Topiknyitó: Törölt felhasználó 2011. 02. 17. 17:29

NUTEX: működik a Varázspálca, ugranak a spekulánsok  

Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2013. 09. 03. 15:51
Előzmény: törölt hozzászólás
#7760
Hááát... lehet, ennyire nem vagyok naprakész. Mármint akkori napokra kész :) :) :)

A 20Ft-ot Civin írta a minap....
Törölt felhasználó 2013. 09. 03. 15:43
Törölt hozzászólás
#7759
Törölt felhasználó 2013. 09. 03. 15:41
Előzmény: törölt hozzászólás
#7758
"(1) Minden egyes forint, amit befizettem a HUMET Nyrt-ba az egy veszett fejsze volt, mert más nem tett be egy vasat sem. Bármiféle céget, ha rosszul vettem volna meg, akkor mind az összes 6 forintom bunkó vesztő."

A tőzsdei részvényesek 2006 és 2008 nyara között 60-120 Ft-ért vettek a cég papírjaiból nap-mint-nap. Ez tehát nem igaz, hogy más nem tett volna bele, pláne 6 Ft-ért, ha lett volna rá lehetősége...
Törölt felhasználó 2013. 09. 03. 15:40
Előzmény: #7751  Törölt felhasználó
#7757
Ez bíz' így van.

Jó beszélőkéje van és el tudta érni, hogy még 20Ft-on öntsön.

Az ügyességét sosem vontam kétségbe.
Törölt felhasználó 2013. 09. 03. 15:31
Előzmény: törölt hozzászólás
#7756
kicsit leesett a színvonal civin...

nekem ugyan nem pakoltál össze semmit, de azt is kétlem hogy bármely részvényesed látott valamit a 4 MRD-os cég értékből...
Fizettél nekik osztalékot valaha? hány százalékot? mennyit buktak a szerencsétlenek az árfolyamon?

Te, magadnak pakoltad össze a 4 MRD-os értéket, nem a részvényeseidnek (a részvényszám egyenes arányban nőtt a cég értékkel)

Semmit nem értél el, ezt mi sem bizonyítja jobban, hogy nem volt vevő a "munkád gyümölcsére"... beszórtad hát az általad nem extrémnek tartott ársáv aljának harmadán.... BRÁVÓ
ennyi erővel, a házat is rájuk gyújthattad volna, MAESTRO!!!

szerencséd volt, hogy itt magyar honban a balfék PSZÁF ezt engedte neked....

ennyi és nem több...

az alpári stílusod, pedig téged minősít...

Gyújts rá egy cigire, az mindig megnyugtat!
Törölt felhasználó 2013. 09. 03. 15:30
Előzmény: #7750  Civinjanos
#7755
hmmm Civin, Civin...

mintha egy kicsit elragadtattad volna magad!!

Szóval ezt jelenti a közös érdek???
Rendben...először is kérek tőled egy kis pénzt.... aztán máris indítom a nyomtatóm... Ráírok egy lapra, mondjuk 64Ft-ot... és felkereslek vele, hogy tessék, itt a pénzed, amit adtál, hisz ez a közös érdekünk, sőőőt, ha azt mondod, hogy legyen még nagyobb a közös érdekünk, akkor akár ezret is nyomtatok, vagy épp 45millió darabot is.

Így aztán csuda nagy lesz a közös érdekünk és boldogan nézhetjük, hogy lám-lám mennyi pénzünk is lett. Kit érdekel, hogy csak papíron??? Fő a közös érdek!!! Tök jó lehet veled üzletelni! :)

Szerinted, abból a 4mrd-nyi közös vagyonból hányan tudtak mondjuk kiflit venni (persze rajtad és haverjaidon kívül)???
Szerinted a részvényesek (a valódiak, nem a haverjaid), papírjainak értéke növekedett?? (Nem a könyvekben, hanem a parketten)

Szóval ezt a beírást szerintem te sem gondoltad komolyan, csak valamiért elveszíthetted az önuralmad, ezért írsz butaságokat és durvaságokat (ami nem szép tőled).

Rendben, ezt pipáljuk ki. Könyveljük úgy el hogy nem tudsz rá válaszolni, illetve, hogy beláttad, mégsem egyezett a részvényesek érdeke.

Node itt van még a másik két kérdés!!!

Mi is a helyzet a 6ft kontra 60Ft-os papírnyomtatással??? Még mindig én vagyok az egyetlen, aki nem érti, miért nem 60Ft-on nyomtattál (vagy lehetséges tán, hogy nem lett volna közös érdek???).

No és persze ez a jótékony alapítvány is érdekelne.
Törölt felhasználó 2013. 09. 03. 15:20
Előzmény: törölt hozzászólás
#7754
hmmmm )
Civinjanos 2013. 09. 03. 15:17
Törölt hozzászólás
#7753
Törölt felhasználó 2013. 09. 03. 15:14
Előzmény: #7749  Törölt felhasználó
#7752
Ejjj.... de hát ez nagyon rossz indulatú megközelítést!! :) :) :) Ilyet Civin biztos nem tett volna, hisz ő a szívén viselte a részvényeseinek érdekét. Legalább is ezt hangoztatja.

Ezt a széhámos indokot én is sejtettem, de Civin azt állítja, hogy ő nem is szélhámos, tehát nyilván van erre valami magyarázat, amit eddig csak én nem értettem, de szerinte mindenki más érti.

Ezért szeretném tőle hallani/olvasni, hogy vajon mi indokolta a 6ft-os papírt a 60Ft-ossal szemben???
Törölt felhasználó 2013. 09. 03. 15:00
Előzmény: törölt hozzászólás
#7751
"Visszavéve a szót: hát ennyi. Lett 3 milliárdos saját tőke, még több is, Watson."

Lett. A sok kisspeki pénzéből. Hiszen ingyen pénz, ingyen érték nincs.

Civin meg ahhoz kellett itt a Humet topicban, hogy ez a speki érték legalább csak stagnáló/kicsit csökkenő részvényár mellett vándoroljon a sok kis spekitől a céghez. Ez 2008 nyaráig meg is valósult.

Ha Civin nincs itt jelen, az részvényár korábban összeomlik és nem működik a kitalált rendszer.
Civinjanos 2013. 09. 03. 14:56
Előzmény: #7748  Törölt felhasználó
#7750
T. Bokály, íme a rövid válasz:

Azért volt azonos az érdekünk, Bokály, mert a 6 forintos részvényekkel mindaddig a HUMET Nyrt, azaz mi közösen, valamennyi részvényes (az én vezetésemmel és erélyemmel) rendelkezett, amíg a közös vagyonunk el nem érte a 4 milliárdot bazdmeg.

Őszinte híved
Törölt felhasználó 2013. 09. 03. 14:52
Előzmény: #7748  Törölt felhasználó
#7749
Válaszolok, én civin helyett!

azért ment 6 ft-on jóval piaci ár alatt a részvénykibocsájtás, mert 60-on már nem lett volna üzlet...

ad1, ahhoz hogy a többséget (irányítást) megtartsák egyre több részvényt kellett nyomtatni (ezt 60-on nem tudták volna finanszírozni)

ad2, amit a cégbe civin belepakolt, azt nem saját pénzből, hanem kis részvényesi finanszírozással akarta csinálni

ad3, ha ő is piaci áron jutott volna hozzá, akkor nem lett volna verseny előnye a többi mezei részvényessel szemben.... Így viszont nyugodtan beszórhatta az egészet 20 ft körül, mert még így is triplázta a befektetését!!!!

A többi barom részvényes, meg dögöljön meg, ki nem szarja le, ha ezt a: "6-on jegyzek, ti meg vegyétek 60-on, a végén meg 20on elárasztom a piacot" üzleti modellt beszopta, hát meg is érdemli....

és még ő a jó civin, ugyan már fehér galléros bűnöző!!! és még okít is a tőzsdéről.... kész röhej...
remélem cserko megszívatja keményen!
ha, nem akkor ez is a műsor része volt!

lelki feloldozást ne is reméljen!

te pedig kedves Bokaly, ne add fel, élvezettel olvasom ahogy osztod az öreget, és állandóan leleplezed.... csak így tovább! :-)
Törölt felhasználó 2013. 09. 03. 13:59
Előzmény: törölt hozzászólás
#7748
megint vicces vagy Civin,

Látom, ismered a kínai módszert!! :D :D

Megint jóleső érzés, hogy azt feltételezed rólam, hogy képes vagyok írói munkásságod végigolvasni. DE sajnos csalódást kell okoznom.

Csak abban az esetben rágom át magam rajta, ha megigéred, hogy az én csekély értelmemmel is képes leszek kihámozni belőle, hogy miért is nem pl. 60ft-on történt ez a bizonyos papínyomtatás!!??

Na meg, hogy el ne felejtsem, miért is nem volt ez (mármint a 6ft-os papírgyártás) ellentétes a részvényesek többségének érdekeivel.

És persze, ha többet megtudok a jótékony alapítványról.

ÉRtem én, hogy ezek kellemetlen kérdések, de ha dagályos írásodban nincs erre válasz, akkor inkább neki sem állok átolvasni.

Igazán megtisztelhetnél azzal, hogy röviden válaszolsz a régi kérdésekre (amit persze már mindenki ért, csak én nem)
Civinjanos 2013. 09. 03. 13:27
Törölt hozzászólás
#7747
BudFox
BudFox 2013. 09. 03. 13:14
Előzmény: #7739  Törölt felhasználó
#7746
Ez itt a baj...hogy régen is csak egykét napig lehetett tartani hogy haszonnal eladhassad...utána mindig bukó volt már rajta :-(((

Tényleg....én is olvastam a jelentést, de nem látom hogy mikor jönnek az új részvények ? ha jönnek egyáltalán..

Te tudod hogy mikor lesznek bevezetve új részvénye ?
Törölt felhasználó 2013. 09. 03. 11:45
Előzmény: #7743  Törölt felhasználó
#7745
A pénzbeli hozzájárulás ellenében az alábbi személyek az alábbi mértékben
jogosultak az alaptőke-emelésben részt venni:
- Raltex Ltd. 850.000 részvény erejéig
- H pont Fitness Wellness Kft. 150.000 részvény erejéig.
A jelen zártkörű alaptőke-emeléssel a Társaság alaptőkéjét 2.767.800 darab
„E” sorozatú, 24 Ft névértékű törzsrészvény, valamint 35.000 darab „F”
sorozatú, 24 Ft névértékű szavazatelsőbbségi részvény testesíti meg, így a
Társaság alaptőkéje 2.767.800 * 24 Ft + 35.000 * 24 Ft = 67.267.200 Ft-ra
változik.

Huber István (an.: Takács Ilona)
1113 Budapest , Kökörcsin utca 13. 4. em. 1.
Adóazonosító jel: 8323734836
ügyvezető (vezető tisztségviselő)
A képviselet módja: önálló
Jogviszony kezdete: 2009. január 5.
Születési idő: 1955. augusztus 21.

Ugye nincs semmi áátveeréés? :)
A tavalyi osztival mi a helyzet? arról aztán szépen hallgatnak.
Törölt felhasználó 2013. 09. 03. 11:32
Előzmény: #7743  Törölt felhasználó
#7744
Így rendben, ezt nem néztem (nem olvastam az egészet egyben).
Törölt felhasználó 2013. 09. 03. 11:27
Előzmény: #7742  Törölt felhasználó
#7743
18. oldal

Jegyzett tőke
(1.767.800 + 35.000) db részvény * 24 Ft névérték/részvény = 43.267.200 Ft
Az anyavállalat 2013. április 28-án megtartott éves közgyűlésén elhatározott
24.000.000 Ft összegű zártkörű tőkeemelés cégbírósági bejegyzése még nem történt
meg, így a részvényesek által tőkeemelésként befizetett 24.000.000 Ft a
kötelezettségek között került kimutatásra.
Törölt felhasználó 2013. 09. 03. 11:17
Előzmény: #7741  Törölt felhasználó
#7742
Az viszont több, mint "fura", hogy a tőkeemelésből befolyt összeg szerepel a mérlegben, eredménykimutatásban, de a jegyzett tőke soron még a tőkeemelés előtti adat szerepel...
Törölt felhasználó 2013. 09. 03. 10:56
Előzmény: #7740  Törölt felhasználó
#7741
Bocsi a helyesírási hibákért.

Ebbe az osztifizetésbe kicsit belekeveredtem.
Ha tavalyi osztalékot esetleg vmi csoda folytán kifizetik, de előtte bevezetik az új 1Mdb rv.-t, gondolom az újak is megkapják az osztalékot. Tavaly 12Ft/rv. osztalék került megszavazásra, de gondolom az új kibocsátás után az egy rv.re jutó osztalék kevesebb lesz (8Ft?).
Szóval 24-en kinyomták, beszedik rájuk is az osztalékot, h. a benyomott pénz biztosan visszajöjjön pár száz ezer db papirt eladnak (pl. 80Ft-on 200k-t kellene eladni a tőzsdén), és a többivel nyerőben is vannak, vagy annak egy részével akvirálnak valami kis tuti "gyógyszertárat", h. a nutex kistulajok és jövőbeli vevők is megnyugodjanak. Jó móka ez a tőzsdézés.
Törölt felhasználó 2013. 09. 03. 10:42
Előzmény: #7733  Törölt felhasználó
#7740
Ha jól látom a pü.-i műveletek sorn megjelent az 1Mdb rv. kibocsátás értéke, 24 M Ft.
Ettől van a hűdenagy eredmény.
A tavalyi osztalék-kifizetés még mindig csúszik, lehet ehhez kellet visszatolni fedezetnek egy kis lóvét.
Fasza kis higítás.
100*1,8/2,8=65Ft (persze a múltbeli árazás nem jelent semmit).
Törölt felhasználó 2013. 09. 02. 17:57
Előzmény: #7737  BudFox
#7739
Nekem 2005 után kb. 12-15 alkalommal volt Humetem/Nutexem összesen, de soha nem volt tovább 1 hétnél (2-3 nap jellemzően). A pozik kb. fele kisebb mínuszban (5-20%) kidobva, másik felén 10-80% nyerő.
Törölt felhasználó 2013. 09. 02. 17:35
Előzmény: törölt hozzászólás
#7738
Kedves Civin,

repes a lelkem, hogy mégsem negligálsz! :) :)

Igaz, a repesés öröméből kicsit elvesz, hogy íly rossz véleménnyel vagy rólam és ezen belül főleg értelmi képességeimmel kapcsolatban, de ezt is megértem. Ha értelmesnek tartanál, akkor kénytelen lennél kételkedni saját értékeidben. Hisz egy értelmes ember nem tehet olyat, hogy nem csodál téged, és nem ismeri el teljesítményedet.

Igazad van... üzletvezetéssel valóban gondjaim lennének... ezen a körön kívül vagyok valóban. Viszont megnyugtatásul elárulom neked, hogy cégekkel egész jól boldogulok, és ez tényleg más kör, igaz ez meg számodra ismeretlen. :)

Mindenesetre, az is a Te véleményedet támasztja alá, hogy (a tisztesség oldalán állva) valóban nem értem , hogy miért is nem 60Ft-on történt az a fránya kibocsátás?? Kérem, tételezd fel rólam, hogy a szélhámos oldali megközelítést felfogtam. És mivel nagyon rossz dolog egyedüli értetlennek lenni, hisz, ahogy írod, már mindenki érti....kérlek magyarázd már el nekem, hogy miért is nem pl. 60Ft-os részvényeket nyomtattál???

A részvényesi érdekeket és ellenérdekeket már nem is firtatom, látom, ezzel nem tudsz mit kezdeni.

Viszont érdekelne, hogy mi is volt az az alapítvány?? Mi volt a neve, célja, kik képviselték.. meg ilyenek! :) :) Amúgy ügyes... csak kicsit büdös!!

GYakorlatilag, a részvényeseid kárára annyi 6-ftos részvényt adtál az akvizíciókért, amennyiről meg tudtad győzni az eladókat, hogy még simán rá tudják önteni a piacra, persze, ha az a derék alapítvány nem öntötte rá előbb, leverve az árat. Tényleg ügyes.... kvázi pénzt nyomtattál és sikerült "eladnod" másoknak.

Remélem nem veszed rossz néven, hogy átfutottam azt is, amit tiltottál előlem, mondván úgysem értem ... gondoltam, hátha többet megtudok. :)

Kár volt! :( Mert ismét csak faramuci tőzsdeértelmezésedet olvashattam!! Pedig biztos vagyok benne, hogy Te is tudod, nem csak olyan papírok léteznek tőzsdéken, amiknek árfolyama folyton nő, és nő az egekbe!! A részvényesek mégis elégedettek!! Ami úgy látom számodra igen csak fontos... legalábbis szavakban!! :)

Furton-fúrt azt hangoztatod, hogy nem volt más választás!! :D
De volt.... pl. nem szélhámoskodni!!! Vagy szerinted az általad oly nagy becsben tartott részvényeseid vagyona megmaradt??? Nem!! Még a te regnálásod alatt elkopott, amitől eredetileg épp óvni akartad őket. (mondom én, hogy vicces ember vagy)

Ha a piacról nem tudtál pénzt szerezni, akkor választhattad volna a "trallala, pritty, pritty..." utat... ha életképes volt a cég, akkor az is működött volna és ma megbecsült tagja lehetnél a társadalomnak. Ha meg mégsem működött volna, akkor nem kéne azzal a tudattal élned, hogy egy csomó kisrészvényes zsebéből kiszedted a pénzüket. (Igaz, azt korábban már mintha írtad volna, hogy aki nem tud osztani/szorozni az ne vegyen részvényt...)

De azért várom ám, hátha megszánsz engem, szegény egyetlen nem-értőt, hogy miért is nem 60Ft-on nyomtattál papírokat????
BudFox
BudFox 2013. 09. 02. 16:48
Előzmény: #7736  Törölt felhasználó
#7737
anno. neked is volt Humet -ed Pénznyelő ?
Törölt felhasználó 2013. 09. 02. 15:37
Előzmény: #7734  Törölt felhasználó
#7736
Megvannak még a papírjaid? Ha igen, mégis MIBEN reménykedsz? Komolyan kíváncsi vagyok. Mondj a tartás mellett egyetlen épkézláb érvet azon túl, hogy "már mindegy, nem adom el"...
Civinjanos 2013. 09. 02. 15:32
Törölt hozzászólás
#7735
Törölt felhasználó 2013. 09. 02. 14:46
Előzmény: #7733  Törölt felhasználó
#7734
ne aggódj a korrigált majd 135 millió lesz :-D

ejj Te semminek nem tudsz örülni :-)
Törölt felhasználó 2013. 09. 02. 14:44
Előzmény: #7732  Törölt felhasználó
#7733
Hát marha nagy plusz, már ha egyáltalán igaz, mert ezek 100 milliókkal is simán eltrükkölik a mérleget, eredményt, nemhogy néhánnyal ide-oda...

Láthatod, az eredmény pénzügyi soron keletkezett, na az aztán illikvid befektetések ide-oda értékelésével oda tehető, ahová csak akarják.
Törölt felhasználó 2013. 09. 02. 14:31
Előzmény: #7729  Törölt felhasználó
#7732
"Az adózás el őtti eredmény – a pénzügyi m űveletek eredményének hatására 2012-es els ő félévi korrigált kb. 5,7 millió forint nyereséghez képest kb. 35,4 millió forint nyereséget mutat, ami kb. 524%-os emelkedésnek felel meg."

legalább plusz van penznyelo ;-)
Törölt felhasználó 2013. 09. 02. 14:13
Előzmény: törölt hozzászólás
#7731
Nos Civin,

úgy látom, igazán vicces kedvedben voltál! :D Meg úgy alapjában vicces ember lehetsz.

Ha figyelembe vesszük, hogy e legutóbbi öntömjénezésed arra született válaszul, hogy attól a pillanattól, hogy a frissen nyomott 6ft-os papírok boldog tulajdonosai lettetek a haverjaiddal, miért is tértek el a Ti érdekeitek a többi, 6ft-os papírból nem részesülő részvényes érdekeitől.

Nyilván az öntömjénezésed sűrű füstjétől nem látom a sorok közt, hogy beláttad volna: igen, ez igaz lehet. Vagy akár az ellenkezőjét. Ezért aztán úgy veszem, hogy ezt a témát inkább kerülni szándékozod. Megértelek!! Nehezen cáfolható.

Utolsó szösszenetedben sokszor elhangzó kérdésedre, miszerint hol is a hiba, egyszerű a válasz: ami nem megy, nem kell erőltetni!!!

Mivel Te erőltetni akartad, ezért aztán a tőzsdét is saját terméked piacának tekintetted, és úgy gondoltad... ha a termékem valódi piacáról (vagyis a lötty eladásából) nem tudom megkapni a 10 és fél éves verejtékes munkámmal kiérdemelt jussomat, akkor itt ez a tőzsde, majd innen kiveszek annyi pénzt, amennyit csak tudok (persze ebben az esetben szembe kellett nézned azzal, hogy mások zsebében leszel kénytelen turkálni).

Mielőtt megint hülyének nézel (bár már kértem, hogy ne tedd), pontosan értem a dilemmád. Hagyni, hogy a cég szép lassan kinőjje magát és a növekedésből apránként megkapod a részed, vagy gyorsan kimarkolni amennyit lehet, még, ha nem is teljesen tisztességes módon...., aztán csókolom....

Te ez utóbbit választottad, ezért aztán hamiskás kérdések szűrődnek ki ez öntömjénfüstödből.

Node .... miért is baj, ha van egy cég, tisztességesen termel..., nem lopják ki a cégből amit lehet..., vezetője nem gondolja magáról, hogy neki akkor is jár amit gondol, ha lényegében nem jár.... nos, miért baj, ha egy ilyen cégnek a papírjai -ahogy mondod- leülnek??? Hisz akkor szép lassan elkopik a részvényesek -akiknek a pénzét oly annyira a szíveden viselted- vagyonkája.

Elárulom a válaszom, nem, ez egyáltalán nem baj!!!! És egy ilyen cégnél nem is kopott volna el szép csendesen a részvényesek vagyona.

A baj az, hogy Te elhatároztad, a cég sokszor többet ér, és ha a piac szereplői (bankok, brókercégek....) ezt nem hajlandók elismerni, akkor majd lenyomod a tehetetlen, ellene tenni nem tudó részvényesek torkán.
Ez persze, a jóindulatú, inkább naív megközelítésem.
A valódi helyzethez minden bizonnyal közelebb ál az a megközelítés, miszerint gyorsan akartál sok pénzt. Vagyis, ahogy mondtad, a 10 és fél éves verejtékes munkádért járó javadalmazást. (Az csak egy hab a tortán, hogy nem vetted/veszed észre, hogy amíg nem turkáltál mások zsebeiben, addig pontosan azt kaptad, amit a munkád ért. Ez nem Téged minősít, vagyis ez nem azt jelenti, hogy ne dolgoztál volna jó.. csupán a munkád nem termelt ki annyit, mint amennyire Te gondoltál, hogy jár neked).

Megértelek, hogy jobb úgy olvasni ezeket a sorokat, hogy mögé egy irigy, frusztrált embert gondolsz, ezért aztán nem is érdemes úgy tekinteni rá, mint az igazságok egyikére!

Egy butácska kérdés a végére: vajon miért 6ft-on nyomtattad a papírokat??? Miért nem, mondjuk, 60Ft-on??? Ebben az esetben ugyanis nem mondhatnám, hogy ettől a pillanattól kezdve eltérőek lettek a részvényesek egyes csoportjainak érdekei.

(És még egy kíváncsi, pusztán technikai kérdés: miután Te és a haverjaid eladtátok a 6ft-os papírjaitokat, ezek ellenértékét hogyan bocsátottátok a HUMET rendelkezésére?????)

zsaver 2013. 09. 01. 16:16
Előzmény: törölt hozzászólás
#7730
Szia!

Figyeled a rafkos civint még a befentes kereskedésen sem tudták 2000,- ben rajtaq kapni, mert a két volt alkalmazotja nevére vásásolt rv-kkel indította a ralit, nem pedig a mocskos szájú veje rv-ivel.
Minden meg volt itt kezdetektől tervezve és szervezve civin és cserekley által,-
csak arról nem tudott a civin, hogy egy időután ő lapátra kerül a Humetből.
A csaló civin is át lett verve a végén,- HAHAHA!
A sok kis befektető pénzéból nagylábon élő civin család legyen.............!

Törölt felhasználó 2013. 09. 01. 09:54
Előzmény: #6999  Törölt felhasználó
#7729
a bakter jelenti ))
link
AntiOrganicMission 2013. 08. 31. 19:41
Törölt hozzászólás
#7728
Civinjanos 2013. 08. 30. 10:31
Törölt hozzászólás
#7727
Törölt felhasználó 2013. 08. 30. 09:30
Előzmény: #7725  Civinjanos
#7726
Jajjj Civin,

pontosan tudod Te is, hogy mire gondolok. Mint ahogy nyilván azok is tudják, akikre ráöntöttétek a 6ft-od papírjaitokat.

Bár pár napja már átrágtuk magunkat a témán, de akkor összefoglalásul (nem érintve az üzleti terv fogalmát).

Tehát.
A két dolog összefügg.
Abban a pillanatban, amikor a 6ft-os részvények boldog tulajdonosai lettetek, Te is beláthatod, hogy mondjuk egy 20Ft-os árfolyam még háromszoros pénzt jelentett nektek. Azt már tudjuk, hogy a 10 és fél év általad megérdemeltnek vélt ellenszolgáltatásának tekintetted a 6ft-os papírjaidat.

Viszont aki nem tudott ebből a mennyei juttatásból részesülni, az joggal érezhette azt, hogy bármelyik pillanatban a nyakára önthetitek a "megérdemelt ellenszolgáltatásod"... :) :) Így aztán téged nem nagyon zavart, he a hír hallatán csökkent az árfolyam... azokat viszont igen, akik nem ennyiért vették!!!

Tehát -megint a fejedbe látok ám-, tudom, hogy azt fogod írni, hogy a 6fz-os papírok birtokában is az lehetett az érdeked, hogy növekedjen az árfolyam.

Ismét megint próbállak megkímélni, hogy blődséget írj, ezért már előre leírom:

Csakis abban az esetben igaz, ez a még meg sem született gondolatod (hoopppszzz, még az is lehet -amilyen ravaszdi vagy-, már jó előre tudtad, mit is fogok írni!! :D :D Ugye!!?? Hát persze!! Tudtad!! :) :) Csak legyen még egy kis színjáték, hogy leírhasd megint, mennyire ügyes vagy!! :) Jól behúztál a csőbe!! Ügyes!! Hát rajta!!), ha még kapzsibb vagy, mint eddig mutattad. De szerencsére nem így van, így továbbra sem kell hiperkapzsinak gondolnom Téged. Hisz, ha jól emlékszem azt írtad, 20 forint körül (ezzel kapcsolatban a tévedés joga fenntartva) öntötted a piacra "megérdemelt ellenszolgáltatásod".
Civinjanos 2013. 08. 30. 08:23
Előzmény: #7724  Törölt felhasználó
#7725
Tisztelt Bokály

azt írja, hogy

"Civin tőzsdefelfogása, miszerint nem csak terméket, hanem részvényt is árul."

Ez miért csak az én felfogásom? Ön szerint a tőzsdén egy nyilvános kibocsátás az mi?

"onnantól fogva Civin, meg a baráti kezeinek érdekei eltértek a többi részvényes érdekeitől."

Mennyiben?

Válaszát várja, őszinte híve

Törölt felhasználó 2013. 08. 29. 22:01
Előzmény: #7723  Törölt felhasználó
#7724
Ja-ja.... attól a pillanattól kezdve érvénybe lépett Civin tőzsdefelfogása, miszerint nem csak terméket, hanem részvényt is árul.

Onnantól fogva Civin, meg a baráti kezeinek érdekei eltértek a többi részvényes érdekeitől.

Akkor kellett elfelejteni a papírt.
Törölt felhasználó 2013. 08. 29. 20:54
Előzmény: #7722  Törölt felhasználó
#7723
Tudom. Hiszen én 2005 óta megírtam, hogy ennek ez lesz a vége. (amikor zártkörű kibocsátásról beszélek itt, autómatikusan beleértem a piaci ár alattiságot is, hiszen a kettő együtt járt a Humet/Nutexnél, de valóban az az igazi probléma, nem a zártkörűség).
Törölt felhasználó 2013. 08. 29. 20:42
Előzmény: #7710  Törölt felhasználó
#7722
Nem a zárt körű kibocsátás bűzlött, hanem a 6ft.

És ez bűzlik a mai napig is!!!
Törölt felhasználó 2013. 08. 29. 20:16
Törölt hozzászólás
#7721
Civinjanos 2013. 08. 29. 17:40
Törölt hozzászólás
#7720
BudFox 2013. 08. 29. 16:51
Törölt hozzászólás
#7719
Civinjanos 2013. 08. 29. 16:29
Törölt hozzászólás
#7718
BudFox 2013. 08. 29. 16:11
Törölt hozzászólás
#7717
Törölt felhasználó 2013. 08. 29. 15:26
Törölt hozzászólás
#7716
Civinjanos 2013. 08. 29. 15:21
Előzmény: törölt hozzászólás
#7715
Tisztelt Zsihaha,

csak egy villanás, ami eszembe jut az Ön késői bánatáról.

Annak idején a telefon bizniszben próbálkoztam és egy igen jól felszerelt, komoly emberi erőkből álló cég tulajdonosa lehettem. Egy idő múlva a multik átvették az embereimet én meg egy jól menő kereskedelmi céggé deklaráltam azt a „hochintelligent” vállalatot.
Az is egy küzdelmes időszakom volt (nekem már csak ilyenek jutottak) és az alkalmazottaim közül igen sokan közeli kapcsolatba kerültek és maradtak velem. Párat a házukban, a lakásukon is meglátogattam, elborozgattunk, biliárdoztunk, zsugáztunk, kinél mire volt kedvünk. Én – udvarias ember lévén - persze az asszonyoknak mindig dicsértem, milyen szépen laknak…
Nos ez a projektem 1996 őszén zárult, de 2000-ben – ha jól emlékszem öt éve volt akkor, hogy átvettem azt a telefonos céget - egy évfordulós vacsorára összehívtam Kis Buda Gyöngyébe a volt munkatársaimat.
Ketten is odajöttek hozzám. Elmesélték, hogy ők 1998. nyarán olvasták, hogy átvettem a HUMETet és bevásároltak 17 és 26 forint között. Tavasszal (2000) kiöntötték, amijük volt és most építgetnek egy-egy házat (ebből a pénzből). A régi házukat – mondták - ha még mindig annyira tetszik, ha akarom, most megvehetem…

Őszinte híve
Civinjanos 2013. 08. 29. 15:09
Előzmény: #7711  BudFox
#7714
Tisztelt Budfox,

sajnos ismét azt kell mondjam, nincs igaza.
Lassabb fejlődés, mint alternatíva nem volt.

Ismételten röviden leírva, egy csődeljárásból kijött egytermékes cég voltam, amelynek egy vasa sem volt.
A nyilvános kibocsátáshoz nem volt partnerem.
Ha megmaradok az egyetlen termékem évtizedekig történő eladogatásánál, akkor az ismét zsákutca, mert a reklámra és a készletezésre se’ nem volt pénzem.
Amijeim voltak, azok az Amerikába szánt, de át nem vett (Mo-n eladhatatlan, Amerikában jól eladható) készleteim és a részvényeim voltak, valamint az amerikai kapcsolataim, amit a HUMET termékek FDA regisztrációjának (mint gazdaságtörténelmi eseménynek) köszönhettem.
Itt nem volt mit tenni, mint részvényekért vállalatot (azaz több terméket, piacot) vásárolni.
Alternatíva nem volt, higgye el… (lásd 7710)

Őszinte híve
Törölt felhasználó 2013. 08. 29. 15:07
Törölt hozzászólás
#7713
Civinjanos 2013. 08. 29. 14:59
Törölt hozzászólás
#7712
BudFox
BudFox 2013. 08. 29. 14:59
Előzmény: #7710  Törölt felhasználó
#7711
Persze hogy sokkal lassabban ment volna fejlődés, mert sokkal kevesebb pénz folyt volna be..

de van egy mondás : lassan járj, tovább érsz.
Törölt felhasználó 2013. 08. 29. 14:50
Előzmény: #7709  BudFox
#7710
Te tényleg még mindig nem érted, hogy nyilvános jegyzéssel nem működött volna a Civin féle módszer, nem tudott volna 2006-2008 között akvirálások útján kb. 3 milliárdnyi saját tőkét pakolni a cégbe.
BudFox
BudFox 2013. 08. 29. 14:36
Előzmény: #7708  Törölt felhasználó
#7709
nekem a mostani helyzetről egy jut mindig az eszembe :

Emlékeztek az Eddie Murphy filmre ? a Gentlemanus -ra ?

amikor leleplezik a "gazdasági minisztert" és az egészet tagadni kéne valahogy :

"- Most az a kérdés hogy lapátoljuk vissza a szart a lóba.."

" - Nem probléma, végül is konkrét vád nem hangzott el...:-))"

Na ezt a manust kéne idehívni hogy a kilopott cégeket "visszalapátolja" a Humet -be :-)) akkor talán lenne értelme venni, és emelkedésnek indulna a cég - feltéve hogy nem lesz több 6 forintos kibocsátás, hanem csak nyilvános jegyzés :-))
(tudom , a nyilvános jegyzés a vesszőparipám, de már egyszer ezt is ki kéne próbálni :-))
Törölt felhasználó 2013. 08. 29. 13:10
Előzmény: #7707  Törölt felhasználó
#7708
"Nekem abből az egészből az jön le (bár a link nálam nem működik, ha csak nem a "Hibás formátum!" volt a cél :)), h. ez a cég, a HUMET nevű tőzsdei értékpapír ideig-óráig tartó spekulációra volt jó, hosszútávú befektetésre semmikor sem"

Ez pontosan így van, jó régóta ezt írom ide. Kiegészítve azzal, hogy 2009 óta azt írom, hogy spekulációra sem alkalmas (évek alatt talán 2-3 kivételes időszakvolt, amikor spekizni picit lehetett vele). Ezt a papírt egészen egyszerűen el kell kerülni.
Törölt felhasználó 2013. 08. 29. 12:45
Előzmény: törölt hozzászólás
#7707
Nekem abből az egészből az jön le (bár a link nálam nem működik, ha csak nem a "Hibás formátum!" volt a cél :)), h. ez a cég, a HUMET nevű tőzsdei értékpapír ideig-óráig tartó spekulációra volt jó, hosszútávú befektetésre semmikor sem (hogy a kettő között hol a határ, az megint csak szubjektív dolog). Ennek tükrében az árfolyamban szélsőértékeket meghatározni (ami alatt érdemesnek ígérkezik venni, illetve ami fölött eladni), kicsit vicces. (pl. milyen "jól" járt aki 2008-ban a "sugallatra" 50 alatt vette, aztán 2009-ben az újabb "sugallatra" (szétlopják a céget) 20 körül adhatta (harmadolás-felezés).
Civinjanos 2013. 08. 29. 12:21
Előzmény: #7705  Törölt felhasználó
#7706
~ It is not the critic who counts, not the man who points out how the strong man stumbled, or where the doer of deeds could have done them better. The credit belongs to the man who is actually in the arena; whose face is marred by dust and sweat and blood; who strives valiantly, who errs and comes short again and again; who knows the great enthusiasms, the great devotions, and spends himself in a worthy cause; who, at the best, knows in the end the triumph of high achievement; and who at the worst, at least fails while daring greatly, so that his place shall never be with those cold and timid souls who know neither victory nor defeat.

Theodore (Teddy) Roosevelt

Nem a bíráló számít, nem az, aki fanyalog, mert az erős ember egy pillanatra megbotlott, vagy mert ezt vagy azt szerinte jobban is csinálhatta volna az, aki cselekedni mert. Egyedül azé az érdem, aki kiáll a küzdőtérre, akinek arca porban, verejtékben és vérben fürdik, aki vitézül tör előre, aki újra meg újra téved és hibázik, mert a tévedések és a hibák minden erőfeszítés velejárói, aki síkra száll a nemes ügyért, aki szerencsés esetben végül megízlelheti a diadal gyümölcseit, s ha derekas teljesítménye dacára végül mégsem arat sikert, legalább tudja, hogy soha nem kell osztoznia a bátortalanokkal és a hidegszívűekkel, akik nem ismertek sem győzelmet, sem vereséget.

Törölt felhasználó 2013. 08. 29. 12:05
Előzmény: törölt hozzászólás
#7705
Azt gondolom az enyémet megelőző 5-6 hsz. szépen tükrözi CJ munkásságát, és annak hozadékait. Mi értjük amit ő irogat, tán ő is érti amit mi többiek.

Nemrég adták a tv-ben a Keresztapa trilógiát. Újra megnéztem, nagyon jó filmek. Tán valamennyire ide is vonatkoztatható, de nem mennék bele a taglalásába, aki ismeri a filmeket és az itteni helyzetet, az úgy is talál (fehér galléros bűnözők maffiózok, a tőzsdére hozták a lopást maffiózkodást, piszkos pénzek tisztára mosása (tőzsdei ügyletekkel), don C és utódja stb-stb. :))

Anno pl. Kun, Szálasi, Rákosi egész MO-t irányította, feltételezem meg voltak győződve arról, h. helyesen, jól, az adott helyzetben a legjobban teszik ezt.
Biztosan voltak "eredményeik" is. A többit meg tudjuk...
Civinjanos 2013. 08. 29. 11:56
Törölt hozzászólás
#7704
xmann 2013. 08. 29. 10:59
Törölt hozzászólás
#7703
Törölt felhasználó 2013. 08. 29. 10:57
Törölt hozzászólás
#7702
xmann 2013. 08. 29. 10:40
Előzmény: #7700  Törölt felhasználó
#7701
Hát, azt hiszem ez mindent elárul :)

köszi
Törölt felhasználó 2013. 08. 29. 10:27
Előzmény: #7699  xmann
#7700
Civin '98 májusában lett az akkor még Horizon-Multiplannak hívott cég vezetője. 2008. december végén mondott le, akkor 25 Ft, mai névértéken számolva 2500 Ft-os árfolyam volt. '98 év elején emlékeim szerint nagyságrendileg olyan 50 Ft körüli lehetett az árfolyama, ami mai névértéken 50000 Ft-os árfolyamnak felel meg.
xmann 2013. 08. 29. 10:00
Előzmény: törölt hozzászólás
#7699
Civinnel beszéltünk itt arról, hogy ő mily jól használta a tőzsdét, mert egy 4milliárdos minimultit épített, én pedig azzal válaszoltam, hogy azért a tőzsd célja a befektetők oldaláról hogy ők is keressenek.

szóval a kérdésem az lenne hogy a jó civin uralkodása alatt milyen hozamot értek el a befektetők, mert a sok tőkeemelés meg kavarás közepette igazán már nem tudtam követni, hogy a különböző időpontokban beszállók milyen eredményt értek el.

Pénznyelő, tudsz erre válaszolni?
Törölt felhasználó 2013. 08. 29. 09:33
Törölt hozzászólás
#7698
BudFox
BudFox 2013. 08. 28. 16:19
Előzmény: törölt hozzászólás
#7697
Csak kevés papírom van... a szétválás óta szinte alig követtem a céget... akkorra már nem is ért a befektetett pénzem egy fabatkát sem..

De az Enerex árulja a szirupot, nem ? láttam a honlapjukon...

vajon mennyit sikerült idén eladni Amerikában ?

áh...totál szétlopták az egész hóbelevancot....
Törölt felhasználó 2013. 08. 28. 16:01
Törölt hozzászólás
#7696
BudFox
BudFox 2013. 08. 28. 15:42
Előzmény: törölt hozzászólás
#7695
Azt nem tudod hogy 2013 -ban eddig mennyi szirupot sikerült eladniuk ?
BudFox 2013. 08. 28. 15:40
Törölt hozzászólás
#7694
Törölt felhasználó 2013. 08. 28. 15:28
Előzmény: törölt hozzászólás
#7693
Helyesen: ...új profil...
Törölt felhasználó 2013. 08. 28. 15:24
Törölt hozzászólás
#7692
BudFox
BudFox 2013. 08. 28. 15:13
Előzmény: törölt hozzászólás
#7691
Jééézus mária.....ez már egy ekkora globális lopás-átverés sorozat ?
ha ezek után sem ültetik le akkor megeszem a kalapom.
AntiOrganicMission 2013. 08. 28. 12:47
Törölt hozzászólás
#7690
BudFox
BudFox 2013. 08. 28. 11:42
#7689
Minden régi Humet tulajdonosnak -és újnak is
szólok hogy felvettem a kapcsolatot valakivel a Fővárosi Főügyészségen, aki személyesen ismeri azt az ezredes urat aki most is nyomoz a Nutex ügyben.

a törvényes keretek között megpróbálja elérni hogy aprólékosabban nézzen utána a dolgoknak.

semmit nem mondott még. jövő héten várok némi információt.

-------------------

valami papírt még lehetne írni hogy más kisrészvényes is csatlakozik a feljelentéshez amit Civin János adott be...stb....több kisrészvényes.

nem lenne jó ötlet ?
hogy lássák hogy sokan vannak érintve az ügyben....valaki megfogalmazhatná.
Civinjanos 2013. 08. 28. 10:50
Előzmény: #7682  xmann
#7688
Igen tisztelt Xmann,

az Ön elkötelezettsége közel Bokályéhoz hasonló.

Tulajdonképpen az, ami nem érthető az Önök okfejtésében, hogy amikor engem szidalmaznak, akkor mit akarnak ezzel elérni.

Vitatkoznak velem olyasmiken, hogy mire való a tőzsde, milyen egy jó üzleti terv és szidnak, azzal, hogy ki mikor miket mondott és mit nem; mikor adott el és mikor vett; mit vett, mit nem, ki mit bocsátott ki és azt a fajta kibocsátást kitől tanulta. Mi értelme ennek? Ettől javul a portfoliójuk értéke?

Vagy a szidalmaikkal netán csökkentik annak a munkának a sikerét, amit elvégeztem? Ha igen, akkor az mennyiben segít az Önök, vagy mások portfoliójának javulásában?

Uraim/hölgyeim, a tőzsde nem ennyire komplikált dolog. A spekulánsnak egyszerű a döntési mechanizmusa: amit érdemes megvenni, azt meg kell venni, amit érdemes eladni, azt el kell adni. Tudni kell, hogy ami emelkedik, az esni fog, ami esik, az emelkedni fog. Ez ilyen egyszerű.
Ami komplikált az a vállalatértékelés és a pszichológia tudománya, amely minden tőzsdei tranzakció okaira magyarázatot ad. Ebben az irányban kellene elmozdulni, ha már az én ilyen irányú jó szándékú és valóságos tapasztalatokon alapuló hozzászólásaimat eleve elutasítják.

Őszinte hívük
Civinjanos 2013. 08. 26. 16:43
Törölt hozzászólás
#7687
Civinjanos 2013. 08. 26. 16:14
Előzmény: #7685  Törölt felhasználó
#7686
Mottó:

A topic igazi célja:
Nem gyors szóval lesajnálni, amit nem értek, hanem keresni, kutatni, hogy miért vannak a miértek.

A körülmények:
Ez az ország a hamvába holt jó ötletek országa.

Jómagam:
Én azon kevesek egyike volnék, akik azt bizonyították, hogy kellő felkészültséggel és kitartással egy jó ötletből lehet jó üzletet csinálni.

----------------

Tisztelt Bokály,

olyan könnyű lehet feltenni Önnek a kérdést, Ön mit tett volna, hogyan csinálta volna az én helyemben? Szóval hogyan csinált volna egy büdös és keserű szirupból és egy adóhivatal által agyonvert cégből 1600 részvényesének összesen 4 milliárd forintot?

Könnyű lenne feltenni, csak minek.

Őszinte híve
Törölt felhasználó 2013. 08. 26. 15:51
Előzmény: törölt hozzászólás
#7685
Köszönöm Civin,

nem állítom, hogy bármi másra számítottam, csak szerettem volna, ha a Te szavaiddal is megmarad az "utókor" számára, miként is tekintesz a tőzsdére, a részvényesekre. :)

Biztos vagyok benne, hogy Te is tudod a különbséget a nyílt kibocsátás és a papírnyomtatás között. Erre kár is több szót pazarolnunk.

Az üzleti terv mibenlétével kapcsolatos válaszoddal kapcsolatban csak téged tudlak idézni a #7672 hozzászólásodból:

"Tisztelt Bokály, van az úgy, hogy az ember (Ön) rossz álláspontot képvisel, de aztán beszélget egy nála jobban informálttal (Velem=CJ) és rájön, hogy nem volt igaza. Ilyenkor elég annyit mondani, vagy írni, hogy OK, Önnek – vagy ha úgy tetszik: neked – volt igaza(d) Civin. "

Természetesen fordított szerepben. :) Nyilvánvaló (legalább is jó szándékom jeléül, feltételezem rólad), hogy tudod, mi is egy üzleti terv: nem az, amit otthon, vagy barátok közt, zárt ajtók mögött vizionáltok, hogy majd így és így lesz tele a zsebetek), csak épp véded a védhetetlent. A történtek fényében féligazságokkal nehezen védhető, mág akkor is, ha amit írsz, MAJDNEM igaz:

"Egy vállalkozás tulajdonosa, részvényese, csak azért és semmi másért nem tesz pénzt a cégébe, hogy az a pénz többet érjen, azaz a tulajdonos, a részvényes vagyona növekedjék. Ha az üzleti terv nem ezt prognosztizálja, akkor az nem üzleti, hanem egy szabotázs terve. "

Ugyanis elfelejtetted, hogy tevékenységed során a "tulajdonosok", részvényesek csak egy részének vagyonának növelésére törekedtél (természetesen a többi részvényes kárára), egyébként nem nyomtattál volna magatoknak annyi 6ft-os papírt, ami -ahogy ezúttal helyesen mondtad- szabotázs volt.
Node... spongyát rá. Rég volt, meg tudtad tenni, ügyes voltál!!! Legyen elég ennyi és egy cinkos kacsintás. ;) Ne várd, hogy piedesztálra emeljenek.

Végezetül megjegyzem, hogy tévedsz, ha azt hiszed, téged támadlak, szidlak. Csupán szembesítelek egy másik igazsággal. Csak azért gondolhatod, hogy ez szidás. mert eltér az általad magadról alkotott képtől. Vagyis nem szidlak én, nem támadlak, egyszerűen másként látom a dolgokat.

Mondhatod erre -és mondtad is-, hogy buta vagyok, alulinformált, tájékozatlan, vagy, hogy félreértésben vagyok és még nem is tudom, milyen jelzőkkel illettél engem....... Meglehet, de hát Te ilyen buta, alulinformált stb... emberektől vártad megkapni 10 és fél éves verejtékes munkád gyümölcsét, és meg is kaptad.

Ennek fényében -lényegében- lehülyézni azokat, akik kifizették 10 és fél éves verítékes munkádat (köztünk szólva, ha valóban annyira eredményesen tetted volna a dolgod, akkor nem lett volna szükség ilyen trükkökre...), minimum arcátlanság. És ez most kivételesen, valóban személyednek szólt.
Törölt felhasználó 2013. 08. 25. 22:35
Törölt hozzászólás
#7684
Törölt felhasználó 2013. 08. 25. 22:25
Törölt hozzászólás
#7683
xmann 2013. 08. 25. 15:05
Előzmény: törölt hozzászólás
#7682
Ha valami 100-ba kerül, de én bennfentes mivoltomnál fogva megvehetem 10-ért, majd eladom a reménykedőknek 100-ért, és ezt többször is megcsinálom, akkor nyilván felmerül,hogy a többiek hülyék-e? Nyilván igen. Mindenki aki Öntől részvényt vett az volt, ez már akkor is világos volt. A kérdés csak az hogy etikus-e a tőzsdei ár töredékén tőkét emelni a bennfenteseknek? Nyilván nem.

Az Ön üzleti modellje egyszerű volt. A tőzsdén mondjuk 10X forintba kerülő részvényeket lejegyezte X forintért, majd jó híreket nyomott a piacra, és eladta 20 X-ért. Aztán kihozta a rossz híreket, mindenki temette a céget, leesett az ár 5X-re és visszavette az egészet, majd kiderült, hogy mégsincsenek olyan rossz hírek. Ezt játszotta el emlékeim szerint minimum háromszor, de a pontos adatokra bevallom nem emlékszem.

Mint tőzsdei manipulátor kétségtelenül nagyot alkotott, mondhatnám maradandót, de sok egyéb jót nehéz lenne az Ön tevékenységéről mondani. Az Ön példáján felnőtt nemzedék hozta be a tőzsdére a hybridboxot, a biomedet a visonkát, öntől tanult a phylaxia, stb stb.

Az Ön ténykedése hosszútávon borzasztó káros volt a magyar tőkepiacra, mert elindította a részvénynyomdászok egész nemzedékét, ami miatt a magyar kicsi, közepes papírok piaca be is halt.
Civinjanos 2013. 08. 24. 20:13
Törölt hozzászólás
#7681

Topik gazda

penznyelo
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek