Topiknyitó: Portfolio 2019. 05. 04. 15:52

Nem fékez a kivándorlás: egyre több magyar él Ausztriában  

Ugrás a cikkhez
Több mint 82 ezer magyar él életvitelszerűen Ausztriában, ez további növekedést jelent az egy évvel korábbihoz képest - derül ki az osztrák statisztikai hivatal elõzetes adataiból. Vagyis a jelek szerint a nemrég megjelent német
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2020. 10. 12. 22:54
Törölt hozzászólás
#173
badsector1
badsector1 2019. 12. 12. 18:22
Előzmény: #138  Juarez1977
#171
Az a baj, hogy feltételezésre alapul a megoldandó problémád.
Szerinted a villanyszerelő, burkoló kőműves, informatikus azért ment nyugatra dolgozni, hogy ki tudja fizetni a devizahitel tõrlesztését?
Ennél egy kicsit bonyolultabb a világ
gombócból_is_sok
gombócból_is_sok 2019. 12. 12. 18:03
Előzmény: #168  Juarez1977
#170
Jó sok szó egy rakáson. Amit kihámoztam belőle: szerinted baj hogy én valamit valahogy gondolok. Jogod van hozzá, de leszarom. A tanulós-elengedőst nyugodtan alkalmazd magadra, szép pozitív közhely, coelhói nagy igazság, kikezdhetetlen. Rád is áll. Abban viszont tévedsz hogy a személyemet érő támadásnak venném ezt, ugyan, nem vagyok én olyan érdekes, minek tennél ilyet. A saját integritásodat ápolod, ami normális dolog. Száz szónak is egy a vége, én a mondandóddal foglalkoztam, tedd te is ezt, és akkor működni fog a beszélgetés.
SeldonKuper 2019. 12. 12. 15:32
Előzmény: #166  user01
#169
Te most túltoltad a magyarázatodat!
Amiről beszélsz, ahhoz semmi közöm. A hitelezésnek a folyamatát, ha normálisan betartották volna nem lenne ma egyetlen adós sem(valószínű!).
A hitelezői piac, ha befagy, majd megmentik azok a "bankok", akik ugyanabban érdekeltek.
Ha ők sem, akkor majd az adófizetők!
Úgyhogy tovább töltöm a légből kapott ábrándokkal az időm, mivel hitelt nem vettem fel, de aggódom azokért akik hitelt vettek fel, de nem aggódom azokért, akik hitelt adtak.
Juarez1977 2019. 12. 12. 14:04
Előzmény: #158  gombócból_is_sok
#168
Nincs balhé, az a baj, hogy ezek szerint te így érzed. Vannak vélemények, gondolatok, amiket az emberek megosztanak, ha minden jól megy, akkor végül mindenki tanul a másikéból kicsit. Remélhetőleg azt, ami jó és elengedi a téves dolgokat. Ehhez kell nyitottság, önértékelés, hogy beismerjük, majd felül tudjuk vizsgálni a dolgainkat és elengedjük a rosszat, ami esetleg már reflexszerűen jön belőlünk.
Aztán még utána is vissza-visszatér a rossz reflexió, sokszor kell tudatosan változtatni, hogy a pillanat alatti döntéseink  már a jó reakciókkal végződjenek! 
Ha sikerül az viszont a legjobb érzéssel tölti el az embert és hasznára is válik az életben.
Kívánom, hogy legyen majd belőle részed minnél előbb és minnél többször....
Azt hiszem, hogy most ezt is a személyedet érő támadásként fogod érezni elsöre pedig nem annak szánom.
Olvasd vissza amit  írtam és a válaszaidat vagy add oda egy idegennek, hogy objektíven nézze meg ki a "balhés"! 
Szép napot!
user01
user01 2019. 12. 12. 13:52
Előzmény: #165  SeldonKuper
#167
Ja és ha Te annak tudatában veszel fel hitelt, hogy tudod, azt nem tudod majd törleszteni, akkor ennek jogi értelmezését a Btk-ban találod meg.
user01
user01 2019. 12. 12. 13:49
Előzmény: #165  SeldonKuper
#166

Nyilvános az apróbetűs rész is.
Látom nem érted az üzletszerű fogalmat.
 
Semmi se akadályoz meg téged abban, hogy nem fizető adósok törlesztését átvállald.
Annak sincs akadálya, hogy alapíts egy pénzintézetet, aminek az a mottója, hogy "nálunk nem muszáj visszafizetnie a kölcsönét". Garantáltan népszerű leszel a hiteligénylők körében, de nem hiszem, hogy befektetőkkel, betétesekkel is gazdagon el leszel látva.
 
A hitelezés intézménye azon alapul, hogy a hitelt a szerződésnek megfelelően vissza kell fizetni. Ha ez akár csak részben meginog, akkor a hitelezői piac azonnal befagy. Egyszerűen nem fognak hitelt adni. Hiteltelenné válnak azok, akik hitelt igényelnének. Hitel. Gondolkozz el a szó jelentésén. Hiteles vagy? Hiteltelenné válsz?
 
Addig is lehet légből kapott ábrándokat tovább harsogni. De fölöslegesen töltöd vele az időt.
SeldonKuper 2019. 12. 12. 13:12
Előzmény: #164  user01
#165
Amit a bankok kitaláltak, az kellene az apróbetűs részben "nyílvánosságra" hozni és kifüggeszteni a bejáratnál.
Az hogy mi üzletszerű, ahhoz nem csak kötelezettségeket, hanem jogokat is adni kellene!
gtg véleményével tökéletesen egyezni lehet.
Na ja nem kellett volna 10 milliót adni a banknak olyanoknak, akiknek akkor 100 ezer forint sem volt a  jövedelme.
Nem beszélve a "gazdagok" 20-30 milliós hiteléről!
Mikor is lehetne a bank jóhiszemű?
user01
user01 2019. 12. 12. 13:04
Előzmény: #163  SeldonKuper
#164

Hülyeség.
Te, mint magánszemély is adhatsz kölcsönt, akár zálogjogot is bejegyeztethetsz.
Ha nem üzletszerű, akkor még engedély se kell hozzá.
 
Olyanokra vágy magad körül, akik a hiteleik alól kibújnak? Akik azt látják, hogy ha átvernek téged, akkor azzal nincs semmi gond, majd elfelejtődik?
SeldonKuper 2019. 12. 12. 12:56
Előzmény: #160  user01
#163
Old meg az apróbetűs részben foglaltakat! A bankok kiváltságos működésének folyománya!
Kevesebb lesz a függőben maradt törlesztés is!
signal2
signal2 2019. 12. 12. 12:54
Előzmény: #161  SeldonKuper
#162
Nem tudom, mi lehet a probléma lényege, mert nem a tartozások miatt mennek külföldre az emberek. Tehát eleve rossz a kiindulópont. De akkor mi lehet lényeg?
SeldonKuper 2019. 12. 12. 12:52
Előzmény: törölt hozzászólás
#161
Ja hülyeség!
mert neked nem tetszik.
Akkor ne mosd össze a saját véleményeddel a probléma lényegét!
user01
user01 2019. 12. 12. 12:49
Előzmény: #136  Juarez1977
#160

Tehát azt állítod, hogy azért "menekültek" el, hogy ne fizessék a tartozásaikat? És Te ezeket akarnád hazacsábítani?
Attól, mert valaki kifele átlépte a magyar határt, a tartozását ugyanúgy törlesztenie kell. A külföldre utazás nem mentesít ez alól. Te a mondókádban olyanokról írsz, akik megtagadták a fizetést.
 
Erre nem engedmények a megoldás, hanem a végrehajtónak kell az adós menni. Ha csak nem valami banánköztársaságba menekült a delikvens a fizetés elől, akkor ott helyben fizetési meghagyást kiküldeni neki, és vagy erre, vagy bírósági ítéletre ugyanúgy le lehet tiltatni a fizetését, elárverezni az ottani vagyontárgyait, stb.
Nem kell ezt túlbonyolítani olyannal, hogy a fizetés elől menekülő helyett fizessenek azok a magyar adófizetők, akik egyébként a saját hiteleiket rendesen fizetik. Sőt, dajkameséket se kell költeni arról, hogy miért is lenne baromi jó, ha a hitelezőik elől bujkálók helyett a maguk gondjaival küzdő, rendesen fizető magyar adófizetők fizetnének.
 
Ha pl. a NAV-nak tartozó cégtulaj hagy hátra csapot-papot, akkor a jogalkotó nem azon gondolkodik, hogy csábítgasson a fizetésre, hanem eltiltják a cégvezetéstől. Nagyon helyesen.
FutyImre 2019. 12. 12. 12:48
Törölt hozzászólás
#159
gombócból_is_sok
gombócból_is_sok 2019. 12. 12. 11:59
Előzmény: #155  Juarez1977
#158
Nincs bennem gyűlölet egy szál se, de nem szeretem amikor velem vitetik a balhét. Akkor most hogy ki vagyok elemezve lapozzunk.
Juarez1977 2019. 12. 12. 11:19
Előzmény: #156  MetalHeart
#157
Te magad is így gondolod és így működsz a mindennapi életben?
MetalHeart
MetalHeart 2019. 12. 12. 11:15
Előzmény: #154  Juarez1977
#156
"Mert a végcél ugye mindenkinek az, hogy a családok együtt legyenek, ne foggyunk el, legyen több adófizető, hogy egy adófizetőre kevesebb adó jusson és ezáltal mindenkinek több, jobb legyen?"
    
Sztem ez a cél már legalább 10 éve "elavult"... az egyre jobban digitális alapokra kerülő és abszolút fogyasztásra épülő új világban az új generációk nem családmodellben gondolkodnak... középpontban az én, és a fogyasztásra rendezkednek be... 8-10 évesen a digitális bennszülöttek már szarnak az agyhalott nagyszülők fejére és 16-18 évesen pedig már a "leszakadó" szülőkére is... örökölni akarnak és fogyasztani, teljesen másképpen élnek mint a korábbi nemzedékek... egy látványos mega-trendről van szó, pár ezer kint született "magyar" gyerek már nem oszt-szoroz a problémák halmazában, mint ahogy nyugaton is problémát okoz ez ! Ezt a mega-trendet ugyan nem fogod orvosolni se magasabb bérrel, se kampánnyal, se magyarságtudat erősítéssel (ugyan mit jelent ez ma már bárkinek is ?), se klímavédelemmel (új hiszti és egyben mega-trend a "lázadásra"... hippi-világ, rockzene szintén elavult, illetve egy korszak jellemzője volt).. gyökeresen más világ jön !
Juarez1977 2019. 12. 12. 10:55
Előzmény: #153  gombócból_is_sok
#155
Teli vagy gyűlölettel vagy legalábbis haraggal. Ez nekem szól vagy a hiteleseknek, esetleg a kormánynak vagy más dolog? Neked van ötleted esetleg? 
Juarez1977 2019. 12. 12. 10:46
Előzmény: #152  euler
#154
Filozófiai szempontból igazad van, viszont lépésenként lehet haladni. 
Ez egy szelet a sokszázezer magyarból, aki kint él, erre egy megoldás, amit felvetettem, hátha ötletelünk, valaki vázol egy más gondolatot és talán a végén egy érett akár használható megoldási lehetőség kiforr mindenki megelégedésére, büszkeségére. 
Helyette inkább lefikázás, jobb esetben a miért nem lehet és nem jó és akkor mi lesz ezzel meg azzal meg amazzal kommentek sikerülnek maximum. 
Neked lenne valami ötleted, ami jobb, elfogadhatóbb feltételekkel és talán közvetve hazahoznál valamennyi magyart?
Mert a végcél ugye mindenkinek az, hogy a családok együtt legyenek, ne foggyunk el, legyen több adófizető, hogy egy adófizetőre kevesebb adó jusson és ezáltal mindenkinek több, jobb legyen? Szerintem ezek a témák és a fórum arra lenne hivatott, hogy egy közösség vagyunk a magyarok és ha mindenki mással vagy máshogyan is képzeli el, akkor is a végső cél, hogy az ország szebb, jobb, gazdagabb legyen! (ezt komolyan gondolom, nem szarkazmusból írom, ha esetleg a pötyögés miatt másképp értheted vagy értheti, aki olvassa)
gombócból_is_sok
gombócból_is_sok 2019. 12. 12. 10:43
Előzmény: #142  Törölt felhasználó
#153
Egyetértünk. De gondolom leírták a szerződésbe, a balfék meg aláírta.
euler 2019. 12. 12. 10:10
Előzmény: #150  Juarez1977
#152

Nem lehet egy problémát, (visszacsábítás), úgy kezelni, hogy azt egy légbőlkapott módszerrel (hitel-amnesztia), a környezetéből kiragadva próbáljuk megoldani.
A rendszert kell "rehabilitálni" és az fogja megoldani, de akkor is csak részben és nagyon hosszú idő alatt, mert nagyon a gödör alján vagyunk.
Juarez1977 2019. 12. 12. 10:02
Előzmény: törölt hozzászólás
#151
Rendben megnyugszom. Azt hiszem ez a megnyilvánulás méltó is a kvalitásodhoz és nem pedig, ahogy csípőből lefikáztál elsőre! 
Így elnézésedet is kérem, most utólag, de én nem sértegettem senkit csak felvetettem egy gondolatot, amit abban a pillanatban lefikáztál és engem pedig minősítettél.
Szép napot kívánok!
Juarez1977 2019. 12. 12. 09:54
Előzmény: #146  euler
#150
Pont erről beszéltem, hogy ez nyilván további kérdéseket is felvet, hogy akkor még kinek és mennyit és hová. Amit leírtál azzal egyetértek
Viszont a téma az volt, hogy miként lehet hazahozni azt, aki kint van. Aki itthon van és hasonló helyzetben van, az nyilván megér egy misét, nem érdemel rosszabbat, de nem ez a téma! 
Azokról a magyarokról beszéltünk, akiket be lehetne vonni a magyar munkaerőpiacra és nem itthon él. Esetlegesen szándéka lenne, de irreális állami beavatkozás nélkül. Aki kint dolgozik, hogy ne döljön be a hitele, az "relatíve" jobb helyzetben van, hiszen nem vagy még nem dőlt be a hitele. Itt arról beszéltem, hogy van egy ilyen csoport, akit ha nem rehabilitálnak valamilyen módon, akkor Magyarországon nem maradhat életben. Ez egy megoldás egy olyan munkaerő csoportnak a bevonására, aki más módon nem vonható be.
Attól még igaz, hogy más is megérdemelné, hogy segítsenek rajta. 
Példával élve Te is az éhező hajléktalan koldusnak fogsz előbb adni pár forintot és nem annak, aki mélyszegénységben él, de ugyanúgy megérdemelné és rászorulna!
goldi 2019. 12. 12. 09:33
Törölt hozzászólás
#149
Juarez1977 2019. 12. 12. 09:22
Előzmény: törölt hozzászólás
#148
Ha hallgattál volna bölcs maradtál volna...
Igaz, még ha esetleg ismered is a mondást, nem túl esélyes, hogy megérted! Kérd meg valamelyik inteligensebb ismerősödet, hogy vért izzadva, idöt nem sajnálva magyarázza el neked. 
Olyan alapkészségbeli gondjaid vannak, hogy még azt sem ismered fel, hogy mikor kell számítást végezni...
Itt nem volt rá szükség, elég lenne, ha képes lennél egy-egy gondolatot értelmezni és minimálisan ezekből következtetéseket levonni! 😂😂😂
Törölt felhasználó 2019. 12. 12. 09:21
Előzmény: #146  euler
#147
Igen ez így nem lenne jó. Az én álláspontom a devizahitelekkel kapcsolatban mindig is az volt, hogy egyformán volt hülye a három szereplő, mármint a hitelfelvevő, a bankok és az állam (MNB), így a megnövekedett terheket is háromfelé kéne osztani. A valóságban meg az történt, hogy a csórókat cserbenhagyták (végtörlesztésnél az tudott kiszállni, aki eleve jobban állt), a bankokat megszopatták a kötelező végtörlesztéssel, bankadóval és tranzakciós illetékkel, az állam meg röhögött a markába.
euler 2019. 12. 12. 09:15
Előzmény: #143  Juarez1977
#146

Nem akartam hozzászólni, mert csak azt írtam volna amire ilyen kioktató módon reagáltál, mert többet nem érdemel az a naív tájékozatlanság ami a felvetésedből kiderül.
Illenék valahogy igazolnod a kiindulást is, hogy "jelentős számban" a bedőlt hitelek így a végrehajtók elől menekülnek külföldre az emberek. És ha azért, hogy ne dőljenek be a hiteleik? És ha az itthon maradott hitelesek között van a jelentős bedőlés mert a hazai fizetésekből inkább nem tudják fizetni?
Érzed, hogy ez működésképtelen, ezért kiterjesztenéd a hazai hitelesekre is két évig 1-1 millió forintig? Miért és miért pont így? Nevetséges.
goldi 2019. 12. 12. 09:11
Törölt hozzászólás
#145
Juarez1977 2019. 12. 12. 09:06
Előzmény: #142  Törölt felhasználó
#144
Egyetértek, de itt azokra az esetekre gondoltam, ahol már nincs elvonható ingóság, sem ingatlan csak a jövedelem.
Juarez1977 2019. 12. 12. 09:04
Előzmény: törölt hozzászólás
#143
Ne csak olvass, próbálj óriásit fejlődni(egy megnyilvánulásodból ordít, hogy van honnan) és gondolkodni, hasznodra válna bizonyosan! 😊
Törölt felhasználó 2019. 12. 12. 09:00
Előzmény: #139  gombócból_is_sok
#142
Azért nem ennyire egyértelmű, pl. ha a bank ingatlanfedezetre adott hitelt és az adós nem tud fizetni, akkor a bank vigye az ingatlant, de azon felül ne követeljen semmit, ő fogadta el fedezetnek, ha bukik rajta, akkor az legyen az ő baja.
goldi 2019. 12. 12. 09:00
Törölt hozzászólás
#141
Juarez1977 2019. 12. 12. 08:55
Előzmény: #139  gombócból_is_sok
#140
Valóban voltak akik faszok voltak, de voltak, akik nem. Viszont akikre szükség lenne és tolhatná a szekerünket, azokba érdemes lenne befektetni, igen, így gondolom.
gombócból_is_sok
gombócból_is_sok 2019. 12. 12. 08:47
Előzmény: #136  Juarez1977
#139
Magyarán abban látod a megoldást hogy konszolidáljuk azokat akik faszok voltak és a felelősség elől a hatóságok jogkörén kívülre menekültek? Aztán mégis hova vezet ez hosszabb távon?
Juarez1977 2019. 12. 12. 08:36
Előzmény: #137  badsector1
#138
Ez a lényeg, hogy ilyenből lenne nem is kevés, aki jönne, mitöbb el sem ment volna, de teljesen ellehetetlenült az itthoni léte.
badsector1
badsector1 2019. 12. 12. 08:19
Előzmény: #136  Juarez1977
#137
Ha már csábítani kell valakit hazafele, abból nem lesz semmi 
Juarez1977 2019. 12. 12. 08:04
#136
Sziasztok!
Véleményem szerint a kivándoroltak egy jelentős részét úgy lehetne hazacsábítani, hogy a fennálló "bedőlt" tartozásaik egy jelentős részét át kellene vállalja az állam.
Konkrétan arra gondolok, hogy rengetegen a végrehajtó elől menekültek el a kilátástalan helyzet miatt. Ráadásul sajnos jelentős része nem valami tróger volt, hanem pont a törtetőbb, dolgos, vállalkozó szellemű Gdp pörgetős honfitársunk.
Ők voltak, akik csináltak vállalkozást, vettek vagy építettek házat, autót, stb. 
Sajnos a válság önmagában is rengeteget elsodort volna, de mondjuk még egy ház vagy autó, esetleg a vállalkozás devizahitele garantáltan padlóra küldte őket. Sőt a jövőjüket is, hiszen lehet, hogy a tartozásaik miatt évekig, évtizedekig a végrehajtó vinné a fizu felét, miután bukott a cég és ment az autó meg a ház a levesbe.
Na szóval az előzményfeltárás után nézzük meg mi az esély itthon, ha haza szeretne jönni:
Jön haza, elmegy dolgozni. Végrehajtó máris lecsap és még ha keresne is pl. 500.000,-forintot havonta tiltják a felét az idők végezetéig... A példánál maradva maradt 250.000,-forintja. Kell egy albérlet, ami nagyvonalúan egy újabb százezer havonta (Tatabányában gondolkodva, ahol én élek), mert ugye mindent elbukott mielőtt lelépett az országból nincs kégli. Hitelt még ugye ezer évig nem kap, ha újra nekirugaszkodna, hátha most sikerülne a vállalkozósdi. Végiggondolva az egészet, semmi esély, hogy így visszajöjjenek.
Az időközben akár több millió, sőt több tízmillió forintra felkommulálódott tartozást már nagy részben követeléskezellők átvették töredékáron. Újabb példa nyilván hanyag módon elnaggyolva: 20 millió a tartozás, azt megvette a követeléskezelő 4 millióért.(teszem hozzá, a követeléskezelő még a bekerülést sem látna sosem, ha nincs hazajövetel, pláne nem a hasznot)
Megoldásra egy példa: 
Felét fizeti az állam 2 milliót, felét a másik 2 milliót a visszavándorló, de pl. úgy, hogy a fizu 10%-át vonják részletként, amíg le nem tellik és nem azonnal "meggyilkoljuk" a fele fizu levonásával. Szerződést kell velük kötni, hogy az államra eső részt mondjuk minden 12 hónap tb jogviszony leteltével fizeti meg az állam a követeléskezelő részére, nemám lébecol az elengedés után a hazafi és nem dolgozik. Így kezelhető az adósnak és belátható időn belül letelik a tartozás, ami után új életet tud majd kezdeni. A 10% levonás után még az albérlet is belefér éhezés nélkül, sőt szerintem maguk a követeléskezelők is tapsikolnának örömükben, hogy a soha be nem hajtható portfólióból is pénzt látnának.
Ha ez összejönne, jönnének haza vállalkozószellemű és jó szakemberek, mert ugye akik fejlődni akartak és beruháztak, azok bukták anno a legnagyobbat, aztán usgyi világot látni. Szerintem sokan hoznák haza a gyerkőcöket is, akik ugye már megszülettek és hamarabb fognak adófizetővé válni, mint a most bevállalt csokos gyerkőcök és ugye nem is kerülne többe átlagosan, mint a csok kifizetések. Teszem hozzá most azokról beszéltem, akik ha akarnak sem tudnának hazajönni és mielőtt valaki betalál vele, hogy aki nem adósodott el az meg nem kap semmit, hogy képzelem, stb. Na ez egy másik sztori, de nekik meg  akkor oda lehet adni a pénzt ugyanígy 12 havi meló után két évig egy-egy millió forintot.
Végszóként elnézést a hosszú írásért, de csak így lesz kerek és érthető, talán elfogadható a történet. Amiről írtam, ilyen emberből, biztos vagyok benne, hogy rengetegen tudnának az ismerőseik között találni nem is keveset.
Köszönöm a türelmet.
Szép napot mindenkinek!
Peterbond 2019. 09. 12. 19:19
Előzmény: #130  Törölt felhasználó
#135
"A társadalombiztosítási (NI) szám nem csak a munkavállaláshoz szükséges, annak is igényelnie kell, aki tanulmányi támogatást szeretne kapni. A munkavállaló erre a számra fizeti a TB járulékot és akkor is szüksége lesz rá, ha kapcsolatba lép a helyi munkaügyi hatóságokkal vagy az adóhivatallal. Ugyanakkor az is tény, hogy ez a szám – csakúgy mit a magyar TB szám - az igénylő élete végéig megmarad, tehát akkor sem kell visszaadni, ha éppen elhagyja az országot."
.
A cikk kiemeli hogy ez az eddig ott munkat vallaltak szama. Persze a cimadas jo bulvaros fogas azt meg kell hagyni. De a cikk maga kifejti hogy ez az egymillio a tanulmanyokat ott vegzoket es addig ott valamilyen ideig munkat vallalokat takarja. Ergo a cim pontosan valahogy igy kellene szoljon "1 millio magyar tanult vagy dolgozott Angliaban az EU csatlakozas ota". Amugy az origonak megvoltak a maga hibai regen is de osszemerhetetlen a "valtas" utani idovel a dolog.
gyula1971
gyula1971 2019. 09. 12. 18:14
#134
Ilyen forint árfolyam mellett egyre jobban megéri kint lenni,ez nem a haza vándorlást segíti.
festina88 2019. 09. 12. 16:30
Előzmény: #132  festina88
#133
hová lettél babosko? itt vannak a száraz tények.
festina88 2019. 09. 12. 15:30
Előzmény: #130  Törölt felhasználó
#132

tudom, hogy te így méred a tehetséged ahogy imádott politikusaid...
https://index.hu/belfold/2019/09/12/kovacs_balazs_zugloi_fideszes_szerint_karacsony_alkalmatlan_egyeni_vagyonosodasi_tevekenyseg/
„Karácsony Gergely alkalmatlansága abban is kimerül, hogy ő arra is alkalmatlan, hogy ilyen, hogy mondjam, a... egyéni vagyonosodás célját szolgáló tevékenységet végezzen”
itt pedig csak a 2018-as kormánymédiád helyreigazításainak darabszám ezek csak ahol pereltek és elbukták...
https://atlatszo.hu/2019/02/07/109-helyreigazitasi-pert-vesztett-2018-ban-a-kormanykozeli-media/
festina88 2019. 09. 12. 15:26
Előzmény: #130  Törölt felhasználó
#131
akkor olvad el még egyszer... nem mondtam hogy nem hazudott 2017.06.30 előtt. (nem tudom,mire hivatkozol  nem olvastam) én azt állítottam hogy 2017.06.30 óta non stop hazudnak... nem ugyanaz a kettő....
Törölt felhasználó 2019. 09. 12. 13:48
Előzmény: #128  festina88
#130
Nem artana egy kis kovetkezetesseg toled. Tehat azt mondod origo nem hazudott 2017.06.30 elott. Nos a cikk amiben 1,4 millio Angliaba kivandorlo magyarrol regelnek 2014-es. Akkor te most a portfoliot hazugoztad le?
Shut-up
Shut-up 2019. 09. 12. 13:46
Előzmény: #128  festina88
#129
Anélkül is ráránt.
festina88 2019. 09. 12. 13:43
Előzmény: #127  Törölt felhasználó
#128
:D:D:D:D non stop hazudnak, szeretet jegybank elnökünk fiacskájának a tulajdona. 2017.06.30 óta olvashatatlan szemét az egész. kormánypropaganda... tudom, hogy te rárántanál viktornak ha ott állna előtted a kis szerelmed...
Törölt felhasználó 2019. 09. 12. 13:28
Előzmény: #125  Törölt felhasználó
#127
sanka 2019. 09. 12. 13:27
Előzmény: #125  Törölt felhasználó
#126
Plusz a többi!!!
Törölt felhasználó 2019. 09. 12. 13:24
Előzmény: #123  _Macika_
#125
Csak 40000?? Az lopikula am.
sanka 2019. 09. 12. 13:21
Előzmény: #122  Phylaxa
#124
Ja kérem, a fiatalok menekülnek az országból, hiába a csók meg egyéb faszomság!!!!
Phylaxa 2019. 09. 05. 19:25
Előzmény: törölt hozzászólás
#122
A születő gyermek kevés a nyugdíjasok számához viszonyítva és a jövőre nézve. Ez a probléma, nem a lakosság száma.
goldi 2019. 09. 05. 19:00
Törölt hozzászólás
#121
TimurLenk
TimurLenk 2019. 09. 05. 17:57
Előzmény: #119  gyula1971
#120
Viszont a munkaerőhiány itt gyorsabban hajtja fel e béreket. 
gyula1971
gyula1971 2019. 09. 05. 17:05
#119
Ilyen gyenge forint mellett érdemes, egyre érdemesebb kint dolgozni.
AIDA64
AIDA64 2019. 09. 05. 15:16
#118
Orbán Viktor: Egy nemzeti közösség el tud tűnni
akkor pápá,ov
goldi 2019. 08. 29. 06:34
Törölt hozzászólás
#116
Peterbond 2019. 08. 17. 22:56
Előzmény: #113  SeldonKuper
#115
Maagyarán mi is akkor a valóság? Csak az amit Deszka elképzel? Mert minden más infó az "csakagugli" ?
.
Akkor hívjuk segítségükl a gondolkodást. Információ: a lenti grafikon. Deszka következtetése hogy franciaországban azért csökken a magyarok száma mert a terrorizmustól menekülnek.
.
Mivel információját EBBől a grafikonból vonta le akkor ezt ő elogadta "valóságnak" hisz nem saját tapasztalatokról beszélt. Ebben viszont azt látni hogy 2015-ben ( a terrorizmus "csúcsa" Franciaországban ) még Nőt a magyarok száma. Ahogy nem csökkent se 2016-ban se 2017-ben. Persze van egy kis tolódás hisz azéttz nem egy hét feladni a munkád és újra országot váltani. Na de nem is 2-3! év. Ha tényleg a terrorizmustól tartottak miért is abban az évben távoztak amikor már 2. éve nem történt komoly terrorista esemény? És ha számukra az az év ( 2018 vagy mondjuk 2017 mert elhúzódott az elköltözés ) túl sok volt már miért nem volt az 2015-ben vagy 2016-ban?
elemes
elemes 2019. 08. 17. 11:17
Előzmény: #104  _Macika_
#114
fájóan hiányzik a listából erdély és szerbia ahol szerintem az elmúlt tíz évben sokkal nagyobb volt a növekedés
SeldonKuper 2019. 08. 17. 11:16
#113
Már nehogy "nektek" kelljen eldönteni, hogy mi igaz információ ( csakagugli?) és mi a valóság!
Ehhez annyi közötök van mint deszkának, de mégis csakadeszka hazudna!??? 
-
Azért vannak akiknek van "fingja" ahhoz, hogy igazat mondhassanak. Furcsa ez a kizárólagosság az igazmondás bizonyíthatóságára!
Peterbond 2019. 08. 17. 09:26
Előzmény: #109  SeldonKuper
#112
Mindenre van inforacio csak eppen lusta keresni vagy gondolkodni es inkabb mantraz egy sajat elkepzelest aztan veditek azzal hogy nem lehet tudni hogy nem igy van.
signal2
signal2 2019. 08. 16. 13:19
Előzmény: #109  SeldonKuper
#111
Valóban nem hazudott, viszont fingja sincs, hogy igazat mondott-e.
SeldonKuper 2019. 08. 16. 10:27
Előzmény: #104  _Macika_
#110
Akik Ukrajnából mentek munkát keresni és kaptak is! 
" Kárpátalja" csaknem 20 évig Csehszlovákia része volt!!!
Magyarországon "üdülő" magyar! családfőtől az infó, aki többedmagával dolgozik a mai Csehországban. 
SeldonKuper 2019. 08. 16. 10:20
#109
Talán mert nincs hozza megbízható információ! Azért juthatnak erre a végkövetkeztetésre egyes munkaerő, munkátkereső  szakember magyarázók.
Deszka nem hazudott, de az érvek vele szemben kifogytak a kelet-európai népek munkakeresésének az indoklásával.
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2019. 08. 16. 08:29
Előzmény: #106  signal2
#108
Deszkafaszival vitatkozni az olyan mint faszságot művelni feleslegesen. Szerintem van valami ilyesmi mondás.
Shut-up
Shut-up 2019. 08. 16. 07:50
Előzmény: #106  signal2
#107
Mit vársz tőle? A jelleme ott van a profilképében. 
signal2
signal2 2019. 08. 16. 07:44
Előzmény: #105  deszcsakafi
#106
Gratulálok!Valójában halvány gőzöd sincs, hogy más kelet-európaiak száma hogyan változott, és mi áll a változások mögött, de egyből leírtad a betonbiztos, megingathatatlan tuti okot. Most bizonyítottad be, hogy veled valóban teljesen értelmetlen vitába szállni, mert tények ismerete nélküli hívő vagy. Egyébként meg:
https://m.privatbankar.hu/szemelyes_penzugyek/a-tortenelemben-eloszor-szazezer-felett-az-ausztriaban-dolgozo-magyarok-szama-327784
deszcsakafi
deszcsakafi 2019. 08. 12. 15:16
Előzmény: #104  _Macika_
#105
durva, Franciaországban csökkent a magyarok száma, de szerintem más kelet európaiaké is.. nem mer senki oda menni a terrorista muszlimok miatt.. hurráááá
Peterbond 2019. 07. 20. 19:49
Előzmény: #100  Bekre_Pal
#103
"A brit kormány döntése alapján azok a külföldi EU-polgárok, akik törvényesen és életvitelszerűen Nagy-Britanniában laknak, a brit EU-tagság megszűnése (Brexit) után is maradhatnak az országban, és érvényben maradnak jelenlegi jogosultságaik is, de letelepedett jogi státusért - vagyis meghatározatlan időre szóló tartózkodási engedélyért - kell folyamodniuk a brit belügyminisztériumhoz."
.
Ez alapján azért nekem úgy jön le, hogy ha az EU-ból jöttél szükséged van egy ilyenre ha nem túrista vagy hanem kint élsz. Viszont mivel a határidő 2020.12.31 így azért kicsit érthető az alacsonyabb szám. Nem mellesleg gondolom jó sokan vagy a bizonytalanság miatt még nem döntötték el hogy tényleg maradnak-e illetve lesznek akik tényleg távoznak is.
pitcairn2 2019. 07. 20. 19:48
Előzmény: #100  Bekre_Pal
#102
erősen ajánlott a kint-tartózkodóknak is, az ismi cégében (London, City, az egyik legnagyobb biztosító a világon) kb. összeterelték az összes EU-s alkalmazottat és a pre-settled status megszerzésére biztatták őket
pitcairn2 2019. 07. 20. 19:44
Előzmény: #99  signal2
#101
sokan még várnak ezzel, én is ismerek olyat aki csak most fog belefogni az ezzel kapcsolatos adminisztrációba
pedig ez különösebben nem is bonyolult csak vmi androidos applikáció kell hozzá, azt hiszem pre-settled status-nak hívják vagy mi a szösz

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek