Topiknyitó: Portfolio 2016. 07. 05. 10:18

Október 2-án mehetünk szavazni a menekültkvótáról  

Ugrás a cikkhez
Október 2-ra írta ki a népszavazást a nem magyar állampolgárok Magyarországra történő kötelező betelepítésével kapcsolatban Áder János köztársasági elnök kedden - derült ki a Köztársasági Elnöki Hivatal honlapján megjelent közleményből. A KEH...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=234319
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
totoro
totoro 2016. 10. 06. 10:38
Előzmény: #5436  _pampa
#5440
Tényleg. Tudod, Szíria néhány éve nem sokban különbözött bármelyik másik országtól, ugyanúgy volt ott "bankár, orvos, fodrász, mérnök, buszsofőr, gyári munkás" és bár nagyságrenddel több volt a szegény és az írástudatlan kecskepásztor, azok akik voltak annyira mobilak, hogy elinduljanak nem az a réteg volt. Nézd csak meg, kik mentek külföldre a szeretett Magyarországodból. Azok akik okosak, vállalkozó szelleműek voltak, nem a putriból mentek innen se Londonba, miért gondolod, hogy ez máshol nem így megy?
_pampa 2016. 10. 06. 10:32
Előzmény: #5438  Törölt felhasználó
#5439
ha valaki kritizálja OV menekültpolitikáját"

ugye,ugye.....
MENEKÜLTPOLITIKA!

jó legyen, tőled is megkérdem:

szerinted az a Európán kívüli személy aki átlépi az osztrák-német határt minden erre jogosító irat nélkül minek számít?

esetleg:

akik Röszkénél a kerítés szerb oldalán várakoznak ők migránsok vagy menekültek?
Törölt felhasználó 2016. 10. 06. 10:24
Előzmény: #5431  kukker
#5438
Tipikus példája vagy az egybites fideszes gondolkodásmódnak, ha valaki kritizálja OV menekültpolitikáját, akkor az szerinted már a migránsoknak csápol.
_pampa 2016. 10. 06. 10:20
Előzmény: #5435  vegyesz
#5437
rossz az infód,hellikópátaerstóni mát TÖBB százezer migráncsot bogéncsolt ránk!

itt tényleg ez kell hogy a színvonal legyen?

tőzsdéző emberek nem értik a letelepedési kötvény lényegét? és ők kockáztatják a megtakarításukat? ilyen tudás mellett?

érthetetlen!

_pampa 2016. 10. 06. 10:17
Előzmény: #5434  totoro
#5436
A szüleik közt van bankár, orvos, fodrász, mérnök, buszsofőr, gyári munkás."

te ezt tényleg elhiszed?

komolyan érdekelne.

vegyesz 2016. 10. 06. 10:10
#5435
A rogán helikopteres tóni letelepedési kötvényeseivel nincsen semmi baj ugye? Ők már 30 ezren vannak a családtagokkal együtt számolva a főket. Ugye ők jöhetnek? Nem veszélyeztetik a keresztény identitásunkat.
totoro
totoro 2016. 10. 06. 10:05
Előzmény: #5433  _pampa
#5434
Biztos azért mert Ő megint csak rosszabbul tudja, és TE meg innen aztán tudod a TUTIT, hogy az ÖSSZES menekült ÍRÁSTUDATLAN KECSKEPÁSZTOR (ami persze nem zárja ki, hogy mind a legújabb iphont nyomkodba nyúlja le a MAGYAROK pénzét, és repülővel JÁR HAZA nyaralni)
_pampa 2016. 10. 06. 10:01
Előzmény: #5432  totoro
#5433
Én - az otthon hallottak ellenére - változatlanul kedvelem azokat az - igen, ki merem mondani - menekült kisgyerekeket, akiket itt megismerhettem, mert mindegyikük nagyszerű kisember. Némelyiküknek a személyes - nem kicsit megható - történetét is ismerem. A szüleik közt van bankár, orvos, fodrász, mérnök, buszsofőr, gyári munkás. Egyikük sem repülővel jött, mégsem félek tőlük."

de szerencsés helyen lakik!hiszen ezen szülők gyermekeivel beszélgethet....

amit nem értek, akkor miért kell őket szakmára tanítani?
totoro
totoro 2016. 10. 06. 09:55
#5432
"Többen elmesélték nekem - akik még soha életükben nem jártak Németországban - hogy milyen is itt az élet, mert én rosszul tudom...

Nem arról beszéltek ám, hogy sokan vannak, akik itt is küzdenek a munkával, albérlettel, stb., mert az élet már csak ilyen, igen, még nyugaton is. Mert ez korrekt lett volna.

De nem. Arról beszéltek nekem, hogy itt ki sem lehet menni az utcára, mert bármikor megerőszakolhatnak, lelőhetnek, kirabolhatnak. Hordákban vonulnak a menekültek, ránk akarják kényszeríteni a kultúrájukat, vallásukat... Nekem rettegésben kell élnem, titkolnom a vallásom. De ők Magyarországon biztonságban vannak. Gond egy szál se.

Az iskola és az orvosi ellátás sem úgy van, ahogy én tapasztaltam. A fizetésünk rá fog menni, ha orvoshoz kell menni, a gyerekeknek meg hülyeségeket tanítanak, mossák az agyukat. (Itt muszáj megjegyeznem: szuper sulijuk van!)

És különben is, a német emberek is OV-t dicsőítik, mert „a zujság is azt írta” (az egy szent ember - ezt meg a fodrász mondta), és a német emberek is utálják az Európai Uniót.

Az EU csak kihasznál minket, kényszerít a törvényei betartására, amik egyébként teljesen abszurdak.

... Akkor lesz jó nekünk, ha végre nem tartozunk „ezekhez”. Mert „MI” képviseljük az európai értékeket, nem a többiek.

... Aki a „közvélemény” ellen szól, hazaáruló, vagy csak hisztis.

Hiszti. Ez is most egy menő negatív jelző. Visszaadott lovagkereszt? Hiszti. Nők jogaiért kiállni? Hiszti. Korrupció ellen felszólalni? Hiszti.

Aki nem a hazájában dolgozik, a haza ellen dolgozik. Szerencsére már egyre kevesebben, mert megindult a tömeges hazavándorlás.

Kellenek azok a fiatalok, akik egyenruhában menetelve, vagy zászlót lengetve védik a „haza értékeit”, és megmondják ki az „ember” és ki nem.

Ja, és Benedek pápa egy tévedés. Ő nem keresztény értékeket vall, a keresztények „MI” vagyunk.

És a többi, és a többi.

Mindezeket kérdés nélkül zúdították rám, vagy a boltban, fodrászatban, utcán, postán hallottam.

Szép kis nyaralás. Na ezért kell homokos tengerparton nyaralni egy olyan helyen, ahol a helyiek egy szavát sem érti az ember. :)

Éljük tovább a nyugodt életünket

Szerencsére már túl vagyok rajta - fogjuk rá. Visszajöttünk. Szabadidőnkben Biergarten, játszótér, biciklitúra, ilyen-olyan Fest a családdal. Éljük tovább a nyugodt kis életünket itt, a hazánk határain túl.

Én - az otthon hallottak ellenére - változatlanul kedvelem azokat az - igen, ki merem mondani - menekült kisgyerekeket, akiket itt megismerhettem, mert mindegyikük nagyszerű kisember. Némelyiküknek a személyes - nem kicsit megható - történetét is ismerem. A szüleik közt van bankár, orvos, fodrász, mérnök, buszsofőr, gyári munkás. Egyikük sem repülővel jött, mégsem félek tőlük.

Kezdődik az iskola, a gyerekek már a német osztályukban kezdik a másodikat. Hétvégente pedig - ahogy az előző tanévben is - járnak a müncheni magyar iskolába. Esténként főleg magyarul mesélek nekik. Nem csak meséket, ezért már rengeteg mindent tudnak kis hazájukról, amit továbbra is csak távolról szeretünk."
kukker 2016. 10. 06. 09:42
Előzmény: #5416  Dehogynincs
#5431
Tehát akkor kimondhatjuk, hogy egyedül azért csápoltok a migránsoknak, mert: Orbán.

Köszönöm.

_pampa 2016. 10. 06. 09:32
Előzmény: #5429  Phylaxa
#5430
ők ITT szeretnék AZT elérni!

és ez az amiről nemigazán szeretnének a befogadást pártolók beszélni!

és ez pedig a másik:

"Ez azt jelenti, hogy a világon minden 113. ember menekült, menedékkérő vagy lakóhelyét elhagyni kényszerült személy. "

erről megint nem szívesen beszélgetnének....

mi legyen velük? ki fogadja be őket?
Phylaxa 2016. 10. 06. 09:27
Előzmény: #5422  _pampa
#5429
Akkor miért utaztak ennyit? Nagyon sok muszlim ország van és ott ismerik a dolgaikat. Európában az emberi élet a fontos orvosi szempontból és nem a hülyeségek.
Törölt felhasználó 2016. 10. 06. 09:16
Törölt hozzászólás
#5428
_pampa 2016. 10. 06. 08:50
Előzmény: #5425  Oszo
#5427
nem annyira bonyolult ez.

talán írtad:
keresi az EU a megoldást.

miért? van megoldás.
azt nem lehet átvenni?
a világ legdemokratikusabb országa ( miniszterelnökük mondta) már talált rá megoldást. működik.

az EU miért nem vehetné át?

Törvényes, legális, szabályos.

Akkor mi miért ne használjuk?

ts3 2016. 10. 06. 08:42
Előzmény: #5423  _pampa
#5426
"azokra akiket VISSZA akarnak ide toloncolni. "
Nem ezt írtad, a gondolat átvitel még nem működik.

"mi hová toloncolhatjuk vissza őket?"
Nincs ötletem. De remélem neked van rá megoldásod a kivégzésen kívül.
Oszo 2016. 10. 06. 08:42
Előzmény: #5415  _pampa
#5425
De. Mi módon gondolod? Még a vízen kéne legéppuskázni őket, vagy csak a parton?
_pampa 2016. 10. 06. 08:40
Előzmény: #5421  ts3
#5424
Állandóan te patászorbántakaroggyozol, ezért magaddal beszéld ezt a problémát.

ts3

ezt jó tudni akkor szerinted nem patás és ne tűnjön el a közéletből.
akkor ezt is megbeszéltük! :)
_pampa 2016. 10. 06. 08:39
Előzmény: #5421  ts3
#5423
nem.

azokra akiket VISSZA akarnak ide toloncolni.
(itt regisztráltak)

mi hová toloncolhatjuk vissza őket?
_pampa 2016. 10. 06. 08:37
Előzmény: #5409  Phylaxa
#5422
mennyit beszélgettük erről is, hogyan kezeljük a vallási másságból eredő társadalmi helyzeteket....

egy cseh doktornő cikkéből aki a németeknél dolgozik.

"Sok muszlim elutasítja, hogy őket orvosnők kezeljék"
ts3 2016. 10. 06. 08:37
Előzmény: #5417  _pampa
#5421
"Őket hova toloncolhatjuk vissza? "
Kikre gondolsz, akik már elhagyták az országot?

"mert azt a legkönnyebb leírni:

patászorbántakaroggy !!!!!"
Állandóan te patászorbántakaroggyozol, ezért magaddal beszéld ezt a problémát.

Törölt felhasználó 2016. 10. 06. 08:36
Előzmény: #5417  _pampa
#5420
Ha már várod az ötleteket! Először is téged kellene kitoloncolni Putyinékhoz vagy Erdogan országába! Egyszer a maffia vezér Orbán, példaképeknek nevezte ezek országait!
Törölt felhasználó 2016. 10. 06. 08:36
Előzmény: törölt hozzászólás
#5419
negyedévenként változhat. Az idén már biztos marad a jelenlegi.
Törölt felhasználó 2016. 10. 06. 08:27
Törölt hozzászólás
#5418
_pampa 2016. 10. 06. 08:20
Előzmény: #5410  ts3
#5417
Ki kell írni egy népszavazást arról, hogy Magyarországnak nem kell teljesíteni a kötelességét, de lehet, hogy tényleg elég egy törvényt utólag meghozni.
ts3

Igen, ki kell írni!

és arról is, hogy a dublin3 rendelet értelmében mi legyen azon "menekültek" sorsa akik KÉRIK Magyarországtól a MENEKÜLTSTÁTUSZT , de az eljárást nem várják ki hanem TÖRVÉNYTELENÜL,ILLEGÁLISAN ELHAGYJÁK AZ ORSZÁGOT!

Őket hova toloncolhatjuk vissza?

az, hogy a HAZÁJUKBA nem jó ötlet, hiszen MINDEN SZEMÉLYES irat nélkül érkeznek és csak BEMONDANAK általában egy származási országot.

Mivel a genfi egyezményt aláírtuk...és abban szerepel, hogy háborús övezetbe TILOS visszatoloncolni.....

így várom az ötleteket, javaslatokat velük mi legyen?

mert azt a legkönnyebb leírni:

patászorbántakaroggy !!!!!
Dehogynincs
Dehogynincs 2016. 10. 06. 08:15
Előzmény: #5414  kukker
#5416
A szégyenteljes germanizmus.
Magyarán: roppantul szégyennek tartom azt, ...

Én meg azt tartom szégyennek, ha valaki az emberek ellen kormányoz, kifoszt hárommilló magyar pénztártagot, élő magyar embereken kísérletezik a vasárnapi boltzárral, belengeti a magyaroknak a netadót és aztán ártatlan szemekkel kéri rajtunk a magyarságunkat.
Ez pont olyan, amikor a diktatúrában az eszmét, meg az internacionalizmust kérték rajtunk számon.
Ezenkívül Orbán doktor személyesen is sokat tett a kommunista mentalitás és a kommunista személyek átmentéséért, amikor mindenféle felhatalmazás nélkül sertepertélt a kerekasztalnál akkor, amikor a keleti blokkban éppen összeomlott a rendszer.
_pampa 2016. 10. 06. 08:08
Előzmény: #5387  Oszo
#5415
Szerinted semmit se csinálnak- -mert ezt sugallja neked a habony média, és mert ez igazolja az Orbáni aknamunkát,- szerintem meg dolgoznak, és keresik a lehető legjobb megoldást.
És mielőtt ezt vitatni kezdenéd: de igen! deigen deigen...x100000000000
Oszo

volna ehhez egy kérdésem. nem az lenne a jobb megoldás, hogy előbb ideiglenesen megszüntetik a probléma újratermelődését és úgy kezdenék keresni a megoldást?

mert most mit látunk?

a "renziturs" napi rendszerességgel szállítja az "vendégeket" az EU területére.

kukker 2016. 10. 06. 06:57
Előzmény: #5413  Oszo
#5414
Az ilyen szövegekben tökéletesen levezethető, hogy mindenféle magyarázás a migráció mellett kizárólagosan az orbánfóbiádra, az orbánfóbiátokra vezethető vissza.
És így ebből is látszik, hogy a migránsszimpátia és imádat azért, és kizárólag csak azért van, mert szembe lehet helyezkedni Orbánnal és eszközként lehet használni ellene.

Roppantul szégyenteljes dolognak tartom azt, hogy ezzel együtt nem számít sem az ország, sem Európa biztonsága és jövője és hogy ti ezt is feláldoznátok ama szent cél érdekében, hogy Orbánt eltakarítsátok.
Oszo 2016. 10. 06. 06:18
Előzmény: #5412  szivacs
#5413
Bizony, lehet, hogy ez nem rákkutatás, amit te meg az Orbán egy hét alatt megoldottatok a munkaközi szüneteitekben.
szivacs
szivacs 2016. 10. 05. 22:44
Előzmény: #5400  Oszo
#5412
"én azt gondolom, hogy nehéz és bonyolult ügyekben, az információ gyűjtés, elemzés időszakában komoly munka folyhat anélkül, hogy lenne látható jele."
Aha!
Vagyis az eu vezetése a tömeges illegális migráció ügyében komoly munkát folytat másfél éve látható jelek/eredmények nélkül!
Bravó! Velős összefoglaló! :-)
ts3 2016. 10. 05. 22:17
#5411
Orbán: Könnyű józan ésszel is belátni, hogy más következményei vannak egy népszavazásnak, ha 40 százalék vesz részt rajta, és más, ha 60
ts3 2016. 10. 05. 22:04
Előzmény: #5409  Phylaxa
#5410
"A dublini rendeletnek csak az előfeltételeit teljesítjük azzal, hogy a hozzánk érkező menekülteket regisztráljuk és ujjlenyomatot veszünk tőlük. Azt azonban elutasítjuk, hogy ezeket az embereket a többi tagállamból visszaküldjék hozzánk a menekültügyi eljárás lefolytatására, mondta az ELTE tanára az Indexnek."
:))

Ki kell írni egy népszavazást arról, hogy Magyarországnak nem kell teljesíteni a kötelességét, de lehet, hogy tényleg elég egy törvényt utólag meghozni.
Phylaxa 2016. 10. 05. 21:58
Előzmény: #5406  ts3
#5409
Erre törvényt hoztunk szeptemberben. Így korrekt. Ezért is van a kerítés, így is túl sokan mentek rajtunk is át, mint 4. államon.
nyilván előre gondolkoztak a törvényhozók.
Phylaxa 2016. 10. 05. 21:56
Előzmény: #5405  Oszo
#5408
Jöhetsz más nick-el. Ezen hagyjuk a beszélgetést! Pffff..... Ebbe beleszaladtam ezt elismerem. :)
ts3 2016. 10. 05. 21:48
Előzmény: #5404  Phylaxa
#5407
"A dublini rendeletnek csak az előfeltételeit teljesítjük azzal, hogy a hozzánk érkező menekülteket regisztráljuk és ujjlenyomatot veszünk tőlük. Azt azonban elutasítjuk, hogy ezeket az embereket a többi tagállamból visszaküldjék hozzánk a menekültügyi eljárás lefolytatására, mondta az ELTE tanára az Indexnek."
:))
ts3 2016. 10. 05. 21:46
Előzmény: #5404  Phylaxa
#5406
"A dublini rendeletnek csak az előfeltételeit teljesítjük azzal, hogy a hozzánk érkező menekülteket regisztráljuk és ujjlenyomatot veszünk tőlük. Azt azonban elutasítjuk, hogy ezeket az embereket a többi tagállamból visszaküldjék hozzánk a menekültügyi eljárás lefolytatására, mondta az ELTE tanára az Indexnek."
Oszo 2016. 10. 05. 21:43
Előzmény: #5403  Phylaxa
#5405
Figyelj, ha ostoba akarsz lenni, én a világért sem akarnálak megzavarni benne!
Phylaxa 2016. 10. 05. 21:42
Előzmény: #5402  ts3
#5404
Milyen kötelességre gondolsz? :)
Phylaxa 2016. 10. 05. 21:41
Előzmény: #5400  Oszo
#5403
Jaaaa, hogy te az információ gyűjtés időszakának nevezed a tömeges ellenőrizetlen beözönlést és a visszatoloncolás kudarcát?

Tehát ez az szerinted amit csinálnak? Akkor jól gondolom, hogy semmit sem csinálnak köszi. :)

Nagy jelentőségű felismerés, hogy alakul a "német iszlám"? Hogy a fenébe ne alakulna, ha áramlanak be a muszlim tömegek? Mi a fenét akarsz te azon alakítani? Azt a muszlimok alakítják és egyelőre még németnek hívják. Aztán már csak ugyanannak mint mindenhol és utálják egymást. Tudod ágak. Egyébként te Schulz úrral jókat beszélgetnél, neki is csak addig kell Németország, amíg védi Izraelt. Te ezt minél gyorsabban elérnéd, hogy ne tegye. :)

Szerintem te szórakozol. Most már biztos vagyok benne. :)
ts3 2016. 10. 05. 21:40
#5402
"A svéd igazságügy-miniszter, Morgan Johansson kijelentette, hogy feljelenti Magyarországot, ha nem vesz át más országokból a magyar területen regisztrált menedékkérőket. Ha ez megtörténik, akkor az Európai Bizottság egy tényfeltáró csoportot állít fel, hogy megvizsgálják, jogos-e a feljelentés.
A kormány azzal védekezik, hogy a menekültek először Görögország területén léptek be az EU-ba, csak a görögök nem regisztrálták őket, ezért a menedékkérőket Görögországba kell küldeni. A dublini szabályok szerint, hiába regisztráljanak elsőként egyik országban egy menedékkérőt (például Magyarországon), ha az eltölt 6 hónapot egy másik országban (például Svédországban), akkor már az utóbbi országnak kell megvizsgálnia, hogy jogosult-e uniós menekültstátuszra.

Korábban az osztrák belügyminiszter fenyegetőzött ugyanilyen ügyben feljelentéssel, azután Orbán Viktor nagyon hamar meghátrált, megígérte, hogy minden olyan menedékkérőt visszafogad az ország, aki elsőként Magyarországon lépett be az unió területére."

Ki kell írni egy népszavazást arról, hogy Magyarországnak nem kell teljesíteni a kötelességét.
ts3 2016. 10. 05. 21:26
Előzmény: #5399  Oszo
#5401
borzi = HPeter76 * HPeter76
Oszo 2016. 10. 05. 21:24
Előzmény: #5395  Phylaxa
#5400
Ezért volt az előző bejegyzésem végén az a gyerekes befejezés: Te nem látsz rá bizonyítékot, hogy csinálnak valamit, ezért azt állítod, hogy nem csinálnak semmit, én azt gondolom, hogy nehéz és bonyolult ügyekben, az információ gyűjtés, elemzés időszakában komoly munka folyhat anélkül, hogy lenne látható jele. Egyébként nagyon nagy jelentőségűnek tartom azt a felismerést, pl.: hogy létre kell hozni a "német iszlámot"
Oszo 2016. 10. 05. 21:17
Előzmény: #5396  Törölt felhasználó
#5399
És végül valami zavaros baromság, mint rendesen!
Törölt felhasználó 2016. 10. 05. 20:50
Törölt hozzászólás
#5398
Törölt felhasználó 2016. 10. 05. 20:46
Törölt hozzászólás
#5397
Törölt felhasználó 2016. 10. 05. 20:29
Előzmény: #5394  Oszo
#5396
Akkor vehetem azt, hogy elvetted a humanizmusomat a te humanizmusoddal!

Ráadásul még nem vagy mélykereszténykonzervatív sem!
Hova sorolod magad a saját bejáratú humanizmusoddal magadat? Remélem kitalálod.
Phylaxa 2016. 10. 05. 20:24
Előzmény: #5387  Oszo
#5395
Nekem tudod mi az érdekes? Az, hogy neked véget ér a tájékoztatás a kormánynál. Már ne is haragudj, de én nem a propagandából tájékozódom, hanem amit az Eu-s vezetők elmondanak és ami eközben történik. Tényleg nem nehéz.

Azt mondod, hogy a humanizmus és szolidaritás nálad nem létszámra vonatkozik. A probléma az, hogy olyan időket élünk, ahol hatalmas létszám és végeláthatatlan idő két fontos paraméter. Emiatt te nem is tudod a megoldást. Akiknek sejtésük van róla, azok már írtak megoldási javaslatot, de nem érdekel senkit. Tehát a valóságban egyre nagyobb problémákat hagynak felépülni, mert semmit sem csinálnak. Szerintem ez az igazság. Nem tudsz ugyanis semmit állítani, amit valóban csinálnak.
Oszo 2016. 10. 05. 20:24
Előzmény: #5390  Törölt felhasználó
#5394
Nem kell ezt így bonyolítani!
Ki kell mondani, hogy a humanizmus, meg a szolidaritás mélykereszténykonzervatívoknál fel van függesztve.
Nem szégyen az, ha valakiből hiányzik az emberség...
Törölt felhasználó 2016. 10. 05. 20:15
Előzmény: #5379  Törölt felhasználó
#5393
Mikor jött rá az IMF, hogy bejelentse: a NYUGATI bankok harmada gyakorlatilag menthetetlen?
Úgy tudom nem a bejelentés lenne a feladata!

link
offshort
offshort 2016. 10. 05. 20:12
Előzmény: #5386  SREd
#5392
nem , nem kell ezt sem ,

meneküljenek csak oda, ahol az oilbevételekből dollármilliárdok keletkeznek és hasonlóan válláskárosultak élnek ! (szaud-arábia , kuvait , irán , emirségek)

"humanizmust vállaljuk (bár egyre inkább felvetődik, hogy vállalják csak azok, akik a háborúkat generálják, és hasznot akarnak húzni belőle"

pontosan leírtad a lényeget !
fogadja be őket az az ország , aki szétbaszta azt a muszlim vidéket !

amugy 10-20 év és nem kell már a global javak termeléséhez az oil ! (remélem megélem) ,
nem lesz ennek a 100-200 muszlim sejknek mesés arany élete , akkor mi lesz ? :)
ts3 2016. 10. 05. 20:05
#5391
"Nem hitelesítette szerdai ülésén a Nemzeti Választási Bizottság (NVB) a budapesti olimpiarendezésről szóló népszavazási kezdeményezést. Az NVB határozata nem jogerős, ellene tizenöt napon belül lehet jogorvoslattal élni a Kúriánál. "

Törölt felhasználó 2016. 10. 05. 20:04
Előzmény: #5389  Oszo
#5390
Ha már egyéni szolidaritásból és humanizmusból kell ítélkezni, nézzük meg miből fakadt!

Az aki fegyverrel támad, fegyvereket gyárt milyen szolidaritással vagy ami a legfontosabb milyen humanitással rendelkezik? Rajta, rajtuk kell először a humanitást számon kérni! Nem emlékszem, hogy valaha is tettél ez ellen!

Sem rám sem más embertársamra (kivéve a fegyverlobbiban érdekeltek) nem mondhatod, hogy ebben az ügyben ne vagyunk humánusak!

Nem miattunk nem kell a segítséget megadni a fegyverrel kilakoltatottaknak!

Azok pedig akik, pénzért próbálják a humanista "elmélettel" megvádolni azt, akinek a realitásokról mást a véleményük! Szégyelljék magukat!
Oszo 2016. 10. 05. 19:36
Előzmény: #5386  SREd
#5389
Igen, aki ezt megértette, az már nem szájal szolidaritásról, meg humanizmusról, mert Jani le van jőve a hegyről, és be van verve egyből...
Törölt felhasználó 2016. 10. 05. 19:33
Előzmény: #5385  bigyula
#5388
Feleslegesnek tartom a tartalmatlan vitákat!
Logikátlan a következtetésed! Az első mondatból egyáltalán nem a következtetéseid a logikusak!

Sok hívő semmiért!
Oszo 2016. 10. 05. 19:24
Előzmény: #5383  Phylaxa
#5387
A szolidaritás és a humanizmus nálam (jó, én csak egy istentelen balliba vagyok!)szolidaritás és humanizmus létszámra, érdemre és egyéb kényelmi szempontokra való tekintet nélkül. (És ezzel nem azt akarom mondani, hogy mind az x csillió muszlimot szeretném befogadni az otthonomba!) Szerinted semmit se csinálnak- -mert ezt sugallja neked a habony média, és mert ez igazolja az Orbáni aknamunkát,- szerintem meg dolgoznak, és keresik a lehető legjobb megoldást.
És mielőtt ezt vitatni kezdenéd: de igen! deigen deigen...x100000000000
SREd 2016. 10. 05. 19:07
Előzmény: #5381  Oszo
#5386
Számos alkalommal elhangzott kormányzati szereplőktől, hogy a szolidaritást + humanizmust vállaljuk (bár egyre inkább felvetődik, hogy vállalják csak azok, akik a háborúkat generálják, és hasznot akarnak húzni belőle), de ezt nem úgy képzeljük el, hogy iszlám tömegeket telepítünk Európába, hanem a tényleges menekülteknek az országuk szomszédságában levő országokban (pl Töröko., Jordánia) segítünk menedéket és megélhetést biztosítani, így sokkal egyszerűbb és kevesebbe is kerül, ráadásul a segítséget visszük azokba a békés országokba, ahova először érkeznek a menekültek és nem a problémát importáljuk magunkhoz, a menekültek szenvedésének nem kis növelése árán. A visszatérésük is könnyebb lesz majd hazájukba.
Aki ezt megértette, az már nem szájal, aki meg nem értette meg, arra az a gyanú vetül, hogy okkal nem hajlandó megérteni, pl. ő igenis a problémát szeretné valamiért ide importálni.
Egy idő után az ilyen hazaárulókat fejbe kell verni, mert ugysem kár értük, sőt inkább haszon, mert az országunk romlását akarják.
bigyula 2016. 10. 05. 18:54
Előzmény: #5379  Törölt felhasználó
#5385
"Nincsenek nem vallásosok!"

De vannak! Helyesen:

Nincsenek nem hívők!

Mindenki hisz valamiben/valakiben.
Törölt felhasználó 2016. 10. 05. 18:50
Előzmény: #5382  exmnbs1
#5384
Túl messze mentél!
Phylaxa 2016. 10. 05. 18:42
Előzmény: #5381  Oszo
#5383
A szolidaritás és humanizmus mindig egyénekre értendő. A probléma ott jelentkezik, amikor óriási tömegek jelennek meg problémaként és nem megoldani akarják, hanem eltüntetni. Jelen esetben másokra rátolni. A probléma újból és újból fennáll, mert óriási tömegek érkeznek ismét. Ebből van az, hogy Észak lezárt és elege van. A brit szigetek szintén lezárt. A középső rész veszekedik és dél telik.

Szerintem semmit sem csinálnak. Ezért az államok zárnak szépen. Egy belső határokkal teli, külső határ nélküli szövet leszünk. Ez tudod mit jelent: dél elveszik és szörnyű állapotba kerül.

Ehhez kellenek ilyen okos EU vezetők? Ezért kár volt. MI a fenét akarnak tulajdonképpen?
exmnbs1 2016. 10. 05. 18:08
Előzmény: #5379  Törölt felhasználó
#5382
Mo-n mindenki vallásos ugy tudod?
Oszo 2016. 10. 05. 18:02
Előzmény: #5375  Phylaxa
#5381
Az EU problémája, az igaz -mégpedig mindegyik államé, nem csak azoké, akik semmiképp sem tudják a többiekre lőcsölni!
Az, hogy a kiindulási alap a megoldás keresésénél a szolidaritás, humanizmus, azt én "ballibsi" alapvetően örömmel látom, ez csak a mélykeresztény konzervatív jobboldaliakat irritálja rettentő módon. Az is nehezíti a dolgot, hogy az igazi jó (és szolidaritáson, humanizmuson alapuló) megoldások nehezen, sok munka árán születnek, szemben a mélykeresztényi gyűlölet vezérelt "Jani a hegyről beveri egyből" típusú javaslatokkal.
Törölt felhasználó 2016. 10. 05. 17:59
Előzmény: #5379  Törölt felhasználó
#5380
Matyas Nagy · Külkereskedelmi Főiskola

Olyan méreteket öltött a szándékos mószerolás, hazaárulás, és a titkos kollaboráció, hogy - szerintem - ideje lenne egy magyar közéleti KÓDEX megalkotása.
Ahol le van írva: Ha valamely közszereplő az esküjével szemben Magyarország érdeke ellen tesz, vagy mond, honfitársát idegeneknek elárulja, akkor azonnal kezdeményezni kell funkciójából való felmentését és esküszegés miatti felelősségre vonását.
Törölt felhasználó 2016. 10. 05. 17:55
Előzmény: #5377  exmnbs1
#5379
Nincsenek nem vallásosok!

Etetni kell a kapitalizmust, mert bukása elkerülhetetlen! Az árufelesleget a saját extraprofitjából is finanszíroztatná már a migránsokkal!!

Ha nem növekedhet, minden baj elérheti!
Törölt felhasználó 2016. 10. 05. 17:48
Előzmény: #5376  upgrayeddAKS
#5378
Nem gondoltam, hogy kiválasztott agy vagy!
exmnbs1 2016. 10. 05. 17:37
Előzmény: törölt hozzászólás
#5377
A nem vallásososokat meg kidobni?
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2016. 10. 05. 17:31
Előzmény: #5253  csendben
#5376
a trollok már egyvalamiben utolérték a tibeti szerzeteseket! :)

link

Phylaxa 2016. 10. 05. 17:08
Előzmény: #5374  Oszo
#5375
Ez az EU problémája, értelmes döntéseket kellene hozniuk, de amíg nem zárják le a külső határokat addig hiába szövegelnek.

A tettek: jöjjön szabadon továbbra is bárki.

A szavak: szolidaritás, humanizmus, kötelező szétosztás, pénzmegvonás, kizárás.

Oszo 2016. 10. 05. 16:52
Előzmény: #5360  Phylaxa
#5374
Sajnos azzal egyet kell értenem, hogy mindaddig amíg az EU-ban tartózkodásra jogosulatlan (én szívesen írnék méltatlant inkább, csak az nehezebben definiálható, és nem is biztos, hogy jogilag egyáltalán létrehozható fogalom)személyek gyors, nagy létszám mellett is működőképes hazatoloncolását nem oldja meg az EU, addig itt csak a szar ide-oda dobálgatásán megy a harc, a kis szemétdombi kakasok kukorékolása csendben szétzilálja az uniót, a ganéhegy meg csak nő!
Törölt felhasználó 2016. 10. 05. 16:44
Előzmény: #5372  Dehogynincs
#5373
Ne izgasd feleslegesen magad!

Olyan emberek kentek fel, mint akik téged is felkentek, hogy mit kell tenned akkor, ha olyan kihívással találkozol, mint amilyen én is lehetnék!
Dehogynincs
Dehogynincs 2016. 10. 05. 16:30
Előzmény: #5371  Törölt felhasználó
#5372
Kellene?
Népboldogítónak tetszik lenni?
Ki kent föl téged arra, hogy megmondd, mit kellene tennem?
Ha nem teszem, közám lősz?
Törölt felhasználó 2016. 10. 05. 16:27
Előzmény: #5369  Dehogynincs
#5371
Utolsó mondatod tükrözi a lelkivilágodat!

Állítsad magad mindig lehetetlen helyzet elé, mert nem akarsz egyetérteni, amikor egyetértened kellene!
Törölt felhasználó 2016. 10. 05. 16:21
Előzmény: #5357  Dehogynincs
#5370
Inkább 3,3 millió NEMMEL zokogjanak a válladon, mint 5 millió semmivel!
Dehogynincs
Dehogynincs 2016. 10. 05. 16:17
Előzmény: #5358  szivacs
#5369
Miért adtad azt a címet a tárgyban, hogy helyes értelmezések.
Ki döntötte el, hogy ezek helyesek?
Ha nem értek vele egyet mindenben, akkor közém lősz?
X9Z5 2016. 10. 05. 16:12
Törölt hozzászólás
#5368
_pampa 2016. 10. 05. 15:57
Előzmény: #5366  Phylaxa
#5367
ez a mostani pár milla csak a teszt!

és ezzel sem bír el Európa!

mit fog lépni, ha megindul 5-10 millió migráns?

egyetlen ország sem képes fogadni a rá eső részt legyen bármilyen kötelező kvóta!

Kanada mennyi közép-európai migránstól borult ki?

Óriási területtel rendelkező gazdag ország. Miután szembesült azzal,hogy nem dolgozni mennek....egyből becsukta a "kaput".....

Kell egy "menekültországot" létesíteni ENSZ közigazgatással nemzetközi pénzből.

vagy az.... vagy?????????????
Phylaxa 2016. 10. 05. 15:50
Előzmény: #5364  _pampa
#5366
Szerintem ez már most is az ENSZ problémája, csak nem érdekli. Ők is piknikeznek néha, aztán annyi. :)

Baromi nagy tömegekről van szó és a természet az úr akármit is állítanak egyesek.
Törölt felhasználó 2016. 10. 05. 15:44
Előzmény: #5361  bigyula
#5365
Ja és 2011ben a semmiért állította vissza a népszavazás demokratikus formáját a fidesz! Így van ez jól, még akkor is ha ez nem jött most be a fidesznek!
_pampa 2016. 10. 05. 15:40
Előzmény: #5360  Phylaxa
#5364
ez az egész előbb vagy utóbb de végül az ENSZ nyakába fog szakadni!

és nem lesz más választása mint az amit régen megfogalmaztam!
(csak az a megoldás működhet)

valakinek le kell nyelnie a "békát" !

Európa nem fogja!
Törölt felhasználó 2016. 10. 05. 15:38
Előzmény: #5361  bigyula
#5363
Mit gondoltál? Az a fidesz egy demokratikus ellenzék volt a mostanira meg nincs szó rá!

Illetve kiderült, hogy még az Mszp is liberális lett!

Nem egy demokratikus ellenzék, ami most van, hanem csak egy szimpla liberális!
csendben 2016. 10. 05. 15:27
Előzmény: #5358  szivacs
#5362
Ez is egy nézőpont.
Még ha Szánthó Miklósé,akkor is.
Az a szép a dologba,hogy más jogásznak erről egészen más a véleménye!

:-)

Hogy is mondta a vezér:
"Elmarasztal az OVB, megvédenek a jogászok, oszt jónapot"
bigyula 2016. 10. 05. 15:26
Előzmény: #5358  szivacs
#5361
"A 2010 utáni rendelkezések pusztán visszatértek a korábbi szabályokhoz."

Mert arra számítottak, hogy kibaszhatnak az ellenzékkel. Érdekes módon 1998 és 2002 között nem volt problémája a fityesznek a 25%-os érvényességi küszöbbel (meg utána sem), csak 2010 után, amikor az ellenzék próbált volna élni a lehetőséggel.

Szóval, most visszanyalt a fagyi.

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek