Topiknyitó: Törölt felhasználó 2012. 06. 25. 08:57

Norbi Update Nyrt.  

Itt a BÉT megmentője... :)

link



(Vagy ez már tényleg a vég...?)
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
BudFox
BudFox 2014. 09. 05. 15:07
Előzmény: #559  exmnbs1
#560
lesz ami lesz...én figyelemmel kísérem a papírt majd.
exmnbs1 2014. 09. 05. 15:03
Előzmény: #556  BudFox
#559
vagy Fuso hol ilyen hol olyan jogot vett, hol ezzel azzal szerződött
se nem osztott se nem szorzott
MKY 2014. 09. 05. 15:03
Előzmény: #552  Civinjanos
#558
Ezzel teljesen egyetértek amit írtál.
Az egészben arra akartam kitérni, hogy Norbit vkik megvezették, hogy menjen cégével tőzsdére, mert szerintem nincs tisztában a tőzsdei élet markánsabb dolgaival. Részvényt venni ilyen környezetben életveszélyes. 990Ft kibocsátási ár , jövőre kiváncsi leszek mennyi lesz az EPS.
CIG bevezetése egy jól előkészített , megtervezetten felépített dolog volt. Kb 3 éve bocsátották szintén ki 990Ft-os és a mai napig nem haladta meg a kibocsátási árat. Továbbá egy 800Mio árbevételű céget 6Mrd értékre takáslni.....

exmnbs1 2014. 09. 05. 15:02
Előzmény: #556  BudFox
#557
ja, pl. Hun Miningban egyre több kitermelhető kincset mutatnak ki aztán mégsem ugrik az árfolyam

nem emlékszem olyan otp-s hírre sem ahol új terméket jelentettek volna be
BudFox
BudFox 2014. 09. 05. 14:58
Előzmény: #545  ujonc
#556
" Miért? Lehet, hogy neki van igaza!
Szóljon már valaki Hernádinak, hogy posztoljon valamit a MOL-ról."

Tényleg nem is rossz ötlet :D
Hernádi -t oda kéne állítani Kurdisztánban egy hordó olaj mellé hogy : "Ezt is kitermeltük :-) "

aztán kiposztolni a facebook-ra és máris ugrana a MOL árfolyam :DD

ha ilyen egyszerű lenne egyébként akkor már régen 30.000 lenne a MOL.
Nem kicsi lehet naív ez a Norbi ha ilyeneket mond...látszik hogy egy napot sem ült a tőzsde-monitor előtt.
Civinjanos 2014. 09. 05. 14:56
Előzmény: #554  exmnbs1
#555
Tisztelt Budfox,

a shortos a tőzsde lelke, a shortolás a tőzsdei spekuláció lényege. Nem emelkedhet mindig minden részvény, ezért az eső árfolyamokban realizálható profit kizárása gyakorlatilag a kétharmad forgalmat kizárja kispapírok esetén. A minél nagyobb forgalom sokkal komolyabb eligazodási lehetőséget biztosít(ana) a befektetőknek, a nagyszámú kötés áraiból egy papír értéke középtávon lényegesen biztonságosabban állapítható (lenne) meg.
Igaza van.

Őszinte híve
exmnbs1 2014. 09. 05. 14:54
Előzmény: #552  Civinjanos
#554
az árfolyamot az érkező illetve távozó pénz mozgatja elsősorban

az ilyen új termék féle hírre adni szokás
BudFox
BudFox 2014. 09. 05. 14:51
Előzmény: #537  Civinjanos
#553
Civin Úr, ha Ön is úgy látja hogy itt most a nyitás után a shortolási lehetőségeket kellene keresni akkor abban tényleg lehet valami :-))

Tényleg nem is értem hogy a BUX on működő értékpapír cégeknél miért nem lehet megoldani a kispapírok hosszú távú shortját ?

Abnormális módon lehet hogy éppen ezzel lehetne életet lehetlni sok kispapírba.
Mert ha sokan shortolnának az a lezáráskor forgalmat generálna, és emelkedést, ami hozná a többi embert...

BudFox
Civinjanos 2014. 09. 05. 14:47
Előzmény: #551  MKY
#552
Kedves MKY,

attól tartok nem nekem írta, amit írt. Ha tévednék, és engem oktat, szeretném elmondani Önnek, hogy ilyen tranzakciókban pro és kontra részt vettem 20 éven keresztül, három kontinensen.

Ha egy pénzügyi befektető beszáll, akkor kisebbséget vesz és maximum részbeni menedzsmentjogokat (vagy IT tagság) kér, de minden pénzkihúzási csatornát lezár, még azt is kizárja, hogy a kibocsátó tulajdonosok egy adott időn belül a tőzsdén eladjanak, letörve ezzel az árfolyamot.

Norbi és Réka most kivehet egymilliárd forintot és eső árfolyamban eladhatja a megmaradt 3,9 millió darab részvényét, mondjuk 300-as átlagon további egymilliárdért… viszont apportálhat jogokat, hogy visszaszerezze a részesedését és megtartva azt és a menedzsment ellenőrzését (IT) a jogai okán az összes casht kihúzhatja a cégből. Ezt senki meg nem engedi, csak a „sűrű fillért” megreszkírozó tudatlan tömeg. Félreértés ne legyen, nem mondom, hogy Norbi és Réka így akar eljárni, vagy ezt megteszi, de megteheti. Ha ez a lehetőség fennáll, akkor egy befektetőnek el kell gondolkodnia azon, hogy beszáll-e, vagy sem.

Ön szerint ez esetben miképpen dönt egy profi befektető?

Ezért mondom azt, hogy ha sikeres a kibocsátás shortolni kell, mert erre a lehetőségre sokan rádöbbennek majd a befektetésüket követően és pánikba esnek, és eladnak. Ez a fajta pánik egyébként minden beruházás sajátja, emberi tulajdonság. Ennek az esésnek aztán mindegy lesz, hogy Norbi miféle terméket posztol...

Őszinte híve
MKY 2014. 09. 05. 14:32
Előzmény: #549  Civinjanos
#551
Látom, hogy Te csak újságból és portálokon ismered az üzleti életet...
Ezek szerint egy hozzá szólsában részletesn le kellene mindent írni, mivel nem látsz a sorok mögé.
"Vagy eladunk valamit (ez esetben: Norbi Update1 életmód- és lowcarb élelmiszerek projekt), vagy nem." 1. Nem teljesen így van, mert Norbi ha ragszkodik a jogaihoz akkor kiköthet a jövőben egy bizonyos intervallumig , egy magasabb áron való vissza vételi opciót . 2. Aki most részvényt vesz kvázi pénzügyi befektető...

Bármilyen egyébb kérdésedre szivesen válaszolok.

Jó részvényjegyzést kívánok Neked!!!:-)
Kolyok
Kolyok 2014. 09. 05. 14:26
Előzmény: #549  Civinjanos
#550
Ezt akár én is írhattam volna, teljesen egyetértek...
Civinjanos 2014. 09. 05. 14:22
Előzmény: #547  MKY
#549
Tisztelt MKY,

épeszű pénzügyi befektető nem tesz be pénzt egy cégbe, ha pl.: a működés alapját képező jogok az egyik tulajdonostársáé. Vagy eladunk valamit (ez esetben: Norbi Update1 életmód- és lowcarb élelmiszerek projekt), vagy nem.
Sajnálom, de le kell írnom, hogy ezzel a „transzparenciával” csak egy tudatlan tömeg sűrű fillérjeire lehet apellálni.

Őszinte híve
ujonc 2014. 09. 05. 14:18
#548

Ha a Norbi betolta az audit az üzletbe (hogy ne terhelje a kosztpénzt) vajon most, hogy közlekedik?
Teker vagy kocog?
Mert ez a fajta életmód nagyon hiteles tudna lenni. Bár akkor meg gondolom kicsit büdi lett volna tegnap. Hmm..
Az igazságot soha sem tudjuk meg.
:-)
MKY 2014. 09. 05. 14:15
Előzmény: #546  MKY
#547
Szerintem ezzel a tőzsdei mutatvánnyal Norbis saját magát és cégét is lejáratja. Inkább keresett volna egy-két pénzügyi befektetőt akik felhozták volna a cégét és majd amikor már több mrd a forgalma akkor lépett volna tőzsdére , szimbolikusan kb 10-20%-os pakettel.
MKY 2014. 09. 05. 14:09
Előzmény: #544  Civinjanos
#546
800mio árbevételű cég értékét /mrd-ra teszik. érdekes..
800mio árbevételű céghez 2mrd értékben akarnak rszv kibocsátani, érdekes...
Aki ilyenbe feketet az szerintem KEG, EST, CIG, VISONKA, BTEL stb jelenséggel szembesül. Ja és lesznek hetek hónapok, amikor nem lesz kötés , tehát még nagy veszteséggel sem jut a pénzéhez..
ujonc 2014. 09. 05. 14:06
Előzmény: #544  Civinjanos
#545
Miért? Lehet, hogy neki van igaza!
Szóljon már valaki Hernádinak, hogy posztoljon valamit a MOL-ról.
Civinjanos 2014. 09. 05. 14:03
Előzmény: #543  ujonc
#544
Ezt nem is hallottam... Szegény Norbi.
ujonc 2014. 09. 05. 13:57
Előzmény: #538  profitprofi_
#543
„Kiposztolok egy új terméket, és máris megy fel a részvény árfolyama” – nézett a jövőbe Norbi. "

Látszik, hogy készült! :-)))
ujonc 2014. 09. 05. 13:56
Előzmény: #539  gaben500
#542
De a legjobb, ha kalács helyett fut az ember két kört! :-)
Csak ezt, hogy adjam el? :-)))
zsaver 2014. 09. 05. 13:55
Előzmény: #533  exmnbs1
#541
Bár már ott tartanánk, hogy a civin-félék vennék, én meg shortolhatnám, mert én ezt max sthortra venném!

Topik gazda

wannabe
3 3 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek