Topiknyitó: betgyuri 2019. 07. 07. 22:40

NEW OPUS GLOBAL  

Létrejött az új Fórum.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Csibefasirt
Csibefasirt 2020. 12. 04. 22:02
Előzmény: #65619  Dale
#65620
európában is építenek, nyugi :)))
Dale
Dale 2020. 12. 04. 22:00
Előzmény: #65617  Törölt felhasználó
#65619
Nem Kínától kaptuk ezt a hülye vírust is? Már rosszul kezdődik. :)
Dale
Dale 2020. 12. 04. 21:59
Előzmény: #65612  Törölt felhasználó
#65618
De a személyeskedő borkait bezzeg nem akarja.
Törölt felhasználó 2020. 12. 04. 21:45
Előzmény: #65605  Dale
#65617
CsumiJolanda
CsumiJolanda 2020. 12. 04. 21:45
#65616
Ma is ott volt a dugó? Nem figyeltem. Várnék még egy pár hetet, TA alapon nekem lassan közép/hosszú távon trendfordulósnak tünik. Kizárólag TA-t nézve. Sajnos máshogy nézve a papír alkalmatlan a TA-re, túlságosan politika függő. Talán még az sem. Inkább egy rablóbanda akarata szerint hanyatlik az árfolyam.
Csibefasirt
Csibefasirt 2020. 12. 04. 20:57
Előzmény: #65606  KKR13
#65615
Hát maradjunk annyiban, hogy nem hiszek abban, hogy a tőzsde lenne az elvek helye... de ettől még nem válok automatikusan elvtelenné. Az élet minden más területén korrekt embernek gondolom magam (bár mint mondtam, a tőzsdén szerintem nem a korrektségnek van helye, így felesleges kivételként emlegetni...
ez inkább a túlélés terepe...) 
A céggel kapcsolatban meg őszintén szólva, nem sok alkalom/lehetőség volt arra, hogy építő jellegű kommentet fűzzön bárki is a szerepléséhez... de legyen, én tuti nem sokszor tettem... 
Egyébként meg, ha több olyan befektető ül bele a papírba, mint amilyen saját bevallásod szerint te is vagy, akkor az olyan spekulatív céllal érkezők ki-be szállásai, mint ugye amilyen én lennék, nem fogja földhöz vágni folyton a részvényt. Beáll egy szép emelkedő trend, amiben a kilengéseket a spekák fogják okozni, de nem fogják beverni egymagukban az árat... (bár szerintem most sem független a nagyok játékától, hogy pl hol, mikor, miért jelenik meg egy 150K-s dugasz... azt nem a kis spekák teszik oda, és törik meg az emelkedést...)
Ahhoz grat, ha egyenes tudtál maradni az állami útvesztőkben (adózás, szabálykövetés), nem sokan teszik... bár szerintem is az lenne a helyes út... persze, amíg mesterségesen felpumpált cégekbe tolják bele az emberek adóját, és nem átlátható, hogy hogyan költik a pénzünket, ami ugye sokakat zavar, addig nem várható el fegyelmezett adózási és szabálykövetési morál sem ugye... bár az utóbbi években erővel kezdik elérni, hogy egyre kisebb a fekete gazdaság, de az a baj, hogy nem az emberek gondolkodásának megváltoztatásával sikerül ide eljutni, hanem csak a büntetéstől való félelemnek és az abszolút megfigyelésnek köszönhetően (pl. online pénztárgép)... 
A politikai részhez meg inkább nem fűznék semmit, parttalan vita az, egyetérteni úgy sem fogunk soha :) 
Borkai-nex
Borkai-nex 2020. 12. 04. 20:36
Előzmény: #65611  1221_
#65614
dale és a nagyvesztő joe a csúcs. Még többet fognak veszteni, 25 millió, 50 milla  :)  vicces.  Mennyi tápot vehetett volna szegénykém az állatoknak.
1221_ 2020. 12. 04. 20:27
Előzmény: #65612  Törölt felhasználó
#65613
csinál új nicket, 100-at
Törölt felhasználó 2020. 12. 04. 20:26
Előzmény: #65611  1221_
#65612
Már nincs itt, Gyuri tiltotta. 
1221_ 2020. 12. 04. 20:23
Előzmény: #65610  Törölt felhasználó
#65611
itt van nekünk udvari bolondnak taxis waddahladár
Törölt felhasználó 2020. 12. 04. 20:20
Előzmény: #65604  Dale
#65610
A királyi udvarban , hülyét, bolondot mindig tartottak, úgy gondolták szerencsét hoz, 
Borkait onnan is kidobták volna, ez az ember nem normális. 
sprint53 2020. 12. 04. 20:18
Előzmény: #65606  KKR13
#65609
Yess !
BrokerJozsi
BrokerJozsi 2020. 12. 04. 20:04
#65608
😀😃😄💋😿😾🙈
BrokerJozsi
BrokerJozsi 2020. 12. 04. 20:04
#65607
Jó estét!
KKR13
KKR13 2020. 12. 04. 19:55
Előzmény: #65599  Csibefasirt
#65606

Azért tartalak önző(bb)nek (valahol mindenki az, csak a mérték más), mert az elvi síkod az egyéni érdek szintjéig jut, nem tudsz felül nőni például egy ilyen dolgon, hogy ne spekulálj, ne "kereskedj" főleg egy olyan részvénnyel, amelynek a célját, a tulajdonosi érdekkörét rühelled.
Arról most nem is érdemes túl sokat beszélni, hogy ez a rövid távú haszon alapú szemlélet szerintem az önzőbb magatartásból fakad, mert én például mindig úgy voltam, hogy valamit (munkaerőt, kitartást, hosszabb együttműködést, csere értéket) mindenképp alapból adni kívántam a másik félnek, ha tőle ellentételezésként várok valamit és nem a semmire gyorsan nyerni valamit. Talán úgy fogalmazhatnék, hogy ez a  "megérdemlem, kiérdemlem" érzés. Például a sportban (mondjuk csapat játékban) nem szeretek úgy nyerni, hogy komoly erő fölényben vagyok.
Tőled sajnos építő jellegű megnyilvánulást nem láttam ezen a fórumon a cégcsoporttal kapcsolatban, csak "polgár pukkasztói" minőségben szólalsz meg. Hidd el, fordított helyzetben, inkább a kezemet vágnám le, mint hogy egy ilyen összebútorozásban gondolkodjak, van elég más alternatíva a befektetésre.
Megjegyzem, ennél a forgalomnál most aktív részese vagy Te is ennek a dagonyázásnak, szóval itt most kb. az emberek egymást szidhatják, ha mégsem lesz tartós már egy kisebb emelkedés sem.
Ezerszer leírtam miért vagyok tulajdonos, a tőzsde csak egy felület, ahol azzá válsz, én sosem voltam spekulatív alkat, sőt, azt is kifejtettem, hogy egy ilyen helyzet esetén (gyakorlatilag új dolog épül), nem is kell feltétlenül átcseszni a másikat. Amennyiben évek múlva eladom valamiért a részvények egy részét, azzal a staféta botot adom át és meg van a lehetőség arra, hogy az új tulajdonos, ha nem is feltétlenül nagyobb árfolyamnyereséget ér el, de lehet, hogy már egy működő osztalék rendszerben tud tulajdonos maradni. Nekem a célom - bár már nem vagyok túlzottan fiatal - egy hosszú távú együttműködés és ezen út közben tényleg épüljön valami hazai bázis, azaz a magyar társadalom is tudjon belőle profitálni, még ha az a feltőkésítési folyamat szakaszban inkább nettó befizető, és ezáltal ne legyünk tőlünk távolabb álló tőkés érdekeknek jobban kiszolgáltatva.
Tudod, én akkor is adót fizettem rendesen, amikor számtalan ember a közvetlen környezetemben folyamatosan csalt (pld-ul a balos-libsi években is), mutogatva a politikusokra, holott ugyanazt tették, csak más dimenzióban. Nehezen is tudják elfogadni, hogy az átlagnál szabálykövetőbben próbálom az életemet élni, erre számtalan, sajnos nem ösztökélő, hanem lesajnáló visszajelzést kaptam már az életemben.
Megjegyzem, az ellenzékkel semmi bajom nem lenne, ha egy becsületes utat kínálna hasonló értékrendszerrel, de egyszer sem hallom tőlük, hogy nekik ezek az értékek (magyarság fogyásának megállítása, magának a magyarságnak a megőrzése a beolvasztása helyett, az igazságtalanul a hazától elszakított magyarok valós képviselete, a gazdasági érdekből felmerülő túlzott mértékű migrációt ösztökélő politika elleni fellépés, az adórendszer jelenlegi preferenciáinak megőrzése, a hazai tőke megerősítése és előnybe helyezése, lehetőség szerint a külső eladósodottság csökkentése, stb.) fontosak lennének és mit cselekednének érte vagy hogy mást (pld-ul: a közoktatásban résztvevők kellő honorálása, s ha az cél, akkor ahhoz a költségvetési források milyen módon való hozzárendelése, átalakítása, a hazai sporttámogatás jövője, egyáltalán milyen adó- és költségvetési rendszert képzelnek el) hogyan oldanának meg. Inkább foglalkoznak mindenféle mondvacsinált problémákkal, a lényeg helyett, holott már lassan mindenhol a csapból is ők folynak, közben pedig az elnyomásról papolnak.
A vessző paripám, ugye a migráció. Itt él velünk már több száz éve a cigányság, mégis mindig azt várják el, hogy hozzájuk alkalmazkodjunk, toleráljunk sok mindent, mi közben az élet számtalan területén - sokszor a racionalitást felrúgva  - képtelenek a többség által meghozott szabályokat komolyan venni,  azok inkább kikényszerítve vannak tőlük, nem a józan belátás miatt tesznek úgy, de persze a "kivagyiság", az önérzet sosem tompul. 
Na jó, most már befejezem, mert tényleg túl sok időt öl az ember ebbe és néha érdemes a "valóságban" is élni:) Jó éjszakát kívánok!
Dale
Dale 2020. 12. 04. 19:51
Előzmény: #65515  Donqatto
#65605

"Orbán felhozta, hogy mekkora előny kilépni az EU-ból aztán összefosná magát Magyarország...eszetlen barma"
.
Csak csendben megjegyzem, a választások óta nagy ívben tesznek Opusra. Majd pont most vennék szárnyuk alá?
Dale
Dale 2020. 12. 04. 19:49
Előzmény: #65493  Borkai-nex
#65604

"Megyünk a Richter után, nyugi."
.
Narrátor: Végül is nem mentek...
Dale
Dale 2020. 12. 04. 19:49
Előzmény: #65597  betgyuri
#65603
Igazán megtehetnéd végre, hogy kiteszed ezt a Borkai/kinai/blackpeter/stb. nevűt is...
Csibefasirt
Csibefasirt 2020. 12. 04. 18:42
Előzmény: #65600  BigProfit
#65602
Indulhat a walk of shame ? :(
Csibefasirt
Csibefasirt 2020. 12. 04. 18:39
Előzmény: #65600  BigProfit
#65601
jaj el is szegyenltem magam :(((

Topik gazda

betgyuri
betgyuri
2 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek