Topiknyitó: Portfolio 2015. 02. 24. 08:07

Nagy bajban a Buda-Cash - Mi lesz az ügyfelek pénzével?  

Ugrás a cikkhez
A Buda-Cash Brókerháznál a Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda nyomozati cselekményt hajtott végre - írja az Index. Lépett a felügyelet A tudomására jutott visszaélés-gyanús esetek miatt az MNB ma közzétett végzésében azonnali hatállyal...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=210546
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
detto71
detto71 2015. 06. 14. 09:14
Előzmény: #7718  filter
#7720
Mivel a meglévő álomány kevesebb mint a követelés így vagy kártyaosztás vagy arányos szétosztást csinálnak.

Én még most sem hiszem el, hogy ez éveket vegyen igénybe, akkor tényleg vérrontás lesz a bc-nél. Én is a nyár végére tippelek, hogy eddig lerendezik a dolgot és még utána a beva idő átfutása.
filter 2015. 06. 14. 07:04
Előzmény: #7708  Törölt felhasználó
#7719
A napi 10 embert hivnak be vicc!

Az havonta 240 ember.

Ha csak a felét 8000 embert hivnak be akkor is kb. 3év múlva fogunk sorra kerülni, ha mindenkit akkor 6év lenne!

Én meg kezdtem reménykedni hogy max nyár vége 😣
filter 2015. 06. 14. 06:52
Előzmény: #7717  detto71
#7718
Mi alapján döntik el kinek van meg a molja és kinek nincs?
Szeme szine alapján?
Szerintem még nincs is rá kormány rendelet, ezért várnak vele! Csak huzzák az időt!
Ez itt a baj!
detto71
detto71 2015. 06. 13. 21:50
Előzmény: #7715  noworf
#7717
Én múlthéten beszéltem a BC-vel. Konkrétan megkérdeztem a MOL papaírokat, amire azt mondta hogy kb. a fele van meg. Megkérdeztem, hogy fogunk-e kapni egyenleget a válasz igen volt, szerinte ebben a hónapban.

A kp-ra is rákérdeztem, arra azt mondta, hogy nem tud róla információt.

2 ember foglakozik a telefonálással és ennyi a személyes ügyintézéssel. Első körben valóban olyanokat hívnak fel akinek mindene megvan.
detto71
detto71 2015. 06. 13. 21:32
Előzmény: #7710  Törölt felhasználó
#7716
Nekem is jó volt a portfolióm amig műköfött az Infront, de hát az is buherálva volt. Azt láttad, amit láttnod kellett, de a valóság teljesen más.
noworf 2015. 06. 13. 19:19
Előzmény: #7714  noworf
#7715
Szintén ebből a forrásból...
A fellelt értékek elosztásáról a gazdasági miniszter állásfoglalását várja a felszámoló! Misi úgy látszik nem ér ránk, vagy még nem végeztek a további lopkodással!
noworf 2015. 06. 13. 19:11
Előzmény: #7710  Törölt felhasználó
#7714
Tegnap beszéltem a bc telefonos ügyintézőjével, többek között, a te általad kifogásolt pozi zárás/ eltűnő pénz problémára is rákérdeztem!
A válasz, akkor még a MNB felügyelő biztosa volt az illetékes, Jendrolovics úr!!!
Törölt felhasználó 2015. 06. 13. 18:50
Előzmény: #7712  Törölt felhasználó
#7713
Törölt felhasználó 2015. 06. 13. 17:02
Előzmény: #7710  Törölt felhasználó
#7712
azt, hogy tudod összeegyeztetni, hogy novemberben az USDRUB pozícióimat kényszer likvidálták, akkor érzékelték, hogy kevés a fedezet, most, hogy direkt nem zártam be pozícióimat (azokat a fb. zárta) 05.08-án még ott volt a számlámon az összeg, most azt mondod, hogy nincs kp..... na ne, így tényleg nagy balhé lesz.....,
detto71
detto71 2015. 06. 13. 16:56
Előzmény: #7708  Törölt felhasználó
#7711
Ha 10 évig senki nem tudott róluk, hogy lopnak, honnan tudja bárki is hogy az utolsó hónapban mindent loptak. De ez azt is jelenti, hogy tudták hogy le fognak bukni.
Imádom amikor utólag mindenki tudja, hogy mi történt.
Az lesz a tény, amikor éled rakják, hogy ennyit fogsz visszakapni. Mennyi a tkom , mol hiány?
Törölt felhasználó 2015. 06. 13. 16:53
Előzmény: #7709  Törölt felhasználó
#7710
mégis, hogy a francba nyelje be az ember......most csak kp-ről írok, febr.25-i számla kivonat megfelel a valóságnak, 04.03-án küldött 03.04-i kivonatban szereplő tétel (kp) még 05.08-án is a fedezetszámlámon volt, tudom a pénznek nincs szaga, de ez összeg mégis csak a számlaszámomon volt.
Törölt felhasználó 2015. 06. 13. 14:16
Előzmény: #7706  detto71
#7709
Nem mindenki fogja fel szerintem még a veszteséget, kemény dolog lesz a szembesülés a tényekkel!
Törölt felhasználó 2015. 06. 13. 13:27
Előzmény: #7707  Törölt felhasználó
#7708
Az utolsó 1 hónapban nagyon loptak mindent amit értek és ha volt köztük telekomos,mol,otp, richteres nagybefektető/500-1000 milló/ tőlük sajnos ellophattak mindent,és ez minket is érint majd a kártyaleosztás miatt.
Egy bróker/volt dolgozó/ ismerősöm szerint ha szerencsénk van vagyonzár alatt találhattak még nagyobb pakk blue chip részvényeket,és készpénzt.
A telekomos hiányt megerősítte.
Bár ez a kirobbanás utáni keler egyeztetése egy nagybefektetővel.
10 milliárd készpénz alsó hangon biztos hogy nincs meg.A maradék 20 milliárdon még hónapokig fogunk tippelgetni.És valóban napi 10 embert behívnak egyeztetni ez igaz belső info./most sírjak vagy nevessek vagy káromkodjak./
A szabadságtéri tüntető előtt pedig le a kalappal hogy így felvállalta magát,büszkék lehetünk rá.
Törölt felhasználó 2015. 06. 13. 11:54
Előzmény: #7706  detto71
#7707
Nekem más a véleményem,.... mitől lenne kevesebb százalékosan kp. mint részvény, ha valamiből akkor kp-ből kellett megmaradni többnek, gondolj bele mennyi fedezetre volt szükség a devizapárok kereskedéséhez, és annak ott kellett lennie.......
detto71
detto71 2015. 06. 13. 09:54
Előzmény: #7705  Törölt felhasználó
#7706
" tizenezer dühös ügyfél kiszolgálása, aki ott fog szembesülni a pénzének az elvesztésével"

Nem igazán értem ezt a mondatot. Szerintem a BEVA feletti rész bukójával mindenki tisztában van. Azzal mindenki úgy számol, hogy kakukk vagy legalábbis minimális megtérülés de az is 10 év távlatában.

Itt mindenkit az izgat, hogy mennyit kap vissza az értékpapaírjaiból. Mivel számokat nem tudunk, de nálam okosabbak és máshonnan is azt hallani hogy olyan nem nagyon lehet hogy 10-20% legyen meg egy papírból, ugyanis az nagyon kevés és a napi működést sem biztosítja. Én most itt részvényekről beszélek és nem másról.

Akkor lesz gáz, ha ott azt mondják, hogy MOL-od 5%-át kapod vissza, akkor biztos hogy a bc-n kívül a felszámoló is meglopott, hogy ott akkor ezt hogy reagálod le és mások mit tesznek na abból lehet gubanc.

Úgy gondolom, akik ide írogatnak meg akik nem a jó részünknek azért van lövése ezekhez a dolgokhoz és nem ott fog szembesülni a helyzettel.

Én azt mondom a kp nagyon nagy részben nincs meg, nem hiszem hogy közzülünk valaki arra számít hogy abból sokat visszakap az BEVA. A likvid nagy papírok kb fele meg van. Az illikvid papaírokra azt mondják megvannak, de arról az a véleményem mivel nincs benne mozgás mivan akkor ha csak az ügyfél látta hogy megvan de a pénztből vagy mást vettek vagy semmit.

De ezek is csak atlálgatások.

Törölt felhasználó 2015. 06. 12. 22:29
Előzmény: #7681  Stiv
#7705
Sziasztok!
Az a gáz, hogy mostanra kb. 20 dolgozó maradt, és azok is lassan el fognak menni, ugyanis elgondolkoztak, hogy mennyire biztonságos tizenezer dühös ügyfél kiszolgálása, aki ott fog szembesülni a pénzének az elvesztésével. A Bc irodaház nem alkalmas fizikai kontaktus nélküli ügyfélkiszogálásra, és korábbi tudásom szerint az illetékes vezetőt nem igazán hatotta meg a Bc-s dolgozók azon bejelentése, hogy az ügyfelek kiszolgálásának valamilyen biztonságosabb formáját alakítsák ki: magyarul féltik az életüket egy bekattant ügyfél akciójától, ami szerintem teljesen érthető!
Nem tudom, valamelyikőtök ismeri-e az Mnb postázóját a volt Pszáf épületben a Déli pályaudvarnál: kívűlről kaputelefonos beléptetés az ügyféltérbe, ahol GOLYÓÁLLÓ ÜVEGFAL mögött ül az Mnb postát átvevő kollégája, akinek süllyesztett, áttolható fiókban lehet átadni a postát! Na ide is valami ilyen kellene, lehet hogy az Mnb-be kevésbé dühös emberek mennek, mint a Bc-be!
Törölt felhasználó 2015. 06. 12. 22:13
Előzmény: #7692  hallgato
#7704
Sziasztok!
Az érintett számlámon lévő zrt-s részvénynek 6 tulajdonosa van, mind a Bc-nél! A cégem neve az abc elején van, mégsem kaptam semmilyen értesítést! Itt valami nagy disznóság folyik , már több mint 3 hónapja! Ha az Mnb a Pfsn tulajdonosa, sürgősen perelni kellene a 3 hónap alatt történtek miatt az Mnb-t, mert sajnos történt ami történt a Bc-nél, de már nem tudom, mitől féljel, a bc-s vezetők lopásától vagy az író úr töketlenkedésétől, mert pénzt azt nem látunk!
noworf 2015. 06. 12. 20:23
Előzmény: #7702  Törölt felhasználó
#7703
Elismerésem a kiállásért!
MNB felelőssége....
A "hivatalos" állásfoglalás szerint a MNB nem jogutódja a PSZÁF nak !!! Tehát nem tehető felelőssé annak viselt dolgai miatt! Az én értelmezésemben szerint ez olyan mintha a magyar állam négy évente minden felelősség alól mentesülne! Nonszensz! A botrány első pillanatától azt mondom a tolvajok mellett a valódi felelős a PSZÁF és a MNB . Az érvényes jog szerint minket teljes kártérítés illet meg, amennyiben a kárt okozók vagyona erre fedezetet nyújt!!! Jelen esetben elsődlegesen a tolvajok, másodlagosan a MNB köteles a TELJES kárt megtéríteni!
Törölt felhasználó 2015. 06. 12. 19:00
Előzmény: #7680  Stiv
#7702
FB csopot idezet:

"SZIASZTOK!
SZERDA ÓTA KINNT VAGYUNK A SZABADSÁGTÉREN AZ MNB-VEL SZEMBEN.SZOMBATTÓL ENGEDÉLYÜNK VAN TÜNTETÉSRE.KÉRLEK BENNETEKET HOGY MINNÉL TÖBBEN GYERTEK KI. NE ENGEDJÜK HOGY ELLOPJÁK A PÉNZÜNK. AZ MNB-NEK ÓRIÁSI A FELELŐSSÉGE AZ ÜGYBEN MIVEL Ő VOLT AZ ELLENŐRZŐ SZERVE A BUDACASHNEK. EGYEDÜL ŐKET VERTÉK ÁT., MI JÓHISZEMŰEN TARTOTTUK OTT MEGTAKARÍTÁSAINKAT, MONDVÁN HOGY ÁLLAMI FELÜGYELET ÁLL A CÉG MÖGÖTT. EZÉRT AZ MNB-NEK GARANCIÁT KELL VÁLLALNI A BETÉTEKRE ÉS ÉRTÉKPAPÍROKRA.
GYERTEK KI HOZZÁNK!
ÜDVÖZLET."

Maxi respect!!!
Törölt felhasználó 2015. 06. 12. 18:44
Előzmény: #7700  filter
#7701
SZIASZTOK!
SZERDA ÓTA KINNT VAGYUNK A SZABADSÁGTÉREN AZ MNB-VEL SZEMBEN.SZOMBATTÓL ENGEDÉLYÜNK VAN TÜNTETÉSRE.KÉRLEK BENNETEKET HOGY MINNÉL TÖBBEN GYERTEK KI. NE ENGEDJÜK HOGY ELLOPJÁK A PÉNZÜNK. AZ MNB-NEK ÓRIÁSI A FELELŐSSÉGE AZ ÜGYBEN MIVEL Ő VOLT AZ ELLENŐRZŐ SZERVE A BUDACASHNEK. EGYEDÜL ŐKET VERTÉK ÁT., MI JÓHISZEMŰEN TARTOTTUK OTT MEGTAKARÍTÁSAINKAT, MONDVÁN HOGY ÁLLAMI FELÜGYELET ÁLL A CÉG MÖGÖTT. EZÉRT AZ MNB-NEK GARANCIÁT KELL VÁLLALNI A BETÉTEKRE ÉS ÉRTÉKPAPÍROKRA.
GYERTEK KI HOZZÁNK!
ÜDVÖZLET.

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek