Topiknyitó: Portfolio 2015. 02. 24. 08:07

Nagy bajban a Buda-Cash - Mi lesz az ügyfelek pénzével?  

Ugrás a cikkhez
A Buda-Cash Brókerháznál a Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda nyomozati cselekményt hajtott végre - írja az Index. Lépett a felügyelet A tudomására jutott visszaélés-gyanús esetek miatt az MNB ma közzétett végzésében azonnali hatállyal...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=210546
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
tchongee
tchongee 2015. 04. 16. 15:20
Előzmény: #5334  Törölt felhasználó
#5340
Aki egy mol otp richter gedeon kötvényt vásárol az tájékozódik arról, hogy ezek a cégek miért bocsátanak ki kötvényt,mivel beruházásokat terveznek és a nemzetközi pénzpiacon sokkal drágábban jutnának forrásokat vonnak be a következő céllal:akviziciók, kutatási-koncessziós jogok vásárlása, gyógyszerszabadalmaztatás, gyárak terjeszkedés ázsia, közelkelet stb. TE mit gondoltál szerenmcsétlen a győri eto jegyeladásainak bevételéből fogod megkapni a tőkét + kamatokat?
Kérlek válaszolj!
BudFox
BudFox 2015. 04. 16. 15:17
Előzmény: #5330  detto71
#5339
értem :_((

tájékoztatásból megbukott ez a kormány..ez világosan látszik.

számon is kell rajtuk kérni majd

......azért nincs olyan hangulatod hogy : Nehogy egy BudaCash -es bróker jöjjön velem szembe este a sikátorban..egyedül.. :D
detto71
detto71 2015. 04. 16. 15:16
Előzmény: #5337  tchongee
#5338
hát összefoglalva ennyi.
tchongee
tchongee 2015. 04. 16. 15:11
Előzmény: #5319  Törölt felhasználó
#5337
Nem akarok senkit bántani sem qestorosokat sem Bc, sem Hungáriásokat. Tény 1. a kormány különbséget tesz károsult és károsult között Questoerosokat 100.000 Euróig kártalanít a Beva mindenki mást 20.000 euróig...vak is látja, hogy ez törvénytelen, jogtalan nem igazságos kivéve néhány korlátolt fideszbarmot és questorost aki most pénzénél van.
Tény 2. nem lehet összehasonlítani azt a felelős befektetőt aki magyar állampapírt, részvényt vásárol azzal akinek egy fodrász egy utazási iroda egy tarsoly féle cég alapkamat háromszorosát, ötszörösét tízszeresét fizeti/fizetné kamatként és szerencsétlen pénzügyi analfabéták bedőlnek nekik.
Tény 3. azzal hogy a kormány diszkrimanatív törvényt hoz csak a felelősségét takargatja, egymásra kezdünk haragudni ahelyett hogy őket zavarnánk el.
Tény 4. a questoros pénzügyi és egyéb analfabéták aki megértették tény 1-3. örüljenek hogy 1-2 hónapon belül kártalanítva lesznek legalább ne hergeljék azokat akiknek lehet 6-8 évig kell még pereskedniük a pénzükért és ne írjanak ide h*lyeségeket, eleget bizonyítottak azzal hogy questor nevű piramisjátékba fektettek.
detto71
detto71 2015. 04. 16. 15:03
Előzmény: #5334  Törölt felhasználó
#5336
nem általánosítottam én egy emberről beszéltam konkrétan akit a tv-ben láttam és nem azt mondtam most sem hogy mindegyik ezt csinálja.

Nekem sem fáj ahogy a Q-al kivételeznek és olyan tv-t hoznak amivel szerződéseket írnak felül és tesznek semmisé, hanem az hogy mindez ránk miért nem. De leírtam hogy miért ez van, akkor meg igyekezennek már, mert ha akkor kapom vissza a paperjaimat amikor megint mélyponton lesz...
detto71
detto71 2015. 04. 16. 15:01
Előzmény: #5331  Törölt felhasználó
#5335
"Lázár gyorsan felsorolja, miről szeretne beszélni:
Megkezdte a működését az Első Nemzeti Közműszolgálató hivatal, 300 helyen, elsősorban a postahivatalokban lehet vele kapcsolatba lépni.
Új fegyveres életpálya-modell: 86 ezer ember bére emelkedik
A quaestor-károsultak megkapják a pénzüket"

és ezt is

"Örülhetnek a Quaestor-károsultak is
Az ügyfelek 99,5 százalékát, vagyis a 38 ezer Quaestor-ügyfelet kártalanítják, legfeljebb százan lesznek, akiket nem.
"

lázár mondta mot egy órája a sajtótájékoztatón. A BC egy szó sincs
Törölt felhasználó 2015. 04. 16. 14:59
Előzmény: #5332  detto71
#5334
Persze, hogy etikátlan, teljesen egyetértek Veled. Lehet, hogy vannak páran akik "követelték" a hozamokat is, személy szerint nem vagyok köztük és nagyon szurkolok a BC ügyfeleinek és a Hungáriásoknak is! BEVA felső határát nálatok is kitolhatják 30-ra, nekem Lázár nyilatkozatából ez jön le. Cheers!
detto71
detto71 2015. 04. 16. 14:55
Előzmény: #5331  Törölt felhasználó
#5333
Nem tudjuk hogy értette ez csak egy mondat, a szövegkörnyezetet nem ismerjük.
detto71
detto71 2015. 04. 16. 14:52
Előzmény: #5331  Törölt felhasználó
#5332
nem estem senkinek!
De azért az milyen már hogy valakit kártalanítanak emelt összeggel, nem is járna neki, de az nem elég még az elmeradt hozam is kell. Kicsit etikátlan Te is érzed?
Törölt felhasználó 2015. 04. 16. 14:46
Előzmény: #5321  detto71
#5331
Örülök, hogy kártalanítanak, szerencsénk van, viszont nem értem, hogy ha az egyik jobban jár, mint a másik miért kell rögtön egymásnak esni, én a retorikádat nem értem, üdv!

Lázár sajtótájékoztatója:

Minden Beva-ügyfél kap kártérítést!

ÁPRILIS 16.CSÜTÖRTÖK 14:06
és nemcsak 6 millió forintig kapják vissza a kockáztatott pénzüket.

link
detto71
detto71 2015. 04. 16. 14:36
Előzmény: #5328  BudFox
#5330
az egyenleg közlőt mi is megkapuk, e hónap 24-ig lehet kifogást emelni ha valaki nem ért egyet.

Nálunk meg jó része hiányzik állítólag.
Az mennyi% lehet hogy 50%, 70% hiányzik

Személyszerint ha rv-im 20%-a megvan akkor a tőkém meg egy kis eddigi haszon megmaradt és kezdhetem előről x év munkáját.
BudFox
BudFox 2015. 04. 16. 14:31
Előzmény: #5326  detto71
#5329
Igen Quaestornál, de Rogán azt mondta "túlnyomó" többsége ..kérdés mit jelent ez :D most találgatjuk...

előtte egy államtitkár azt mondta megvannak,
Binder István is azt mondta megvannak..

de itt óráról órára változik a helyzet.
BudFox
BudFox 2015. 04. 16. 14:29
Előzmény: #5323  detto71
#5328
akkor ugyanaz a helyzet, mint nálunk.
Mi már megkaptuk az egyenlegközlőt,
tehát most összeszámolják hogy mennyi részvény van az ügyfeleknél, utána egyeztetik hogy a quaestorban mennyi részvény van.

de hogy 2015 -ben, ilyen számítógépes technika mellett 2 hónap alatt sem tudják megmondani az mégiscsak botrányos..

Neem..itt szerintem időhúzás folyik..
csak hülyének néznek minket...

Egy ilyen egyeztetés nemigaz hogy nincs beépítve magába a számítógépes rendszerbe.

Ha csaltak-vagy nem csaltak...akkor is percre pontosan tudniuk kellett akik benne voltak a csalásban hogy hányadán is állnak, ez pedig csak úgy lehetséges hogy a számítógépen látszik állandóan a valós mennyiség, ami az embereknél meg kellett hogy legyen, illetve a differencia.

Valaki mondta hogy úgy ment a csalás hogy megvettetek mondjuk 10.000 OTP -t Buda-Cash -es ügyfelek összességében...majd mikor összegyűlt egy adag - 10.000 db mondjuk - a cég el is adta, aztán az ügyfelek csak a fiktív számlát látták...

osztalék előtt megvették újra , hogy fel nem tűnjön bárkinek...

kispapíroknál nyilván nem lehetett megcsinálni ezt, mert illikvid és feltűnő.

Szóval egy ilyen bonyolult csalásnál a cégvezető tudta percre pontosan hogy hogyan állnak, a felügyelőbiztosnak csak annyi lett volna a dolga hogy bekapcsolja a számítógépet és megnézi a nyilvántartást.

biztos meg is tették..most csak az időt húzzák...
detto71
detto71 2015. 04. 16. 14:26
Előzmény: #5326  detto71
#5327
rólatok azt mondták, hogy minden papír megvan (rogán). Senkit nem ér kár és a ha ő mondja akkor az úgy is van.
detto71
detto71 2015. 04. 16. 14:25
Előzmény: #5322  BudFox
#5326
te q-nál vagy mint tőzsdés, ha jól értem?
detto71
detto71 2015. 04. 16. 14:24
Előzmény: #5324  detto71
#5325
erről beszélek, mindnről konkrét adat van mindenkit kártalanítanak 1-2 hónap múlva. Nálunk meg semmi.
detto71
detto71 2015. 04. 16. 14:19
Előzmény: #5322  BudFox
#5324
és álítólag addig nem is tud egyeztetni, amíg az NNI fel nem oldja a zárat.

De ezt is csak mellékútról tudjuk
detto71
detto71 2015. 04. 16. 14:18
Előzmény: #5322  BudFox
#5323
semmit nem tudunk
leghamarabb május-júniusban adnak erről adatot. Leghamarabb de ez lehet őssz is
Az ügyfélvagyon zárolva, a felszámoló sem fér hozzá

BudFox
BudFox 2015. 04. 16. 14:10
Előzmény: #5314  Törölt felhasználó
#5322
sziasztok Buda Cash -esek.

Azt már lehet tudni legalább hogy a részvények hány százaléka van meg ?
illetve melyik konkrét papírból hány százalék van meg a cégnél ?

BudaCash 2 héttel előbb dőlt be mint a Quaestor, de még nálunk sem sikerült összeszámolni 1.5 hónap alatt a papírokat...kicsit röhejes...
detto71
detto71 2015. 04. 16. 13:59
Előzmény: #5319  Törölt felhasználó
#5321
Mi sem azon vagyunk felháborodva hogy nektek 30 Mft a határ.
Hanem olyan dolgokon, hogy már azt is tudják nálatok mennyi a károsult, minden értékpapír megvan stb konkrét adatokat nyomnak. Nálunk még azt sem tudják mennyi a károsult vagy nem momdják, semmit nem mondanak, mikor nálatok már lassan kártalanítani fognak.

" hogy mi kanyi vasat sem kapunk vissza, nem kezdtük el a BC-s ügyfeleket azért oltani, mert nekik jár a BEVA."

A fenti kijelentéseddel meg egyáltalán nem értek egyet. Miért is kellett volna minket oltani, mert jár a beva? Ne haragudj a BC beva tag volt, így mentünk ehhez a szolgáltatóhoz, éppen azért az ilyen esetekre gondolva, sőt valakinek még két számlája is volt hogy ne legyen több rajta 6 Mft-nál.

Gondolom neked fiktív kötvényed van/volt, ha jól tudom a szerződéseteken rajta volt hogy nem BEVA védett? Igaz? És aláírtad.. akkor miről beszélünk, még szép hogy nem jár nektek semmi szerződésileg, örüljetek neki hoogy a fidesz szeret visszamenőlegesen tv-t hozni.

Hameg nem fiktív kötvényed volt, akkor neked is jár a beva 6 Mft-ig, amit felemeletek 30 Mft-ra. Miért emelték fel?

Gondolkozz el és örüljél!

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek