Topiknyitó: Portfolio 2017. 06. 30. 19:22

Németország keményen fellép a gyûlöletkeltés és álhírterjesztés ellen  

Ugrás a cikkhez
Hónapokig tartó viták után a német szövetségi parlament (Bundestag) pénteken elfogadta a közösségi portálokon megjelenõ jogsértõ gyûlölködés és álhírterjesztés visszaszorításáról szóló törvényt. Az ellenzéki pártok
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
pitcairn2 2017. 07. 02. 15:40
Előzmény: #55  Vazsmegyei
#60
ha nem fideszfan akkor putyin bérenc:)
kukker 2017. 07. 02. 15:29
Előzmény: #57  ts3
#59
"Orosz propaganda allatt a tömény hazugságot érted?Ha igen akkor ehhez is joguk van?" De akkor, hogy örülj, idehozom így. Remélem megnyugodtál. Tehát a kérdés továbbra is akkor ebben a kontextusban - hogy könnyebb legyen a lelkednek, hogy tapsikolhatsz: Az, hogy tömény hazugság van, azt ki fogja akkor megmondani? Miért nem dönthetem el én, hogy mit tartok igazságnak? Nekem nagyon nem szimpatikus, hogy el akarják venni tőlem a döntés jogát, és, hogy ha akarom, meghallgassam a másik felet is. Mindentől függetlenül. Egyébként erre az érvrendszerre - az általad képviselt elvre is - épít például Észak-Korea rendszere. Mindenki más hazudik, akire én rámutatok. Felfogod a butaságodat?
kukker 2017. 07. 02. 15:23
Előzmény: #57  ts3
#58
"Beszorult a fejed púúútyin farpofájába?" Persze. A szokásos érvrendszer. Nem cenzúráztam semmit, ha lenne értelem a pici kis előítéletes, megbélyegző buksidban, akkor elolvasnád azt, hogy miről írtam. Az, hogy ki mondja majd meg, ki mond igazat és hogy mi az igazság. Emberi jogok egyetemes nyilatkozataAz Emberi Jogok Egyetemes nyilatkozatának 19. paragrafusa (1948) szerint a szólásszabadság elidegeníthetetlen jog. „Minden személynek joga van a vélemény és a kifejezés szabadságához, amely magában foglalja azt a jogot, hogy véleménye miatt ne szenvedjen zaklatást, és hogy határokra való tekintet nélkül kutathasson, átvihessen és terjeszthessen híreket és eszméket”. Az Európai Emberi Jogi Bíróság egy 1976-os határozata úgy fogalmaz, hogy „a szólás szabadsága nemcsak azokra az 'információkra' és 'eszmékre' vonatkozik, amelyeket az emberek jó néven vesznek […], hanem azokra is, amelyek bántják, felháborítják vagy zavarják […] a lakosság bármely részét”.
ts3 2017. 07. 02. 14:44
Előzmény: #50  kukker
#57
Beszorult a fejed púúútyin farpofájába? :))Ha idézel akkor legalább a mondat elejét ne cenzúrázd ki. Oz orosz hazugságok kellemetlenek neked? Nesze az eredeti mondat:"Orosz propaganda allatt a tömény hazugságot érted?Ha igen akkor ehhez is joguk van?"
szivacs
szivacs 2017. 07. 02. 14:30
Előzmény: #49  elemes
#56
De, rájöttem: (mindenki magából indul ki) ha te fizetett propagandát tolsz akkor nyilván a többiek is.
Vazsmegyei 2017. 07. 02. 14:10
Előzmény: #46  elemes
#55
Ja és akikről azt hiszed, hogy fidesz-fanok hát akkor nagy tévedésben vagy! Ha nem írnád, hogy fideszfan senki nem gondolná! Olcsó kifogással élsz. amikor objektív dolgokról terelnéd el a vitát!
Vazsmegyei 2017. 07. 02. 14:05
Előzmény: #46  elemes
#54
Mert ott diktatúra van, ahol nem lehet büntetni a hazugságot! Különben a CNN régen bezárhatna!
pitcairn2 2017. 07. 02. 12:18
Előzmény: #35  elemes
#53
a cenzúra az cenzúra bárhogy is próbálod csomagolni...
pitcairn2 2017. 07. 02. 12:17
Előzmény: #47  ts3
#52
ha a szólásszabadságot és a sajtószabadságot komolyan veszed akkor igen...
szivacs
szivacs 2017. 07. 02. 12:16
Előzmény: #50  kukker
#51
Eszerint van akikben nincs igény az önálló véleményalkotásra és kifejezetten támogatják, hogy más mondja meg nekik, mit tudjanak meg a világról. Ezekután viszont telejesen abnormális, amikor a "szabadság" iránti igényükről beszélnek...
kukker 2017. 07. 02. 12:06
Előzmény: #47  ts3
#50
"a tömény hazugságot érted?Ha igen akkor ehhez is joguk van?" Nem nagyon tetszik érteni az elvet, beszorult nagyon a fejünk az aktatáskába, igaz? Egy dologról beszélünk itt egypáran: - ki mondhatja meg azt, hogy bárki mit olvashat, mit hallhat, miről informálódhat? - és ki mondja meg, hogy mi az igazság, amit te megtudhatsz? - ki mondja meg, hogy mit tudj a körülötted lévő világról és eldöntsd, mit gondolj?
elemes
elemes 2017. 07. 02. 09:46
Előzmény: #48  szivacs
#49
tehát nem jöttél rá :) sajnálom.
szivacs
szivacs 2017. 07. 02. 09:41
Előzmény: #46  elemes
#48
Ja vagy úgy! Persze az már sú(yosabb eset, ha te nem akarsz figyelembe venni semmit sem, ami a hitednek ellentmond, sem a lebukást, sem a beismerést. Amúgy csak szólok, hogy a csakaputyinozással eljutottál a csakafidesz szintre!
ts3 2017. 07. 02. 09:13
Előzmény: #29  pitcairn2
#47
Orosz propaganda allatt a tömény hazugságot érted?Ha igen akkor ehhez is joguk van?Azért az amerikai elit zavaros ügyeiről se az orosz propagandából informálódj, mert akkor a végén azt is elhiszed, hogy trump egy zseni. :))
elemes
elemes 2017. 07. 02. 00:27
Előzmény: #45  szivacs
#46
valami szerintem kisiklott :-) ez előfordulo a vérszemű fideszfanok között, nem azt olvassák, ami írva van, hanem amit szívesen olvasnak. ha magad rájössz, hogy miért nem kap büntit a cnn, visszaadom a 20 IQ pont levonást.
szivacs
szivacs 2017. 07. 01. 23:14
Előzmény: #20  elemes
#45
álhírterjesztésért
Vazsmegyei 2017. 07. 01. 23:13
Előzmény: #43  elemes
#44
Orosszország Európától messze is esik és van saját piaca, amit már sokan szeretnének a magukénak látni! Csakhát az fránya fegyverkezés, amiben nem akar nagyon lemaradni. Sőt!
elemes
elemes 2017. 07. 01. 22:58
Előzmény: #42  Vazsmegyei
#43
kb ilyesmire számítottam, ezek ugye az "üléspont határozza meg az álláspontot" típusú különbségek, te orosz szemszögből látod én meg európai szemszögből. minden jót :)
Vazsmegyei 2017. 07. 01. 22:36
Előzmény: #40  elemes
#42
Oroszország területi nagyhatalom. Akkor is az lenne, ha nem törekedne rá! Inkább az az igazság, hogy útjában van más nagyhatalmaknak! Ezt az UNIOt csak a vezetése tartja "egybe"! 27 önálló ország laza összetartással! Ezt az UNIOt mindenáron "vezetni" akarják, macchiavellista erővel és egy rothadó, ideológiának sem mondható filozófiával, amit az UNIO és tanácsa érti csak, mert ragaszkodik a kitalált céljaihoz!
Vazsmegyei 2017. 07. 01. 22:26
Előzmény: #39  elemes
#41
Miből jött le neked, hogy az orosszok terjesztik a "hazugságokat"? Miért hazugság, ha az orosszok terjesztik? Amit hazugságként jegyeznek Németországban, az lehetne igaz is, ha nem hazugságnak szeretnék eladni a német kormányközeli médiák! A német kormányközeli médiák az orosszok nevében is képesek már a hazugságra!

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek