Topiknyitó: profdenes 2017. 04. 01. 00:25

Nemzeti oldali fórum /műsor-, könyv-, írás-, cikkajánló/ (A magukat (nép)nemzetinek tartók topikja)  

Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
profdenes 2017. 06. 02. 15:50
Törölt hozzászólás
#5400
Hegyesi2
Hegyesi2 2017. 06. 02. 12:56
Előzmény: törölt hozzászólás
#5399
DAX elképesztő! csak madártávlatból figyelem. : link
Phylaxa 2017. 06. 02. 11:15
Előzmény: #5396  szivacs
#5398
".....de a muszlimok másik része sosem akart beilleszkedni, mert a hitükön kívül semmijük nincs, az adja az identitásukat” – így Roger Scruton." De szar olvasni a saját gondolatomat. Maximálisan egyetértek ebben Sir Scruton-al és sajnálom, hogy így van.
bluefrog
bluefrog 2017. 06. 02. 11:06
Előzmény: törölt hozzászólás
#5397
csak azt nem értem, ha ki vannak tiltva akkor, h irkálnak ide? a modi ezt is elintézte? mellesleg a fórum szabályzatában benne, van h mindenkinek csak egy reg. neve lehet, mégis vannak akik kb. egy tucat névvel fórumoznak következmények nélkül.
szivacs
szivacs 2017. 06. 02. 11:05
#5396
"Üzenet a magyaroknak: „Önöknek legalább még van saját fővárosuk, sajnos mi már elveszítettük a miénket”" link
bluefrog
bluefrog 2017. 06. 02. 11:01
Előzmény: #5392  _Bekre_Pal_
#5395
a legkevésbé vagyok a komád. a lekezelő megszólítást tartogasd az alkalmazottaidnak, ha eltűrik. no persze, csak ha vannak egyáltalán, és nem kitaláció az egész amit itt írogatsz erről... mindenesetre engem rohadtul elgondolkoztat, h állítólag jól menő vállalkozásod van, rohadt sokat dolgoztok, mégis a nap 24 órájában itt lógsz a fórumon.ui.: mellesleg javaslom elolvasni a topik címét, és elgondolkozni rajta, h mi keresni valód van itt a kötözködésen kívül...
bluefrog
bluefrog 2017. 06. 02. 10:53
Előzmény: törölt hozzászólás
#5394
"Nos, természetesen ott lehettem volna a másik oldalon, vagy egyike lehettem volna azoknak, akiket elvisznek. De nincs értelme annak, hogy miért ne lettem volna ott, mert ez – nos, tulajdonképpen vicces módon – olyan, mint a pénzpiacokon. Ha én nem vagyok ott, akkor természetesen én nem csinálom meg, de mindenképpen elviszi helyettem valaki más. És akár ott voltam, akár nem, csak egy szemlélődő voltam, a vagyont tőlem függetlenül elvették. Ezért nem volt semmi szerepem abban, hogy azt a vagyont elvették. Ezért aztán nincs bűntudatom." vagyis bármilyen diktatúrában elkövetett bűnért csak néhány legfelső szinten lévő vezető volna felelős? emberek haláláért, megnyomorításáért csak néhány ember felelős? akik bármilyen előnyszerzésből és/vagy meggyőződésből végrehajtói voltak a terrornak, azok nem felelősek, mert vki úgyis megtette volna, ha ők személy szerint nem? vérlázító...
profdenes 2017. 06. 02. 10:48
Törölt hozzászólás
#5393
_Bekre_Pal_
_Bekre_Pal_ 2017. 06. 02. 10:43
Előzmény: #5390  bluefrog
#5392
negatív egyelőre én nem lettem itt elviselve, komám. kitiltott a portás, csak bugos a rendszer. úgyhogy ez a megállapítás rövid terjedelme ellenére egész komoly állatorvosi ló, egyszerre tartalmaz tévedést és hamis kijelentést
Hegyesi2
Hegyesi2 2017. 06. 02. 10:40
Előzmény: #5356  Juvefan
#5391
bluefrog
bluefrog 2017. 06. 02. 10:39
Előzmény: törölt hozzászólás
#5390
igazi "liberálisok". nem tudják elviselni, ha vki másképp gondolkodik a nagyvilág eseményeiről.
Hegyesi2
Hegyesi2 2017. 06. 02. 10:26
#5389
"Egy hónap múlva ismét itt vagyok és németeket nyírok ki" : link
Hegyesi2
Hegyesi2 2017. 06. 02. 09:10
Előzmény: törölt hozzászólás
#5388
"Egyfolytában hazudik a miniszterelnök úr" És ha nem ő nyilatkozik,azzal mi van? : link
_Bekre_Pal_
_Bekre_Pal_ 2017. 06. 02. 08:44
Előzmény: törölt hozzászólás
#5387
Őrjöng a halál. További szép napot.
andare 2017. 06. 02. 08:42
Törölt hozzászólás
#5386
Törölt felhasználó 2017. 06. 02. 06:08
Törölt hozzászólás
#5385
andare 2017. 06. 01. 19:31
Törölt hozzászólás
#5384
Hegyesi2
Hegyesi2 2017. 06. 01. 17:42
Előzmény: #5363  Törölt felhasználó
#5383
A választék ugyanaz! : link
profdenes 2017. 06. 01. 16:53
Törölt hozzászólás
#5382
Hegyesi2
Hegyesi2 2017. 06. 01. 16:52
Előzmény: törölt hozzászólás
#5381
Átvettük a franciáktól! :) link
_Bekre_Pal_
_Bekre_Pal_ 2017. 06. 01. 16:37
Előzmény: törölt hozzászólás
#5380
bosszantó, mi?
profdenes 2017. 06. 01. 16:05
Törölt hozzászólás
#5379
andare 2017. 06. 01. 16:00
Törölt hozzászólás
#5378
profdenes 2017. 06. 01. 15:49
Törölt hozzászólás
#5377
Hegyesi2
Hegyesi2 2017. 06. 01. 15:39
#5376
Alilou3 2017. 06. 01. 15:06
Előzmény: #5374  Alilou3
#5375
Alilou3 2017. 06. 01. 15:05
#5374
Három év alatt 3000-3500 új magyar buszt vesznek magyar közlekedési cégek, vizionálta egy éve Varga Mihály gazdasági miniszter a nemzeti buszstratégia beharangozásakor. Megnéztünk, mire mentünk egy év alatt. Bemutatták, hogyan lesz nemzeti buszgyártásÉvente 1200 buszt cserélünk le majd magyar buszra, ehhez van gyártó is, és finanszírozási háttér is, legalábbis a cselekvési program szerint.TovábbA háromból eltelt egy év, a magyar cégek ezalatt a tervezett ezer-ezerkétszáz helyett mintegy 150 buszt tudtak legyártani, és körülbelül 240 darab buszt tudtak eladni (ebből 90 darab korábban gyártott busz volt). Az már biztos tehát, hogy a beígért számok nem tarthatók, és még mindig rengeteg a bizonytalanság. Nem írhatjuk tehát, hogy a gazdaság vezérhajójának szánt buszgyártási stratégia elsüllyedt, de azt igen, hogy egyelőre csak bukdácsol a habokon. Vesznek mindent, de új magyar buszt aligMegrendelés nélkül nincs buszgyártás. Vízió természetesen még mindig van, csak kissé szerényebb lett az egy évvel ezelőttihez képest. Varga Mihály a Magyar Időknek a napokban úgy nyilatkozott, hogy a következő két és fél évben összesen 1849 darab új magyar buszt vehetnek a Volán-társaságok. Ez közel fele az eredetileg tervezett 3000-3500-nak – legalább fél évvel hosszabb időtartamra –, feltéve, ha teljesül a megrendelés.
Phylaxa 2017. 06. 01. 15:01
Előzmény: #5371  Hegyesi2
#5373
Nyilván Jucker tudja, hogy ezzel még többet veszítenének. Nem ezért építetták ekkorára. :)
Phylaxa 2017. 06. 01. 14:59
Előzmény: #5369  Vazsmegyei
#5372
A valóság az, hogy kiesik az EU költségvetés 15%-a és nem akarják pótolni érthetően. Ezzel biztosan nem érnek el semmit. Valami okosabbat kellene kitalálniuk ennél. :)
Hegyesi2
Hegyesi2 2017. 06. 01. 14:58
Előzmény: #5368  Alilou3
#5371
Szerencsére még Juncker sem ért egyet vele! És ha valakinek elmentek otthonról! :link
Vazsmegyei 2017. 06. 01. 14:54
Előzmény: #5366  ts3
#5370
GSoros-Iskola a határon? Itt az újabb adalék az gazmondó alapítvány milliomosról! link
Vazsmegyei 2017. 06. 01. 14:49
Előzmény: #5368  Alilou3
#5369
2020 után ki mondja meg mi lesz a JOGÁLLAMISÁG kritériuma? A német kormány előénekel!
Alilou3 2017. 06. 01. 14:39
#5368
A német kormány szerint meg kellene fontolni, hogy a kohéziós alapok megőrzését 2020 után a jogállamiság alapelveinek betartásához kössék – írja a Bruxinfo.A május 11-i keltezésű dokumentum – ami a lap birtokába került – számottevő változtatásokat sugall és javasol az EU-n belüli gazdasági, társadalmi és földrajzi különbségek kiegyenlítésére hivatott politikában, és már a következő többéves pénzügyi keretről szóló vita kezdetét jelzi. link
Vazsmegyei 2017. 06. 01. 14:08
Előzmény: #5363  Törölt felhasználó
#5367
Nem keverem! Te az áthelyezésről akarsz eredményt, én meg azért szólok, hogy áthelyezésre se kelljen kvótát meghatározni abból a tömegből, amelynek leginkább Európán kívül van a helye!
ts3 2017. 06. 01. 13:49
#5366
Soros:„megtanultam, hogy a demokráciát nem lehet külföldről szállítani. Azt a népnek magának kell kivívnia és megvédenie. Csodálom a magyarok bátorságát, amivel szembeszállnak Orbán maffiaállamának szemfényvesztésével és korrupciójával. És reményt ad az európai intézmények energikus válasza a Lengyelországból és Magyarországról érkező kihívásokra.”
hatosa 2017. 06. 01. 12:08
Törölt hozzászólás
#5365
Alilou3 2017. 06. 01. 11:56
#5364
Soros: Büszke alapítója vagyok a Közép-európai Egyetemnek Csodálom a bátorságot, amivel a magyar emberek ellenállnak a maffia állam megtévesztésének és korrupciójának, amit az Orbán-rezsim fölépített – mondta. A cikk folyamatosan frissül. „Orbán Viktor egy kettőnk közötti személyes konfliktusként próbálta beállítani a saját belpolitikáját, és engem tett a kérlelhetetlen propaganda kampányának a célpontjává” – mondta Soros György Brüsszelben csütörtök délelőtt. A Nyitott Társadalomért Alapítvány alapítója és elnöke az Európai Bizottság minden évben megrendezett gazdasági fórumán tartott beszédet az Európai Unió reformjáról. Ennek keretében dicsérte azokat az alulról jövő kezdeményezéseket, amelyek segíthetnek visszaállítani az Európai Unióba vetett bizalmat a kontinensen. A németországi Pulse Europe-ot, a nagy-britanniai „Best for Britaint”, a lengyel kormánypárttal szembeni ellenállást, és végül a Fidesszel szembeni társadalmi megmozdulásokat említette. „Ez az ellenállás biztosan legalább annyira meglepte Orbán Viktort, mint engem – mondta, és rátért az ellene irányuló kampányra. – Orbán a magyar szuverenitás védelmezőjének szerepét osztotta magára, rám pedig egy kétes hírű valutaspekulánsét, aki arra használja a pénzét, hogy elárassza Európát – és különösen a szülőhazáját, Magyarországot – illegális bevándorlókkal, egy ködös és gonosz összeesküvés részeként. link Ez nem 888
Törölt felhasználó 2017. 06. 01. 11:41
Előzmény: #5358  Vazsmegyei
#5363
"Itt vannak a határainknál azok továbbra is, akikről NEM AKARSZ tudomást venni!" Azt hiszem nem sikerült még mindig megértened, hogy az áthelyezés nem a határon lévő migránsokról szól. Ha valahol olvastál ilyet, megtennéd hogy belinkeled? Szívesen elolvasnám én is. Ha nem tudsz ilyenről, akkor ne keverd össze a két dolgot.
Vazsmegyei 2017. 06. 01. 11:32
Előzmény: #5361  Juvefan
#5362
Megyek is az újabb eligazításra, hogy megbeszéljem mennyre hatott rád az előző eligazítás! Azt lehetne csak elcsalni, amit csalásra adnak, hogy lebuktathassák a csalókat!??
Juvefan
Juvefan 2017. 06. 01. 11:15
Előzmény: #5360  Vazsmegyei
#5361
látom eligazításon voltál ezért tartott majd 1 órát reagálni, ami nem más mint csúsztatás, további szép napot, és további sok sikert az EU pénzek elcsalásában :))
Vazsmegyei 2017. 06. 01. 11:12
Előzmény: #5356  Juvefan
#5360
Nincs szükségem a dicséretedre! Normális kritikádat biztos figyelembe veszem! Az EU pénzek elcsalásában, aki megállapította, hogy Magyarország élen jár, az éppen az UNIO, OLAF nevezetü hivatala! Aki azt vizsgálja, hogy ki mennyit csal, arra az intézményre nincs szükség! A csalás, lopás megakadályozását kellene végeznie!!! Az UNIO tudta legjobban kinek lehet csalni, lopni, mert azoknak juttatták a rájuk bízott eurókat, akikkel erről egyeztettek!
Hegyesi2
Hegyesi2 2017. 06. 01. 11:01
#5359
Vazsmegyei 2017. 06. 01. 11:01
Előzmény: #5355  Törölt felhasználó
#5358
Olvastam mindent amit válaszoltál! Amiért nem érdemes nekem a vitát? folytatni, az az, hogy csupa megoldatlan megoldhatatlan gondolattal jössz! Jól tudom,hogy nem én keverem a fogalmakat és nem én akarok migránsból menekültet fabrikálni! Nem tartom támogathatónak az egész UNIOs politikát, amelyet néhány UNIOs vezető folyamatosan mantráz, mert az az UNIO már arra sem képes, hogy 3 hónap alatt megoldjon európai problémát! Tudják ezt! Az idővel játszanak, nem a problémát akarják megoldani! A példád is egy erőltetett egyedi probléma nem ad megoldást!Talán, ha minden magányos szír kap európai feleséget? Itt vannak a határainknál azok továbbra is, akikről NEM AKARSZ tudomást venni! Azért nem tudsz migránsokkal találkozni Magyarországon, mert az egyetlen megoldást a regisztrálást és Európa határ védelmét van egy kormány, amely normálisan kezeli. Bármennyire nem tetszik a meggyőződésednek!
Hegyesi2
Hegyesi2 2017. 06. 01. 10:43
#5357
link :)
Juvefan
Juvefan 2017. 06. 01. 10:17
Előzmény: #5350  Vazsmegyei
#5356
Gondolom erre is büszke vagy : 10:10 | Itt a jelentés: Magyarország élen jár az EU-pénzek elcsalásában
Törölt felhasználó 2017. 06. 01. 05:20
Előzmény: #5354  Vazsmegyei
#5355
"Sem te sem én nem tudjuk kik a valódi menekültek!" Nem is neked, vagy nekem kell eldönteni. Ha a kormány sem tudja eldönteni, akkor valami nagyon nagy gond van. "Hiába az erkölcsi kiállásod értük, átlépnek rajtad, mert nem tudni meddig akarnak menekülni!" És ezen csodálkozol? Csak tükörbe kellene nézni hogy meglásd az okát. Írok rögtön egy példát. Magyar feleség , szír férj (A férj Magyarországon tanult, jól beszél magyarul). A háború elején természetesnek látszott, hogy a feleség szüleihez "menekülnek". A feleség, aki magyar, közölte hogy amint lehet mennének másik országba, mert ők még elviselik ezt a "migránsozást" ami itt folyik, de a gyerekek nem. "Nem érdekel a kohéziós alapod sem, ha emberek megvásárlását, adhoc kiárusítását végzik a jóváhagyásoddal, 6000 kemény euróért!" Pedig Te kérdeztél a kohéziós alapról (borsodi térség segítése). A válasz pedig nem érdekel? A 600 eurót az ország kapja "költségtérítésként", A "kiárusítás" az a letelepedési kötvény, mert ők nem "segítségként" kapják meg a letelepedést. Ők nem menekülnek semmi elöl(max. a rendőrség/bíróság). Érdekes hogy mi hangoztatjuk hogy nekünk senki ne mondja meg ki jöhet az országba (nem is akarják, mert mi döntünk hogy menekült vagy migráns) közben a letelepedési kötvényt azzal áruljuk, hogy korlátlan belépés az uniós országokba. "Akinek segítségre van szüksége az elkésett, még mielőtt Magyarország határához érkezett volna! Itt már egyszerű migránsokká változtatták őket, menekült státussal! " Ugye most sem olvastad azt, amiről írsz? Jelenleg főleg olasz menekülttáborokban vannak. Semmilyen módon nem értek a határhoz. Ezért hívják "áthelyezésnek". Olyan pedig hogy migráns, menekült státusszal NEM LÉTEZIK. Vagy migráns, vagy menekült.
Vazsmegyei 2017. 06. 01. 01:33
Előzmény: #5353  Törölt felhasználó
#5354
Sem te sem én nem tudjuk kik a valódi menekültek! Nem voltunk ott amikor szétbombázták házukat , hazájukat. Nem együtt menekültünk több ezer kilométeren át velük!Érdekesek a menekültjeid, mert nem rád kíváncsiak!Hiába az erkölcsi kiállásod értük, átlépnek rajtad, mert nem tudni meddig akarnak menekülni! Ki segített nekik, amikor szétbombázták az életüket! Kik voltak akinek ez volt a feladatuk? Milyen gazdasági megfontolásból történt? Miért nem érdekel, hogy kik üldözik őket országhatárokon át? Nekem te ne papolj erkölcsi kötelességről! Sem erkölcsöt, sem gazdasági szükségszerűséget nem tudsz megindokolni, nem tudsz felmutatni a szájkaratén kívül! Nem érdekel a kohéziós alapod sem, ha emberek megvásárlását, adhoc kiárusítását végzik a jóváhagyásoddal, 6000 kemény euróért! Ki az erkölcsi felelős az ilyen megoldásokért!? Tele van a világ "jobbhelyekkel", találd meg és támogassad a "menekültjeidet" oda, ne csak erkölcsi alapon! Akinek segítségre van szüksége az elkésett, még mielőtt Magyarország határához érkezett volna! Itt már egyszerű migránsokká változtatták őket, menekült státussal! Tehetnél a háború ellen, hogy büntethetők legyenek, akik menekülésre kényszerítik az ártatlan civileket!
Törölt felhasználó 2017. 05. 31. 23:31
Előzmény: #5342  Vazsmegyei
#5353
"Ilyen "üzletet" (6000 eurót egy személyért?)az erkölcs nem ismer," A Te erkölcsöd szerint a valódi menekülteknek nem kell segíteni? (Tudod, akik a háború elől menekültek). "Nem zavarja a gazdasági tudásodat, hogy ez szembe megy minden gazdasági elmélettel?" A menekültek segítése nem "gazdasági ügy". Jobb helyeken erkölcsi kötelesség. (Tudom nálad nem). "Miért nem a borsodi térségnek ajánlanak fel fejenként 6000!!!" A kohéziós alapról gondolom még nem hallottál. Érdemes lenne utánaolvasnod.
Vazsmegyei 2017. 05. 31. 23:13
Előzmény: #5351  Vazsmegyei
#5352
És Cseh Tamás sem feledkezett meg róla! link
Vazsmegyei 2017. 05. 31. 23:07
Előzmény: #5350  Vazsmegyei
#5351
Vitézek,mi lehet e széles föld felett az szebb dolog a végeknél? link
Vazsmegyei 2017. 05. 31. 23:03
#5350
Majdnem kimaradt Balassi Bálint, nekem kedves élete és poétikája! link Balassi Bálint (1554-1594)1554. október 20-án született Zólyom várában, Balassi János és Sulyok Anna elsőszülött gyermekeként.Később egy öccse, Ferenc és két húga, Anna és Mária született még. Apja felső bányavidéki várkapitány, dúsgazdag báró, az ország egyik leggazdagabb és Lipót császár uralkodása alatt egyik legbefolyásosabb embere. Bálint neveltetését 1564-től Bornemisza Péter irányítja. 1565 őszétől Nürnbergben végzi alsóbb fokú iskoláit. Valószínűleg megfordul több külföldi egyetemen, vélhetően Padovában is.1569. október 12-én a pozsonyi országgyűlésen apját és annak sógorát, Dobó Istvánt - hamis vádak alapján - Miksa császár elfogatja. A család a lengyelországi birtokaira menekül, ahová a fogságból megszökő apa a következő évben követi őket. 1572-ben Bécsben a császár kegyeibe fogadja a Balassikat, János udvari főajtónálló, Bálint pohárnok. Részt vesznek Rudolf trónörökös pozsonyi koronázásakor. 1573 első felében meghal Sulyok Mária. Ez év nyarán, az udvari szolgálat leteltével Bálint bevonul az Erdély ellen szervezett hadjárat egyik lovas csapattestéhez; megsebesül, fogságba esik. Az előkelő származású hadifogoly Báthori István fejedelem pártfogását élvezi, aki megtagadja a szultán kiadatási kérelmét. 1576-ban követi a fejedelmet Lengyelországba.1577-ben, mire hazatért Magyarországra, meghalt az apja. Ettől fogva ő próbált megküzdeni a család ellenségeivel és zavaros birtokügyeivel, de csak tetézte a bajokat. Hiába volt művelt udvari ember, hiába tudott a magyar mellett még nyolc nyelven, hiába fűtötte becsvágy, hiába instanciázott Bécsben várkapitányságért, főispánságért, zabolátlan természetével, duhajkodó életmódjával, önkényeskedő fellépéseivel sorra mindenkit maga ellen fordított. Még ravasz nagybátyjával és egyben gyámjával, Balassi Andrással is pereskedésbe bonyolódott.1579-től 1582-ig hadnagyként szolgált az egri végvárban, de végül innen is elbocsátották, mert lovaskatonáival ideje nagyrészében liptói nemesurak, zólyomi és selmecbányai polgárok ellen vonult ki bosszúálló rajtaütésekre.1578-ban megismerkedett Losonczi Annával, az egyik legnagyobb felvidéki birtokvagyon tulajdonosával, az osztrák származású Ungnád Kristóf, egri várkapitány, majd horvát bán feleségével, és végzetes nagy szerelembe esett vele. Júlia néven Losonczi Anna lett legszebb szerelmes verseinek ihletője. A hat évig tartó szenvedélyes, zaklatott kapcsolatnak, amely sokáig kibírta a csapodár férfi szüntelen hűtlenkedését is, az vetett véget, hogy 1584-ben Balassi hozományszerző nősülésre szánta el magát. 1584. december 25-én katonáival elfoglalta Sárospatak várát, és feleségül vette unokatestvérét, özvegy Várdai Mihályné Dobó Krisztinát. Ez a vállalkozás is balul ütött ki: az erőszakos várfoglalás miatt felségsértési perbe fogták, a házasságot pedig vérfertőzés címén megtámadták. Nemsokára felesége is elárulta és elhagyta. A házasságot 1587-ben a pápa érvénytelenítette, és Balassi végül csak azért úszta meg az ellene indított pereket, mert már nemigen volt mit elkobozni tőle. Közben ugyanis szorult helyzetében minden maradék vagyonát elkótyavetyélte nagybátyjának.1587-ben meghalt Losonczi Anna férje, s az időközben az evangélikus hitről katolikusra áttért költő 1588 februárjában Pozsonyban találkozott a megözvegyült Losonczi Annával, s a kapcsolat felújításában reménykedett. Balassi volt szerelmét kezdte ismét ostromolni, de a büszke asszony elutasította. 1589-ben reményvesztetten elbujdosott Lengyelországba. Katonáskodni készült, de Wesselényi Ferenc dembnói várában újabb szerelem ejtette rabul. Ez ihlette a Célia-verseket. Egy ideig a Kelet-tenger partján a braunsbergi jezsuita kollégiumban tartózkodott, és itt olasz humanisták műveit tanulmányozta.1591-ben megint hazatért, és bor- meg lókereskedéssel próbálkozott. Közben művelt főurak körében olyan társaságra lelt, amely már felismerte és méltányolni tudta költői tehetségét. Mikor 1593-ban kitört a tizenötéves török háború, Balassit magával ragadta vitézkedő szenvedélye, és belevetette magát a harcokba.1594. május 19-én ágyúlövés érte Esztergom ostrománál, és május 30-án belehalt sebeibe.Negyven évet élt mindössze, de ezalatt egyik végletből a másikba vitte sorsa. Volt gazdag főúr és üldözött bujdosó, művelt humanista és garázda kalandor, szerelmes költő és duhaj nőcsábász, hős végvári vitéz és alkudozó lókereskedő. Személyisége és életpályája sűrítve foglalta magába, költészete pedig összegző és maradandó érvénnyel fejezte ki a magyar reneszánsz fénykorának jellegzetességeit és ellentmondásait. A tanítvány és barát Rimay János 1569-ban kelt sírversében (Epicédium a Balassi fivérek, Bálint és Ferenc halálára) a következő szavakat adta a haldokló Balassi szájába: „Mit mondhatok? Éltem, / Hol bátran, hol féltem / Kedvvel, búval, panaszval, / Hol méltó vádlásban, / Több rágalmazásban, / Mert egész föld foly azzal. / Vétkemben rettegtem, / Jómban örvendeztem / S vigadtam az igazzal.”
signal2
signal2 2017. 05. 31. 13:13
Előzmény: #5346  kukutyinbenko
#5349
"2,2 milliárdra – de így is sikerült kihozni 410 " 18,6%-os árbevétel-arányos nyereség. Extraprofit csak a kivételezetteknek megengedett.
signal2
signal2 2017. 05. 31. 12:56
#5348
Nos, nem unják még... Ma a Ripost kesereg azon, hogy Botka a felesége tulajdonában lévő autót nem teszi bele a vagyonnyilatkozatában. link Korrekten nagyjából akkor járnának el, ha minden vagyonnyilatkozatra kötelezett esetében utánanéznének, hogy mint üzembentartó, de nem tulajdonos ki nem tüntette fel a kocsiját a vagyonnyilatkozatban.
Hegyesi2
Hegyesi2 2017. 05. 31. 11:35
#5347
kukutyinbenko 2017. 05. 31. 11:20
Előzmény: #5345  kukutyinbenko
#5346
Mindeközben a nemzet apujának is jól ment tavaly. link "A Dolomit Kft árbevétele tavaly a harmadával csökkent, 3,2 milliárdról 2,2 milliárdra – de így is sikerült kihozni 410 millió forint adózott nyereséget, illetve 19 százalékos profitrátát. Ehhez az eredménytartalék terhére csaptak hozzá még 90 milliót, így jöhetett össze a félmilliárdos osztalékfizetés. A cégben egyébként így is benne maradt majdnem egymilliárd forint. ... A Gánt Kő és Tőzeg száz százalékban Orbán-tulajdon, és jelentősen, 313 millióról 413 millió forintra növelte árbevételét. 255 millió forint adózott nyereséget ért el viszont, ami szédületes, 61 százalékos nyereséghányadot jelent. Ennél is szédületesebb, hogy idén év végéig 730 milliós osztalékot vesznek ki a cégből, valószínűleg szintén az eredménytartalék terhére." A gonosz energia multik 8%-os garantált nyereséghányada valóban felháborító volt, de nem arról volt szó hogy az pofátlanul sok?
kukutyinbenko 2017. 05. 31. 11:01
#5345
" Nem lett sem kisebb, sem olcsóbb a magyar közigazgatás, 900 milliárd forinttal többet költünk rá és 90 ezren többen dolgoznak benne, mint 2010-ben. A költségeken nem látszik az államreform. ...Nem csak nem lett kisebb, de értelemszerűen olcsóbb sem az állam, még akkor sem, ha az államosított egészségügyi és oktatási alkalmazottakat nem vesszük figyelembe. A kormányzat és a törvényhozás működésére 1321,1 milliárd forintot költött az akkori kormány az adófizetők pénzéből. 2018-ban az államháztartás "általános közösségi szolgáltatásokra" 2238,9 milliárd forintot fordított - vagyis 900 milliárd forinttal nőtt a költés, miközben az infláció alig 14,7 százalék volt. Még jelentősebb a növekedés, ha az állami működési kiadások teljes mértékét, a rendőrségi és honvédelmi kiadásokat is nézzük, ez esetben a 2010-es 2071 milliárd forintról az éves kiadás 3480 milliárd forintra hízott." link Eddig is ebben voltunk a legrosszabbak a régióban, de még sikerült rontani. Ennyit a versenyképességi álmokról, az adóterhelés csökkentéséről. A sok éhes mamelukot etetni kell mindenáron, ők pedig meghálálják a gazdáiknak. De megy a csodálkozás a többi miért akar elmenni az országból.
Vazsmegyei 2017. 05. 31. 10:37
Előzmény: #5343  Phylaxa
#5344
Kösz Phyl! Nem neked kellene ezt megmagyarázni, Te tisztán látod! Az olyan oktalanul érvelőknek, mint akik helyett megtetted az észrevételedet, azoknak kellene már észérvekkel is előállnia! Nem kiállni egy emberkereskedő rendszer támogatásával. Emberkereskedők ennyivel ki is merül az érvelésük! Bűnös az aki nem kereskedik emberekkel?
Phylaxa 2017. 05. 31. 10:27
Előzmény: #5342  Vazsmegyei
#5343
Ez egy bagatell egyszeri összeg. Nagyságrendekkel többe kerül egy migráns és sok-sok ideig. Egyébként ők is tudják, ezért is mondták, hogy a támogatásokat csökkentik azoknak, akik nem fogadnak be. Ezt tartalmazza az a bizonyos sor, abban amit Hegyesi belinkelt.
Vazsmegyei 2017. 05. 31. 10:17
Előzmény: #5336  Törölt felhasználó
#5342
Ilyen "üzletet" (6000 eurót egy személyért?)az erkölcs nem ismer, csak a hazug politika! 6000 euró egy "befogadott" személyért? Nem zavarja a gazdasági tudásodat, hogy ez szembe megy minden gazdasági elmélettel? Miért nem a borsodi térségnek ajánlanak fel fejenként 6000!!! eurót az UNIOs fejesek? Nem akarsz erről sem gondolkodni?
Vazsmegyei 2017. 05. 31. 10:07
Előzmény: #5338  ts3
#5341
Halász Júlia ismeretlen tettes ellen feljelentést tett? Halász Júlia azt állította! Ez a lényeg: azt állította!! Akkor meg sem "rángatták", vagy a rángatást a mikrofonja, vagy a ceruzája okozta! Azt állít, amit akar Halász Júlia, ha annak valóságát is csak állítja!
Hegyesi2
Hegyesi2 2017. 05. 31. 09:30
Előzmény: #5339  Hegyesi2
#5340
Hegyesi2
Hegyesi2 2017. 05. 31. 09:08
#5339
Védett faj :link :)
ts3 2017. 05. 30. 21:35
Előzmény: törölt hozzászólás
#5338
"A Fidesznek csak a szája járt, nem pereltek rágalmazásért Feljelentéssel fenyegetőzött korábban a Fidesz újbudai szervezete, miután Halász Júlia, a 444 újságírója azt állította, hogy egy fideszes politikus megrángatta, és elvette a telefonját. A Fidesz végül mégsem indított eljárást. Május 4-én a 444.hu újságírója, Halász Júlia tudósított a Fidesz nemzeti konzultációs országjárásának budapesti állomásáról, a XI. kerületi Budai Ciszterci Szent Imre Gimnáziumban zajló eseményről. Ott állítása szerint egy fideszes politikus, Szabó László őt megrángatta, és a telefonját elvette. Az eset után egy nappal a Fidesz Sajtóosztálya közleményt adott ki, amiben azt írják: „A 444.hu munkatársának állításai alaptalanok, és ezt a jelenlévők mellett a biztonsági kamerák felvételei is igazolják majd. Az újbudai Fidesz rágalmazás miatt feljelentést tesz.”A rágalmazás egy olyan, úgynevezett magánvádas bűncselekmény, amit csak a sértett kezdeményezhet. A feljelentésben elő kell adni, hogy a feljelentő ki ellen, milyen cselekmény miatt és milyen bizonyítékok alapján kéri a büntetőeljárás lefolytatását, és a feljelentését az illetékes bíróságnak kell benyújtania. A Fidesz Sajtóirodánál többször is érdeklődtünk, hogy végül megtették-e a feljelentést, de nem válaszoltak. Kedden megkérdeztük a Fővárosi Törvényszéket, hogy a budapesti bíróságokon történt-e bejelentés rágalmazási ügyben Halász Júlia ellen, de azt mondták, hogy „az adott ügyben bírósági eljárás nincs folyamatban”. Halász Júlia viszont az eset után pár nappal feljelentést tett, így a Budapesti Rendőr-főkapitányság információs rendszer vagy adat megsértése gyanúja miatt ismeretlen tettessel szemben indít nyomozást. Az Indexnek a BRFK sajtóosztálya annyit mondott kedden, hogy a nyomozás folyamatban van, gyanúsítotti kihallgatásra nem került sor." link
Hegyesi2
Hegyesi2 2017. 05. 30. 17:31
Előzmény: #5336  Törölt felhasználó
#5337
Törölt felhasználó 2017. 05. 30. 16:29
Előzmény: #5335  Hegyesi2
#5336
Nem csak a "fejlettebb régiók", hanem mindenki aki menekülteket fogad be. "A befogadó tagállamok minden egyes befogadott személy után 6 000 euróban részesülnek."
Hegyesi2
Hegyesi2 2017. 05. 30. 16:07
Előzmény: #5333  Hegyesi2
#5335
"a fejlettebb régiók olyan új kihívásokra is forrást kapjanak,mint amilyen a menekültek integrációja" Tehát egyértelműen a német stb fejlett "régiók" el fogják venni a fejletlenebb országoktól a források egy részét,hogy mennyit azt is ők fogják eldönteni!
ts3 2017. 05. 30. 15:44
Előzmény: #5333  Hegyesi2
#5334
"Forrásokat vonnának el a migránsok integrációjára." Ez már saját gondolat volt?
Hegyesi2
Hegyesi2 2017. 05. 30. 15:08
Előzmény: #5332  ts3
#5333
Amúgy itt egy sokkal átfogóbb : link Forrásokat vonnának el a migránsok integrációjára.
ts3 2017. 05. 30. 14:48
#5332
"Berlin a jogállamiság alapelveihez kötné az uniós források kiosztását A brüsszeli politika mindennapjait követő BruxInfo birtokába került egy dokumentum, ami szerint a német kormány szeretné elérni, hogy 2020 után az Európai Unió szigorúbban kezelje a kohéziós alapok költéseit. Ez az első olyan irat, amiben szerepel, hogy az alapokba legnagyobb arányban befizető Németország jogállami normák betartásához is kötné az utalásokat. A németek ezzel együtt továbbra is a kohéziós politika hívei és a támogatásokból elsősorban az elmaradottabb régiókat támogatnák. Berlin a feljegyzések szerint azért akarja egyébként felülvizsgálni a kiosztás rendszerét, mert "egyes régiók sokkal lassabban zárkóznak fel, mint azt korábban gondolták". A tervezet a jelenlegi feltételrendszer szigorításán túl konkrét politikai feltételekről is rendelkezik. Ezek egyike az, hogy az alapok megőrzésének vagy hozzáférhetőségének kérdését jogállami alapelvekhez kötik. A szövegben szerepel, hogy fenntartanák a hétéves kifizetési ciklusokat, viszont fejlettségi alapon differenciálnának az egyes tagállamokra és térségekre vonatkozó feltételek között. A Bruxinfo cikke elemzőkre hivatkozva megjegyzi, hogy "ennek aligha fognak örülni a kohéziós források hagyományos célú felhasználását előnyben részesítő közép- és kelet-európai tagállamok". Berlin mind a befizetések teljesítése, mind a pénzek felhasználásának határidejében szigorúbb elvárásokat léptetne életbe. A német kormánynak a dokumentum szerint nem tetszik az sem, hogy az Európai Bizottság alig használja a makrogazdasági feltételrendszert. Egy alkalommal volt erre példa, amikor 2012-ben Magyarország felé majdnem felfüggesztették a kohéziós kifizetéseket. Berlin keményítene a költségvetési szabályokat be nem tartó országokkal szemben. (Bruxinfo)" "Berlin a feljegyzések szerint azért akarja egyébként felülvizsgálni a kiosztás rendszerét, mert "egyes régiók sokkal lassabban zárkóznak fel, mint azt korábban gondolták". Ez egy 0 összegű játék, ha Magyarország lassabban tud felzárkózni, akkor lőrinc gyorsabban fog tudni felzárkózni. link
signal2
signal2 2017. 05. 30. 14:19
Előzmény: #5330  signal2
#5331
Bocs 14 alkalommal
signal2
signal2 2017. 05. 30. 14:19
Előzmény: #5329  Hegyesi2
#5330
Látod, így érdemes Bayer-t olvasni. A cigis esetben kigyulladt a repülőgép, amit nem tudtak eloltani, és kényszerleszállást kellett végrehajtani. 200 ember élete volt veszélyben. - Bayer interpretációjában sima cigizésért ítélték 9 évre A bécsinél pedig egy afgán 25 éves 15 alkalommal támadott meg hátulról nőket. 9 esetben el tudtak menekülni, öt esetben kapta el az áldozatot, és próbált intim részekhez nyúlni. tehát tapizott. - Bayer értelmezésében 14 rendbeli erőszak történt. Remélem, nem vagy olyan felületes, hogy az írásait úgy elfogadod, ahogy leírja. Kb. annyi igazság van bennük, mint ebben a két esetben.
Hegyesi2
Hegyesi2 2017. 05. 30. 13:59
#5329
Megnyugtató: link
signal2
signal2 2017. 05. 30. 10:52
Előzmény: #5327  elemes
#5328
origo meg per pill. 17-szer rugózik azon, hogy Botkának nincs benne a bevallásában a terepjárója, aminek ő az üzemben tartója. Az origo egyértelműen úgy fogalmaz, mintha ekkor be kellene tenni a vagyonnyilatkozatba, holott a tulajdonos a felesége. tehát elég egyértelműnek tűnik, hogy a feleség vagyonnyilatkozatába kell beírni. Lényeg, hogy az origo kedves azon olvasói, akik nem látnak át a szitán, ebből annyit jegyeznek meg, hogy Botka nem írja be a terepjárót a vagyonnyilatkozatba... ezt kell elmondani min 3-szor egy héten. link
elemes
elemes 2017. 05. 30. 09:58
Előzmény: #5325  signal2
#5327
Van az a pénz, amiért Szilárdnak korpásodik a haja.
elemes
elemes 2017. 05. 30. 09:57
Előzmény: törölt hozzászólás
#5326
Sok kicsi sokra megy, Orbán népszerűsége már a (facepalm) Botka alatt van.
signal2
signal2 2017. 05. 30. 08:31
#5325
Kétmilliárdos rezsiszilárd megont kamuzott egy ordas nagyot: link "lediktálta Soros György, hogy mit kell tenniük" Ez annyira szürreális, hogy mindjárt hozzátehetné: hófehérje fogja felügyelni a végrehajtást.
Vazsmegyei 2017. 05. 29. 22:44
#5324
És még mondja valaki, hogy Magyarországon az oktatástól félni kell? link
Törölt felhasználó 2017. 05. 29. 22:38
Előzmény: #5322  Phylaxa
#5323
" Tehát egy adott ország aki tőlük átvesz valakit, miután átvette, megvizsgálja, hogy ki az. Mi a neve, hány éves, miért kért menedékjogot. Tehát nem menekülteket vesznek át, azt majd ők vizsgálják ki, hogy menekült-e és ezután döntenek." Igen, én is így tudom. Lehet nem elég pontosan írtam. Tehát: befogadnunk csak menekülteket kell. "Ha elutasítják, akkor én elhiszem neked, hogy visszaszállítják Olaszországba, de egy fillért sem tennék rá." Én sem látok a jövőbe. A tervezett szerint így lenne. Ha Olaszország nem fogadja vissza őket, szerintem akkor marad az összes náluk, mert senki nem fog többet elvinni.
Phylaxa 2017. 05. 29. 22:19
Előzmény: #5320  Törölt felhasználó
#5322
Az olaszok a menedékkérőket táborokban tartják. Nem viszgálgatják és nem döntenek el semmit róluk. Tehát egy adott ország aki tőlük átvesz valakit, miután átvette, megvizsgálja, hogy ki az. Mi a neve, hány éves, miért kért menedékjogot. Tehát nem menekülteket vesznek át, azt majd ők vizsgálják ki, hogy menekült-e és ezután döntenek. Ha elutasítják, akkor én elhiszem neked, hogy visszaszállítják Olaszországba, de egy fillért sem tennék rá.Valójában megpróbálják hazatoloncolni, de mivel nem zárt táborokban vannak, ezért lelépnek és nem találják őket. Magyarország pont ezért "szörnyű" hely a különböző szervezetek szerint, mert nálunk nem tud eltűnni. :)
Vazsmegyei 2017. 05. 29. 22:10
Előzmény: törölt hozzászólás
#5321
Nahát ezzel az életérzéssel amit sugároznak a gigamegások, Magyarországon annyi esélyük van , mint amit nem lehet kimondani! A Hortobágyon fel sem tűnik egy ekkora embercsoport, még a túzokok sem ijednének meg ekkora felfordulástól! És ezek a munkában elfáradt harcos országvédők akarják megvédeni Európát? Magyarországot sem tudják megvédeni (igaz nem is akarják?), várják a sok "menekültmigránsokat", hogy uralkodhassanak felettük! De ebben is csalódni fognak, mert elvesznek a muszlim "tömegekben"! Mert bizisten a muszlimok is többen vannak már Magyarországon, és azok is imaszőnyegen képzelik a mindennapjaikat.
Törölt felhasználó 2017. 05. 29. 21:47
Előzmény: #5319  Phylaxa
#5320
"Onnan toloncolják haza, ahol nem fogadják őket?" Nem haza toloncolják. A menekülttáborba viszik vissza. "Ergo nem menekülteket érint," Csak menekülteket kell áthelyezni, és a befogadó ország dönti el hogy menekült vagy sem.
Phylaxa 2017. 05. 29. 21:18
Előzmény: #5318  Törölt felhasználó
#5319
1. Valóban visszavesz? Onnan toloncolják haza, ahol nem fogadják őket? Meddig bírná Olaszország? 2. Nem Olaszországban adják meg a menekültstátuszt, hanem azokban az országokban, ahova elviszik őket. Tehát addig legfeljebb menedékkérő mindenki. Ergo nem menekülteket érint, hanem menedékkérőket. Én legalábbis így tudom. Persze ebben a káoszban már megy mindenki amerre lát és persze beengedik. Franciaország, Svájc és Ausztria küzd velük és persze az olaszok.
Törölt felhasználó 2017. 05. 29. 20:57
Előzmény: #5316  Phylaxa
#5318
"Ha nem, akkor vagy sikerült hazaszállítaniuk, vagy maradt." A szerződés szerint a menekülttábor, ahonnan hozták, mindenkit visszavesz (becserél). Az áthelyezés csak menekülteket érintene, és csak már az Unió területén lévőket.
Törölt felhasználó 2017. 05. 29. 20:24
Törölt hozzászólás
#5317
Phylaxa 2017. 05. 29. 18:00
Előzmény: #5315  signal2
#5316
Igen. Pontosan ugyanarról a Dublini rendszerről, amely szerint vették át eddig azok az országok akik átvettek. Elvitték és otthon leellenőrizték, majd döntöttek, hogy menekültstátuszt adnak neki, vagy nem. Ha nem, akkor vagy sikerült hazaszállítaniuk, vagy maradt. Nem bonyolult, így csinálják. :)
signal2
signal2 2017. 05. 29. 17:35
Előzmény: #5314  Phylaxa
#5315
Még egyszer: a cikk a menekültek dubllini rendszer szerinti Magyarországra küldéséről szól.
Phylaxa 2017. 05. 29. 17:21
Előzmény: #5310  signal2
#5314
Az EU egyértelműen közölte, hogy aki elviszi, az fogja eldönteni, hogy menekült-e. Tehát hiába is harsognak menekültekről, addig nem az, amíg meg nem kapja a státuszt valakitől. Ez a helyzet. Tehát az EU határozta így meg a szétosztást és senki más. Nehéz elfogadni? Állítólag sokan megszavazták. Az igaz, hogy semmit sem teljesítettek belőle, de megszavazták. :)
Hegyesi2
Hegyesi2 2017. 05. 29. 17:19
Előzmény: #5310  signal2
#5313
99% migráns 1% menekült! /és elárulom neked nem a menekülteket,hanem az illegálisan bejutott migránsokat akarják szétosztani/
Hegyesi2
Hegyesi2 2017. 05. 29. 17:02
Előzmény: #5309  Hegyesi2
#5312
Vazsmegyei 2017. 05. 29. 17:00
Előzmény: törölt hozzászólás
#5311
Olasz bíróságnak semmi köze a magyar törvényekhez! Olaszország nem vétózott akkor, amikor Magyarországot a magyar törvényekkel beszavazta az UNIOba. Magukat mentegetik a más országokra mutogatással. Nem szegy erkölcsös szempont, nem beszélve az olasz törvényekről! Hogy miből jött le az olasz törvényekből az, hogy nem egyezik a dublini egyezséggel azt csak az tudja, aki tendenciózusan nem akar beszélni a saját felelősségéről.
signal2
signal2 2017. 05. 29. 16:56
Előzmény: #5308  Hegyesi2
#5310
Helyesen: egy menekültet sem. A cikkben ugyanis ez van. Úgy látom, Orbán elérte célját: jól összemosod a menekültet a migránssal. Nincs mit tenni.
Hegyesi2
Hegyesi2 2017. 05. 29. 16:56
Előzmény: #5308  Hegyesi2
#5309
Terroristákat mentegetnek: link
Hegyesi2
Hegyesi2 2017. 05. 29. 16:52
Előzmény: törölt hozzászólás
#5308
Nagyon helyes,ide ne küldjenek egy migrót sem.
Törölt felhasználó 2017. 05. 29. 15:55
Törölt hozzászólás
#5307
Vazsmegyei 2017. 05. 29. 11:18
Előzmény: #5305  signal2
#5306
Nekem tanulságos! Remélem te is elgondolkodtál a lehetséges jogi következmények megértésében. A kérdéseknél a válaszok sokkal egyértelműbbek! Ezt gondolom a "fidesz" is olvassa,mert van médiafigyelőjük nekik is és tanulhatnak egyes jogi vélemények megítélésében. A "fiataljogászok" mindig azt tehetik amivel megbízzák őket a magasabb rendű "idősjogászok" akik mindig is irányították a "tapasztalatlan" jelölteket! Nem mondanám, hogy jogász vagy ügyvéd családi generációk nem tudják értelmezni az új jogszabályokat. Az, hogy egy jogi rendszert kik és hogyan működtettek a fidesz "jogászok" megjelenése előtt is kérdéseket generálhat mindenkinél! Az eskü szövegéről, amit letesznek a jogvégzettek, az államapparátusban megjelenők, a választott képviselők arról nem esett teljes kiértékelés! Én tettem már ilyen esküt -nem államapparátusit- de nem látok különbséget egy választott képviselő és egy kinevezett államapparátusban letett eskü tartalmában. Politikai párt soha nem kéri a tagjaitól, hogy esküt tegyenek a politikai elkötelezettségükről, amikor belépnek egy országot irányítani akaró pártba! Meg is látszik, hogy milyen erkölcsi tartással rendelkeznek, ha saját karrierjüket teszik egy ilyen eskü elé! Vannak esküjüktől megfosztott (lemondatott?, lemondott) politikusok, akik akár háromszor is képesek letenni ugyanazt az esküt! Egyedi eseteknek nem mondhatók az ilyen esküt ismételgetők.
signal2
signal2 2017. 05. 29. 08:38
#5305
"A szétesés határán van a hazai kormányzati döntés-előkészítés" Selejtes jogszabályok, jogi műhibák, törekvő, dilettáns fiatalok: link
Vazsmegyei 2017. 05. 28. 20:38
#5304
Gyurcsány és 2006. Bene-Gergényi per! link
Vazsmegyei 2017. 05. 28. 16:42
Előzmény: #5299  sanya10
#5303
Keresztmetszet agymosottakról! link
Vazsmegyei 2017. 05. 28. 16:04
Előzmény: #5301  Hegyesi2
#5302
Hegyesi2
Hegyesi2 2017. 05. 28. 13:38
Előzmény: törölt hozzászólás
#5301

Topik gazda

profdenes
3 4 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek