Topikgazda: 2007. 08. 17. 09:53

MOLly tulajok topikja  

Hi!



Ha az Otisoknak is van gyűjtőtopikja, ne aprózódjanak el apró témákba a Mollysok se.


Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Stalker 2022. 08. 17. 14:44
Előzmény: #330178  Gypzp03
#330180

 (idén gyakorlatilag minden esett, a MOL pedig emelkedett)
Ahogy covid óta kb minden részvény visszament a helyére csak a MOL nem olyan távol vagyunk tőle hogy ihaj..Jó most a war miatt az otp szépen kb felezödött de az is mennnyire ment fel. Csak ez a csoffadék nem megy semerre. Nagyon lecövekelt itt 2900 körül
Törölt felhasználó 2022. 08. 17. 14:34
Előzmény: #330177  Nedden
#330179
az én értelmezésemben nincs "fél" megegyezés. Valamennyi forrás érkezhet az szinte borítékolható pl. 30% a helyreállítási alapból, de ez nem jelenti azt, hogy egyezség születne. Pont az ellenkezője igaz, tovább folytatódna a 7. cikkely szerinti eljárás jogállamisági kérdésekben stb. Kemény forrásmegvonások és napi büntetések várhatóak, ha nem lesz megállapodás. pl. lengyelek napi 1 m eurót fizetnek ( fizettek? ) a legfelsőbb bíróság fegyelmi kamarájának működtetéséért. Következmények beláthatatlanok ezért nincs alternatíva csak teljes megállapodás. 
Gypzp03 2022. 08. 17. 14:27
Előzmény: #330173  lemir
#330178
Egyet kell hogy értsek, a MOL borzasztó politikafüggő. És azt is látni kell, hogy a többi részvényhez képesti jelentős felülteljesítése (idén gyakorlatilag minden esett, a MOL pedig emelkedett) is a politika következménye, hiszen a nagypolitika mindent úgy intézett, hogy azzal a MOL helyzetbe kerüljön. (Gondolok itt a bezáró kiskutak árvételének lehetőségére, vagy a nagykereskedelmi árszabályozásra - a nagyker ársapkánál ugyanis a kiskeres szabályozással ellentétben nem kötelezett senkit az állam a működés fenntartására, emiatt ki is vonultak, majd miután a MOL mindenki helyét átvette, másfél hét után módosította a rendeletet, hogy a nagyautók és a külföldiek piaci áron tankolhatnak. De a legnagyobb a politika által biztosított előny az orosz olaj embargó alóli mentessége lett - mivel az EU-ban a MOLon kívül csak a csehek veszik az orosz olajat, szükségszerűen olcsóbb marad a világpiaci árnál, ebből aztán lehet fedezni az ársapkát meg a különadót) 
Most viszont már nincs újabb lehetőség a helyzetbe hozására, innen szinte bármi történik, az már nem lesz pluszban jó a MOL-nak (hacsak az ársapka teljes eltörlése nem, de akkor meg sanszosan megemelik a különadóját), így nem tud emelkedni. A politika befolyás innentől csak negatív, hiszen az általános helyzet vetül csak a MOL-ra, az meg nem rózsás. Ha az EU pénzek nem jönnek, nagy gáz lesz itt, és sajnos a piac kezdi beárazni, hogy nem jönnek. És azzal meg egyet kell értsek, hogy a kormányzás kritikán aluli, eddig is a nemzetközi konjunktúra, és az EU támogatások miatt szaladt a szekér. Az EU pénzek nélkül az elmúlt 12 év gazdasági növekedés átlaga 1% körül lenne, ezek sajnos a piac számára is ismert adatok. Nem véletlenül van a forint szabadesésben. 
Nedden 2022. 08. 17. 13:48
Előzmény: #330176  HuTi
#330177
Igen, a vállalatokon keresztül beszedett adó nem túl szép megoldása az emberek adóztatásának. De azért látjuk nem a cégek fingatása volt a cél, hanem a fogyasztóké. Miért nem az exportra termelő szektorokat adóztatta? Mert a magyar embereken akart megszorítani. Más megoldás nem volt, mert munkát terhelő adóemelés nincs benne a szótárukba. A nagy esés már megtörtént a vállalati adók kitalálása előtt. Megegyezés szerintem lesz, mint mondtam amolyan kompromiszumosan. De az esélyes, hogy nem a teljes összeget fogjuk megkapni. 
HuTi 2022. 08. 17. 13:34
Előzmény: #330175  Nedden
#330176
Egyáltalán nem biztos, hogy lesz EU megegyezés, kár erre alapozni. Reméljük, hogy lesz és akkor óriási megkönnyebbülést hoz a piacra. Az eséssel mit áraztak? Talán azt, hogy a kormány a költségvetésben tátongó lyukakat piaci vállalatok pénzéből tömi be és nem látszik, hogy ez a közeljövőben változna. Ha több pénz kell akkor többet fog elvenni különböző okokra hivatkozva. Ezért veszélyes a tegnap belengetett 1700Ft-os gázár és ezért veszélyes a teljes forrásvesztés. Lehet számolni, hogy az így kieső ezermilliárdokat honnan fogják elvonni.
Nedden 2022. 08. 17. 13:30
Előzmény: #330174  Törölt felhasználó
#330175
Nem emelkednek. De az előző hónapok esésével akkor mit árrazott be a piac? EU megegyezés biztos, hogy lesz mert senki nem akar egy komolyabb konfliktust Európában. Az más kérdés, hogy mindkét fél engedni fog és a végén mindkét fél elmondhatja, hogy győzött. A mostani oldalazásnak, főleg esésnek szerintem nincs itt az ideje.
Törölt felhasználó 2022. 08. 17. 13:19
#330174
https://www.portfolio.hu/gazdasag/20220817/bod-peter-akos-egy-uj-vilagban-kerult-magyarorszag-a-leminosites-kuszobere-561567
mint,ha a portfolio.hu olvasná a topik kommenteket máris itt egy következő elemzés a " miért nem emelkednek a magyar blue chip-pek? " kérdésre
portfolio podcast és Bod Péter Ákos elemzése teljesen korrekt válaszokat ad
lemir 2022. 08. 17. 13:01
Előzmény: #330163  DaemonBB
#330173
Ebben a 12 évben a nyugat hátán élvezett konjunkturájában bármely hülye képes lett volna elkormányozni, (ezek szerint még orbán is) az országot, főleg a több ezer milliárdos uniós támogatásokkal megspékelve. Tehát a gazdasági fellendülés nem orbán , hanem a globális gazdaság következménye. A covid már jelezte, hogy fingjuk nincs a kormányzáshoz , de a lopást (vakcina, lélegeztetőgép, stb) még akkor is csúcsra járatták, ez volt a fő profiljuk, nem az eü, oktatás szociális támogatás.
A lopás, korrupció elitélendő minden szinten, de azért egy hasonlattal élve nagyságrendileg nem mindegy, hogy lop valaki egy kiflit, vagy ellopja az egész áruházat. Az előbbi "csak" a boltot károsítja, utóbbi, meg az egész társadalmat. A fidesz esetében már az áruház sem elég, ezért nem csatlakozik az eu ügyészséghez.
Bocsi az off-ért, de sajnos a Mol keményen politikafüggő!
lemir 2022. 08. 17. 13:00
Előzmény: #330162  myrath
#330172
A Mol a hazai üzemanyag piacon a 480-as ársapka + brent-ural közti árrés 40% adó keményen veszteégessé tenné a Molt, ha nem lenne külföldi érdekeltsége, szlovnat, INA és külföldi kúthálózata, ahol valóban tudja érvényesíteni a spread által okozott profitot.Tehát utóbbiból nyeri az magasabb profitot.
Törölt felhasználó 2022. 08. 17. 12:54
Előzmény: #330170  Törölt felhasználó
#330171
podcast ma is feltett kérdésekre is korrekt válaszokat ad!!!!!
Jocek 2022. 08. 17. 12:21
#330169
2882
HuTi 2022. 08. 17. 12:02
Előzmény: #330165  DaemonBB
#330168
Jelenleg ez a helyzet, igen. De azt kéne megérteni, hogy magától nem fog megváltozni, ki kell kényszeríteni. Addig kell elzavarni a tolvajokat amíg meg nem tanulja a politika a leckét. Ez egy hosszú, nehézkes folyamat. Én azt látom a hazai politika legnagyobb betegségének, hogy a nyugattal összehasonlítva nálunk borzasztó nehéz megbukni. Itthon a legrosszabb esetben is élethosszig tartó karrier-ellenzéki szerep vár a bukott politikusokra.
Stalker 2022. 08. 17. 12:00
Előzmény: #330163  DaemonBB
#330167
Sose tudjuk meg most hol járna a részvény ha nem vetett volna ki orbán pl extra profit lószart meg ilyenek. Lehet valóban a sok csodaváró által hallucinált 4K-t verdesnénk hónapok óta...
DaemonBB 2022. 08. 17. 11:58
#330166
Egyébként ez a Mol papír is elég labilis ahogy mostanában látom, még júniusban 3200-ig vártam volna, hogy dobjam ( megállt 3150 körül), júliusban a "nagy osztalék rally-ra" 3100 körül dobtam volna ( megállt 3050 körül), most ott tartok, hogy 3000-ig ha elszenvedi magát elhajítom, de 2950 most is megfogta, ami nekem (minden matematikát, statisztikát, figurát tőzsdei apámf*szát nélkülözve) negatív trend. Bár most azt mondják a szakértők, hogy holtszezon van..., jövő héten meg majd jön egy rossz hír az üzemanyagellátásról, utána az EUs pénzekről ( ami amúgy forintban van megszabva?, csak mert ha megkapjuk 1 éve, akkor 20-30%-al több mindent lehetett volna belőle venni) és máris 28XX-27XX-en van ez a remek cég fos papírja. 
DaemonBB 2022. 08. 17. 11:52
Előzmény: #330164  HuTi
#330165
Ezzel egyetértek, amíg két rossz közül kell választanunk addig nincs jó választás csak kevésbé szar... 
HuTi 2022. 08. 17. 11:47
Előzmény: #330163  DaemonBB
#330164
Nekem viszont elég unalmas, hogy amint összecsap a szar, hirtelen minden topikban azt kell olvasni, hogy a többi kormány is lop. Én már gyerekkoromban megtanultam, hogy nem mentség az ha a másik gyerek is szar jegyet kapott. Sajnos ezzel kisebbségben vagyok a társadalomban és amíg ez így van addig ez jut nekünk. Orbánok és Gyurcsányok örökké.
DaemonBB 2022. 08. 17. 11:35
#330163
Az, hogy van, hogy amikor megy a szekér, akkor fasza a cég, jók a befektetők és mindenki boldog, Orbánék meg sincsenek említve ( max annyira, hogy "jajj csak nehogy ezt is ellopják". Amikor nem megy, mert a kutyát nem érdekelnek ezek a szar papírok a nyár kellős közepén, akkor meg "mert OV-ék szétlopják az országot". Még nem hallottam olyan politikai erőről sőt bármilyen vezetőről Magyarországon (állami, cég, magán), aki ne lett volna tolvajnak nyilvánítva a közvéleményben. Nem azt mondom, hogy nem lopják gennyesre magukat Viktorék, de azt se mondom, hogy bárki bármikor ne tette volna meg ugyan ezt. 
Az, hogy külföldön 4-5 évente változik a politikai irányvonal pirosról kékre ( értsd teljesen ellentétes ideológiák vannak) és ez jelen állapotban nem kedvez az Orbán kormánynak arról aligha ez a "szar vezetés" tehet. Még egyszer, nem védeni szeretném őket, de mindenhol azt látom, hogy ha a magyar ember kap egy kis hatalmat, akkor azonnal vissza is él vele. Nekem személy szerint az sem lenne túl szimpatikus, ha egy simulékony takony vezetése lenne az országnak, mert az nem vezetés, megmondák világosan februárban ezek a "szar vezetők", hogy ne szankcionáljuk az oroszokat, mert abból csak szarul jöhetünk ki és tessék, már fűteni is csak módjával lehet és még csak augusztus van :D
myrath 2022. 08. 17. 11:33
Előzmény: #330157  lemir
#330162
Vagyis ezek szerint MOL=Orbán? Nekem az volt a spekim, hogy az oil spred miatt giga nyereség lesz. Speki bejött, nem csak nekem, voltunk itt páran, akik erre spekiztek, szerintem jól. Az eredményt szeretném bezsebelni. Ok. Ez már sajt. Megszívtam. Mi az a konkrét impulzus a meglöki? Kérdezem mindenkitől is. 😉
Molbank
Molbank 2022. 08. 17. 10:58
#330161
Igen azt nem fogják beismerni, hogy tolvaj, korruptúl kormányoznak, majd másfél évtizede.

friss hírek További hírek