Topikgazda: 2007. 08. 17. 09:53

MOLly tulajok topikja  

Hi!



Ha az Otisoknak is van gyűjtőtopikja, ne aprózódjanak el apró témákba a Mollysok se.


Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2008. 01. 18. 08:49
Előzmény: #23839  Törölt felhasználó
#23840
Mai napra???
Hát amcsik (koi link, otp topik) úgy látszik nagyon nem akarják a recessziót...így most inkább kicsit fel!
Törölt felhasználó 2008. 01. 18. 08:31
Előzmény: #23837  Törölt felhasználó
#23839
"Egyébként mindenkinek gratula itt a topicban , mert valamennyien EMBEREK vagytok"

Azé' vannak kivételek...
Törölt felhasználó 2008. 01. 18. 08:26
#23838
Ki mit mond a mai napra ?
Van még lejjebb szerintetek?
Törölt felhasználó 2008. 01. 18. 02:48
Előzmény: #23836  Törölt felhasználó
#23837
Nemhiszemel !

Tudod én pár évvel ezelőtt reiki tanár lettem.
Akkor jöttem rá , hogy ha nincs kivel megosztanunk az anyagiakat , nincs kinek a pénzen megvehető örömből adni , akkor a pénz egy nagy semmi..........

Mai magyar mércével gazdag voltam és elgondolkoztam , ha nem látnám a gyerekeim szemében a ragyogást , mert tudnak örülni a kapott dolgoknak (az áruktól függetlenül), hogy együtt elmehetünk moziba , ebédelni , vagy néhány napra egy wellness szállódába , vagy látni azt amikor a fiam megtanult wakeboardozni , vagy a két gyerek együtt csocsóversenyt nyert...stb...stb....és látni a szemükben a csillogást , azt nem lehet pénzzel kifejezni és megváltani!!!

Tudod a gazdagság önmagában nem érr semmit , ami van előbb-utóbb megfakul , megszokottá válik és ha nem lenne , mert már volt és kipróbálhattad-----nem fog semmit jelenteni , nem lesz örömértéke!!!!!

Mindenünk megvan....a szó legszorosabb értelmében terepjáró , Jakuzzi , szauna., a gyerekeknek külön berendezve egy játszóközpont.........de amikor szilveszterkor négyesben leültünk kártyázni utána meg kimentünk tüzijátékot felröpíteni .....elsején reggel meg havat lapátolni.........az nagyobb boldogság volt ,mint azt a sok már megszokott pénzben kifejezhető valamit használni!!!!!!!

Tovább kell lépni , nem arra fognak emlékezni a gyerekek felnőttkorukban , hogy apám teletömött zsetonnal....hanem arra , hogy együtt miket élhettünk át ....az ökörködéseket , a bulikat , a kártyázásokat , hogy a leszidásuk az ő segítésük miatt volt .............hidd el , a gyerek számára a szűlői jelenlét , az óvás , a biztonság megadása a fontos........lehetsz te egy másfél szobás panelben is boldog , de lehetsz egy kastélyban is(főleg a mai gázárak mellett!!!!!) nagyon boldogtalan!!!!!

Egyébként mindenkinek gratula itt a topicban , mert valamennyien EMBEREK vagytok , így csupa nagybetűvel , és bár valamennyien a pénz szeretnénk még megtöbbszörözni....de ez csak így jó , ha nem felejtjük el , hogy mi is az amit igazán EMBERI mércével és mértékkel kell mérni!!!!

Köszönöm Nektek és én is nagyon sokat tanultam ma Tőletek!!!!
Bocsi a szentimentalizmusért...de jól esett!!!!

A molról:
szvsz......minden medve piac így ez is, főleg a rengeteg befektetésre váró olajdollát miatt
lassan de biztosan meg fog oldódni........a pénz természete , hogy pénzt akar fialni---persze mindezt shortban is megteheti-----de lesznek intézkedések , és az olimpiáig szvsz rendbe jönnek a dolgok....de akkor utána meg lassan lehet számolni a kinai lufi kipukkanásával.....de egyenlőre előbb ebből emelkedjünk ki..........
sok pénzt mindenkinek!!!!!!
Törölt felhasználó 2008. 01. 17. 23:03
Előzmény: #23834  Törölt felhasználó
#23836
köszi
Törölt felhasználó 2008. 01. 17. 22:58
Előzmény: #23832  Törölt felhasználó
#23835
Ede,

mesélj.
Törölt felhasználó 2008. 01. 17. 22:57
Előzmény: #23831  Törölt felhasználó
#23834
amikor DKJ-t tanácsoltam, mint eszközt, azzal nem akartam azt üzenni, hogy forintban tartom a pénzem.

azon az összegen kívül, amit OTP/MOL-ra szántam (és sajnos több, mint 50%-ban már elköltöttem, ami igazolja, hogy nem vagyok jó kereskedő), minden pénzem német államkötvényben van. Jelen helyzetben abból is a legrövidebben.

Amúgy azt sem tartom drámainak, ha valaki magyar állampapírt tart, feltéve, ha Magyarországon akar élni. Akkor természetes a fedezettsége.
Törölt felhasználó 2008. 01. 17. 22:56
Előzmény: #23832  Törölt felhasználó
#23833
Nincs igazad.
Mindenkit istápolnak itt a fórumon,akiről érzik,hogy egy kis támogatásra szorul.
Legyen az lelki,vagy bármilyen probléma.
Törölt felhasználó 2008. 01. 17. 22:53
#23832
Ami itt kb 3-órája folyik az emberségből JELES!!! Csak az a szomorú, hogy ehhez majdnem egy EMBER tragédiája kellett.
Törölt felhasználó 2008. 01. 17. 22:50
Előzmény: #23829  Törölt felhasználó
#23831
fretek, te gondolkodtál azon, hogy EUR/USD alapra tedd át a befektetéseidet (mondjuk DKJ helyett). Nagyobb pánikban esni szokott a forint, a mostani pedig nem egy pár hetes sztorinak néz ki.
Azon gondolkozom, hogy a magas alapkamatunk megtartja-e a forintot (USD alapkamat csökken, valszeg EUR is fog).
Nem tudom, mit tegyek.
Törölt felhasználó 2008. 01. 17. 22:39
Előzmény: #23826  Knight Tyris
#23830
Nemhiszemel ,tortenjek is barmi az arfolyammal, csak batorsag....a penz eluszhat, de az eletedet ezert nem kell vele elusztatnod. Millio-millo sok minden mas van a vilagon amiben tudsz oromet , boldogsagot erezni! ....es idovel kialakulhat a lehetoseged, hogy ujra tozsdezhess.

Sok erot es szerencset kivanok neked !

Udvozlettel:
Törölt felhasználó 2008. 01. 17. 22:38
Előzmény: #23790  Törölt felhasználó
#23829
MOL/OTP párost kezdtem vásárolni és is, az előbbit kicsit korán (24000), az utóbbit tegnap (7700). Mondjuk jóval kisebb arányt (kb. 10%) szánok tőzsdére a likvid eszközeimből. Ahhoz nagyon nagy bajnak kellene lenni, hogy a részvénybe tolt lóvé arányát növeljem. El is mondom, miért.

A mostani helyzetet nem a részvénypiacok esése felől kell megközelíteni, mert akkor hamar eljut az ember arra a következtetésre, hogy

A) a nagymama pecóját is be kell tolni, ami egyrészt jogszavatossági kérdést is felvethet (ha a mami nem tud róla vagy tud róla de nem tetszik neki a szitu), másrészt mami könnyen kiköthet az utcán vagy

B) araboktól vesz fel hitelt 1%/nao kamatra, mert másnapra tuttira visszajön a bukó és ezek az arabok nem olyan szépek, mint a providentes néni.

na szóval. ha van bankos ismerősötök vagy éppen a cég, ahol dolgoztok hitelt akar felvenni Magyarországon működő kereskedelmi banktól (amelyek ugyebár nem voltak érintve a másodpiaci jelzálog válságban), akkor azt tapasztalja, hogy kamatfelár minimum a duplájára ugrott. A bankok forrásköltsége ugyanis irgalmatlanul megemelkedett a bizalomvesztés miatt.

BIZALOMVESZTÉS. ha ez van a bankok között, akkor képzelhetitek, hogyan bízhatnak a bankok a reálszférában. sehogy. a vállakozások pedig hitelbő finanszírozzák a beruházásaikat (kis kitekintés: a forrást a bankok elvileg a lakosságtól szerzik és adják tovább a vállalatoknak, csak egy kis homok került a gépezetbe). a beruházások pedig megtorpannak. ez a recesszió. ami visszahullik a lakosság fejére. a félelmeik miatt nem költenek, csökken a termékek iránti kereslet, erre a köcsög vállalatok (munkaadók) kidobják a felesleges népeket az utcára, akik ugyebár csökkentik a fogyasztásukat (és nem fizetik vissza az autóhitelüket és a hitelkártya adósságukat sem)

mi is a különbség a dotcom lufi kipukkadása és a bankszektor válsága között. nagyon egyszerű: a dotcom válság csak azokat érintette, akik közvetlenül buktak rajta. a bankszektor válsága minden ágazatra hat.

szóval: nem a DJ-t kell figyelni, hanem az egyéb ágazatok működését, mert egyelőre úgy tűnik, hogy nem recesszió lehet, hanem recesszió van.

tehát mindenkinél legyen törölköző és lehetőleg csak likvid tőkéjének néhány %-át tegye fel a játékteremben.

Fontos: a fentiek nem minősülnek eladási vagy vételi ajánlatnak, mert nyilván bármi megtörténhet a piacon. Mindössze azt akartam megmutatni, hogy a hozam-kockázat terébe helyezve az általam is vásárolt MOL és OTP jelenlegi árfolyamát, nos akkor az nem biztos, hogy jobb befektetés, mint ha az ember állampapírban ücsörög.


Törölt felhasználó 2008. 01. 17. 22:36
#23828
Köszönöm.Egyedül a lányaim tartottak vissza:)Ha ők nincsenek,akkor már én se:)
Törölt felhasználó 2008. 01. 17. 22:31
Előzmény: #23826  Knight Tyris
#23827
nemhiszemel !
mindent túl lehet élni.
tanulj belőle, gyűjts megint kis pénzt, és csak azt ! nem tökiáttét ! és alapos megfigyelések után, nem a broki szavára, rábeszélésére és meril lincsek ajánlására ! forgasd.
a szeretteidnek, akik téged szeretnek ne okoz fájdalmat !
semmi kiugrálás, szerintem az nagyon fájhat belecsapódni a betonba :o) az altató se jó főleg inni rá, mert baromi szarul leszel és lehet hogy csak natúr kóma, oszt akkor csak jól kicsesztél magaddal :o)
szóval ilyenkor le kell írni a bukót, ahogy a lincs és a jp is, csinálni egy görbe éjszakát, meggyónni otthon az asszonynak és talpra állni és újrakezdeni csak okosabban.
Knight Tyris 2008. 01. 17. 22:22
Előzmény: #23815  Törölt felhasználó
#23826
Nemhiszemel,

mindenképp próbáld lecsitítani a háborgó lelked, a pénz, ha még nehezen is de előbb-utóbb pótolható.

Te viszont, a Te szereteted -amit Te adhatsz vagy amit neked adhatnak- pótolhatatlan. A tárgyak, eszközök nélkülözhetők.
A lényed, személyed nélkülözhetetlen a családod, szeretteid, gyerekeid és leendő unokáid számára, az Ő lelki egészségük számára.
Törölt felhasználó 2008. 01. 17. 22:21
Előzmény: #23822  phylavmol
#23825
Nem vagyok egy nagy TA-s, de a grafikon alapján ez 30 alatt van. (jól nézd meg a beosztást)
kissherceg 2008. 01. 17. 22:20
Törölt hozzászólás
#23824
kissherceg 2008. 01. 17. 22:19
Törölt hozzászólás
#23823
phylavmol 2008. 01. 17. 22:19
#23822
Azt nem értem a chartcenter chartja alapján mért túladott.Ahhoz az RSI-nek 30 alatt kéne lennie nem?
Törölt felhasználó 2008. 01. 17. 22:18
Előzmény: #23817  phylavmol
#23821
négyzetgyök

friss hírek További hírek