Gyüjtöm a likvid tőkét és amikor rángatják alsóbb szinteken mindig beleveszek. Mivel minden blue már eléggé az egekben van csak a mol toporog itt az 1 évvel ezelőtti szinteken, nem kérdes hogy mind a nagybefektetők, mind a spekák megfogják szépen rántani. Én meghitt nyugalommal gyűjtögetem és türelmesen várok, mivel stabil bevételi forrás. Adj Úram könnyű utat neki felfelé! Úgy legyen! Ámen!
Kicsit unom már ezt a "felrántjuk, majd beállítjuk a robotot arra, hogy minél alacsonyabbra öntse le" műsort, pláne, mert a MOL ezt hetekig képes eljátszani. Reál 2790
Ez az év kb ennyi volt. Ez már nem igen moccan 2800 körülről.. majd jövő nyáron remélhetőleg egy idei szintű osztalékkal talán meglódulhat megint egy picit.
-Erste:-Gyakorlatilag a semmiből fordult meg a MOL árfolyama. Jelenleg a 200 napos mozgóátlagon billeg a kurzus. Ellenállás és támasz is viszonylag szűken található: előbbi 2.816 forintnál, míg utóbbi 2.746 forintnál. Az MACD mintha fordulna, ami kedvező technikai jel, de egyelőre még az oldalazás tűnik a legvalószínűbbnek.Támasz és ellenállás szintek
Otp és Richter elvitte a showt november második felében, de úgy fest december se a Mol hónapja eddig....bár meg fog ez indulni szerintem....meglepne, ha 2900 Ft alatt zárnánk az évet....
Elkezdte tolni az órás BB felső szalagját felfelé! A 100 és a 200 napos mozgó felett újra! Hetesen 2020 márciusa óta most kezd esésből emelkedésbe fordulni a 200 hetes mozgó! Hetesen is az 50 és a 100 as mozgó fölé került!
Olaj: Nem tudnak emelkedésnek indulni egyelőre az olajárak, így a WTI árfolyama is a 73 dolláros szinteket közelíti immár, de a Brent is 78 dollárig csúszott vissza. Egyelőre nagy a bizonytalanság az olajkereslet bővülése kapcsán, így hiába próbálja szűkíteni a kínálati oldalt az OPEC+, egyelőre nem látni áremelkedést a piacokon. Ugyan a közel-keleti konfliktus okozhat még kínálati sokkot, de jelenleg nem látni a feszültséget a befektetők körében
Gondolom a 400k db záró vételi ajánlatra írtad be ellenpéldaként. Ügyes. Mindenki az egy személy lenne? Igaz jövő héten lehet még bejelentés, érdemes figyelni.. 30.-án 2m db részvény cserélt gazdát záróban 2780.-on, ehez képest a 30k db Simola eladás nem tűnik soknak.
Nagyon érdekesek ezek a mutatóba berakott többszázezres vételek záró után. Most is visszavonta még az utókereskedés vége előtt, de tényleg ott volt az elején.
Simán megváltoztatnak pont arra a 20%-ra. Nehogymár a sok nyomi a 5-10 éves futamidőre adott nagy kamatot kiszedje az első év után... szívatnám az ilyeneket
Mindkettő brutálisan szar! :) A különbséget lehet értékelni persze, de jelentősége akkor van inkább, ha forrdiitott az arány. Persze az első állítás akkor is igaz marad.
Nagyjából mindenben, és ismerve a BÉT-et a tegnapi nap után számomra nem akkora meglepetés, főleg, hogy még péntek is van. No, de legalább nem esik, az is valami!
Igen, ezen nincs mit vitázni. Néhány napig a Richter, aztán az MTEL, vagy közösen. Maradjunk annyiban, hogy az OTP esetében is volt hasonló. No nem ennyire alacsony, de én emlékszem olyanra, hogy egész délelőtt néhány száz Milla volt a forgalma. Nála az már kiszáradásnak tekinthető. Most a MOL. Ettől függetlenül lehet még a nap végére 1 Mrd körüli forgalma! Bár őszintén szólva, én sem erre számítok ma.
OTP lassan 1 mrd, a gyogyszeresbe is belepakoltak kozel 200-at ezen az esos, penteki elso bo oraban, meg az M-tel is 100 millas nap…ezt latva, egyelore a MOL piaca szaradt ki ma, nem a tobbieke.
Én azt látom, hogy alacsony forgalmú nap ez, és igaz ez az OTP-re is. Sajnos a BÉT kiszáradt, ezért fordulnak elő ilyen helyzetek, hogy percekig, vagy több 10 percig nincs kötés egy nagy papírban. A nap végi összesített forgalmakat lehet értékelni talán, a többinek nem sok értelme van. A kereskedési napok nagyon nagy többségében elég volna, ha 2-3 órára nyitna csak ki a BÉT. Ez van.
Esett az olaj árfolyama az OPEC+ találkozó miatt. A tagországok megállapodtak abban, hogy a jövő év elején 2,2 millió hordóval csökkentik a napi kitermelést, de ebben már benne van Szaúd-Arábia 1 millió hordós, és Oroszország 300 ezer hordós kitermeléscsökkentésének meghosszabbítása. A tényleges, 900 ezer hordós csökkentésből Oroszország 200 ezer hordóval veszi ki a részét. A piaci szereplők nagyobb kitermeléscsökkentés bejelentésére számítottak, ráadásul a friss megállapodás szerint ez önkéntes lesz, nem kötelező. A WTI és a Brent jegyzése egyaránt 2,44 százalékos csökkenéssel zárt tegnap.
Olaj: További 900 ezer hordóval vágja vissza a napi kitermelését az OPEC+, emellett az eddig érvényben lévő 1,3 milliós visszavágást is meghosszabbítják. Piaci szereplők ennél talán nagyobb mértékű kitermelés-korlátozást is várhattak, így az olajárak eséssel reagáltak az olajkartell döntésére. A WTI árfolyama ma reggel 75-76 dollár környékén mozog, míg a Brent 81 dollár alá süllyedt vissza. Jövőre elemzők már egy lehetséges kínálati többlettel is számolnak, ugyanis a gyengébb gazdasági teljesítménnyel tovább csökkenhet az olaj iránti kereslet
MOLly tulajok topikja
Ha az Otisoknak is van gyűjtőtopikja, ne aprózódjanak el apró témákba a Mollysok se.