Topiknyitó: Törölt felhasználó 2012. 06. 25. 08:57

Norbi Update Nyrt.  

Itt a BÉT megmentője... :)

link



(Vagy ez már tényleg a vég...?)
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
totoro
totoro 2014. 09. 07. 19:12
Előzmény: #659  OTPBankar
#660
Az a baj, hogy amikor 250-ért vehetsz majd, akkor már csak ötvenet ér :)

Nem fog ez gyorsan esni, nincs eladó, hiszen aki jegyzett miért akarná eladni. Sőt akár mehet is még fel az elején, mert lesznek páran akik csak játékból is bepróbálkoznak.
OTPBankar 2014. 09. 07. 18:39
Előzmény: #658  exmnbs1
#659
Holnap kezdődik a Norbi-show. Szóval, sokan írtatok sok mindent, ki az, aki vesz? (én fogok, valahol 250 körül)
exmnbs1 2014. 09. 07. 17:56
Előzmény: #651  kukker
#658
2014-ben adótétel is lesz szvaz
exmnbs1 2014. 09. 07. 17:30
Előzmény: #655  seri2
#657
én sem ismertem meg, mert így emlékszem rá
link
cink szerint ifj Knézyre
seri2 2014. 09. 07. 15:17
Előzmény: #655  seri2
#656
igaz,hogy lepalackoztunk ebéd után egy pár üveg pálinkát! :DD
seri2 2014. 09. 07. 15:04
Előzmény: #654  Janku
#655
ahogy elnézem a fényképeket ez nem is az agassi hanem a gundel takács. :DDD
Janku 2014. 09. 07. 14:53
Előzmény: #653  sly36
#654
Hasztalan pénzkidobás ez, Agassi mar egy letűnt sztár, nem látom hol fog ez az összeg megtérülni .
sly36
sly36 2014. 09. 07. 13:12
Előzmény: #652  Civinjanos
#653
" Fentiek alapján úgy becsüljük, hogy Norbi cége 1,8-2,3 millió dollárt (432-552 millió forint) fizethet Andre Agassinak évente. "
"Annyit lehet még tudni, hogy a teljes nemzetközi marketingkampányra nagyjából évi 630 millió forintot tervez költeni a Norbi Update."
" Itthoni kiadásaik döntő része marketingtevékenységre megy el, Schobert állításai szerint évi 3-400 millió forintot költenek reklámra."
link
Civinjanos 2014. 09. 07. 12:42
Előzmény: #651  kukker
#652
Kedves Kukker,

az igazi baj az, hogy egy felelőtlen és amatőr munkát végzett brókercsapat egy sokkal jobb sorsra érdemes magyar termékcsalád, ötlet, projekt tőkebevonását kockáztatja azzal, hogy a tőzsdéhez – most már több bizonyítékot szolgáltatva ezt megerősítve látom – abszolúte nem értő Norbit és Rékát az iménti (650) és az azt megelőző (623) dolgozatomban írottak miatt elképesztően rossz helyzetbe hozta.

Őszinte híve
kukker 2014. 09. 07. 12:14
Előzmény: #649  pf2
#651
Na megnéztem a Randomos kiegészítő tájékoztatót, pirossal kiemelve:

Nyomatékosan felhívjuk a figyelmet, hogy a Tájékoztatóval és kiegészítésével kapcsolatosan a Kibocsátó, az Eladó Ré
szvényesek (Ajánlattevők) és a Forgalmazó felelőssége nem egyetemleges; a Társaságnak csak egyetlen lezárt üzleti
éve van; továbbá a Társaság eredményessége meghatározó módon függ azon védjegyektől, melyek kizárólagos használatát, hasznosítását Schóbert Ferenc Norbert védjegyjogosult a Társaság számára 2019. február 20-ig engedélyezte. A Tpt. 38.§ (4) alapján ezért a részvény értékesítése befektetők szempontjából a szokásostól eltérőkockázatúnak minősül. A Tájékozatóban és kiegészítésében foglaltakért a részvények nyilvános értékesítésre történő felajánlása esetében Schóbert Ferenc Norbert és
Schóbert Réka mint Eladó Részvényesek, a részvények szabályozott piacra történ
ő bevezetése esetében a Kibocsátó viseli a teljes felelősséget

'a részvény értékesítése befektetők szempontjából a szokásostól eltérőkockázatúnak minősül'

Mik vannak....
Civinjanos 2014. 09. 07. 12:09
Előzmény: #648  Törölt felhasználó
#650
Kedves Matsmath,

úgy tűnik jó sansza van erre. Készítettem egy mérleget, hogy mi szól a NUL részvény vásárlása mellett és mi ellene.
Ez a becslés a 623-as hozzászólásomban írt kockázatokat, pedig igen jelentősek – figyelmen kívül hagyja.
Ez a dolgozat a priori feltételezi, hogy nem csalnak a mérlegben, továbbá azt, hogy a jelenlegi eladás sikeres lesz, azaz mind a 2,2 millió részvényt lejegyzik. Ez fontos, mert ekkor Norbi és Réka zsebében lesz nettó egymilliárd forint, amiből az eddig felhalmozott adósságaikat megfizethetik. Ebben az esetben nem kell attól tartani, hogy a NULból vesznek ki pénzt az eddig keletkezett és most is fennálló tartozásaik (ha vannak ilyenek) megfizetése érdekében. Fontos javító, vagy rontó tétel lehet a HUF/EUR árfolyam változása és ez is az export/hazai eladások (jutalékok) szinergiájában. Ezzel már nem számoltam, mert igen elbonyolítaná ezt a dolgozatot.

EBBEN A DOLGOZATBAN TEHÁT
a) ALAPVETŐEN A KIBOCSÁTÁSI TÁJÉKOZTATÓBAN HTTPS://WWW.BUDACASH.HU/CONTENT/MEDIA/WWW/MEDIASTORE/1/1133/4847/OSSZEVONT-TAJEKOZTATO.PDF ÍRTAKBÓL,
b) A 623-AS KOCKÁZATOK TELJES KIZÁRÁSÁVAL,
c) A KIBOCSÁTÁS 100% KÖZELI SIKERÉVEL,
d) STABIL HUF/EUR ÁRFOLYAMMAL ÉS
e) A BEÍGÉRT APPORT 2019-RE TÖRTÉNŐ ELHALASZTÁSÁVAL
SZÁMOLTAM.

---------------
2014.

A NUL Nyrt-nak 840 milliónyi készpénze lesz. Tudjuk, hogy ez a cég 2013. első nyolc hónapjában cca. 100 millió adó előtti eredményt ért el. Ha egyébiránt minden az eddigi trendnek megfelelő marad, akkor 2014-ben az eredmény romlik, de csak annyiban, hogy André Agassinak kifizetnek két napos jelenlétéért egy szabad szemmel minden bizonnyal látható nagyságú összeget. AA nélkül is 800 milliós éves árbevétel várható, de AAtól komoly forgalomnövekedést idén nem várhatunk. Forgalmat növelő más okról nem tudunk, tehát maradjunk annyiban, hogy az eredmény árbevétel-arányosan nem romlik, talán kicsit nő, azaz lenne 250-260 millió forint, amit a tavalyihoz képest ront AA kiadás. Az eredmény 2014-ben tehát 40-50 millió lesz, jó esetben.

Még egy dologgal számolnunk kell, még pedig Norbi jogdíjával. 2013-ban elmondása szerint nem vett ki ezen a jogcímen pénzt. OK nem vett ki, de valószínűleg a „jár, de egyelőre nem jut” alapon leszámlázott ilyen okból valamennyit. Ha igen, ha nyújtott be a saját cége ellen számlát, akkor vajon mekkorát? Mivel nem vett ki pénzt (magyarul a NUL Nyrt nem fizette ki Norbi számláját) akkor ez az összeg csak a rövidlejáratú tarozások között szerepelhet, ez pedig nem kevesebb, mint 64 millió forint. Ez egy cash-flow-ban követhető tartozásnövekmény 2013. áprilisa (a legutóbbi, a 2013. dec. 31-iki zárást megelőző) mérleghez képest. Talán itt van a Norbi kutyája elhantolva(?!). Erre forrás van, ez az eredménykimutatásban szereplő „Igénybe vett szolgáltatások értéke” sor cca. 300 milliójába bőven belefér.

Két eset van. Ez vagy Norbi követelése, vagy nem.

Ha Norbié, akkor jó becslésünk van arra, hogy az eredmény 2014-re csak AA költségeivel csökken. Ha nem Norbié, a helyzet rosszabb, ugyanis akkor Norbi jogosult 2014-ben a 2014-es és – nota bene – a 2013-as „járandóságát” is költségként érvényesíteni, ami a mérleget csúnyán elrontja. A 2014-es eredmény minden bizonnyal kisebb lesz, nullához közelítő eredmény várható. A kb.: 800 milliós éves árbevétel ezt a – nullás eredmény okozta - sokkot nem kompenzálja ezért EBBEN A SZAKASZBAN ÁRFOLYAMESÉS VÁRHATÓ, EZ SZINTE GARANTÁLT.

--------------------
2015.

Megindulnak a boltnyitások sok országban és minden a növekedés irányába hat, azaz közel egymilliárdos árbevételre de csak 100 milliós eredményre számíthatunk. (Ne felejtsük el, hogy Agassi valószínűleg évi fix díjas, azaz a várható egymilliárdos bevételt egy komoly fix összeg terheli.) Nem történik újabb kibocsátás (figyu Norbi: apport óne!), a 6,2 millió részvényre eső eredmény EPS 15 Ft. Ez csak 75-ös P/E-szel engedné meg, hogy veszteség nélkül kiszálljon, aki befektetett – de ezt is csak a 2015-ös javuló eredmény valószínűsíthetőségét követően. (A NUL-nak saját tőkéje nincs, ezért ilyen adattal – CPS – nincs értelme számolni.) MINDENT EGYBEVETVE A VÁRHATÓ ÁRFOLYAMCENTRUMOT (VÁC) NAGYON NEHÉZ MEGBECSÜLNI, DE MINDENKÉPPEN A KIBOCSÁTÁSI ÁR ALATT LESZ. HA MINDENKÉPPEN ADATOT AKARUNK, AKKOR A VÁC 300, TALÁN 400 FT. (HA MEGTÖRTÉNIK AZ APPORT, A VÁC ALACSONYABB KELL, HOGY LEGYEN, MÉG PEDIG AZ APPORT OKOZTA KIBOCSÁTÁS MÉRETÉTŐL FÜGGŐEN, DE NEM LESZ ROSSZABB, MINT 200 FT.)

------------------------
2016.

További növekedés, 1,4 milliárd árbevétel, 400 millió eredmény. Nincs kibocsátás, (ugye Norbi?), tehát az EPS lehet 50 Ft, 25-ös P/E kell(ene) a bukó nélküli kiszálláshoz.

--------------------------
2017.

2017. tavaszán a cégnek már osztalékot kell fizetnie, mivel ígérte. A felhalmozott nyereség (cash) 500 millió, ebből 300 milliót megspendíroz és 50 forintot tud fizetni egy részvényre.
Ritmus szerint növünk, mert 2018-ra el kell érni a 2,2 milliárd árbevételt az 1,2 milliárdos cash-flow-val. Tehát a 2017-es adat 1,7 milliárd árbevétel és 700 millió eredmény, nincs kibocsátás, mert saját cash-flowból megy minden. EPS= 120 Ft, 8 P/E. A DOLOG KEZD RENDBEN LENNI, VÁRHATÓ ÁRFOLYAMCENTRUM 2.400,- FORINT.

---------------------------
2018.

A célt elérte a NUL, 2,2 milliárd árbevétel, 1,2 milliárd nyereség, új kibocsátások nélkül. 800 milliós az osztalékalap, azaz 130 forint részvényenként. Az EPS 200 Ft ez 5-ös P/E. A VÁRHATÓ ÁRFOLYAMCENTRUM 2.600,- FORINT.

-----------------------

Mindazonáltal ezen dolgozat elkészítésekor jön rá az ember igazán, hogy miért még inkább hibás termék a NUL részvény (lásd a 623-as sorszámú hozzászólásomat).
A már leírt kockázatokon kívül egyébként abszolút nyilvánosságot igénylő adatokat nem ismerek és ezért prognózist nem, csak becslést lehet készítenem.
Mivel Norbi kénytelen eltitkolni(?) az AA szerződés és a saját szerződése következményeit, ez a fenti becslés nagyon elnagyolt. Feltéve, hogy a NUL részvények – mert azt még inkább fenntartom, hogy a NUL részvény hibás termék – mégis tőzsdére kerülnek, és mindezek dacára valaki NULt venne, akkor azt praktikus a 2014-es előzetes zárási adatok és a 2015-ös QR#1 előtt megtennie.

Aki most Norbitól és Rékától vesz, az ezt annak a tudatában tegye, hogy a NUL részvény

a) HIBÁS TERMÉK,
b) A KOCKÁZATA NEM KATEGORIZÁLHATÓAN NAGY ÉS
c) A JELENLEG MEGISMERHETŐ INFORMÁCIÓK ALAPJÁN LEGFELJEBB KÉT ÉS FÉL ÉV MÚLVA LEHET NYERESÉGGEL KISZÁLLNI EBBŐL.

Őszinte hívük
pf2 2014. 09. 07. 09:03
#649
Alibaba tőzsdei kibocsátása pozítiv durranás lesz ( nagy bevétel mellett) nálunk a 2 % betét hozam mellett néhány nagy kockázat kedvelő "profi" befektető és háziasszonyok mozdulnak Norbira.

Random már előre lefedezte magát
Törölt felhasználó 2014. 09. 07. 08:13
Előzmény: #647  exmnbs1
#648
300-on beleveszek.
exmnbs1 2014. 09. 06. 23:32
Előzmény: #643  tomi140
#647
azokban a papírokban nem volt nyilvános jegyzés és kb 0 közkézről indultak
kukker 2014. 09. 06. 23:10
Előzmény: #645  seri2
#646
Én ezt meg egy kábító, hülyítő szövegnek nevezem, az összes dumája álmodozás fikciók, majd így lesz, mert szépet mondunk róla, de csak minimálisan alátámasztható gazdasági alapokkal és matematikai adatokkal rendelkezik a dolog és a helyzet.
Ez egy Tündérmese 2.
seri2 2014. 09. 06. 23:01
Előzmény: #644  exmnbs1
#645
na ezt nevezem én bla-bla-blának.
exmnbs1 2014. 09. 06. 22:58
Előzmény: #642  exmnbs1
#644
"André Kosztolányi, a leghíresebb és mégis magyar származású tőzsdeguru mondta: Optimizmussal fillérekből is lehet vagyont csinálni, de pesszimizmussal a teli páncélszekrény is kiürül.
Most eldől milyenek vagyunk. Mennyi esélyt adott volna valaki nekem kövér kamaszként, kezdő rendőrként, hogy ide eljutok?! Innen a végső célom már sokkal kisebb lépés és van hátterem, óriási segítségem. Régen senki nem segített, csak nevettek rajtam. Én úgy gondolom, aki kimarad, lemarad. Ennyi. Ezt már hallottam valahol. Magyarország is a lehetőségek országa! Itt a bizonyíték! Én vagyok az. Norbi"
tomi140
tomi140 2014. 09. 06. 22:58
#643
nagyon durvan kb csak lehuzta eddig ebben a forumban az egeszet SZINTE MINDENKI :)
ezek utan nagyon kivancsi leszek mi lesz. azert is, mert
- csak felepitettek itthon valamit Norbiek
- ha ezt penzehsegbol vagy barmibol most elszurjak, akkor mindenuk oda lesz. a bizalom, minden amit felepitettek... igy nem gondolom hogy amit civin irt az igaz, hogy meglépnének a penzzel.
- ami miatt elcseszodhet az a gyenge erdeklodes a papir irant, es aggressziv reszvenyadas Norbiek felol... esszel kell csinaltatniuk...
- ami miatt bejohet: minden tozsdei kisbufi szeretne penzhez jutni :) sokan tudjak hogy az elejen jo esellyel felrallizhat a papir...mindenki penzt akar :) ex meg te is megirtad hogy melyik tolvaj papirt meddig ralliztattak mielott beszakadt... ezt akarja itt is a nep :) ujdonsag a tozsden.... uj kezdet, uj hit, es a fentiek altal a feltetelezes, hogy nemkurhatjak el...
...de csak elmelkedek, mint a tobbiek....
exmnbs1 2014. 09. 06. 22:57
Előzmény: #641  exmnbs1
#642
"Arra gondoltam, hogy Andre elé a reptérre a 40 éves Zsigával megyek ki. Érezze, lássa, hogy ennek a világnak mi a múltja. Mi a múltunk, mi az ami kedves. Szerintetek van olyan jófej, hogy értékelni fogja? Elmondása szerint Vegasban öreg veteránokkal járkál... Szerintetek? Norbi"
exmnbs1 2014. 09. 06. 22:18
Előzmény: #640  seri2
#641

Topik gazda

wannabe
3 3 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek