Topiknyitó: Hathor 2019. 08. 30. 10:33

NUTEX részvényesek topikja  

Nutex részvényesek topikja!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2020. 06. 28. 18:00
Törölt hozzászólás
#17300
Nutika
Nutika 2020. 06. 28. 17:59
Előzmény: #17296  Peti84
#17299
Itt nem kapok 0.78-ast, azt beszéltük meg, hogy a bevont szavazatelsőbbségiek kerülnek majd hozzám. Ha változás lesz, tájékoztatlak.
Peti84
Peti84 2020. 06. 28. 17:59
Előzmény: #17297  Hamiskártyás_boy
#17298
Ha iszok akkor a havi beveteled iszom el Battya :)
Hamiskártyás_boy 2020. 06. 28. 17:56
Előzmény: #17296  Peti84
#17297
A kannás bor és a Keserű ilyen hatássál van rád Papa?
Peti84
Peti84 2020. 06. 28. 17:53
Előzmény: #17283  Nutika
#17296
Last mennyit kapsz itt a feldumaert? Hubi fizet annyit mint Bcs?
Ujhegyi74
Ujhegyi74 2020. 06. 28. 15:25
Előzmény: #17293  Nutika
#17295
Jó gondolatok voltak!
Hamiskártyás_boy 2020. 06. 28. 14:53
Előzmény: #17292  warlock
#17294
Amúgy szerintem a szabadságok miatt a nyári, Karácsony miatt pedig a december halott hónapok. Szóval kb. 3 teljes hónapjuk maradt cselekedni, ha nem az évszázad átverése okán ülünk most is sokan abban a hintában amit Hubi röhögve pörget alattunk.
Optimista forgatókönyv esetén hamarosan véget ér az akiciós időszak a rv vásárlás tekintetében.
Nutika
Nutika 2020. 06. 28. 14:44
Előzmény: #17292  warlock
#17293
Igazatok van, köszönöm a helyesbítêst.
warlock
warlock 2020. 06. 28. 14:22
Előzmény: #17283  Nutika
#17292
Hasonlóan gondolom mint Hamiskártyás. Az év végi határidős minimum 10Mrd ft-os apport azért igencsak erős és konkrét feltétel. Azt valahogyan teljesíteni kellene nekik azért ha javadalmazást is akarnak. Szerintem nem lenne az se nagy probléma ha a befektető csak simán átvenné a céget a jelenlegi társaságtól és kész. Ez a tisztakezes pacsi elméleted azt valószínűsítené inkább hogy a valódi nagy deal igen sokáig elhúzódhat, ami az év végi határidőnek ellentmondani látszik. Emellett itt kb. semmi szükség nem lenne ilyesmire mert a Nutexnél egészen mások a kezdeti feltételek mint az EST-nél voltak anno szvsz. Ott volt csőd, meg 4Mrd tartozás, stb. Itt kívánni se lehetne jobbat mint ahogy jelenleg a Nutex áll pénzügyileg. Ide már csak egy tisztességes tevékenység és egy új vezetés kell, semmi más. 
mobilizmo 2020. 06. 28. 14:10
Előzmény: #17286  Nutika
#17291
Egyetértek az általad leírtakkal. Egyébként amit feldobtam, az simán benne lehet itt a pakliban. 
warlock
warlock 2020. 06. 28. 13:34
Előzmény: #17289  Lovrin
#17290
Nem értem az arányossági kérdésedet. Eddig minden tőkeemelés készpénzes volt, azaz a likviditásnövekedés 1:1 arányban áll az új részvények számával. 
Lovrin 2020. 06. 28. 13:05
Előzmény: #17273  Xylox
#17289

6-7-8 pont: a likviditás növekedése arányos-e a részvényszám növekedésével? Amíg arányos addig jó nekünk.
Könnyű likvidnek lenni ha kitömött kisbüfik csereberélik a nyomdázott részvényeket de amikor a nyomda mellett senki sem akarja kiporszívózni a közkezet ott nehéz emelkedni (lásd est, opus, autowallis).
don_king
don_king 2020. 06. 28. 12:48
Előzmény: #17283  Nutika
#17288
Futurban is csak ilyen ember lehet a cukrászmester és a favágó. Ott is szerepe van Korányinak :)
Törölt felhasználó 2020. 06. 28. 12:48
Törölt hozzászólás
#17287
Nutika
Nutika 2020. 06. 28. 12:41
Előzmény: #17285  mobilizmo
#17286
Bármi bármikor előfordulhat, ez is. Nekem nincsen túl sok konkrétum a fejemben, inkább a folyamatokra fókuszálok. Kevés a döglődő tőzsdei váz már, hogy a nagyok megvessék itt a lábukat a piacon. Szűkülnek a lehetőségek a nagytőke számára, Ipózni meg őrültség és macera.
mobilizmo 2020. 06. 28. 12:29
Előzmény: #17283  Nutika
#17285
Esetleg egy egyszer már tőzsdén lévő cégre gondoltál, hogy  jönni fog ide ? 
Hamiskártyás_boy 2020. 06. 28. 12:05
Előzmény: #17283  Nutika
#17284
Jó az amit irsz, de dec 31-ig a mimimum 10Mrd-os apportnak be kell érkeznie a cégbe. Ezt érdemea figyelembe venni szvsz
Nutika
Nutika 2020. 06. 28. 11:39
Előzmény: #17277  don_king
#17283
Jó reggelt!
Ma reggel, ahogyan felkeltem, egy érdekes gondolatmenet jutott eszembe. Gondoltam, megosztom további elmélkedésre. Mindig is azt tartottam, hogy törekedni kell arra a dolgok megértéséhez, hogy igyekezzünk kisbüfi létünk ellenére a nagyok fejével gondolkodni, mert az közelebb visz a megoldásokhoz. Nehéz feladat, de törekedni kell rá, hiszen ez a kisbüfi számára pénzben mérhető versenyelőnyt jelent a piacon. 
A nagykutya játszmák sokaságában nekem kétféle,  már-már trendszerű momentum rajzolódik ki.
1. A "piszkos munkát" és a valóságos, értékteremtő folyamatokhoz vezető utat igyekeznek kisebb, jelentéktelennek tűnő szereplőkre bízni/hagyni. Ehep? Ott is lesz valami, de ott még a "kiskutyák" takarítják el a romokat a rivaldafényig. Huber? Hálátlan feladat az is. Huber nyomtat, Huber töm, kisbüfi anyázások százai kísérik a folyamatot stb. 
2. A nagykutya játszmák másik fontos eleme, hogy törekednek arra, hogy mindig patyolat tiszta kezek csapjanak egymás tenyerébe. Az összezáró gazdasági elit nem sározza be a kezét kétes szereplőkkel való üzleteléssel, a kézfogások mindig csak szigorúan körön belül történnek. Erre nagyon jó példa most Delta. (Annyi minden szerintem hasznos dolgot tudnék írni oda, de nem teszem, mert én csak egy szekta szökevény festő vagyok).
Elbizonytalanodtak sokan Papp István távozásával és tele lett a gatya. Érdekes, én pont akkor bontottam a pezsgőt és ujjongtam örömömben. Nem is értem, miért nem lehet azt megérteni, hogy addig nem jönnek a "nagy kutyák" és a valós folyamatok, amíg az átmeneti időszak romjai nincsenek eltakarítva. Ilyenkor kell visszamenni időben és rekonstruálni az eseményeket. Amint megjelent a Delta, utána talán egy keddi napon az RTL híradóban és mindenhol ment a Microsoft botranyozás és a Papp pistázás úgy, ahogyan a csövön kifért. Bármilyen nagy szereplő vállalná józan paraszti ésszel annak a kockázatát, hogy megjelenése után ilyen újságcikkek árasszák el a médiát? Természetesen nem. Ehhez nem kell szerintem agysebésznek lenni. Ezt meg is írtam a topikjában, de már inkább nem fejtettem ki, mert úgy érezte 2-3 ember, hogy a értelmes párbeszéd helyett a festőzés vigye el a showt. Üzenem a Deltás cimboráknak, tartani és örüljenek, mint majom a farkának! 😂 
Miért kellett ezt a fontos kitérőt tennem? Mert egy jó példa volt szerintem a mi vonatkozásunkban is, nyílegyenesen vezethet az út egy fontos történéshez. Ha eljátszunk a gondolattal, hogy magasabb körökben él a "patyolat tiszta kezek" elméletem és feltesszük azt is, hogy akár fajsúlyos szereplő is jöhet ide, akkor logikus, hogy a befektető nem a jelenlegi vezetéssel fog közvetlenül üzletelni, nem adhatnak okot a besározódásra. Kell a láncolatba egy minden kétséget kizáró, ismert és elismert "patyolat tiszta kéz", aki az átmeneti manővert levezényli.
Ha minden megállja a helyét az elméletben, akkor el is mondom a konklúziót: a legkevésbé sem lennék meglepődve, ha KGT idővel kötelező vételi ajánlatot tenne a cégért, majd ő adná tovább. Nem őrültség ez szerintem egyáltalán, megtörtént ez már KGT életében (Plotinus, Exibus vagy mi a franc).
Jó spekulánsnak illik minden eshetőséget számításba vennie, mert tudja, hogy bármi bármikor megtörténhet és soha semmi nem zárható ki. A Bét-en meg tudjuk, hogy sokszor ami a legnagyobb őrültségnek tűnik, pont az történik meg.
30 éves most a BÉT. Meg lehet nézni a honlapon, hogy KGT Szeles Nórával közösen írt könyvét reklámozva ad egy kis történelmi kitekintőt a tőzsde hőskorából. A könyv címe: Tőzsde születik. Olvastam, fantasztikus történetek benne, egy spekuláns űrutazás. Lebilincselő olvasmány. 30 év, tőzsde fejlesztés és egy ikon, KGT. Hát ezen a jeles évfordulón mi tenne jobbat a tőzsde, a jelenlegi vezetés, valamint KGT személyes reputációjának, minthogy egy 100 éve megdöglött "krematórium papírt" felvirágoztatnak egy sikertörténettel? Hát nem sok minden. Bízzunk benne, hogy ez a folyamat vár Deltára, Ehepre, Nutexre, Nordra stb. idővel és megfogyatkoznak a Csepel sztorik. Ez minden szereplő, befektető érdeke. Tőzsde fejlesztés és a tőkepiacokba vetett közbizalom növelése.
Törölt felhasználó 2020. 06. 28. 11:29
Törölt hozzászólás
#17282
Törölt felhasználó 2020. 06. 28. 11:28
Törölt hozzászólás
#17281

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek