Topiknyitó: Törölt felhasználó 2006. 04. 24. 07:42

NOVOTRADE: tőkeemelés névértéken  

Mit szóltok ehhez nem érdemes beszállni?



A linket még meg kell keresnem, a közgyűlési előterjesztésekbe benn van a hír.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2006. 09. 15. 01:52
#1840
900 és 1000 Ft környékén

kisebb
Törölt felhasználó 2006. 09. 15. 01:49
#1839
rágalmazóknak

olyan

Törölt felhasználó 2006. 09. 15. 01:44
#1838
Sziasztok!

Penznyelonek üzenem:

Már elnézést kértem Feritől amiért kellett!
Figyelj, tudom, hogy miket írtam még a személyéről, de csak a legfontosabbat, legdurvábbat emeltem ki!!!
Ennél többet én sem tehetek!
Nem fogok többet magyarázkodni, és kinyalni feri s...t sem!!
Én legalább elnézést kértem, ti meg miket mondtatok rám az "értelmes" haverjaiddal!
Már idéztem párat!
Nem baj, én keresztény vagyok, és megbántam amit Ferinek mondtam!!
Hagyjuk már az egészet!
Fárasztóak vagytok!
Megyek aludni már!!

Ferinek üzenem::
Mondtam, hogy csak egy feltételezés volt tőlem, ha pontosan végigolvasnád, akkor megértnéd amit írtam!!
Nem tényként állítottam!

Szerintem zárjuk már le ezt az egész értelmetlen vitát, elnézést kértem, többiek tőlem nem, de én így sem haragszom senkire!

Megbocsátok a ráalmazóknak!

Ennyi!

Szeretek mindenkit itt, olya jó fejek vagytok!:-)

Ferikém: Ok, nyugodtan játssz Synivel, de nekem ne sírjál majd, amikor Novot csak magsabb árakon tudod megvenni!

Akkor ismét beleveszel a legmagsabb árfolyamon, és ismét én leszek a hibás!

Csak azt nem tudom miért..
Egy szóval sem mondtam, hogy 1250 Ft-on vegyél!

Amit alacsonyabb áron (1000 Ft körül) vettél, nem kellett volna eladnod, hanem tartanod ,ég 1-2 napig, és eladhattad volna 1200 Ft körül is, ha akarod!!

Csodálkoztam is, amikor olyan gyorsan eladtad...

Türelmes légy kicsit , ez csak jó tanács!
Syniben sem ugráljál összevissza!!

Zárjuk le a vitát, nekem munkám van holnap!

Nagyobb befektetőkkel tárgyalok!!

Aki röhög, röhögjön csak, már hallom is penznyelo kacagását! :-))

Nem fontos elhinni, viszont látjátok mennyire aktív vagyok Novo terén itt is...
miért ne lehetnék ennél is aktívabb az ismerőseim oktatása terén??

Bocsika, pár napig nem nagyon fogok írni, sok dolgom lesz!

Thomass-nak üzenem:

Óvatosan azért, de szerintem, ha 3-4 hónapot is tudsz akár várni duplázás benne lesz!!

Novoban!! 800 és 900 t között lazán megéri a vétel, nem fog nagyon ez alá beesni!!

legrosszabb verzió 800 Ft!!

Hallod, ha veszel is, ne kapkodd el, mint egyesek itt, hanem türelemmel várd ki az októberi alaptőke-emeléseket, s utána pár hétre eladhatod, amikor felhúzzák az árfolyamot 2000 Ft környékére!!

Annyit mondok neked, hogy 2-3 hónapos távban szuper a részvény, de még hosszabb távon meg (fél év, 1 év, stb..) a legjobb!!

Nyugodtan fontold meg, és figyeld az árfolyammozgásokat...ha még szepember végéig is 900 és 1000 Ft között marad, akkor érdemes megvenni szept. vége-október eleje között!
Az alaptőke-emelés előtt 1-2 héttel nem valószínű, hogy leöntik 800 Ft-ig, ha már addig nem ment le...

akkor inkább gyújtögetés lesz 900 és 100 ft környékén, és kiseb növekedésekre is lehet már számítani, mármint az alaptőke-emelés előtt közvetlenül..

Szóval gondold végig!

Ha nem fog beszakadni 2 héten belül, akkor szerintem vehetsz..bár a Te pénzed, nem akarlak befolyásolni!

Csak leírtam amit gondolok!
Jótanácsként mondom csak!!

Ferikém, Te meg légy sokkal türelmesebb mindenben, és nem egyből eladni!

Persze ahogy gondolod...csak tanács..

jó éjt nektek!
Törölt felhasználó 2006. 09. 15. 00:57
Előzmény: #1835  Törölt felhasználó
#1837
BB24! Már csak röhögnöm kell, nem ér az egész 98db eladott Novo részvényem ennyit!:))) Már a PP anyag letörléséért is én vagyok az első számú gyanusított!:))) Akkorát borulok itt, hogy 3 napja azon irogatunk, ahogy egy pici hal eladott 98db Novot 100ezer Ft-ot nem elérő értékben, ebből is az látszik, hogy mennyire illikvid és eseménytelen lett a papír és egyhamar legalább a tőkeemelésig itt nagyobb érdeklődés nem is lesz! Ja és BB24, mikor írtad, hogy átmentem Synibe akkor írtam, hogy nem, de meggoldoltam magam és mégis belevettem és milyen jól tettem/tük, 1025-ön szerzés és máris 1080 körül van és további szép kilátások vannak, akár 1500-ig!! Gyere Synibe, majd jövünk Novoba mikor kezdődik a rally!:))
thomasss
thomasss 2006. 09. 15. 00:54
#1836
sziasztok

Hát talán sikerült rábeszélni novo vételre, de csak 1000 db-ot veszek 900 alatt,
az a bajom hogy már januárban megégettem magam a drágalátos nabival s buktam is rajta 390 kilót ( nem vicc!!) azóta óvatosabb lettem ezért nem veszek többet a novoból BIGBroker..................

novemberben meglátjuk!!!!

Törölt felhasználó 2006. 09. 15. 00:04
Előzmény: #1834  Törölt felhasználó
#1835
Egyébként BB emlékeztet valakire. Mi is volt a nickje? A TF-en First-ként írt sokszor. Ja igen, Hello. Na, tiisztára mint a Hello. Itt-ott más, valószínűleg szándékosan más stílusjeggyel (a sok felkiáltójel maradt). De a szöveg alapján a kórisme hasonló:)
Törölt felhasználó 2006. 09. 15. 00:01
Előzmény: #1828  Törölt felhasználó
#1834
Broki, peched van, hogy sok időm van ma és hogy röhögök az egészen, ezért csak úgy heccből (ahogy kérted) pontosan visszaidézem, miket írtál:

Tehát, most ezt állítottad:
"Szóval én nem Feri személyét támadtam, hanem az ügyetlen cselekedetét!"

Ezzel szemben a korábbi kifogásolt szövegeid:
"Honnan szalasztottak téged??
Csak nem a Gyurcsány hülye fia vagy??"
"Szeritem, aki ennyire szerencsétlen, mint Te..."
"...elég labilis idegrendszerű vagy!!
Ajánlok figyelmedbe egy jó pszichiátert! :-)"

Egyik se a személyét támadja, ugye... Sajnos BB egy topicban minden visszaolvasható. Írj megfontoltabban. És kevesebbet:)
Egyébként többet nem foglalkozom a témával, így is túl sokat tettük:)
Törölt felhasználó 2006. 09. 14. 23:53
#1833
minden

belerak
Törölt felhasználó 2006. 09. 14. 23:52
#1832
beszéltem
Törölt felhasználó 2006. 09. 14. 23:51
#1831


figyelmébe

viszik fel

mindenki
Törölt felhasználó 2006. 09. 14. 23:48
#1830
Minden Novosnak, hozzászólónak üzenem:

Nem érek ré a következő hetekben minden nap ide a topicba írogatni, mert sok más dolgom is van délutánonként!
Minden hét csütörtökön, vagy pénteken fogok ide írógatni!!

Elmondtam amit szerettem volna, a velem foglalkozókkal lezárva ezennel a vita részemről!
Novo-topic ez, inkább Novkáról beszélgessünk!

Ja, és más befektetőkkel tágyalok ( nem vicc), jó pár ismerősömmel ebszéltem, akik azért vagyonosabbak, és beszállnak Novoba!
Jó pár ezer db-ot fognak majd venni!!
Nem egyből, hanem szép lassan, folyamatosan csipegetve apránként is!
Ennyi a lényeg!!!
Ezt komolyan mondom, sok dolgom lesz a következő napokban, értékpapírszámla-nyitások intézése...
Ha nem veszik meg a kisbefektetők, akkor majd lépnek a nagyok hamarosan!
Év végéig beindul a folyamtos felvásárlás vagyonosabb magánszemélyek által az ismerősi körömből (is)!!

Én a kisbefektetőknek szeretnék jót amúgy, hisz, ha most veszik meg a Novot, akkor majd nem kell a részvények után kapkodniuk, amikor limites napokkal viszik el az árfolyamot ismét!
Hisz, akkor már nehezebb lesz megkapni!!!

Na mindegy, minden kisbfektetőnek sok sikert kívánok!
Ja, és nem biztatok senkit a vásárlásra!
Nehogy az a vád érjen, hogy mindenkit agresszióval veszek rá a vételre!
Én csak ajánlom mindeki figylmébe az évszázad befektetését!!

Ennyit akartam mondani!
Sok dolgom lesz a következő napokban, hetekben, hisz jó néhány emberrel tárgyalok majd a Novotrade-projektről!!

Bemutatva nekik minden fontos infót a napelemekről!!

Mindenkinek mindne jót és sikeres kereskedést!

Holnap már beszélek az egyik ismerősömmel, aki héhány milliót belrak majd a Novoba! (Van pénzre, mivel Humet-rallyban sokat nyert januárban)

Szóval sok dolgom lesz!!
Jó éjt!!
Törölt felhasználó 2006. 09. 14. 23:36
#1829
Lennox_22:
Köszi szépenm, megfontolom a javaslatod!
Bán én jól érzem magam itt a topicban, a sok értelmes hozzászóló között!! :-)
Most komolyan mondom!!
Szeretem ezt a topicot, sok értelmes, okos hozzászólás van!!
Kivéve persze a színvonaltalan, állandóan velem foglalkozó kritikákat!

Minden jót!
Törölt felhasználó 2006. 09. 14. 23:33
#1828
Sziasztok!

Néhány dolgot elmondok, hogy mindenki fejében rend legyen:

1. SOHA nem mondtam, hogy ellenfelek a Novot, amúgy főleg engem kritizálók!
Annyit mondtam, hogy ellenkezők a kritikusok!
Szerintem a két kifejezés nem ugyanaz!
SOHA nem is gondoltam én pártpolitikához hasonló megosztásra itt!
Őszintén megmondom, lehet kritizálni itt a Novot, de ahogy egyesek teszik itt a topicban az egyenesen színvonaltalan és undorító!
Pontosabban: Legtöbbször nem is a Novot kritizálják értelmes magyarázatokkal, hanem engem piszkálnak!
Biztos megfigyelte ezt már mindenki!
Néhány mocskoló kifejezést felsorolnék a személyemre ragasztott szavak közül
(a teljesség igénye nélkül):

skizofrén, "nyáladzós" dumák a személyemről, tegnapi pofonvágásos, megütéses beszólás, engem lealacsonyító kifejezések, stb...stb..
Mindet nem tudom felsorolni, most itt lényegtelen, hogy kimondta, a fontos a rólam kialakított negatív sztereotípiák, elfogult vélemények!
Ez itt a nagy baj srácok!
Nem a Novoval foglalkoztok, hanem velem!
Lassan már kezdem úgy érezni magam, mint szegény Orbán Viktor, az egyetlen becsületes magyar politikus!
Egyfolytában jön a gyűlölethadjárat!!

Ja, és mindenki tanuljon meg pontosan idézni tőlem!!

2. Penznyelonek üzenem:
SOHA nem bunkóztam le olyan személyt, aki veszteséggel, idő előtt eladta a Novot!!!
Ha pontosan emlékeznél az általam leírtakra, akkor láthatnád, hogy csak azt bunkóztam le, aki kitörölte a közös Novo-címről a közgyűlési PP-anyag fájlt! Amit azóta ismét felraktam, mielőtt valaki megrágalmazna azzal, hogy csak hazudozok itt..
Amúgy tényleg bunkónak és egy gerinctelen, irigy embernek tartom, aki kitörölte a fájlt !!(múltkor is kitörölte már valaki az egyik dokumentumot)
Az igazságot meg ki kell mondani!
Szerinted rendes, jó embernek nevezhető, aki ilyet tesz??
Aki másoknak rosszat akar, és gonoszkodik, az egy nem túl jó ember! és...még finoman fogalmaztam...

Penznyelo!!!!
Ferikének a cselekedetét neveztem undorítónak és nagy hülyeségnek!!
Bárki visszaolvashatja szavaimat!!!
Ez nagy különbség!!! Szóval én nem Feri személyét támadtam, hanem az ügyetlen cselekedetét!
Ferivel semmi bajom, csak a magatartása nem tetszett, de ettől ő egy rendes ember!!
Remélem megérthető ez a dolog!
Ja, és igaz azt mondtam Ferire, hogy egy idióta, de emiatt elnézést is kértem tőle!!
Ezt is vissza lehet olvasni!!!
Ja, és Ferike tényleg bocsánatot kérek tőled (amiért idiótának neveztelek) még egyszer, hogy ne kételkedjen senki ebben)

Én legalább tudok bocsánatot kérni, nem úgy, mint egyesek, akik szinte naponta mocskolnak engem!
Tőlem hányszor kéne bocsánatot kérni srácok??
Ha az összest számon tartanám, akkor az egész életem a számolgatással telne!:-)
Na jó, ez kicsit túlzás volt azért! :-))

Penznyelo lehet, hogy Te egy freudi elszólást követtél el!!
Azt írtad, hogy miért kell lebunkózni, aki okos döntéssel eladta Novo részvényeit? Meg kezdő tőzsdézőt is emlegettél..
Tudjuk, hogy Ferike adta el Novoját veszteséggel! Én pedig SOHA nem bunkóztam le őt (vagy aki korán adta el)!!!!
A bunkót arra írtam, aki kitörölte a PP-anyagot a Novo címről!!
Na, ha ezeket összeadja az ember gondolatban, és ha azt feltételezem, hogy Te tudatosan ítad le a bunkózásos dolgot (nem pedig megtévesztésül), akkor az jön ki belőle, hogy Feri az, aki kitörölte a PP-anyagot!
logika szerint: Feri a kezdő tőzsdéző, eladja Novoját, én lebunkózom, aki kitörli a PP-anyagot, Te pedig leírod, hogy én miért bunkózom le azt, aki idő előtt eladja Novoját...
azaz Ferit (pedig nem bunkóztam le)
Persze ez csak egy feltételezés, de ha Te összekapcsoltad a lebunkózásomat azzal, aki kezdőként idő előtt eladta Novoját!

Ez csak egy logikus eszmefuttatás volt!!
Feltételezés, semmi egyéb a pszichológiai fogalmak alapján!

Persze én azt feltételezem, hogy csak rosszul idéztél engem, biztos félreolvastad!!
Törölt felhasználó 2006. 09. 14. 20:38
Előzmény: #1826  Törölt felhasználó
#1827
Ilyet, hogy lehet írni, hogy 1500-on lesz tőkeemelés? Senki sem jós! Ha valaki tényleg szakmailag akar vitatkozni, akkor nemcsak benyög egy ilyen számot, hanem tényekkel, számokkal alátámasztja. Még az OTP sem tud egy általa kívánatosnak tartott árfolyamszint mellett tőkét emelni, nemhogy egy ilyen kis cég.
Törölt felhasználó 2006. 09. 14. 16:00
Előzmény: #1825  Törölt felhasználó
#1826
Mármint a részvényekre lecsapni, nem a Novosokra.:)
Törölt felhasználó 2006. 09. 14. 16:00
Előzmény: #1824  Törölt felhasználó
#1825
De ha megfizetitek, csinálok nektek egy kizárólag napenergiával foglalkozó hiper-szuper animált Novos honlapot mozgó menüvel fórummal javascriptekkel megspékelve és gondoljatok bele milyen jó lenne, lenne egy saját kis szigetetek, nem olyan mint ez a portfolio, ahol mindenki csak kritizál (beleértve engem is).

Ui.: Tudok rá online-rendeléses php-t is csinálni, hogyha lesz megint Novo jegyzés, akkor elővételben lehessen rájuk lecsapni.
Törölt felhasználó 2006. 09. 14. 15:50
Előzmény: #1821  Törölt felhasználó
#1824
Csomó jó ingyenes tárhelyszolgáltató van: freeweb, ultraweb, atw, extra.. Ha ezekhez regisztrálsz és felteszel valamit, akkor a saját anyagodat csak Te tudod módosítani, viszont mindenki láthatja akinek megadod az elérési útvonalat. Amikor először feldobtátok a freemailes ötletet jót nevettem rajta, mert feltételeztétek hogy 100 ember mondjuk vagy akit érdekel az mind be fogja tartani a szabályokat és senki nem játszik a jelszóval meg a tartalommal... Csináljatok pl egy novotrade.ultraweb.hu címet vagy egy másik szolgáltatónál egy másikat valami index.html fájlt azért tegyetek fel, mert anélkül előfordulhat hogy törlik a feltöltött anyagot (ez szabály a szervereken) de nem muszáj hozzá honlapot gyártani. Hajrá.
Törölt felhasználó 2006. 09. 14. 15:45
Előzmény: #1822  Törölt felhasználó
#1823
Broki, te tévedésben vagy. Nincs itt ellenfél / nem ellenfél. Nem focimeccsen vagyunk. Ez tőzsde. Én csak azon akadtam ki, hogy te ne kezdj el megalapozatlan állításokkal embereket (kezdőket) rávenni vételre, meg lebunkózni valakit (aki egyébként jó döntést hozott) csak mert el merte adni a papírjait.
Szó nincs ellendrukkerségről, bla-bla-bla. Sőt. Tök őszintén kívánom, jöjjön be a bolt a Novonak, meg a Novo részvényeseknek is. Nekem aztán mindegy. Nem shortolom, tőlem mehet akár 10.000-ig is:) Hidd el, nem sajnálom tőled.
(egyébként az ilyen topicokból érthető meg, hogy miért olyan a politika nálunk amilyen, itthon mindenki érzelmekből, "az az igaz, aki velünk tart"-ságból, aki nem ért velem egyet = áruló ellenség felfogásból csinál mindent, pedig ha valahol semmi helye nincs ezeknek, akkor az pont a tőzsde)
Törölt felhasználó 2006. 09. 14. 15:33
#1822
csak jó lehet
Törölt felhasználó 2006. 09. 14. 15:32
#1821
A PP-bemutatót feltettem ismét a közös Novo címre, mert vmelyik bunkó mindig kitörli a levelek közül!!
Már innen is látni, hogy nagy üzlet lesz ez!! :-)
Ha ennyi kritikusa, ellenzője van egy üzletnek, akkor már csaj jó lehet! :-)
Akinek legelőször keltik (legtöbbször :-)) halálhírét, az él legtovább! :-)
Ezt azért jó fejben tartani! :-)
Erről ennyit! Üzenem ezt a gondolatot az ellenzőknek is!!

Hajrá Novoka!

Törölt felhasználó 2006. 09. 14. 15:20
Előzmény: #1819  Törölt felhasználó
#1820
És akkor még arról a lehetőségről még nem is beszéltünk - ami szintén erősen benne van a pakliban internetes fórumokon - hogy ki tudja, hogy tényleg ő irogat:)
Törölt felhasználó 2006. 09. 14. 15:11
Előzmény: #1818  Törölt felhasználó
#1819
Hogy mondjak vmit, a Wcom egyik vezére még magyarázta is ekem , hogy a céggel minden rendben még Frankfurtban....és pár hónapra rá redőny le :)....ennyi. Tapasztalat teszi lehet a szkeptikusságom, de én inkább óvatos vagyok mintsem hogy megijedjek.
Törölt felhasználó 2006. 09. 14. 15:09
Előzmény: #1817  Törölt felhasználó
#1818
:))) komoly vezérigazgató...te lehet...a Worldcomnak és az Enronak, Tyconak etc is komoly vezérei voltak....te álomvilágban élsz ahol altruista emberek ugrabugrálnak.

Kívánok hozzás sok sikert, de nekem ez az infó ami van iszonyúan kevés arra hogy belevegyek. Jót húztam rajta 200-tól 485-ig és elég volt, azt meg tudtam indokolni...ezt itt nem már 1200-on.

De a tervek szépek, hard facts ami kellene és fekete számok.
Törölt felhasználó 2006. 09. 14. 14:47
#1817
Green nem fontos Novot venned, nem gond ez!
Lényeg, akik most bszállnak az üzletbe, elég jól fognak járni közép- és hosszabb távon is!
Mi is veszünk még...

Akkor Te vegyél Ecot vagy Humetet! :-)
Biztos jobban jársz velük!:-)

Na szia!
Elég szomorú, ha már egy komoly vezérigazgató szavait, véleményét, szakmai kompetenciáját is semmibe nézed!
Inkább tanulj a tapasztalt emberektől!
Törölt felhasználó 2006. 09. 14. 14:42
#1816
Rényi Gábor szavait idéztem!!
Termszetes, hogy az az új nagytulajdonos céja, hogy a következő intézményi bfektetők, magánszemélyek 500 Ft-nál jóval magsabb áron szálljanak be az üzletbe!
Rényi Úr is ezt írta!
Az 1500 Ft-ot én is egy megbízható forrásból hallottam, hivatalosan még nem jelent meg!
Adra is hallotta már ezt a brókerétől, ha jól tudom...
Persze lehet, hogy 1400 Ft-on lesz az alaptőke-emelés! :-)
Szerintem ez sem gond, a lényeg 1500 Ft körül valahol!!
Majd meglátjuk!!!

Minden jót!
Törölt felhasználó 2006. 09. 14. 14:42
Előzmény: #1813  Törölt felhasználó
#1815
na megvan az újabb Humetünk...röhögnöm kell... :))) belső tőkeemelés, hírek, femegy az ár, eladják, belső tőkeemelés, hírek felmegy eladják...túl nagy a kínálat...: exbus, humet, novo...melyik is a jobb??

Pozitív lesz a CF hamar...ez vicc...persze 20-szoros ahol van mit szorozni :))...áhhh...greenhorns...
Törölt felhasználó 2006. 09. 14. 14:38
Előzmény: #1811  Törölt felhasználó
#1814
Nagybroki Ur,
na ne ma hogy még mesélj nekem hogy mi van Frankfurtban...nekem is voltak már szolárpapírjaim és olvasgattam egy pár elemzést róluk ....de sok sikert és szines pillangókat... .

Komoly szakmai vita :)))

Ciao
Törölt felhasználó 2006. 09. 14. 14:38
#1813
Re: Rényi Gábor Úrhoz intézett kérdéseim!

Elözmény válasz erre 07.28

Kedves Bigbroker24! szeretném eloszlatni az összes csettelő kételyeit, személyesen irom a kommentárokat. A Bigbroker 24 első, nagyon helyénvaló kérdésére az a válaszom, hogy a cél az, hogy üzletileg nekünk kifizetődő, azaz magas reputációval rendelkező intézményi és privát befektetők feltétlenül a jelenlegi árfolyamnál magasabb felárral jöjjenek be, azaz a Genesis-t és társait, pl. engem és érdekeltségemet nem felhígitva, hanem az egy részvényre jutó tőke jelentős növekedésével jöjjenek be az összes tervezett tőkeemelésnél.Ez egy teljesen természetes törekvés annak a részéről , aki az üzlet kitalálója, a know –how tulajdonosa, szponzora és megálmodója. Ha megnézzük, hogy a német tőzsdén 20 szoros price /earning egy általánosan elfogadott képlet, akkor aki ma részese ennek az üzletnek és 400 forinton jött be, az egyáltalán nem járhat rosszul, hisz az egy részvényre jutó tőke is több már ennél, különösen akkor , hogy a Novotrade részvényeseinek egy jelentős része 2000 ft-körül jegyzett hosszú évekkel ezelőtt. Meggyözödésem szerint azoknak sem lesz rossz ez az üzlet, akik a papírt ilyen magas bekerülési árral tartják portfoliójukban. Második kérdésre nem tudok még válaszolni. Harmadik kérdésre, a gyár komplett beinditása a pénzügyi biztonság, azaz a tőke fedezet és az állami támogatások megteremtésétől számított maximum 14-16 hónap. Utána kezdődik a termelés és a cash flow-ja onnan kezdődően pozitiv és várhatóan nyereséges lesz attól kezdve, hogy eléri a tervezett kapacitást. Remélem megfelel a válasz, személyes megkeresesékre is válaszolok: grenyi@novotrade.hu Mindenkinek köszönöm a sok pozítiv érdeklődést, jó így dolgozni. Kösz Rényi Gábor
Törölt felhasználó 2006. 09. 14. 14:31
Előzmény: #1807  Törölt felhasználó
#1812
Csak egy kérdés: miért lenne 1500-on a tőkeemelés?
Törölt felhasználó 2006. 09. 14. 14:25
#1811
Nem fontos írnod, ha nem akarsz!
Semmi sem kötelező, itt komoly szakmai vita, eszmecsere folyik!
Ja, és nem teljesen úgy van, ahogy írod!
Nézz utána Frankfurtben szárnyallnak a napelemes cégek árfolyamai!!
Olvasgasd a cikkeket, van közöttük ilyen cikk is!

Minden jót!
Törölt felhasználó 2006. 09. 14. 14:20
Előzmény: #1791  Törölt felhasználó
#1810
Áhhhhhhhhhhhh de unom már... .
Na de utoljára:
- hol van a Novosun, nevezzük így, előnye a már bejáratott és említett német cégekkel szemben??? Nézd meg az S.A.G Solarstrom árfolyamát...az miért esik???? Na??? Nem minden arany ami fénylik...ébredjetek már!!
Sok múlik, hogy a nyersanyagot milyen áron biztosítod magadnak, ha jól áron nsikerült (mint a nagyok) akkor ok, ha nem akkor szívsz.
- Solaripar: nagyon nagy melyik szegmens?? Napelem, az már az lesz pár év múlva, amit megkapsz a Blikk újság mellé ajándékba ha 1 évre előfizetsz... . Vagy vannak a cégben srácok, akiknek erre specializálódtak, és már 5 évesen is napelemmel működtették a babaházat vagy az irányítós autót???

Persze az EU támogatja, azt zsebrevágjuk azt ihaj... . Az hogy egy private equity beszállt, az nem mond semmit. Asrácok úgy tele vannak pénzzel, hogy ha a befektetőknek nem mutatnak fel vmit, akkor azok kiviszik a zs-t. Ennyi. Rá vannak kényszerülve... . Így nekem ez nem mérvadó, hogy vegyem ezt a "céget" 1000-en. P/Book 2..vagy több...mire? Vicc aki veszi itt....ennyi erővel kaszinóba is mehetne...csak úgy tudom megérteni, ha abban hisz, hogy más jobban hisz benne és felhúzza neki ahol ő ki tud szállni...más értelmét nem látom.

Sok sikert.
Többet nem írok, mert már unom.
Törölt felhasználó 2006. 09. 14. 14:12
#1809
Részesedés változás bejelentése megtalálható a közös Novo címen!
Forrás: bet.hu

novotr@freemail.hu
jelszó: novoka
Törölt felhasználó 2006. 09. 14. 14:11
#1808
Részesedés változás bejelentése megtalálható a közös Novo címen!
(forrás:bet.hu)

novotr@freemail.hu
jelszó: novoka
Törölt felhasználó 2006. 09. 14. 14:01
#1807
Adrának üzenem:
Egyetértek Veled!
Szerinted is itt fog stabilizálódni az árfolyam?
900 és 1000 Ft között?
Akik 1000 Ft fölött szeretnék eladni a 2-3 ezres tételeiket, azok alább nem adják, hisz akkor nekik sem lenne jó!
Szerintem legrosszabb esetben leszórják 800 Ft-ig...
Szerencsére "csak" 2-3 nagyobb eladó van, 1000 Ft-on az a kétezer valahány db-os és fölötte még 1-2. Meg 1100 Ft-on..

Szerinted mikor jönnek a legfrissebb hírek Rényi Úréktól az alaptőke-emelésekről?
Lassan itt van az október is, szerintem legkésőbb szeptember végéig jönnek az új hírek!

Minden jót!
Törölt felhasználó 2006. 09. 14. 13:55
#1806
penznyelonek üzenem

...ha ez jött volna le....
Törölt felhasználó 2006. 09. 14. 13:52
#1805
Sziasztok!!!

Örülök, hogy lehet veltek értelmesen is beszélgetni, az adott témáról vitát, véleménycserét nyitni!
Ez elég pozitív dolog!!

drkumalonak és pnznyelonek üzenem:

Fontos, hogy nem párhuzamot akartam vonni a 2 napenergiás cég között!
Félreértés, ha ez jöt le volna az irományomból!
Csakis válogttam néhány érdekes cikket gog123 kedvéért is!
Hisz gog123 írta, hogy nincs nagy üzlet a napenergiában és veszteséges a német napenergia ipar is!! Nem szó szerint idéztem véleményét!
Szóval csak válogattam néhány érdekes cikket, az összeset nem tehettem be!
Semmi párhuzam nincs a 2 cég között!!!
Erről ennyit!!

Ja, és képzeld penznyelo nem most hirtelen jöttem rá, hogy van napenergia is!
Hallod, azért ezen a másikat lenéző, hülyének néző stílusodon változtathatnál kicsit!!
Figyelj, szerinted a nagy üzletekbe a végén kell beszállni??
Szerintem az elején, amikor jönnek a pozitív hírek, tőkeemelések, profilváltások!
Ha megnézed az egész világon a tőzsdei befektetések logikáját, akkor azt látod, hogy a legnagyobb business-nek ígérkező projektekbe még az elején szállnak be az emberkék!
Nézd meg pl. a Google példáját!
Aki 3 éve vett Amerikában Google részvényeket, az több száz %-os árfolyamnyereségekre tehetett szert 2-3 év alatt!
Ennyi a lényeg!

Thomasss-nak üzenem:
Szerintem 900 Ft körül is elég jó befektetés a Novotrade!! Ha 2-3 hónapos távban godolkozol és kb. 100 %-os hozamot szeretnél év végéig, akko megéri Novotrade-et venned!!
Persze benne van a pakliban, hogy 800 Ft-ra is lemegy az árfoyam...
Lényeg tömören: annyit mondok Neked 1100 és 1260 Ft között 32 000 db Novo-részvényt vettek az emberkék, ha Te 900 t körül megveszed és közép-, esetleg hosszabb távra is tervezel, akkor lazán megéri!!
8,5 mrd Ft-os alaptőke-emelés lesz októberben (valószínűleg 1500 Ft-on), úgyhogy, ha pár hétre veszel Novot tuti, hogy nem fogsz rosszul járni!
800 Ft alá ne nagyon fog már menni az árfolyam!
Legrosszab esetben 800 Ft lesz, de én inkább 900 és 1000 között várom a mozgásokat!
Persze nem akarlak rábeszélni!
Gondold át nyugodtan, és olvasgasd Te is a napenergiás cikkeket, és tájékozódj az adott témáról!
Szerintem megéri utánanézni!

Ja, és Thomasss és hasonló érdeklődőknek üzenem:
Közös Novotrade-es e-mail címünk van:
novotr@freemail.hu
jelszó: novoka!

Itt megtalálható a közgyűlési PP-anyag is, le van írva benne a projekt finanszírozása is!

Sok sikert mindenkinek!
Törölt felhasználó 2006. 09. 14. 10:21
Előzmény: #1802  thomasss
#1804
Rossz a kérdés. Mert most biztos vennék 700 és 800 között Novo-t. (hiszen azonnal el tudnám adni 800-970 közötti vevőknek)
:)
De komolyra fordítva, ha lemegy addig, egyértelműen nem.
Törölt felhasználó 2006. 09. 14. 10:18
Előzmény: #1802  thomasss
#1803
szerinted bárki szivesen válaszol , hogyha "na ti nagy okosok" megszólítással kezded a hozzászólásodat?
thomasss
thomasss 2006. 09. 14. 10:16
#1802
Sziaszok

Na ti nagy okosok......
vennétek Novot kb 700-800 ft között??? gondolkodom rajta....de nem merek... a Humeten már pedig megedződtem....!!:-)))
watson
watson 2006. 09. 14. 10:12
Előzmény: #1796  Törölt felhasználó
#1801
kata111/econet "Tudod mi mindent elolvastam a cégről, nagyon biztam benne, nézd meg most, meg se mozdul, semmi hir felőle. Minden papir alakit valamit, ez meg semmit."
Kedves Kata, lássuk be hogy az olvasottakat értelmeyni is kell, a helyes értelmeyés pedig egyéb felkésyültséget is igényel.
Természetesen még a helyes értelmezés ellenére is csak korlátozott információból vonhatsz le következtetéseket.
Én az econetet nem ajánlom jobban mint egy roulett játékot, mert elég képlékeny ami mögötte van. Ha egy cég jelentős részét know-how, meg szellemi termékek teszik ki, annélkül, hogy valamit bizonyított volna, akkor annak megítélése könnyen megváltozhat (lásd Globex Holding :-). ja és kizárólag szvsz.
Törölt felhasználó 2006. 09. 14. 09:05
Előzmény: #1791  Törölt felhasználó
#1800
Kedves BB, végre legalább nem csak a hasból benyögött vágyálom kategóriájú célárfolyamaidat harsogod, hanem írtál is valamit. Viszont. Továbbra is az a véleményem, hogy olyan vagy, mint aki 2000 elején a Nasdaq lufikor döbbent rá hirtelen, hogy jé micsoda fantasztikus dolog a számítógép, meg pláne az internet. Hirtelen rácsodálkoztak erre, mint Mari néni, aki a Blikkben olvasott először errűl a csuda masinárúl. Pedig már rég mindenhol mindenki használta. Hát te most így vagy a napenergiával. Napenergia volt eddig is. És valóban van jövője, valóban igéretes alternatív energiaforrás, de ez egy hosszú, lassú folyamat, nem ma, nem holnap fog hirtelen megváltozni a világ energiellátása, hiába döbbentél te hirtelen rá a napenergiára. Márpedig ilyen 20 éves folyamatokról elmélkedni, filozófálni lehet és néhány sör mellett érdemes is olykor-olykor, de a tőzsdén megjátszani aligha.
Törölt felhasználó 2006. 09. 14. 09:05
Előzmény: #1798  Törölt felhasználó
#1799
BB24!

Egy Solarworld vs. Novotrade párhuzam kicsit erősnek tűnik. Ebből is látszik tájékozatlanságod. Álmodni lehet persze nagyokat. Én ennek ellenére szurkolok a Novotrade-nek, hogy sikerüljön a projekt. Én hosszú ideig dolgoztam velük (akkor még a Sunbooks volt a fő profil), és normális társaságot ismertem meg. Mégis furcsa, hogy egy robbanásban lévő (B2B alapokon működő) piacon (On-line könyv nagykereskedés) hosszú évek alatt nem sikerült nyereséget elérniük. Ez mindenesetre megfontolandó... Mire a Novotrade belép a solar energy piacra, nem lesz-e túl késő? Hisz világszerte (Európa szerte) gombamód szaporodnak a hasonló vállalkozások (Solarworld, ErSol, Q-cells, Conergy), amelyek már hosszú évek tapasztalatával és kapcsolatrendszerével rendelkeznek. Szóval gondolkodjunk, ne pedig demagóg baromságokat üvöltözzünk az érába.
Törölt felhasználó 2006. 09. 14. 08:53
Előzmény: #1795  Törölt felhasználó
#1798
Továbbra is nézegetem a novo árát, bár már nem vagyok benne. Rettentően oda kell figyelni, mert többször "kilátszott" a vételi oldal alja, és félő, nehogy lufipuki legyen vmelyik nap. Sok sikert hozzá, csak okosan!!
Törölt felhasználó 2006. 09. 14. 08:23
Előzmény: #1796  Törölt felhasználó
#1797
Sziasztok!
Ne marakodjatok.Kicsi forgalommal ment 1200.-ig.Még kissebbel vissza 975.-ig.
Itt 1000 körül megtalálja a helyét,aztán a hírek függvényében jelentős elmozdulás várható.
Szigorúan szvsz.,poziból írva.
Sikeres kereskedést.
Törölt felhasználó 2006. 09. 13. 23:18
#1796
Figyu, BB24 azért olyan nagyon ne éld bele Magad a dolgokba, lásd pl az econetet. Tudod mi mindent elolvastam a cégről, nagyon biztam benne, nézd meg most, meg se mozdul, semmi hir felőle. Minden papir alakit valamit, ez meg semmit. Már nagyon sokan elunják a várakozást, odadobják a pakkjukat, aztán jól leviszik az árát. Teljes érdektelenségbe fullad a dolog, én még ugyan tartom, ki tudja meddig, de már kiábrándultam belőle, nagyon elfogyott a bizalmam. Ezért nem szabad megszállottan hinni egyik papirban sem, időben tudni kell kiszállni
Törölt felhasználó 2006. 09. 13. 22:53
#1795
Bocsi Ferikém, de volt olyan vételi könyv kb. du. 16 óra körül!
Sajnálom, ha elkerülte volna figyelmed!
Igazad van abban, hogy a zárás utáni könyv úgy néz ki, ahogy Te leírtad!!
Ferikém biztos tudod, hogy egyes személyek a nap végén kiveszik a betett ajánlataikat, (persze nem mindenki) úgyhogy a zárás utáni könyvből nem mindig lehet "nagy" dolgokra következterni!
Persze valamikor igen, de a lényeg: a nap vége felé az 5. vételi ajánlat 902 Ft volt!
Ha figyelted volna! És csak efölötti vételeki ajánlatok voltak!
Nem véletlen ez, hisz valaki ismét el kezdte vásárolni a Novo-részvényeket! :-))

A többieknek üzenem:
Nem is baj, ha nem vesztek Novokát, legfeljebb csak néhány ügyes befektető és én leszünk milliárd....hopp..bocsika.. milliomosok!!!

Hajrá Novoka!:-)
Törölt felhasználó 2006. 09. 13. 22:47
#1794
Kedves gog123!

Nem vagy minden fontos infóval teljesen tisztában, ajánlom Neked is figyelmedbe a cikkeket!

Értelmes emberkének tűnsz Te, szerintem megérted Te a lényeget a napeneregiával kapcsolatban!

A cikkek magukért beszélnek, többet nem kívánok vitatkozni az inkompetens egyénekkel, inkább először olvasgassanak, informálódjanak, és utána vitázhatunk értelms dolgokról!
De ne egymás személyével foglalkozzunk, hisz ez a Novotrade-topic!!

Én meg nem kívánok lesüllyedni az egymást ráglamazó színvonalra!

Úgyhogy szó nélkül is hagyom az olyan emberkék hozzászólásait, akik velem vannak elfoglalva!
Értelmes, művelt emberek vagyunk, beszéljünk inkább a napenergiáról, az adott témáról!!

Mindenkinek minden jót kívánok és jó olvasgatást is! :-)
Törölt felhasználó 2006. 09. 13. 22:40
#1793
Weblap:

link

Törölt felhasználó 2006. 09. 13. 22:39
#1792
Akit érdekel az alábbi honlapon olvashatja el, az általam felrakott cikkeket, és persze további érdekes információkhoz juthat a napelem-business-szel kapcsolatban!!

Elég sok cikk van, mindet nem akarom ide feltenni!!

Minden kedves érdeklődőnek jó olvasgatást, szellemi fejlődést, művelődést kívánok!

Először én is szkeptikus voltam, de a tények azok tények!!!

Törölt felhasználó 2006. 09. 13. 22:34
#1791
A SolarWorld tavaly 187 százalékkal növelte nyereségét
Zöldtech * 2006.02.08
411 olvasás

A nagy keresletnek köszönhetõen folyamatosan növekszik a német napenergia-cégek részvényeinek árfolyama a frankfurti tõzsdén.

A legnagyobb forgalmú német napelemgyártó, a SolarWorld tavaly - egyenletesen növekvõ teljesítménnyel - közel megháromszorozta nyereségét: adózott eredménye 52 millió euróra gyarapodott a 2004-es 18,1 millióról. A forgalma 355 millió euróra nõtt 199,9 millióról.

Az Egyesült Államok legnagyobb napenergetikai vállalkozása - a piac 60 százalékát birtokolva - mostantól a német Solarworld AG: a társaság megvette a brit-holland Shell konszern amerikai napenergia-vállalkozását. A múlt heti közlemény szerint a SolarWorld Kaliforniában 60 megawattos termelési kapacitást szerzett, és - mintegy negyedmilliárd eurós beruházás után - ezzel a világ harmadik számú vállalatává lépett elõ, a japán Sharp és a brit BP olajtársaság mögé, a napenergiát hasznosító - napkollektorokat és hozzájuk szükséges berendezéseket gyártó - cégek sorában. Az Egyesült Államokban a cég nagyon bízik az ott augusztusban elfogadott energiaügyi törvényben, amely 30 százalékos adókedvezménnyel kecsegteti a napelemtáblák vásárlóit.

Európában a német cégek járnak az élen a napenergiát hasznosító berendezések gyártásában. A kisebb versenytárs, a Conergy bevétele a harmadik negyedévben 100 millió euróra nõtt az egy évvel korábbi 49,9 millióról, adózott eredménye 3,5 millió euróra emelkedett 3,2 millióhoz képest. A cég megerõsítette éves elõrejelzését: a bevétele várthatóan 500 millió euróra nõtt a 2004-es 285 millióról, az adózott eredménye 27 millió euróra gyarapodott 11 millióról. Németországban olyan nagy a kereslet a napelemek iránt - de dicsérik a spanyol piacot is -, hogy az idei évre is már a tavalyi elsõ negyed óta le van kötve a teljes gyártókapacitás.

A nagy keresletnek köszönhetõen folyamatosan növekszik a német napenergia-cégek részvényeinek árfolyama a frankfurti tõzsdén, az árak már szinte képtelen magasságokban vannak a tényleges teljesítményhez képest. A spekuláció az ár/nyereség arányt 77,9-szeresre tornászta fel a SolarWorld részvényénél tavaly év vége felé, és 67,5-szörösre a Conergynél, miközben a hagyományos energiaszolgáltatóknál ez lényegesen alacsonyabb: az E.ON-nál 11,1-szeres, az RWE-nél 13,6-szoros. (MTI hír)

Törölt felhasználó 2006. 09. 13. 22:30
#1790
Napenergia

Erőteljes növekedésre számít a német napenergia ipar
Népszabadság * 2006.07.26
182 olvasás

Az elmúlt tíz évben már 70 százalékkal olcsóbbodtak a napelemek, jövőre 7-10 százalékos árcsökkenés várható.
"Az elmúlt tíz évben már 70 százalékkal olcsóbbodtak a napelemek. Mivel a gyártási technológia folyamatosan fejlődik, az árcsökkentés nem ártott az eredményességnek.

Németországban a költségvetés támogatja a napenergia-telepek áramtermelésének betáplálását a közhálózatba. Az erre vonatkozó, megújuló energiaforrásokról szóló törvény (EEG) módosítására egyelőre nem számít Rüter. - A törvénynek köszönhetően Németországba áramlik a legtöbb befektetés ebben a szakmában - mondta. Éppen a múlt héten két amerikai vállalat is bejelentette üzem építését az ország keleti tartományaiban."

Törölt felhasználó 2006. 09. 13. 22:28
#1789
Keresettek a napkollektorok
Világgazdaság * 2006.08.02 * Szerző: Németh I. Gergely
473 olvasás

Megmozdult a magyarországi napenergia-hasznosítási piac, a napkollektorok forgalmazásával foglalkozó cégek értékesítésük határozott növekedéséről számolnak be.

"A tavalyi év visszaesést eredményezett a napkollektorok terén, mivel a korábbi évektől eltérően nem hirdették meg a nemzeti energiatakarékossági program pályázatait. Ehhez képest az idén határozottan növekedett az értékesítés volumene, amelyet több okra lehet visszavezetni, jelentette ki a Világgazdaság kérdésére Varga Pál, a Naplopó Kft. ügyvezető igazgatója."

"A Naplopó Kft.-nél arra számítanak, hogy a tavalyi 1000 négyzetmétert követően az idén 1500-2000 négyzetméter - hőenergia-szolgáltatásra alkalmas - napkollektort fognak üzembe helyezni, s a cég árbevétele a 2005-ös 125 millióról 200 millió forintra emelkedik."
Törölt felhasználó 2006. 09. 13. 22:26
#1788
Még kicsi, de lendületesen fejlődik a napelemes áramtermelés
Zöldtech * 2006.09.07
144 olvasás

A jelenlegi 0,05 százalékról 2025-re 2,5 százalékra, 2040-re pedig 16 százalékra nőhet a napelemes rendszerek által megtermelt villamos energia aránya a világon.
A még csak kicsinek mondható napenergetikai ipar virágzik, és 2025-re a világon előállított villamos energia 2,5 százalékát adhatja - derül ki egy jelentésből, amelyet egy üzleti csoport és a Greenpeace környezetvédelmi szervezet közösen készített, és egy drezdai konferencián kíván közzétenni.

A napenergia 150 széntüzelésű erőmű éves termelését képviselheti 2025-re - állítja a European Photovoltaic Industry Association (EPIA) és a Greenpeeace. A jelentés szerint a fényelektromos rendszerek révén, amelyek a napsugárzás hatására villamosságot fejlesztenek, a jelenlegi 0,05 százalékról 2,5 százalékra nőhet az általuk megtermelt villamos energia aránya a világon, 2040-re pedig 16 százalékra. A fényelektromos rendszerek világméretű eladása éves átlagban 35 százalékkal nő.

A jelentés által jósolt növekedés még a párizsi központú Nemzetközi Energia Hivatal (IEA) előrejelzéseinél is bizakodóbb, ami azért érdekes, mert a napenergetikai ipar csak nehezen tudta felvenni a versenyt az ásványi tüzelőanyagok hasznosításával, a szubvenciók és a hordónként 70 dolláros olajárak ellenére is. Mindazonáltal Sven Teske, a Greenpeace éghajlati és energetikai részlegének munkatársa reálisnak tartja előrejelzésüket, megemlítve, hogy korábbi jelentéseiben a szervezet alábecsülte a növekedést 2005-ig.

Az EIPA-hoz mintegy 70 napfényelektronikai cég tartozik, köztük a Solar World, a Renewable Energy Corp és a Q-Cells. A jelentés a világ napfényelektonikai piacát 8,1 milliárd euróra (10,41 milliárd dollár) becsülte 2005-ben, és az előrejelzés szerint nagysága elérheti a 113,8 milliárd eurót 2025-re. Világméretekben a napenergiából előállított energia 2005-ben 7 terawattórát tett ki, amely 2025-re 589 terawattórára, 2040-re pedig 4890 terawattórára emelkedhet - állítja a jelentés. Ezzel szemben az IEA 2004-es előirányzata szerint a napenergetikai úton előállított energia mennyisége csak 119 terawattóra lesz 2030-ra. (MTI)

Törölt felhasználó 2006. 09. 13. 22:23
#1787
2006-08-13


Felszálló ágban a napenergia

Nálunk mindössze ötvenezer négyzetméter napkollektort helyeztek üzembe

Az idei év itthon is áttörést hozhat a napenergia hasznosításában. A fejlődő technológia és a dráguló kőolaj miatt egyre többen látják jó üzletnek a napkollektorok gyártását és forgalmazását: több milliárd forintot ruháznak be az idén és jövőre.

Bár napsütötte országnak tartanak minket, az "égi" energia hasznosításában eddig jócskán lemaradtunk. Becslések szerint az elmúlt években nálunk mindössze ötvenezer négyzetméter napkollektort helyeztek üzembe, míg Ausztriában és Németországban évente több százezer négyzetméter napelemet tesznek a házak tetejére.

Most azonban csökkentheti a lemaradást a technológia gyors fejlődése és az energiaárak emelkedése. A cégek tapasztalatai szerint az év első felében már 25-30 százalékkal nőttek az eladások. Az olcsóbb, csak vízmelegítésre használható napkollektorok már százezer forint körül hozzáférhetők, a nagyobb, áramfejlesztésre is alkalmas rendszerek ára azonban több százezer forintnál kezdődik. A költségeket enyhítheti a gazdasági minisztérium programja, amelynek keretében háromszázezer forintos támogatást is igénybe lehet venni korszerű napkollektoros energiarendszerek vásárlására. Ezt a pályázatot tavaly, szemben a korábbi évek gyakorlatával, nem írták ki. Az idén aztán úgy megörültek neki a pályázók, hogy áprilisban már hatezer magánszemély adott be támogatási igényt, s így a gazdasági tárca forráshiányra hivatkozva felfüggesztette a pályázatot.

A hazai gyártás is gyorsan bővül. Igaz, az első ilyen vállalkozás, az 1997-ben induló Dunasolar három évvel ezelőtt bezárt, ám mások nagyobb szerencsével jártak A japán Sanyo 2004-ben Dorogon épített fel egy napelemgyártó üzemet, amelyet most bővítenek. A 2,7 milliárd forintos beruházással készült üzem a megugró keresletre reagálva újabb egymilliárdos beruházással évi ötvenről száz megawattra növeli a termelését jövőre.

Egy másik, nyolcvan megawatt éves teljesítménnyel startoló üzemre is van már befektető: a Rényi Gábor érdekeltségi körébe tartozó Novotrade a svájci Genesis Capital tőke befektetésével negyvenmillió eurós, azaz tizenegymilliárd forintos beruházással akarja beindítani a termelést 2008-ban.

Az új technológiák kifejlesztésével világszerte nő a termelés – és csökkennek az árak is. Németország hat legnagyobb gyártója 2006 első négy hónapjában nyolcvan százalékkal növelte termelését, az árak viszont ugyanezen időszakban öt százalékkal csökkentek.

Sok szakértő szerint a technológia fejlődésével hamarosan sokkal olcsóbb lesz a naptól lopott áram. Ezt jelenleg a mikrocsipekben is használt szilícium drágítja meg igazán, ám egy új technológia révén, amely a fényérzékeny vegyületeket vékony műanyag rétegre viszi fel, a jelenleginek a tizedére is lehet majd csökkenteni a költségeket. A napérzékeny vegyület rézből, indiumból, galliumból és szeléniumból készül.

Az egyik ezzel foglalkozó cégbe, az amerikai Nanosolarba szilícium-völgybeli milliárdosok is beszálltak, többek között a Google egyik alapítója.

Szakonyi Péter
Magyar Hírlap


Törölt felhasználó 2006. 09. 13. 22:21
#1786
Mélyrepülésbe kezd a napelemek ára?

2006-07-25 10:17:42

A német napenergia ipar az ágazati szervezet előrejelzése szerint a következő években is erőteljes növekedésre számíthat.
- A termelésnövekedés az elkövetkező években jóval 20 százalék fölött lesz - mondta a Bundesverband Solarwirtschaft (BSW) elnöke, Hans-Martin Rüter a dpa-AFX pénzügyi hírügynökségnek. A növekedést új üzemek építése és a meglévők kapacitásbővítése táplálja majd.

Az elmúlt hetekben sok találgatás látott napvilágot a kereslet várható lanyhulásáról, ez rontotta az ágazati részvényeket, de az elnök cáfolta a borús jóslatokat. A jelenlegi alacsony belföldi értékesítést ellentételezi a magasabb export. A napelemek külföldi értékesítése jövedelmezőbb is a szakmának.

A szövetség elnöke - a hamburgi Conergy AG igazgatója - jövőre a napelemek árának jelentős csökkenésére számít.
- Jövőre 7-10 százalékos árcsökkenés valószínű, de éppen emiatt a forgalom magas szinten marad - mondta. Az elmúlt tíz évben már 70 százalékkal olcsóbbodtak a napelemek. Mivel a gyártási technológia folyamatosan fejlődik, az árcsökkentés nem ártott az eredményességnek.

Németországban a költségvetés támogatja a napenergia-telepek áramtermelésének betáplálását a közhálózatba. - A törvénynek köszönhetően Németországba áramlik a legtöbb befektetés ebben a szakmában - mondta Rüter.

Törölt felhasználó 2006. 09. 13. 19:46
Előzmény: #1784  Törölt felhasználó
#1785
Nem várok 400Ft ig, kihúzom holnap 1200Ft -ig és belenyomom az összes pénzem... Király a Novo! Ezt a dumát jobban szereted? Kit érdekel a napelems üzlet, a lényeg az, hogy egy jó dumával kihúzassák a részvényeket, majd a " Híthű Novo-sokk nyakába borítják a részvényeket. Imádom az ilyen sztorit...
Törölt felhasználó 2006. 09. 13. 19:42
Előzmény: #1783  Törölt felhasználó
#1784
Akkor csak várj 400-ig, euróban lehet meg is fogod kapni néhány év múlva. Nézz utánna, hogy németországban milyen házakra adnak mostmár csak építési engedélyeket!!! A Novo-ban nem kis üzlet van!!
Törölt felhasználó 2006. 09. 13. 19:30
Előzmény: #1782  Törölt felhasználó
#1783
Big Broker: Téged rendesen megsütött a nap... 2008-ig szerintem téged is alkalmazhatnának a Novonál napelemként, mert úgy látom, hogy te nem merülsz ki soha a napelemes baromságaidból. Az egész világon lecsengett a napelemes láz, és tetemes veszteséget termelnek az ilyen cégek. Nemtom mennyi részvényed van, de nagyon vigyázz, mert lehet, hogy hamarosan a felét fogja érni a pénzed a mostani értékének. 400Ft alatt jó a papír, addig részemről felejtős.
Törölt felhasználó 2006. 09. 13. 18:01
Előzmény: #1781  Törölt felhasználó
#1782
BB24? Miről beszélsz? Egész nap nem volt olyan vételi könyv amiről te beszélsz. Most a LEGJOBB vevő is 800Ft-on áll, és a 4. LEGJOBB vevő 401FT-on..
Törölt felhasználó 2006. 09. 13. 17:49
Előzmény: #1777  Törölt felhasználó
#1781
Tudod ki a "komolabb befektető"?
Az aki lejegyez majd 5 millió pappert 500Ft-on és odasózza neked és társaidnak 1000-1500 között. Na, az a komoly.
Törölt felhasználó 2006. 09. 13. 17:40
Előzmény: #1779  Törölt felhasználó
#1780
Nem vagyok egy verekedõs típus, sõt inkább különösen higgadtnak ismernek (vagyok). De BB24 most elérte nálam azt a szintet, amikor úgy szívesen lekevernék neki egyet. Nem ököllel, tenyérrel. Jó nagyot csattanna, a tenyerem is sajogna. Húúhhúúúú. De bizsereg...
Törölt felhasználó 2006. 09. 13. 17:06
Előzmény: #1777  Törölt felhasználó
#1779
A Gyurci els kormánya alatt lépte át tartósan a bux a 20k-t! Mi lesz itt majd a 3. ciklusban? Habos kakaó brókikám!
Törölt felhasználó 2006. 09. 13. 17:02
#1778
Ennyit szerettem volna mondani!

Aki megért engem, annak örülök, aki meg ne, annak többet nem magyarázok, ha nagyon értetlen!

Nem érek rá egyfolytában ide írogatni, sok egyéb munkám van még!!!

Amit szerettem volna leírtam!
Nem fontos elhinni persze!

Az árfolyam alakulása eldönt mindent!!
A TÉNYEK is!!!
Mondom év végére 2000 Ft lesz, majd fogjatok szavamon!!
Ez biztos!
Ha nem is év végére, legkésőbb 4 hónapon belül!!

Hajrá Novoka!

Ja, és adjátok el nyugodtan, nekünk csak jó lesz! :-)

Törölt felhasználó 2006. 09. 13. 16:57
#1777
Sziasztok!!

A gyűlölködőknek, színvonaltalan hozzáaszólóknak üzenem:
A tények majd eldöntenek mindent!
Csak figyeljétek az árfolyamot a következő hetekben!
Ennyit mondok nektek!!

"Csak az édes szőlőt csipkedi a madár!"

Ennél többet nem tudok üzenni nektek!!!
Miért nem a Novotrad-del foglakoztok inkább??

A lényeg, szereztem pár komolabb befektetőt, akik hamarosan beszállnak a Novoba!!
Nem 100 db-okat vesznek majd, ezt jelzem!!!

Ja, és honnan tudjátok hogy nem vettem még néhány pakkot a héten??

Nem csak mondom, már ma is cselekedtem!
Lényeg: nagyobb összegeket fektetünk be a többiekkel a Novoba!

A következő alaptőke-emelés 1500 Ft körül lesz!!

Ajánlom mindenki figyelmébe a közös Novo e-mail cím tartalmát!

novotr@freemail.hu
jelszó: novoka

Ott van a közgyűlési PP-anyag is, meg lehet nézni, aki még nem látta volna!

Figyeljetek, most indulénak meg a komolyabb befektetések a Novoba!
Ennyi a lényeg, több magánszemélyt sikerült szereznem a napenergia-business jövőbeli projektére!!

Mi nem kereskedünk, hanem befektetünk előre jelzem!!
A KETTŐ NEM UGYANAZ!!

Ennyi a lényeg, aki meg nem tud semmit a napenergiával kapcsolatos dolgokról, annak ajánlom figyelmébe ezzel kapcsolatos cikkek olvasását!

Ja, és nézzétek meg az új nagytulajdonos- Genesis Capital Management Ltd. honlapját is!!
Komoly szakmai háttér van mögöttük, professzorok, kutatók!!

Értve vagyok???

Magyarország legnagyobb napenergia gyára épül meg 2008-ban!
Sokkal nagyobb beruházás, mint a Sanyo Hungary beruházása!
Nézzetek utána, ne csak kételkedjetek!

Én nem csak spekulálok, mint egyesek itt a topicban, hanem befektetek a jövőbe!!
Ennyi az egész!

..és majd 1-2 éven belül, legkésőbb 2008-ban realizálom a több 10 milliós nyereségemet!
Sőt, akkor lesz igazán nagy mozgás benne!

Ennyi a lényeg!!!!
Minden cégbe fektetnek egyes emberek komolyabb összegeket!!

Hajrá Novoka! :-)

foldvarig 2006. 09. 13. 16:35
#1776
Bigbroker
Tényszerű kérdésekre még egyszer sem válaszoltál . Miért kell a kibocsátási ár 2-3 szorosán vásárolni ? Az uj tervezett? kibocsátás mirt lenne 1500 Ft (közgazdasági indokot ne vágyat) Valoban a kis közkézhányad miatt pár k val elmozdithatod az árat de csak pár kezdőt versz vele át
Törölt felhasználó 2006. 09. 13. 16:29
Előzmény: #1774  Törölt felhasználó
#1775
skizofrén a srác hagyjátok rá... :-)
Törölt felhasználó 2006. 09. 13. 16:20
Előzmény: #1770  Törölt felhasználó
#1774
Te bráner, neked ki fizet ezekért az oldalas agyzsibbaszokért?
Törölt felhasználó 2006. 09. 13. 16:19
Előzmény: #1770  Törölt felhasználó
#1773
Hát megnézném azokat az ismerősöket, akik ilyen dumára odaadnak pár misit:)

Csak egy kérdés, mindig írod, hogy veszel még, veszel még. Akkor miért nem veszel, miért csak írod? Ha jól láttam, pár napja 1200-ön még akartál venni, akkor vedd ki, 1100-ig 7k-t tudsz venni.
Törölt felhasználó 2006. 09. 13. 16:11
Előzmény: #1771  Törölt felhasználó
#1772
engedik a redőnyt lefele?
Törölt felhasználó 2006. 09. 13. 16:05
#1771
Orbán Viktor Úr- így a helyes!!
Viktor nagy kezdőbetűvel! :-)
Törölt felhasználó 2006. 09. 13. 16:03
#1770
Sziasztok!

BigBroker nem adja ám fel olyan hamar!
Igaz erős az eladói oldal, de nincs ezzel semmi gáz!!
Pár jó, módosabb ismerősömmel el kezdtük begyűjteni az összes Novo-részvényt!
Együtt sikerülni fog!!
Közös összefogással!!!!!

Nem olyan valószínű, hogy le fog esni az árfolyam 700 Ft-ig!

Ferikém: Nem fogod tudni megkapni 401 Ft-on!!
Az 5. vevő a könyvben 900 Ft-on van!! Hoppá!!!
:-))
Erről ennyit!
Akik azt hiszik, hogy nagy zuhanás lesz a Novoban és hogy lemegy 600-700 Ft-ig is, azok lehet, hogy szívni fognak egy nagyot a végén, és nem lesz Novo-részvényük!

Szerzek még pár tőzsdés ismerősömet, akiknek van pár milliójuk és felhúzzuk ismét a Novot 2000 Ft-ig is!!
Ennyi a lényeg!!
Akik meg most nem vesznek, ismét ki fognak maradni a nagy rallyból!
De ez legyen az ő bajuk! :-)
Lényeg, én eddig sokat zsákoltam a Novoval, és veszek még pár ezer db-ot én is, és a többi ismerős is!

Ferikém nem győzöl majd kapkodni a novo után, amikor ismét száguldozik az árfolyam!

Egyik hozzászólónak üzenem: Az én miniszterlelnököm Orbán viktor Úr, és nem az a degenerált, idegbeteg burzsoá-kapitalista (meg sem érdemli, hogy leírjam a nevét)!! :-)

Másik hozzászólónak üzenem: 851 Ft-on csak 1 db-os kötés történt, erről ennyit!
Ez nem nevezhető reális vételnek!! Csak látszat!

Lényeg nagy üzlet van a Novoban, itt van hamarosan az alaptőke-emelés 8,5 mrd Ft értékben, én hosszabb távra tervezek az ismerőseimmel együtt, de úgy néz ki, hogy év végére összehozzuk a 2000 Ft-os árfolyamot!
De nem fogjuk még ott eladni, majd 3000-4000 ft körül talán!!

Hajrá Novoka!!!
Vételekre és októberi-novemberi rallyra felkészülni már most érdemes! :-)
Törölt felhasználó 2006. 09. 13. 13:30
Előzmény: #1768  Törölt felhasználó
#1769
Hát igen, a forgalom bődületes.Mondhatni nem releváns az elmúlt hetek teljesítménye.
Koncentráljatok az őszi tőkeemelésre.:-))

Üdv.
Törölt felhasználó 2006. 09. 13. 12:48
Előzmény: #1767  Törölt felhasználó
#1768
Nem tudom ezt hogy számoltad ki, de mindenesetre most ez a Novotrágya könyve:

Legjobb ajánlatok : 12:47:14
Vétel Mennyiség Eladás Mennyiség
851 74 985 504
850 350 995 1621
803 1000 1000 2297
650 100 1100 2681
590 300 1120 821

Utolsó: 851 Ft (-15,07%)
Törölt felhasználó 2006. 09. 13. 12:45
Előzmény: #1765  Törölt felhasználó
#1767
851-en nem is volt kotes napi min 980
Törölt felhasználó 2006. 09. 13. 12:44
Előzmény: #1764  Törölt felhasználó
#1766
mar nem is latszol
Törölt felhasználó 2006. 09. 13. 12:44
Előzmény: #1764  Törölt felhasználó
#1765
Huppp!!!

Mínusz 15%-ban van a papper!!!!! 851 Ft
Törölt felhasználó 2006. 09. 13. 12:08
Előzmény: #1763  Törölt felhasználó
#1764
401-re beállok vételbe, és a 5. legjobb vevő leszek!:)
Törölt felhasználó 2006. 09. 13. 12:03
#1763
vége a rallynak,700-on vevő leszek
Törölt felhasználó 2006. 09. 13. 11:14
Előzmény: #1761  Törölt felhasználó
#1762
Tegnap Novo bukásom fele máris visszajött OTP-ben!:) És a novo azóta is csak csökken!

Hajrá novo, akinek több ezres pakkja van legalább sokat fog keresni ha felmegy az árflyam.
Törölt felhasználó 2006. 09. 13. 10:56
Előzmény: #1760  Törölt felhasználó
#1761
Itt 100 körül lesz egy kis csata.:-))

Topik gazda

tomi72gyor
3 3 2

aktív fórumozók


friss hírek További hírek