Topiknyitó: Hathor 2019. 08. 30. 10:33

NUTEX részvényesek topikja  

Nutex részvényesek topikja!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Peti84
Peti84 2020. 08. 04. 15:42
Előzmény: #18279  Nutika
#18280
Rendszeresen beszélsz velük és most ettől hasra kellene esnem? Hát beszélgessél velük, nekem tökmindegy. De ahogy viselkednek és amit tesznek az azt mutatja, hogy nagyívben szarják le az MNB-t és piszkosul nem félnek tőle. Valamint a kicsiket meg golyófogónak használják az érdekeik szerint.  
Nutika
Nutika 2020. 08. 04. 15:35
Előzmény: #18278  Peti84
#18279
Azok a felvetések arra vonatkoztak, hogy az összes cégvezetővel rendszeresen beszélek és tudom, miként vélekednek a piacról, MNB-ről. A felhozott példák ennek illusztralását szolgálták és feltételeztem, hogy ez neked leesett, de ezek szerint sajnos nem. 
Én valós vélekedésekről, tényekről, beszéltem, Te pedig konkrét hattértudás és ismeretek nélkül beleböfögted a levegőbe, hogy amit állítok, az nem úgy van.
Peti84
Peti84 2020. 08. 04. 15:27
Előzmény: #18277  Nutika
#18278
Nem tudom és nem is érdekel hogy melyik BÉT-es cégvezető milyen kocsival szaladgál, vagy milyen nyakkendőt hord. Nem lényeges. Ezt írtam, de rugózhatsz rajta továbbra is, bár szerintem tökfelesleges.
Nutika
Nutika 2020. 08. 04. 15:18
Előzmény: #18276  Peti84
#18277
Nagyszerű, akkor mondom is.
Last nem fáradt el, hanem melege van, de egyébként fárasztó a levegőbe böfögött trollkodás alátámasztott tények, konkrétumok, valós ismeretek hiánya nélkül.
Ha velem beszélgetsz, tiszteljük már meg egymást azzal, hogy arra reagálsz, ami a konkrét felvetés volt. Legutóbb exmnbs1 volt, aki ha nem tudott valamire reagálni akkor elegánsan mellébeszélt úgy feltüntetve, mintha az adott felvetésre válaszolt volna.
A főnökeid zöme benne van a 100 leggazdagabb magyar között. Most Te dolgozhattál Csányinak, akár Bill gates-nek meg Elon Musknak is, az én felvetésem a bét-es cégvezetők MNB-hez való viszonyára vonatkozott, amiről nincsen jelenlegi tapasztalatod, csak elegánsan mellébeszéltél. Ne handabandázz, hanem válaszolj arra, amit kérdeztem. Köszönöm.
Igenis nagyon félnek az MNB-től. Àltalában véve igen, kivéve a Neresek, mert nekik mindent szabad.
Ily módon természetesen az Est tőkeemelés a lehető legrosszabb példa volt, amit fel tudtál hozni, mert egyrészt más okból meg is büntették őket, de maga a tőkeemelés már egy előre megrendezett forgatókönyv része volt, hogyan lopják el a céget térdre kényszerítve a volt tulajokat, hogy azok majd vázként szolgáljanak az informatikai százmilliárdok becsatornázására. Ezeket a szereplőket csak addig fingatják, amíg meg nem szerzik, ami kell nekik, utána már nem. Ld. Pl. Opus, de a kis halak meg félnek tőlük, mint a tűztől, mert az óvó kezek nem védelmezik őket.
Peti84
Peti84 2020. 08. 04. 14:08
Előzmény: #18275  Nutika
#18276
Hát Last ez gyengusz érvelés. Elfáradtál? Pont Te tudod az egyik legjobban hogy Magyarország egy következmények nélküli ország (a tőzsde kultúrában hatványozottabban, de mindenben is). Bármit is megtehetnek. Gondolj csak BCS-re, ember legálisan 100-orazást csinált nyomdával, magának meg a csókos haveroknak. Ki ne találd már, hogy Hubi ,meg a többi agyhalott nyomdás retteg az MNB-tő, mert meghalok a nevetéstől. Azt hogy ki milyen értékű szart hord magán, mint eddig is ezután sem érdekel. Főnökeim zöme eddig is benne volt 100 leggazdagabb magyarok között. De amikor a baromsággal akartak megetetni, nem igazán jött be nekik, inkább felhúztam őket (úgy hogy a Gucci hacukában rugdosta a hűtőt, mint egy 3 éves kisgyerek), mert nem álltam be bólogatók táborába eddig sem. Kérdéseid zöme felesleges.... De van egy ellen példám: Kasza Lali Bácsi (Jász-Plasztik) lyukas zokniban targoncázgat és mindenről is el lehet vele beszélgetni. Tudod Ő már pl.: felfogta ésszel hogy a külcsíny pont nem lényeg. 
Nutika
Nutika 2020. 08. 04. 13:43
Előzmény: #18273  Peti84
#18275
Legutóbb a Plotinus volt Korányinak, egy laza hatszorozás. Ott egy laza Àdámosi volt, aki ugye Csányi haverja.  Olvasd el Szeles Nórával írt könyvét, a Tőzsde születiket. Választ kapsz abból is, kivel van dolgunk, itt egy cikk is, milyen kaliberű emberekkel mozog 30 éve. Mindenhez és mindenkihez bejárása van, aki a magyar piacon él és mozog. https://infostart.hu/kultura/2019/03/18/katonak-vittek-magukkal-irakban-a-budapesti-ertektozsde-volt-elnoket
Továbbá keveset beszélsz BÉT cégvezetőkkel, nem tudod, mennyire fosnak az MNB-től. Orbóknak milyen kocsija van? Galamb Vilmosnak, Cserekleinek milyen színű a szeme, haja? Kulcsár Tibornak milyen márkájú szemüvege van? Hogyan néz ki Gácsi a Nordos? Milyen kitűző van àltalában az öltönyén? Tudsz ezekre válaszolni? Kivel beszéltél az elmúlt 3 évben? Ott1- nél voltál már? Hogy néz ki a székhelyük? Májer Bálintnak hol van az irodája? Stb. Barmelyikre tudsz válaszolni? Nem. Kivel találkoztál már? Senkivel, de dumálsz a levegőbe, én meg mindet ismerem személyesen. Tudom, hogyan vélekednek a cégvezetők az MNB-ről, hogyan vélekednek a piaci környezetről stb. de neked sikerül megint a levegőbe mondani a semmit, konkrét ismeretek nélkül.
Lovrin 2020. 08. 04. 13:00
Előzmény: #18263  Törölt felhasználó
#18274
Jellemző hogy topikszinten sem arról megy a találgatás kik lennének a befektetők.
Az est médiában minden hétre jutott valami másik tipp. Mármint abból a csapatból még kinézték a fórumozók is hogy bárkit be tudnak hozni.
Peti84
Peti84 2020. 08. 04. 12:53
Előzmény: #18272  Nutika
#18273
MNB balfas*ok társosága, akik néha kicsit birságolnak, de azt is kb 1000-szer megkérdezik a gazdától hogy lehet-e, nem lesz-e baj belőle. Korányit nem ismerem, nem nyilatkozok róla, de egy csomó papírban volt benne az ipse, ami nem feltétlen remekelt. A többit amit írtál hagyjuk, mert nincsen sok értelme.....
Nutika
Nutika 2020. 08. 04. 12:49
Előzmény: #18271  Peti84
#18272
Mert szerinted ezt meg merik csinálni az ő múltjukkal. Az MNB jelenleg az egyik legfelkészültebb hatóság, a tőkepiac minden szereplője úgy fosik tőlük, mint a tűztől. Nutex is, elárulom. Görcsösen ügyelnek rá, hogy mindent szabályosan csináljanak. A tőkeleszállítást is azért vetették el, mert rengeteg jogi, erkölcsi, adminisztratív problémát felvet. Megcsinálhatták volna, de nem tették. Minek teszik bele, ha el akarják lopni? Akkor be sem teszik! Mit gondolsz, majd Korányi pénzét is ellopják, aki Tebész alapító tag? Ne röhögtess már.
Ezt ha megcsinálnák, elárulom nem jó könyvelő meg orvos kellene nekik, hanem egy plasztikai sebész, új személyazonosság meg friss ropogós útlevél Ecuadorba. Galamb, Huber nem fiatalok már. Te életed végén most őszintén...60-70 évesen arra készülnél, hogy bíróságokra járva meg esetleg börtönben töltsd a hátralévő éveidet? Ne röhögtess már komolyan, ettől neked több eszed van.
Peti84
Peti84 2020. 08. 04. 12:38
Előzmény: #18267  warlock
#18271
"bent van a cégben nem kimenthető módon"- Nincsen olyan, hogy nem kimenthető vagyon (legálisan is). Ahogy egy régi zsidó mondás tartja (vagy inkább világnézet, természetesen nem szószerint, de a lényeg): az embernek az életében 2 kiválló szakemberre van szüksége. Ez egyik egy jó könyvelő, a másik meg egy jó orvos (minden más mellékes).   
Nutika
Nutika 2020. 08. 04. 12:13
Előzmény: #18265  Hathor
#18270
Annyit segítek, hogy egyáltalán nem biztos az, hogy a tőkeemelések-beszórások átlaga nem nullás, vagy minimális plusszos.
Amikor volt a tavalyi rally, ott akkora àrfolyamnyereség keletkezett, hogy ki lehet sakkozni nullára. És ha keletkezett is valamennyi veszteségük? Eluraláskor visszakaphatják, kp-ben részvényekben, akárhogyan. 
Tudják továbbá ők is, hogy a jelenlegi vezetés nem élvez bizalmat a tőkepiacon. Mit kell akkor csinálni ha keresni akarsz? Hozol befektetőt. Otthagyod a kp-t a cégben, jön a nagy hal, az az övé, cserébe pedig megengedik hogy jelentős részesedésük legyen rv-ben rv. alapú javadalmazással. Ez egy korrekt deal, win-win. Ha már van egy jelentős eredménnyel rendelkező cég, a kp-t lehet srv-re használni vagy Növekedési Kötvényprogramban törlesztőre. Nézd már meg mi zajlik a piacon! A NER-es cégek teljesen áttérnek banki finanszírozásról MNB kötvény alapú finanszírozásra. Egymást taposva, már már verekedve ömlik a szinte ingyen pénz MKP-n keresztül a cégekbe. Hány évre elegendő törlesztő lehet ez egy nagyobb hitelfelvételnél is 20 évre? Dől a lé, ingyennél is 100 x jobb feltételekkel, ebben a konstrukcióban gyakorlatilag vastagon mínuszos kamattal, cserébe egy nagy halnak a nevét kell adnia hozzá és mindenki jól jár. Minden tranzakciókban érintett számára vastag win szitu, nem beszélve a tőkepiaci jelenlétről és a krematórium IPO elkerüléséről. 
Törölt felhasználó 2020. 08. 04. 12:10
Előzmény: #18267  warlock
#18269
Deltanál ott az Otp-s meg a Berki, itt is lehetne már valaki, mert eddig a szokásos nyomdázás megy kb
Akármeddig lehet húzni.
Törölt felhasználó 2020. 08. 04. 11:49
Előzmény: #18267  warlock
#18268
Lassan itt is kiderülnek a dolgok, az biztos.
warlock
warlock 2020. 08. 04. 11:45
Előzmény: #18263  Törölt felhasználó
#18267
Ha engem kérdezel, én arra tippelnék, hogy ahhoz gyűjtik a pénzt, hogy megfelelő feltételekkel idetaláljon. A Deltánál nyomtak 156Mdb új rv-t 78 filléren mikor majdnem 100Ft volt az árfolyam, ott úgy fizették ki a belépő társaságot. Itt, eddig legalábbis, a napi árfolyamnak megfelelő szinten megy a pénzgyűjtés, és reméljük hamarosan össze is gyűlik végre a hiányzó rész ami még kell nekik. Jó hír azért, hogy 24Ft a névérték, ennyi készpénz (talán több is) bent van a cégben nem kimenthető módon. Ezalatt azt érem, hogy a tőketartalékban van, nem pedig az eredménytartalékban, amiről korábban ment a vitatkozás. 
Hathor
Hathor 2020. 08. 04. 11:37
Előzmény: #18264  patfaur
#18266
Hat varunk tovabb akkor partvonalon.
Jo kereskedest!
Udv
Hathor
Hathor 2020. 08. 04. 11:36
Előzmény: #18261  Szarvasi_Kotyogós
#18265
Szerintem O is tevuton van.
Ugyanugy belegabalyodott, mint mas.
patfaur
patfaur 2020. 08. 04. 11:34
Előzmény: #18262  warlock
#18264
Előbb utóbb lesz valami. A kérdés csak az kinek mennyi ideje van kivárni.
Törölt felhasználó 2020. 08. 04. 11:34
Előzmény: #18262  warlock
#18263
1,5 éve irtak kb arról is egy befektetői csoport érdeklődik! Hol vannak? Elaludtak? 
warlock
warlock 2020. 08. 04. 11:27
Előzmény: #18258  Törölt felhasználó
#18262

Csak három apró pontot ajánlanék figyelembe:
a.) Időközben majd 2Mrd Ft-ra nőtt a cég készpénzállománya.
b.) A tavaly novemberi bejelentés óta az MNB "érdekes módon" egy apró figyelmeztetésben sem dorgálta meg a céget, hogy mi is van azzal a befektetővel, esetleg ideje lenne tisztázni a dolgot.
c.) Sőt, ezalatt az idő alatt (most nem emlékszem pontosan de) majdnem 1.5Mrd Ft készpénzes tőkeemelést hagyott jóvá, mindíg aktuális árfolyam fölött, amik szinte pikk-pakk bevezetésre is kerültek. (Nem akarok itt mással példálózni, de aki ismeri az EST Média - Delta storyt az tudja, hogy ott nem mennek ilyen flottul a dolgok.)
d.) És egy slussz poén, a TEBÉSZ nemhogy nem reklamál vagy ne adj Isten feljelenti a céget, hanem Korányi az egyik tőkeemlő :-) ...
Ki-ki döntse el mire következtet ezekből az állandó "sok sok éve ez a lehúzás megy már, mért nem veszitek észre" kommentek mellet.
Szarvasi_Kotyogós
Szarvasi_Kotyogós 2020. 08. 04. 11:22
Előzmény: #18260  Hathor
#18261
Olvastam. Lehet. Csak Kori bá úgy nem lesz pénzénél mint emelők egyike. Ezt már észre kellett volna venni miszter.

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek