Topiknyitó: Portfolio 2015. 02. 24. 08:07

Nagy bajban a Buda-Cash - Mi lesz az ügyfelek pénzével?  

Ugrás a cikkhez
A Buda-Cash Brókerháznál a Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda nyomozati cselekményt hajtott végre - írja az Index. Lépett a felügyelet A tudomására jutott visszaélés-gyanús esetek miatt az MNB ma közzétett végzésében azonnali hatállyal...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=210546
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2015. 04. 11. 11:16
Előzmény: #4738  Törölt felhasználó
#4740
Buda-Cash kártalanítás 1.0

Törölt felhasználó 2015. 04. 11. 11:14
Előzmény: #4738  Törölt felhasználó
#4739
meg van.
Törölt felhasználó 2015. 04. 11. 11:12
Előzmény: #4737  Törölt felhasználó
#4738
nem találok olyan csoportot.
Törölt felhasználó 2015. 04. 11. 11:01
#4737
Egy károsult társunk elkészített egy facebook oldalt. Buda Cash kártalanítás 1.0 a csoport neve. Varga miniszter Úrnak és Rogán Úrnak is írt levelet. Fel is helyezte az oldalra. Az oldal kb. 16 perce jött létre, jelenleg 3-an vagyunk rajta. Gyertek csoportosulni, hogy érvényre tudjuk juttatni a csalódottságunkat!
Törölt felhasználó 2015. 04. 11. 10:39
Előzmény: #4735  Törölt felhasználó
#4736
Nem tudsz menni ,mert a TEK müveleti területté nyilvánitotta.
Más kérdés ,lassan itt van az osztalékfizetések ide (már ha megvannak a részvények) ha zárolva vannak akkor ezt h fogják megoldani mivel a BudaCash felszámolás alatt van oda nem tud utalni ha akarna sem.Te bent vagy a részvénykönyvében ,de fizikailag (a zár miatt) nincs még virtuálisan sem a tulajdonodban?
Törölt felhasználó 2015. 04. 11. 10:23
Előzmény: #4728  Törölt felhasználó
#4735
"Nekünk is jár a teljes kártérítés, mint a Questorosoknak! Mi is bűncselekmény áldozatai vagyunk!"

Menjetek jó sokan Orbán házához.
Törölt felhasználó 2015. 04. 11. 09:46
Előzmény: #4732  tchongee
#4734
Szia ! MInd megvan!!!!!!!!!!!!!!
tchongee
tchongee 2015. 04. 11. 09:17
Előzmény: #4732  tchongee
#4733
Főként bluek érdekelnek (teló, oti, mol)
tchongee
tchongee 2015. 04. 11. 09:11
Előzmény: #4730  Törölt felhasználó
#4732
Kérlek részletezd százalékosan melyik részvényedből mennyi volt meg!
Törölt felhasználó 2015. 04. 11. 09:10
Előzmény: #4730  Törölt felhasználó
#4731
És még valamit! Soha ne feledjétek hogy aktív fórumozó lehet hogy csak száz van, de naponta több ezren olvassák a topikot !
Törölt felhasználó 2015. 04. 11. 09:07
Előzmény: #4729  merkur
#4730
Nagyon szégyenlem magam egy hete írtam nektek hogy megkértem egy hacker barátomat nézze meg a számlám . Jelszó kellett meg adószám. Kettő perc múlva hívott és mondta pontosan miből mennyi részvényem van! Aztán elment nyaralni kikapcsolt telefonnal és legközelebb holnap lesz és én azonnal megkérdezem hogy lépett be!!!
merkur 2015. 04. 11. 08:51
Előzmény: #4728  Törölt felhasználó
#4729
Károsult vagyok én is, folyamatosan olvasom a bejegyzéseket. Fontos, hogy minél többen véleményt nyilvánítsak. A Questor ügy folyik a csapból is, mi meg felejtősek vagyunk. A mediának kellene az ügyet folyamatosan napi renden tartani. MOL részvényem van a BC-nél, ha nincs meg és a Beva kártalanít, nagy árfolyamveszteségem lesz rajta, mert a részvény mély pontján fizetnek ki. Minél később kapom meg, annál nagyobb a veszteségem, tehát a gyors rendezésben vagyok érdekelt.
Törölt felhasználó 2015. 04. 11. 08:04
#4728
Sziasztok!

Nekünk is jár a teljes kártérítés, mint a Questorosoknak! Mi is bűncselekmény áldozatai vagyunk! Miért nem esik szó rólunk ebben a témában? Mi nem tudunk összefogni? Hányan lehettek itt a fórumon? Hol vannak a Buda Cash károsultak? A facebookon is csak 400-500 fő van. Rólunk úgy beszélnek, mintha már kártérítettek volna, közben csak nézünk ki a fejünkből.
filter 2015. 04. 11. 07:49
Előzmény: #4726  Törölt felhasználó
#4727
a Buda-Cash- és a Quaestor-ügyek nagysága bizonyítványt állított ki a magyar gazdaságvédelem egészének teljesítményéről. Ráadásul a morális és szakmai züllést, a gátak átszakadását mutatja az, hogy egyre nagyobb az ügyek összértéke: a 10-20 milliárdra taksált Kulcsár-ügy leányregénynek tűnik a Buda-Cash és a Quaestor százmilliárdos történetéhez képest.
kulcsár attilaKulcsár Attila
Kettős mérce?
Egy másik, évekig titkosszolgálati vonalon dolgozó biztonsági szakértő annyiban nem értett egyet az előbb vázolt állásponttal, hogy szakmai szempontból „lecsúszott” volna a színvonal a rendészeti szervezeteknél. Mint mondta: a komoly intézményi befektetők nem helyeztek el összegeket a szóban forgó brókercégeknél, mert rendelkeztek az annak megállapításához szükséges szaktudással, hogy túlzottak a hozamígéretek. Ez a szaktudás a hatóságoknál is rendelkezésre áll. Más kérdés, hogy ebben az esetben miért tartották 1200 titkosszolgálati dolgozó megtakarításait a Buda-Cashnél.
„Kiváló, tehetséges szakemberekkel van még most is feltöltve a Cég. A keleti nyitásban ügyködő Kiss Szilárd ellentmondásos kapcsolatrendszerét is kiszűrték, de az a gyakorlat, hogy a zűrös aktákra ráírják óvatos szaknyelven, hogy vannak aggályaik, inkább csak azért, hogy ha baj van, akkor le legyenek védve. Az iratok pedig elindulnak egy hivatali utazásra egyik osztályról a másikra, de a politikai szálak miatt mindenki áttolja a »sztorit« másnak az illetékességébe. Ki merne kockáztatni egy jó politikai kapcsolatokkal rendelkező személlyel szemben? Egy negyven-ötven éves, netán nyugdíj előtt álló kolléga hol talál ma állást, ha kirúgják?” – mondta a forrásunk, aki szerint így alakul ki az igazságszolgáltatásban egy sajátos kettős mérce. A „keményen dolgozó kisemberek” balhéit kőkeményen kivizsgálják, a valós vagy vélt jó politikai kapcsolatokkal rendelkező személyek esetében pedig megy a „finomkodás”.
Hetek
Törölt felhasználó 2015. 04. 11. 07:32
Előzmény: #4721  Törölt felhasználó
#4726
Sziasztok ! Folyamatosan olvasom a hozzászólásokat és nagyon okos dolgokat is tanulok tőletek!Jó páran aggódnak hogy a jogerős itéletig zárolják a vagyont ! Ilyen nincs ! Bűncselekmény ecetén bizonyítottan más vagyonát már a rendőrségi szakban vissza kell adni ! Olyan nincs hogy kártérítés egyéb jogcímen a bíróság más vagyonát zárolja és abból pótol!! Nem hallottátok még amikor Lakatos elviszi Laci bácsi biciklijét és a rendőrség visszaadja pedig az ára kellene bűnügyi költségnek mert Lakatos nem fogja befizeti!
noworf 2015. 04. 10. 23:23
Előzmény: #4713  detto71
#4725
A legrosszabb forgatót írtam. A nem vagyoni kártérítés pont a jogtalanul elvont magánvagyon miatt, a hiány miatti mentális és egyébb károk okán jár!
Az egy nagyon érdekes jogi kérdés hogy Q törvény v módosítás ( BEVA 100 ezerre emelése visszamenőleg ) un pántlikázás e! A pontos, parlament által elfogadott, közlönyben megjelenő szövegezésének alapján okosabbak leszünk! Ha csak és kizárólag a Q -ra érvényes akkor alkotmányellenes és szembe megy minden uniós jogszabállyal!!!!!!!!!
filter 2015. 04. 10. 23:22
Előzmény: #4723  noworf
#4724
Nyugalom sok a nagy büfi közöttünk is, nem mindenki hagyja a dolgokat..
noworf 2015. 04. 10. 23:15
Előzmény: #4711  detto71
#4723
Már régen Brüsszelben kellene lennie az ügynek...
70 M indulással már két éve megkapta volna a 120 millióját!!!
Törölt felhasználó 2015. 04. 10. 22:53
#4722
Mivel az MNB, mint felügyeleti szerv, nem vállal semmilyen felelősséget az ellenőrzés hiányosságaiért és lenyomta a szakma torkán, hogy fizessék ki ezt a balhét is.
Mivel nem kamarai típusú felügyelet van nálunk, a szakma nem tudja kigolyózni a fekete bárányokat.
Ez látszani fog a "fehér bárányok" teljesítményén is.
Az előző bejegyzésemben megpróbáltam vizionálni, hogy az állam, hogy szerezné vissza közpénzes buktáját.
A befektetői légkör a totális bizalmatlanság felé tart.
Aki tehát normális körülmények között szeretne befektetni, az nem itthon fogja tenni.
Törölt felhasználó 2015. 04. 10. 22:43
#4721
Én is BC károsult vagyok, de újonc itt.
Számos nyugtalanító kérdés van bennem, főleg azóta, hogy a BC felszámoló megküldte az a bizonyos levelet a háromszintű kártalanításról.
A blog nagy részét végigolvastam, kevés dologban találtam választ.
Kérdéseim:
1) Első szinten a BEVA kártalanít, de csak akkor, ha kiderül, hogy mi maradt meg kiadható módon, mi az a feletto kár. Nem derülhet ki mert a cégvagyon is zárolva lett, amit nem értek, hiszem már régóta a felszámolóbiztos diszponál a cég összes forrása fölött.
2) Akinek a BEVA kártalanítás fölötti kára (gyaníthatóan mindenkinek), az határidőre adja be a felszámolónak a kárigényét és ha marad vagyon (gyanítom nem marad), akkor abból arányosan részesülhet talán.
3) Mivel a zárolást bűnügy gyanúja miatt rendelték el, ez meghiúsítja az előző két lépést.
4) Miután a per évekig eltarthat, aki nem tartja a határidőket később semmilyen igényt nem érvényesíthet.
A bíróság elkobozza a vagyont, ez megy az államkincstárba, az ő káruk megtérül. Mi meg az évek alatt beleőrülhetünk a várakozásba.
(A Kulcsár ügy most kezdődik újra első fokon)
Hát én így látom az állam bácsi nagyvonalú kártalanítási akcióját.
Ezért is térhet el a BC és a Q eljárása.

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek