Topiknyitó: -pny 2018. 02. 08. 13:39

NAPI POLITIKA 2018-2022 - cenzúra nélkül  

Itt lehet folytatni a bezárt topicot.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
jofej 2018. 03. 10. 18:25
#421
Drága baloldali barátaim! Szavazzatok nyugodtan az ellenzékre, ha tényleg úgy gondoljátok, hogy ha ők kerülnek kormányra, akkor nektek, az országnak sokkal jobb lesz. Eddig mindig az ellenkezője történt, a baloldali kormányok alatt romlott a helyzet, a jobboldali kormányok alatt javult. Aki saját maga ellensége, az szavazzon a baloldalra. Én befejeztem a vitát :)
Peterbond 2018. 03. 10. 18:25
Előzmény: #418  jofej
#422
"Ezenkívül a pénzvilág (a hitelminősítők is) nehezményezte a bankadót, senkit nem érdekelt, hogy előtte évekig mekkora tisztességtelen haszonra tettek szert a bankok."
Az OTP nyeresége sose volt ilyen magas mint most.
_Bekre_Pal_
_Bekre_Pal_ 2018. 03. 10. 18:27
Előzmény: #404  pitcairn2
#423
a létező környezetben
.
vö.: nem mindegy, hogy szélben vitorlázok, vagy szélcsendben. mindkettőt én csinálom, de nem ugyanarra az eredményre jutok.
.
vagy azt mondják, úgy kell úsznom, hogy ólomövet viselek (hoznak rá törvényt), hát nem nagyon fog jól menni
.
szóval nem annyira jó ez az én hozom össze sztori, én hozom össze persze, amennyire megtehetem.
.
és ma eléggé olyan a kurmányzás, hogy én kevésbé tehetem, mint tiborczfiam vagy lőrincbarát. de nem csak én, hanem az a sok agyatlan fideszcsicska, akik itt védik a védhetetlent. csak ők még hülyék is pluszban.
Peterbond 2018. 03. 10. 18:30
Előzmény: #421  jofej
#425
Én egy jó kormnyra szavaznék és ha nem ólit a kormány akkor is rom oldali és akkor is amikor jobb oldali. Ha nem érted  te bajod. Sose voltam Balos. 2010-ig a Fideszre szavaztam. MSZP, DK SZDSZ tőlem sose látott szavazatott. De a Fidesz se fog amíg nem változtt több ponton. Utána simán szavazok rájuk is. Nekem  pl az a fidesz amibe Áder, Pokorni, Varga voltak a vezető nevek volt szimpatikus. Ez a Németh Szilárd, Matolcsi, Rogán féle bagázs sokkal kevésbé. És nem azért ahogy kinéznek hanem ahogy cselekszenek.
Peterbond 2018. 03. 10. 18:33
Előzmény: #425  Peterbond
#426
Én egy jó kormnyra szavaznék és ha nem ólit a kormány akkor is rom oldali és akkor is amikor jobb oldali.    
=  
Én egy jó kormányra szavaznék és ha nem jól csinál valamit a kormány akkor is leírom ha baloldali és akkor is amikor jobb oldali.  
-pny
-pny 2018. 03. 10. 18:33
Előzmény: #416  jofej
#427
1. “vissza fizettük az IMF hitelt”
.
Egy része ott volt az MNB-nél, azt adtuk vissza, másik részét újabb hitelből fizettük vissza. Nem semmi tájékozatlanság egy gazdasági fórumon.
.
2. “folyamatosan csökken az állam adósság”
.
Erről rengetegszer írtam már, most csak a lényeg: GDP 80%-ról 75-re csökkent a kimutatott államadósság. De közben elment az MNYP (GDP 10%), GDP 10-15%-al csökkent az MNB devizatartaléka. Még nem hajtották végre az Eximbank korrekciót (GDP 2-3%) és nincs az államadósságban benne Paks 2. orosz hitele (GDP 12%). Ha ezekkel is számolsz, akkor a csökkenés erős növekedés lesz (tudod, mint a “rezsicsökkentés”...).
.
Ezt is illene tudni egy gazdasági fórumon.
.
3. “GDP növekedés 4%-os”
.
Guglizd ki, mi volt 2008/2009-ben, ha fejből nem megy.
.
4. “a költségvetési hiány 2%körüli”
.
Nem teszünk félre az MNYP-be (de ettől még kédőbb nyugdíjként ki kell fizetni!), 2-3-szor annyi EU pénz érkezik és a globál kamatkörnyezet miatt 100 mrd-okkal kisebb a kamatfizetés évente. Ha ezekkel korrigálsz, bőven 5-6% feletti hiányok lennének. A valós gazdálkodás tehát semmit nem javult. 
Törölt felhasználó 2018. 03. 10. 18:34
Előzmény: #418  jofej
#428
"senkit nem érdekelt, hogy előtte évekig mekkora tisztességtelen haszonra tettek szert a bankok"
Tudod pl. az OTP mikor érte el eddigi  legnagyobb nyereségét?
Segítek: 2017.
-pny
-pny 2018. 03. 10. 18:35
Előzmény: #416  jofej
#429
A “rezsicsökkentés”-ről meg inkább ne írj, mert aki még ezt sem érti egy gazdasági fórumon, az bizony vitaképtelen.
_Bekre_Pal_
_Bekre_Pal_ 2018. 03. 10. 18:38
Előzmény: #429  -pny
#430
Elég lassan jelzett a detektorod.
mereszZenesz 2018. 03. 10. 18:39
Előzmény: #427  -pny
#431
Szerinted melyik pártra kéne szavazni ápr 8-án ??
jofej 2018. 03. 10. 18:43
Előzmény: #429  -pny
#432
Te nyilván a világ legokosabb embere vagy és tévedhetetlen. Aki mást mond mit te, az mind hülye! Ha te elhiszed, amit a rezsicsökkentésről Karácsony és a baloldali média szajkóz, akkor te bizonyítod a teljeskörű tájékozatlanságodat.
Peterbond 2018. 03. 10. 18:47
Előzmény: #425  Peterbond
#433
A minuszolónak azzal van baja hogy nem szavaztam a Szocikra sose és nem is tervezem?
Vagy a Varga Pokorni Áder hármassal?
Esetleg azzal hogy a Fideszre szavaztam 2010-ig?
_Bekre_Pal_
_Bekre_Pal_ 2018. 03. 10. 18:48
Előzmény: #432  jofej
#434
A nickekről félrevezető. Amikor így személyeskedsz mert elfogadás, olyankor inkább szar fej vagy.
_Bekre_Pal_
_Bekre_Pal_ 2018. 03. 10. 18:49
Előzmény: #433  Peterbond
#435
Azzal van baja, hogy nincs érve és cserbenhagyták.
jofej 2018. 03. 10. 19:00
Előzmény: #434  _Bekre_Pal_
#436
?????
-pny
-pny 2018. 03. 10. 19:08
Előzmény: #432  jofej
#437
Ennyi? Érved, adatod, konkrétum megint nem volt, csak személyeskedés, meg Fidesz lózung.
mereszZenesz 2018. 03. 10. 19:23
Előzmény: #437  -pny
#438
Engem komolyan érdekelne a véleményed.. Biztos nem fogok a FideszKdnp-re szavazni és ezért szeretném tudni, hogy mi a véleményed a többi pártról. Esteleg mástól is várnék épitő jellegű véleményeket, hozzászólásokat nem csak pny-től...
Peterbond 2018. 03. 10. 19:38
Előzmény: #438  mereszZenesz
#439
Én úgy vagyok ezzel hogy mindenkinek maga kell eldöntenie mely párt döntései elvei állnak a legközelebb hozzá és hogy végül személyesen az egyéni képviselők közül melyiket tartja a leg alkalmasabbnak. De ezt valós, realista információk alapján hozhassa meg ne hazugság hegyek alapján.
Ha valakinek nem számít a korrupció pl de nagyra értékeli a Fidesz intézkedéseit szavazzon a fideszre.
Ha nem tudd egyetérteni a korrupcióval és hazugságterjesztéssel de nagyban migráns ellenes és nacionalista ott van a Jobbik neki. ( én mondjuk annyira nem szimpatizálok vonáékkal )
Ha valakinek a balos értékek a szociális érzékenység az alapjövedelem fontos pl és szintén nem érdekli a korrupció valamint elhiszi hogy ezek a szocik nem azok a szocik és Karácsony Gergely változást tudd hozni szavazzon az MSZP-re ( Én aztán biztos nem )
Ha valakinek Orbán a patás ördög és Gyurcsány az egyetlen reménye ( fordított esetbenn lásd első pont amúgy ) az szavazzon a DK-ra. ( Mindenkinek Joga van hülyének lenni, figyelmeztetés ez szerény véleményem! )
Ha valakinek fontos a környezetvédelem Antiglobalista és mellette nagyon szúrja a szemét a korrupció szavazzon az LMP-re ( Én mondjuk a programjuk felével kb nem értek egyet de eddig ők vannak a legközelebb ahhoz hogy megkapják a szavazatom )
Ezen kívül még ott van a Momentum és még jó pár egyéb párt. tessék informálódni és választani. De ne kormánypropagandából.
-pny
-pny 2018. 03. 10. 19:58
Előzmény: #438  mereszZenesz
#440
Leírtam már. Én valószínűleg így szavazok: lista Momentum, egyéni legerősebb ellenzéki.

Topik gazda

-pny
-pny
3 4 2

aktív fórumozók


friss hírek További hírek