Topiknyitó: profdenes 2017. 04. 01. 00:25

Nemzeti oldali fórum /műsor-, könyv-, írás-, cikkajánló/ (A magukat (nép)nemzetinek tartók topikja)  

Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2017. 05. 14. 11:32
Előzmény: törölt hozzászólás
#4500
Mert ebben ami le lett írva benne lehet az is, hogy 30as évekkel én azt várom, ők erőszakosan eltűnnek. Ez vagy így van, vagy nem. De erre írtam a megítélés ez ügyben nagyon kemény, ezzel nem is lenne gond ! (mikor elküldtem én tudtam tiltás lesz érte), ha a magyar oldalról is ez a VÉDELEM menne az jó lenne, de sajnos nem várható. Tehát míg zsidó témában a ráutaló magatartás, akár csak halványan is, eltiltást ér, magyar oldalról kőkemény tényleges írás sem, ott bármit lehet bármilyen gyalázás. Ezért irtam példának kopejka értekezését a több százezer fideszes magyarral való leszámolásról, majd az én tiltásomat mikor ezt számonkérem, mert minden benne van. DE a LÉNYEG: sok keresztény- vagy sziplán magyar ellenes beírás van és volt és lesz, ahol ha kicseréljuk a magyar szót zsidóra AZONNALI eltitlás, de így meghagyva viszont semmi. Ahogy a kinti való világban. Kint ez ellen kell küzdni, itthon sikerrel (bár még mindig rossz a helyzet, de jobb mint nyugaton), itt a fórumon nem. Értelmetlen. De isméltem még mindig korrektebb lett sokkal a moderáció, mint bármikor korábban.
Törölt felhasználó 2017. 05. 14. 11:19
Törölt hozzászólás
#4499
Törölt felhasználó 2017. 05. 14. 11:15
Törölt hozzászólás
#4498
Törölt felhasználó 2017. 05. 14. 11:09
Előzmény: törölt hozzászólás
#4497
Most elég korrekt volt a moderáció egy ideje. Volt mikor beraktam szóról szóra, amit egy ismert itteni libsi irt, kitiltást kaptam. ide nem illő fórumozásért..:)))) Sok vicces volt. Évek alatt tömegével hullottak jobbosok és nagyon nagyon ritkán bármely csúnyán is írjanak is a libsik. Ez most valamivel igazságosabb lett. Meg is lepődtem, tévesen az jósoltam ez a topic két hetet fog élni és nem lesz belőle kitiltva balos, ebben nagyot tévedtem be kell ismernem, mert így korrekt. Ez hogy Kopejka értekezhet arról, hogy több százezer fideszessel kell leszámolni, tehát nem a vezetőkkel, hanem a tagság egy jelentős részével, nos erre rákosi óta nem volt példa nálunk, de gond nélkül megtehette, majd lén aki ezt szóba hoztam személyeskedés miatt egy napos felfüggesztést kaptam. Vagy vörös csillag romantika mehet, másik oldalról /Hitler/ még spektrum tévéből!!!!!! berakott történelmi ismertető sem, mert ez itt nem lehetséges. Ez benne van elé kell fogadni, de a moderáció eddig most sokat változott előnyére, igazságosabb lett.
Törölt felhasználó 2017. 05. 14. 11:06
Törölt hozzászólás
#4496
Vazsmegyei 2017. 05. 14. 11:02
#4495
Ezt már napokkal előbb kerestem! MHirlap vélemény volt! Lovasra lehet számítani! Az Almássy linken a teljes szöveg! link
Vazsmegyei 2017. 05. 14. 10:59
Előzmény: #4492  Törölt felhasználó
#4494
Köszönöm, megnyugtató!
Vazsmegyei 2017. 05. 14. 10:50
Előzmény: #4485  Törölt felhasználó
#4493
A SELYEMÚT, le is út fel is út, de mégsem felcsút! link
Törölt felhasználó 2017. 05. 14. 10:48
Előzmény: #4487  Vazsmegyei
#4492
Ja nem erről van szó. Politizáltam is már életben komolyabban, fórumoztam is sokat sok helyen, fiatal sem vagyok már, így itt nem tud senki sem kihozni a sodromból :) Egy eset volt évekkel ezelőtt, írtam is róla, más soha, még olyan sem, hogy kicsit felmenne a vérnyomásom, tudom hol vagyok kikkel írok. Ez mindig fontos. 8. év kezdődik itt, de az első 4 év tisztán tőzsdével (98%ban) ment el, a politikát akkor kerültem. MERT: Egy tőzsde fórumon belsőpesti "emberből" óriási mennyiség van, túl sok. Nekem pláne. Irtam sokszor politizálást szemtől szemben szeretem, AZT viszont NAGYON !!! borozgatás beszélgetés mellett, szemtől szemben, még más nézetűvel is, sőt főleg azzal !!!, mert tanulságos, érdekes. Ennek soha sem volt, - milliószor írtam is - nem is lesz értelme név nélkül fórumon. Ráadásul a viták kis része érdemi, a többség azon ment, hogy ez hogy is volt a tiltás, meg ő megmondja én mit gondoltam/írtam ÉN, ami néha 100%teljesen más volt ténylegesen és akkor erről megy a vita, teljesen értelmetlenül, ez néha szándékosan volt így részükről néha csak ilyen az ember akivel írtam. Így nem az ment, hogy kell-e valami vagy nem törvény ,döntés ,stb, másként kéne, hanem abnormális vitákra ment rá az idő, de tényleg végtelen hozzászólásban. Én évek óta azt mondtam itt nem lehet. És nincs is értelme, kicsi kevés ember és azt is 4-5 ember uralja, Nekem így jött az ötlet ha már levélben szoktam, küldeni néhány ismerősömnek idősebbeknek többségében a jó cikkeket, írásokat, akkor itt ezen kicsi fórumon lehetne egy ilyet, a topiknyitói jogosultságnál gondoltam erre megpróbálom, de hamar kiderült ez nem lehet, mert lehemzsegnek és marad a levél. Semmi gond ezzel. A másik cél: két másik internetes portállal vagyok kapcsolatban más-más módon, mindegyiknél gond a fórum rész, nem kicsit. Itt akkor felmerült, hogy az egyiknél szintén szóba került topiknyitó jogosultságot itt letesztelem ha lehet, erről tettem is említést itt korábban. Jókor jött itt ennek a bevezetése. Nagy családom van, most volt és még lesz több hónapom 4-5 órás munkám miatt, ez saját kérésre. Amiért ezt kértem tárgytalan lett egy családtag korai halálozása miatt, így idő lett egy kis időre. Kipróbáltam ezt, sok dolog felmerült ami másként nem jött volna le nekem, sok ötletem is van, DE van amire viszont nem tudok egyelőre megoldást, de akkor is szemben az előző évekkel, hasznos volt ez az 5 hét, csak ezt nézve. Kutyát sem vált meg sem jobbról, sem balról valaki itt, kicsi fórum méret és mert elkötelezett emberek írnak ide, tehát néhány ember ezen oldalról való közelítését nem tartom jogosnak. itt senkit sem fog megnyerni vagy megmenteni egy lelket. :) Ha valaki nyerni akar lelkeket ezt ne itt tegye, 2014ben írtam és azóta minden évben. Az életben tegye, a valós életben. A családi/ rokoni/ baráti körben, munkahelyen már ne nagyon, csak a munkaidő jután max, de nem erőszakosan, mert az visszahat. Meglepően sok embert lehet elérni. Itt egyet sem, aki megváltozna. :) Tehát aki ezért akar ideírni (mind a két oldal részéről az tévesen teszi) az rossz helyen teszi, szerintem. A valós élet mindig jó, mindenre, erre pláne. :)
Vazsmegyei 2017. 05. 14. 10:13
Előzmény: #4481  Törölt felhasználó
#4491
A csendes diktatúra áldozatai link
Vazsmegyei 2017. 05. 14. 10:08
Előzmény: törölt hozzászólás
#4490
Talán nem figyeltem? Felfüggesztették profdenest, azért írt a másik nickken?
Törölt felhasználó 2017. 05. 14. 07:16
Törölt hozzászólás
#4489
Törölt felhasználó 2017. 05. 14. 07:12
Törölt hozzászólás
#4488
Vazsmegyei 2017. 05. 14. 06:10
Előzmény: #4486  Törölt felhasználó
#4487
Nemá! Ilyen senkiházi nyihoncok miatt nem érdemes az értelmes szót elhagyni. Csupa rasszista, antiszemita ideológiát erőltető látogatót a semmibe veszem! Képesek megérteni a hülyeséget, mert arra képezték őket! Az, hogy az országban minél kevesebb szarkeverő üldögéljen a forgalmas útkereszteződésekben ezek a nyihoncok teszik a legtöbbet. Fontos, hogy a szerepüket megkülönböztessük az értelmes emberek által követett magyar identitástól. Az ilyen robotnyihoncoknak csak a szájuk nagy és ömlik belőle a néhány évszázados embertelen kinyilatkoztatás! A helyük Magyarországon a történelem szemétdombján lesz az idők végeztéig. Jó ha lesznek akik erre felhívják a figyelmüket.A közéletet romboló tevékenységüket saját maguk fogják beteljesíteni, azzal, hogy kiírják magukat a magyar történelemből!Minden esélyük megvan erre! Rossz lóra tettek, de nem fognak sivatagot csinálni Magyarországból az hétszentség! Üdv!
Törölt felhasználó 2017. 05. 14. 01:10
Előzmény: törölt hozzászólás
#4486
Még annyit, hogy én a topiknyítói szűrő alkalmazás miatt mentem bele ebbe a topiknyításba. (az a másik, hogy ne kelljen levélben néhány ismerősnek ajánlásokat küldeni, hanem itt egyben, nos ez hamar dugába dőlt, mert látható volt az első két nap, hogy nem lehetséges az agresszív kismalacok miatt) Még 7-8 nap lett volna rá max, aztán erre idő nincs. Hétfőn este már minek visszatérni ? DE baromi sok tapasztalatot szereztem az új fórumból, amit másnak megígértem néhány hete, talán fel lehet majd használni. Előnyök és hibák, jó ötletek és amit el kell kerülni. De bőven elég volt. Portfoliónak gratula az új fórumhoz, a sortörést még meg kell oldaniuk. A belső pesti utálatos banda beszélgessen itt el magában. Utáljuk őket nem kevésbé, mint eddig. :) A többiknek minden jót !!!
Törölt felhasználó 2017. 05. 13. 23:45
Előzmény: törölt hozzászólás
#4485
A távolból végignézem, mikor nem leszel? Szerintem is.
profdenes 2017. 05. 13. 23:33
Törölt hozzászólás
#4484
Törölt felhasználó 2017. 05. 13. 23:30
Előzmény: törölt hozzászólás
#4483
Hogy jönnénk rá, mikor nem is leszünk?
profdenes 2017. 05. 13. 23:23
Törölt hozzászólás
#4482
Törölt felhasználó 2017. 05. 13. 23:15
Előzmény: törölt hozzászólás
#4481
Betesszük a népnemzethy ars poeticába ezt is. A nép meg majd lehugyozza, mikor majd nem leszel.
profdenes 2017. 05. 13. 23:08
Törölt hozzászólás
#4480
Törölt felhasználó 2017. 05. 13. 23:07
Előzmény: törölt hozzászólás
#4479
"hát hányszor kell még leírnom neked" Alig néhány napja írtam ide először.
profdenes 2017. 05. 13. 23:04
Törölt hozzászólás
#4478
Törölt felhasználó 2017. 05. 13. 23:01
Előzmény: törölt hozzászólás
#4477
Ja hogy szerinted most egyre inkább a sötétség érvényesül? Nehéz ezzel vitatkozni:)))
profdenes 2017. 05. 13. 23:00
Törölt hozzászólás
#4476
Törölt felhasználó 2017. 05. 13. 22:58
Előzmény: törölt hozzászólás
#4475
"én alig várom a 30as éveket, mikor ti majd nem lesztek..:)))
Egy nemzet ujjong majd." Hoppá, ez alatt mit is értesz?
profdenes 2017. 05. 13. 22:57
Törölt hozzászólás
#4474
Törölt felhasználó 2017. 05. 13. 22:55
Előzmény: törölt hozzászólás
#4473
???
profdenes 2017. 05. 13. 22:55
Törölt hozzászólás
#4472
profdenes 2017. 05. 13. 22:54
Törölt hozzászólás
#4471
Törölt felhasználó 2017. 05. 13. 22:54
Előzmény: törölt hozzászólás
#4470
Neked már mindenki pny? Ez valami nemzethy sajátosság, vagy saját nyomor? :)
profdenes 2017. 05. 13. 22:54
Törölt hozzászólás
#4469
profdenes 2017. 05. 13. 22:53
Törölt hozzászólás
#4468
profdenes 2017. 05. 13. 22:53
Törölt hozzászólás
#4467
profdenes 2017. 05. 13. 22:53
Törölt hozzászólás
#4466
profdenes 2017. 05. 13. 22:49
Törölt hozzászólás
#4465
Törölt felhasználó 2017. 05. 13. 22:38
Előzmény: #4463  Törölt felhasználó
#4464
Kerítés imádó Viktor már az áramos drótnál tart, de a kivándorlást sehogy nem sikerül megállítania...
Törölt felhasználó 2017. 05. 13. 22:35
#4463
"Jól megszívatta az állam a hazacsábított fiatalokat Nagyon érdekesen sikeredett a kormány fiatalokat hazacsábítani akaró programja, amely valószínűleg végleg meggyőzte a résztvevőket arról, hogy valahol máshol kellene szerencsét próbálniuk. ... hazacsábítottak fiatal vállalkozókat, akik aztán nem kapták meg időben a támogatást az NGM-től, így nem tudták beindítani a vállalkozásaikat, viszont már kiszállni se nagyon tudnak az egészből." link
Törölt felhasználó 2017. 05. 13. 22:22
Előzmény: törölt hozzászólás
#4462
A különbség csak annyi, hogy te ennek örülsz, ők meg ettől tartva írtak róla.
profdenes 2017. 05. 13. 21:39
Törölt hozzászólás
#4461
profdenes 2017. 05. 13. 21:35
Törölt hozzászólás
#4460
Törölt felhasználó 2017. 05. 13. 21:26
Törölt hozzászólás
#4459
Törölt felhasználó 2017. 05. 13. 21:21
Előzmény: #4455  Phylaxa
#4458
Örülök, hogy nemcsak a teljes magyar felsöoktatásnál vagy okosabb, de Sólyom Lászlónál is jobban értesz a jogbiztonsághoz. "Sólyom értékelése szerint, miközben a mostani törvény a jogbiztonság követelményének egyáltalán nem felel meg, több lényegi jogelvvel is szembemegy..." Nehéz lehet ezzel a határtalan okosságoddal birkóznod nap mint nap. Ügyesen gazdálkodsz vele, tartalékolod, például egyszerü kérdések megválaszolására már nem is futja belöle :)
profdenes 2017. 05. 13. 21:19
Törölt hozzászólás
#4457
Törölt felhasználó 2017. 05. 13. 21:14
Előzmény: #4455  Phylaxa
#4456
Meg kell mondjam, szenzációsan játszottad a diszlexiást, hogy elkerüld a konkrét válaszadást konkrét kérdésre. Igazán nagy tehetséget mutatsz a kényelmetlen kérdésekre adott gyáva mellébeszélésre. Taps.
Phylaxa 2017. 05. 13. 21:10
Előzmény: #4454  Törölt felhasználó
#4455
Bojárra nem a törvénymódosításnak van hatása, hanem annak, hogy ügyet csinálnak belőle. Nem mindegy! Nem tudom mi ebben a nem érthető? Te fújod az ügyet, ami nincs. :) A magyar felsőoktatás jogbiztonságát semmilyen fomában nem érinti a törvénymódosítás. De bizonyítsd be az állításod! Nem tudod, mert csak fújod a lufit, hogy pl. Bojár rosszul járjon. Gondolkodj már! :) Próbálják a hozzá nem értők még nagyobbra fújni. Olvastam már itt az erdélyi magyar egyetemekről. Csak hát azt nem tudják, mert kemény törvények vannak, amiket nem tudnak kikerülni és egy sokkal durvább ügyet kreálnának a semmiből. Az már nem érdeke senkinek. Majomper, ennyit tudnak csinálni. Sok sikert! Tényleg kiszállok, mert csak ismételgetjük magunkat. :)
Törölt felhasználó 2017. 05. 13. 20:33
Előzmény: #4453  Phylaxa
#4454
"Azt próbáld megérteni, hogy ez egy mondvacsinált ügy, ami bizonyos köröket érint és senki mást. Még az oktatáshoz sincs köze, nemhogy a Magyar Felsőoktatáshoz." Akkor szerinted miért tiltakozik ellene szinte az egész magyar felsöoktatás? Mind hülye, és te mindegyiknél okosabb vagy? Mert én azt sosem állítottam, hogy romokban az oktatás e miatt, de azt többször mondtam, hogy áttételes hatása lesz sok mindenkire. Te meg mondtad, hogy á, senkire. És most is állítod, hogy bojárra sincs hatása. Már ezt is benézted alaposan, de tényleg érdekel két dolog: 1. Szerinted a tiltakozó magyar oktatás mind hülye, hogy tiltakozik? 2. A kiszámítható jogi környezet szerinted gyakorlati hatással nem bíró elvont fogalom?
Phylaxa 2017. 05. 13. 20:09
Előzmény: #4452  Törölt felhasználó
#4453
Akarsz egyetemet alapítani? Tedd meg! Tartsd be a törvényeket, amiket az összes magyar felsőoktatási intézet betart és csináld! Megteheted? Természetesen. Ehelyett azt hazudod, hogy a magyar felsőoktatás romokban és nincs jogbiztonság. Bármelyik egyetemet bezárhatják, a diákok elveszíthetik a tanult éveiket és a tanárokat szélnek eresztik. Ugye, hogy ezt szajkózod? Neeeeeeeem? Akkor miért kevered a szart? Te nem Tris vagy véletlenül? Mert akkor valóban értelmetlen a beszélgetés. :) Azt próbáld megérteni, hogy ez egy mondvacsinált ügy, ami bizonyos köröket érint és senki mást. Még az oktatáshoz sincs köze, nemhogy a Magyar Felsőoktatáshoz. Szépen illeszkedik a sorba, a civil alapítványok finanszírozási nyilvánossága után. Az EU-vezetésnek is jól jön a migrációs kvóta ügyhöz. Mindegyik kérdés rettenetesen fontos és még lehet tovább fújni, mi lesz a következő? Egy hatalmas majomper van kialakulóban. A végén mi lesz a büntetés? 1 dolcsi? :)
Törölt felhasználó 2017. 05. 13. 19:33
Előzmény: #4451  Phylaxa
#4452
mai napra a legalacsonyabb nívójú fórumozó címért nagy ám a verseny. A kérdésemhez még egy odamutató hsz számot is adtam, az a hsz pedig csak a kérdést tartalmazza, magyarul. Nem hittem, hogy ez így még mindig lehetetlen küldetés lesz. "Ne hazudozz már, hogy bármelyiket is érintené!" nyilván, a hallgatók felének elvesztése nem érinti. Kicsit sem. Ahogy az egyébként változatlan bankot sem érinti, hogy egy pletyka miatt csödbe ment egy bankpánikban. Pedig csak rövid idöre vette ki az összes hülye a betétjét saját hülyesége miatt, de ez a bankot egyáltalán nem érinti? Valahogy így gondolod? A kiszámítható befektetöi környezet, meg jogbiztonság ezek neked elvont, nemlétezö fogalmak? Nincs hatásuk semmire? Fejtsd ki légy szíves, kezd érdekelni az ezzel kapcsolatos álláspontod. Miután elolvasol egy cikket, hogy elmaradnak bojár diákjai a lex CEU után kialalult légkörben, hazugság azt állítanom, hogy áttételesen érintette azt az egyetemet is - hallod, én neked ítélem a címet, kiérdemelted.
Phylaxa 2017. 05. 13. 19:16
Előzmény: #4449  Törölt felhasználó
#4451
Bojár úr világosan leírta, hogy semmi sem változott az iskolájában és nem is érinti. Ezt mondhatja el minden egyes magyar felsőoktatási intézmény. Ne hazudozz már, hogy bármelyiket is érintené! Senki sem állított ilyet rajtad kívül. Ok? Ha kérdésed van kérdezz és ne általános ökörségeket írogass és kérdezz, hogy egyetértek-e vele?! Nem fogok természetesen. Világosan leírtam, hogy a hazugság árt Bojár úr iskolájának, de nem érted. Amit itt összehazudozol például, az árt neki. Ebben mi a nehéz? Az, hogy nem hazudsz? Leírtam, hogy igen és meg is indokoltam. Mit akarsz még? :)
Vazsmegyei 2017. 05. 13. 19:10
Előzmény: #4449  Törölt felhasználó
#4450
Igazán abba is hagyhatnád a csesztetést, mert másra nem jutott ma még időd! Komolytalan vagy a kitalált érveiddel és a megválaszolhatatlan kérdéseknek álcázott véleményeddel! Emberszámba vesz itt mindenki, mégsem vagy elégedett!Mi kell még a boldogságodhoz? Szövegértés?
Törölt felhasználó 2017. 05. 13. 18:57
Előzmény: #4446  Phylaxa
#4449
Nem, a kérdésemre továbbra sem sikerült válaszolnod, harmadik kísérletre sem, pedig nem gondoltam, hogy ilyen komoly szellemi gondjaid vannak. Egy 6-osnak sikerült volna, ami neked nem. "A hülyeség például az, amit te is leírkálsz naponta százszor, hogy a világ egyetemeinek vezetői szerint Magyarországon nagyon rossz helyzetben van a felsőoktatás és hatalmas károkat szenved" ilyet egyszer sem írtam le, de a debil teljesítményed tükrében nem csodálkozom már semmin. És bocs a személyeskedésért, de tényleg ritka ostoba vagy az elmúlt pár hsz-edben, sajnos nem tudom nem minösíteni. "a hülyeség okozott kárt Bojár úr iskolájának és ha a leendő diákoknak ennyi eszük van, akkor jobb is, ha nem az informatikával foglalkoznak." lehet, most meglepöt mondok, de az emberek nagyobb része (szerintem még te is) a kiszámíthatóságot, tervezhetöséget, és jogbiztonságot választja nemcsak befektetéseinél, de még tanulmányai esetén is. Ez a sok hülye nem olyan oktatást választ, ahol egy 12 éve szabályosan müködö egyetemet egyik pillanatról a másikra kicsinálhatnak, és nem lehet biztos benne, hogy lesz egyetem egyáltalán, ami diplomát adhat neki a képzése végén. Ráadásul jó sok pénzt kockáztat a diák, hát hallod, tényleg érthetetlenül hülye mind. Te amúgy diszlexiás vagy? Fogyatékos? Ez esetben elnézést, hogy csesztettelek hogy nem sikerült megtalálnod a kérdöjelet, amihez választ gondoltam volna.
Hegyesi2
Hegyesi2 2017. 05. 13. 18:49
#4448
Amerikai elemző : link
Hegyesi2
Hegyesi2 2017. 05. 13. 18:16
#4447
Itt is bebizonyosodott a hazugság! :link
Phylaxa 2017. 05. 13. 17:59
Előzmény: #4445  Törölt felhasználó
#4446
Világosan leírtam, hogy a hülyeség okozott kárt Bojár úr iskolájának és ha a leendő diákoknak ennyi eszük van, akkor jobb is, ha nem az informatikával foglalkoznak. A hülyeség például az, amit te is leírkálsz naponta százszor, hogy a világ egyetemeinek vezetői szerint Magyarországon nagyon rossz helyzetben van a felsőoktatás és hatalmas károkat szenved. Már ne is haragudj, de a világ egyetemeinek vezetői azt sem tudják, hogy milyen egyetemek vannak Hazánkban. De sokukat még az sem érdekli, hogy hol található Magyarország. Valamiért bizonyos körökben nem népszerű hazánk és ezért akit csak tudnak megszólaltatnak, nyilván egyetlen véleményt erősítve. Ettől pedig a valóságtartalmat a hazugság irányába tolják. Régi módszer ez. A Nagy Francia forradalomnál is ezt csinálták, aztán a jakobinusok lemészároltak akit csak tudtak, a komcsik is ezt csinálták, aztán a nácik is. Ezek mind mind a hazugság eredményei. Kívánom, hogy beszéljék meg és eggyezzenek meg és ne legyen még nagyobb hazugság az egészből! Ez elég egyszerű válasz az egyszerű kérdésedre? :)
Törölt felhasználó 2017. 05. 13. 17:32
Előzmény: #4444  Phylaxa
#4445
Egy egyszerüt kérdeztem, de úgy tünik, hiába, válasz megint nincs. "Köze sincs a magyar valósághoz ennek az ökörségnek." a ceu önmagában sok milliárd pályázati pénzt jelent, meg sok száz millió adót. A Bojár cikkben pedig arról olvashattál, hogyan ártott az ügy, és okozott óriási károkat egy magyar egyetemnek áttételesen, amelyet konkrétan nem érint a tv, illetve a tv hatására hogyan esett el az ország egy befektetéstöl. És ez csak két példa, amit bojár hozott. Így elég nagy hülyeség a kijelentésed, hogy a magyar valósághoz ne lenne köze.
Phylaxa 2017. 05. 13. 17:03
Előzmény: #4424  Törölt felhasználó
#4444
Egyfelől a Bojár úrtól idéztem egy nagyon fontos dolgot, amit nagyon helyesen állapított meg és egyetértek vele. A kérdésed pedig nem értem. Egy jó nagy általános megállapítást tettél és azt kérdezed, hogy ezzel egyetértek-e. Hát ezzel biztosan nem. A CEU ügyet egyébként sem tartom lényegesnek, bármikor megegyezhetnek, sosem fogom megtudni, hogy mi a probléma valójában. Az pedig, hogy ezzel egyenesen hazavágják a magyar oktatást, már ne is haragudj, de valami ordas nagy hazugság. Köze sincs a magyar valósághoz ennek az ökörségnek. Ez a válaszom a nagy általános globális kérdésedre. Gyorsan válaszolok a civil alapítványok támogatásáról hozott törvényre is, semmi problémát nem látok abban, hogy nyilvánosságra hozzák ezentúl azt, hogy kitől és mennyi támogatást kapnak. És még egy dolog, ami viszont örök, hogyha valamit megéri támogatni és komoly tudás van benne, akkor azt támogatni is fogják a befektetők mindig. Teljesen mindegy, hogy hogy hívják őket. Van akinek nem éri meg, az elmegy máshova és ott támogat mást. Ez egy generált probléma, ami nyilván hozzáadódik a többihez és akkor biztosan hatásosabb. Sok sikert de én inkább az értelem oldaláról közelíteném meg a dolgokat és nem ideológiai maszlagokkal bombáznám a választókat. Ők ugyanis nem abból élnek hónapról hónapra, hanem a valóságból. Ez így kielégítő? :)
Vazsmegyei 2017. 05. 13. 17:01
Előzmény: #4442  Törölt felhasználó
#4443
Arra az egyezségre gondolsz, ami MagyarBálint és Mister GeorgeSoros között köttetett? Szívesen, ha bemásolod ide azt mint törvényt! Én még nem mondtam arról, hogy privilegizált!
Törölt felhasználó 2017. 05. 13. 16:50
Előzmény: #4440  Vazsmegyei
#4442
Szeretnék én pl a korábbi tv-röl vitázni, mert állítólag privilegizál. De nem megy a vita nektek, valószínü nem véletlen? Jöttök ilyen kitalált érvekkel, hogy privilegizál.
hatosa 2017. 05. 13. 16:38
Törölt hozzászólás
#4441
Vazsmegyei 2017. 05. 13. 16:35
Előzmény: #4438  Törölt felhasználó
#4440
A törvényről kellene vitázni és nem a belemagyarázásokkal, amit a törvény nem tartalmaz! Hazugságot a !!444!!!! terjeszt! Ha bemásolod valószínű nem véletlen! Értelmes vitát értelmes dolgokról érdemes folytatni és nem kitalált érvekről.
Vazsmegyei 2017. 05. 13. 16:30
Előzmény: #4438  Törölt felhasználó
#4439
Nem vagy egyedül, ha személyeskedéssel kell vádolni a vitában veled egyet nem értőket!
Törölt felhasználó 2017. 05. 13. 16:19
Előzmény: #4437  Vazsmegyei
#4438
Hol is nem voltam öszinte? Mások véleményét kétségbe vonni nem hazugság, hanem vita. Tudod, az ami nektek bevallottan nem célotok. Inkább maradtok a személyeskedésnél.
Vazsmegyei 2017. 05. 13. 16:10
Előzmény: #4436  Törölt felhasználó
#4437
Nem vagy őszinte, még annak a látszatát is kerülöd. Inkább kétségbe vonod mások véleményét. Ez a te őszinteséged?
Törölt felhasználó 2017. 05. 13. 16:07
Előzmény: törölt hozzászólás
#4436
Igen. És nem vagyok meglepödve, hogy ti népnemzetthyek nem szeretnétek. Annyi eszetek sincs, hogy legalább titkolnátok :)
Vazsmegyei 2017. 05. 13. 16:04
Előzmény: #4434  sanya10
#4435
Igazad van! Rólatok írtam!
sanya10 2017. 05. 13. 16:02
Előzmény: #4431  Vazsmegyei
#4434
Baromság!!!
hatosa 2017. 05. 13. 16:00
Törölt hozzászólás
#4433
Vazsmegyei 2017. 05. 13. 15:57
Előzmény: #4430  Törölt felhasználó
#4432
Elvárhatnám én is hogy légy őszinte? Mert az kell ebbe a topikba!
Vazsmegyei 2017. 05. 13. 15:55
Előzmény: #4428  Törölt felhasználó
#4431
Mondom:NEM felesleges vitatkozni a CEUs törvényről, de teljesen felesleges a törvényt belemagyarázásokkal helyettesíteni, amiről senki nem akar vitázni, csak azok, akik ezt a belemagyarázós vitát erőltetik. Ilyen fajta belemagyarázásokkal felesleges az érvelés, ha nem érted meg akkor találhatsz még ki a TÖRVÉNY helyett bármit nem számít! Nem az a vita tárgya!
Törölt felhasználó 2017. 05. 13. 15:28
Előzmény: törölt hozzászólás
#4430
Akárhogy is, profdenes is biztosan örül majd, hogy legalább öszintén beismeritek és felvállaljátok, hogy szándék sincs vitára.Az öszinteség fontos, felszabadít. Kell az ilyen friss fuvallat ebbe a topikba :)
hatosa 2017. 05. 13. 15:25
Törölt hozzászólás
#4429
Törölt felhasználó 2017. 05. 13. 15:09
Előzmény: #4426  Vazsmegyei
#4428
Miért személyeskedsz? Ideges leszel, ha valaki rámutat, hogy sosem volt célja sem a fidesznek, sem nektek bármilyen vita a kérdésben? Vagy így kerülöd el a vitát?
Vazsmegyei 2017. 05. 13. 14:57
Előzmény: #4425  Törölt felhasználó
#4427
Túllőttél a célodon. Tiszteletben kell tartani a felsorolt tudósok és gondolkodók véleményét. Ezek a vélemények és kiállás a CEU féle egyetem mellett! Nagyon hamisak és semmi közük az oktatási rendszer és a felszólaló tudósok konkrét állásfoglalását egybemosó továbbgondolás magyarázatával!! Egzisztenciális és a liberális politikai nyomás gyakorlás eszközeinek való megfelelés folyamatos erőltetésével és ennek a keresztülverése látszik inkább, mint a valós tiltakozás! Erdélyben ugyanezek a tudósok kiállnak az Orbán-kormánynak a magyarokat támogató, erdélyi oktatást segítő politikája mellett is. Ez a egyértelműnek kikiáltott szembenállás az oktatáspolitikával, hamis magyarázat.
Vazsmegyei 2017. 05. 13. 14:31
Előzmény: #4420  Törölt felhasználó
#4426
Nem vagy különb te sem a deákné vásznánál! Van fogalmam, hogy mit vársz , mit vártál a magyar oktatási rendszertől. A rendszerváltásig a kommunista ideológiát tekintette a világ károsnak a magyar oktatási rendszerre. Mégis tudósok , kiváló gondolkodók kerülhettek ki a rendszerből. Azt, hogy most egy liberális diktatúra vette kezdetét a kommunista diktatúra után, jottányit sem változtatott a oktatási rendszerből kikerülő tudósok és kiváló gondolkodók számán. Csak ma mást kérnek számon az oktatásban résztvevő oktatóktól és maguk az oktatók is mást szeretnének oktatni! Éppen az a hátránya ennek a diktatúrának is, hogy erre sincs szüksége a logikusan gondolkodó embereknek és a józan paraszti észnek sem. Nem látom a világ iparának fejlődését a multik által diktált feltételek alapján sem.A fejlődés megállíthatatlan. Hogy ezt csak a liberális szemléletnek és a kapitalista piac kizárólagosságának köszönhető az teljesen kizárható! Vita nincs, mert nem is akartok vitázni, hanem diktatórikus elemek erőltetésével, a saját igazatokat erőltetve vagytok képesek értelmezni. Ami eltér ezektől a betanult sémáitoktól az proli, kommunista, oroszbarát és ami a cél: az Orbán-gyűlölettel kapcsolandó össze! Átlátszó az egész filozófiaianak sem mondható rendszeretek, mert nem a valósággal, hanem a változás, változtatás hazugságával egyező.
Törölt felhasználó 2017. 05. 13. 14:22
#4425
Nemcsak a magyar oktatási és tudományos szférával megy szembe a kormány és a népnemzetiek, még az erdélyi magyarok is állást foglaltak: link
Törölt felhasználó 2017. 05. 13. 14:03
Előzmény: #4422  Phylaxa
#4424
Egyfelöl, nem válaszoltál a kérdésre. Másfelöl, amit leírtál, az olyan szövegértési problémákat jelez, amit töled nem vártam. Viszont sok mindent magyaráz, úgy tünik, komoly szövegértési nehézségek a feltétel a hülyeségek elfogadásához.
Phylaxa 2017. 05. 13. 11:49
Előzmény: #4401  sanya10
#4423
Én szívesen leírom a véleményemet, ha kérdezel. Van kérdésed vagy kötözködni akarsz? Velem nem fog menni. :)
Phylaxa 2017. 05. 13. 11:48
Előzmény: #4400  Törölt felhasználó
#4422
"A lex CEU elfogadása után szinte minden partnerünk megkérdezte, hogy ez hogyan érint minket. Természetesen joggal válaszolhattuk, hogy sehogy, hiszen nem vagyunk külföldi egyetem, és diplomát sem adunk, csak krediteket, amiket az amerikai partneregyetemek saját belátásuk szerint fogadnak el sajátjukként – de mindez nem sokat segített. " Na ez a baj, amikor ő is leírja, hogy mi a konkrét helyzet, de a butaság győz. Ha valaki nem érti, hogy őt nem érinti, akkor mit vársz tőle?
Törölt felhasználó 2017. 05. 13. 11:16
Törölt hozzászólás
#4421
Törölt felhasználó 2017. 05. 13. 10:54
Előzmény: #4419  Vazsmegyei
#4420
nem kisebbsegi velemenyt kozoltek, hanem hivatalos allasfoglalast. En a magam reszerol rendkivul orulok, hogy arrol a kerdesrol, hogy mi hasznos a magyar oktatasnak, es mi nem, a hozzad hasonlo kepessegekkel rendelkezok velemenye fontosabb, mint a Magyar oktatas kepviseloinek es forumainak velemenye.Ez valasz profdenesnek is arra a felvetesere, hogy melyik oldal gondolja azt, hogy az o velemenye lehet csak helyes, melyik oldal csak kinyilatkoztat vita helyett, es a masik oldaliak velemenye hulyeseg, vagy hazugsag esetleg. A Fidesz es egyeb denesei, a teljes oktatast kizartak a vitabol, a kepviseloivel nem targyalnak, erveket nem mutatnak be, allitasaikat alatamasztani nem tudjak, de nem is akarjak, nem vitaznak, csak a teljes Magyar iparagat magasrol leszarva, dekretummal surgosseggel kormanyoznak es hoznak donteseket, hogy meg csak lehetosege se legyen semmilyen vitanak. Ezt jol lekepezi es leutanozza ez a forum is, itt helyben. Vita nincs, ervek nincsenek, valaszok nincsenek, csak az hogy az ellenvelemeny zsidotol szarmazik. Csak gratulalni tudok ahhoz a magassaghoz, amit elertetek, mashol ehhez sok sok ev kell. Nekem nem lenne pofam a teljes Magyar oktatasi eletet ilyen modon megalazni es semmibe venni, leszarni, igaz en nem is probalom olyan modon vedeni a Magyar embereket, ahogy a fidesz vedi, mint a maganpenztarakat is.
Vazsmegyei 2017. 05. 13. 10:37
Előzmény: #4418  Törölt felhasználó
#4419
Akikre hivatkozol:1 Nem a teljes tagságuk véleményét, hanem kisebbségi véleményüket közölték azok a szervezetek akikre hivatkozol, amit "nemzetközi" értelemben egyeduralkodó véleményként kellene elfogadni!? Ha ezt kivetítjük a CEUra is: ugyanazok a tiltakozók, akik a magyar oktatásért felelősek, inkább a CEUra esküsznek, aminek a ténykedése röpke idő alatt elkápráztatta őket az oktatás mibenlétéről! Nem látom annak a valóságát, hogy a CEU törvény ellehetetleníti a magyar oktatási rendszert. Nem a CEU az a rendszer, amely a magyar oktatási rendszert megmenti, ráadásul ezektől az általad idézett személyek előrelátásától. Vannak kárörvendő vélemények a magyar közoktatásról, soha nem azonosítottam magam az ilyen véleményekkel. Nem a Fidesz az oka a magyar oktatási rendszer folyamatos tönkretételének! Akik ebben látják az oktatás jelenlegi problémáját, hozzá nem értésről tesznek tanúbizonyságot
Törölt felhasználó 2017. 05. 13. 10:11
Előzmény: #4417  Vazsmegyei
#4418
mindezeket te hogyan egyezteted ossze azzal, hogy a Magyar rektori konferencia, az MTA, a Magyar egyetemek rektorai es dekanjai, az oktatoi szakszervezetek, a hallgatoi szervezetek, tehat a Magyar oktatas es tudomany teljes vertikuma, annak dolgozoi szerint nem tonkreteszi a Magyar oktatast a CEU, hanem hozzajarul annak fejlodesehez, es eppen a Fidesz altal hozott lex CEU teszi tonkre a Magyar oktatast?
Vazsmegyei 2017. 05. 13. 10:05
Előzmény: #4415  Törölt felhasználó
#4417
Pontosan olyan helyzetet szeretnél általánosítva elfogadtatni, amelyet olyan esetekkel igazoltál, amelyeket csak te fogadsz el alaptézisnek egy vitában. A CEU modellt éppen nem ajánlom egyetlen országnak sem lemásolni! Ez a megoldás tiszta beavatkozás (egy civil jótevő jóvoltából) bármely ország oktatási rendszerének a tönkretételére. Az a néhány diploma ami csak a az alapító politikai meggyőződését hivatott megerősíteni, világszerte nem elfogadott! A CEU sohasem volt magyar egyetem, tehát a magyar törvények szerint sem lehetetlenül el. Marad egy csökevénye a KKE, amely viszont köteles megfelelni a magyar mindenkori törvényeknek is! Remélem a CEUt nem tartod "privilégiumus" egyetemnek!
Vazsmegyei 2017. 05. 13. 09:49
Előzmény: #4414  Törölt felhasználó
#4416
Csak egy költői kérdés! A CEU nem éppen egy "erőből" kierőszakolt "probléma" lett a magyar közéletben? Egy bátor nemzetközi civil ember gondolt egyet és "átlépett" határokat, törvényeket! Neki lehet, a "népnemzetieknek" viszont felszólamlása sem lehet az ilyen gondoskodó nemzetközi civil jótevőről?
Törölt felhasználó 2017. 05. 13. 09:40
Előzmény: #4410  Vazsmegyei
#4415
csak neked:az alapjan jutottam erre, hogy az akademikus szerint, 1. a CEU-nak privilegiumai voltak eddig 2. Magyar egyetemek szamara nem volt eddig adott a lehetoseg, hogy a CEU modelljet leutanozzak; nem veletlenul linkeltem bojar gabor cikket, nem az volt benne a lenyeg hogy o zsido, hanem hogy o evekkel ezelott lemasolta a CEU modelljet, Magyar egyetemkent, ami epp most lehetetlenult el az uj torvenynek hala.Akademikusok is nyugodtan mondhatnak hulyesegeket, nem garancia az akademikussaguk ra hogy nem teszik. Mellesleg minden CEU ellen felszolalo akademikusra jut 100, amelyik mellette szolal fel, en mondjuk alapnak gondolom, hogy ha privilegiumokkal vadaskodunk, akkor utananezunk, hogy hogy is van az...foleg egy akademikus reszerol, akinek mindennapos kellene legyen, hogy utanajar egy kerdes alapjainak is.
Törölt felhasználó 2017. 05. 13. 09:34
Előzmény: törölt hozzászólás
#4414
en csak annyit vartam volna a kedves nepnemzetiektol, ha mar 150 db hsz-ben vadaskodnak a CEU-val es pl Magyar Balinttal szemben, no meg lehulyezik a Magyar tudomanyos elet nagyobb reszet, hogy pofonegyszeru a vadakat alatamasztani, aztan meglepodve (na nem nagyon) azzal kellett szembesulnom, hogy a nepnemzetieknek megengedett alap nelkul vadaskodni, ha valaki rakerdez, akkor maximum hazudnak (pny vagyok) vagy zsidoznak es ezzel el van intezve a vita. Nem baj, az eredmeny mar most is latszik pl az egyik zsido velemenycikkebol ugye, egy sor oktatasi intezmeny hagyja el hazankat, vagy ide se jon, ahogy nyilvan egy sor mas befekteto is, es persze szembe lett kopve a Magyar tudomanyos elet, de megerte kedves nepnemzetiek, es a legeloremutatobb, hogy mar a legegyszerubb kerdesekre sem kell valaszolni, siman lehet koholt vadak alapjan erobol megoldani az ilyen problemakat. Erdekessegkeppen tessek nehany kereszteny velemeny, nyilvan ezekkel nem talalkoztal: link link link
Vazsmegyei 2017. 05. 13. 09:33
#4413
Ma van a Nemzeti Emlékhelyek Napja! tozsdenyulnak, capaeledelnek és mindannyiunknak, akik a legközelebbi helyre elmehetnek ma a szabadidejükben. link
Vazsmegyei 2017. 05. 13. 09:24
Előzmény: #4404  Törölt felhasználó
#4412
Oh istenem,hát még mindig a múlt kísért? A magyar nyelvet helyesen értelmezők tábora még nem vett fel levelezőnek sem, hogy értelmezni tudjad ezt a mondatot? Kiemelten foglalkozol tanult megrögződéssel, abban a társaságban amelyik folyamatosan emel ki szövegkörnyezetből magában értelmetlen idézeteket! Gondolom nem az a célod, hogy válaszolni lehessen, hanem a személyeskedés vezeti a gondolkodásodat ilyen kiemelésekkel a múltadból.
profdenes 2017. 05. 13. 09:15
Törölt hozzászólás
#4411
Vazsmegyei 2017. 05. 13. 09:14
Előzmény: #4386  Törölt felhasználó
#4410
Valamilyan hölye társaságnak lehetsz a tagja, mert jó véleménnyel vagy az ilyenekről. Elárulhatod, csak nekem, hogy hogyan jutottál ilyen magasrendű tudományos felismeréshez egy MTAs akadémikus véleménye után? Az rendben van csak nálad, hogy minden társaságban vannak hozzád hasonló vélemények!
profdenes 2017. 05. 13. 09:12
Törölt hozzászólás
#4409
Törölt felhasználó 2017. 05. 13. 09:09
Előzmény: törölt hozzászólás
#4408
en csak megkoszonni tudom neked, hogy milyen apro reszletekre kiterjedoen mutatod be a nagy nyilvanossagnak, hogy milyen is a "magukat nepnemzetinek vallok" tarsasaga
profdenes 2017. 05. 13. 08:57
Törölt hozzászólás
#4407
profdenes 2017. 05. 13. 08:56
Törölt hozzászólás
#4406
profdenes 2017. 05. 13. 08:54
Törölt hozzászólás
#4405
Törölt felhasználó 2017. 05. 13. 08:50
Előzmény: törölt hozzászólás
#4404
"Csak remélni tudom, hogy körmenetet támadnak vagy mocskolnak vagy hözöngenek, minden egyes ilyen hír óriási ajándék lenne, de már önmagában a tüntetés is az." #1485 profdenes
profdenes 2017. 05. 13. 08:31
Törölt hozzászólás
#4403
profdenes 2017. 05. 13. 08:26
Törölt hozzászólás
#4402
sanya10 2017. 05. 13. 07:27
Előzmény: #4398  Phylaxa
#4401
A véleményede volt kíváncsi, vagy az sincs?!

Topik gazda

profdenes
3 4 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek