Topiknyitó: Portfolio 2015. 02. 24. 08:07

Nagy bajban a Buda-Cash - Mi lesz az ügyfelek pénzével?  

Ugrás a cikkhez
A Buda-Cash Brókerháznál a Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda nyomozati cselekményt hajtott végre - írja az Index. Lépett a felügyelet A tudomására jutott visszaélés-gyanús esetek miatt az MNB ma közzétett végzésében azonnali hatállyal...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=210546
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2016. 01. 16. 07:51
Előzmény: #11959  Törölt felhasználó
#11960
Aki ezt a cikket irta nem nézte meg,hogy azért közel 2 milliárd forintban van meg acces jegy!!!!!! Összességében szoval nem értem a cikket... azért ha megnézitek és számoltok ami a táblázatban vannak dolgok azok értéke sok 10 milliárd forint!!!!!! Meg még plussz a beva szoval igencsak kifizetnek mindenkit!!!!! Számoltam és sok részvény sokat ér, ezeket pénzé teszik akkor igencsak sok pénz van azért!!!
Törölt felhasználó 2016. 01. 16. 06:35
Előzmény: #11958  Törölt felhasználó
#11959
Törölt felhasználó 2016. 01. 15. 22:10
Előzmény: #11955  tchongee
#11958
Tchongee, Rere - csatlakozom a "beszélgetésetekhez". Pontosan azt tettem, amikor megkaptam az ügyvéd levelét, hogy megnéztem, kik csatlakoztak ténylegesen. Gyalázatosan kevesen, holott itt azt írtad, hogy 100 felett van a létszám. Hát sajnos így nézünk mi ki - félnek, várják, hogy majd mások úgyis elintézik és abból profitálhatnak.
Törölt felhasználó 2016. 01. 15. 22:08
Előzmény: #11956  Törölt felhasználó
#11957
Azt gondolom és remélem, hogy megküldik mindenkinek az egyenlegét, felteszik az ügyfélkapura.
Törölt felhasználó 2016. 01. 15. 19:24
Előzmény: #11955  tchongee
#11956
Valahogy csak kell,hogy értesitcsenek minket...... Edit szerinted,hogy fognak minket értesiteni akkor??
tchongee
tchongee 2016. 01. 15. 19:00
Előzmény: #11954  Törölt felhasználó
#11955
Ok, ennyi elég is...
Törölt felhasználó 2016. 01. 15. 18:58
Előzmény: #11953  tchongee
#11954
Köszönöm..... ott is részes vagyok :-(
tchongee
tchongee 2016. 01. 15. 18:52
Előzmény: #11948  Törölt felhasználó
#11953
Hááááááát nem találok szavakat nálam az előző 14 támogató mellett kb még 130-an jelezték támogatják a beadványt és ehhez még nevüket sem kell adni csak meghatalmazást és alátámasztó doksikat....valószínűleg nem is kell nekik annyira az a pénz/rv/érték....nem gond a többieknek is kikaparjuk a gesztenyét mint ahogy a Hungisoknak is....bár egy köszönömöt nem kaptunk tőlük.....
Törölt felhasználó 2016. 01. 15. 18:52
Előzmény: #11949  Törölt felhasználó
#11952
De neked külön cikornyás gót betűkkel saját kézzel fogja megküldeni maga réti, és matolcsi meg orbán és lázár, meg áder is odateszi a kézjegyét. Fehér postagalambok nappal, éjjel denevérek szállítják a kezedhez a levelet.
Csak győzd kivárni. addig amíg nem kapod kézhez , ne írj !

köszi !
detto71
detto71 2016. 01. 15. 18:44
Előzmény: #11929  Törölt felhasználó
#11951
Hát ez kurva jó!!! Ezzel mit gyorsítanak?
Nekem már megvan az értékpapírszámlám, mit tudom én kinyeri az állomány átvevést. Kíváncsi vagyok mikor keres meg, hogy rész akarok-e venni ebben a baromságban.

Innen üzenem, hogy nem akarok részt venni, nagyon szívesen elküldöm az új értékpapírszámlám és tegyék már rá a dolgaimat a tetves kurva anyukat, mert szeretnék már haladni és ha a BC meglopott ők ugyanazt teszik minden egyes nappal, amíg késlekednek.
Hmmz
Hmmz 2016. 01. 15. 18:14
Előzmény: #11949  Törölt felhasználó
#11950
ha kap azért pénzt hogy felbassza az agyad, akkor most tuti jut prémium is :)

ne válaszolj neki ha idegesit... minek??

Törölt felhasználó 2016. 01. 15. 18:05
Előzmény: #11947  Törölt felhasználó
#11949
NEEEEEEEM !!!!!!!
NEM ÉRTESÍT ÜGYFELET LEVÉLBEN A FELSZÁMOLÓ !
SOHA NEM TETTE ÉS NEM IS FOGJA !
NEM KÖLT BORÍTÉKRA , LEVÉLPAPÍRRA , BÉLYEGRE, SEM.

ÖSSÉM!!!!!! ÁÁÁÁÁÁÁ !!!!!!!
Törölt felhasználó 2016. 01. 15. 17:51
#11948
Ma kaptam a megbízott ügyvédtől az alkotmánybirósára benyújtandó alkotmányjogi panasz indítványt, elszomorít, hogy csak 35 fő nevében kerül beadásra, magam részéről már "csak" kis károsult vagyok, engem a BEVA kártalanítani fog mert 6 millió alatt vagyok már, de ennek ellenére kezdeményeztem a jogi lépéshez való csatlakozást.

Olvasva a fórum levelezéseteket, sírtok, nyafogtok, számolgatok, ......... stb. de nem meritek neveteket adni, egy törvénysértő rendelet megsemmisítéséhez......, szidjátok a fb., a kormányt, a tüntetésre nem jöttök el, sajnállak benneteket, többszöri elnézését kérem a kivételektől.
Törölt felhasználó 2016. 01. 15. 17:20
Előzmény: #11946  Törölt felhasználó
#11947
Edit!!!! Ezek alapján hogy fognak minket értesiteni??? Levélben akkor??
Törölt felhasználó 2016. 01. 15. 17:15
Előzmény: #11943  Törölt felhasználó
#11946
Fermat akkor neked ezek alapján mennyit érnek a Depose jegyeid????? Mert te montad megvannak nem??
Törölt felhasználó 2016. 01. 15. 17:13
Előzmény: #11943  Törölt felhasználó
#11945
Számlaegyenleget tegyék fel hivatalosan és aki az azonosításon már túl van, vagy nem akar más szolgáltatóhoz kényszerűen és erőltetve átmenni, annak akár a hitelesített transzferrel lehetősége legyen HALADÉKTALANUL !!!, AZONNAL !!!, KÉSEDELEM NÉLKÜL megkapni azt a keveset amit MÉG NEM LOPTAK EL A TOLVAJOK !!!
Gyalázat, akit itt Velünk művelnek !
Törölt felhasználó 2016. 01. 15. 17:06
Előzmény: #11942  Törölt felhasználó
#11944
Mire gondolsz kedves edit mért te szerinted nem majdnem 2 milliárd Depose jegy van meg???? Mert szerintem az van oda írva nem???? Na és akkor most adjuk össze az egészet amit érnek és kiderül,hogy mennyi volt is a hiány....Edit akkor most levélben fognak minket értesiteni minket ebben a hinap végéig???
Törölt felhasználó 2016. 01. 15. 17:03
Előzmény: #11938  Törölt felhasználó
#11943
Röhej…

a) A Felszámoló rájött (amit itt a fórumon már hónapokkal ezelőtt írtatok sokan), hogy 2 admin munkatárssal a 14.000 ügyfél beazonosítása és a meglévő ép-k transzferálása nem megy.

b) Ezt az átruházásos pályázatot már hónapokkal ezelőtt le lehetett volna zavarni, így most ez csak újabb késlekedés (állomány adatokat akkor is tudták annyira, hogy az alapján a pályázó ajánlatot tehessen; a mostani állományadatok sem pontosak, azok változhatnak, ráadásul az értékek mellett nincs a devizanem feltüntetve!)

c) Sok embert már személyesen beazonosítottak, személyesen vagy közjegyzőn keresztül. Ha korábban pályáztatnak és kiválasztják az állomány-átvevőt, akkor már mindenkit beazonosíthattak volna. (Bár szerintem ez a beazonosítósdi a fiktív számlatulajdonosok kiszűrésére is csak időhúzás volt, mivel annál a pénzintézetnél, ahova kérjük a papírok áttranszferálását, ott is beazonosítva nyitottunk ép számlát. Vagy feltételezik, hogy az egész bankrendszer tele van fiktív ügyfelekkel?)

Nekem az nem világos, hogy aki nem járul hozzá az átruházáshoz, akkor azt mikor fizeti ki a felszámoló. Elvileg valamikor 30 napon belül kell nyilatkoznunk erről.

Engem pl. már beazonosítottak személyesen, az Access PP Deposit jegyeimet eltranszferálták. Még MOL részvényeim vannak, tudják a pontos meglévő mennyiséget, azt is tudnák holnap transzferálni.

A dilemma: kérjem-e az átruházást, és akkor az átruházott állomány-átvevő kb március közepe után kaphatja meg az állományadatokat (késedelem nélkül), és utána kezdheti meg a beazonosításokat és transzfereket. Vagy maradjak a Felszámolónál, aki elvileg az átruházásról szóló nyilatkozatom másnapján elvileg transzferálhatná az ép-kat.

Egyébként megint röhej, hogy más forrásból, másodkézből (egy pályázati felhívásból) értesülünk minket érintő döntésekről...
Törölt felhasználó 2016. 01. 15. 16:55
Előzmény: #11937  Törölt felhasználó
#11942
Értem. Őszintén szólva mást nem is néztem, csak az Access jegyeket. Tehát ezek névértékek - ha belegondolok, teljesen jogos,hogy azt tünteti fel. Piaci árat nem lehet, hiszen az naponta változik. Hát igen, ez van, ha az ember csak átfut egy fontos anyagot és még nem is gondolja végig, hogy mit olvas.
Törölt felhasználó 2016. 01. 15. 16:52
Előzmény: #11939  tchongee
#11941
Köszönöm. Ahogy feltettem a kérdést, utána pár perccel megérkezett a levél az ügyvéd úrtól.

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók