Topiknyitó: Törölt felhasználó 2015. 01. 19. 14:03

OPIMUS  



Kizárólag Opimus részvénnyel rendelkező vagy annak vételén gondolkodó kultúrált személyeskedéstől mentes kisbefektetők részére.



Sok sikert kívánok az Opimus részvényeseinek.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2015. 09. 22. 14:35
Előzmény: #5119  Törölt felhasználó
#5120
Ma is remekel a papír...
Törölt felhasználó 2015. 09. 22. 12:56
Előzmény: #5118  kuwait
#5119
Mindenkinek ugyanazt a maszlagot küldik....
kuwait 2015. 09. 22. 12:45
Előzmény: #5116  totoro
#5118
Totoro te is ezt a sablon választ kaptad az Opimustól ?

"Tisztelt Részvényes!

Az OPIMUS GROUP Nyrt. működésével és a részvények aktuális árfolyamaival kapcsolatos megkeresésére az alábbi tájékoztatást nyújtom:

Az OPIMUS GROUP Nyrt. és leányvállalatai ez évi gazdálkodása a korábbi évek tendenciáinak megfelelően alakul, erről valamennyi részvényesünk részletes információt olvashat a közzétett Féléves Jelentésben. Leányvállalataink többsége szezonális tevékenységet folytat (Wamsler SE, Csabatáj Zrt., Hidasháti Zrt., Holiday GmbH), ezért költségeik jelentős része az év első felében, bevételeik a második félévben realizálódnak. Várhatóan a 2015. évi gazdálkodás konszolidált eredménye az előző évi szinten alakul.

Az OPIMUS csoport gazdálkodását a BUDA-CASH Zrt. tevékenységével összefüggő büntető eljárás nem befolyásolja. A tagvállalatok működési költségeinek fedezete biztosított, az esedékes hiteltörlesztési kötelezettségének minden érintett társaság határidőben, pontosan eleget tesz. Erre tekintettel a közeljövőben nem tervezzük vagyonelemeink értékesítését. Amennyiben bármely vagyonelem értékesítésére bármikor sor kerül, az erről szóló döntést – a független szakértő által készített vagyonértékeléssel együtt – a Társaság haladéktalanul közzéteszi.

A Társaság működését a BUDA-CASH Zrt. felszámolási eljárása annyiban befolyásolja, hogy sajnálatos módon – többszöri sürgetésünk ellenére – a felszámoló a részvények tulajdonosi igazolásait még teljeskörűen nem adta ki, emiatt a részvényesek közgyűlési jogaikat nem tudják gyakorolni.

A részvények tőzsdei árfolyamának csökkenését az OPIMUS GROUP Nyrt. gazdálkodási adatai nem indokolják, sokkal inkább a sajtóban korábban megjelent megalapozatlan hírek, illetve az a tény, hogy az utóbbi hetekben vált lehetővé a BUDA-CASH Zrt.-nél vezetett értékpapírszámlákon lévő OPIMUS részvények kiadása, emiatt a korábbinál nagyobb mennyiségű értékpapír eladásával kell számolni.

A Társaság menedzsmentje mindent elkövet annak érdekében, hogy a részvények árfolyamát a korábbi, a saját tőke értékének megfelelő szinten tudja stabilizálni. Ennek érdekében fokozza a leányvállalatok termékeinek és szolgáltatásainak népszerűsítését, közreműködik új piacok felkutatásában és ezáltal árbevételük, eredményük növelésében.

Saját részvény vásárlását a Társaság mindaddig nem tervezheti, amíg gazdálkodásának pozitív eredménye ezt nem teszi lehetővé, mert a hatályos törvényi előírások értelmében saját részvény vásárlására csak akkor van lehetőség, ha eredményéből a gazdálkodó szervezet osztalékot fizethetne, azaz a saját részvény ellenértékének fedezetét az eredmény biztosítja."
Törölt felhasználó 2015. 09. 19. 10:41
Törölt hozzászólás
#5117
totoro
totoro 2015. 09. 19. 07:25
Előzmény: #5115  Törölt felhasználó
#5116
A tele az túlzás, de van néhány 10k, 8.1 az átlagom.
Törölt felhasználó 2015. 09. 18. 22:56
Előzmény: #5114  totoro
#5115
Szöveged alapján te már televásároltad magad:)
totoro
totoro 2015. 09. 18. 19:23
Előzmény: #5113  Törölt felhasználó
#5114
Írtam a cégnek, feltettem pár kérdést és nagyon korrekten és részletesen válaszoltak. Részemről továbbra is vétel.

A lényeg, hogy a BCash ügy a csoport gazdálkodását nem befolyásolja, az árfolyam esését gazdasági adatok nem indokolják, minden leánynak biztosított a működési fedezete és kötelezettségeik törlesztése is. Annyiban érinti őket a BCash ügy, hogy a részvényesek tulajdoni jogaikat eddig nem tudták gyakorolni, mert nem adták ki teljes körűen a részvényeket. Saját részvény vételt törvény szerint csak az a szervezet indíthat, aki bevételéből osztalékot fizethetne, ők ennek egyelőre nem felelnek meg, így amíg ezt a gazdálkodás nem teszi lehetővé, nem lesz srv.
Törölt felhasználó 2015. 09. 18. 15:07
Előzmény: #5112  xmann
#5113
És akkor így lesz a kis bukóból nagy bukó, ahol meg már azért nem adja el, mert olcsó, a giga bukónál meg már az a szöveg, hogy itt már mindegy. -90%-on már tényleg mindegy, de hozzáteszem, hogy ott már felfelé is mindegy (az eredeti betolt tőkéhez képest).
xmann 2015. 09. 18. 13:26
Előzmény: #5108  totoro
#5112
A részvények nagy része Bcash közeli, részben offshore cégek és Bcash által bepalizott befektetők kezében van. A Bcash-barát cégek eleve nem adhatnak el, az ex-Bcash ügyfelek egy része meg valószínűleg még nem kapta vissza a papírját, emiatt ilyen alacsony a kereskedett részvényszám. Meg ugye amúgy sem adnák el mert "bukóban nem adunk el".
Törölt felhasználó 2015. 09. 18. 12:49
Előzmény: #5110  Törölt felhasználó
#5111
loser7,6 most otthon picsog és számolja a bukóját. :)
Törölt felhasználó 2015. 09. 17. 11:59
#5110
Hol vagy loser 7,6 ????

Rallyzik a papír 3 db-vel XDDD
sly36
sly36 2015. 09. 17. 09:12
Előzmény: #5108  totoro
#5109
"Szerintem a részvények nagy része 5% alatti, de nagyobb pakkal rendelkező, biztos kezekben van."

Én inkább így fogalmaznék:
Szerintem a részvények nagy része 5% alatti, jóval magasabb áron vett csodaváró beragadt pakkokban van, ami nem egyenlő biztos kezekkel.

totoro
totoro 2015. 09. 17. 08:17
Előzmény: #5106  Törölt felhasználó
#5108
Jól látod, bár ezek a P/BVPS számok egy spekirallynál szerintem nem sokat jelentenek.

Az is érdekes, hogy az óriási részvényszámhoz képest alig van a könyvben tétel. Szerintem a részvények nagy része 5% alatti, de nagyobb pakkal rendelkező, biztos kezekben van. Az alacsony ár meg arra is csábító lehet, hogy könnyen befolyást szerezz a cégben. Mivel vagyon van benne, ezért még értelme is lenne.

Persze ettől még eshet pár forintot :)
Törölt felhasználó 2015. 09. 16. 22:44
Előzmény: #5103  Phylaxa
#5107
"Hát nem engem az biztos. Meg fog ő még jelenni szerintem."

Meg bizony, amikor ismét érdekelt lesz benne.
Törölt felhasználó 2015. 09. 16. 22:43
Előzmény: törölt hozzászólás
#5106
Megjegyzem:
1. Óriási a részvényszám. 315 millió db. Ezt érdemes összevetni a könyvben szereplő mennyiségekkel, ill. egy átlagos nap, de akár még egy mozgalmasabb nap forgalmával is.
2. Nagy lehet a közkéz arány (azért csak "lehet", mert a 0 transzparencia miatt biztosan kijelenteni ezt nem tudjuk.

Ez a kettő együtt kizárja az extrém rally lehetőségét (az extrém rally alatt a régi idők sok napos, limites spekipapír rallyjait értem).

A másik oldalon meg ott van az optikailag olcsó ár (a fospapírok örök lúzer vonzó ereje főleg ez). Meg a - papíron kimutatott - funda adatok, ami alapján 8 Ft-on már nem drága valóban (20-nál még az volt a kategóriájában, de ezt itt nem hitték el nekem a beragadtak). Extrém olcsónak viszont még így se mondanám. Márpedig spekipapírt brutál rallyra ilyen esetben érdemes venni. 18 éves tőzsdei tapasztalatom szerint (figyelem: nem követendő, saját hüvelykujj-szabály következik) egy BÉT-es speki papír normál körülmények között kb. 0.2-0.4 körüli P/BVPS-el forog, általános tőzsdei rallyban ez felmehet kb. 0.5-0.8-ra sztori nélkül is (ilyenkor tud duplázni egy fos is a semmire), ha ezt még egyedi cég sztori is megfejeli, akár 1 fölé is. Negatív piaci illetve cég helyzetben viszont ez 0.1 is tud lenni. És csak a 0.1 alattit mondanám extrém alulértékeltségnek, ami mellett egy fost is meg lehet venni negatív piaci környezetben.

És akkor nézzük az Opimust. A BVPS kb. 30 Ft. 8 Ft-on tehát kb. 0.27 a P/BVPS, ami nem mondható extrém alacsonynak, de még nagyon alacsonynak se.2 Ráadásul negatív az általános piaci környezet (OTP is kb 1-1.1-en forog devizahitelek kivezetése után!!!), és még a céghelyzetben is van negatív diszkont (sittes vezetők, tulajok + eladásra szánt lefoglalt csomagok). Ez a papír 20 Ft-on akkori infók alapján is drága, 15-ön környezetfüggően megítélendő, 10-en elfogadható árú volt. Most 8 Ft-on olcsó, de a negatív környezet mellett még itt sem extrém olcsó.

Viszont mivel sokan rátapadtak (lásd fórum forgalom), érik egy korrekció kb. 8-12 között.

Hát kb. ez a véleményem.

Phylaxa 2015. 09. 16. 22:29
Előzmény: törölt hozzászólás
#5105
A Horizon-Multiplan? Gyakorlatilag ingyen vették meg, mert a tőzsdén volt. Aztán meg is játszották. :)
Phylaxa 2015. 09. 16. 22:26
Előzmény: #5099  Törölt felhasználó
#5104
Bizony. Valamikor 1600 is volt.:)
Phylaxa 2015. 09. 16. 22:25
Előzmény: #5096  Törölt felhasználó
#5103
Hát nem engem az biztos. Meg fog ő még jelenni szerintem. :)
evazeller 2015. 09. 16. 21:51
Törölt hozzászólás
#5102
evazeller 2015. 09. 16. 21:47
Törölt hozzászólás
#5101

Topik gazda

fci
5 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek