Topiknyitó: Törölt felhasználó 2015. 01. 19. 14:03

OPIMUS  



Kizárólag Opimus részvénnyel rendelkező vagy annak vételén gondolkodó kultúrált személyeskedéstől mentes kisbefektetők részére.



Sok sikert kívánok az Opimus részvényeseinek.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
tris
tris 2015. 09. 30. 10:23
Előzmény: #5185  Törölt felhasználó
#5200
Nem gondolom, hogy túl sokunknak vannak mélyebb ismeretei a felszámolási szabályokról. (Nekem is csak régebbről vannak felszínes ismereteim.) Viszont amit tudok, talán kicsit árnyalja a képet.
A felszámolási eljárás elején „semmi“ nem történik. A felszámoló ismerkedik a céggel, felméri a helyzetet és a legfontosabb törekvése a további ktg-ek minimalizálása. Kiválaszt magának néhány fontos helyi partnert, kinevezi a „felszámoló 1. sz. helyi megbízottját“. Ez a megbízott kézi vezérléssel működik. Van 1 hónapja a cégnek arra, hogy eközben elkészítse a tevékenység lezáró mérlegét. Ameddig ez a mérleg nem készül el, addig tulajdonképpen nincs is a kezében komplett anyag ami alapján a cég felszámolással kapcsolatos ügyeit intézhetné. Néhány villámintézkedést nyílván megtehet, de ez a felszámolónak is egy olyan időszak, amikor még van ideje higgadtan viszonylag kisebb felelősséggel lépni.
Utána pedig jönnek az intézkedések. Sok ilyen van, amire azt mondhatjuk, hogy csupán 2 napos feladat. Alapvetően egy szigorúan leszabályozott tevékenységről van szó, biztos vagyok benne, hogy a felszámolók tökéletesen ismerik a rájuk vonatkozó szabályokat. Mi pedig nem. Tehát lehetne kicsit több tisztelet szakmai területekkel szemben. Bár tudom, hogy tőled ilyet elvárni képtelenség.
Nyugodtan vagdalkozz tovább. :)
Törölt felhasználó 2015. 09. 29. 19:08
Törölt hozzászólás
#5199
tris
tris 2015. 09. 29. 17:34
Előzmény: #5194  Törölt felhasználó
#5198
Miért vagy ennyire türelmetlen!? Írtam, hogy ha befejeztem a vásárlásaimat, utána összefoglalom hogy állok. Minden kötés után nem számolgatok. :)
Most kicsit elutaztam, pihi volt. Visszajöttem, folytatódik a játék. :)
tris
tris 2015. 09. 29. 17:31
Előzmény: #5193  Törölt felhasználó
#5197
Nézzük ki hazudik:
Ezeket írtad:

(#1881) 
z ilyen topicokban ugyanis mindig eltűnnek a korábbi rallyt kiabálók. Lásd tris és a Humet, aki durva személyeskedéssel reagál, csak mert szembesítettem egy korábbi tévedésével (hozzáteszem, ráadásul tévedni nem szégyen, csak azt illik belátni, sőt saját magad szempontjából is hasznos).
penznyelo_

(#1835) 
Azt végképp nem értem, miért kapom tőled ezt a kirohanást. De betudom a kognitív disszonanciádnak, ami nyilván a hatalmas Humet/Nutexen bukód miatt alakult ki, amiért nem hallgattál rám...

(#1785)
Trus, nekem csak egy kérdésem van: a 300-600-900 Ft-on vett Humet/Nutex papírjaid megvannak még?

Ezek mind hazugságok voltak. Nem tudtad idézni, mi alapján állítottál ilyeneket.

(#2415)

„hogyan kérjek harmadjára bocsánatot“

Tehát amikor szadiztalak, már 2x bocsánatot kértél!

Törölt felhasználó 2015. 09. 29. 16:01
Előzmény: #5195  Törölt felhasználó
#5196
link
van itt mezőgazdaság is.
Törölt felhasználó 2015. 09. 29. 15:51
#5195
azt csiripelik a madarak, hogy eladjak a kandallogyarat es az uj tulaj leisztinger tamas lesz.
Törölt felhasználó 2015. 09. 29. 15:41
Előzmény: #5191  tris
#5194
Jól foglaltam össze? 86k-d van kb. 16.5-ös átlagon.
Törölt felhasználó 2015. 09. 29. 14:28
Előzmény: #5190  tris
#5193
"Te már többször bocsánatot is kértél tőlem a hazudozásaid miatt."

Na ez pl. egy újabb hazugság. Hazudozás miatt ugyanis nem kértem bocsánatot, mert nem volt ilyen. Max. tévedésért.
Törölt felhasználó 2015. 09. 29. 13:45
Előzmény: #5191  tris
#5192
Mitől működik jól az IPO-piac? Milyen tanácsokat tudna adni a magyar tőkepiac számára?

Nem kell aggódnia az államnak, ha tőzsdére viszi a cégeitFontos a kritikus tömeg, vagyis hogy egy tőzsdén nagy legyen a kibocsátott vállalatok száma, ezen felül fontos a tőzsdei kereskedőcégek, elemzőcégek és befektetők ösztönzése arra, hogy a kisebb vállalatok tőzsdei kibocsátásával illetve ezen papírok kereskedésével foglalkozzanak. Korábbi tanulmányunk alapján a kisebb papírok iránti érdeklődést alapvetően befolyásolja a lépésköz, ez minél magasabb, annál inkább megéri foglalkozni velük az árjegyzőknek, brókercégeknek. A magyar tőzsdén a 2000 forint alatti árfolyamú részvényeknél 1 forint, 2000 forint felett 5 forint a lépésköz, ahhoz, hogy a részvények iránt növekedjen az érdeklődés, a lépésköznek a részvényárfolyam 1 százalékánál nagyobbnak kellene lennie, a tőkepiac fejlődése szempontjából pedig az is üdvözítő lenne, ha a mostani 46-ról növekedne a tőzsdén jegyzett vállalatok száma, például a más tőzsdéken jegyzett magyar vállalatok "hazacsábításával".
tris
tris 2015. 09. 29. 13:21
Előzmény: #5096  Törölt felhasználó
#5191
Engem senki nem hülyített bele ebbe a papírba. Amikor elkezdtem foglalkozni vele, nem is láttam se a bogarat, se a többi nickjét. Már megint fantáziálsz, mint egy cuccos.

Egyébként ez a ti bugyuta fantazmagóriátok, hogy kik tévesztik meg a tőzsdéseket a fórumon. Ha valaki nem a saját elképzelései szerint tőzsdézik, az már eleve akkora hibát követ el, hogy attól kezdve teljesen mindegy, hogy a média, a cég félretájékoztatása, vagy bármi más okozza a végzetes lökést.
tris
tris 2015. 09. 29. 13:19
Előzmény: #5092  Törölt felhasználó
#5190
Engem még nem kaptál hazugságon! Én viszont téged többször is! :)
Te már többször bocsánatot is kértél tőlem a hazudozásaid miatt. Nekem még senkitől nem kellett! Erre mondják, hogy bagoly mondja.... :)
tris
tris 2015. 09. 29. 13:17
Előzmény: #5091  Törölt felhasználó
#5189
Dicsőítem magam!? Már megint ez a diszlexia!
Ha egy hülyézést megválaszolok, azt te így értelmezed. :)
Törölt felhasználó 2015. 09. 28. 12:52
Törölt hozzászólás
#5188
Törölt felhasználó 2015. 09. 28. 12:48
Előzmény: #5186  totoro
#5187
Nem az ügyfélkört adják át, hanem az eszköz állományt.
totoro
totoro 2015. 09. 28. 12:08
Előzmény: #5185  Törölt felhasználó
#5186
Nem kiszervezik, hanem az ügyfélkört eladják, átadják. Nyilván ha a több ezer Questor ügyfél mind ugyanoda kerül át hirtelen, azzal jól jár a brokicég aki átveszi, még akkor is ha mondjuk a 90%-a mindjárt tovább is áll. Ha abból indulok ki, hogy én egy átlagos ügyfél vagyok, és a Randomnak hozok évi 1-2 millió bevételt a brokidíjból, akkor egy ügyfélnek azért komoly értéke van.
Törölt felhasználó 2015. 09. 28. 11:34
Előzmény: törölt hozzászólás
#5185
Kiszervezik a feladatot, oké. De:
- Egyrészt miért is szervezik ki, amikor pontosan ez lenne az egyetlen fő feladatuk?
- Másrészt mi a fenét csináltak márciustól 6 hónapig, ha ezt a legfontosabb részt még el se kezdték? A Q-nál kezelt állomány kb. aznap lekérhető volt a Kelertől, erre kiírni egy pályázatot mondjuk még egy nap, tehát 6 hónap alatt sikerült 2 napi melót elvégezni?
totoro
totoro 2015. 09. 28. 11:11
Előzmény: törölt hozzászólás
#5184
Vagy csak annyi, hogy egy másik brokicég ezzel átveszi az ügyfeleket?
Törölt felhasználó 2015. 09. 28. 11:09
Törölt hozzászólás
#5183
Törölt felhasználó 2015. 09. 28. 11:09
Előzmény: #5181  totoro
#5182
olyan is lehet köztük akik nem akarják áttranszferálni a rv-ket -
tehát ezek a pakkok több mint valószínű, hogy kalapács alá kerülnek
totoro
totoro 2015. 09. 28. 11:06
Előzmény: #5180  Törölt felhasználó
#5181
Igen, én is itt vesztettem el a fonalat. Miért van szükség ezért elárverezni a papírokat? Biztosan van könnyen érthető, értelmes magyarázat rá, talán valaki megfejti.

Topik gazda

fci
5 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek