Topiknyitó: profdenes 2017. 04. 01. 00:25

Nemzeti oldali fórum /műsor-, könyv-, írás-, cikkajánló/ (A magukat (nép)nemzetinek tartók topikja)  

Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
profdenes 2017. 04. 21. 20:40
Törölt hozzászólás
#2460
Törölt felhasználó 2017. 04. 21. 20:39
#2459
2010 óta nyilvánvaló, hogy komcsi eszközökkel és módszerekkel dolgoznak Orbánék "Kádár Jánosnak elege lett az ellenzéket támogató Soros Alapítványból A hvg.hu közzétett egy bő egy perces hangfelvételt egy 1988. február 9-i politikai bizottsági ülésről. Ezen az hallható, hogy Kádár János szerint az ellenzék illegális csatornákon kap pénzt és eszközöket, apparátust, technikákat, és azt a Soros Alapítvánnyal "legalizálják"." link
Törölt felhasználó 2017. 04. 21. 20:37
Törölt hozzászólás
#2458
Törölt felhasználó 2017. 04. 21. 20:36
#2457
"Orbán Viktort kifütyülték Grúziában" link
Törölt felhasználó 2017. 04. 21. 20:34
Előzmény: törölt hozzászólás
#2456
:)
Peterbond 2017. 04. 21. 20:15
Előzmény: törölt hozzászólás
#2455
"Pont a Porfolion volt egy elemzés arról ,hogy kb 2,8 - 3,5 millió embernél már most lehet tudni nem lesz vagy alig lesz nyugdíja." Szóval szerinted pedig úgy fog működni hogy A másik 2-3 millió lemond a nyugdíja feléről ezen 3 millió javára. És hát ez így jó mert meg ne tanítsuk az embereknek hogy öngondoskodni kell. Én tényleg úgy készülök hogy állami nyugdíjam = nulla. Ettől még kurvára nem örülnék neki. Nálam ez ilyen worst case Senario.Ez a 20-30 év elment meg már nem is költői hanem héroszi túlzás. Valahogy mégis elmentek tömegével még 5X évesek is nyugdíjba a 90-es években is. A legdurvább munkanélküli időszak is ( 92-93 ) 12% körüli munkanélküliséget hozott. a 2000-es évek meg 6-8% közötti ingással telt.A demográfia már sokkal nagyobb probléma. De ezt mondom én is. Azok akiket le akarnak nyúlni inkább elmennek és egyre több eltartottra jutt egyre kevesebb munkás. Ha ezekre további terhet raksz csak azért mert utóbbiak "nem járhatnak rosszul" még több fog elmenni és ördögi körbe jutsz.
profdenes 2017. 04. 21. 19:55
Törölt hozzászólás
#2454
profdenes 2017. 04. 21. 19:54
Törölt hozzászólás
#2453
Peterbond 2017. 04. 21. 19:46
Előzmény: #2451  Peterbond
#2452
Ja és az 5 év munkanélküliság annyira nem is veri le a nyugdíjad. a mostani átlag szolgálati idő is 36 körül van azt hiszem. Míg egy mostani melós kb 43-47 évet kéne munkába töltsön attól függően hogy felsőoktatásba ment vagy 18 évesen melóznni kezdett.A nagy bajban azok vannak akiknek a 20 év is alig jön össze.
Peterbond 2017. 04. 21. 19:42
Előzmény: törölt hozzászólás
#2451
Denes: Ez ugyanolyan mese habbal szöveg. Szerinted tömegesen nem találtak emberek 5-10 évig munkát? A KÉNYSZER ( és nem az önkéntes ) feketemunkások aránya százezres méretű volt?Persze voltak problémák és el is hiszem hogy egyes régiók ( Észak magyarország pl ) ontották magukból a bezárt gyárak elküldött munkásait.De erre felépíteni azt hogy á járjon mindenkinek ugyanúgy nyugdíj, Béla meg már ne is igyekezzen mert majd eltartja a többi hülye aki gürizhet kettő három helyett is. De rendben legyetek szolidárisak. A ti nyugdíjatok felét ugyanúgy átadhatod majd ezeknek az embereknek. Persze a sajátból már nehezebb osztaani mint a nagy közösből. különösen ha nem is olyan sokat teszünk vbele de kivenni annál többet vennénk.
profdenes 2017. 04. 21. 19:37
Törölt hozzászólás
#2450
Peterbond 2017. 04. 21. 19:36
Előzmény: törölt hozzászólás
#2449
"Az kérdéses, hogy azok akik nem tudtak dolgozni, mert sokáig munka nélkül voltak, 10-15-20 év esik ki náluk, nos mennyi nyugdíjuk lesz, itt borzalmas tragédiák jönnek majd." Lesz is amikor az emberek szembesülnek azzal hogy nem lesz EGY hülye se aki 3-szor annyit melózik majd azért hogy másnak osszák oda politikai döntések alapján.Meg kell érteni hogy az érték nem a levegőből terem ( mégha kőolajunk lenne bár látható az is hogy ugyanilyen rossz hozzáállással még kőolaj gazdag nemzetek is csődbe tudnak menni ( lásd Venezuella ), míg nulla nyerssanyag nélkül is lehet prosperálni ( belgák, hollandok, délkorea ) ), szóval amit ő kap pluszba azt valakitől elveszik. Másnak kell megdolgoznia az ő jólétéért és egy idő után nem lesz aki vállani foggja a nagyobb terhet.
Peterbond 2017. 04. 21. 19:28
Előzmény: törölt hozzászólás
#2448
"Azzal,hogy kivonsz 1/4 járulékot az államiból és átteszed magánba nem oldasz meg semmit sem." Persze hogy nem. De az átálláshoz idő és fokozatosság kell. Ha választani lehetne én 3/4 magén 1/4 államit tartanék reálisnak. És állami pont arra mennye csak hogy azokon segítsünk akik önerejükből nem tudtak. De ez nem kívánságműsor. " Csak akkor megint adódik a kérdés akik nem dolgoznak hivatalosan, csak feketén, miből élnének meg öreg korukban? " Azt meg nem tudom sajnálni aki egész életében nem tesz semmit a közösségért, de ugyanettől a közösségtől elvárja hogy eltartsa öregkorában. ( Doolgozzon legálisan bejelentve és lesz nyugdíja. Csalja el az adót és tartsa meg de akkor ne várjon a közösségtől támogatást. Az értéktermelő, adótisztelő többség így is rengeteg más oldalon többet áldoz azért hogy fentartsa azokat a rendszereket amiket mindenki ugyanúgy élvez. Köszönöm de kommunizmusból bőven van elegendő most is. Ha a boltba megyek senkki se nézi mennyi a keresetem. A kenyér 350 ha napi 12 órát melózok és ha semmit akkor is. Ha nekem kell kenyér 350-et fizetek és 1 keneret kapok ( helyez be bármilyen terméket bármilyen árral ). Ugyanígy van egy ára másnak is amiért viszont nem a használója fizet hanem közösen mindenki. A minimálbéres fizet 50.000 adót míg egy másik fizet 300.000-et, és mégis ugyanazt a szolgáltatást kapja a kórházban ha beteg, ugyanaz a rendőrség, katonaság védi ugyanolyan gyorsan megy ki érte ugyanaz a mentő vagy tűzoltó. Ugyanazon az úton halad, ugyanazon közvilágítás alatt ugyanabba az iskolába, hivatalba. Semmivel se jár neki több pedig ezek fenntartását leginkább ő fizeti meg. Pont ez a problémám hogy az emberek azt szeretnék hogy majd az állam mindent megold nekik. Legyen munka, legyen olcsó rezsi, legyen biztos nyugdíj legyen minden. De ő neki ezért minél kevesebet kelljen tenni és a felelőséget semmiképp se keljen vállalni.Hát bizony ha én felelőtlen vagyok és elbukom a pénzem kártyán, tőzsdén vagy csak nőkön akkor az az én felelőségem. Senki se adja vissza mert az nekem fájt. Ahogy aki feketén melózva vagy minimálbérre bejelentve zsebbe kapja a fizut az is számoljon a következményekkel. Részemről ennyi ehhez.
Törölt felhasználó 2017. 04. 21. 19:04
#2447
Remete53, Hegyesi, hatosa.

1. Az állami felosztó-kiróvó rendszer hosszútávon ilyen demográfia és korfa mellett biztosan fenntarthatatlan.

2. Egy nyugdíjrendszerbeli átállás évtizedes átfutású. Ebből leketyegett már 13 év, amit most kidobtunk az ablakon és feléltük az abban felhalmozott bő 3000 mrd Ft-ot.

3. A jövőben - nyugdíjrendszer változtatás nélkül - biztosan bekövetkezik az alábbiak valamelyile: óriásira duzzadt nyugdíj- és ezen keresztül ÁHT hiány, vagy magasabb korhatár, vagy csökkenő nyugdíjak. Az állam tehát a jelenlegi nyugdíjak reálérték nem tudja megőrizni.

4. Az MNYP-k még a nagyon rossz időzítésű (válság után nem sokkal) felszámolással együtt is REÁLHOZAMOT produkáltak. A mai BUX-al számolva további 1-2000 mrd-tól fosztották meg a leendő nyugdíjasokat.

5. Az átállás éveiben a rendszer valóban növelte a hiányt. Ezt tekinthetjük a fenntarthatóbb jövőbe való befektetésnek is. Hiszen később 25%-al csökkentette volna a nyugdíjkiadásokat (évi több, mint 1000 mrd). Erre nem az a felelős gazdaságirányítási válasz, hogy megszüntetem ezt a rendszert, hanem az, hogy más helyen csökkentem a hiányt.

6. Azon, hogy drágán működtek vagy sem, azon lehet vitázni (az elején igen, a végén már szerintem nem - menetközben szigorodtak a szabályok), de ez szabályozási kérdés és semmiképpen nem indokolja egy rendszer teljes beszántását. Bankok, biztosítók esetében is sokat szigorodtak a szabályok, csökkentek a díjak.

7. És néhány tárgyi tévedésetek:
- Nem technikailag könyvelték oda a járulékokat, hanem azok tényleg az emberek tulajdona lett. Mondhatnám úgyis: privatizálták az embereknek a nyugdíjuk 25%-át.
- Nem volt teljesen kötelező. A pályakezdőknek volt az, felfelé NEM. '98-ban rengetegen léptek be ÖNKÉNT. - Nem "virtuális tulajdon" volt, hanem tényleges, lásd feljebb. Örökölhető is volt.
bigyula 2017. 04. 21. 19:02
Előzmény: törölt hozzászólás
#2446
"MERT ahhoz olyan kéne akit ismernek és szeretnek." Ez a tévedés! Olyan kell, akit hitelesnek látnak. Orbánt és a fityeszt ki ismerte és szerette 1989-1990-ben? Szinte senki, de hitelesnek, a jövő emberének tűnt. Nem véletlen, hogy nekimentek a Momentumnak, mert az indulásuk hasonlít a fityesz indulásához.
Törölt felhasználó 2017. 04. 21. 18:58
Előzmény: törölt hozzászólás
#2445
ts3 2017. 04. 21. 18:56
Előzmény: törölt hozzászólás
#2444
Most nem én aggódtam, hanem egy megvilágosodott lúzer fideszes, aki mellesleg az MTA doktora. :)) Egyébként tényleg nem kell aggódnia fidesznek, hisz elcsalni is csak ő tudja a választásokat, ha szükség van rá.
profdenes 2017. 04. 21. 18:51
Törölt hozzászólás
#2443
ts3 2017. 04. 21. 18:37
#2442
"Higgye el Miniszterelnök úr, egyikünket sem Soros György fizette le, egyszerűen csak kimentünk a térre tüntetni a CEU-törvény ellen. Meg a civil törvény ellen. Mert legyen itt jobboldal vagy baloldal, ha odáig fajulnak a dolgok, hogy nem tudok a gyerekeim szemébe nézni, nem tudok a barátaim szemébe nézni, ha ezeket támogatom, akkor könnyű kitalálni, mi fog történni: elpártolok a Fidesztől. Ez ilyen egyszerű. És ahogy a fenti, nyilvánosságra került megszólalásokat elnézem, ezzel egyáltalán nem vagyok egyedül. És azon érdemes lenne elgondolkodnia Miniszterelnök úrnak, hogy ha a hátországát elveszíti, utána vajon meddig lehet még kormányozni? És érdemes-e?" link
bigyula 2017. 04. 21. 18:32
#2441
"Magyar diplomatákat utasítottak a CÖF-mozgalom külföldi támogatására" link

Topik gazda

profdenes
3 4 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek