Topiknyitó: Portfolio 2015. 02. 24. 08:07

Nagy bajban a Buda-Cash - Mi lesz az ügyfelek pénzével?  

Ugrás a cikkhez
A Buda-Cash Brókerháznál a Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda nyomozati cselekményt hajtott végre - írja az Index. Lépett a felügyelet A tudomására jutott visszaélés-gyanús esetek miatt az MNB ma közzétett végzésében azonnali hatállyal...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=210546
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2015. 03. 02. 22:26
Előzmény: #2236  Törölt felhasználó
#2240
namostakkor mi van? mégis az amit logikusnak találtam magam is? hogy a meglévő részvényt odaadják a a hiányzót kipengetik?
A Buda-Cash Brókerház Zrt. 1997. április 14-től a Beva tagja, a vele szerződött befektetők értékpapírszámláján nyilvántartott értékpapírok, illetve az ügyfélszámlán nyilvántartott pénz a Beva biztosítása alá tartozik. A meglévő eszközöket a tulajdonosok részére a Társaság ki fogja adni, a Beva általi kártalanításra az ügyfelet megillető, de ténylegesen hiányzó, ezért a Társaság részéről ki nem adható pénz, illetve értékpapír tekintetében fog sor kerülni.
Törölt felhasználó 2015. 03. 02. 22:22
Előzmény: #2234  Törölt felhasználó
#2239
Azonnali kártérítést az a Beva leadja- közölte-
Többi VÁRJÁL SORODRA- ami marad
Összes kifizetett kivonják a
MEGTALÁLTBÓL-
Kinek 20millió rv-be van a BEVÁ-nál
erre nyilatkozni kell!!!
Igy is úgy is megkapja a 6mllilát
igaz később- az a "gari"
na-hogy a végén mennyit javít
a 6 milkához képest,jövő titka-
Törölt felhasználó 2015. 03. 02. 22:21
Előzmény: #2235  Törölt felhasználó
#2238
De a BEVA honlapján tették közzé, hogy ami meg van azt kiadják.
Törölt felhasználó 2015. 03. 02. 22:19
Előzmény: #2236  Törölt felhasználó
#2237
btel és egyén illikvid papírok eladása? addigra már tőzsdén sem lesz sok.
a felszámolási eljárás során kiderül hogy milyen instrumentunokból hány darab van meg konkrétan? kell közölniük a piaccal, hogy mennyi mol, otp, és egyéb részvény került a beva birtokába ?
Törölt felhasználó 2015. 03. 02. 22:17
Előzmény: #2234  Törölt felhasználó
#2236
"mi lesza megmaradt részvényekkel?"

Felszámolás során eladás és pénz, majd azon osztozkodás. Ez egyszerű.

A nehéz kérdés a talált és a követelt papírok különbözősége esetén a megoldás.
Törölt felhasználó 2015. 03. 02. 22:14
Előzmény: #2230  Törölt felhasználó
#2235
Én is ezt írtam eddig. De nem vagyok benne biztos. Még az is lehet, hogy nincs is potosan szabályozva ilyen részletekig a dolog (senkinek nem sikerült olyan hivatalos tájékoztatót, vagy törvényi hivatkozást ide belinkelnie, ami egyértelműen leírta volna ezt vagy azt), és van bizonyos mérlegelési lehetősége a felügyeleti biztosnak / BEVA-nak / felszámolónak.

Lehet, hogy ha egy adott instrumentumban minden ügyfélkövetelés megvan, akkor azt kiadják. Ha nincs, akkor nincs osztás, hanem pénzkövetelés lesz mindegyikből. Ez egy köztes megoldás a teljes egyezőség nélkül csak pénzbeli kártérítés és a mindent szétosztanak, ami van között.

De lehet, hogy stocknak van igaza és semmit nem adnak ki, hanem BEVA pénzt kap mindenki és utána felszámolás. És mindkét helyen csak pénzbeli kifizetés van.

Egyik megoldás sem tökéletes, nyilván ezért nem egyszerű kérdés ez.
Törölt felhasználó 2015. 03. 02. 22:12
Előzmény: #2233  Törölt felhasználó
#2234
mi lesza megmaradt részvényekkel?
Törölt felhasználó 2015. 03. 02. 22:09
Előzmény: #2230  Törölt felhasználó
#2233
A és B ügyfélnek van 1-1 db X nevű részvénye bc kimutatása szerint. Kelerben viszont csak 1 db van belőle. Ki kapja?
Törölt felhasználó 2015. 03. 02. 22:06
Előzmény: #2229  Törölt felhasználó
#2232
"pakkodat" Te nem tudod szembeállítani
Ez nem elég baj!!!!!!!
Keller oda(Brókercégnek) visszaigazol
-Te mért nem tudhatod meg a KELLERTŐL

Ez maga egy monopol állapotot
eredményez!!!!
Ne vagyok én abba biztos,hogy a jog talaja
csak a nagyokat szolgálná????!!!!!
Itt igen most példát látunk/kaptunk erre-
Törölt felhasználó 2015. 03. 02. 22:06
Előzmény: #2229  Törölt felhasználó
#2231
Mit írt stock? Azt hogy, mindenki kap 20 ezt eurót az helló? Az így biztos nem lesz.
Törölt felhasználó 2015. 03. 02. 22:00
Előzmény: #2223  Törölt felhasználó
#2230
Szerintem meg instrumentumonként fogják nézni és azt osztják szét. Azon felül pedig kártalanítanak 6 millióig.
Törölt felhasználó 2015. 03. 02. 21:52
Előzmény: #2227  Törölt felhasználó
#2229
A betéteknél sincs nindenkinek MNB számlája... Pont ugyígy nincs minden spekinek Keler számlája.

A rendszer nem feltétlenül rossz. A hatósági ellenőrzésnek kell szigorúbbnak, hatékonyabbnak lenni.
Törölt felhasználó 2015. 03. 02. 21:50
Előzmény: #2227  Törölt felhasználó
#2228
Másho isl a világon ugyanez a rendszer van. Ne keress összeesküvés elméleteket!
Törölt felhasználó 2015. 03. 02. 21:46
Előzmény: #2224  Törölt felhasználó
#2227
nincs köze hozzá mióta tőzsdézem, de ha érdekel 3 éve. a logika azt diktálná hogy ha tudják kinek mennyi papírja van azt visszaadják és menjen isten hírével, ahol meg hiány mutatkozik ott a hiányzó részt térítsék meg. de ezek szerint olyan priomitiv a rendszer hogy nem tudják nyomon követni kinek a nevén mennyi részvény található, gy nem csodálkozhatunk a visszaéléseken sem. ha nagyon megkaparják kiderül a végén hogy nem csak a budacash lopott igy.
viki1 2015. 03. 02. 21:37
Előzmény: #2218  Törölt felhasználó
#2226
ez jó kérdés
viki1 2015. 03. 02. 21:37
Előzmény: törölt hozzászólás
#2225
nézd nekem ezt mondták ,csak pénzt kap vissza mindenki
Törölt felhasználó 2015. 03. 02. 21:36
Előzmény: #2221  Törölt felhasználó
#2224
"jó van megnéztem. szar a rendszer, hogy nem tudják kinek milyen részvénye van."

Megint nagy volt az arcod, miközben alap infóval nem voltál tisztában...

Mióta is tőzsdézel?
Törölt felhasználó 2015. 03. 02. 21:34
Előzmény: #2219  Törölt felhasználó
#2223
Találgatunk, találgatunk, de pár nap múlva megtudjuk, hogyan lesz.

Az igazság az, hogy elbizonytalanodtam én magam is. Mert bár a jogszabályok egy részéből inkább a szétosztás következne, meg elsőre az tűnik logikusnak is, de amit stock írt, az nem hülyeség.

Én magam 18 éve tőzsdézem, brókercsődben szerencsére nem volt részem, de akkor kezdtem ('97), amikor azért volt ilyen ('98-'99 körül volt pár). És konkrétan nem tudom, hogy akkor hogyan zajlott a kártalanítás, de speki körökben akkor mindannyian a számlaegyenlegünk összértékét néztük, hogyha felette vagyunk, akkor bizony ez kockázat.

Mondjuk teljes bukta (brokicég mindent ellopott/elbukott) esetében a kettő megoldás triviálisan ugyanaz.
Törölt felhasználó 2015. 03. 02. 21:28
Előzmény: #2221  Törölt felhasználó
#2222
deakinek 30 millióért volt optje az most csak 6ot kap vissza cashben?
a többiért meg majd perelhet ha lesz miből és kit. ezt jól értem?
Törölt felhasználó 2015. 03. 02. 21:26
Előzmény: #2218  Törölt felhasználó
#2221
jó van megnéztem. szar a rendszer, hogy nem tudják kinek milyen részvénye van.

Ha a biztosított követelés értékpapír kiadására vonatkozik, a kártalanítás összegét a felszámolás kezdı
idıpontját megelızı száznyolcvan nap átlagárfolyama alapján kell megállapítani. Árfolyamként a tızsdei vagy a
tızsdén kívüli kereskedelemben kialakult átlagárat kell figyelembe venni. Ha az értékpapírnak ezen idıszak alatt
nem volt forgalma, akkor a kártalanítás alapjául szolgáló árat az Alap igazgatósága állapítja meg. Az ár
megállapítása által a befektetıt olyan helyzetbe kell hozni, mintha a felszámolás kezdı idıpontjában az értékpapírt
értékesítette volna.

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek