Topiknyitó: Hathor 2015. 03. 09. 23:37

Öncsődöt jelentett a Quaestor Financial Hrurira  

Újabb mókus.



Öncsődöt jelentett a Quaestor Financial Hrurira

2015. március 9. 22:45





Öncsődöt jelentett a Quaestor Financial Hrurira Kft. hétfőn, amely a Quaestor csoport 100%-os tulajdonában állt. A társaság kötvényeket bocsátott ki, amelyeket nagy mennyiségben akartak visszaváltani a befektetők a Buda-Cash-botrány következtében. Két hét leforgása alatt ez már a harmadik bajba került pénzügyi cég.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
mpagnes 2015. 03. 10. 17:39
Előzmény: #458  Törölt felhasználó
#460
nem is írtam a deviza hiteleseket most....egyébként kb. akkora csalás mind csak a módszer más....én az áruház biztonsági szolgálatát írtam, akik szintén nem felelnek a lopásért
Törölt felhasználó 2015. 03. 10. 17:37
Előzmény: törölt hozzászólás
#459
:-)
Törölt felhasználó 2015. 03. 10. 17:36
Előzmény: #452  mpagnes
#458
a devizahitelesek esetében miért fizet(ne) az állam? nem kicsit kettős mérce részedről...
Törölt felhasználó 2015. 03. 10. 17:34
Törölt hozzászólás
#457
Törölt felhasználó 2015. 03. 10. 17:33
Törölt hozzászólás
#456
Törölt felhasználó 2015. 03. 10. 17:33
Előzmény: #449  Adofo
#455
azért megvenni egy vállalati kötvényt elég rizikós kategória... főleg a sok ilyen csőd után... csak azért mert picit magasabb a kamat bevállalni ilyen rizikót, majd számonkérni az államot nem fair... az lehet a kérdés, hogy a sok összefonódásra az állammal, plusz a felügyeleti balfékségek mellett esetleg ilyen szempontból fel lehet vetni az állam, mint szabályozó és ellenőrző félelősségét.
mpagnes 2015. 03. 10. 17:33
Előzmény: #451  gyula1971
#454
meg a többinél is, csak ott még nem derült ki....
Törölt felhasználó 2015. 03. 10. 17:32
Törölt hozzászólás
#453
mpagnes 2015. 03. 10. 17:32
Előzmény: #449  Adofo
#452
miért fizetne az állam?? az áruház biztonsági szolgálata sem fizeti a leltárhiányt, pedig ők nem kaptak el minden tolvajt.....mi lenne, ha minden bűnöző károkozását az állam megtérítené?? te viccelsz? pereld be magánindítványban polgári perben aztán kész....
gyula1971
gyula1971 2015. 03. 10. 17:30
Előzmény: #445  Adofo
#451
A gyanú szerint mindegyik brókercégnél adatokat hamisítottak: a Buda-Cashnél és a Quaestornál az informatikai rendszereket hamisították meg, a Hungária Értékpapírnál kockás füzetes módszerrel ment a csalás az MNB szerint.
Törölt felhasználó 2015. 03. 10. 17:30
Előzmény: #445  Adofo
#450
nem csak éves felügyelet van, folyamatos a monitoring és riporting, épp ezért nem értem, hogy miként borulhat így a bili...
1. vagy tényleg minden rendben volt, és "mini roham" is bedöntötte (ennek kicsi az esélye szerintem)
2. vagy pedig durva csalássorozat (a végső minősítést majd megtudjuk) történt, amikor úgy vettek fel hitel a kötvények vásárlóitól (már évek óta), hogy tudták, a sok döglött projektből nem lesz annyi cash, amivel a törlesztéseknek eleget lehet tenni... piramis játék nagyban, profi keretek között... (pl. ha a régi dunacity-s cikkeket megnézzük, már 10 évvel ezelőtt is több milliárd állt benne, erősen hitelezve bankok által, azóta mennyi lehetett a kamatos kamat? mint valaki belinkelte, a focicsapat és a stadion is csak vitte a pénzt, de nagyon durván... a travel és egyebek meg kerekítési különbözet.... szóval normális elemzések alatt szerintem látható lehetett volna, hogy valami nincs rendben...)
Adofo 2015. 03. 10. 17:29
Előzmény: #431  Törölt felhasználó
#449
Valakinek csak fizetnie kell, mert valaki ezt hagyta, hogy a cég sumákoljon!!!!!!!!! Itt sokan sok mindent elvesztenek, hacsak az állam nem fizeti ki őket a Beva helyett!!!!!!
Itt legyen jó fej az állam és legyen az ő kára, hogy nem figyelt eléggé, és ne az amúgy lakásra/egyéb dolgokra gyűjtő kosembereké!!!!!
Törölt felhasználó 2015. 03. 10. 17:27
Törölt hozzászólás
#448
Törölt felhasználó 2015. 03. 10. 17:26
Előzmény: #443  Janku
#447
javítsatok ki, ha rosszul írom, de a beva (oba) akkor fizet, ha a bank, bróker, aki a számládat vezeti csődbemegy, vagy bármi okból nem tud fizetni, de a számlán ott van a nem értéktelen instrumentum.
ha a szlavezető nem ment csődbe, de a számlán lévő eszköz elértéktelenett, akkor nincs beva.
senkit sem kártalanítanak, ha a kbc-s számláján lévő btel kötvény kibocsátója tönkremegy, de ha a kbc megy tönkre, miközben a btel fizetőképes, akkor a beva kártalanít.(csak fiktív pl)
mpagnes 2015. 03. 10. 17:23
Előzmény: #445  Adofo
#446
hát azért,mert a felügyelet nem kapta el őket az nem azt jelenti, hogy a felügyelet a hibás....ezt kb. annyi ellenőrízni,mint elvégezni, tehát aki ellenőrzi az jobb, ha ott dolgozik és nem ellenőríz senkit, hanem az a munkája....
Adofo 2015. 03. 10. 17:21
Előzmény: #407  Törölt felhasználó
#445
Pár gondolat:

1. Ha az éves felügyelet nem tárta fel a lyukakat, akkor a kötvényesek alakíthatnának egy tömeget, akik képviselője a Quaestoron túl visszaigényelhetné a még fennálló követeléseket a felügyelőbizottságok felügyeleti szervétől. Ha ők is kifogynak a pénzből, akkor az mnb-től, vagy a Minisztérium illetékes osztályának költségvetéséből igényelhetnék a pénzt.

2. Beva betét. Szóbeli tájékoztatásnak a beva intézményétől a köv infót kapom: nyugodjon meg 20 ezer euróig kártalanítva lesz.
A weboldalon elolvasva a részleteket erre jutottam:
1 millió összegig 100%-ban kapod meg a pénzed, az 1 milliótól cirka 6 millióig csak az összeg 90%-át.
Eléggé magam alatt vagyok, hogy az az intézmény, aki elvileg kártalanítja a károsultakat, az is alkalmaz "kisbetűs" részeket, mint a bankok! :-(
mpagnes 2015. 03. 10. 17:20
#444
azért ezt a piramisjáték rendszert folyamatosan le lehet tolni az emberek torkán és a bűnözők folyamatosan piramisjátékokkal állnak elő, ami azért elég érdekes, hogy el lehet játszani akárhányszor
Janku 2015. 03. 10. 17:19
Előzmény: #433  gyula1971
#443
Tribuszerne is magas kamatot fizetett de arra se fizet a BEVA, altalaban piramisjatekra nem fizet, a Q kotveny is az volt.

Bajban a Quaestor-kötvényesek - nem fizet a Beva

A kibocsátói kockázatra nem terjed ki a Befektető-védelmi Alap (Beva) biztosítása, vagyis a Quaestor Financial Hrurira Kft. csődjére tekintettel a Beva nem fizet kártérítést a társaság által kibocsátott kötvények tulajdonosainak - mondta Farkas Péter, a Beva ügyvezető igazgatója az MTI-nek kedden.

link
BudFox
BudFox 2015. 03. 10. 17:19
Előzmény: #437  nemoland
#442
csináltam képernyő mentést, és amikor bennt jártam az irodában kinyomtattam egy egyenleget, hogy mennyi OTP -m van, kinek-milyen részvénye, határidője, stb......

ott stimmelt minden.

de mintha az irodában nem a hivatalos egyenleg lett volna, csak a bróker belső listája, amihez hozzáfért...nemtudom.

dél körül már szerintem nem engedték a brókereket sok rendszerhez hozzáférni, ezért egy másik listáról nyomtatta ki nekem...

hát ez van...amint feloldják a tilalmat én viszem a részvényeimet az tuti...ha egyáltalán feloldják..

a bróker telefonja egyfolytában csöngött...de persze nem vette fel mert mindig jött hozzá újabb ügyfél...
és in az utazási iroda számát hívtam és kérdeztem hogy mennyien vannak...
de itt vidéken minden olyan nyugis..
4-5 embernél több nem volt itt sosem...

kértem a bróker saját telefonszámát, ha kell tudjam hívni...

gyula1971
gyula1971 2015. 03. 10. 17:17
Előzmény: #436  viki1
#441
Tessék napi.hu cikke.
link

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek