeivel, hogy a jovobeni forrasbevonas erdekeben gozerovel keszulnek a nemzetkozi tokepiacokra. Marpedig ha  egy globalis alapkezelo frontier, meg emerging market equity portfolio managerekent ranezek egy eszkozre, az egyik legfontosabb amit nezek (nem a VIP beszallo, meg a hasonlo kozszajon forgo tevkepzetek), az a sajat modellezeseim, a cegen beluli makro meg iparagi elemzocsapat reportjai alapjan kalkulalhato es tervezheto arfolyammozgas, ill. a kivalasztott ceg kiszamithato mukodese/novekedese (mert pl hiaba alulertekelt egy eszkoz, kisbufi nyelven VIP beszallo, ha rovid/kozeptavon ez nem fog valtozni, vagy meginkabb alulertkeltte valik). Ez a hektikus (de lenyegeben stabilan eso) arfolyammozgas semmikepp sem jo alap a kulfoldi forrasbevonas elokeszitesehez, nem is beszelve a ceg novekedesi es uzleti strategiajanak zavarossagarol.  
Szoval erdekes lesz a hetfoi kereskedes, meg amig eldol merre az arra, mert ha eddig nem is nagyon foglalkozott a ceg az arfolyammal, a nemzetkozi forrasbevonas eloszobajaban, meg a 314es visszavasarlasi ar latotavolsagaba kerulve lassan mar kenytelen lesz a kialakult helyzettel kezdeni valamit. Ahogy tobben is irtak, szigoruan TA alapon az irany 3xx tartomanyba is vezethet, ha nem sikerul megkapaszkodni 400 felett, odalenn meg aztan a 314 mar magneskent vonzana az arfolyamot. 400 ala benezve, meg a 314 fele konvergalva az egesz fuzio lenyegeben bohozatba fordulhat (tokepiaci/tozsdei ertelemben) a kovetkezo 30 napban. De mivel a piac most ide varja, meg a ceg sem azon akar velhetoen matekozni, mennyi casht kell eloteremteni reszvenyvisszavasarlasra, es eleg furcsa uzenet lenne, ha a fuzio igy "besulne", nem lepodnek meg, ha egy-ket nap iranykereses utan a 3xxtol tisztes tavolsagban stabilizalodna az arfolyam (persze igy megint csak a panikban az alsobb szinteken a pakkjukat eldobalo kisbufik jarnak rosszul menetrendszerint).
  
Itt sokan bogarasszak a szamokat, kalkulalnak, meg keresik az osszefuggeseket (ontes, soros, gyikemberek, apportosok, valodi fundas ertek stb.), de elfelejtik a lenyeget: egy befektetesnel a legfontosabb szempont a kiszamithatosag es a tervezhetoseg. A hozam masodlagos ehhez kepest. Marpedig az OPUS eseteben ez a basic principle serul a leginkabb, mikor fundamentalisan akarom elemezni a ceget. Opus-Konzum kulonvalasztva, vegytiszta profilu cegek, majd aztan megis fuzio, apportok, reszvenykibocsatas, osztalek, van vagy nincs arfolyamkarbantartas/moderacio stb stb...a vegtelensegig lehetne sorolni, hogy mikor es hogyan serult a piaci bizalom, es hogyan valtozott az uzleti strategia minden elozmeny nelkul....Alapvetoen ez az elsoszamu rizikofaktor, ami nyomja az arfolyamot, es ami miatt meg mindig amolyan speka papir kategoriaban van a reszveny. 
eurocent 2019. 03. 10. 10:27
Előzmény: #22354  pomperj
#22357
OPUSG elsődleges célárám jelenleg 316, de lesz az olcsóbb is.
pomperj
pomperj 2019. 03. 10. 10:10
Előzmény: #22355  tozsdeguppy
#22356
Nem hianyzik. Olvasd ujra, Konzum benne van.
tozsdeguppy
tozsdeguppy 2019. 03. 10. 10:09
Előzmény: #22354  pomperj
#22355
csak a “lényeg” matadt ki. A turizmus. A felsorolásod a jelenlegi opi tulajdonkat említi. biztositas, turizmus stb hiányzik belőle. 
pomperj
pomperj 2019. 03. 10. 09:51
Előzmény: #22353  Seismic
#22354

Igen, lehetseges hogy a profit pozitiv meglepetes lesz, 
de aligha a 2019 evben. De 2020 utan van realis esely ra.
En a MatraiEromutol, a rengeteg szukseges beruhazasi tokekiadas miatt. kb. 5-6Mrd-ra szamitok a kovetkezo par evben (2018 evet -800M vesztesegben zarta)
A Viresol es Kall egyenkent inkabb 5-6 Mrd profitra kepes. A KONU egyszeri jo eredmenye nem ismetlodik, de hosszabb tavon az is 6-7 Mrd-ra becsulheto. Ez eddig kb. 20-24 Mrd.
A ket epito ceg profitjatol fugg szinte minden. 
Ha azok hoznak 10Mrd feletti profitot, akkor OPI teljesiti a 30Mrd varakozast, es a ceg PE=10 szorzoval ertekben  300-350Mrd-ot is erhet, ahogy a promocios anyagokban van. Akkor  400-500Ft/rv arfolyam fundasan elerheto lesz majd. Ha nem, akkor OPI ara egy gyengebb evben 2xx is tud lenni.
.
Egyebkent is, OPI ara valoszinuleg erosen hullamozni fog a kovetkezo 3 evben, realisan nezve a fundakat,  valahol  4xx-2xx kozott. Jo idegek kellenek hozza, nem valo mindenkinek. Ide inkabb jo fundas info  vagy jo TA elemzes kell, azzal  lehet elkapni a jo eveket vagy jo idoszakokat.  OPI szerintem nem "buy and hold",  (ahogy itt a tobbseg remeli es irja),   hanem trading papir lesz.
.
De a 2019 ev elso feleben az a valoszinu, hogy meg se fogja kozeliteni ezeket a fenti profit varakozasi szamokat. Peldaul ME orul,  ha zero korul lesz. Viresol es Kall most indulnak be, kezdeti nehezsegek boven lesznek. Szerintem 2019 ev gyengebb is lehet, hacsak az epito cegek nem hoznak meglepoen nagy profitokat.
.
De  a kovetkezo honapokban a  "megjott a realitas" hangulata dominal. Vege az irrealis almoknak, elkezdodik a fundak ervenyesulese, es meg kell mutatni, hogy nemcsak venni kell tudni a managmentnek, hanem mukodtetni is.
Seismic
Seismic 2019. 03. 09. 20:00
Előzmény: #22345  pomperj
#22353
Ez megint santit, mivel ket 50 milliardos ceg csak mist kezdett termelni..ha atlagos megterulesi rataval kb 8 ev alatt  megterul a befektetes, akkor ez a ket ceg kb 15 Milliardot fog termelni..ez kb 10 milliard eves bevetel+matrai 10M×83%=8 milliard, konzi tavalyi arbevetele 16milliard volt, M&M es Rkord, 51%a, ahol mar a konyvebn benne volt a 100Mos megrendeles..sajnos a pontos ebidta ertekre nem emlekszem fejbol..az igaz hogy nehez becsulni, mert a a bevetelek jo resze az epito cegektol fog jonni..
Törölt felhasználó 2019. 03. 09. 17:39
Előzmény: #22283  utopia
#22352
"És még mindig hisztek ennek a brigádnak." Ez nem hit kérdése, hanem kőkemény pénzügy. ;-) Én azt várom, hogy megvegyék a Telenort.
Livermoree
Livermoree 2019. 03. 09. 16:42
Előzmény: #22348  rbbj11
#22351
Én meg biztos ami biztos alapon nyitóba meg még 490-en reggel eladtam az összes 440-475 vételem. Aztán úgy éreztem francba korai volt... Aztán mégse.. Az 500as vételemmel meg majd egyszer lesz valami...
Törölt felhasználó 2019. 03. 09. 16:33
Előzmény: #22348  rbbj11
#22350
Az bizony. Én biztos voltam benne, hogy tdt long szivatást tdt short szivatás követ... Meg is kaptam a magamét "lukastól" meg "déltől" ezért a nap végén.
Törölt felhasználó 2019. 03. 09. 16:27
Előzmény: #22280  utopia
#22349
"Ha lenne egy igazán tapasztalt, hozzáértő menedzsment, talán megoldható lenne. De ők nem hagyták volna idáig fajulni a dolgokat." Ebben tökéletesen egyetértünk. Ritka már-már történelmi pillanat. Ahogy Petikeeeee írta, ha itt holnap bejelentenék az 500 forintos osztalékot, akkor is limittel esne... Ide vezetett a fantasztikus kommunikációjuk...
rbbj11
rbbj11 2019. 03. 09. 16:25
Előzmény: #22347  Törölt felhasználó
#22348
Hát igen....pedig olyan király voltam, hogy nap elején shorttal nyitottam, aztán kitörési visszatesztben atfordultam longba....biztos voltam benne, ez vmi tdt long szivatas, mikor tovább esett, ezért még záró előtt is vettem 450-en.
Tankönyvi szivatas volt 
Törölt felhasználó 2019. 03. 09. 16:19
Előzmény: #22231  rbbj11
#22347

Az kemény... Amúgy tényleg szépen meg volt ez ismét játszva... Csökkenő háromszögből fordulást jelző gyertyákkal történő kitörés, felfüggesztést követő hírre emelkedés majd ezen "játékból" keletkező nyerő azonnali realizálása...
"Ha az ember rossz vonatra száll, az sem segít rajta, ha az ellenkező irányba kezd futni."...
"Ezért a ... másik vonatra száll"
Le merem fogadni, hogy Clint tudja, hogy kitől idéztem. ;-)
Livermoree
Livermoree 2019. 03. 09. 14:20
Előzmény: #22345  pomperj
#22346
Az utolsó bekezdésed miatt fogja az érdek úgy kívánni, hogy fordítsák a dolgokat. Csak előtte kíméletlenül kinyírnak benne mindenkit.
Egyébként a fuziót meg a jelentést félre téve egy valami változott most pszicho szinten... Mégpedig a teljes csorda lefelé várja köztük már te is... Hasonló érzetem volt a választás előtt is amikor repültek itt a "kiszálltam" meg a "nemfogom hagyni, hogy elolvadjon a nyerőm " commentek - te légüres teret vizionáltál és valahogy mégis visszahúzták. Én hasonlóra számítok most is. Kemény hetek jönnek majd érthetetlen felmenetel. Megtisztítják a vonatot ami teli van... Még időrendben is teljesen egyezik a tavalyi április 10hez..
pomperj
pomperj 2019. 03. 09. 13:03
Előzmény: #22341  Seismic
#22345

Persze, igazat irsz. Csakhogy a vagyon erteknel csak szigoru feltetelek teljesulese eseten magasabb a tozsdei  ertek.
.
a)Peldaul, ha van legalabb 3-4% osztalek. De az nincsen.
.
b)Peldaul,  ha a PE ertek alacsonyabb, mint a BUX =10 koruli atlagosa.   
Errol most meg nem tudni semmit. De ha az P/EBITDA=6-7 szammal kalkulalsz, akkor P=30mrd*(6-7)=180-210mrd, es a reszvenyenkenti ertek 700m db reszvenyre leosztva 260-300Ft.  Ez a reszvenyenkenti  beigert profit sajnos tul keves ahhoz, hogy hogy PE=10 nel kedvezobb legyen, es 310 Ft fole menjen az erteke.
c)Vagy mi van meg?  ami kedvezobb volna mint a BUX atlaga? Vagy mint OTP?
Talan az, hogy alig van adossag. Ha jol nezem, a fuzio utani adossag cask 10.3Mrd. A Cash 580m, a fuzios ceg valakinek kolcsonadott 1.2 Mrd-ot, es a hosszutavu hitelallomany is pici, kb.590m Ft. A cegben a tokehez kepest nincs is likviditas.
.
De ez nezheto negativan is. Ha pl. 2m OPI reszvenyes  ugy dontene, hogy keri a casht a reszvenyert  (osszesen 2m*314Ft), akkor a cegnek arra mar nincs is a fordulo merleg alapjan eleg likviditasa.  Csak hitelbol tudja kifizetni a kilepo invesztorokat.
utopia
utopia 2019. 03. 09. 12:47
Előzmény: #22343  Seismic
#22344
Mindenki tudja, ki az a pár ember (főleg a másik topikban), aki fizetett kommentelő. Szeretik magukat nyugodt, minden gond nélkülinek kiadni, aki meg kételkedik, azt leugatják.
Seismic
Seismic 2019. 03. 09. 12:26
Előzmény: #22342  Livermoree
#22343
felhúzásban eladták, amit pár napja összesírtak..előbbivel nincs is gond, ha valaki aktivan kereskedik...az utóbbi viszont idegesítő...arra ott van a másik 2 topik, főleg úgy hogy tényleges cégértékelés nem történt csak vagyonleltár...
Livermoree
Livermoree 2019. 03. 09. 12:06
Előzmény: #22341  Seismic
#22342
Sok lett a sírás mostanság... nekem ez is sántít.
Seismic
Seismic 2019. 03. 09. 11:04
Előzmény: #22324  pomperj
#22341
Ez azért sántít rendesen. Akkor lenne ez a scenarió, ha kivezetnék a céget a bétről, és muszáj lenne mindenkinek eladnia - amelyről szó sincs-. Ellenben, most volt egy vagyonleltár, -amibe pl a közös rvrnyek sem számítatottak bele-, amely hitelesen tükrözi a cég vagyonát, de nem az Értékét! 

Topik gazda

Seismic
Seismic
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek