Topiknyitó: Törölt felhasználó 2012. 06. 25. 08:57

Norbi Update Nyrt.  

Itt a BÉT megmentője... :)

link



(Vagy ez már tényleg a vég...?)
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2014. 09. 07. 23:25
Előzmény: #679  philosopher
#680
ők csak pénzt kölcsönöznek
philosopher
philosopher 2014. 09. 07. 23:23
Előzmény: #668  Törölt felhasználó
#679
Köszi a válaszokat (többieknek is). Ritkán shortolok, ezért nem is vagyok benne igazán otthon. A részvény adás-vétel OK, határidő adás-vétel (akár short) OK, de a részvényeknél kicsit bonyolultabbnak tűnik, főleg ez a fedezetlen short.

Viszont ha a brókercég nem más részvényét, hanem a saját számlán tartott részvényt adja kölcsön shortra, akkor nem épp maga ellen játszik? Vagy legalábbis a broki és az ügyfél pont ellentétes irányban érdekelt.
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2014. 09. 07. 23:21
Előzmény: #676  Törölt felhasználó
#678
kölcsönszerződést kell kötnötök és onnan megy, mint az ágybaszarás

sóberobi betolja 900-on, eladod a háziasszonyoknak ott, és egy hét múlva visszafizeted az előre eladott papírok árát beszerzéskor 300-ért. nem alacsony a kamat meg a tranzakciós költságek, akár egy normál erste jutalékszintre is felmehet normál helyen a befektetés, de valójában nudli

jó munkát!
exmnbs1 2014. 09. 07. 23:20
Előzmény: #675  xmann
#677
link
vagy fordítva???
Törölt felhasználó 2014. 09. 07. 23:15
Előzmény: #675  xmann
#676
Én egyáltalán nem shortolok. Az eddigiek alapján számomra a legfontosabb kérdés ebben a témában, hogy a brókercégnek kell-e feltétlenül papírral rendelkeznie short szolgáltatás nyújtásához vagy csak az ügyféltől kell a pénzbeli fedezetet megkövetelnie?
xmann 2014. 09. 07. 22:59
Előzmény: #673  Törölt felhasználó
#675
CIGnél sem volt short, itt sem lesz. Ahogy elnézem az ide írogatók közül a valóságban még senki nem próbált kis papírt shortolni. Gyakorlatilag lehetetlen. Kivéve napon belül. És esetleg nagyon kis mennyiségekre
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2014. 09. 07. 22:29
Előzmény: #663  totoro
#674
miért ne?

a shorthoz pénzt kell kölcsönadni, azt meg bárki ad

ugyebár arról szól a short, hogy ma eladom, ami még nincs nálam, azaz szállítok egy kölcsönpapírt, amit majd akkor veszek meg, amikor zárul a shortom

ugyan mi ke adna erre pénzt, ez hülyeség

lesz short, és én mondom, nagy baj lenne, ha sóbertróbert papírban nem lenne, mert az az igazi irány
Törölt felhasználó 2014. 09. 07. 22:00
Előzmény: #672  Törölt felhasználó
#673
"Az állampapírpiaci és részvénypiaci árjegyzők, valamint az elsődleges forgalmazók a bejelentési és közzétételi kötelezettségek, valamint a fedezetlen short korlátozások alóli (az árjegyzési és az elsődleges forgalmazói tevékenységükkel összefüggésben fennálló) mentességükről – amennyiben élni kívánnak a mentességgel – bejelentést kell tenniük az illetékes hatóság felé. Az MNB a mentesség igénybevételét megtilthatja, ha úgy ítéli meg, hogy az adott természetes vagy jogi személy nem felel meg a mentesség feltételeinek."

Ha jól értem a Buda-Cash elsődleges forgalmazó és kérheti a fedezetlen shortot ...
Törölt felhasználó 2014. 09. 07. 21:37
Előzmény: #670  xmann
#672
"Shortolni csak úgy lehet ha valaki kölcsönad."
Ha eladói pánik alakul(na) ki és vmely brókercég felhalmozza, akkor máris megvan a lehetőség rá, hogy ügyfelei short megbízást adjanak ... de amúgy nem foglalkoztam még vele, hogy egy frissen kibocsátott papír esetében milyen szempontok alapján veszi fel egy brókercég a papírt a shortolási üzletlehetőség beindítására - ügyfelei számára. A CIG lehetne valszeg egy jó példa, hogy a brókercégek miként is indították be a short lehetőséget benne ...
Törölt felhasználó 2014. 09. 07. 21:30
Előzmény: #669  xmann
#671
"Kivéve a daytrade ott van fedezetlen short ha engedi a brókercég."

2012. november 1-én hatályba lépett a 236/2012/EU rendelet a short ügyletekről és a hitel-nemteljesítési csereügyletekkel kapcsolatos egyes szempontokról ( link ), valamint az ehhez kapcsolódó egyéb uniós jogszabályok (826/2012/EU, 827/202/EU, 918/2012/EU és a 919/2012/EU végrehajtási rendeletek) (továbbiakban együttesen: Jogszabály).

A fedezetlen short ügyletekre vonatkozó tilalom a day-trade ügyletre irányuló üzletkötésre is kiterjed.
xmann 2014. 09. 07. 20:53
Előzmény: #663  totoro
#670
totoro-nak van igaza, accept téved

Shortolni csak úgy lehet ha valaki kölcsönad.
xmann 2014. 09. 07. 20:52
Előzmény: #666  philosopher
#669
1. Magyarországon fedezetlen short nincs, minden a KELER-en keresztül megy, és részvényt shortolni CSAK úgy tudsz ha kölcsönkérsz papírt. Kivéve a daytrade ott van fedezetlen short ha engedi a brókercég. Napon túli fedezetlen short a BÉT-en nem lehet, és nincs.
2. A short-ra kölcsönvett részvényt ismét kölcsön lehet adni shortra.
3. A kölcsönszerződésben bele van írva hogy mikor milyen feltételekkel kérheti vissza a kölcsönadó a papírt. Vissza kell adni, ha kéri, és kész, nincs mese.
Törölt felhasználó 2014. 09. 07. 20:38
Előzmény: #666  philosopher
#668
Jó kérdések...

Lehet-e több short pozíció nyitva, mint ahány részvény van, vagy a kibocsátott részvényeknél csak kevesebb lehet?
- Fedezetlen short révén lehet több is (elvileg tiltott, kérdés mennyire képes az MNB ezt ellenőrízni), fedezett short esetében értelemszerűen nem.

Vagy lehet-e egy short párjaként vett részvényt újra kölcsönadni shortra?
- Ezt short ügylet zárásának értelmezem és akkor nyilván egy új short pozi már önálló új ügylet. (ha másként kérdezted akkor nyilván nem jó a válasz)

És mi van olyankor, amikor a bókercég által kölcsönadott részvényeket az eredeti tulaj értékesíti, mi van akkor a hosszú távú shortosokkal?
- A brókercég és a "hosszútávú shortos" között szerződés van, mint ahogy a brókercég és értékpapír kölcsönadó között is - ez utóbbiak rendezik egymás közt az ügylet lezárását és a brókercégnek kell a papírt biztosítani: ezt vagy új papírral vagy a saját meglévő (azaz nem vkitől kölcsönvett) állományából biztosítja.
Törölt felhasználó 2014. 09. 07. 20:09
Törölt hozzászólás
#667
philosopher
philosopher 2014. 09. 07. 19:49
Előzmény: #665  Törölt felhasználó
#666
Kicsit off-topic:
Tényleg, nagy tételben hogy működik a short? Lehet-e több short pozíció nyitva, mint ahány részvény van, vagy a kibocsátott részvényeknél csak kevesebb lehet? Vagy lehet-e egy short párjaként vett részvényt újra kölcsönadni shortra?
És mi van olyankor, amikor a bókercég által kölcsönadott részvényeket az eredeti tulaj értékesíti, mi van akkor a hosszú távú shortosokkal?
Törölt felhasználó 2014. 09. 07. 19:36
Előzmény: #663  totoro
#665
Ajaj... inkább nem szólok semmit.
totoro
totoro 2014. 09. 07. 19:36
#664
Lesznek a friss jegyzők, és lesznek Norbiék, shortolni meg senki nem tud. Az elején, akár hetekig, hónapokig maradhat ezen az áron.
totoro
totoro 2014. 09. 07. 19:33
Előzmény: #661  Törölt felhasználó
#663
Szerintem te nézz utána mit jelent, mert a shorthoz ugye az kéne, hogy a másik oldalon legyen brókercég aki kölcsönad. Az meg nem lesz.
prmiklos 2014. 09. 07. 19:32
Előzmény: #651  kukker
#662
Értem én, hogy gőzgép, de mi hajtja???

Vágyak (Norbi tervnek hívja) terén nincs hiány, de részletes megvalósítási "akcióterv" sehol sincs. Ha több száz milliót költ a NUL Zrt Magyarországon marketingre, akkor a kicsit nagyobb és drágább árszínvonalú országokban (mondjuk Németország) mégis mennyit kellene költeni, hogy kialakítsanak és felfuttassanak egy kiterjedt hálózatot? Menedzsment és munkavállalók nélkül!

Tényleg kíváncsi vagyok, hogy mekkora pakkot fognak lejegyezni az emberek, és mennyi lesz az árfolyam 3 hónappal a bevezetés után. Ebbe én biztos nem nyúlok bele, de szerintem jópáran megteszik, csak azt nem tudom, milyen elvárásokkal. Vajon mekkora nyereségre számítanak?

Van itt olyan, aki fog jegyezni?
Törölt felhasználó 2014. 09. 07. 19:20
Előzmény: #660  totoro
#661
"Nem fog ez gyorsan esni, nincs eladó, hiszen aki jegyzett miért akarná eladni."

SHORT... nézz utána mit jelent. Amúgy 100% bizonyossággal nyilván senki sem tudja mi fog történni, de tény, hogy a kockázat(ok) nagy(ok) !

Topik gazda

wannabe
3 3 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek