Topiknyitó: Portfolio 2017. 04. 05. 19:03

Népszavazást kezdeményez a Momentum, hogy 8 évnél tovább senki se lehessen miniszterelnök  

Ugrás a cikkhez
Népszavazást kezdeményezne a CEU-t ellehetetlenítõ törvénymódosításról a Momentum Mozgalom - jelentették be ma a Corvinuson tartott elõadáson, amit a Hallgatói Kezdeményezés Hálózata szervezett. De nem ez az egyetlen javaslatuk
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
elemes
elemes 2017. 04. 06. 23:17
Előzmény: #63  gambadoro
#99
Abszolút összegben: igen kicsit. Az USA kohéziójának fontos része, hogy a szövetségi költségvetés (adó)bevételei a GDP 15%-a körül vannak, az EU-nál meg 1% körül, ami összegszerűen (magyar szemnek) nagy szám, de ilyen összevetésben látszik, hogy mennyire kicsi. Az EU redisztribúciónak vannak "fix" csatornái, a francia, olasz, spanyol, német mezőgazdaság. Ők viszik el a nagy pénzeket (számszerűen most nem tudom, de az a gyanúm, hogy a legnagyobb kedvezményezettek között vannak) és csak ezután jönnek a posztkomcsi országok korrupt politikusai.
-pny 2017. 04. 06. 22:33
Törölt hozzászólás
#98
gambadoro 2017. 04. 06. 20:50
Előzmény: #96  Phylaxa
#97
inkább menj el pszichológushoz tudom a 4-5 százalék muszlim 10 év múlva 1250 százalék lesz
Phylaxa 2017. 04. 06. 20:44
Előzmény: #92  gambadoro
#96
Mi történt? Maradhatok a bolygón? :)
Phylaxa 2017. 04. 06. 20:42
Előzmény: törölt hozzászólás
#95
Nyilván. Hálistennek egy fillérbe sem kerülnek és nem kötelező maradniuk. Ugyanolyan migránsok, mint akik más európai államokban vették meg a papírokat.
gambadoro 2017. 04. 06. 20:32
Előzmény: törölt hozzászólás
#94
a fizető muszlim jó muszlim fizetőpincérnél biztosan elvtelenek ezek
-pny 2017. 04. 06. 20:28
Törölt hozzászólás
#93
gambadoro 2017. 04. 06. 20:28
Előzmény: #91  Phylaxa
#92
minden cinizmus nélkül te egy rossz harlekin vagy unalmas nyomatod ezt az iszlám fszságot mi közöd hozzá? ide nem jönnek a kebabaos meg nagy haverod nyilván húzz az eu-ból nem való neked
Phylaxa 2017. 04. 06. 20:15
Előzmény: törölt hozzászólás
#91
Ne mondod, hogy nem érted a különbséget! A Magyar Államkötvényes dolgot akkor szüntetik meg a magyarok amikor akarják. A Brüsszeli időtlen és korlátlan muszlim betelepítésekbe pedig nem szólhatnak bele. Én elhiszem, hogy megállt az idő és 1250 emberről van szó néhány embernél, de egyik sem tenne egy forintot sem arra amit mond. Tehát annyit is ér. Korlátlan és időtlen muszlim betelepítést (Beleszólás nélkül, itt írd alá és csináld) próbáltok propagálni. Ezért nincs logika abban amit írsz ezzel kapcsolatban. Hol akarsz írni valamit a Gyurcsány-MSZP témáról? Érdekel, hogy legyen már végre egy életképes balközép, akinek vannak értelmes gondolatai is.
gambadoro 2017. 04. 06. 19:09
Előzmény: törölt hozzászólás
#90
neki az 1250 kvótás a probléma a 17 ezer nem mert ezeket a főpincér hozta
gambadoro 2017. 04. 06. 19:09
Előzmény: #78  Phylaxa
#89
nagyon nehéz lehet ilyen teherrel élni
peter_s 2017. 04. 06. 19:06
Előzmény: #75  kukutyinbenko
#88
"Sokkal logikusabb lett volna konszolidálódni, kormányon maradva megvárni míg ellaposodnak az indulatok."...Igen, logikusabb de a kapzsiság mindent felülír. Minél több pénz kell, minél gyorsabban és minél több embernek mert nagyon sokan vannak ám, akik szeretnének mutyipénzeket bezsákolni és ennek a rendszernek a fenntartására nagyon sok embert kell megfizetni. Ráadásul ott van az időkockázat, mert mi van akkor ha a brit kilépés után nem lesz annyi pénz, főleg akkor ha a franciák is követik őket. Most pénzeső van és ezt kíméletlenül ki is használják. Minden politikai karrier véget ér egyszer, a politikus ezért általában 4 évben gondolkodik, és sajnos ez a pálya az, ahol a leggyorsabban lehet meggazdagodni csak rohadt pofátlannak kell lenni. A lassú meggazdagodás egy ilyen rendszerben nem működik. Azzal, hogy minden nap beljebb és beljebb tolják a kést a jogállam szívébe és nonszensz jogalkotási technikákkal vágják tönkre a magyar jogrendszert, jó eséllyel elérik, hogy a következő kormányoknak semmi másra ne legyen ideje, minthogy ezeket a jogi anomáliákat feloldja, az elszámoltatásra meg nem jut majd idő, erőforrás, energia, Kövér célozgatott is ilyesmire burkoltan mostanában. Mivel Magyarország az EU-ban van, itt nem tudják azt megcsinálni, hogy évekre bebetonozzák magukat, mint a keleti politikusok, itt azt tudják tenni, hogy jó gyorsan szétlopnak mindent aztán lelépnek.
-pny 2017. 04. 06. 18:45
Törölt hozzászólás
#87
Törölt felhasználó 2017. 04. 06. 18:44
Előzmény: #72  peter_s
#86
Én is gondoltam már erre, hogy már annyit loptak, hogy ez már fenntarthatatlan. Szerintem az öszödi beszéd is ezért volt, meg a rendszervált(oz)ás is, csak az utóbbit a kommunisták azért vállalták be, hogy az összegyűlt közös vagyont szétprivatizálhassák. Múltkor olvastam egy cikket a szlovákiai privatizációról is, ahol a szocis legnagyobb cégek igazgatói kaparintották meg az átalakult állami cégek többségi részvényeit a privatizáció során, aztán már ők adták tovább több százezerszeres haszonnal a nyugatiaknak. Tehát nincs különbség, a keleti tömbben mindenhol így történt és történik.
Phylaxa 2017. 04. 06. 17:54
Előzmény: törölt hozzászólás
#85
Ha nem tetszik az embereknek a 17000 bárhonnan érkező, akik a saját költségükön élnek nálunk, akkor leváltják a kormányt és ennyi. Ha viszont nem tetszik az embereknek az időben és mennyiségben ismeretlen Muszlim tömeg, amit Brüsszel jelöl ki kötelezően és folyamatosan telepítgetik mindenhova, az adófizetők pedig fizetik az egyre terjedelmesebb kiadásokat, akkor mit teszel? Ugye milyen logikus? :)
Phylaxa 2017. 04. 06. 17:49
Előzmény: #82  kukutyinbenko
#84
Lemaradtál. Már régen nem arról van szó, amiről szavazgattak, hanem időben és mennyiségben korlátlan betelepítésről, amit Brüsszel dönt el. Elég kemény nem? De tegyük fel te máshogy tudod. Tehát mekkora összegben tennél fel a bukiknál arra, hogy 1600 és vége az egész sztorinak, többé nem zaklat Brüsszel sem ez ügyben? :)
-pny 2017. 04. 06. 17:29
Törölt hozzászólás
#83
kukutyinbenko 2017. 04. 06. 17:25
Előzmény: #78  Phylaxa
#82
1600 db = tömeges? Magyarországon van 3200 település/1600db= 0.5 migráns /település. Nyilván senki nem akar majd 0.5 menekülttel bajlódni, így a felének nem jutna egy sem. Minden második településen 1 db. Nagyobb településeken konkrétan migráns simogatókat kellene létesíteni hogy mindenki láthasson egyet. De komolyra fordítva a szót, azt is lehet tudni hogy ez jórészt Bp problémája lenne. Tehát tiszta brexit szindróma az egész, minél kisebb településen , minél távolabb él valaki Bp-től, annál jobban tiltakozik olyasmi ellen ami semmilyen szinten nem érintené őt.
Phylaxa 2017. 04. 06. 17:17
Előzmény: törölt hozzászólás
#81
Igen. Ez bizony sajnos lehetséges és biztosan történt is ilyen, nem is egy. Ha nem egyeztették az EU-s adatbázisokkal és ráadásul más nem adott volna nekik, akkor egyértelműen súlyos hiba. Mindenesetre visszatérve nem ezért támadnak minket. A nagy részét más is megadta volna biztosan, csak egy kicsit drágábban.
-pny 2017. 04. 06. 17:11
Törölt hozzászólás
#80
Phylaxa 2017. 04. 06. 17:02
Előzmény: törölt hozzászólás
#79
Egyrészt én a tömeges iszlám betelepítésről beszélek időben folyamatosan, másrészt pedig meg nem mondod, hogy kik vették ezeket a kötvényeket és milyen céllal. Annyit elfogadok, hogy vannak közöttük muzulmánok is, de ez engem, ahogy eddig működött, nem zavart. A diákok sem zavartak és azok sem, akik letelepedtek nálunk és beilleszkedtek. Téged egyébként a lopás miatt zavart, ezt meg is értem, de most nem erről írtam. Az a része nekem sem tetszik. :)
Phylaxa 2017. 04. 06. 16:57
Előzmény: #76  kukutyinbenko
#78
Tényleg nem akarok offolni, más topic-ban szívesen leírom a válaszomat erre amit írtál. Ha jól látom, itt most a Vezetés 8 évnél további meg nem választásáról van szó. Annyit azért had írjak le, hogy egyrészt nem Brüsszel telepítette be hozzánk eddig őket, másrészt pedig valóban nem meghatározó számban és ez így is van jól. Harmadrészt pedig nem tudsz mutatni egyetlen helyet sem a bolygón, ahova ilyen mértékben telepítették őket és más is maradt az iszlámon kívül. Ez van. A svédek már kezdik pedzegetni egyébként. Mondtam, hogy gond lesz abból az áteresztésből. Ez sajnos erősödni fog, ahogy látom.
-pny 2017. 04. 06. 16:49
Törölt hozzászólás
#77
kukutyinbenko 2017. 04. 06. 16:17
Előzmény: #74  Phylaxa
#76
Hagyjuk már ezt. 1. Most is tízezres nagyságrendben élnek nálunk minden gond nélkül törökök, szírek, jordánok, egyiptomiak meg ki tudja még honnan valók. 2. Pont a szent család üzletel nagyban a térségből származó elég kétes figurákkal 3. a történelem során szinte mindig a területen élő nagy létszámú népességbe olvadt bele a jövevény kisebbség és nem fordítva. Ha nem így lenne még mindig ázsiai jellegzetességeket mutatna a magyar népesség is. Róma anno etnikailag színesebb volt mint sok mai nagyváros, aztán hol látszik ez ma már?
kukutyinbenko 2017. 04. 06. 16:07
Előzmény: #72  peter_s
#75
Hogy a klasszikust idézzem: "Őrült beszéd, õrült beszéd: de van benne rendszer." :) Figyelembe véve hogy minden kulcspozíción az embereik ülnek, + az elévülési idő intézményére, akár működhet is. Kérdés mennyi élesztő kerül a budiba, mert ha sok, akkor a még az aljáról is feljöhetnek rég elfeledettnek hit ügyek. A sz@rcunami pedig sok széket boríthat fel. Sokkal logikusabb lett volna konszolidálódni, kormányon maradva megvárni míg ellaposodnak az indulatok. Annyi gazdasági pozíciót szereztek már meg, hogy simán dőzsölhettek volna generációkon keresztül abból amit eddig loptak. Én sem értem miért fokozzák még mindig az őrületet. Lehet hogy mégis van valami a szovjet távirányítós elméletben? Az mondjuk magyarázhatna néhány dolgot.
Phylaxa 2017. 04. 06. 15:56
Előzmény: #72  peter_s
#74
Logikusnak tűnik, ugyanaz nagyban mint amit páran itt tesznek a fórumon. Öntik a hülyeségeket a papírokról és amikor érzik, hogy nemsokára kiderül a hülyeség, akkor kitiltatják magukat. :) Reálisan: a fene tudja. Én ilyenkor inkább azt próbálom keresni, hogy mi lehet az a dolog, ami sokkal nagyobb és aminek eddig ellenáltak. Hosszú távon nagyban inkább ez szokott működni szerintem. Én az iszlám tömeges, folytonos betelepítésére tippelek. Eddig ezt a lakosság által soha meg nem választott vezetőkkel próbálták, mostmár más szinteken próbálkoznak. De nem akarok offolni, csak megtetszett amit írtál a kormányról. :)
mityu2 2017. 04. 06. 15:27
Előzmény: #71  gambadoro
#73
ébresztő a momentum csak a bal-lib pártokra veszélyes ezért köpködnek rá
peter_s 2017. 04. 06. 15:22
Előzmény: #60  kukutyinbenko
#72
Tudom, hogy első blikkre logikátlannak tűnik, de lehet, hogy a Fidesz nem is akar nyerni 2018-ban és ezért generálják a minden eddiginél tahóbb, arrogánsabb nyilatkozatcunamit és ezért rángatnak elő teljesen eszement ügyeket, amelyeknek az ég világon semmi értelme (pl. Heineken, CEU stb.). A lex CEU-nak nincs semmi értelme, igazából senkit nem zavar és csak szavazatot lehet ezekkel veszíteni. Szerintem csúcsra járatták a korrupciót és nagyon jól tudják, hogy ezt a végtelenségig nem lehet csinálni, ezért elérik azt, hogy 2018-at pár százalékkal bebukják. Viktor szépen lemond, elszámolnak a strómanokkal a háttérben és szépen lassan eltűnnek a süllyesztőben. 2018 után a Fidesznek bőven lesz akkora frakciója a parlamentben, hogy tudja akadályozni az elszámoltatást, ha esetleg valaki megpróbálná őket számon kérni. Szépen lassan elkopnak, mint Fletó és senki nem fogja őket és az ügyeiket piszkálni. Simán el tudom képzelni azt a forgatókönyvet, hogy megbuktatják saját magukat mert ezt a bolsevik tempót a végtelenségig nem lehet csinálni és fokozni.
gambadoro 2017. 04. 06. 14:59
Előzmény: #69  mityu2
#71
neked valami fóbiád van? oylan ez, mint a felnőtt férfi, aki az óvodai bárányhimlőtől retteg kéne már valami új ellenségkép per pillanat a jobbik és a momentum veszélyes a bolsevik rezsimre
gambadoro 2017. 04. 06. 14:58
Előzmény: #68  Tibi0002
#70
3 hónapig terjed az emberi emlékezet ezt vagy nem tudják vagy túl sok minden van a tarsolyban nem véletlenül sírt az udvari bohócuk, hogy kemény kampány lesz sok az átfedés a hívek között mennek az infók ide-oda ez a helyzet lajosék 19-re lapot húztak most úgy néz ki, de könnyen lehet, hogy az utolsó pillanatban "meggyőzik" egymást
mityu2 2017. 04. 06. 14:56
Előzmény: #60  kukutyinbenko
#69
Na ez a 8 év kiverte a biztosítékot Gyurcsánynál meg a Botkánál Látványos a távolságtartás
Tibi0002 2017. 04. 06. 14:51
Előzmény: #64  gambadoro
#68
Lehetségesnek tartom, hogy S. Lajos az elmúlt években - vihar előtti csendben - tervezgette a választásokig hátralévő 1 év botrány-menetrendjét. Talán most kezdődött el, és 12 hónap alatt még megannyi lépés történik. Az is lehet, hogy nem fog történni semmi.
kukutyinbenko 2017. 04. 06. 14:45
Előzmény: #64  gambadoro
#67
Simicskát szorongatni kb olyan a számukra mint egy pitbullt fojtogatni aki a tökeiket rágja éppen. Lehet hogy végül megfullad, de nem biztos hogy megéled az eredményhirdetést...
andare 2017. 04. 06. 14:42
Törölt hozzászólás
#66
ts3 2017. 04. 06. 14:36
Előzmény: #60  kukutyinbenko
#65
Kádár rendszerről is onnan lehetett tudni, hogy vége, hogy már nem volt a rendszernek energiája eltüntetni a ruszkik haza feliratokat.
gambadoro 2017. 04. 06. 14:35
Előzmény: #60  kukutyinbenko
#64
simicskát még megszorongathatják én nem építenék rá semmit belülről nem fog megbukni az eu buktatja meg
gambadoro 2017. 04. 06. 14:34
Előzmény: #55  elemes
#63
kicsit? elvekről beszélünk a másik oldalon tudom, nehéz ezt megérteni közép-kelet-európai gondolkodással itt az a divat h odadrekkelünk a fészekbe
ts3 2017. 04. 06. 14:31
Előzmény: #60  kukutyinbenko
#62
Szerintem már most annyi maflást kapnak, hogy nem győzik őket. Mindenki ossza ki a saját maflását piktor rendszerének.
exmnbs1 2017. 04. 06. 14:20
Előzmény: #60  kukutyinbenko
#61
Troll továbbképzésen lehetnek)))))
kukutyinbenko 2017. 04. 06. 14:03
Előzmény: #59  elemes
#60
Messze nem látom ennyire reménytelennek a helyzetet, több okból kifolyólag. 1. Történelmi példák sora mutatta meg a narancshordánál nagyobb, erősebb, régebbi képződmények is kártyavárként tudtak összeomlani. 2. Hála az immár évtizedes kontraszelekciónak alig maradt kompetens embere vezérünknek. Ez egy darabig előny lehetett számára, most viszont részben emiatt szinte lehetetlen hátralépnie, ráadásul személyiségéből fakadóan nem is nagyon akar. A lényeg hogy csak magában bízhat, viszont túl komplex kezd lenni neki ez a játszma, csak idő kérdése és stratégiai hibát vét (lehet már meg is tette...) 3. Ne feledjük el hogy az ilyen hatalmi játszmákat emberek vívják. Az évek során sok sérelmet okoztak több potentátnak is (nem ritkán azok is egymásnak). Érdekes leosztásokat hozhat a sors ha elkezdődik a végjáték. Ki tudja lemodellezni kinek melyik a fájóbb emlék, ki kivel szimpatizál inkább ha választani kell. Csányi, Simicska, Demján, Bige, Leisztinger, Spéder hogy csak néhány sértettet említsek. Nem lennék nyugodt ha az én csapatom egyetlen fix pontja Pénztáros Lőrinc lenne. Az ellenfél rugalmasan alakulhat a fenti névsorból, de Simicska fix játékosnak tűnik, aki ráadásul gimis koruk óta tud róla gyakorlatilag mindent. Az egész csuti kompánia az ő hátán mászott fel az uborkafára ezt ne feledjük, ahogy azt se, Lala nem épp a higgadtságáról híres. Viszont állítólag több spiritusz szorult belé, mint az egész fidesz frakcióba együtt. Most úgy tűnik az a forgatókönyv látszik érvényesülni, hogy nem pazarolta el a patronjait a ciklus elején, megvárta a választások előtti utolsó évet. Ha a franciák és a németek is túlesnek a maguk választásain és ott sem Viktorunk szája íze szerinti eredmények születnek (erre több az esély) akkor hamar olyan helyzetben találhatja magát, amikor pergőtűz sebességgel jönnek a pofonok mindenfelől és nem is lepkesúlyú ellenfelektől. Könnyű lesz elnézni egyiket másikat és pihenni sem lesz sok ideje... A ma még őt szolgálók közül is szinte bizonyosan lesz aki látva az eseményeket, inkább a saját seggét fogja védeni és ennek viszonylag könnyen vezéráldozat lehet a vége. Egy ilyen környezetben pedig a momentumos népszavazás tovább szűkítheti a játékterét. Simán elképzelhetőnek tartom hogy utólag majd kiderül a CEU ügy volt az a bizonyos lepkeszárnycsapás, a pillangóeffektus kiindulópontja. Izgalmas év elé nézünk az biztos. ui. Nem tudom feltűnt-e, mekkora kuss van Momentum népszavazás ügyben. Szerintem erős dermedtség állapotában lehetnek az érintettek, mivel más esetben ekkorra már hetykén anyázni szoktak. A trollkommandó alig reakciói is ezt az érzetet erősítik bennem.
elemes
elemes 2017. 04. 06. 10:10
Előzmény: #57  kimpaa
#59
Nostradamus, Medjugorje és Fatima együttes ereje kell a fidesz bukásához.
imee01 2017. 04. 06. 09:33
#58
A kérdésekben az nincs benne, hogy 8 évnél tovább senki se lehessen miniszterelnök. Simán lehet, hogy a választási törvényt úgy módosítanák, hogy 40 évente legyen általános választás. Persze nem akarok ötleteket adni.
kimpaa
kimpaa 2017. 04. 06. 08:46
Előzmény: #56  signal2
#57
Ahhoz kétharmados törvények módosítása kell s az nem fog menni.Kiindulási alapnak jó a felvetés, de nem fog átmenni a szűrőn. Olvasgattam ezt a Nyirkai jóslatot, ha már annyi ilyen van, ami megmondja a tutit. Aszerint bukik ez a kormány de kitör a polgáháború. El is tudom képzelni ezt, mert nem hagynak annyiban egy vesztes választást. Nostradamus is hasonlókat jósolt Magyarországról. Egy év múlva kiderül az első fele. Akkor bukhat csak ez a kormány ha valami rohadt nagy stikli derül ki. Simicskáék begőzöltek, el tudom ezt már képzelni. Vádalku a majdani Jobbik kormánnyal, cserébe ömleni fog a szar.
signal2
signal2 2017. 04. 06. 08:29
#56
Semmi gond.Majd elintézik, hogy OV legyen a köztársasági elnök, és közben nagyobb hatalmat adnak a köztársasági elnöknek.Vö. Oroszország vagy Törökország. A Lézer Johnny meg jó lesz miniszterelnöknek.
elemes
elemes 2017. 04. 06. 08:22
Előzmény: #51  gambadoro
#55
ezt hívják wishful thinkingnek :) az eu pénzekből mi nagyon kicsi szeletet kapunk.
ts3 2017. 04. 06. 07:16
Előzmény: #49  elemes
#54
2020 után jó eséllyel kevesebb eus pénz lesz , nem Kell azt elzárni.Fura módon Magyarországon még mindig többen vannak az eu pártiak.
Fuleee_Bear
Fuleee_Bear 2017. 04. 05. 23:04
Előzmény: #52  gambadoro
#53
"igazi szégyen: a rendszerváltó Magyarország visszatér kádárpista örökségéhez hejj hajrá magyarok"itt vagyon az igazság.
gambadoro 2017. 04. 05. 23:01
Előzmény: #49  elemes
#52
csak népszavazással tudna kilépni ezt soha az életben nem szavazzák meg ha ebbe netán belekezd megbukik mondjuk baromi nagy kakát kevert magának: ha befogadj azt az 1200 migrót bukik ha nem akkor nincs pénz és bukik nehéz lesz átvágni ezt a csomót amit a saját kötelére kötött a kést putyinnak hívják az lenne az igazi szégyen: a rendszerváltó magyarország visszatér kádárpista örökségéhez hejj hajrá magyarok
gambadoro 2017. 04. 05. 22:59
Előzmény: #49  elemes
#51
szerintem: az olaszok már évek óta nyomatják, hogy nem fizetnek több pluszt a közösbe ha a magyarok nem vesznek át menekülteket a svédek is erősen lobbiznak ősszel át fogják ezt nyomni kivágni nem nagyon lehet, de a pénzcsapot elzárják
kukutyinbenko 2017. 04. 05. 22:33
Előzmény: #49  elemes
#50
Azt megnézném fő bázisával a vidékkel hogyan etetné meg, hogy mondjanak le az EU területalapú támogatásáról.
elemes
elemes 2017. 04. 05. 22:27
Előzmény: #37  gambadoro
#49
Dehogy bukik. Urbán kicsit ellépett a realitásoktól. 1. az EU nem zárja el (gyorsan) az eu pénzeket, mert túl lomha a döntéshozatali mechanizmus.2. mire esetleg tényleg elzárja, addigra Orbán befejezi a gonosz EU szobrot és meglesz a tömeg, aki az EU-ból kilépés után is újraválasztja.
dexter 2017. 04. 05. 22:23
Előzmény: #46  nemoland
#48
hát az rohadt nagy emberi irigység, ha vannak akik nem tapsolnak ahhoz, hogy egy skizofrén elmebeteg és rabló bandája tönkreteszi az országot és valahogy meg akarja akadályozni az országot középkorba visszalökő miniszterelnököt
-pny 2017. 04. 05. 22:01
Törölt hozzászólás
#47
nemoland 2017. 04. 05. 21:47
Előzmény: #16  bigyula
#46
...igen...a németeknél Merkelt 5*-re is újra lehet választani...az 'demokratikus'...Orbánt 4* már nem :DDD Szokásos lib kettős mérce...unalmas! ha valaki kiharcolja hogy 50% felett megválassza a parlament...az lényegtelen hogy hányszor teszi...megérdemli... talán tessék a szavazókat(többet) meggyőzni ahelyett, hogy a sikeresebb/tehetségesebb embereket korlátozzák... no az persze nem megy...csak az emberi irígységre tudnak játszani...
peter_s 2017. 04. 05. 21:43
Előzmény: #25  _Sigorszky
#45
Ezen már túl vagyunk. Elmondták még az olimpiai népszavazás közepén, hogy Gyurcsány Ferencet és Orbán Viktort nem akarják miniszterelnöki székben, de még a politikában sem látni. Persze, hogy a népszerűségre hajtanak, hiszen a politikában ezt másképp nem lehet csinálni, de ezt a műfajt is lehet aljas módon, a társadalom kárára, illetve nyíltan, őszintén a társadalom javára művelni. Egyébként népszvazásról van szó, ha átengedik - ami valószínűleg nem fog megtörténni -, akkor a nép dönthetne, hogy akar-e még többet az elmúlt 25 év miniszterelnökeiből vagy nem. Én bátorítanám őket, hogy ha már aláíratnak és népszavaztatnak, akkor az ügynökakták kérdéskörét is nyugodtan vegyék be a csokorba és végre öntsünk tiszta vizet a pohárba az ún. rendszerváltás után lassan 30 évvel.
elemes
elemes 2017. 04. 05. 21:43
Előzmény: #41  morci
#44
:)
elemes
elemes 2017. 04. 05. 21:43
Előzmény: törölt hozzászólás
#43
Sok kérdés azért lett visszadobva, mert a benyújtó párt nem arra hajtott, hogy népszavazás legyen belőle, hanem arra, hogy sajtótájékoztatót tarthasson a kérdések benyújtásáról. Aki húsz kérdést fogalmaz meg egy témában, az pl. sajtótájékoztatóra hajt. Aki népszavazni akar, az egy vagy két kérdést nyújt be, de azt a kérdést. alkotmányjogban járatos jogászokkal együtt fogalmazzák meg.
Törölt felhasználó 2017. 04. 05. 21:08
Előzmény: #41  morci
#42
miért érinti a költségvetés ez? nem pártokról van szó.ez csak próbálkozás a felcsucsi orosz haveri törpe ellen, attól még lehetne más fityeszes min.elnök bár én nem ismerek olyat , mert aki volt becsületes magyar!!! azt már kiirtották maguk mellöl pont azok nyilatkoznak negatívan, hogy mit művelnek mostanában ezek ...))))))
morci 2017. 04. 05. 21:01
Előzmény: #2  Törölt felhasználó
#41
Nem fogja engedélyezni az nvi. Érinti a költségvetést. Töredék ennyit lopnának.
_Sigorszky
_Sigorszky 2017. 04. 05. 20:56
Előzmény: #37  gambadoro
#40
Na látod, baboskerti gyerek már meg is mondta, hogy lesz megoldás! )))))
_Sigorszky
_Sigorszky 2017. 04. 05. 20:54
Előzmény: #37  gambadoro
#39
:DEz jó volt....Persze majd kitalálnak egy-két új adónemet, új frontokat nyitnak a szabadságharcban, a csahosok meg benyelik azt is, hisz az ő éeletszínvonaluk marad, a többi meg vagy elmegy, vagy továbbra is tűr...
Törölt felhasználó 2017. 04. 05. 20:51
Előzmény: #37  gambadoro
#38
várjad... :) Hajrá Magyarország!
gambadoro 2017. 04. 05. 20:49
Előzmény: #34  _Sigorszky
#37
orbán az eu pénzekkel együtt bukik árérzékeny a magyar ahogy az eu tényleg bekeményít vége a tébolyultnak putyint nem nyeli be az eu helyett még a szájlélegző fideszes sem
_Sigorszky
_Sigorszky 2017. 04. 05. 20:48
Előzmény: törölt hozzászólás
#36
Kösz, hogy elmondtad nekem, hogy én is mit gondolok a dologról. Igen, ez van mögötte. Ahogy Karinthy mondta egykor: " Olcsó maszlag kell a népnek!"
-pny 2017. 04. 05. 20:43
Törölt hozzászólás
#35
_Sigorszky
_Sigorszky 2017. 04. 05. 20:40
Előzmény: törölt hozzászólás
#34
Utóbbi mondat csak azok sz6ája íze szerint való, akik elhiszik, hogy Gyurcsány még ebben az életben valaha is labdába rúghat. Persze, hogy népszerűek akarnak lenni. Naná...Sajnos a népszerűségért láthatóan az agyatlanok szintjéig kell lemenni...
-pny 2017. 04. 05. 20:31
Törölt hozzászólás
#33
-pny 2017. 04. 05. 20:29
Törölt hozzászólás
#32
zepi
zepi 2017. 04. 05. 20:26
Előzmény: #17  gyula1971
#31
"Hát nehogy az legyen,hogy Orbán jövőre újból nyerjen. A kutatók erre tippelnek."Nem kell ehhez kutatónak lenni. Orbán simán viszi 2018-ban a lécet, már az is siker, ha a 2/3-ot sikerül elvenni tőle. Nézzetek már körül, nincs alter :-(
elemes
elemes 2017. 04. 05. 20:17
Előzmény: #8  Törölt felhasználó
#30
- nincs alkotmányba márványozva - nem ütközik nemzetközi szerződésbe - nem érinti közvetlenül az adótörvényeket mi akadálya lehet még?
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2017. 04. 05. 20:13
Előzmény: #26  _Sigorszky
#29
Pedig van néhány honanya, akinél (nemzetbiztonsági okokra hivatkozva) el lehetne rendelni néha a testüreg-motozást :)Azt amúgy gyanítom én is, hogy vityának már nem áll fel a nőkre, annyit kényeztette putyint... :)
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2017. 04. 05. 20:10
Előzmény: #24  Törölt felhasználó
#28
Olyan viccesek vagytok, hogy fel kellene lépnetek a Showder klubban :)Az a tény meg ne is zavarjon senkit, hogy nem sikerült értelmeznetek, amiket írtam :)(Gopa a TALÁN szót nem érti talán :) NBM meg azt, hogy egy megválasztott képviselőt nem lehet semmivel eltiltani a szavazástól)Gondolom, azért váltam "hirtelen céltáblává", mert szóba mertem állni az olyan jobbos figurákkal is, mint Dénes, stb. Engem amúgy nem zavar ez a szekértáborosdi meg hogy ki kit hová sorol, amíg ilyen homokozó-fórumokon megy az adok-kapok. Sőt, hadd menjen itt, legyen a feszkó levezetve. Ebben partner vagyok, segítek benne, ha kell. Amit nem szívlelek, az a "valódi kirekesztés", amiben sajnos a magát jobboldalnak mondó szellemi toprongy igen erős. Mégpedig a "jobboldali" vezérürük miatt. Szóval a feszkólevezetés jegyében: nekem a Csipet-csapat volt a kedvencem anno. De ha olyat akarsz nézni, ami társadalom-kiritkát is tartalmaz, akkor a SP-ot ajánlom (South Park), kb. a 9. évadig. Politikának meg a House of Cards-ot, abban K.S. egyszerűen zseniális (mondjuk nem is vártam el tőle mást...) ill. a Game of Thrones-ot (az is tele van politikával meg jó bulákkal is... asszony ne legyen közelben, amikor nézed, mert egészen hirtelen tűnik fel egy-egy női akt benne, és nem venném a szívemre, hogy az általam ajánlott cucc miatt ne engedjen el horgászni :) viszont a nyilvánvaló marketingfogás ellenére egész jó a történetvezetés a GoT-ban...) Hát egyelőre ennyi... :)
_Sigorszky
_Sigorszky 2017. 04. 05. 20:08
Előzmény: #26  _Sigorszky
#27
A félelem már elképesztő dolgokat mondat a fideszes hazugsággyárral. Az országút tele van BMW és egyéb luxus (felső kategóriás) autókkal, de egy megyei jogú város polgármestere járjon rollerrel vagy gyalog. Nyaralni meg sose mehessen. Megy a karaktergyilkolászás, fosnak rendesen Botkától a fijjug. A másik hazugságtenger Soros. Már az Antarktiszon is kelti a zavart, nem beszélve Szerbiáról. Ő ott van minden ajtó mögött, a mocskos kezét mindenhol mindenbe belemártja. Szóval minden eszközt megragad a propagandagyáruk, h Orbán életfogytiglanit kapjon. Mármint a miniszterelnöki székben. Ha valamit, akkor ezt a momentum indítványt ezer kopasszal fogják megakadályozni...
_Sigorszky
_Sigorszky 2017. 04. 05. 19:56
Előzmény: #21  upgrayeddAKS
#26
OV szívesen átvilágítaná őket, letapperolná, stb. De a nőket nem, mert tudjuk, h a nők őt nem érdeklik...
_Sigorszky
_Sigorszky 2017. 04. 05. 19:54
#25
Szerintem ebben a formában hüleség, láthatóan gumicsont, a népszerűségre hajtanak. Mondanák inkább, h OV ne lehessen holnaptól minielnök. Az tiszta beszéd, támogatnám.Qrvajó ez a zavarosban halászás minden oldalon...
Törölt felhasználó 2017. 04. 05. 19:54
Előzmény: #22  goapsy1
#24
aks a jamie és a csodalámpa ))
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2017. 04. 05. 19:51
Előzmény: #22  goapsy1
#23
De vicces vagy :)Ennyi volt a kijelentésem kb.: "Sok ember megnyugodna..."Ez elég sanszos. A többi meg feltételezés volt, hogy TALÁN. Amúgy én is "leszóltam" az ötletet, szóval akkor ki miben hisz? :)
goapsy1
goapsy1 2017. 04. 05. 19:47
Előzmény: #20  upgrayeddAKS
#22
persze, hogyne:)hiszel még a fogtündérben is? :P
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2017. 04. 05. 19:46
Előzmény: #19  Törölt felhasználó
#21
Nem, az OGY választásokra.De hamár homár: az sem volna utolsó, hogy ne lehessen bárkiből OGY képviselő, aki választhat. Valami "pályaalkalmassági" kellene, és nem csak az OGY-ben, hanem a bíróságokon, rendőrségen, stb. is. Rendszeres pszichológiai kiértékelés és jelentés, stb. Ha jól tudom, az FBI-nál van is ilyen. Rengeteg dolgot kellene tesztelni a VIP-k esetében, mert nagyon nem mindegy, hogy miféle kretének kerülnek az ország házába... (és egyéb helyekre).
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2017. 04. 05. 19:42
Előzmény: #13  goapsy1
#20
Lássuk be: talán lenne valami placebo hatása egy ilyen szabálynak, már ha bevezetnék egyáltalán :)Sok ember megnyugodna, aztán amikor kijátsszák, akkor rájönne, hogy a leegyszerűsítő szabályozásnak sincs sok értelme. Talán szofisztikáltabban, árnyaltabban gondolkodnának legközelebb a szavazók... talán :)
Törölt felhasználó 2017. 04. 05. 19:39
Előzmény: #18  upgrayeddAKS
#19
csak nem semjénre céloztál? ő a helyettes!! sic
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2017. 04. 05. 19:37
#18
100-as IQ alatt ne lehessen szavazni - na az némiképp jobbulást hozna a beteg Mo. állapotában, de átütő siker az sem lenne. Ez a 8 éves bigyó a Kalmopyrin. :) (Nota bene: jobb lenne a 100 helyett magasabb értéket bevezetni, de ha 1x a 100 be van vezetve, onnan lehetne emelgetni... sőt, akár a 85 v. 90 is lehetne az induló érték, azt sokan elfogadnák...) :)
gyula1971
gyula1971 2017. 04. 05. 19:32
Előzmény: #15  zepi
#17
Hát nehogy az legyen,hogy Orbán jövőre újból nyerjen. A kutatók erre tippelnek.
bigyula 2017. 04. 05. 19:32
Előzmény: #15  zepi
#16
Pont, hogy nem ugyanaz! Az oroszoknál az a szabály, hogy egymás után kétszer lehet valaki. Aztán más, majd megint jöhet az első. A Momentum javaslata arról szól, hogy ha valakit kétszer megválasztott az Országgyűlés, akkor soha többet ne lehessen sem jelölni, sem megválasztani. Ez egyébként nem csak Orbánra vonatkozna, hanem Gyurcsányra is. Egyébként Orbán már harmadszor miniszterelnök...
zepi
zepi 2017. 04. 05. 19:24
Előzmény: törölt hozzászólás
#15
Nincs értelme ennek a 8 éves javaslatnak.Putyin-Medvegyev mintára minden maradna a régiben .Áder "betegsége" miatt a parlament simán megválasztaná Orbánt , 2018-ban meg a fideszes többség rábólintana Lázárra .
atikasz 2017. 04. 05. 19:22
Előzmény: #12  atikasz
#14
rosszul néztem csak 4 és félig volt,szal + 1 év még a 2 félre:)
goapsy1
goapsy1 2017. 04. 05. 19:21
Előzmény: #9  goapsy1
#13
Ja igen, vagy megtesz egy bábot miniszterelnöknek, mint pl Pénztáros Lőrinc, ahogy a kolléga javasolja itt alul, poénból:)Csak Orbánc meg is csinálná, komolyan. Strómannak is megtette, megtenné ugyanilyen stróman miniszterelnöknek is. Szóval ez ködszurkálás, a Momentumnak Orbán meg a bolsevik rendszere eltakarításával kell foglalkoznia, nem ilyen látszatmegoldásokkal.
atikasz 2017. 04. 05. 19:21
Előzmény: törölt hozzászólás
#12
Feri még csak 5 és fél évig volt,neki még 2,5enne lenne:)
exmnbs1 2017. 04. 05. 19:20
Előzmény: törölt hozzászólás
#11
A ceus? Szvsz simán hozhatja ugyanazt az eredményt.
Törölt felhasználó 2017. 04. 05. 19:18
Törölt hozzászólás
#10
goapsy1
goapsy1 2017. 04. 05. 19:18
#9
Nem látom értelmét. Ha valaki tényleg hasznos miniszterelnökként az országnak, miért ne lehetne miniszterelnök több cikluson át? Az olyan tolvaj diktátorokat pedig, mint amilyen Orbánc, egy ilyen módosítás nem hátráltatja semmiben. Maximum átül egy másik pozícióba, és átcsoportosítja oda a hatalmat, mint Erdogan haverja.
Törölt felhasználó 2017. 04. 05. 19:15
Előzmény: #5  kukutyinbenko
#8
nem megy át az nvi-n de ha igen akkor majd a fideszes kopaszok tesznek róla megint))
exmnbs1 2017. 04. 05. 19:14
Előzmény: #5  kukutyinbenko
#7
Mar tegnap éreztem hogy lesz Ceus aláírásgyűjtés))))Won-win szituáció a momentumnak
-pny 2017. 04. 05. 19:14
Törölt hozzászólás
#6
kukutyinbenko 2017. 04. 05. 19:12
#5
Ez mekkora ötlet! Kíváncsian várom erről miért nem lehet majd népszavazni és ha igen, miért nem.
penztaros_lorinc
penztaros_lorinc 2017. 04. 05. 19:10
Előzmény: #1  Portfolio
#4
Ez olyan izgalmas! Ez azt jelenti, hogy én lehetek a következő Miniszterelnök?
exmnbs1 2017. 04. 05. 19:08
Előzmény: #2  Törölt felhasználó
#3
Yess bizony.Roosevelt 4-szer volt, utana 6 évre hoztak a hasonló tv-t az USA-ban kb 1951-Ben.
Törölt felhasználó 2017. 04. 05. 19:03
Előzmény: #1  portfolio
#2
yes!!!!

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek