Topiknyitó: Portfolio 2015. 02. 24. 08:07

Nagy bajban a Buda-Cash - Mi lesz az ügyfelek pénzével?  

Ugrás a cikkhez
A Buda-Cash Brókerháznál a Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda nyomozati cselekményt hajtott végre - írja az Index. Lépett a felügyelet A tudomására jutott visszaélés-gyanús esetek miatt az MNB ma közzétett végzésében azonnali hatállyal...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=210546
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2015. 06. 17. 20:15
Előzmény: #7859  Törölt felhasználó
#7860
próbáltam kiigazítani a sorokat, bocs
Törölt felhasználó 2015. 06. 17. 20:14
Előzmény: #7858  Törölt felhasználó
#7859
a
a
a
a
a
a
a
a
a
a
a
a
a
a
a
a
a
a
a
a
a
a
a
a
a
a
a
a
a
a
a
a
a
a
a
a
a
a
a
a
a
a
a
a
a
a
a
a
a
a
a
Törölt felhasználó 2015. 06. 17. 20:01
Előzmény: #7857  kukker
#7858
Holnap követeljük a petíció hivatalos átvételét, legyünk hangosak, mutassuk meg, hogy elszántak vagyunk.....
kukker 2015. 06. 17. 19:46
Előzmény: #7856  Törölt felhasználó
#7857
Csodálkozom, hogy sz@roztok itt, pertársaságot alapítani egyszerűen be kell perelni az MNB-t, matolcsyt és kész.

Törölt felhasználó 2015. 06. 17. 19:40
#7856
Az igazság az,hogy kezd elegem lenni ezekből az emberekből! Most már mindent ellopnak... Ez egy nagy szervezett bűnözői csoport, a politikusoktól a cégtulajdonosokig bezárólag, Rendőrségi védelem alatt!... A Világon nincs ilyen,hogy a részvény vagy egyéb értékpapírral rendelkező,de meglopott ügyfelek nem kapják vissza értékpapírjaik megmaradt részét ilyen esetben vagy a pénzüket több hónapon keresztül! Ez sorstársaim,szándékosan visszatartott és jogtalanul használt és befektetett vagyon!!!!!!! A Mi vagyonunk!!!! Hogyan engedhetjük ezt,hogy használják és befektessék a még megmaradt milliárdjainkat!!!vagyonunkat??? Az elmúlt hónapokban!!!!Ehhez nincsen joguk!!!!!!! Csodálkozom,hogy nem éri fizikai behatás az elkövetőket és a közeli hozzátartozóikat!!!! (egyenlőre).Ugye,bár hallottam egy s mást a nagy pénzeket vesztő befektetőktől... De kérdem Én,hol van a többi károsult? Hol szerveződnek?? Tiltakoznak?? Ennyi idő elteltével sem mozdul senki????????????? Arra lennék kíváncsi,holnap mennyi ,meglopott,károsult,kihasznált, befektető lesz a szabadságtéren. Mondjuk, ez a három szó szinte az egész Nemzetnek is szólhatna...
Törölt felhasználó 2015. 06. 17. 19:30
Előzmény: #7845  tchongee
#7855
Ez nekem teljesen új hír, illetve pletyka. Lehet, hogy van benne valami? Azért az nagyon szomorú és a mai magyar valóságot tökéletesen jellemzi, hogy egyáltalán elképzelhetőnek tartjuk. Hova jutottunk??? Mit nem adnék, ha egy nevet is tudnék hozzá!
Gyertek holnap az MNB elé tüntetni, 15 órakor ott találkozunk!
Törölt felhasználó 2015. 06. 17. 18:40
Előzmény: #7853  noworf
#7854
Petició

" Nem engedjük, hogy a Magyar Nemzeti Bank ellopja a Buda-Cash Brókerház Zrt. ügyfeleinek megmaradt vagyonát!
2015. február 24-én a Magyar Nemzeti Bank felfüggesztette a Buda-Cash Brókerház Zrt. működését. Naivan bíztunk egy államilag folyamatosan ellenőrzött és szabályozott pénzpiac létezésében. Bíztunk abban, hogy a Magyar Nemzeti Bank szakmai felügyelete mellett nem lehet elkövetni az évszázad csalását. Bíztunk abban, hogy az országunkban senki sem állhat a törvények felett.
Számunkra mind ez megdőlt az elmúlt öt hónapban!
Mi, ügyfelek azóta is várjuk, hogy megtudjuk, mi maradt meg a vagyonunkból! A Magyar Nemzeti Bank a kizárólagos tulajdonában álló Pénzügyi Stabilitási és Felszámoló Nonprofit Kft. által kívánja eltűntetni az ügyfelek még meglévő pénzét! Teszi mind ezt úgy, hogy még a törvényesség látszatát sem tartja fenn! Kézi vezérlés útján utasítja a Felszámolót, a jogszabályi kötelezettségeket semmibe véve ad utasításokat értékpapírok eltűntetésére, visszaváltására az egyes ügyfélvagyonok teljes egybeolvasztására! A magántulajdonunkhoz fűződő alkotmányos jogainkat tiporják sárba, ezáltal ellehetetlenítve több ezer családot, kis- és középvállalkozást, sok-sok önkormányzatot!
Nem kártalanításra várunk! A saját vagyonunkat követeljük vissza! Elég volt a hazugságból!
Mi, tulajdonosok az alábbiakat követeljük:
1. Követeljük, hogy a Magyar Nemzeti Bank hozza nyilvánosságra azokat a számlamozgásokat, kifizetéseket, melyek 2015. február 24-től 2015. április 7-ig történtek és történnek napjainkig!
2. Követeljük, hogy a Magyar Nemzeti Bank tulajdonosi jogkörénél fogva utasítsa a Felszámolót az eljárásában a hatályos jogszabályok betartására!
3. Követeljük, hogy a Magyar Nemzeti Bank tulajdonosi jogkörénél fogva utasítsa a Felszámolót arra, hogy az elkészült vagyonmérleget és a fellelt ügyfélvagyon mértékét hozza nyilvánosságra!
4. Követeljük, hogy a Magyar Nemzeti Bank tulajdonosi jogkörénél fogva utasítsa a Felszámolót, hogy a törvényi kötelezettségének eleget téve, soron kívül adja ki a fellelt készpénz vagyont!
5. Követeljük, hogy a Magyar Nemzeti Bank teremtse meg annak feltételét, hogy a felszámolás és vagyonkiadás ne a jelenlegi, lassú menetben folytatódjon tovább!
6. Követeljük, hogy a Magyar Nemzeti Bank és a Felszámoló tartsa magát a korábban tett ígéreteihez és ne találjon ki újabb és újabb kifogást az időhúzásra a magántulajdonok tudatos visszatartására! Az ügyfelek megmaradt vagyonát a törvények szerint különítsék el és ne abból finanszírozzák az eljárást!
7. Követeljük, hogy tekintsék legitimnek a korábban létrejött Hitelezői Választmányt és tegyék lehetővé, hogy az a felszámolási eljárás menetében részt vegyen, ellenőrizhesse azt!
8. Követeljük, hogy a Magyar Nemzeti Bank azonnali hatállyal mentse fel alelnöki posztjából Windisch Lászlót a brókerbotrányok kialakulásában játszott szerepéért, valamint utasítsa a felszámolást végző saját cégét, hogy a jogszabálysértő és etikátlan magatartása miatt menessze Réti László felszámoló biztost!
A Magyar Nemzeti Bank erkölcsi kötelessége, hogy az általa okozott károkat enyhítse, és gyors megoldást találjon, az eddig törvénytelen módon zajló felszámolási eljárás mielőbbi lezárására!
Ez a mi szabadságharcunk, a saját országunkban a saját tulajdonunkért!
A Buda-Cash Brókerház Zrt. Károsultjai "
noworf 2015. 06. 17. 16:45
Előzmény: #7852  hallgato
#7853
Mi itt anyázunk, miközben kuszaszemű simogatja a réti buksiját!
Így kell csinálni, ügyes vagy, jutalmul kapsz még hasonló gusztusos munkát!
Közben már írják a nyertes pályázatot, kerítés építésre ( persze LED-es világítással) online kaszinó hozzáféréssel 10 méterenként!!!
Nyugodj átok meg, a mi pénzünkből épül!
hallgato 2015. 06. 17. 16:25
Előzmény: #7841  detto71
#7852
Aprilis elejen azt mondta a felszamolo, hogy nyar elejen mindenki megkapja az egyenleget. Most nyar eleje van es azt irja, hogy meg 4-6 honap?! Hazugsagokon kivul mast nem tud mondani a felszamolo. Elkepeszto!
Törölt felhasználó 2015. 06. 17. 14:49
Előzmény: #7850  detto71
#7851
Ezt a pletykát én is hallottam névvel, de inkább nem írnám ki a nevét.
detto71
detto71 2015. 06. 17. 14:28
Előzmény: #7849  sanka
#7850
azért mert ő bukott a tőkeátétt miatt, azért a bc a hibás? Jól megbosszulta. Lassan mindenki kijön az előzetesből az ügyfelek meg idegeskednek. Melyik majom lehetett, ha igaz. Biztos visszakapta már midenét, még február 25-én.
sanka 2015. 06. 17. 13:52
Előzmény: #7845  tchongee
#7849
Naná, mekkora férgek ezek!
detto71
detto71 2015. 06. 17. 13:47
Előzmény: #7847  filter
#7848
a beva-t lehet hogy nem de szerintem a visszaosztást igen.
filter 2015. 06. 17. 13:34
Előzmény: #7840  Törölt felhasználó
#7847
ez elkeserítő ebben az évben nem kapjuk meg pénzt..
eddig nem akartam elhinni, nyugtattam magamat, de most már pesszimista vagyok.
detto71
detto71 2015. 06. 17. 13:33
Előzmény: #7845  tchongee
#7846
Igen, ezt a lehetőséget én is hallottam.

tchongee
tchongee 2015. 06. 17. 13:20
Előzmény: #7844  detto71
#7845
Akkor mégis lehet valami ebben:

link

"Természetesen piaci pletykák mindig vannak. Pletykákra nemcsak a kormányfő tud hivatkozni, hanem a sajtó is. Bár eddig tudatosan nem írtunk róla, a Hír24 piaci körökből úgy értesült február végén: a Buda-Cash botrány azért robbant ki, mert egy nagyon magas rangú fideszes politikus elbukta a teljes vagyonát a svájci frankon, és bosszúból inkább rájuk gyújtotta az egész házat. Ezt éppen azért nem írtuk meg, mert lehetetlen volt bizonyítani, most viszont, hogy a kormányfő a pesti flaszterre hivatkozott, mint hiteles forrásra, mi is simán elmondhatjuk mindezt a nyilvánosságnak."
detto71
detto71 2015. 06. 17. 12:48
Előzmény: #7842  tchongee
#7844
Egyértlemű, hogy tudták, csak későn kapcsoltak. A q esetében a külügy kivette a 3.2 milliárdját a csőd napján, na és biztos véletlen.

A bc, q és hungária előre megtervezett bebuktatása volt ez egyértlemű. A hungária lehet hogy járulékos dolog de a bc és a q biztos nem.
Törölt felhasználó 2015. 06. 17. 12:40
Előzmény: #7841  detto71
#7843
Nagyon bízom benne hogy én értelmezem rosszul és nem te,nyilván az elmúlt 4 hónap szívatása is benne van feszült lelki világomban.
tchongee
tchongee 2015. 06. 17. 12:34
Előzmény: #7841  detto71
#7842
link

A csőd előtt miért akarták kivenni? Vagy bennfentes infójuk volt? Ezt is megérné vizsgálni!!!!!
detto71
detto71 2015. 06. 17. 12:14
Előzmény: #7840  Törölt felhasználó
#7841
Ezt én nem így értelmezem. Nem tehetik közzé hogy miből mi van meg és mi a követelés, de az ügyfelek megfogják kapni.

"Szóval lesz olyan befektető aki durván egy év múlva lesz tudatában mi van mi nincs." azt írták 4-6 hónap és mindenki megkapja a dolgait.

Ezt írták, meglátjuk.

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek