Topiknyitó: Törölt felhasználó 2015. 01. 19. 14:03

OPIMUS  



Kizárólag Opimus részvénnyel rendelkező vagy annak vételén gondolkodó kultúrált személyeskedéstől mentes kisbefektetők részére.



Sok sikert kívánok az Opimus részvényeseinek.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
xmann 2015. 10. 29. 16:43
Előzmény: #6858  stock33
#6860
Ez a vita parttalan. Egyértelmű hogy tris nem érti hogy működik a hitelezés, de ennél sokkal meglepőbb hogy még nem látott CHF hitellel megvert szerencsétlen adóst sem. Úgyhogy lefordítom magyarra a vita lezárásaként:

Ha volt egy 10 milliós házad, és felvettél rá 2006-ban 8 M Ft-nyi CHF hitelt, de közben a hitel értéke 15 M Ft lett, a házad meg csak 7,5 M Ft-ot ér, akkor miután a házad elvitte a bank, nem fog békén hagyni, hanem addig üt, amíg ki nem préseli belőled az összes 15 millát.

Ennek a problémanak a kezelésére találták ki részben a magáncsődöt. Mondjuk ennél sz**bb jogszabályt szándékosan sem tudtak volna összerakni.
stock33
stock33 2015. 10. 29. 16:21
Előzmény: #6850  tris
#6859
ja, és még mielőtt agyalágyultként előugranál a "felszámolás, felszámolás" agybajoddal, emlékeztetnélek az általad leírt szövegre: " ott marad a 2 egység pénz. Ez a pénz pedig már tehermentes! "

cuncimókus, az a "két egység tehermentes pénz" ott van? olvasd el bátran az ökörséget, amivel előrukkoltál... :) ha ott van (elolvastad az ökörségedet? tudod a saját szavaidat értelmezni), akkor jóóóó mélyre dugd fel magadnak a felszámolás sztorivonaladat :)
stock33
stock33 2015. 10. 29. 16:17
Előzmény: #6850  tris
#6858
pubi, az alázásod folytatódik.

te vagy az, aki a szöveged elől menekülsz. de nem fog menni, újra és újra meg fogod kapni, amíg el nem takarodsz oda, ahova való vagy :)

továbbra is az a helyzet, hogy ha a "fedezetet magához vonja a bank" (ezzel akartad kifejezni a zálogjog érvényesítését, csak hát ugye akinek köze nincs a joghoz, az olyan butaságokat ír, mint amit neked sikerült összehoznod :) ), akkor a zálog tárgya nem a banké lesz, hanem azt értékesítik (szigorúan piaci körülmények között meghatározva az ellenértékét), majd az így befolyó pénzből fedezik a procedúra költségeit és rendezik a zálogjogra jogosult(ak) igényét. ha a zálog tárgyának értékesítéséből befolyt pénz nem fedezi a zálogjogosult(ak) követelését, akkor jön a végrehajtás a te "tehermentes" "két egységnyi pénzedre" a még fenn álló hitelezői követelés kielégítésére.

macisajt, jótanács: legközelebb vágd inkább magad kussba, úgy talán nem válsz a topic bohócává! :)
stock33
stock33 2015. 10. 29. 16:08
Előzmény: #6850  tris
#6857
továbbra is itt tartunk:

te, ezen topic bohóca, itt az egetverő hülyeség, amit leírtál, ízlelgesd: " Ha erre fel tud venni egy cég 2 egység hitelt, akkor ha a fedezetet magához vonja a bank, akkor ott marad a 2 egység pénz. Ez a pénz pedig már tehermentes! "

mondogasd magadban, hogy "tris hülye a témához, tris hülye a témához", majd olvasd el újra, amit leírtál. ezt ismételgesd addig, amíg végre megérted, hogy hülye vagy a témához.

tehát ott tartottunk, hogy megállípítottuk: neked baromira lövésed sincs arról, hogy mi az a jelzálog. fogalmad sincs arról, hogy hogyan érvényesítik a zálogjogot. közöd sincs ahhoz, hogy utána mi történik, fogalmad sincs arról, hogy mi történik akkor, ha a zálog tárgya nem elégséges a zálogjogosult követelésének kielégítéséhez.
tris
tris 2015. 10. 29. 14:10
Előzmény: #6853  Phylaxa
#6856
Ebben sok igazság van. Még ha lehetne vitázni rajta, akkor sem tenném.
De a vita tárgya nem az volt, hogy mi lesz azzal, aki benyeli az ingyen pénzt.

Azért gondolom abban is egyet tudunk érteni, hogy a mostani nagymenők sem teljesen tiszta pénzből rázzák a rongyot. :) Mégiscsak vannak játszópajtásaik. :)
tris
tris 2015. 10. 29. 14:03
Előzmény: törölt hozzászólás
#6855
Most komolyan kérdezlek. Hazudtam valaha?
Megírtam, hogy minden vételemet beírom és ha végeztem utána jöhet a statisztika.
Te minden vételem után számolgatsz. Nem bízol magadban, vagy azt gondolod, hogy közben sumákolok?:)
Szvsz még egy dózisba bele fogok nyúlni.
Kérdeztél még , de új vitába addig semmiképpen nem szeretnék belebonyolódni, ameddig ezzel a csilivilivel nem végeztünk. :)
Törölt felhasználó 2015. 10. 29. 11:50
Törölt hozzászólás
#6854
Phylaxa 2015. 10. 29. 10:44
Előzmény: #6851  tris
#6853
Ok, tehát a csillivillire felvett dupla hitelből keletkező pénzt eltűnteted és a csillivilit vihetik helyette.

Tiszta sor, csak innentől kezdve ne legyél tulajdonos semmiben, mert üzletet nem fognak azzal a céggel kötni, ahol a neved felmerül. :)
tris
tris 2015. 10. 29. 10:39
Előzmény: #6831  Törölt felhasználó
#6852
Minden odamondogatás nélkül írom, hogy köszönöm a türelmedet.
tris
tris 2015. 10. 29. 10:37
Előzmény: #6833  Phylaxa
#6851
Félreértesz!
A csilivili elmegy. Nincs semmi fedezetkimentés. Az bűncselekmény.
Ha 2x annyiért megveszi valaki, hát vigye. Extraprofit.
tris
tris 2015. 10. 29. 10:36
Előzmény: #6823  stock33
#6850
Én komolyan azt gondoltam többször, hogy biztos be vagy tépve, majd kijózanodsz. Tévedtem de az biztos, veled képtelenség szót érteni. A saját hsz-eidet is kavarod.
Veled abbahagytam.
tris
tris 2015. 10. 29. 10:34
Előzmény: #6822  Törölt felhasználó
#6849
Azért ezt komolyan nem értem. Nem szoktam előhozni témát. Ha valamivel nagyon nem értek egyet, akkor azt jelzem. Mi ebben az offolás!?

Most a 806-ra is reagálok:
„ Csakhogy a vita onnan indult, hogy egy hitelből vett akármi vagyon növelő-e. Ebből a szempontból az el lehet lopni eleve marhaság, mert triviálisan ha valamit ellenérték nélkül lenyúlok, akkor az vagyon növelő (csak hát bűncselekmény árán)... „

Fussunk át az egészen.
1. Amikor a csili vilit cáfoltam, akkor hitel nem növeli a vagyont alapon lehülyéztél.
Majd amikor már láttad, hogy az elúszott hitel valahol landol, akkor váltottál.
2. A palota utáni rész tehermentességét vitattátok. Kérdeztem többször, hogy mi a teher a jelzálog feletti hitelrészen (hiszen más vagyon nincs a példában), de választ nem kaptam
3. Most a legújabb verziód, hogy bűncselekmény. Ez akár lehetséges verzió is lehet (bár a felszámolási eljárás az nem bűnügyi, hanem gazdasági tevékenység) teljesen indifferens a vitánk szempontjából. Ugyanis ha a hitelkihelyezés a szakmai gondosság szerint történik, akkor a hitelező probléma esetén jelzi az adósnak, hogy itt van vége a kupának. Vagy a pénzt kapja vissza, vagy jön a biztosíték. Még feljelentést sem biztos hogy tesznek.
Tehát maradjunk csak a sima alaptételnél. Ha linkre kihelyeznek hitelt, az be fog dőlni. Ez gazdasági realitás.
exmnbs1 2015. 10. 29. 09:37
Előzmény: törölt hozzászólás
#6848
úgy néz ki docman nick megvan
okinava 2015. 10. 29. 09:30
Előzmény: #6846  vasvar
#6847
Ez a gázkazánokra vonatkozik!!! Nem a wR által gyártottakra!!!
vasvar 2015. 10. 29. 09:23
Előzmény: törölt hozzászólás
#6846
Jó hír a Wamslernek!

link
Phylaxa 2015. 10. 28. 18:41
Előzmény: #6844  Törölt felhasználó
#6845
Vevő? Hát az nem nagyon van, ha jól látom. :)
Törölt felhasználó 2015. 10. 28. 18:27
Előzmény: #6840  Phylaxa
#6844
ha több vevő lenne akkor stabilabban adnák nekik mint tegnap is csak már nem akarnak többet adni érte:)meg kell várni még töltődik a vételi oldal aztán a vevők igényét ki kell gyorsan szolgálni mert mindig a vevő a király hísz ő adja a pénzt.:)
Törölt felhasználó 2015. 10. 28. 18:23
Előzmény: #6840  Phylaxa
#6843
Bizony. A 200k-k tuti nem BC-s kisbüfik, mert ők akkor ezt 22 felett vették biztosan, kis speki pedig 4-5 misit nem tol egy spekipapírba. Ezek vagy korábbi nagyobb pakkok része, vagy 10 alatti kisebb spekiké.
Törölt felhasználó 2015. 10. 28. 18:21
Előzmény: #6839  Törölt felhasználó
#6842
20-ról 12-ig limittel ment (utána 15-ig vissza). De 15-től idáig nem volt limites nap, így a sávszélesítéssemmit nem jelentene.
Törölt felhasználó 2015. 10. 28. 18:13
Előzmény: #6837  Törölt felhasználó
#6841
hogy a Bika és a Medve bokszoljon Btelben is milyen jó volt te nem vettél abban részt?

Topik gazda

fci
5 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek