Dehogyis játékszenvedély! Ez a normális kötvény és részvény. Sokan nem is gondolkoznak és 50-50%, nálam most jött vissza erre a szintre, volt az 70-30 is a kötvény javára. Olyan viszont soha nem lesz, hogy nincs részvény! Minden kötvényhozam, ami egy évben ugye 16% most, szintén vissza lesz pörgetve, 50-50-nel, azaz a részvény újabb 8% pontot fog kapni. Igaz, hogy belterjessé vált a piac, de most már az is elég egy egyszerű felfelé menethez, a fentiek miatt. Kitartás.
Az OTP-t is különadózzák, és még tehetnek rá lapáttal. Ebben nincs különbség. A különbség abban van, hogy mind a MOL, mind a Richter képes növelni az eredményeit a nehéz külső környezet ellenére is. Ha rv.-t tartasz ez a fontos szempont. Egyébként, ha a másik a fő vezérelv, az állampapír a biztos, akkor meg minek tartasz rv.-t? :)
A kvázi erős forint miatt pl. De ha tényleg keresi majd, én a 16-18% állami kamatokat választanám, nem a molt. A molon csak az osztalék a jó, mert leöntik egy különadóval, és árfolyamnyereséged nem is marad, csak az oszti. Volt Mol-om bőven, de elegem lett belőle, pont emiatt. Most ezt a felkört (vagy lekört?) még megjátsszom certivel, aztán hagyom is.
Csak 1 okot mondj miért akarna M.o.-t venni külföld! :) Nem veszik hónapok óta, a leminősítések óta meg még inkább nem veszik. Magyar belterjes kereskedés zajlik a BÉT-en. Minden azon áll, vagy bukik, mikor vesztik el a bizalmukat sokan az OTP-ben. Na akkor majd keresi a helyét pár 10 Mrd Ft!
Meglátjuk. Én abban bízok most mégis legjobban. Mert ha magyarországot akarnak venni, otp-t vesznek a befektetők és nem molt. Még a Richter lenne jó, de a különadóval ott is eljátszotta a kormány a bizalmat, nem hiába nem kell senkinek még ezen az áron se. Mi kis porszemek meg várjuk a felmentősereget külföldről, várjuk a jó jelentéseket hátha veszik majd. Az a büdös nagy helyzet, hogy mintha mindenki így gondolkodna. Már mindenki bevásárolt, és telnek a napok...De csak nem jönnek a nagy halak a milliárdokkal. Lehet rohadtul benéztük ezt az egészet. Ha holnap se lesz emelkedés, de még a nap elején, nap végére tuti leöntik a mol-t. Ha csoda folytán 2900 fölé menne holnap én be fogom dobni.
Ugyanezt pepitában a MOL-ra is elmondhatod! :) Egyedül az OTP lóg ki, de nagyon. Ott az eredmények nem bírják utolérni a promótált növekedési képet. Sőt, egyre nagyobb lemaradásban van.
Sajnos a bizonytalan, kiszámíthatatlan politikai háttér elüldözi a nagybefektetőket... Ameddig ilyen a hozzáállás, addig nem is lesz itt semmi. Mert bármelyik pillanatban kirabolják a tőzsdét/részvényeseket.
A buli az mindig indul csak az árfolyam az nem. Ahogy a Richternél is ugy itt is csodákat várnak sokan. Megnézed a richtert is 90xxft felett nem igen volt az elmúlt 6 évben most meg a semmire mindenki azt várja hogy nap majd 10k meg ilyenek. Itt is várjuk a 3-3.5K-t de itt sincs mire..
Egy könyv kapcsán írtam véleményt, viszont ez itt is aktuális, már ha tulajdonosi szemlélettel állok hozzá: "Az elektromos autózás nem megoldás, ha figyelembe vesszük, hogy az áram előállításához világviszonylatban 60 %-os arányban gázt/szenet/olajat használunk (Kanada és Norvégia kivétel a kb 95-97 % vízenergiával, vagy Franciaország, ahol jórészt atommal állítják elő), illetve az akkumlátorgyártással járó externáliákat - ki nem fizetett járulékos költségeket.Továbbá az autózásnál egy telipakolt repülő is hatékonyabb, míg a telipakolt repülőnél akár egy nagyságrenddel hatékonyabb a vasút. A dízelolaj 11700 Wh/kg energiasűrűségű - a hajózásban használt motorok hatásfoka 50 % fölötti, amíg a legvadabb akksi 300 Wh/kg-ot ad, tehát jóval kevesebb hasznos terhet képes elmozgatni. Egy kombinált ciklusú gázturbina 63 %-os hatásfokkal állít elő áramot, sokkal kisebb kockázattal, mint a régi és elavult könnyű/nyomott/nehézvizes fissziós reaktorok. Megjegyzendő itt a sóolvadékos reaktorok https://paks2.hu/.../ea609347-a860-a212-42d6-235e49e6f7f1 lehetősége, mint sokkal biztonságosabb technológia.A fosszilis energiahordozók kb 2/3-át nem elektromos áram előállítására használjuk, hanem hőtermelésre, közlekedésre, termékek előállítására. Pl 1 t cement előállítása során 0,8-1 t CO2 keletkezik, míg a N műtrágyagyártás az éves ühg kibocsájtás 1%-át adja. Talán így érthető, hogy az elmúlt 30 év alatt jó, ha 2 %-kal csökkentettük a fosszilis energiahordozók felhasználását." Az energiaéhség csak nőni fog a jövőben és olcsó már nem lesz, kivéve ha sikerül beröffenteni valamelyik fúziós reaktort. De az még messze van, és akkor is csak az elektromos áram lesz fedezve...
Pontosan. Ne felejtsd ki a poliol üzemet, és a kisker fejlesztést. Ezek ugyan nem zöldítések, de a diverzifikáció átsúlyozásának a része. A szénhidrogén még 10-15 évig biztosan meghatározó lesz az energia ellátásban. Közben át kell helyezni a hangsúlyt fokozatosan másra. Ami biztos, hogy kisker hálózatokra szükség lesz, lehet még nagyobb mértékben is, mint eddig. EV, hidrogén párharc még nem dőlt el, és egyre mozgolódik a hidrogén ipar. Az Alteo is kapcsolódhat ehhez, hiszen a nap és szélenergia parkok hidrogén előállításra is jók lehetnek a jövőben. Tudom ez ma még nem egyértelmű, nem olyan kézzel fogható, mint az akkumulátoros elektromos energia tárolás. Hosszabb távon azonban ez lehet a jövő. Korlátlan a készlet, az energiaátalakítás hatékonyságán kell javítani.
Egyébként eléggé úgy tűnik, hogy nem lesz rally... Aki akart, már betárazott, sok mozgás nem látszik. Sok tőke nem mozog helyet keresve, mindenki állampapírban ül, abból meg nem ugrálnak ki-be annyira. A 2022 rekordot már beárazta a piac, ha véletlenül nem lesz akkora a rekord, már öntik is... Igazából szerintem a Q1 report többet fog jelenteni, akkor kiderül, mi merre.
Emlékszel: Hernádi 2020 -ban covid alatti mélyponton azt nyilatkozta. kb. 5 év kell a Molnak az alternatív megújulás realizálásához, 2023 -ban járunk ,3 év és láthatóak az eredmények egy igen nehéz időszak ellenére is. Ki ne felejtsem az Alteo üzletet ami már csak formalitás ill. még egy kis játszma zajlik a több pénzért, valamennyivel többet is fog ajánlani a Mol és a két másik cég amit az Alteo el fog fogadni, nincs más választása.
Annyit érdemes megjegyezni, hogy a jelentés elemzésekor a jövő várható eredményeire is fókuszálnak a befektetők. Szvsz. az egyes negatív felhangok ellenére igen szép eredmények várhatóak 2023-ra is. Sok pozitív hír érkezett, ezekből szemezgetve: terjeszkedési politika - Lengyel kúthálózat, poliol üzem elkészült, nyakunkon a szemétszállítás koncesszió kezdete, finomítói árrés még mindig magasan - amíg tart a háború marad is - szankciókból gyakorlatilag leválasztva hazánk és a Mol valamint a Slovnaft -korábban Pletser pontosan emiatt érvelt a kimondottan alacsony célára mellett. Tamás ideje lenne ébresztőt fújni nem gondolod? Covid alatt is nagyon lemaradttál az átlagtól és mi lett a vége? Nem győztél célárakat emelni kéthavonta, ejnye no. RRF eu-s alapokból kaphat forrásokat a Mol finomítói fejlesztésekre - Brent tipusú olaj feldolgozási képesség bővítésére, stb. Nem látom indokát a jövő bevétel kiesésre vonatkozó negatív hangoknak, elképzelhető.
Én nem vagyok egy képfeltöltő bajnok, és képszerkesztőt sem használok. Ha illesztesz erre egy regressziós görbét, nagyjából egy szánkótalp képe rajzolódik ki. 2021 Q1-ig kb. vízszintes, aztán elkezd felfelé görbülni. Ez nagyon szép görbe a jövőre nézve, szerintem. Nyilván a korábbi évekre nézve pedig nem annyora jó képet fest. Ezért is van, hogy sokan még bizalmatlanok a MOL-al, mert éveken keresztül kínlódott. Valószínű ez egy átalakulási időszak volt, aminek kezdenek beérni a gyümölcsei. A jövő képe kezd bearanyozódni! :)
Érdekes ez az elméleti összehasonlítás....kérdezem megvizsgáltad e, hogy az OMV és a MOL jelentések előtt hány százalékot emelkedett? én itt kezdeném mielőtt negatív ajánlást megfogalmaznám.....profit realizálás egyértelmű, ha pár nap alatt az árfolyam vissza tért jelentés előtti szintre ami viszont az elmúlt hónapok emelkedésére utal..... Mol éppen csak elindult felfelé, jóindulattal 10%-ot emelkedve......ez nem mondható soknak... a ma és napokban megjelent MOL elemzések szövegezése - ahogy Balin is jelezte - félrevezető lehet: a MOL történetében a q4 mindig is a leggyengébb negyedévek közé tartozott - eleve nem lehet meglepetés hiszen a Mol vezetése a q3 után is megemelt éves várakozásaiból egyszerű matekkal kiszámolható.... persze ennél is jóval magasabb lesz az éves eredmény ahogy már megszokhattuk a Mol konzervatív előrejelzéseit látván. Amennyiben osztalék javaslat is érkezik úgy a 3k feletti árazás is realitás lehet pénteken....meglátjuk....
Még közelebb került, napról napra közelebb az 50 és a 200 napos mozgó! Árfolyam a 2800-as támaszon. https://invst.ly/-a90t Továbbra is megy az óvatos gyűjtögetés. Amit eladogatnak, felcsipegetik.
Szerintem esni fog Pénteken. Ugyanez volt az OMV-vel. Jelentés előtt oldalazott, jelentés kijött... Giga eredmény, giga osztalékjavaslat, de gyengébb Q4. Paff, leütötték 3 euroval. Betáraztam belőle. Mostanra visszament oda, ahol jelentés előtt volt. Szerintem MOL is így lesz... Nem fogja elérni a 2900-at, Pénteken öntik majd, aztán egy idő után elindul vissza fel. Úgyhogy erősen gondolkodom rajta, hogy csütörtökön eladok. Pénteken, ha lesz jó beszálló, visszaülök. Aztán majd kiderül, nem mondom, hogy nem szoktam mellényúlni.
Ez egy MOL rv.-es topic, milyen infókat kellene közölni itt szerinted? Lehet promónak is tekinteni, mert több elemzői is ugyanazt a jót várja! :) Az OTP várakozásokat persze nehezebb, mert ott általában rosszak az elemzői várakozások. :) Egyébként mi alapján fektetnek be szerinted, komoly befektetők? Szar, fos vs. szuper, sztár rv. bejegyzésekre itt a fórumon?
KBC: A tavalyi évben kiemelkedő évet zárhatott a Mol, persze az első három negyedév ismeretében ez már nem jelent nagy meglepetést. A negyedik negyedévben viszont az eredmény visszaeshetett a korábbi rekord EBITDA szintekhez képest, egyrészt az alacsonyabb nyersanyagáraknak, másrészt az adóhatásoknak köszönhetően is. Az éves profit persze így is nagyon magas szintre növekedhetett, leginkább azonban az idei évre vonatkozó kilátások kérdésesek a jelentés kapcsán is. Várhatóan nem sikerült megismételni az előző két negyedév rekorderedményeit a Molnak, a harmadik negyedévhez képest a negyedik negyedévben a külső környezet, illetve a szabályozás és az adófizetési kötelezettségek is negatívan változtak a Mol szempontjából. Ezzel együtt sem lehetett gyenge a negyedik negyedév, a teljes évet nézve pedig szintén nagyon magas profitot láthatunk majd, nyilvánvalóan a megelőző három negyedév ismeretében ez már kevesebb meglepetést fog okozni a befektetőknek. A tisztított CCS-EBITDA várakozásunk 432,9 milliárd forint a negyedik negyedévre, amely az előző negyedév 580,6 milliárd forintos CCS EBITDA szintjéhez képest visszaesést jelent, azonban a tavalyi évhez képest még mindig nagyon magas szint. Az egyes szegmensekben azonban jelentősebb változások voltak a harmadik negyedévhez képest, ezeket a következőkben részletezzük. Upstream A negyedik negyedév során a szénhidrogén árak visszaestek a harmadik negyedévhez képest, ezzel együtt a kitermelés EBITDA szintje is csökkenhetett. Az olajárak 80-90 dollár közé estek vissza átlagosan, míg a gázárak 100-110 eurós sávban voltak átlagosan, sőt a negyedév végére már a 70 eurós szintre esett vissza a holland TTF földgáz ára. Látványosabb tehát a gázárakban lehetett a visszaesés, pont, ami a harmadik negyedév során a pozitív meglepetést hozta. A kitermelés emellett a megemelt bányajáradék szintén érinti. A harmadik negyedév 214 milliárdos EBITDA szintje után így 190 milliárd forintos EBITDA-ra számítunk. Downstream A legnagyobb figyelem a downstream szegmensre irányulhat, az Ural-Brent különbözet a negyedik negyedév során csökkent, de ennél fontosabb, hogy eltörlésre került Magyarországon a benzinársapka, és ezzel együtt az Ural-Brent különbözetre kivetett különadó mértéke is emelkedett. December elejétől szinte a teljes különbözetre különadót kell fizetnie a Molnak. A negyedév egészét nézve ez a hatás még alig egy hónapot érint, de nyilván ez is hozzájárulhatott ahhoz, hogy a donwstream EBITDA is csökkenjen az előző negyedévhez képest. Fogyasztói szolgáltatások, midstream A harmadik negyedév során a kiskereskedelemben az üzemanyag értékesítés még jelentősen növekedett, míg decemberben az üzemanyag ársapka eltörlésével már decemberben is látható volt a volumen visszaesése. Emellett a nem üzemanyagjellegű forgalomban is látható a visszaesés a kiskereskedelmi statisztikák alapján. Ezzel együtt azért stabil maradhatott a szegmens, bár alacsonyabb EBITDA-ra lehet számítani az előző negyedévhez képest, közel a tavalyi szinttel lehetett megegyező a fogyasztói szolgáltatások EBITDA szintje. A gáz midstream esetében pedig az előző időszakokhoz hasonló eredményre számítunk. Rekordév után kérdés az osztalékA teljes évet tekintve a relatív gyengébb negyedik negyedév már szinte alig tudja lerontani az éves teljesítményt. A magasabb adófizetési kötelezettségek hatásai persze látszódnak, illetve az Ural-Brent különbözet szint teljes mértékben való megadóztatása majd leginkább az idei év eredményeiben fog meglátszódni. A negyedik negyedéves várható eredménnyel számolva 1160 forint körüli EPS adódik, amely a részvény árfolyamához képest igencsak magas. A tavalyi évben 302 forintos osztalékot fizetett a Mol részvényenként. A mostani várhatóan nagyon magas EPS teret biztosíthat hasonlóan nagymértékű osztalékra, viszont a profit nagyobb része a növekvő olajárak mellett az Ural-Brent különbözetből fakadt, amely szinte teljes mértékben megadóztatásra került a tavalyi év végével. Ezzel a rekorderedmény mellett a kilátásokat tekintve már alacsonyabb profittal lehet majd számolni, valamint hosszútávon szóba kerülhet az orosz olajról történő átállás is, amelyhez plusz tartalékokra is szükség lehet. A tavalyi évben az EPS több mint 40 százalékát fizette ki a Mol osztalékként, most ugyanez az osztalékfizetési hányad 470 forint körüli osztalékot jelentene. Azonban a külső környezet, illetve egyéb kockázatok változása miatt előfordulhat, hogy a menedzsment ettől eltérő kifizetési hányadra tesz javaslatot a tavalyi eredmény után. Technikai képFolytatja az emelkedést a Mol árfolyama, amellyel sikerült visszatölteni a decemberben kialakult rést. Az árfolyam áttört egy fontos szintet, és megcélozhatja a 2900-as szintet is, azonban ehhez a gyorsjelentés utáni esetleges pozitív reakció is szükséges lehet. Minden bizonnyal a héten leginkább ez befolyásolhatja a Mol árfolyamának mozgását. Emellett az olajárak is emelkedtek az elmúlt napokban, amely az energiaszektor részvényeinek szintén segít Az idei évre nézve pozitívum lehet, hogy Horvátország az idei évben 235 millió dollárt fog kifizetni a Molnak, amely a nemzetközi választottbíróság által meghatározott összeg a Mol-INA per lezárását követően. A nemzetközi per során Horvátország nem tudta bizonyítani a korrupciós vádakat, a lezárást követően pedig a késedelmi kamatokkal növelt összeg 235 millió dollár lesz majd, amely így várhatóan az idei évben kifizetésre kerülhet.
Richter úgy emelkedik csak fél százalékot, hogy ma bemondták valami storyt. Ennek ellenére csak ennyi. Szóval értékelendő a stagnálás,...csak nem érthető. Kivárás van.
Én is így vagyok vele, osztalékfizető részvénynek tartom, ezért is írtam a 3500 Ft-os árfolyamot, ami alatt nem adnám el (annyi meg szerintem sem lesz, az én tippem max. 3200 április végéig). Viszont bízom a gazdasági környezet javulásában - uniós pénzek, háború vége, alacsony infláció, tudom, bilibe ér a kezem -, és akkor pár éves távlatban talán elérjük már végre az 1-es P/BV értéket, ami egy ilyen vállalat esetében még mindig alulértékeltséget jelez, de szerintem ettől itt mindenki határtalanul boldog lenne.
2806, OTP cirka 1 % esésben (megjegyzem MOL tegnap 0,5%-ot esett, és itt már világvége hangulat volt). Richter több mint 0,5% emelkedésben. MOL stagnál. Szerintem nem itt van leginkább aggódni való.
Ez mind szép és jó, amit írtál, és akár egyet is értenék veled... ha lenne árfolyammozgás. 3400 forintnál 4 (!) azaz négy éve volt az árfolyam, történelmi csúcsa (3800) 16 éve volt. Ebbe belelátni, hogy akár csak 3500-ig elmegy, legalábbis erős fantázia kell... az osztalék a mentsvár, amiért még itt tartják (sokan, többek közt én is). Ja, azt még hozzáteszem, hogy a történelmi csúcsról (vagy afelett) még szó sincs! Ha viszont az sem lesz... akkor lefolyó, kuka. Lehet akármilyen szép az eredmény - ha részvényesként nem részesülsz belőle, kenhetjük a hajunkra. De reménykedjünk azért, hogy legalább az osztalék vaskos lesz!
Ezt a hozzáállást mondta André Kostolany is, vedd meg, aztán meg ne nézegesd minden nap. Tök mindegy, mi lesz ma vagy holnap. Nagyjából egy hónapja azt nézegette mindenki, átlépi-e a 2690-et. Ma az a téma, mennyivel megy 2800 fölé. Lehet, egy hónap múlva azért szitkozódnak sokan, mert 2950-ről mindig visszanyomják. Lényegében tök mindegy a mostani állapot, ha az ember nem rövidtávra vette. Értékes vállalatot vettünk, amely várhatóan szép osztalékot fizet, szépen terjeszkedik, keresi az új lehetőségeket (pl. alternatív energia), és már egy közép-európai multivá vált. Ez továbbra is szép jövőt sejtet, és ez a lényeg, nem az, hogy most Kiss Béla kisbefektető remegő kézzel lenyomja 2800-ra vagy sem. Persze nem vagyok álszent, 3500-ért én is eladnám most. Alatta viszont egyelőre nem, szóval addig nem releváns számomra az árfolyam, legfeljebb egy érdekes adat.
Ez eredményvonatkozásban ráerősít a napokban megjelent egyéb elemzői várakozásokra. A szövegezés esetleg zavaró lehet, aki viszont ismeri a MOL-t annak nem meglepetés, hogy a Q4 gyengébb. Mindig így szokott lenni. Az éves tisztított EBITDA 4.6 Mrd USD!!! Na ez lényeg, ezt írták a többiek is. Érthetetlen egyébként az ERSTE célára ilyen működési eredményvárakozás mellett!
ERSTE: A MOL február 17-én teszi közzé 2022. negyedik negyedéves eredményét.A negyedik negyedéves CCS-alapú, tisztított EBITDA várakozásunk szerint 394 milliárd forint lehetett, ez alacsonyabb a harmadik negyedévben elért 581 milliárd forintnál.A kutatás-termelés eredménye az előző negyedévhez képest csökkenhet, mivel a Brent nyersolaj átlagára 88,9 dollárra esett hordónként az előző negyedévi 100,8 dollárról. A bécsi CEGH tőzsdei gázár is hatalmasat esett, a negyedéves átlagár 99 euró/MWh volt a harmadik negyedév 201 euró/MWh átlagárával szemben. A kitermelt szénhidrogén mennyiség is enyhén csökkent a mező kimerülése és a karbantartások miatt, míg Horvátországban estek a földgáz átvételi árak. A kutatás-termelés üzletágtól 180 milliárd forint tisztított, CCS-alapú EBITDA-t várunk.A finomítás-marketing üzletág továbbra is erős marzsokat realizált. A Reuters által becsült Mediterrán komplex marzs 29 dollár/hordó volt. Ugyanakkor Magyarországon december 6-ig ársapkával szembesült, utána pedig a 95%-os Ural/Brent különbségre kivetett különadó csökkentette a cég nyereségét. A petrolkémiai árrés csökkent a negyedévben, a harmadik negyedév 663 euró/tonna szintjéhez képest csak 598 euró/tonna volt. A finomítás-marketing üzletág becslésünk szerint 190 milliárd forint tisztított, CCS-alapú EBITDA érhetett el.A fogyasztói szolgáltatásokat is érintette az ársapka, majd a különadók emelése Magyarországon. Tisztított EBITDA előrejelzésünk 25 milliárd forint. A gázüzletág 12 milliárd forintos EBITDA-t érhet el, míg a központi költségekre 13 milliárd forintot becsülünk.A MOL negyedik negyedéve elmarad a korábbi időszakoktól a kisebb árrések, alacsonyabb szénhidrogén árak és a szezonalitás miatt. Az ársapka szabályozás megszűnt Magyarországon december 6-ától, ugyanakkor a kormányzat megemelte a különadókat és az Ural/Brent különbségre kivetett díjat, így ennek az intézkedésnek a pozitív hatása nem volt jelentős. A MOL becslésünk szerint 4,63 milliárd dollár tisztított EBITDA-t ért el éves szinten, ami bőven meghaladja az éves várakozást. A cég minden idők legjobb éves számait közölheti.
Szia. Így van. Rádobál 3,7,33,82 db -okat. Vicc a mai forgalom 11.30 (90 milla). Nincs ma semmi látnivaló. Pénteken jönnek a száraz tények. Osztalék mértéke számomra nyitott. Tudom az alapítványok nagyon "éhesek" de majd a menedzsment nyilatkozik a tervekkel kapcsolatban. Utóbbi időben rengeteg remek hírek özönlött. "Kevesebb" osztalék esetében az árfolyam épülne hosszabb távon. Nem látok igazán a mai napban sem negatív folyamatokat. Sokan szerintem az idegeiket károsítják minden kötést sasolva. Na léptem most már megyek igazán. Az idő nálunk fantasztikus remélem nálatok is. Többet ér ma komolyan mint a képernyőt bámulni.
Ne foglalkozz vele! A Richternek nem tesz most jót a FT erő, ami viszont nem marad fenn a végtelenségig. Nagyon valószínű, hogy a vége felé jár. Ha megfordul a Ft trend, a Richter is megindul. Kb. a jelentésig ez megtörténhet, akkor ott nagy rally lesz, szerintem. Ráadásul a Richter is komoly osztalékot tud fizetni, legalább is lesz miből.
A nagyon valószínű az nem egyenlő a ténnyel. Ráadásul itt is vannak többen, akik nagyon bíznak az OTP-ben. Ha egyértelművé válnak az adatok, és az osztalék nyerő, akkor meg fog változni a BÉT rv.-einek preferálási sorrendje. nekem ez a véleményem.
Nem is mondtam ilyent, csak furcsa, hogy itt sokan 500 ft-os osztalékról beszélnek ez pedig nem akar emelkedni. Nem várom én , hogy 3k legyen , de 2850-2950 közé el tudnám képzelni! Igaz, hogy nekem nincs 50k ezért nem is annyira mélyen érint.
Az OTP esik, nézd meg jobban. A MOL ma tartja magát. Nem tudom én sem pontosan mi van a háttérben, lehet kivárás a jelentésig. Aki akart bevásárolt, aki bizonytalan kivár. Csak egy tipp. Sajnos belterjessé vált a BÉT, nagyon úgy tűnik. Én tartom a pozim és megvárom ezt a néhány napot. Idegeskedni persze lehet, én nem akarom azzal tölteni az időm.
Szia. "Itt valami bűzlik!" Micsoda? Hmm. 20 Milla a forgalom????!! . Sokan itt a fórumon 50 K és felette darabbal vannak. Szólj ha majd 10-20K val öntik keményen!! . Azok akik nem bírják azt hogy az árfolyam nem csak fel hanem lefele is mozog gondolkodjanak el szerintem más befektetési formán. Sok nyerőt. Én magam felránthatnám ilyen napon. Egy VICC komolyan. Idegőrlő ? Válasz persze IGEN. Nem nekem viszont!! Sok nyerőt és nyugalmat minden kedves " résztvevőnek. Ja sok nyerőt
Semmi forgalommal,meg a hangulat se jó!! Én azon gondolkoztam,hogy srácok ezt nem akarják fentebb vinni!! Nem hiába van ez itt tartva évek óta!! Hát nem egy Otépé az bíztos...Az legaláb hol 8000 nél van hol 19000 körül....De ez,semmi..
nincs eladó, nincs vevő. A marketingnek és a tájékoztatások elmaradásának hatására, nem érezteti hatását a rv árfolyamban, hogy két nap múlva élete legjobb eredményét közli...Most már mindenki kivár, mennyi lesz az annyi, illetve mi várható. A tegnapi eus határozat - a belsőégésű motorokról való leállásáról - sem volt hatással. Vár.
Jó reggelt. Forgalom semmi!!! Megy a játék a "aprópénzzel". Nálam számítógép kikapcsol most azonnal. Sok nyerőt mindenkinek. Rengeteg napos percet kívánok nektek bárhol legyetek.
i2820 valamiért esett a richter és az mtel is tegnap. Mivel kis forgalom voltígy ide is átért a hatás, mely így erősebb volt mint a q4 várakozás. De majd ma folytatjuk..
MOLly tulajok topikja
Ha az Otisoknak is van gyűjtőtopikja, ne aprózódjanak el apró témákba a Mollysok se.