Topiknyitó: Seismic 2017. 07. 13. 18:55

Opus Global Nyrt Forecast  

Mert kellett :)
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
raus 2019. 03. 09. 10:58
Előzmény: #22324  pomperj
#22340
Így van ezert ++++
Ugy lesz mint anno OTP 3400 fel elemzesed 100% bejött!
Grat!
Szerintem nyar elejére a 314/153 ala fogjak küldeni hogy  minel tobb odaadja 
Azt kijön vmi gyenge osztalek 
Kulfoldi nem fogja venni ez nem OTP v MOL
Nekik ez a milliomos db számúaknak jo osztalek papir lesz arfolyam meg érdektelen !
rbbj11
rbbj11 2019. 03. 09. 10:47
Előzmény: #22326  Rockwood
#22339
Ez már csak ilyen, ha ilyen hatszele van egy cégnek. Az apporotok nélküli égbe lövés se volt piaci alapú ....valaki tolta a papírt 
rbbj11
rbbj11 2019. 03. 09. 10:45
Előzmény: #22324  pomperj
#22338
Szerintem pontosan ez esett le pénteki eladoknak 
csibe74
csibe74 2019. 03. 09. 10:28
Előzmény: #22335  kimpaa
#22337
A Rába pl. a saját tőkéje alatt forog bőven. Szóval ez sem igaz.
Törölt felhasználó 2019. 03. 09. 10:28
Előzmény: #22335  kimpaa
#22336
Még 30 napig itt fog oldalazgatni a papír....
kimpaa
kimpaa 2019. 03. 09. 10:12
Előzmény: #22334  Templeton
#22335
Egyébként nem is értem mi ez a szenvedés, mivel az összes papír a Bét-n az értéke felett forog jóval, tele van lufis papírokkal is, szóval miért pont az Opus/Konzum párosnak kellene esnie, a többi meg száguld? Az egész olyan faramuci helyzet
Templeton
Templeton 2019. 03. 09. 09:52
#22334
Szep az ido, mindenki menjen a termeszetbe, meg legyen a csaladdal, nem erdemes ezzel foglalkozni most. Amit irtam,  alacsony valoszinusegu negativ scenario, es mint ilyet, ezt sem lehet/szabad figyelmen kivul hagyni (ami biztos, 30 nap all rendelkezesre az ugyeskedesre, apr 8ig irasban kell nyilatkozni). Ami a lenyeg, hogy van hir, roadmap, tisztult a kep, ennek mindenkepp stabilizalo hatassal kene lennie a kereskedesre, hiszen az eddigi egyik legfontosabb rizikofaktor, a fuzio reszleteivel kapcsolatos bizonytalansag kerult kivonasra a kepletbol. Az elso hekhtikus kereskedesi nap alapjan nem szabad meg kozeptavu trendbecslesbe bocsatkozni, piaci es TA alapon teljesen termeszetes lenne, ha egy ideig meg rangatozik az arfolyam mielott a piac megemeszti es bearazza az uj infokat es vegleg iranyba all a papir (legyen az fel- vagy lefele). Az anyagot at kell olvasni es bogaraszni, valamint minden egyeb korulmenyt es mozaikot probalni kell elemezni (pl a fuziot miert a hazi ugyvedi iroda, es nem az igert top tier, pl MBB management tanacsado bonyolitja, hova tunt JG a nyilatkozatokbol stb.). Ami biztos, az OPUS/KOMZUM nem  ̶v̶e̶n̶n̶e̶k̶ kisbufiknek valo videk jelenleg.
csibe74
csibe74 2019. 03. 09. 09:49
Előzmény: #22327  kfredd
#22333
Azért egy OTP-t nem neveznék mutyinak. Ott bőven van külföldi alap is.
tozsdeguppy
tozsdeguppy 2019. 03. 09. 09:48
Előzmény: #22327  kfredd
#22332
Annyi negatívum azért volt, hogy kiderült a végleges részvénydarabszám és az is, hogy irracionálisan magas 40% körüli a nem részvényesek általi befektetés a cégen belül. Ezáltal minden adatközlések melyek az össz részvényszámhoz mutatják be az EBIDTA-t félreértelmezhetőek. Nem véletlenül nem volt egy prezentációban sem részvény/eredmény bemutatás. _Nyilvánvalóvá vált, hogy 100 Ft eredményből 60 Ft érinti a részvényeseket, tehát ezt a 60 Ft eredményt kell majd felosztani a 701 millió db részvényre. 
Ettől függetlenül én is úgy gondolom, hogy tisztább lett a kép. Személy szerint én szépen levezetek magamnak egy kimutatást, hogy milyen dinamikával kellene fejlődnie az eredménynek ahhoz, hogy X forintot érjen a részvény. Mivel a magyar részvénypiacról beszélünk a magyar parketten forgó papírok eredményességét gyakran a terjeszkedésük mértékével, potenciáljával (OTP) vagy az osztalék mértékével (MTELEKOM) mérjük. Az Opus azért jó opció mert a bevételszerzésre nincsen felső korlátozó tényezője - ez maga a piac - mint pl. a MTELEKOM-nak amely igen kötött piacon mozog. Érdekes lesz az a kérdés is a jövőben, hogy milyen osztalékpolitikát folytat majd a cég. Emlékeztetőül a CIG kifizeti a teljes nyereségét osztalékként. (Na persze ez utóbbi szolgáltatói piacon, mely elsősorban a szellemi termékek piaca az emberi erőforrás a legnagyobb befektetés, mely nem igényel egy új piac meghódításához képest nagy erőforrásokat). Éppen ezért valószínűleg az Opus számára a további növekedési potenciál előrevetítése nagyobb erőt adhat a részvénynek mint maga az osztalékpolitika kommunikációja.
Osztva/szorozva jelenleg túlértékeltnek tartom én is aki 600-as átlagárral van benne. De vannak igen kedvező jelek, melyek megjelenését NE VÁRJUK A FÚZIÓ LEZÁRTA ELŐTT! Éppen ezért lecsorgásra számítok még erről a nyomottnak tűnő árfolyamról is. Részvényt venni 3-4 évre kell. Hát ebben kénytelenek leszünk kivárni.
ZM 2019. 03. 09. 09:38
Előzmény: #22328  Spiska
#22331
Akkor a két  ötven centesért majd adnak egy ejuróst...és utana ősszel nyílik a nemzetközi egy eurós bolt...
utopia
utopia 2019. 03. 09. 09:31
Előzmény: #22327  kfredd
#22330
Ezzel valószínű megágyaztak a következő hónapok trendjének. De ha messzebbről nézed az egészet (nem napi szinten), azért a chartban benne volt és van a folytatás. A tegnapi nap tekinthető kvázi megerősítésnek. 
pomperj
pomperj 2019. 03. 09. 09:21
Előzmény: #22327  kfredd
#22329

Visszatert nalad is a realitas. 
Igaz, most sem  magad okolod ahogy kellene. Hanem a "reszveny mutyi", es a " senki nem lathatta elore". 
Ebbol annyi valoban igaz, hogy felre vezeto informaciokat kozoltek a felfuggesztes elott, es probaltak az "insider" kereskedest megelozni. Ami egyebkent helyes lepes volt, de a chart arulkodott a hirtelen volume novelessel es az ar gap-up mozgassal. Es aki arrol tudta olvasni a jeleket, jo esellyel lephetett be.
A hideg fejuek,  nemcsak en, hanem sokan masok is jol tradeltek. En meeg publikaltam is, minden szamot, a sajat daytrade-bol,  60min szinten.
.
Nem fogjak hetfon "rantani 12%ot felfele". Ki tenne ilyent?
Spiska
Spiska 2019. 03. 09. 09:16
#22328
Leviszik a beszállót a befektetési alapoknak 314/154 körülre?
kfredd 2019. 03. 09. 09:05
Előzmény: #22283  utopia
#22327

Nézd sosem érdekelt se a lebeszélők, se a felbeszélők véleménye, saját eszem után megyek. Sajnos ez a részvény totál mutyi, arra megy, amerre akarják. Látod, a jelentés és a közgyüli tervezetet 6-án dátumozták. Érdekes módon minden hír nélkül 5-én és 6-án ment "forgalommal" pár %-ot. ( megérne egy vizsgálatot, vajon kik vették hirtelen hír nélkül) Majd este közlik, hogy kitolják a dátumokat. Csütörtök reggel mégis felfügg, este a bejelentéssel ellentétben hipp-hopp közlik a hírt. Másnap ránk borítják az előző napi 6% emelkedést úgy, hogy szerintem semmi negatívum nem volt a kijött hírekben, sőt inkább pozitív volt. Ha ezt valaki előre meg tudta jósolni és funda és TA alapján látta előre, annak le a kalappal. Ezt se te, se pompi, se én és rajtuk kívűl senki nem láthatta előre. Ahogy ma esett 6%-ot, ha hérfőn akarják, meg rántják12%-al felfele. Na ezért vagyok benne, nem érdekel, nem kell a pénz, tőkém egy része ebben van és majd lesz vele valami. Többi pozijaim hála istennek bőven pozitívban vannak, így tényleg nem érdekel.
A szomorú ebben inkább az, hogy ezt az egész BET-et kb.5 év alatt nullára vágták, mezei kaszinót csináltak belőle... Mutyi az egész, kivétel nélkül minden hazai papírban..
Rockwood 2019. 03. 09. 09:01
Előzmény: #22322  rbbj11
#22326
Sajnos egyet kell értsek - a fundamentumok és a kilátások nagyon jók - kár hogy a kereskedés jelenleg nem piaci alapon megy, hanem előre eltervezve.
gipsy
gipsy 2019. 03. 09. 08:51
Előzmény: #22324  pomperj
#22325
Ugyanezt írtam tegnap érthetőbben talán. tehát, ha a Konzit leviszik 154 alá és ott sutyerák módon veszegetik, akkor garantáltan kap június végén 154 Ft-t rizikó nélkül. Világos. De ha csak a közelében veszi, akkor sem bukhat óriásit. Nem lesz aki adja? Dehogynem lesz! Megtámogatják olyan baljós hírekkel, amitől égnek áll a hajuk.
pomperj
pomperj 2019. 03. 09. 08:46
Előzmény: #22319  Clint
#22324
Ha igy van, akkor az rovid tavon meg rosszabb kilatas, mint templeton kollega jogos aggodalma. Mert amit irta, az elobb fog bekovetkezni. Innentol az OPI/Konu target ar a publikalt ertek,  a 314/154.  Es megeshet hogy napok alatt oda megy. 
.
Miert? Mert rengeteg invesztor csalodott, a fuzios szamok publikalasaval elmultak a delibabos csodavaro lazalmok, vilagossa valt  a 400-600-800 es az folotti varakozasok  irrealitasa. Felebredt Csipkerozsika a valosagra.
.
Aki meg szeretne a penzebol valami tobbet visszakapni 314 Ft garantalt elott, azoknak mindnek kell szallni elobb. Hogy ne kenyszeruljon a 314-et elfogadni. Es ez eladasi hullamot indit be: egymassal versenyezve fogjak adni.
.
https://www.kepfeltolto.com/kep/opiweekly01
tomspice 2019. 03. 09. 04:33
Előzmény: #22243  tomi23
#22323
Nagyon köszönjük a tanácsot. Nem fogadjuk meg
rbbj11
rbbj11 2019. 03. 08. 23:54
Előzmény: #22312  utopia
#22322
Nem, teljesen rosszul értelmeztél. Szerintem nem tekinthető befektetésnek az opi, sem most, sem régebben. Mivel nem piacgazdasági alapokon nyugszik a sorsa. Vagyis spekuláció. Az volt, az most, és az is marad, talán örökre. Ezért nem lehet vele tervezni.
De arról beszéltem, hogy ha más valóban befektetésnek gondolja, akkor sem így kell kezelnie, ahogy itt jajveszekelve teszi.
Clint
Clint 2019. 03. 08. 23:16
Előzmény: #22301  Templeton
#22321
Eddig nagyon tapasztalt,  hozzáértő gondolataid voltak. De ezt a hozzászólásodat gondold át még egyszer. 

Topik gazda

Seismic
Seismic
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek