Topiknyitó: Törölt felhasználó 2011. 02. 17. 17:29

NUTEX: működik a Varázspálca, ugranak a spekulánsok  

Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2013. 08. 29. 10:27
Előzmény: #7699  xmann
#7700
Civin '98 májusában lett az akkor még Horizon-Multiplannak hívott cég vezetője. 2008. december végén mondott le, akkor 25 Ft, mai névértéken számolva 2500 Ft-os árfolyam volt. '98 év elején emlékeim szerint nagyságrendileg olyan 50 Ft körüli lehetett az árfolyama, ami mai névértéken 50000 Ft-os árfolyamnak felel meg.
xmann 2013. 08. 29. 10:00
Előzmény: törölt hozzászólás
#7699
Civinnel beszéltünk itt arról, hogy ő mily jól használta a tőzsdét, mert egy 4milliárdos minimultit épített, én pedig azzal válaszoltam, hogy azért a tőzsd célja a befektetők oldaláról hogy ők is keressenek.

szóval a kérdésem az lenne hogy a jó civin uralkodása alatt milyen hozamot értek el a befektetők, mert a sok tőkeemelés meg kavarás közepette igazán már nem tudtam követni, hogy a különböző időpontokban beszállók milyen eredményt értek el.

Pénznyelő, tudsz erre válaszolni?
Törölt felhasználó 2013. 08. 29. 09:33
Törölt hozzászólás
#7698
BudFox
BudFox 2013. 08. 28. 16:19
Előzmény: törölt hozzászólás
#7697
Csak kevés papírom van... a szétválás óta szinte alig követtem a céget... akkorra már nem is ért a befektetett pénzem egy fabatkát sem..

De az Enerex árulja a szirupot, nem ? láttam a honlapjukon...

vajon mennyit sikerült idén eladni Amerikában ?

áh...totál szétlopták az egész hóbelevancot....
Törölt felhasználó 2013. 08. 28. 16:01
Törölt hozzászólás
#7696
BudFox
BudFox 2013. 08. 28. 15:42
Előzmény: törölt hozzászólás
#7695
Azt nem tudod hogy 2013 -ban eddig mennyi szirupot sikerült eladniuk ?
BudFox 2013. 08. 28. 15:40
Törölt hozzászólás
#7694
Törölt felhasználó 2013. 08. 28. 15:28
Előzmény: törölt hozzászólás
#7693
Helyesen: ...új profil...
Törölt felhasználó 2013. 08. 28. 15:24
Törölt hozzászólás
#7692
BudFox
BudFox 2013. 08. 28. 15:13
Előzmény: törölt hozzászólás
#7691
Jééézus mária.....ez már egy ekkora globális lopás-átverés sorozat ?
ha ezek után sem ültetik le akkor megeszem a kalapom.
AntiOrganicMission 2013. 08. 28. 12:47
Törölt hozzászólás
#7690
BudFox
BudFox 2013. 08. 28. 11:42
#7689
Minden régi Humet tulajdonosnak -és újnak is
szólok hogy felvettem a kapcsolatot valakivel a Fővárosi Főügyészségen, aki személyesen ismeri azt az ezredes urat aki most is nyomoz a Nutex ügyben.

a törvényes keretek között megpróbálja elérni hogy aprólékosabban nézzen utána a dolgoknak.

semmit nem mondott még. jövő héten várok némi információt.

-------------------

valami papírt még lehetne írni hogy más kisrészvényes is csatlakozik a feljelentéshez amit Civin János adott be...stb....több kisrészvényes.

nem lenne jó ötlet ?
hogy lássák hogy sokan vannak érintve az ügyben....valaki megfogalmazhatná.
Civinjanos 2013. 08. 28. 10:50
Előzmény: #7682  xmann
#7688
Igen tisztelt Xmann,

az Ön elkötelezettsége közel Bokályéhoz hasonló.

Tulajdonképpen az, ami nem érthető az Önök okfejtésében, hogy amikor engem szidalmaznak, akkor mit akarnak ezzel elérni.

Vitatkoznak velem olyasmiken, hogy mire való a tőzsde, milyen egy jó üzleti terv és szidnak, azzal, hogy ki mikor miket mondott és mit nem; mikor adott el és mikor vett; mit vett, mit nem, ki mit bocsátott ki és azt a fajta kibocsátást kitől tanulta. Mi értelme ennek? Ettől javul a portfoliójuk értéke?

Vagy a szidalmaikkal netán csökkentik annak a munkának a sikerét, amit elvégeztem? Ha igen, akkor az mennyiben segít az Önök, vagy mások portfoliójának javulásában?

Uraim/hölgyeim, a tőzsde nem ennyire komplikált dolog. A spekulánsnak egyszerű a döntési mechanizmusa: amit érdemes megvenni, azt meg kell venni, amit érdemes eladni, azt el kell adni. Tudni kell, hogy ami emelkedik, az esni fog, ami esik, az emelkedni fog. Ez ilyen egyszerű.
Ami komplikált az a vállalatértékelés és a pszichológia tudománya, amely minden tőzsdei tranzakció okaira magyarázatot ad. Ebben az irányban kellene elmozdulni, ha már az én ilyen irányú jó szándékú és valóságos tapasztalatokon alapuló hozzászólásaimat eleve elutasítják.

Őszinte hívük
Civinjanos 2013. 08. 26. 16:43
Törölt hozzászólás
#7687
Civinjanos 2013. 08. 26. 16:14
Előzmény: #7685  Törölt felhasználó
#7686
Mottó:

A topic igazi célja:
Nem gyors szóval lesajnálni, amit nem értek, hanem keresni, kutatni, hogy miért vannak a miértek.

A körülmények:
Ez az ország a hamvába holt jó ötletek országa.

Jómagam:
Én azon kevesek egyike volnék, akik azt bizonyították, hogy kellő felkészültséggel és kitartással egy jó ötletből lehet jó üzletet csinálni.

----------------

Tisztelt Bokály,

olyan könnyű lehet feltenni Önnek a kérdést, Ön mit tett volna, hogyan csinálta volna az én helyemben? Szóval hogyan csinált volna egy büdös és keserű szirupból és egy adóhivatal által agyonvert cégből 1600 részvényesének összesen 4 milliárd forintot?

Könnyű lenne feltenni, csak minek.

Őszinte híve
Törölt felhasználó 2013. 08. 26. 15:51
Előzmény: törölt hozzászólás
#7685
Köszönöm Civin,

nem állítom, hogy bármi másra számítottam, csak szerettem volna, ha a Te szavaiddal is megmarad az "utókor" számára, miként is tekintesz a tőzsdére, a részvényesekre. :)

Biztos vagyok benne, hogy Te is tudod a különbséget a nyílt kibocsátás és a papírnyomtatás között. Erre kár is több szót pazarolnunk.

Az üzleti terv mibenlétével kapcsolatos válaszoddal kapcsolatban csak téged tudlak idézni a #7672 hozzászólásodból:

"Tisztelt Bokály, van az úgy, hogy az ember (Ön) rossz álláspontot képvisel, de aztán beszélget egy nála jobban informálttal (Velem=CJ) és rájön, hogy nem volt igaza. Ilyenkor elég annyit mondani, vagy írni, hogy OK, Önnek – vagy ha úgy tetszik: neked – volt igaza(d) Civin. "

Természetesen fordított szerepben. :) Nyilvánvaló (legalább is jó szándékom jeléül, feltételezem rólad), hogy tudod, mi is egy üzleti terv: nem az, amit otthon, vagy barátok közt, zárt ajtók mögött vizionáltok, hogy majd így és így lesz tele a zsebetek), csak épp véded a védhetetlent. A történtek fényében féligazságokkal nehezen védhető, mág akkor is, ha amit írsz, MAJDNEM igaz:

"Egy vállalkozás tulajdonosa, részvényese, csak azért és semmi másért nem tesz pénzt a cégébe, hogy az a pénz többet érjen, azaz a tulajdonos, a részvényes vagyona növekedjék. Ha az üzleti terv nem ezt prognosztizálja, akkor az nem üzleti, hanem egy szabotázs terve. "

Ugyanis elfelejtetted, hogy tevékenységed során a "tulajdonosok", részvényesek csak egy részének vagyonának növelésére törekedtél (természetesen a többi részvényes kárára), egyébként nem nyomtattál volna magatoknak annyi 6ft-os papírt, ami -ahogy ezúttal helyesen mondtad- szabotázs volt.
Node... spongyát rá. Rég volt, meg tudtad tenni, ügyes voltál!!! Legyen elég ennyi és egy cinkos kacsintás. ;) Ne várd, hogy piedesztálra emeljenek.

Végezetül megjegyzem, hogy tévedsz, ha azt hiszed, téged támadlak, szidlak. Csupán szembesítelek egy másik igazsággal. Csak azért gondolhatod, hogy ez szidás. mert eltér az általad magadról alkotott képtől. Vagyis nem szidlak én, nem támadlak, egyszerűen másként látom a dolgokat.

Mondhatod erre -és mondtad is-, hogy buta vagyok, alulinformált, tájékozatlan, vagy, hogy félreértésben vagyok és még nem is tudom, milyen jelzőkkel illettél engem....... Meglehet, de hát Te ilyen buta, alulinformált stb... emberektől vártad megkapni 10 és fél éves verejtékes munkád gyümölcsét, és meg is kaptad.

Ennek fényében -lényegében- lehülyézni azokat, akik kifizették 10 és fél éves verítékes munkádat (köztünk szólva, ha valóban annyira eredményesen tetted volna a dolgod, akkor nem lett volna szükség ilyen trükkökre...), minimum arcátlanság. És ez most kivételesen, valóban személyednek szólt.
Törölt felhasználó 2013. 08. 25. 22:35
Törölt hozzászólás
#7684
Törölt felhasználó 2013. 08. 25. 22:25
Törölt hozzászólás
#7683
xmann 2013. 08. 25. 15:05
Előzmény: törölt hozzászólás
#7682
Ha valami 100-ba kerül, de én bennfentes mivoltomnál fogva megvehetem 10-ért, majd eladom a reménykedőknek 100-ért, és ezt többször is megcsinálom, akkor nyilván felmerül,hogy a többiek hülyék-e? Nyilván igen. Mindenki aki Öntől részvényt vett az volt, ez már akkor is világos volt. A kérdés csak az hogy etikus-e a tőzsdei ár töredékén tőkét emelni a bennfenteseknek? Nyilván nem.

Az Ön üzleti modellje egyszerű volt. A tőzsdén mondjuk 10X forintba kerülő részvényeket lejegyezte X forintért, majd jó híreket nyomott a piacra, és eladta 20 X-ért. Aztán kihozta a rossz híreket, mindenki temette a céget, leesett az ár 5X-re és visszavette az egészet, majd kiderült, hogy mégsincsenek olyan rossz hírek. Ezt játszotta el emlékeim szerint minimum háromszor, de a pontos adatokra bevallom nem emlékszem.

Mint tőzsdei manipulátor kétségtelenül nagyot alkotott, mondhatnám maradandót, de sok egyéb jót nehéz lenne az Ön tevékenységéről mondani. Az Ön példáján felnőtt nemzedék hozta be a tőzsdére a hybridboxot, a biomedet a visonkát, öntől tanult a phylaxia, stb stb.

Az Ön ténykedése hosszútávon borzasztó káros volt a magyar tőkepiacra, mert elindította a részvénynyomdászok egész nemzedékét, ami miatt a magyar kicsi, közepes papírok piaca be is halt.
Civinjanos 2013. 08. 24. 20:13
Törölt hozzászólás
#7681
Törölt felhasználó 2013. 08. 24. 19:18
Előzmény: #7678  Civinjanos
#7680
Civin, komolyan csodállak.

Nem annyira, mint eddig, és nem is azért, amiért Te magadat csodálod, bár nyilván Te is tudod, hogy ezzel becsapod magad is. De megértelek, olyan jó egy kicsit tömjénezni, dicsfényben látni magunkat. :)

Bevallom, nem tudom eldönteni, hogy viccből, vagy komolyan írod, amit írsz, hisz ha komoly, akkor az, vagy nagy-nagy tudáshiányt, vagy nagy-nagy arcátlanságot takar. Viccnek viszont nem rossz (igaz, néha érthetetlen szókapcsolatokkal operálsz, pl. mit jelent az, ha az írásom "kilátástalan"????). Meg azt is kénytelen vagyok tudomásul venni, hogy nem vagy Osztap Bender. Már, ami az eleganciát illeti. Na, ezekért is fogy a tiszteletem irántad.

Fogyó tiszteletem ellenére becsülöm benned, hogy következetes vagy, még ha nem is ismered fel, hogy reménytelen próbálkozás tisztára mosni a neved, és talán még hiszel is abban, amit írsz! Bár bevallom, picit mulatságos, ahogy a Nagy Tanító képében tetszelegsz.

Persze, ez utóbbiban nem tévedsz nagyot. Hisz tökéletesen példázod, miként lehet szavakkal jégre vinni sokakat. Ebből valóban sokan tanulhatnak. Akár a módszert is, de legfőképp azt, hogy miként lehet elkerülni az ilyen csapdákat.

Mielőtt végérvényesen negligálnál -ami, mondanom sem kell, nagyon elszomorít- kérlek, csak még egy kérdésre válaszolj.

A kérdés a következő: a tőzsde céljáról, az üzleti terv mibenlétéről alkotott elképzeléseidet miért nem akkor vezetted elő, amikor évekkel ezelőtt oly aktív voltál itt a fórumon, tudod..., amikor nem csak terméket, hanem 6ft-os részvényt is gyártottál/eladtál.

Na jó, azt a részét tudom, hogy akkor nehezebb lett volna elsózni a 6ft-os papírjaid. Viszont érdekelne a Te verziód is.

Kérlek, válaszodban külön térj ki arra, hogy szerinted miként reagáltak volna akkoriban (!!!) olvasóid, ha ezt olvassák tőled (az alábbi idézetek a Te szavaid):

- "... beégetni az agyatokba, hogy nem csak terméket, részvényeket is árultok; "

- "... a tőzsde arra van, hogy a kibocsátó vállalkozás „eladja” a részvényeit, abból a célból, hogy a vállalkozás és ebből következően a tulajdonosainak a vagyona növekedjék ..."

- "... A jó üzleti terv pedig akkor jó, ha a cég – amelynek üzleti tervéről szó van – tulajdonosainak a vagyona nő...." (ezt a legfrissebb szösszenetedet az előző beírásodban találtam :D )

És ismétlem, a kérdés lényege az, hogy vajon ezt annak idején miért nem hangoztattad??? Miért csak védekezésként hozod fel e öncélúan furcsa meghatározásaidat???
xmann 2013. 08. 24. 10:59
Előzmény: #7678  Civinjanos
#7679
Tisztelt Civin úr!

Én úgy látom, hogy Ön nem érti a tőzsde lényegét. A tőzsde a vállalatok tőkebevonására jött létre, amint ön is mondja, de a történet itt nem ér véget. A másik oldalon ugyanis befektetők állnak. A befektetők azért adják oda megtakarításaikat egy cégnek, hogy a befektetett vagyonuk növekedjen. Ha a cég úgy fekteti be vagyonukat, hogy az a avgyon csökken, akkor a cég nem érdemes befektetésre. Ha például kibocsátok tőzsdei cégként 100 db részvényt 1000 forinton, azaz beszedek 100 000 forintot, ezt befektetem mondjuk rézbagoly gyártásba, és ez a gyártás elindul, akkor ön mint cégvezető örülhet, de ha a befektetett 100 000 forint pár év múlva csak 50 000 forintot ér, akkor ez egyértelműen egy rossz befektetés volt, mindenki jobban járt volna ha Ön mint cégvezető rézbagoly gyártósor helyett állampapírt vett volna a befolyó összegből.

A kapitalista vállalkozások célja ugyanis meglepő módon az hogy a rájuk bízott pénzt fialtassák, és a befektetők vagyona növekedjen. Az nem kunszt, hogy kibocsátok 100 darab részvényt 1000 forinton és veszek belőle valamit ami aztán kevesebbet fog érni. Erre mindenki képesÖn a befektetők pénzét beszedte majd olyan beruházásokra fordította, amelyek értéke kevesebb lett mint a befektetett pénz.

Kétségtelenül ügyes és eredeti volt az ön részvényeladási technikája, ebben úttörő volt, és kiérdemelte a Mágus nevet. Lehet hogy Ön jól járt, lehet hogy felépített egy "minimultit" ahogy Ön nevezi, de ezt mások megtakarításaiból tette, akik joggal várhatták el, hogy megtakarításaik felértékelődnek. mivel Ön erre nem volt képes, így ezen megtakarítók számára a tőzsde nem töltötte be az alapfunkciót, és az Ön működése számukra egyértelmű károkat okozott. Több pénzük lett néhány év alatt mint volt? Nem. Akkor Ön túlárazott részvényeket adott el nekik, tudatosan és/vagy rosszul fektette be az Önre bízott pénzt.

Mindketten tudjuk, hogy az előbbiről volt szó, szándékosan túlárazott, magasba manipulált részvényeket árult. lehet hogy Önnek volt egy jó szándéka, hogy az így befolyó pénzt vállalatépítésre fordítja, de ennek ellenére a túlárazott részvények eladásával mégis becsapta a befektetőket. éppúgy ahogy a Facebook is túlárazott részvényeket adott el - tudatosan!
Civinjanos 2013. 08. 24. 07:29
Előzmény: #7677  Törölt felhasználó
#7678
Tisztelt Bokály,

alapvetően zagyva és kilátástalan az, amit ír. Dacára ennek, röviden összefoglalom legújabb síkon előjött kritikájának elemzését, a viszonválaszomat.

Az eltérő fogalmainkról csak annyit, hogy amit Ön az én magam önigazolásának vél, az messze több annál, már csak azért is, mert nekem nincs szükségem önigazolásra, mert a chartjaim, de legfőképpen a piac engem már HUMET ügyben igazolt.

Én ilyenkor nem csak Önnek írok, hanem mindazoknak, akik ezt olvassák, bár nem tudom kik azok, de ha van köztük olyan, akik az én tapasztalataimat hasznosítani tudják, hát tegyék. Gyakran mondom azt egy vállalkozásról, hogy úgy tartható életben, ha tőzsdére viszik, de a cégek vezetői, tulajdonosai ettől idegenkednek, mivel a döntésüket súlyosan befolyásolja, az az álláspont, amely olyan, mint az Öné, a PSZÁF-é, meg a BÉT-é, miszerint a kibocsátók csalók és előbb-utóbb ezeket a gazembereket meg kell büntetni.
Ez – nyilván nem lepődik meg senki, ha ezt tőlem olvassa – nem így van. A tőzsde azért van, hogy egy jó üzleti tervet finanszírozzon. A jó üzleti terv pedig akkor jó, ha a cég – amelynek üzleti tervéről szó van – tulajdonosainak a vagyona nő. A cég vezetőjének a feladata, hogy a nyilvánosság előtt vezesse azt a céget, amit rábíztak a tulajdonosok, tájékoztasson, adjon magyarázatot arról, hogy mit tett és mit tenne a jövőben – főleg akkor, ha maga is részvényese, tulajdonosa a cégnek, nem fizetett alkalmazott; csakúgy, mint ahogyan én sem voltam az.

Elfogadom, hogy a spekuláns azt szeretné, ha a ma megvett részvénye holnap 20%-kal többet érne – ez az én esetemben többször meg is történt – de arra kérem, hogy akkor, ha ez a vágya teljesült, adja el a részvényét, és szálljon ki, és ne engem szidjon, ha addig vár, amíg veszteséggel ad el.

Én ugyanis nem arra voltam felkenve, hogy egy kisrészvényes keressen. Nekem egy kis cégből kellett egy nagyot felépíteni és ezt annak dacára is megtettem, hogy kiszállni mindig, a legnagyobb bajok idején is naponta többször lett volna módom, de nem ezt tettem, hanem egy – kétségkívül hatékony, de mégis - büdös és keserű szirupból egy mid cap-ot csináltam.

Mit bizonyítottam ezzel? Talán semmit, talán sok mindent. Hasznosítja-e más a tapasztalataimat? Nem tudom, nem tudhatni. Egy biztos. Ezek a beírások és a válaszaim egy lehetséges utat adnak arra, miképpen lehet egy termékből komoly céget csinálni, törvényesen, tisztességesen. A Mr. Humet, a Mágus, a Mester stb. néven befutott pályám arra is jó példa, miképpen és mikor kell visszavonulni. Példa arra is, hogy kevesen vagyunk, mert az utánam jövők szana-szét loptak mindent, ahelyett, hogy abból a sokszor emlegetett 4 milliárdból, ami közel ezer részvényes, tulajdonos vagyona volt, nem 6, vagy 10 milliárdot csináltak, hanem nullát.

Szóval itt nem arról van szó, hogy ki kit igazol, hanem arról, hogy ki kit csap be, mert a tőzsde többnyire ma erről szól. Én voltam ez egyik kivétel és látva, hogy sűrűn sorakoznak a tudatlanok, feladatomnak érzem a felvilágosítást. Ha ezen közben fikáznak, hát leírom miért nincs igaza a fikázónak. Talán ezekkel a beírásokkal az olvasóim okosabbak lesznek és a becsaphatók száma csökken, tisztul a tőzsde világa és végre arra használják majd, amire van; életképes üzleti tervek végigviteléhez való tőkebevonásra.

Nézze, Ön engem furt lecsalóz, hazugoz, majd – mivel alapja ezeknek nem volt - más síkokon elvtelenül kritizál. Ez a mai világban bevett szokás, de ha megengedi, én ezt nem szeretem, nekem ez nem stílusom. Tekintettel arra, hogy úgy tűnik az Ön számára nincs több mondanivalóm, megköszönöm az észrevételeit és előre is elnézést kérek, ha netán a jövőben negligálnám az észrevételeit.

Őszinte híve
Törölt felhasználó 2013. 08. 23. 18:24
Előzmény: #7672  Civinjanos
#7677
Hogy a végéről kezdjem, már jó pár hozzászólással ezelőtt írtam, hogy igazad van. A magad szemszögéből. (lsd: #7658) Én csupán szembesítelek egy másik igazsággal, ami szerint nem sok büszkeségre lehet okod. Sőőőőt!!!

Hidd el, álmomban sem gondoltam, hogy (nyilvánosan) igazat adsz nekem.

Bár abban biztos vagyok, hogy a kényszeres önigazolás keresésed közben, azért olykor-olykor felmerül benned a kétely, hogy bizonyos szempontból (pl. nem a te igazságod szempontjából) nem teljesen makulátlan amit tettél. De ezt persze el tudod hessegetni azzal, hogy nem volt kötelező megvenni tőled a 6ft-os részvényeket!! :) :)

A tiszteletre méltó szélhámosok nem nézik hülyének azokat, akik belelátnak a kártyáikba. Kérlek Te se tedd ezt velem, mert oda a maradék tiszteletem irántad (amit az üzleti terv mibenlétével kapcsolatban kicsit már megtépáztál). Eddig korunk Osztap Bender-jének néztelek, aki egy tisztelhető, szerethető figura ..... ne rombold le ezt a képet, butácska csúsztatásokkal, logikátlan magyarázkodással, pökhendiséggel.

És ne légy cinikus. Mert mintha itt már kicsit cinikus is lennél, de legalábbis azok szemébe röhögsz, akikre ráöntötted a 6ft-os papírjaid, amikor ezt írod:

"..Az én jövedelmemet, 10,5 év megszolgált fizetését a tőzsdei befektetők fizették ki, amikor eladtam 2009-ben a részvényeimet, akik úgy vélték, hogy az akkori árfolyamon jó vétel az a papír,..."

Te is tudod, én is... ha nincsenek a 6ft-os papírjaid, akkor fújhattad volna a 10,5 év megszolgált fizetését!!! És akkor hol lehetne most a büszke melldöngetés!!??

(
Az üzleti tervvel kapcsolatos nézetedet inkább hagyjuk, mert nem szeretném, ha kiderülne, hogy fogalmad sincs arról mi fán is terem. Inkább nézd meg megint mit is írtam a #7666-ban, óvandó Téged a demagóg riposztól. Látod, a gondolataid is kitalálom!!! Bár sajnálom, hogy nem tudtalak megóvni attól, hogy ki is mondd/ird ezt a butaságot, amit írtál, nem gondoltam, hogy tényleg nem állod meg, hogy ilyen olcsó szócsavarással próbáld magyarázni a magyarázhatatlant.
)

Sajnos a várt elemzés úgy látszik mégsem fog megszületni. De hát jó...., tiszteletem jeléül nevezzük elemzésnek amit írtál. Tudjuk be annak, hogy biztos eltérő fogalmunk van arról, mi is az elemzés.
BudFox 2013. 08. 23. 15:42
Törölt hozzászólás
#7676
Civinjanos 2013. 08. 23. 14:50
Törölt hozzászólás
#7675
BudFox 2013. 08. 23. 14:33
Törölt hozzászólás
#7674
Civinjanos 2013. 08. 23. 13:52
Törölt hozzászólás
#7673
Civinjanos 2013. 08. 23. 13:47
Előzmény: #7670  Törölt felhasználó
#7672
Tisztelt Bokály,

és akkor az elemzés, arról amit írt:

1.) „… gondolj csak arra, hogy egy olyen üzleti tervvel, amiben szerepel a ……. tulajdonosok vagyonának növelése..... nos, egy ilyennel fél másodperc alatt bárhonnan eltanácsolnának!”

Azt írja itten, t. Bokály, hogy az üzleti tervben nem szerepelhet a tulajdonosok vagyonának a növekedése, mert akkor azt, aki írta azt elhajtják. Akkor netán az üzleti tervnek szigorúan a tulajdonosok vagyonának csökkenését kell céloznia, illetve eredményeznie?

2.) Én másoktól egy fillért sem vettem el, mert nem turkáltam senki zsebében. Mint azt többször, még annak idején is leírtam, az érdekem az volt, hogy a részvényesek vagyona, így az enyém is növekedjék. Az én jövedelmemet, 10,5 év megszolgált fizetését a tőzsdei befektetők fizették ki, amikor eladtam 2009-ben a részvényeimet, akik úgy vélték, hogy az akkori árfolyamon jó vétel az a papír, ami ugyan egy fillért sem ért 2005 közepén, de én jól eladható, komoly fundamentális alapokon álló értékpapírt csináltam belőle.

3.) Ezt meg én nem értem. Van egy jó megoldás (a tőzsde), ami többszáz éve működik, de valamilyen oknál fogva a magyar jog ki nem mondottan részben korlátozza az egyik kibocsátási technikát, de annak van a törvényben írt alternatívája, akkor az az alternatíva ha törvényes, miért kellett volna, vagy kellene „törvény elé állnom”?

Tisztelt Bokály, van az úgy, hogy az ember (Ön) rossz álláspontot képvisel, de aztán beszélget egy nála jobban informálttal (Velem=CJ) és rájön, hogy nem volt igaza. Ilyenkor elég annyit mondani, vagy írni, hogy OK, Önnek – vagy ha úgy tetszik: neked – volt igaza(d) Civin.

Őszinte híve
BudFox 2013. 08. 23. 13:18
Törölt hozzászólás
#7671
Törölt felhasználó 2013. 08. 23. 13:18
Előzmény: #7669  Civinjanos
#7670
Civin, de hát elemzést ígértél, nem demagóg kérdéseket!!!???

Az elsőre nincs magyarázatom. Igaz, nem is nagyon értem, minek a magyarázatára lennél kíváncsi, de szerintem arra sincs magyarázatom.

Csupán -ahogy az eredeti helyen írtam is- attól az olcsó riposzttól akartalak megvédeni, amit a 2-ban emlegetsz!! :D :D De látom, nem sikerült. Igen, a munkával szemben jogos elvárás a hozadék, a jövedelem. De ismétlem, ezt annak idején nem merted beírni a fórumra, hogy a 6ft-os részvényeiddel az általad megérdemeltnek vélt jövedelmedet akarod kivenni, még, ha mások zsebéből is.

A 3-ra csak csendben mosolygok!! Ne aggódj!!! Azért, hogy törvény általi felhatalmazás hiányában is megoldottad, hogy a "cég saját magának, azaz treasury-ra bocsásson ki részvényeket. Ekkor egy fillér sem kerül a cégbe.... " stb... ezért már nem fognak törvény elé állítani. Ezt is a magyar törvényeknek köszönheted.

Csupán azt jegyeztem meg, hogy nem kéne erre annyira büszkének lenni, hogy mások zsebében turkáltál!!!
Civinjanos 2013. 08. 23. 12:42
Előzmény: #7668  Törölt felhasználó
#7669
Tisztelt Bokály,

és akkor az elemzés, arról amit írt:

1.) „… gondolj csak arra, hogy egy olyen üzleti tervvel, amiben szerepel a ……. tulajdonosok vagyonának növelése..... nos, egy ilyennel fél másodperc alatt bárhonnan eltanácsolnának!”

Van esetleg erre a kapitális baromságra valamiféle magyarázata?

2.) „… az ars poetica-d: növelni a vagyonod!!!”

Ha szabad érdeklődnöm mi a helyzet a többi közel 1000 részvényessel? Az én munkámmal azok közös vagyonát növeltem, nulláról négy milliárdra, nemdebár?
Ha szabad, azon kívül, hogy a tőzsde céljáról érdeklődöm, feltenném a következő kérdést: a munka ellentétele nem a jövedelem Ön szerint?

3.) „… nem kéne annyi melldöngetés, mert sikerült megkerülnöd a magyar törvényeket!!!”

A törvényeket én nem kerültem meg. A részvénytársaságokra vonatkozó szabályok kogensek, ami azt jelenti, csak azt lehet tenni, amit a törvény expressis verbis megenged. Nem tehet olyat egy részvénytársaság (vezetése) amit a törvényben írottan nincs megengedve, ennélfogva egy részvénytársaság vezetője, így én sem kerülhetem meg az idevágó törvényt. Az ugyanis ki van zárva, az lehetetlen.

Őszinte híve
Törölt felhasználó 2013. 08. 23. 12:31
Előzmény: #7667  Civinjanos
#7668
Sajnálom Civin, hogy nem tudtad kivenni az írásomból, hogy melyik tőzsdemeghatározásoddal értek egyet, pedig kitalálhattad volna, hogy a tankönyvi változattal nem vitatkozom.
Vagyis, ahogy a kozmetikázott verziódban írtad:
"Más célja nincs, mint tőkét gyűjteni ahhoz az üzleti célhoz, amit egy vállalkozás (vezetője, menedzsmentje) elhatároz."

Hisz még hozzá is tettem, nem tekintem üzleti célnak azt, hogy a te vagyonod növekedjen!!!

Csak halkan jegyzem meg, hogy nem kéne annyi melldöngetés, mert sikerült megkerülnöd a magyar törvényeket!!! Gondolok itt az angolszász jog és a magyar jog eltéréseire!!!

Civinjanos 2013. 08. 23. 12:14
Előzmény: #7666  Törölt felhasználó
#7667
Tisztelt Bokály,

szóval az itt a baj, hogy nem érti a lényeget. Valamilyen oknál fogva elhatározta, hogy én egy gazember vagyok és nem fogja fel azt, amit véghez vittem, ami történt. Mindhárom verzió, amit idéz egy és ugyanaz, egy cég részvényeket bocsát ki, hogy növekedjék. A kibocsátáskor keletkező részvényeket a nyílt, a zárt piacon eladja, ha úgy tetszik. A cég vezetése tehát, ha kibocsátással kíván fejlődni (mert mint pl. az én esetemben más esély nem volt) árulja a saját részvényeit, tőkét von be, majd azt hasznosítja. A HUMET esetében ez történt, ezt tettem és ez nem szövegváltozat kérdése.

Adva volt egy tönkrevert, csődből éppen kijött cég egy fillér nélkül egyetlen termékkel. A termék egyetlen az előnye volt, ismertté tett – engem és a HUMET-et - Amerikában. Ez sem volt véletlen, ugyanis igen sokan lehülyéztek, hogy mit akarok én az FDA-tól.

Miután tudtam (és Ön még nem válaszolt arra a kérdésemre, hogy Ön szerint mire való a tőzsde?) hogy a tőzsde arra való, hogy bátor és határozott célú üzletemberek egy közös cél érdekében részvényeket bocsássanak ki – adjanak el -, hogy tőkét gyűjtsenek ezen közös cél megvalósítása érdekében, ennek megfelelően jártam el.
Kibocsátottam 45 millió részvényt és ezzel a mínuszból 4 milliárdra növeltem a vagyont. (Mielőtt bárki megemlítené, az első 15 millió darab részvény az alapításkor, majd a csőd eliminálása érdekében bocsáttatott ki.) Ez közel 90 forintos eladási árat jelent darabonként, azaz, ha tetszik, aki 90 forint alatt vette, az jó üzletet csinált.
Két kitérő még.
Egy: Én 6 forintért vehettem, és a siker miatt kijelenthetem, megérdemeltem.
Kettő: Az angolszász társasági jog megengedi, hogy egy cég saját magának, azaz treasury-ra bocsásson ki részvényeket. Ekkor egy fillér sem kerül a cégbe, de a cég képes a részvényei eladásával, átadásával, elcserélésével mozgásba lendülni. Ezt a mi jogunk nem engedi meg, ezért az ún.: barátságos kezek módszerét kellett választani, másképp se’ pénzünk, se’ jövőnk nem lett volna. Leírtam, hogy egy nyilvános kibocsátásnak az első lépése sem volt adva, elzárkózott előle mindenki, akire szükség lett volna (értékpapírcégek egyike).
Így meg összejött a nem vár 4 milliárd forintos vagyon, két cég-, egy ingatlantulajdonos és hét termelő cég, az USA-ban, Kanadában és Magyarországon.

Na szóval, tisztelt Bokály, mire való a tőzsde?

Őszinte híve
Törölt felhasználó 2013. 08. 23. 11:56
Előzmény: #7660  Civinjanos
#7666
Na látod Civin... erről beszélek, már megint csúsztatsz (igaz, most nem olyan ügyesen). csúsztatás=kamuzás :

"A tőzsde célja az, amit én írtam. Más célja nincs, mint tőkét gyűjteni ahhoz az üzleti célhoz, amit egy vállalkozás (vezetője, menedzsmentje) elhatároz. "

Ugyanis nem ezt írtad!!!! (biztos azóta megnézted a tankönyvben, helyes, sosem késő tanulni!!)

Amit pár napja írtál, az a következő:

"Egy viszont tény, ez biztos: a tőzsde arra van, hogy a kibocsátó vállalkozás „eladja” a részvényeit, abból a célból, hogy a vállalkozás és ebből következően a tulajdonosainak a vagyona növekedjék. "

Ugye belátod (anélkül, hogy azon morfondíroznál értem-e az összefüggéseket), hogy ez nem ugyanaz!!!

Pláne másként hangzik, amit pár hónapja írtál:

" beégetni az agyatokba, hogy nem csak terméket, részvényeket is árultok; "

(GENESIS topic, 2013. ápr. 27-én, a #106626 hozzászólás)

Persze sejtem, hogy azzal jösz (ha mégsem, akkor is tudom, hogy ez az első gondolatod), hogy az üzleti célban benne foglaltatik a vállalkozás és a tulajdonosok vagyonának növelése... :) :) ). De remélem nem ilyen olcsó szócsavarással akarsz válaszolni.
Hogy segítsek elkerülni ezt a hozzád méltatlan riposztot, gondolj csak arra, hogy egy olyen üzleti tervvel, amiben szerepel a vezetők, a tulajdonosok vagyonának növelése..... nos, egy ilyennel fél másodperc alatt bárhonnan eltanácsolnának! :) :)

"Erre vonatkozóan számtalan kijelentést tettem, többször leírtam, hogy a 6 forintos kibocsátások célja micsoda."
:D :D :D
Igen... valóban számtalanszor leírtad... és biztos lehetsz benne, hogy nem volt épp eszű ember, aki elhitte volna!!! :) :) Mert a célod az volt, amit csak mostanában írtál le (nyilván véletlenül), vagyis az ars poetica-d: növelni a vagyonod!!!

Üzleti szempontból (már persze ami nem a te személyes üzletedet jelenti) teljesen megmagyarázhatatlan!!!
A valódi célod a saját ingyen (vagy olcsó) részvényeid értékesítése, következésképp a más kezekben lévő részvények elértéktelenítése volt. Vagyis szimpla rablás volt a kibocsátás és a mögötte lévő cél/szándék is.

Törölt felhasználó 2013. 08. 23. 11:53
Előzmény: #7664  BudFox
#7665
"Ezért lett volna olyan jó, - ha János szerint - egy brókercég bevállalta volna a kezességet egy nyilvános jegyzéshez, és lehetett volna nyílt jegyzést csinálni."

Sokadjára: nyílt egyzéssel sem működik a rendszer. Értsd meg, hogy nincsen ingyenpénz.

Civin módszerével a kisbüfik fizették ki a piaci ár és a jegyzési ár közötti különbséget és ebből az értékből keletkezett a saját tőkébe kerülő megvásárolt új érték.
BudFox
BudFox 2013. 08. 23. 11:47
Előzmény: #7663  Törölt felhasználó
#7664
Igen.

Ezért lett volna olyan jó, - ha János szerint - egy brókercég bevállalta volna a kezességet egy nyilvános jegyzéshez, és lehetett volna nyílt jegyzést csinálni.

Ha a közgyűlésen el lett volna törölve a további 6 forintos kibocsátások lehetősége, és csináltak volna akkor 2008 tavaszán - nyarán egy jegyzést, akkor meg lett volna a bizalom hogy sokan jegyezzenek .

a Phylaxia nem is tudom hány millió forintot tudott így bevonni ?
elég sokat.

Akkor, a jó kilátások miatt a Humet -nek nem okozott volna gondot 1.5 Milliárdot bevonni a piaci ár alatt 10-15 -20 % -al

szerintem...

de ti hogy látjátok ?
mennyire lett volna sikeres egy nyílt jegyzés ?
Törölt felhasználó 2013. 08. 23. 11:36
Előzmény: #7662  BudFox
#7663
A végösszeg igen. Csakhogy a 22 millió részvény PIACI áron (70 Ft-on) 1.5 mrd-ot ért, míg a 2.2 millió db csak 150 milliót.

Utóbbi esetben 150 milliós értéket lehetett volna belőle venni, Civinék viszont 1.5 mrd-os értéket akartak és vettek.

Még mindig nem érted, hogy a zártkörű, piaci ár alatti kibocsátásnak éppen az a lényege, hogy JELENTŐS KÜLÖNBSÉG VAN A JEGYZÉSI ÉS PIACI ÁR KÖZÖTT? Csak így működik a kitalált rendszer. Mert nincsen ingyen pénz.
BudFox
BudFox 2013. 08. 23. 11:32
Előzmény: #7660  Civinjanos
#7662
Szerintem Bokály azt nem érti - és sokan mások se értik hogy miért 22 millió részvényt bocsátott ki egyszer 6 forintos áron,

és miért nem 2.2 milliót 60 forintos áron ?

a végösszeg ugyanaz lett volna....

( azthiszem erre írta hogy a szegény öreg , szakállas amerikai cégtulajdonos csak igy látta biztosítottnak a cége jövőjét ?)
de hisz már ha eladja, akkor nem mindegy hogy mi lesz vele ?
Civinjanos 2013. 08. 23. 11:21
Előzmény: #7658  Törölt felhasználó
#7661
Ezt írtam 2007 áprilisában és októberében:

Egyszer volt, hol nem volt … réges-rég volt, amikor egy Ember rájött, hogy a felépíteni szánt ház tetőgerendáit a családtagjaival nem tudja a helyére rakosgatni, mivel az asszony várandós volt, a gyerekek meg kicsinyek, ezért elbandukolt a messziségbe segítséget hívni. Talált is egy férfit, aki ráállt, hogy eljön vele és segédkezik a nehéz gerendák felrakásában. A segítőkész férfi nem nézett ki okosnak, viszont igen Erős volt, úgyhogy – mivel az épülő ház ura már sokat spekulált (!) azon, hogy hogyan rakosgassák fel a gerendákat, az így jól kitalált módszer és a besegítő erő sikerrel járt – hipp-hopp fenn volt a tető… Álmélkodtak a tetőépítést végigkibicelő szomszédasszonyok, el is mondták az uruknak, mit láttak. Pár nap múlva be is toppant az egyik szomszéd, neki is baja volt a nehéz gerendáival, ezért e mese főhőse elsétált az Erős férfihöz, aki neki is segített, az meg kész volt újra gerendákat rakosgatni, így elkocogtak az új „megrendelőhöz”, ott is hamar végeztek a megoldhatatlannak tűnő problémával. A hír terjedt, úgyhogy az Ember meg Erős segítője egy idő után már mást sem csinált, csak gerendákat rakosgatott naphosszat. A „megrendelők” vendégül látták őket, csomagoltak ennivalót az Ember és Erős segítője családjának is, így nem szenvedtek hiányt semmiben. Néha pénzt is dugtak a zsebükbe, ne fáradjanak hiába. Annyi sok lett a megrendelés, hogy az Ember és Erős segítője már csak pénzt fogadott el a szolgálataikért, ne kelljen a fáradságos napi munka után még az ennivalót is hazacipelni… odaadták a kapott pénz (egy részét) az asszonynak, az meg másnap szépen bevásárolt. Így mentek a dolgok hónapszám… megalakult az Ember és Erős Kft, amely precíz munkájáról és olcsó árairól volt híres, hívták is a céget sokfelől… de így az Ember felesége is egész nap csak a munka okán volt elfoglalva. Emberéknek cselédet kellett felvenniük, aki végezte a házimunkát az asszony helyett, az asszony meg végezte a diszpécseri munkát naphosszat. Az Ember meg Erős társa már nem győzte a munkát, fel is vettek még két embert, betanították őket, majd még négyet, a végén már annyi munkás volt, hogy az Ember nem győzte ellenőrizni, ki mit csinál. Aztán egy napon az Adóhivatal is megjelent, elvitte az Ember és Erős Kft összes megtakarított pénzét… a hetibért sem tudták kiadni a munkásaiknak. Búsult nagyon az Ember és az Erős (Kft), de egyikük hallott afelől, hogy a munkások helyett valamiféle eszköz is segíthet, ezért bejárták a környéket; mint később kiderült darut vettek volna, de hát nem volt pénzük. Várta őket a sok megrendelés, de a munkások már nem jöttek dolgozni, mit volt mit tenni, bánatukban beültek az első kocsmába, ahol találkoztak egy réges-régi megrendelőjükkel, az Okossal, aki meghívta az Embert és az Erőst egy italra. El is mondták a bánatukat a vendéglátójuknak, szomorkodva, hogy vége a cégnek, mehetnek koldulni…. Mire az Okos csak annyit mondott, ez a probléma nem probléma és részvénytársasággá alakította az Ember és Erős Kft-ot és tőzsdére vitte a céget, Okos, Ember és Erős Nyrt néven (ticker: OEÉR). Új kibocsátású részvényekkel pénzt szereztek és vettek egy darut, majd egy másikat, majd az alkalmazottak is visszajöttek, gyorsan ment a munka, a cég újra fejlődött. A részvények ára hol emelkedett, hol süllyedt, szidták is a Portfolión Okost, Embert meg Erőst, hogy ellopják a pénzüket, meg hogy hígítják a részvényállományt – mert néha újabb részvénykibocsátással már telephelyet is vettek, legyen hol tartani a sok gerendát, mert már persze azokat is ők vitték az építkezésekhez, meg gattert is vettek, hogy ne kelljen a fűrészmalom profitját kiadni, meg vettek egy erdőt is, hogy legyen elég fa a gerendagyártáshoz, meg beszálltak egy vasúttársaságba is, hogy olcsóbb legyen a szállítás… hadd ne soroljam. Időközben Okos, Ember és Erős megöregedtek, ma a cég Okos, Ember és Erős Fiai Nyrt (figyelem a ticker változott: OEÉF) néven ma is a tőzsdén van és Okos jr. a befektetői kapcsolattartó. Kap is hideget, meleget néha, de a cég megy és ha már nagyon kiborul emlékezteti rá az apprehendáló részvényest (speki, kisbüfi) hogy nem mindegy, hogy 20 és 50 forint, vagy 100 és 200 között változik-e az árfolyam, és nicsak ma már 300…

Hadd folytatódjék a mese….

Egyszer volt, hol nem volt…. Az Okos, Ember és Erős Nyrt tulajdonosai családjukkal egy hétvégén Erőséknél együtt ebédeltek, jókedvűen, mert jó ajánlatot kaptak első befektetésükre – egy telephelyet akartak venni, hogy legyen hol tartani a sok gerendát, mert bizony már nemcsak darukra volt szükség, hanem a megrendelők azt is elvárták, hogy a gerendákat is a cég szállítsa az épülő házakhoz.
Okos felvetette, hogy a telephelynek kiszemelt terület tulajdonosa nem készpénzt kér tőlük, hanem részvényeket (ticker: OEÉT) szeretne inkább…
Erős kérdezte - Honnan vegyünk ehhez részvényeket? A tőzsdén megvenni sok pénzbe kerülne a sok részvényt és ennyi pénzük meg nincs….
Ember beleszólt: - Hát járjunk el ugyanúgy, mint a daruvásárlás idején! Bocsássunk ki névértéken papírokat barátságos kezeknek, akik továbbadják a telephely jelenlegi tulajdonosainak a részvényeket…
Erős ellenkezett: - Ez részvényhígítás! Mit szól majd a publikum… Esni fog az árfolyam és a telephely-tulajdonos egyre több és több részvényhez ragaszkodik majd… Ez nem jó megoldás!
Okos bekanalazta az utolsó csepp levest és kifejtette: - Az értelmes spekulánsok (kisbüfi, speki) meg fogják érteni, hogy bár ezek névértéken történő kibocsátások de az új részvények piaci árazása ahhoz fog alkalmazkodni, hogy mennyit ér az a telephely. Ha a telephely ötven milliót ér és egymillió részvényt adunk érte, akkor nem a névértéket, hanem az ötven forintot árazza majd a piac. - Ezzel megnyugtatta Embert és Erőst.
Okos hozzátette: - És ne felejtsük el, hogy a telephely, mint ingatlan jó beruházás…. Egyre többet fog érni, már csak azért is, mert építünk rá raktárt, műhelyt… Növekszik az Okos, Ember és Erős Nyrt saját tőkéje…
- Jöhet a főétel, Mama – zárta le a témát Erős és ők hárman koccintottak egy pohár borral, mielőtt Erősné behozta volna a húsostálat.

Itt a vége, fuss el véle….
Civinjanos 2013. 08. 23. 06:55
Előzmény: #7658  Törölt felhasználó
#7660
Tisztelt Bokály,

a helyzet az, hogy én nem „kamuztam”. Mint említettem, a visszavonulásomat követően átolvastam, hogy mik kerültek fel a Portfolio-ra és egyéb sajtótermékekbe és egész egyszerűen nem találtam olyasmit, ami ott és akkor, amikor leírták, vagy kimondtam, ne lett volna igaz. Egyébként igen jellegzetes az Ön mondata, miszerint „időnként szembesítenek azzal, hogy mennyit kamuztam…”. Mit? Mikor? Egyetlen példát, könyörgöm…
Az, hogy valaki nem ért összefüggéseket, mint például Ön a tőzsde alapvető célját, azt én bármennyire is sajnálom és próbálom, próbáltam érthetővé tenni – én nem tudom magamtól megváltoztatni.

A tőzsde célja az, amit én írtam. Más célja nincs, mint tőkét gyűjteni ahhoz az üzleti célhoz, amit egy vállalkozás (vezetője, menedzsmentje) elhatároz. Erre vonatkozóan számtalan kijelentést tettem, többször leírtam, hogy a 6 forintos kibocsátások célja micsoda. Egyébként megmondaná, hogy Ön szerint mi a tőzsde célja?

Igen, az én célom az volt, hogy a munkám pénzt hozzon. 4 milliárdot hozott, sokunknak. Az, hogy én kerestem a bolton, nem szégyellem. Ami rossz érzést kelt bennem, hogy kb.: tízszer annyit kellett dolgoznom azért a pénzért, amit megszolgáltam, mint egy kevésbé irigy országban.

Őszinte híve

zsaver 2013. 08. 22. 20:10
Előzmény: #7658  Törölt felhasználó
#7659
A tolvaj civint kirabolta a tolvaj tanitványa a tolvaj cserekley,- haha!!!!!!!!!!!!!!!!
Törölt felhasználó 2013. 08. 22. 17:58
Előzmény: #7656  Civinjanos
#7658
Civin,

igazad van. Számos igazság van.

Tökéletesen értem, hogy véded a saját igazságod igazát, hisz szar dolog lehet arra gondolni, hogy mennyit kamuztam hajdanán és ezzel időnként szembesítenek! :D :D

"Egy viszont tény, ez biztos: a tőzsde arra van, hogy a kibocsátó vállalkozás „eladja” a részvényeit, abból a célból, hogy a vállalkozás és ebből következően a tulajdonosainak a vagyona növekedjék. "

Azt azért szögezzük le, hogy ez a Te tőzsde értelmezésed. A Közgázon egy vizsgán ezzel tuti megbuknál! :)

Viszont elhiszem, hogy ezt így gondolod, hisz ezt is tetted!!!

És abban is biztos vagyok, hogy a 6ft-os kibocsátások idején nem véletlen nem hangoztattad a tőzsde lényegéről szóló mostani nézeteid.

Amit most hangoztatsz, az azt jelenti, hogy azért bocsátok ki részvényt (6ft-on), hogy aztán eladjam nektek és ebből sok pénzem legyen.

Annak idején meg azt hangoztattad, hogy milyen jó is, hogy a 6ft-os kibocsátással ennyi tőkét sikerül/sikerült behozni a cégbe és ettől milyen jó is lesz majd a cégnek, na meg mindenkinek. :)

Lásd be, hogy ez nagy különbség.

A hazugság nem most van... akkor volt. Még akkor is, ha úgy érzed, megilletett téged a 6ft-os papírok nyeresége, hisz hű de ügyes vagy és lám mennyit vesződtél vele.
Civinjanos 2013. 08. 22. 17:43
Törölt hozzászólás
#7657
Civinjanos 2013. 08. 22. 17:36
Előzmény: #7655  Törölt felhasználó
#7656
Tisztelt Bokály,

az a véleményem, hogy ahány ember, annyiféle igazság, tehát Önnek igaza van. Egy viszont tény, ez biztos: a tőzsde arra van, hogy a kibocsátó vállalkozás „eladja” a részvényeit, abból a célból, hogy a vállalkozás és ebből következően a tulajdonosainak a vagyona növekedjék.

Én ezt soha nem tagadtam, nem is fogom. Viszont élve ezzel az évszázadok óta intézményesített lehetőséggel egy semmiből (büdös és keserű szirup) 60 millió részvény kibocsátásával egy 4 milliárd forint saját tőkéjű, nyereséges vállalkozást hoztam létre, amelynek kb.: 120 alkalmazottja kb.: 100-féle termék eladásával kb.: 15 millió dollárnak megfelelő árbevételt produkált 2008. évben, mintegy 200 millió forintos nyereséggel.

Tessék szíves nekem megmondani, tisztelt Bokály, hogy hol itt a hazugság?

Őszinte híve
Törölt felhasználó 2013. 08. 22. 17:17
Előzmény: #7645  Civinjanos
#7655
Civin,

már megint csúsztatás!!!! :D :D De el kell ismernem, nagyon ügyes!!

Hisz nem a szirupon volt a lényeg (az ars poetica-d szerint), hanem a részvények eladásán!!! Ez sikerült is.. csak ne légy rá büszke. Azt is elismerem, hogy legalább nem titkolod, hogy a kisrészvényesek zsebében turkáltál az apróért.

Kevesen tudják valóban utánad csinálni.... de pl. az általad mostanában szapult Rényi is meg tudta oldani. :D

Civinjanos 2013. 08. 22. 15:39
Törölt hozzászólás
#7654
BudFox 2013. 08. 22. 14:52
Törölt hozzászólás
#7653
Civinjanos 2013. 08. 22. 09:08
Törölt hozzászólás
#7652
Törölt felhasználó 2013. 08. 21. 19:44
Törölt hozzászólás
#7651
Törölt felhasználó 2013. 08. 21. 18:58
Törölt hozzászólás
#7650
Törölt felhasználó 2013. 08. 21. 18:56
Törölt hozzászólás
#7649
Törölt felhasználó 2013. 08. 21. 18:47
#7648
Régóta olvasom a fórumot nekem is van nutek és PBC részvényem. egyet nem értek mindenki szitkozódik de tenni senki nem tesz semmit. szeretnék ötleteket is olvasni valami olyan kezdeményezést ami előre vinné a részvényeseket.
Civinjanos 2013. 08. 21. 18:01
Törölt hozzászólás
#7647
BudFox
BudFox 2013. 08. 21. 16:57
Előzmény: #7645  Civinjanos
#7646
Persze egykét dolog már világos így utólag.

Még egykét kérdés :

- Pontosan milyen vagyoni elemek lettek a távozása után kilopva a cégből ?

- Hogyan lehetne visszatenni ezeket az ellopott elemeket a Nutex -be ?

- Ha visszamehetnénk 2007 -be, mit csinálna másképp ?
Civinjanos 2013. 08. 21. 16:50
Előzmény: #7643  Törölt felhasználó
#7645
Tisztelt Bokály,

a kérdés az, hol itt a hazugság?

Ahány ember, annyiféle az igazság. Ezen az alapon persze minden kritikát el kell fogadnom, el is fogadom.

Egy a kérdés, ki - és hogyan - csinálja utánam? Ki az, aki képes egy büdös és keserű szirupból egy kanadai-amerikai-magyar vegyesvállalatot felépíteni, úgy hogy annak saját tőkéje cirka 4.000,000.000,- forint? És főleg hogyan, ha szana-szét veri saját hazája közigazgatása és egy vasa sem lesz?

Megjegyzem, jól esik, hogy ennyien olvassák, amit írok.

Őszinte híve
Törölt felhasználó 2013. 08. 20. 17:48
Előzmény: #7642  Civinjanos
#7644
Ej-ej Civin,

már megint lódítasz, és csúsztatsz!!! :)

"2.) A „barátságos kéz” technika azért volt szükséges, mert treasuryra a magyar jog nem enged(ett) részvénykibocsátást. " :) :)

Bizonyára elfelejtetted, hogy egy gyenge pillanatodban már közzétetted az ars poetica-dat, már ami a tőzsde és a részévnyek lényegét/szerepét illeti:

"2.) beégetni az agyatokba, hogy nem csak terméket, részvényeket is árultok; "

(GENESIS topic, 2013. ápr. 27-én, a #106626 hozzászólás)
link

Vagyis, nyilvánvaló, hogy róka vagy a tyúkólban, aki rájött, hogy ott nem csak tojásokat lehet "termelni", hanem felzabálhatod a tyúkokat is. (szabad rablás)

Ennek fényében, a 6HUF-os kibocsátásod célja és módszere tökéletesen érthető, bárhogy is próbálod utólag (most is) tisztára mosni. Az vérengzés volt a javából, mint ahogy a róka teszi a tyúkólban.
Törölt felhasználó 2013. 08. 20. 17:25
Előzmény: #7642  Civinjanos
#7643
Ej-ej Civin,

már megint lódítasz, és csúsztatsz!!! :)

"2.) A „barátságos kéz” technika azért volt szükséges, mert treasuryra a magyar jog nem enged(ett) részvénykibocsátást. " :) :)

Bizonyára elfelejtetted, hogy egy gyenge pillanatodban már közzétetted az ars poetica-dat, már ami a tőzsde és a részévnyek lényegét/szerepét illeti:

"2.) beégetni az agyatokba, hogy nem csak terméket, részvényeket is árultok; "

(GENESIS topic, 2013. ápr. 27-én, a #106626 hozzászólás)
link

Vagyis, nyilvánvaló, hogy róka vagy a tyúkólban, aki rájött, hogy ott nem csak tojásokat lehet "termelni", hanem felzabálhatod a tyúkokat is. (szabad rablás)

Ennek fényében, a 6HUF-os kibocsátásod célja és módszere tökéletesen érthető, bárhogy is próbálod utólag (most is) tisztára mosni. Az vérengzés volt a javából, mint ahogy a róka teszi a tyúkólban.
Civinjanos 2013. 08. 19. 18:45
Előzmény: #7641  BudFox
#7642
Tisztelt Budfox,

na látja, jobb, ha kérdez.

Megismétlem, amiket (már számtalanszor) leírtam:

1.) Nyilvános kibocsátás csak akkor lehetséges, ha ahhoz egy bróker (értékpapír) cég is társul, mint kezes abban, amit a kibocsátási tájékoztatóban leírok. Ezt a tájékoztatót a PSZÁF hagyta (volna) jóvá. Egyetlen értékpapírcég sem csatlakozott, egy sem vállalta az én üzleti tervem támogatását, amelyet végül végrehajtottam.

2.) A „barátságos kéz” technika azért volt szükséges, mert treasuryra a magyar jog nem enged(ett) részvénykibocsátást.

3.) 2008. augusztusában én már bejelentettem, hogy rövid időn belül távozom.

Nagyrabecsülésem a 27 éve vitt vállalkozáshoz, ez valóban teljesítmény. Sok sikert és egészséget kíván

őszinte híve
BudFox
BudFox 2013. 08. 19. 18:25
Előzmény: #7640  Civinjanos
#7641
A mi vállalkozásunk egy vendéglátóipari vállalkozás, már 27 éve működik folyamatosan 1986.május 1.-e óta, a vendégeink nagyon elégedettek velünk, ennek is köszönhető hogy mi folyamatosan fejlődünk - bár nem olyan gyorsan mint a Humet anno. de mi legalább nem verjük át a "vendégeinket"

igy is lehet vállalkozni....és éppen ezért nem kéne lenézni más embereket, vagy akik építő jellegű kritikát fogalmaztak meg Humet és a vezetője - Civin Jánossal szemben.

A lényeg hogy anno. 2008 táján is sokan feltették önnek a lényeges kérdéseket, de Ön mindig kitért a válasz elől...csak a lényegtelenebb kérdéseket válaszolta meg.

egyszer mondjuk elég erősen célzott rá hogy , ha jól emlékszem nem is lehet nyilvánosan elmondania a baráti kéz történetet....biztos az Apeh, vagy Pszáf nem nézte volna jó szemmel. majd előkeresem azt a hozzászólást...elmentettem.

mindig csak azt szajkózza hogy sehogysem lehetetett volna nyilvános jegyzés, mert a tőzsdefelügyelet nem nézte volna jó szemmel, vagy nem tudta volna bevállalni.

És amikor 2008- aug 1.én a Humet "A" kategóriás lett ? akkor sem ?
nehogy azt mondja erre hogy a tőzsdefelügyelet még akkor sem bízott volna a Humet -ben .
Civinjanos 2013. 08. 19. 17:49
Előzmény: #7639  BudFox
#7640
Tisztelt Budfox,

nagyon nagy a baj. Mondom és írom ezt, mert most már hetek óta mantrázza ezt a fajta idiotizmust, ami egyébként tökéletesen és világosan jellemzi, hogy Ön egész egyszerűen nem ért ahhoz, amiről ír.
Már nincs mit válaszolni arra, amit ír. Ön egy képességeiben igen szegény ember lehet, akinek hiába próbálom, próbáljuk elmondani így több év távlatából, hogy mi miért történt, egész egyszerűen nem érti sem részleteiben, sem egészében a tőzsde lényegét és nota bene: a HUMET sztoriját. Ha kérdezne, lehet, hogy előbb utóbb a válaszokból rájönne arra, amit most nem képes felfogni. Ez persze csak illúzió; a maga fajta tudatlan soha nem kérdez, inkább csak kijelent.
Ezekre az ostoba kijelentéseire reagáltam én az elmúlt hónapokban, hátha segít Önnek néhány magyarázat és leesik a tantusz. Nem, ez nem történt meg, ebben biztos vagyok.
Ez persze nem baj, Ön soha nem fog tőzsdei cégeket elemezni és a működésüket megérteni, de ettől Ön még akár miniszter is lehet. Ehhez kíván Önnek sok sikert, jó egészséget, az Ön

őszinte híve
BudFox
BudFox 2013. 08. 19. 17:39
Előzmény: #7638  Civinjanos
#7639
"Azért kíváncsi volnék arra, hogy amikor ütöttek vágtak, rajtam kívül ki tartotta volna még ezt a büdös sziruppal megalapozott frontot… az 1600 részvényeséért…"

De hát miről beszél maga kérem szépen ?

Így visszaolvasva a 2008 -as évet, egy valami látszik így utólag is megvilágosodni előttem :

Rengeteg munkát áldozott arra hogy a cég növekedjen, de végeredményben nem a cég fejlődéséért, és nem cég kisrészvényesei érdekeit képviselte. Az egész stáb azon dolgozott a szirup értékesítés mellett hogy a befektetők pénzét lenyúlja.

Hisz maga árulta el kedves János hogy nem volt pénze, és csak így tudott céget építeni.

- Minden héten jöttek a remek hírek. olyan hírek amiktől a jobb részvények 1 hétig rallyznak, de itt máshogy volt :

- minden rally legfeljebb 30 percig tartott, aztán azonnal megjelentek az eladók, minél jobb volt a hír, annál nagyobb tömegben öntötték a részvényeket a kisbefektetőkre.

- Maga meg itt volt a hírek előtt, és közben mindig, tartotta a lelket a befektetőkben, hogy minél többet vegyenek. egykét esetben valóban vásárlásra buzdított, a többi 500 esetben burkoltan, mintegy a bizalmat megerősítve sarkallt mindenkit a vásárlásra.

Én azt gyanítom hogy azok a baráti kezek az ön strómanjai voltak mind, csak papíron voltak "szabad" befektetői a cégnek.

Kis jutalékért cserébe a nevüket adták a csaláshoz.
Ön pedig irányította az olcsó részvények eladását, brókereken keresztül, vagy éppen saját maga.
Végülis csak egy jelszó, és felhasználónév kellett ahhoz hogy egy "baráti kéz" számlájára belépjen és kereskedjen.

Nagyon gyanús így utólag nekem hogy minden héten jöttek a jó hírek 2008 -ba...miközben Ön már a kiszálláson dolgozott,az árfolyam a 20 jó hír ellenére is a harmadára esett..

Az is gyanús volt igy utólag hogy Ön rendszeresen kitért a kínos kérdések elől, sosem válaszolta meg azt ami leleplezte volna Önt.

Ön tehet az egész cég tönkremeneteléről az nem vitás. Csakis a kisbefektetők kirablására szakosodott a tevékenysége jó része, a termék eladása helyett.

Ha lett volna nyilvános jegyzés, lehet hogy lassabban növekedett volna a vállalat, de biztos lábakon állt volna. Még ma is remek cég lenne..

Most meg nézze meg mi lett belőle. szétlopkodtak mindent - ahogy maga tanította nekik....és még ráadásul maga is futhat a bent lévő pénze után, mert átverték kedve János.

És nekünk - kisrészvényeseknek hiába is mondja 1000 -szer hogy jó volt ez a módszer, hát nem volt jó...
Ha nekem 1000 vendégből 950 azt mondja egy tortára hogy ez sz@r, akkor az sz@r, kár is megmagyarázni, mint az Ön cégénél.
Civinjanos 2013. 08. 18. 17:12
Előzmény: #7637  BudFox
#7638
Igen tisztet Gubán úr,

én magam végigolvastam mindazokat a hozzászólásokat, amelyeket 2008 Karácsonyáig írtam és igen sablonosak abban a tekintetben, hogy nem használtam olyan kifejezéseket, amelyekkel bárkit is vételre, tartásra, eladásra biztattam volna. „napi jelentést” adtam a munkámról, amely sikeresnek bizonyult.
Megismétlem, hogy a HUMET-PBC North America Inc. részvényeit nem én vezettem ki a Deutsche Börse-ről és az én elkötelezettségem 153 millió forint HUMET/Nutex ügyben – még ma is.

A köztörvényekről annyit, hogy bárki elé állok azzal, amit tettem.

Őszinte híve

================

Tisztelt Budfox,

azért jó az ilyen összeállításokat 11 év után előrángatni, mert módomban van leírni, hogy már lezárult az adó- és a büntető eljárás is és a HUMET és alkalmazottai jogerősen sehol és semmiben sem érintettek, ezt maga az adóhivatal határozatai és a bíróság jogerős ítélete mondja ki.
Azt azért elképzelheti milyen jó kis meccs volt ez ott és akkor nekem, amit a kibicek a maga által is bemásoltak szerint kommentáltak… Azért kíváncsi volnék arra, hogy amikor ütöttek vágtak, rajtam kívül ki tartotta volna még ezt a büdös sziruppal megalapozott frontot… az 1600 részvényeséért… és aztán ki hozott volna ebből össze egy 4.000,000.000,- forintos céget rajtam kívül, ugye…

Őszinte híve
BudFox
BudFox 2013. 08. 14. 18:34
Előzmény: #7636  BudFox
#7637
2008. július 25. - 08:32
Humet részvény technikai elemzése
Humet részvény GYORSinfo
Rövidtáv: Spekulatív vásárlás mol részvény technikai elemzése
Célárfolyam: 65-81
Trendlines Fórum »

Továbbra is a kivárás, a bizonytalanság látszik a részvény piacán. Az elmúlt napokban megpróbált a kedvező nemzetközi tőzsdei hangulat hátán elindulni fölfelé, egészen 57 forintig bírta, majd megjelentek a 100.000 darabos eladói tételek ( mesteri ) és visszanyomták az árfolyamot 53-55 forint közé! Ami továbbá érdekes, hogy az elmúlt pár napban igen-igen megnőtt a forgalma, ami korábbi elmozdulásokat figyelve, eddig jó jel volt. Emelkedés esetén először az 55 forint zárásban való törése, majd a 62 forint lehet az elérendő feladat. Mindettől függetlenül, úgy véljük, egy tartósabb árfolyam emelkedés beindulásának nem a spekuláció felpörgése, hanem egy fundamentális hír adhat megfelelő alapot!

Trendlines
puleo
BudFox
BudFox 2013. 08. 14. 17:24
Előzmény: #7635  BudFox
#7636
azért utána kéne nézni hogy valóban nem adott el 2008 tavasza és nyara óta ?
9600 volt akkor az árfolyam, mai árra átszámítva és addigra lement 5300 -ra

"2008. július 17. - 12:00
Jó Jvgb,

én nem adok el részvényt a tőzsdén tavaly tavasz óta.

Azokat a részvényeket, amiket tavaly tavasszal eladtam 734 (hétszázharmincnégy) forintért vettem 2001-ben.

Őszinte híve
civin"
BudFox
BudFox 2013. 08. 14. 17:11
Előzmény: törölt hozzászólás
#7635
2008. július 17. - 11:30

.
..
...

Visszakanyarodva az átgondoltsághoz és a várható következmények okozta árfolyam-ingadozásra, az alternatíva annyi volt, hogy vegetálunk egy termékkel ad infinitum, vagy készpénz nélkül, hitelképtelenül kialakítunk egy akkora vállalatcsoportot, amely szakmailag egységes és menedzselhető. Ez utóbbi megtörtént. Hitelre és a nyilvános kibocsátásra, és/vagy készpénzes tőkebevonásra gondolni sem lehetett (bár próbálkoztam ezzel is) – lásd a ma is felhozott „Kerge Bika” díjra, stb.
.
..
...

Őszinte híved
civin
Törölt felhasználó 2013. 08. 11. 20:53
Törölt hozzászólás
#7634
Törölt felhasználó 2013. 08. 11. 20:39
Előzmény: #7632  BudFox
#7633
Akkor itt egy portfolio.hu-s cikk a régmúltból:

Humet: nagyon kemény
2002. november 15. 06:00


Egy nappal a gyorsjelentés dömping után megjelent a Humet elmúlt három havi tevékenységéről szóló várva várt eposz. Megérte a türelem, s megérte elkerülni a tegnapi nagy tumultust, így kellő figyelem fordulhat a BÉT legkisebb gyógyszergyárának sikertörténete felé. A kétkedőknek ezúttal sem lett igazuk, oly sok remekbe szabott negyedéves beszámoló után a Mester ismét tudott újat mutatni a piacnak. Nem fokozzuk tovább az izgalmakat, hanem eláruljuk: most kilenc hónap alatt kevesebb árbevételt mutatott ki a cég, mint amennyit augusztus közepén, a féléves gyorsjelentésben már megjelentetett! Ehhez a bravúroz az kellett, hogy az időszak alatt ne az eladással foglalkozzon a 13 alkalmazott, hanem inkább a korábbi számlák sztornózásával.
Így a tőkepiac kifürkészhetetlen útjai után a számvitel új dimenzióit is megismerheti most a cég mintegy 1,600 eltántoríthatatlan részvényese, akiket a névadó termék megkóstolása és a cégvezetés áldásos tevékenysége ellenére sem lehet kirobbantani a tulajdonosi struktúrából. Pedig a helyzet egyre keményedik. A szigorodó likviditási lehetőségek már odáig fajultak, hogy még az ANFI Ltd. menedzsment szolgáltatásáról szóló 23.6 m Ft-os számláját sem sikerült kifizetni, s így a nagyobb szállítói tartozások között kimutatásra került (itt felmerül bennünk a tanmese a rókáról és arról, hogy hány bőrt is lehet lehúzni szegény állatról). A negyedéves számok boncolgatásából kiderül, hogy tovább tart a marketing offenzíva, három hónap alatt kicsúszott 11 m Ft reklám/hirdetés címszó alatt (a negatív árbevétel miatt a korábban
kedvelt, s 2 fölé kúszó reklám/árbevétel hányadost ebben a negyedévben sajnos nem lehet értelmezni). Az ügyvédi költségek nem meglepőek, az üzletviteli tanácsadásra három hónap alatt kifizetett 19 m Ft esetében viszont javasoljuk a menedzsmentnek, hogy támadja meg a szerződést feltűnő értékaránytalanság miatt. Ilyen üzletmenet mellett azokért a tanácsokért egyetlen forintot is vétek kifizetni, hacsak nem magunknak fizetjük. Három negyedév alatt 300 m Ft veszteséget szedett össze a cég, ami kiegészül még a sajátrészvényeken nem realizált 232 m Ft-tal. Azt, hogy a cég végül ténylegesen mennyi veszteséget realizált a paketten, csak a következő gyorsjelentésben tudhatjuk meg (mint ismeretes, tegnap jelentették be a részvények eladását Civin Jánosnak és a Csucska Elek Alapítványnak). Az első hat hónapnál alacsonyabb 9 havi árbevételt nem magyarázza a cég, ami után nem meglepő, hogy az elemzőket érdeklő olyan fundamentális információk is kimaradtak a gyorsjelentésből, mint hogy mennyi cső fogyott az áfonyás és mennyi a ribizlis ízesítésű pezsgőtablettából (a kérdés már csak azért is izgalmas, mert a sztornó számlák miatt akár visszamenőleg is megfordulhat az állás). A beszámolókból egyre inkább az a kép rajzolódik ki elénk, hogy a Humet szép csendben profilt váltott. Miután az alaptermék nem volt jövedelmező, az élelmiszer kiegészítő termék gyártásából átnyergeltek a befektetési társaság irányába. Azzal a sajátossággal, hogy a baráti társaságként néha közvetlenül, többségében viszont közvetetten leginkább a saját papírjaikkal foglalkoznak. A döntés teljesen racionális, végül is ez az legvolatilisebb részvény a BÉT-en, s erről rendelkeznek a legtöbb információval. Tevékenységükhöz eddig megkapták a támogatást mintegy 1,600 részvényestől, s a hallgatólagos beleegyezést (beletörődést) a tőzsdétől és a felügyelettől. A kérdés már csak annyi, hogy meddig lehet ezt büntetlenül csinálni?
BudFox
BudFox 2013. 08. 11. 16:42
Előzmény: #7631  Törölt felhasználó
#7632
anno. it a portfolio -n volt ez a cikk, ez egy elemzés, összegyűjtötték a régi Humet -el kapcsolatos híreket.

kiváló gyöngyszemek vannak benne :D

2008. július 16. - 08:22
Ja ja...humet mindörökké...no persze.

Sajna ezek tények :
(sajna a zöm lelkes kisbüfi ekkor még csak kerge kisiskolás volt)

Vegyétek. Miért? Mert Ön megérdemli !!!!
------------------------------------------------------------

2002.01.08. Újra él az Amerikai álom, melynek során Civin bejelenti, hogy még az idén kizárólagos szerződést köthetnek az öt legnagyobb amerikai táplálék-kiegészítőt forgalmazó közé tartozó Enzymatyc céggel.

2002.01.14. A Civin tulajdonában álló Senergie Rt. január 11-én elkezdte eladni Humet részvényeit, miután az exkluzív amerikai szerződés lehetőségére szárnyalt az árfolyam és megugrott a forgalom. Az eladás egészen a gyorsjelentésig ki is tart.

2002.02.14. A gyorsjelentésből, kiderül, hogy az utolsó negyedévben az USA-ba egyetlen csepp szirupot sem sikerült exportálni, sőt a korábbi export felének a befolyása is kétessé vált. A visszaesést az amerikai recesszióval magyarázza a cég.

2002.02.20. Sajtóértesülések szerint az APEH lefoglalt 400 m Ft értékű hamis számlát, amit a Humet először cáfol, majd elismeri, hogy foglaltak le számlákat, de szerintük mind valódi.

2002.02.21. Sajtóértesülések szerint előzetes letartóztatásba került a gazdasági igazgató, amit a Humet elismer, de jogtalannak tart.

2002.03.05. A Humet zárt körben, a a piaci ár töredékén bocsát ki részvényt, ami a Civinhez kötődő Dr. Csucska Elek Alapítvány jegyezhet le. Az Alapítvány vállalja, hogy hosszú távon megtartja a papírokat. Bedobták a köztudatba a tajvani gyárat és az ottani expanziót.

2002.03.21. Civin bejelenti, hogy 150 Ft-ra emelik a részvény névértékét, amit a Nasdaq-ra történő bevezetéssel indokol a Mester.

2002.05.31. A hosszú táv kevesebb, mint 3 hónapot jelent, mert az Alapítvány mégis eladta a Humet részvényeit.

2002.06.20. Civin nyilatkozat, mely szerint a második negyedév nullszaldós lehet.

2002.07.19. Az előzetes prognózissal szemben a tényleges negyedévi eredmény mintegy 100 m Ft-os veszteséget mutat.

2002.09.04. Civin bejelenti, hogy eladja összes közvetlen részvényét a cégben, ami a Humet 10%-a.

2002.09.10. A részvény névértékének felemelését célzó részvénycsere speciális feltételekkel történt "kockázatmentes" profitot garantált a figyelmes spekulánsoknak. Ennek ellenére a részvényesek 82.5%-a úgy döntött, hogy marad a cégben.

2002.09.11. Civin túladta magát több részvényt értékesített, mint amennyi papíron volt neki. De azért utólag kimagyarázta, hogy mi miért történt.

2002.11.06. A Mester média offenzívát indít APEH ügyben, s a Napkelte műsorában bevallja, hogy a Humet egy baráti társaság.

2002.11.07. A társaság bejelenti a részvénycserénél nála maradt papírok értékesítését a Dr. Csucska Elek Alapítvány részére (árat nem közölnek), majd még aznap visszavonta a bejelentést.

2002.11.15. A Humet közzéteszi minden idők "best of" gyorsjelentését, amely ismét történelmet ír: kevesebb bevételt mutatnak ki, mint amennyit három hónappal korábban már elértek. Az ok: sztornózták a számlákat
DLPH_
Törölt felhasználó 2013. 08. 11. 15:57
#7631
jójánosom,
osztán mivel lehet bizonyítani neked, hogy voltak olyanok, akiket rávettél a vásárlásra, és az átverésnek konoly anyagi következményei lettek rájuk nézve?
mi az, amit bizonyítékként elfogadsz, elismersz?
vagy csak úgy, mint köztörvényeséknél: "ismerj el mindent, amit rádbizonyítottak?!"
Sigorszky 2013. 08. 05. 18:47
Előzmény: törölt hozzászólás
#7630
Karcsi nagyobb vadakra kapott kilövési engedélyt, nem szabad a Pszáf erejét elforgácsolni ilyen kicsiségekre...
Törölt felhasználó 2013. 08. 05. 17:36
Törölt hozzászólás
#7629
Sigorszky 2013. 08. 01. 14:16
Előzmény: #7627  Sigorszky
#7628
i=is
Sigorszky 2013. 08. 01. 14:16
Előzmény: törölt hozzászólás
#7627
ez i vicc kategóriájú hsz
Civinjanos 2013. 08. 01. 14:15
Előzmény: #7624  BudFox
#7626
Tisztelt Budfox,

gyönyörű ez a retro... Igen az ügyvédek, akik nekem segítettek óva intettek, szinte tiltották a portfolio-n való hozzászólásaimat, aztán rájöttek arra, amire Ön is rájön egyszer (remélem és kívánom Önnek).

Őszinte híve
BudFox
BudFox 2013. 08. 01. 14:01
Előzmény: #7622  Törölt felhasználó
#7625
Az évtized legviccesebb hozzászólása szerintem :

Mondjuk ebben a nagy öntögetésekben, illetve a köztes időkben születtek nagyon mulatságos hozzászólások is... Mr. Gazdy aki a humoráról volt híres :
---------------------------------

2008. március 27. - 20:02
Civin úr,

van még szabad lánya akit feleségül lehet venni, és ezzel beházasodni a humet-cégbirodalomba?:-)
MrGazdy

------------------------------

2008. március 28. - 08:16
Hajlandó vagyok jegyezni 6 FT-ért 1 millió humit.
Baráti kéz lennék.:-)
MrGazdy

------------------------------

2008. március 28. - 08:43
MrGazdy!

Tegnap még a beházasulás iránt érdeklődtél.
Azzal járnál Te jobban.
A Terézia okos, dolgos és mosolygós leány.
Kiváncsi lennék, hogy mennyire tetszenél neki,- mert ebben az Ő szava a döntő!
kiscsacsi

-----------------------------

2008. március 28. - 08:46
Ne aggódj te attól.
Nade valamit valamiért, tudod lányt hozománnyal.
és én nem kérek semmit ingyen ugye, csak 6 Ft-ért.:-)

Bár nem kizárt hogy részvény nélkül is megérné, idővel enyém lehetne a humet cégbirodalom:-))))
MrGazdy

----------------------------
BudFox
BudFox 2013. 08. 01. 13:57
Előzmény: #7621  Civinjanos
#7624
Gondolom az ügyvédei már jóval előtte felvilágosították hogy mit szabad leírni itt a fórumon, és mi az amit kerülni kell..

ezért is kerülte mindig a számára kényes témákat, és inkább sokszor megkerülte az egyenes választ.

a burkolt buzdítás még nem számít részvény vételre való felkérésnek ? erről mit mondtak az ügyvédei ?
Civinjanos 2013. 08. 01. 08:58
Törölt hozzászólás
#7623
Törölt felhasználó 2013. 08. 01. 08:56
Előzmény: #7620  BudFox
#7622
A zárkörű 6 Ft-os tőkeemelés rendszere csak így működött.
Civinjanos 2013. 08. 01. 08:51
Előzmény: #7620  BudFox
#7621
Tisztelt Budfox,

jó munkát. Én ezt már elvégeztem 2009 márciusáig. Ha talál valamit, ami arra utal, hogy bárkit vásárlásra, eladásra, vagy tartásra bírtam volna, majd azért jelezze. Eddig nem talált.

Őszinte híve
BudFox
BudFox 2013. 07. 31. 18:30
Előzmény: #7619  Törölt felhasználó
#7620
Civin azt állította hogy nem buzdított senkit sem a vásárlásra.....én most minden egyes hozzászólást átnézek...

és lám lám...egykétszer azért elszólta magát... :D

folyton felbeszélte az árfolyamot, és már találkoztam olyan hozzászólással ami egyértelműen a vásárlásra buzdít, a többi meg burkoltan bátorít a vásárlásra. :

ekkor 75 volt már az árfolyam :

(ii/a) Miután a kibocsátás előtt jelentős pánik várható (bár még csak 37 millió HUMET® részvény van forgalomban és ennek dacára az előző számítások már 60 millió darabra vonatkoztak!) a kisrészvényesek körében, mert NEM SZÁMOLNAK, CSAK EGYMÁST HERGELIK és Civin Jánost szidják; a józan kevesek hallgatnak és vesznek, nos: az árfolyam az azt megelőzőhöz képest nem számottevően esik (rövid ideig 70-80 forint között stagnál

" A józan kevesek hallgatnak és vesznek..."

persze...meg kellett venni azt a sok millió 6 forintos papírt is valakinek :D

majd a végén feltöltöm text fájlba valahová, és belinkelem..nagyon mulatságos / tanulságos / megdöbbentő - így visszatekintve....

mindenki tanulhat belőle.
Törölt felhasználó 2013. 07. 31. 18:22
Előzmény: #7617  BudFox
#7619
Én még 2006-2007-ben vitáztam Civinnel sokat, amiben pontosan leírtam, hogy a folyamatos zártkörű 6 Ft-os kibocsátásnak az az eredménye, hogy a részvényesek semmit nem fognak keresni, ha megy a cég és működik a növekedés, akkor sem, ha pedig baj van, semmi nem menti meg a papírt az összeomlástól.
BudFox
BudFox 2013. 07. 31. 17:52
Előzmény: #7617  BudFox
#7618
2008. május 11. - 20:26
Jó Pénznyelő,

egyszer már valakinek írtam erről, hogy kifejezetten nem szimpatikus, amikor nem arra hivatkoznak, amit leírok. A 130 forintos árfolyam nem extrém, mert nem extrém az árfolyam 73 és 146 között. Ezt írtam, nem többet. A reális árfolyam kérdésében is nyilatkoztam, mégpedig azt, hogy a 73 és a 146 forint közötti közbenső pozíció az 110 forint körül van, ezért aki 100 alatt vesz és aki 110 forint fölött elgondolkodik az eladáson, az jár el helyesen.

Őszinte híve (ha nem forgatja ki a szavaimat)
civin
BudFox
BudFox 2013. 07. 31. 16:02
Előzmény: #7616  BudFox
#7617
2008. május 7. - 02:10
Civin mester,

elolvastam figyelmesen, köszönöm, de sajnos azt kell mondanom, hogy érvelése továbbra is egyrészt sántít, másrészt alapvető közgazdasági fogalmaknak mond ellent.

OK, az a derék amerikai kapjon 2millió dollár értékű Humit.... DE!!!! Vagy kapja 6Ft-on, s két évig ne adhassa el, vagy kapja piaci áron (mínusz valamennyi), s akkor azt csinál vele, amit akar.

Tudja az a gond, hogy ezzel a visszavásárlási garanciával úgy érvel, mintha valami óriási mumus lenne. Hisz ha visszavásárlási garancia kell neki, akkor -ha Ön hisz a cégben- nyugodtan megadhatták volna. Arról nem is beszélve, hogy az a tisztességben megőszűlt amerikai válalatvezető nyilván tisztában van azzal, hogy ha "egy közép európai gyüttment társaságra" hagyott cége menten összedől, akkor a 6ft-os papírjaiért ugyanúgy nem kap semmit, mint a 80Ft-os papírjáért. Nem gondolom, hogy itt bármi megértenivaló lenne.

Szóval Civin mester, vagy Önt szedte rá a tisztességben megőszült amerikai vállalatvezető, vagy Ön próbál olyat elhitetni velem (velünk), amit Ön sem hisz el.

A Rich-nek írtakkal kapcsolatban is csak azt tudom mondani, hogy bonyolult érvelése nem meggyőző.

Hitetlenségem (s gondolom mások hitetlenségének is) eloszlatására -bocsánat, de- kevés, hogy Ön azt mondja, a "..A barátságos kezek most nem realizálnak semmit ." Viszont tökéletesen elég lett volna, ha a közgyűlésre zároltatják az összes részvényüket.

A higulással kapcsolatban, meg tényleg nonszensz, hogy sokadszor hivatkozik a számaira, s ezzel gondolja megindokolni, miért is jó nekünk, hogy huszonvalahány millió részvénnyel több lesz a piacon.

Irja: "Nix lefölözés, a barátságos kezek részvényei a cég érdekében használtattak és használtatnak fel, és kifejezetten jól gazdálkodunk vele."

No de, kérdem én Civin mester, kinek a tulajdonába is kerülnek a cég érdekében felhasznált 6Ft-os részvényekért kapott valamik??

Továbbá: "...hiszen ezekkel a részvényekkel (illetve az értük befizetett összegekkel) fizetünk/fizetnek az akvirálandó vállalatokért és a tőzsdei ár csökkenése miatt több részvényt kell(ene) adnunk egy vállalatért, mintha az ár magasabb lenne. " Ezt úgy, ahogy van, nem értem!!!!!

Hisz, ha X millió Ft-ért kibocsát részvényt, akkor kap X millió forintot, s ezért cserébe ad valamennyi részvényt. Ha pénzzel fizet az akvizíciókért, akkor ebben az esetben mindegy, hogy hány részvény kibocsátásáért kapta azt az X millió forintot.

Ha viszont részvénnyel fizet, és a tőzsdei ár befolyásolja, hogy hány db részvényt ad az akvizícióért, akkor meg megmarad egy csomó 6Ft-os részvény a baráti kezeknek.

Ez valahogy sehogy sem kerek!!!!
bokaly
BudFox
BudFox 2013. 07. 31. 15:56
Előzmény: #7615  BudFox
#7616
( esküszöm jobb olvasmány mint bármely kabaréműsor ...)

A válasz rá :

2008. május 7. - 01:24
Elöljáróban, elnézést kérek az elírásokért, most már tényleg hosszúnak tűnik ez a nap. Holnap korán reggel utazom és három napig nem lesz módom válaszolni a beírásokra, ezért kérem, ha lehet, aki, hallja, adja át…..

Jó Bokaly,

kérem figyelmesen olvassa majd el a Rich-nek írottakat, de Önnek is egy pár sort az elidegenítési tilalomról.
Aklikkel tárgyalunk, azok többnyire magánemberek, akik évtizedek alatt maguk építették fel a vállalatukat és jó okuk van rá, hogy eladják azt. Többen, többféle emberek, több ok felmerül. Egy biztos, hogy az amerikaiak igen kimerültek a régóta tartó folyamatos növekedést követően és a kis cégek évek óta küszködő vezetői (küszködnek, mert érzik a sikeres, nagy tartalékkal rendelkező, százmillió dolláros cégeket maguk körül) úgy látják, hogy mostanában már nem fogják bírni a versenyt. Ez a meghatározó, a kimondott okok mögötti motívum.
Ezek az emberek az életük művét adják el, és szívesen tennék készpénzért (van ahol megéri, lásd Enerex), de ezeknek az embereknek – a leírtak dacára - van mit a tejbe aprítani; valóban a gondajiktól szabadulnak leginkább és a családjuk is nyugdíjazná őket. Ha ezeknek az embereknek azt mondom (mondanám), hogy OK, kap 2 millió dollar értékű HUMET® részvényt, amit két évig nem adhat el, azonnal visszavásárlási garanciát kérne, mert tart attól, hogy ha a féltve felépített cégét egy közép európai gyüttment társaságra hagyva az menten összedől (ezt nem ő mondja, hanem a felesége, este, otthon a vacsora közben és nem nekem, hanem a szegény vajúdó vállalat-tulajdonosnak).
Szóval Bokaly Mester, olyasmi kapcsán ad nekem – az intelligens embernek (Ön írja) – olyasmiről tanácsokat, illetve sérteget (miszerint én nem volnék tisztességes, no meg le is hazugoz finoman) amit nekem is hónapokba telt, hogy megértsem, miért lehetelen.
És most kérem, olvassa el az alábbiakat is!

Jó Rich,

Írja, hogy

----
Re: Azért inkorrekt, mert ha Ön/Önök nem szimplán nyerészkednének az ügyleten, akkor nem 6,-Ft-on, hanem 80-100,-Ft közötti áron jegyeznének részvényt, illetve külső befektető részére is lehetőséget adnának 6,-Ft-on papírt jegyezni. SEMMIVEL NEM TUDJA MEGINDOKOLNI A 6,-Ftos ÁRAT!!”

Nem semmi….. Ha a barátságos kezeknek pl.: 100 forintot kellene fizetniük egy részvényért, akkor az akvizíciós bázis vagy készpénzben lenne (akkor minek részvényt csinálni belőle, lehetne egy a HUMET® Nyrt terhelő és visszafizetendő hitel); vagy egy tizenhatoda (6Ft/100Ft) részvény lenne ebben az akvizíciós finanszírozási poolban, ami egy tizenhatoda vállalatvásrlásra lenne elegendő.

---
Re: Önök nagyon ügyesen nem tesznek mást, mint a cég javuló teljesítményéből zárt körben részesülnek, és folyamatosan a tőzsdei befektetőktől veszik el a nyereség többi tulajdonosát is megillető illetve elméletileg megillető profitot.”

Nem veszünk el semmit sem, sőt adunk……. Most már nem másolom ide ötödször, amit írtam, de a növekedés és a kibocsátás aránya kettő az egyhez. Nix lefölözés, a barátságos kezek részvényei a cég érdekében használtattak és használtatnak fel, és kifejezetten jól gazdálkodunk vele. Az eddig kibocsátott részvények ára (22 milliószor kb.: 80 forint =) egymilliárd nyolcszázmillió forint körül van; ebből a mennyiségből kb.: 8 millió szavazott a közgyűlésen, marad 14 millió darab (nem zároltatták a barátságos kezek az összes részvényüket és az egyik el sem jött). Ennek a 14 millió darabnak (hangsúlyozom, sokkal több van a barátságos kezeknél, de vegyük ezt az esetet) az értéke a fenti számítás alapján 1,12 millárd forint, amiből a jelenleg lezárt, vagy kifizetettenk tekinthető üzletekből adódó (a HUMET csoport konszolidált mérlegében látható és megfogható) saját tőkenövekmény 2 milliárd forint. Kitől, mit vettek el a barátságos kezek?

----
Re: …….a tőzsdei ár nem változik (vagy nem változna) azzal a tőzsdei tulajdonosok -mármint akinek nem jut 6,-Ftos papír- nem realizálnak nyereséget, viszont Önök a részvény mennyiségének növelésével, az újabb kibocsátással folyamatosan többszörözik a pénzüket”

A barátságos kezek most nem realizálnak semmit és kizárólag a közös vagyont (saját tőke, eredményteremlő képesség) többszörözik.
A tőzsdei árat ez a kibocsátás akkor befolyásolná, ha a barátságos kezek értelmetlen módon adnának el a budapesti Értéktőzsdén. Ez nyilvánvalóan senkinek sem lehet az érdeke, hiszen ezekkel a részvényekkel (illetve az értük befizetett összegekkel) fizetünk/fizetnek az akvirálandó vállalatokért és a tőzsdei ár csökkenése miatt több részvényt kell(ene) adnunk egy vállalatért, mintha az ár magasabb lenne.

--------
Egyszerűen érthetelen, hogy hogyan nem lehet felfogni az általam elmondottakat – ismétlem (azt hiszem immárom) ezredszer, hogy ez egy tudatos vállalatfejlesztés, ami objektív szemlélő számára sikeresnek tűnik (kell, hogy tűnjön; tudomásom szerint a Morgan Stanley nem dönti ki a 100-110 forint közötti átlagon vett papírjait!) és semmiféle hígítás nem történt, sűrítés, tömörítés annál inkább! … és ha van is differencia a vállalatok ára és a kibocsátott részvények aktuális ára között, az a jelentős adófizetési kötelezettségből adódik. Itt a barátságos kezeknek realizált haszna akkor lesz, ha a vállalatfelvásárlások lezárulnak és kibocsátott részvények és az akvirált vállalatok ára, valamint a kifizetett adók egyenlege pozitív lesz. Addig itt barátságos kéz nem realizál semmit, és ennélfogva senkit kár nem ér(het), kivéve azokat, akik a már számtalanszor elmondottakat és leírtakat képtelenek felfogni és alapfokú számítások, levezetések és magyarázatok dacára pánikszerűen kiöntik a részvényeiket – legutóbb 71-75 forinton, amikor ennek a részvénynek a 2010-ből diszkontálható jelenértéke ma a legóvatosabb becslések szerint is magasabb ennél az árnál – és nota bene a 73 és a 146 forintos árat maga a kibocsátó nem tarja extrémnek. Ha az én prognózisom és számaim igazak, hihetők, akkor – FIGYELEM! SENKIT SEM BIZTATOK ERRE, SOHA NEM IS TENNÉM! – de a 110 forintos centrum alatt célszerű venni és 110 forint fölötti árfolyamok esetén el kell gondolkodni az eladáson. A többi az hisztéria, vagy az ellenkezője, eufória, alkalmanként pánik, vagy meggondolatlan felelőteln viselkedés; ezt higgye el nekem, ha akarja, vagy duzzogjon tovább a HUMET® barátságos kezeinek nem realizált haszna miatt.

Őszinte hívük
civin
BudFox
BudFox 2013. 07. 31. 15:53
Előzmény: #7613  BudFox
#7615
Ízelítőnek egykét gyöngyszem 2008 -ból :

2008. május 7. - 00:44
Civin mester,

úgy vélem, Ön valóban udvarias módon nézi hülyének a részvényeseket.

Nyilván pontosan látja, s tudja (s tudta előre is), hogy semmi mással nincs probléma, csakis a 6Ft-os árral és a zártkörű kibocsátással. A többit úgy magyarázza, ahogy akarja, úgy csúsztat, ahogy kedve tartja, ( pl. ha már amúgy is "...ezek a részvények egy vállalat tulajdonosánál landolnak, akinek nem mehet el annyira az esze, hogy kiszórja a papírjait, hiszen egy értékes vállalatot adott érte cserébe. Ez feleslegessé tesz bármiféle elidegenítési tilalmat..." akkor nyilván ezt a megfontolt vállalattulajdonost nem zavarná sem az elidegenítési tilalom, sem a -mondjuk- 80Ft-os kibocsátási ár) de ezt a két dolgot gondosan kerüli.

S ezzel válik (számomra) hiteltelenné, s hihetetlenné amit mond. Remélem nem sokan hiszik már el.

S ettől függetlenül, persze a Humival sokat lehetett keresni.

Ügyes, nagyon ügyes.... csak épp gusztustalan, felháborító stb....., hogy ennyi intelligenciával miért nem tisztességes úton próbál érvényesülni!!??
bokaly
Törölt felhasználó 2013. 07. 30. 14:23
Előzmény: törölt hozzászólás
#7614
A termelés, a termék paletta és az értékesítés robbanásszerűen nőtt az akvirált termelő és disztibúciós cégek megvásárlásával ? Pl. Enerexről írja : " képes lett volna"
BudFox
BudFox 2013. 07. 30. 13:56
Előzmény: #7607  Törölt felhasználó
#7613
Pedig neked voltak az egyik legjobb beírásaid, mindig elolvastam a hozzászólásaidat.

( kár hogy a Humet -nél nem nagyon vettem komolyan..pedig jó lett volna)

biztos valaki olyannak írtál aki közel volt a portfolio szerkesztőségének tűzéhez :-))) és megorrolt rád.
Civinjanos 2013. 07. 30. 08:28
Törölt hozzászólás
#7612
Törölt felhasználó 2013. 07. 30. 08:16
Előzmény: törölt hozzászólás
#7611
Ebben az esetben az ilyen ügyleteknél gondolom a kisbefektetőknek eleve nem sok " babér " teremhet, mert az alapvetően a kibocsájtó és a vevő biznisze.
Törölt felhasználó 2013. 07. 30. 08:06
Törölt hozzászólás
#7610
Törölt felhasználó 2013. 07. 30. 07:19
Előzmény: #7600  Törölt felhasználó
#7609
"vesz egy 200 millió Ft-os céget (oda adja a papírokat az akvirált cégért)."
Hogy működik ez a gyakorlatban az akvirált cég részéről ? Gondolom a lehető leggyorsabban megakar szabadulni az új részvényeitől, akár ár alatt is, hogy pénzhez jusson, hacsak nem akar a cégnek tulajdonosa maradni és nagyobb befolyást szerezni benne.
Amikor "olcsított" részvényből, " túlértékelt" céget vesznek és az eladó értékesíti az piaci eladás/ rászórja a kisbefektetőkre / vagy visszakerül egy töredék áron egyben a kibocsájtóhoz ? / és az szórja rá a kisbefektetőkre / ?
hali
hali 2013. 07. 29. 23:16
Előzmény: törölt hozzászólás
#7608
Szia!

Egyetértünk,bár az egyik 19,a másik egy híján 20..
Saját tapasztalatom szerint.

Amúgy meg egy ténylegesen megvalósult nagyobb megrendelést egyik se tudott felmutatni,ami ezt a rendszert jól tudta volna működtetni.
..de vagy nem volt olyan nagy csoda a "humetszirup" vagy nem vették észre,vagy nem is akarták kihasználni..

Szóval folytonos felvásárlásokkal (ami egyenes arányos a részvényszám növekedésével-jó esetben..),úgy hogy a felvásárolt cégek nem tudják az eredményeiket növelni(sőt..),a rendszer összeomlik!

További szép estét mindenkinek!

Üdv:hali
Törölt felhasználó 2013. 07. 29. 21:28
Előzmény: #7605  BudFox
#7607
Kitiltottak. Aztán fél évre rá azt látom, hogy törölve minden régi hozzászólásom. Fogalmam sincs, hogy miért. Ha rögtön a kitiltáskor, azt érteném, ilyen a moderáció, töröl is. De így... Tényleg nem tudom. Kérdeztem emailben, nem reagáltak. Igazán ügyfélbarátak:) Kitiltani meg azért tiltottak ki, mert egyszer azt írtam valakinek, hogy ha vele vitázom, akkor néha "állatkertben érzem magam", másodjára azt mertem írni szivacsnak, hogy "szivacsagyú", a tiltást eredményező utolsó moderálást kiváltó szövegemben pedig Jokernek mertem megírni, hogy nagy hülyeségeket ír, elég "buta" lehet. Hát ilyen felháborítóan sértő és alpári dolgokat műveltem tízezres nagyságrendű hozzászólásszám és 10 év alatt...

Ehhez képest itt a topicokban, ahogy olvasgatom, simán k.rva anyáznak, meg minden mostanában. Tiltás nélkül.

Hát ez van.
Törölt felhasználó 2013. 07. 29. 21:21
Előzmény: #7605  BudFox
#7606
egy jó citromos budfox féle fagyi azért mégis csak jobb )
BudFox
BudFox 2013. 07. 29. 21:12
Előzmény: törölt hozzászólás
#7605
azthiszem egyetértek veled mindenben.

jó szakember vagy....
sajna hogy mi póruljártunk..

egyébként miért törölték az összes régi hozzászólásodat ?
Törölt felhasználó 2013. 07. 29. 20:54
Törölt hozzászólás
#7604
Törölt felhasználó 2013. 07. 29. 20:45
Törölt hozzászólás
#7603
hali
hali 2013. 07. 29. 19:26
Előzmény: #7600  Törölt felhasználó
#7602
Szia Pénznyelő!

Régen sokat vitatkoztunk,de elismerve igazad lett sok dologba,bár szerintem lehetett volna másképpen is csinálni ,ha a termék tényleg olyan jó lett volna(maga a humet).

Már mindegy sokan buktak rajt nem kevés pénzt.(én is beragadtam a Humet-Pbc-be,de nem érdekel,úgyse tudok mit tenni vele)

Viszont a te általad leírt a verzióhoz annyit hozzá szeretnék tenni,hogy...
Szerinted,amit 200millióért beszámítottak mennyit ért valóságban??..mert szerintem max az érték negyedét érték valójában és egyébként nyereséget nem nagyon termeltek...,legalább is nem láttuk.

Itt dőlt meg szerintem ez a koncepció végérvényesen!!

Üdv:hali

BudFox
BudFox 2013. 07. 29. 18:27
Előzmény: #7600  Törölt felhasználó
#7601
Hello Pénznyelő

félreértés ne essék, én azért értem amit írsz, megértem..... azt is megértem hogy Civin miért csinálta így...

csak végülis mi kisrészvényesek nem jártunk jól vele.

Topik gazda

penznyelo
1 1 1

aktív fórumozók