Nálam jobban nem sokan kívánják, hogy a Fidesz és sleppje mielőbb tűnjön el a politikai közéletből. Nem hiszem, hogy nagyot tévedek, ha azt gondolom, hogy az elmúlt 70 év erkölcsileg, ideológiailag legmocskosabb gátlástalan politikai garnitúrája ül a nemzet nyakán ki tudja még meddig...
szerencsére a bolsevik fideszt a felebaráti szeretet mozgatja
a gázszerelő zseniálisabb mint cukker
a teremőr orveli magasságokban
rogánnak több a találmánya mint nyútonnak
és persze a kósza Krisztust se felejtsük el
A Momentum ravaszul tagad minden ideológiát. Működésük kizárólagos mozgató rugója a PÉNZ. Felismerték, mert alaposan megtanulták az orbáni modellt, hogy a mai magyar közállapotok, tálcán kínálják a közpénzek kockázatmentes magánosítását. Ők ma, az eredeti tőkefelhalmozás kezdeti szakaszát élik. Ez lesz nekik az a klasszikus időszak, melyre néhány évtized múltán, már nagytiszteletű milliárdosként, igencsak csak erősen hézagos memóriával fognak emlékezni... Nem kell ehhez látnoknak lenni....
Amennyire szimpatikus volt Orbánék megjelenése a politikában, úgy közel 30 éve, annyira ellenszenves a Momentumosok "okossága" (ki, ha mi nem pökhendisége), rossszul koreografált fiatalosch kamaszosságuk. Ők már alapból sem a népet akarják szolgálni, annál inkább kioktatni! Tudják a frankót! Fenntartom, hogy megjelenésük a politika előszobájába abszolút öncélú, gazdasági, üzleti vállalkozás. Az előjáték - generált hátszéllel- sikeres volt. Első felvonás: részvétel az államilag finanszírozott választási kampányban. (pénztár feltöltése) Aztán a jól megérdemelt alkotói szabadság...feltöltődés....
Ha ezt a kritikát nekik is megfogalmazod, mégpedig konstruktívan és példákkal kiegészítve, akkor máris tettél valamit a tanulásukért. (Én sem vagyok tőlük "elájulva", de még így is magasabb színvonalat képviselnek, mint a hazai politikai "elit". Vakok közt a félszemű ugyebár...)
A Momentumos újabb felelőtlen "villantás" ami Orbán és Gyurcsány ellen irányul természetesen nem fog átmenni az NVB rostáján. Ugyanis a miniszterelnök két ciklusra korlátozott mandátuma az Alaptörvény módosítására irányul, ami népszavazás útján tiltott. A CEU elleni gyalázatos rapid jogszabály megsemmisítésének tárgyában kitalált népszavazási kérdés felvetése idő előtti, hiszen nagy a valószínűsége, hogy a jogorvoslati lehetőségek és a népakarat amúgy is megoldja ezt az ezer sebből vérző cinikus provokációt. Amúgy pedig a megfogalmazása annyira bonyolult, hogy csak hozzáolvasott anyaggal értelmezhető a szavazópolgár számára.A Momentum Mozgalom komolytalan megszólalásaival egyre csak égeti magát, felkészültségük minősíthetetlen!Bőven van még idejük tanulni, tanulni, tanulni....
Igen, az égvilágon mindenkit le lehet karaktergyilkolni. Ezektől a hazugsággyárosoktól még az is kitelne, hogy elterjesztik pl. x. y. momentumosról, hogy megölte apját-anyját, hogy részt vehessen az árvák vacsoráján. Régi vicc, szomorú, hogy eszembe jutott, de itt tart sajnos a fidesz gépezet...
a momisok kevesen vannak sajnos, de nem azért mert nem ért vele együtt sok sok fiatal - azok a fityeszre soha nem fognak szavazni mert nem szeretik nem is fogják ezeket az eu ellenes orosz kedvelő bandát-mert nem foglalkoznak a politikával, azért3x felett talán
Nem lesz egyszerű lekaraktergyilkolni a momentumosokat, hiszen nem ismeri őket senki, átvették a kezdeményezést, a fidesznek kell alkalmazkodni hozzájuk. Nem lehet előre megírt kottából játszani a narancsos falkának.
Népszavazást kezdeményez a Momentum, hogy 8 évnél tovább senki se lehessen miniszterelnök2017. április 5. 18:51
Népszavazást kezdeményezne a CEU-t ellehetetlenítő törvénymódosításról a Momentum Mozgalom - jelentették be ma a Corvinuson tartott előadáson, amit a Hallgatói Kezdeményezés Hálózata szervezett.
De nem ez az egyetlen javaslatuk, kezdeményeznék népszavazást arról is, hogy kétszer négy évben korlátozzák a miniszterelnöki mandátum vállalását, ami a gyakorlatban azt jelentené, hogy Orbán Viktor a következő választás után nem lehetne miniszterelnök.
Elméletileg ehhez egy közigazgatási törvényt kell módosítani, nem pedig az alaptörvényt, amihez tegnap nyújtották be a kérdéseket.
A CEU ügyében a következő kérdést, valamint öt másik kérdést adtak be:
Egyetért-e Ön azzal, hogy az Országgyűlés a nemzeti felsőoktatásról szóló 2011. évi CCIV. törvény 9., 76., 77., 115., 117. §-ait a 2017. április 4-én hatályban volt szövegük szerinti tartalomra módosítsa?
A miniszterelnök újraválaszthatósága kapcsán pedig a következő két kérdést adták be:
Egyetért-e Ön azzal, hogy a központi államigazgatási szervekről, valamint a Kormány tagjai és az államtitkárok jogállásáról szóló 2010. évi XLIII. törvény úgy módosuljon, hogy ne lehessen miniszterelnöknek javasolható és megválasztható az a személy, akit korábban az Országgyűlés legalább két alkalommal miniszterelnöknek megválasztott?
Egyetért-e Ön azzal, hogy ne lehessen miniszterelnöknek javasolható az a személy, akit korábban az Országgyűlés legalább két alkalommal miniszterelnöknek megválasztott?
A kérdéseket előbb a NAIH-nak kell jóváhagynia, ezt követően lehet benyújtani a Nemzeti Választási Irodához - derül ki a közleményükből.
Törölt felhasználó2017. 04. 04. 12:52
#779
SZABADKÁRA LÁTOGAT A MOMENTUM MOZGALOM
A magyarországi belpolitikába az olimpiaellenes népszavazási kezdeményezés ügyének felkarolásával, a NOlimpia kampánnyal berobbant, s azóta már párttá alakult Momentum Mozgalom negyvenöt napos országjárása lassan a végéhez közeledik. Nagy meglepetést – és helyenként felháborodást – váltott ki azonban a szervezet bejelentése, amely szerint kiegészítenék azt egy kéthetes „külhoni országjárással”, amelynek egyik állomása április 8-án lesz a szabadkai Klein House-ban.
Persze azok az idióták, akik azt gondolják, hogy ezt a mondatot szó szerint kell venni, ezt biztos élvezettel is olvassák.
A "fejezzük be a rendszerváltást" kifejezés arra vonatkozik, hogy a közéletből tűnjenek el azok, akik személyesen bármilyen módon köthetők voltak a kommunista hatalomhoz, másrészt egy költői kép, amely bizony azt szimbolizálja, hogy a mai magyar állapotok bizonyos elemei igenis hasonlítanak a kommunista diktatúra megfelelő elemeire.
Az egysíkúak meg olvasgassák csak a demokratát.
most úgy látom a momentum nem fog áttörni
parlament meglesz
a jobbik viszont nagyot mehet
akár a választást is megnyerheti, ha végig tudja csinálni a kampányt
Minden mintának van alapból egy statisztikai hibahatára. Mondjuk hogy az esetek 95%-ában az adot eredmény pluusz minusz 2% pont jönne ki. Az 5%-ba esik az összes többi lehetőség ( mivel csak próbálják leképezni a magyar lakosságot de tökéletesen soha se lehet ).
Ezen felül jönnek az egyéb tényezők amik befolyásolják egy közvélemény kutatás és tényleges választás közti különbséget ( pl utolsó napokban történő aktivizálás, 2 fordulós rendszer esetén pl az eredmények is tudnak egyik vagy másik oldalon aktivizálni embereket, vagy például a lakosságo jól leképező model ott bicsakllik el hogy a nyugdíjasok részvételi aránya magasabb pl a fiatalokénál, illetve van egy bizonyos rejtőzködés is. Egyes emberek nem mondják el kire szavaznak majd vagy mást mondanak mert félnek a nyilvánosságtól annak ellenére hogy elvileg ezek a felmérések anonimek. Err pl a legjobb példa a Jobbik volt vagy most Trump is. élőben sok ember nem meri felvállalni de a szavazófülkében már gond nélkül beikszeli.
azt azért tudom :-)
de láttunk már olyan hogy egy párt meglepte a közvélemény kutatókat...
legutóbb talán a Jobbik lepte meg nagyon a kutatókat..mikor a legutóbbi választáson ilyen jó eredményt elértek..ha jól emlékszem ?
Nem foglalkozok közvéleménykutatással de amennyire én tudom alapból nem úgy néz ki a dolog hogy megyek az utcán és aki csak szembejön leszólítom és abból lesz statisztika.
Az 1000 fős mintának reprezentatívnak kell lennie. Így nem lehet 800 20 éves férfi és 200 darab 80 éves asszony-ból reprezentatív mintát venni.
Nagyából le kell fedniük a területi ( Budapest, nagyobb megyei város, kis város, falu ), nemi ( férfi nő arány országosan ), életkorbeli ( 20 évesek, középkorúak, nyugdíjasok kb a lakossági arányuknak megfelelően kell szerepeljenek ) eloszlásokat. Hogy mennyi szempontot vesznek figyelembe és mennyire részletesen fogalmam sincs.
De az biztos hogy nem csak pestieket kérdeznek meg hanem arányában több vidékit is. És a legtöbb esetben telefonos a megkeresés nem személyes. Sokkal gyorsabb és hatékonyabb mint házalni. Nem beszélve arról hogy általában pár kérdést teszel fel ami 3-4 perc. Házalásnál tovább tart amíg megkínál valami itallal :).
Juhász Péternél nem volt nehéz megítélned, hogy hatalom éhes.
Orbánnál már kib@szott nehéz megítélned, hogy hatalom éhes.
Szerinted elfogult vagy orbán irányában? :))
tényleg érdekelne hogyan készülnek ezek a közvélemény kutatások...
mert szerintem nagyon torzítanak.
mondjuk azt is megnézném ha itt falun körbemennének ilyen felmérő emberek...mi lenne a vége :D
sokan be sem engednék őket, egy részük jól elküldené a búsba a felmérőket...egy részüket jehova tanúinak, vagy csalónak néznék és ajtót sem nyitnának..
Itt vidéken szerintem Pesthez képest nagyon gyanakvóak az emberek.
kíváncsi vagyok hogy ilyen hatások be vannak -e kalkulálva az ilyen közvélemény kutatásokba.
de rájuk tervezem hogy szavazok vagy a Jobbikra...még nem dőlt el.
melyiknek mi a programja, majd attól füg hogyan döntök.
és te ?
amúgy persze lehetne terjeszteni a párt propagandáját, de nekem erre nincs időm.
ha beszélgetek valakivel, persze meg lehet említeni hogy van ilyen is..
Nemtudom hol, vagy hogyan készülnek ezek a felmérések...
de itt ha besétálnál valamilyen eldugott Vas Megyei faluba...csak néznének vissza rád hogy mi az a MOmentum,.
Pesten....sétálva valamelyik aluljáróban, vagy az utcán megszólítanak embereket...ezekből szerintem igen nehéz pontos közvélemény kutatást csinálni...nyilván azért vannak benne korrekciós / kiigazítós tényezők.
Itt arról lehetne hiteles felmérést csinálni hogy :
- Jól néz -e ki az új Soproni Ászok címke az üvegen ?
- Melyik fajta a jó füstölt kolbász ?
- Túrós tésztát porcukorral vagy szalonnával szereti ?
- Ön is utálja ha a postán sokat kell várni a csekk befizatésre ?
Túl sok ember van akiket nem érdekel a politika...nem is ért hozzá, és egyáltalán fel se fogja hogy melyik párt mit képvisel, hogy mit akar, stb...
Köszi Maci, hogy aggódsz értünk. Értékelem a tapasztaladod. De KÖSZÖNÖM SZÉPEN nem kérünk belőle. Nem kellenek a régi beidegződések. GÁT VAGY. A FEJLŐDÉS gátja. Leszólsz mindent de közben olyan vagy minta akiket leszólsz? Hol a különbség? Mi a célja a fórumnak?
Mondom egyre több ember számára lesz világos, hogy mit csinálsz. Itt egy t-van és ez te vagy. Lassan mint a K-betűs társad istene a .....-n kikoptok. Most még 10x 20x 30x 1000x kitiltathasz hogy az asszonyod. előtt örül, de az időt nem állítod meg. )
Törölt felhasználó2017. 04. 02. 14:15
Előzmény:
törölt hozzászólás
#754
Regisztráció: 2016-11-12 22:22
Hozzászólások száma: 5
troll
Juhász Péter pontosan a Nagy Barna Mackók ellen szólalt fel. Azt mondta nem kér az olyan emberekből akik a hatalmat saját céljaik érdekében használják fel. Nincs szükség az ilyen emberekre. Ennyi. Nem tudni, hogy
hol és mikor lesz rájuk szükség, de Juhász egy olyan jövőt képezel el , ahol nem lesz rájuk. Ennyi, Nehéz volt megérteni vagy?
nehéz megítélni...
mindegyik pártvezető marhára akarja a hatalmat az biztos.
más kérdés megtartani a hatalmat.
a mostani választáson az lesz a tét hogy mi lesz a kisebb pártokkal, bejutnak -e vagy felmorzsolódnak ?
A Fidesz -nek az lesz a tétje hogy meglesz -e az 50 % ?
egymástól kell elszedniük a szavazókat, úgyhogy amennyi kis párt van most...lesz itt olyan kampány hogy csak kapkodni fogjuk a fejünket..
Kb. mint a rendszerváltáskor.
ki fogják tapétázni az egész országot plakátokkal :D
Én is drukkolok a Momentum-nak...
2% körüli eredményt mérnek most ?
perszte z még nagyon ingatag..vagyis nem lehet megállapítani egy 1000 emberen végzett közvélemény kutatáson hogy az egész ország területére nézve mennyi is a támogatottságuk..
hisz még ki sem alakultak szinte...
Az biztos hogy számukra a cél az 5 % elérése..
más pártoktól kell begyűjteni ezt az 5 % -ot, mert akik eddig közömbösek voltak, azok most is azok lesznek.
Hajrá. én drukkolok nekik.
A 2022 -es választáson , ha minden jól megy, talán már el rudnának érni annyit mint a Jobbik az előző választáson.
Én a Jobbik -nak is szurkolok azért :_)
"Együtt :-))
Büntetőeljárás indult a hazudozó Juhász Péter ellenlink
Súlyosan beteg ez a pojáca....betegese akarja a hatalmat...ami nem lesz neki sosem."
Ha juhász péter betegesen akarja a hatalmat egy 0,5%-os párt élén, akkor szerinted piktor mennyire betegesen ragaszkodik a hatalmához?
Hihihi.
jelzem, mint topikgazda, hogy ide nyugodtan írhat bárki bármit
én nem fogom kitörölni az biztos nem fenyegetem meg mint egyes topikgazdák másokat
20 perc sem telt el, a kijelentésed óta, és tōröltetted a fórumról is!!!
Na most, én, ilyen kijelentést nem tettem, és csak a topikból töröltem.
Ez a különbség kettőnk között Macikaa
jelzem, mint topikgazda, hogy ide nyugodtan írhat bárki bármit
én nem fogom kitörölni az biztos nem fenyegetem meg mint egyes topikgazdák másokat
a kritizálni is lehet, mert ez is benne van a dologban, - mondjuk a habony művek az vicc ))
egyébként hajrá momentumosok, 2% körül vannak ami még nagyon kevés
várjuk négerhérót, wattar attakot is ))
Együtt :-))
Büntetőeljárás indult a hazudozó Juhász Péter ellenlink
Súlyosan beteg ez a pojáca....betegese akarja a hatalmat...ami nem lesz neki sosem.
Akkor menj el Magyarországon SzSzB és BAZ megyébe, hogy megismerkedhess a tágabb magyar valósággal. Ezeknek a megyéknek nincs önmagában értéke?
Márpedig Magyarország magyar emberekkel, magyar érdekekkel van tele. Az egyes embernek ne legyen több joga, mint az ország többi, ugyanazon jogokkal rendelkező embereknek.
Az érdek diktál? A 93000 négyzetkilométeren van csaknem 10 millió érdek. Ez tényleg tág értelmezést ad.
A visszavett pénz kb. 55%-át azonnal bevonta (a magyar állampapírokat), a többiből MOL-t vett és finanszírozta a folyó kiadásokat, tehát nem fogatott semmit. Másik részről magára vállalt egy jelentős jövőbeli nyugdíj-kifizetési ígérvényt, amelyet nem kellene kifizetni, ha maradtak volna az MNYP-k. Ezt nevezzük implicit adósságnak. Maga az MNYP működése elég fair deal-nek tűnt. A járulék 1/4-ének ide való befizetésével lemondott a tag jövőbeli nyugdíjának 1/4-éről. A mostani alacsony hozamkörnyezet történelmi esély lett volna a vegyes rendszer további megfinanszírozására. A hajó már elment.
gazdaságilag hogy jó lépés volt -e a Magán Nyugdíjak visszavétele ?
hát ezt nehéz megítélni... szerintem az Állam részéről gazdaságos...legalábbis igy vélem. Addig is tudja a TB járulékokból, meg a többi befizetésből forgatni a pénzt...tehát ráér később kifizetni. Nem kell az Államnak egyből a munkavállalóknak kifizetnie mindent, igy nagyobb a mozgástere.
de javíts ki ha valahol hibádzik a gondolatmenet.
Szóval az Állam részéről mindenképpen előnyös volt visszavenni a nyugdíjakat. Az emberek részéről meg valaki ezzel jól járt, de olyan is van aki meg nem. Mi itthon a családból nem léptünk be..senki sem...valahogy nem bíztunk ebben a dologban...és meddig is ment ? 7 évig kb.
Magyarország önmagában, mint elvont érdek nem létezik. Munkavállalók, adófizetők és nyugdíjasok vannak, akik ebben az országban élnek. 93 000 négyzetkilométernek önmagában nincsenek érdekei. Amikor általánosságban a magyar emberek érdekeiről beszélnek, az annyira tág értelmezésre ad lehetőséget, hogy nem is értékelhető.
"Az, hogy valami jogilag nem támadható, nem jelenti azt, hogy helyes,
mint lépés. Gondolj a szoba közepére kakálásra: jogilag lehetséges, de
nem helyes."
Ennél sokkal piszlicsáribb ügyekért is simán kifilézik MAgyarországot...ha ekkora összeg -el nem volt semmi gondja Brüsszelnek, akkor részemről rendben van... (engem meg amúgy sem érintett)
Mondj még egy országot, ami nem létezik a felfogásod értelmében? Csak áruld már el, hol szereztél ekkora tudást, Magyarországon élő állampolgárként? Lehet, hogy a szuhaéli nyelvet is anyanyelvi szinten tudod, mert ott alig van adófizető "állampolgár".
Magyarország volt, van, és lesz! Tele fiatalokkal, határok nélkül!
Momentum
Kedves Fiatalok! Legyetek nagyon sikeresek!
Mert csak a Tietek a jövő, magatoknak formáljátok olyan lesz az ország.
Legyetek önállóak, merészek és akkor az ország is azzá válik.