Topikgazda: 2007. 08. 17. 09:53

MOLly tulajok topikja  

Hi!



Ha az Otisoknak is van gyűjtőtopikja, ne aprózódjanak el apró témákba a Mollysok se.


Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
HARDCORETERROR
HARDCORETERROR 2019. 05. 02. 10:27
#229520
ERSTE
Holnap jön a MOL eredménye, ami nettó eredmény soron jelentős csökkenést mutathat a tavalyi első negyedévéhez képest. Az ok a gyenge finomítói marzsok. Ezt pedig hónapról-hónapra követik a piaci szereplők, és a cég is közzéteszi a modell finomítói marzsokat. Vagyis ez nem meglepetés. Különben az egész szektor gyengén teljesített az első negyedévben. Az USA olajcégei majdnem 30 százalékos profitcsökkenésről adnak számot, úgy, hogy eddig az olajcégek kétharmada jelentett. Az INA már kedden közzétette eredményét, ami jó lett, hiszen 2,5 milliárd forintos eredményt hozott a tavalyi nullszaldó körüli értékkel szemben. A beruházások a MOL és a horvát kormány közti feszültség csökkenésével párhuzamosan számottevően növekedtek, ami jó jel. A cégre továbbra is pozitívan tekintünk, hiszen az INA körüli feszültségek csökkenésével párhuzamosan, az év második felében javuló finomítói marzsokra számítunk a gázolaj iránti kereslet felfutásának köszönhetően. A MOL-nak pedig relatíve magas a gázolaj kihozatala, azaz az ilyen irányú változásokból profitálhat.
turboshortmaradványértéke100ft 2019. 05. 02. 10:09
Törölt hozzászólás
#229519
turboshortmaradványértéke100ft 2019. 05. 02. 09:47
Törölt hozzászólás
#229518
HARDCORETERROR
HARDCORETERROR 2019. 05. 02. 09:31
#229517
3340, fing forgalommal , 40 milla :DD
HARDCORETERROR
HARDCORETERROR 2019. 05. 02. 09:03
#229516
Jó reggelt,
3314ny
TitusPullo
TitusPullo 2019. 05. 02. 09:00
#229515
Béke a topik poraira, gyorsan megy az otp után, kár érte. Én bírtam az arcokat.
Törölt felhasználó 2019. 05. 02. 08:44
#229514
Közel 1 százalékos esésbe torkollott a keddi nap a MOL részére és gyengébb szintekről indulhat újra a kurzus. Egyértelműen a FED tegnapi kamatdöntése mozgathatja az európai börzéket is ma, ahol a várnál erősebb gazdasági növekedésről számolt be a jegybank. 3257-ig húzódhat vissza a MOL árfolyama, amennyiben nem lesz komolyabb fordulat a blue chip-nél.
longforever 2019. 05. 01. 22:27
Előzmény: #229512  HARDCORETERROR
#229513
A Molról esetleg valamit?
HARDCORETERROR
HARDCORETERROR 2019. 05. 01. 22:15
Előzmény: #229509  casual
#229512
Ez egész egyszerűen hihetetlen..Egy topic szétverve es elindultak az újabb torpedók itt is.Ugyanaz a lemez: egy szánalmas, szociopata,teljesen lelki beteg, megkeseredett f@szkalap, aki ÁLLANDÓ késztetést érez,  hogy feszültséget, rossz hangulatot gerjesszen a folytonos nyöszörgésével, röhejesen fellengzős, végtelenül lekezelő, a pitiség es a proliság határait  számtalanszor átlépő, depressziós számonkéréséivel,
amivel minden jószándékú, a fórumozást annak minden örömével MEGÉLŐ forumtarsat szabalyosan elüldöz: az embernek már nincs kedve írni sem és lassan olvasni sem a topicot, mert szabályos hányinger kerülgeti a dögszagtól, ami itt terjeng..
Figyelem! Ennek mar tétje van, nyílegyenesen haladunk szeretett topicunk OTP- s sorsra jutására, ha nem teszünk sürgősen valamit, hogy a közösség es a hangulat ne süllyedjen a béka  segge alá, mindez miért??? lásd fentebb..
Szep estét.
longforever 2019. 05. 01. 21:31
Előzmény: #229509  casual
#229511
Majd én is beállok az olvasók  táborába.. 
az nyugisabb.. :/)))
longforever 2019. 05. 01. 21:30
Előzmény: #229505  zolifiazoli
#229510
Ina gyorsjelentes már megvolt tisztelettel...
casual 2019. 05. 01. 20:59
Előzmény: #229508  longforever
#229509
Én örömmel olvasnám a te saját véleményedet is! A többiekével együtt is!
De a kritikád azért is volt meglepő számomra, mert közvetlenül előtte tőled is csak kettő nyilvánosan elérhető dolgot láttam linkelni. Bármilyen elemzést, véleményt, gondolatot nem. Tehát épp azt csináltad, amit számon kértél a többieken. ;)
IGEN, részemről határozottan nagyobb igény van akár mindenféle hülyeségre és tévedésre is, mint fölösleges indulatkeltésre.
Jó, hogy említed az OTP topikot, mert az jól kivehető volt ott is mindenkinek, aki nem vak, hogy nem az esetleges szakmai tévedések, hiányosságok, esetleges buta beírások vezettek a topik szétszéledéséhez, hanem a méltatlan támadások, számonkérések, aminek eredményeképpen az egyik legtermékenyebb beíró hátat fordított a fórumnak, nem mellesleg egyértelműen megnevezve téged, mint indikátor, nem pedig a szakmaiatlan beírásokat.
Mert veled ellentétben itt az szinte senkit nem zavar, mert mi sokan, vagy legalábbis én (a többieket nem lebecsülni akartam ezzel) nem vagyunk mindannyian akkora ászok, ellenben tanulásra nyitottak vagyunk. 
De azt már jó páran szóvá tették, hogy az állandó zsörtölődés, kötözködés, számonkérés az viszont igen.
longforever 2019. 05. 01. 20:26
Előzmény: #229507  casual
#229508
Ugyanez volt az Otp fórumban is... Látszik az eredmény... 
Ha nincs saját vélemény akkor mit ér a topic... 
Sok szerencsét Mindenkinek...
Realt meg céges elemzést Én is tudok betenni.. meg “most indul meg” szlogent.. 
ha erre van igény ám legyen...
casual 2019. 05. 01. 19:20
Előzmény: #229504  longforever
#229507
Én nagyon kíváncsi lennék a te elemzésedre. 
Kérlek, oszd meg a kevésbé szerencséseknek is (beleértve elsősorban magamat), de legfőképp mindannyiunk okulására, hogy te mit vettél ki az általad belinkeltekből?
Törölt felhasználó 2019. 05. 01. 17:08
Előzmény: #229504  longforever
#229506
En pl nem értek hozzá. Am irnék róla.
Ta alapon tovabbra is amondó vagyok lesz letőrés a csatiból es abból csúcs . Szerintem. De majd kiderül sokszor neztem mar be :)
zolifiazoli
zolifiazoli 2019. 05. 01. 16:41
Előzmény: #229504  longforever
#229505
Ha még ingyenes lenne... De nem az. Ráadásul nem is hozzáférhető mindenkinek. Ha jól tudom, akkor te az OTP-nél kereskedsz, úgyhogy alapból nem láthatod. Az lehet, hogy téged nem érdekel, nem értesz a vele egyet, de attól még másnak hasznára válhat; a helyet pedig senkitől nem veszi el. Bárki aki érdemben hozzájárul így vagy úgy a topikhoz az csak köszönetet érdemelhet, nem pedig oktalan puffogást, méltatlankodást. Az utóbbiak tutira nem segítenek a sikeres kereskedésben.
Másodszor, lehet, hogy elkerülte a figyelmed, de a gyorsjelentés majd csak pénteken lesz, úgyhogy elemezni majd csak utána lehet. Tőlem viszont ne várd, én nem értek hozzá, viszont a tiédet szívesen elolvasom majd, ha esetleg leírod.
A kérdésedre: TA nagyon kevés szerencsével. :D
longforever 2019. 05. 01. 13:38
Előzmény: #229502  longforever
#229504
Sajnos jól láthatóan ha értelmezni kell egy gyorsjelentést alig akad jelentkező.....
Max ilyen olyan cégek ingyenes elemzéseit teszik be kollégák.
Mi alapján tozsdezik itt a nagy többség kérdezem Én?  Vakhit? Szerencse? Ingyenes elemzések? Kiváncsi lennék erre...
zolifiazoli
zolifiazoli 2019. 05. 01. 13:31
#229503

KBC elemzés (2019. április 30. 9:40)


Nagyban dübörög már a jelentési szezon nyugaton, idehaza azonban csak később indul be az igazi dömping. Komolyabb izgalmakat elsőként majd a Mol negyedéves számai hozhatnak, mellyel kapcsolatban pénteken láthatunk majd tisztábban. A körülményekhez képest szerintünk nem teljesíthetett rosszul a cég, a tavalyi évkezdéshez hasonló produkciót tartunk reálisnak.
A legjobban figyelt egyedi tételektől és készletátértékelési hatásoktól tisztított CCS EBITDA tekintetében 154,3 milliárd forintot várunk, ami minimálisan elmarad a tavalyi értékétől, de valamivel a konszenzus fölött helyezkedik el. Ha a készletátértékelési hatásokat is figyelembe vesszük, akkor azonban valamivel nagyobb a visszaesés, amely kiegészülve a magasabb amortizációval és pénzügyi veszteséggel a nettó profit soron éreztetheti hatását, így ott méretes mínusszal számolunk tavalyhoz képest.
A legnagyobb EBITDA termelés ismét a kutatás és kitermelés nevéhez fűződik, ahol a tavalyi erős teljesítményt is sikerült megfejelni, még úgy is, hogy az évet még mélyen kezdte az olaj ára. Itt közel 15 százalékos a javulás tavalyhoz képest szerintünk, ez 82,9 milliárd forintos EBITDA-t jelentene, mely több tényező eredője:
  • Egyrészt tavaly év végére beszakadtak az olajárak, a Brent 55 dollár alatt kezdte meg így az idei évet. Innen azonban feltámadás következett, az átlagos hordónkénti ár már 63,2 dolláron alakult a negyedévben, ami már csak kicsivel alacsonyabb a tavalyi értéknél.
  • A kitermelés viszont jobban alakulhatott, mint tavaly, akkor a Catcher-mező még nem pörgött annyira, mint most, ez pedig ellensúlyozhatta a lassan csökkenő közép-európai kitermelést, így a tavalyi negyedik negyedévhez közeli kitermelési adatra számítunk.
  • A hordónkénti működési költség értéke szerintünk visszatérhet a kiugró negyedik negyedéves szám után a régi sormintába, hordónként 6,2 dollárral számolunk.
  • Ismét érdemes kitérni a dollár árfolyamának alakulására is, mely érdemben befolyásolhatta a forintban kifejezett számokat. Az USDHUF 280 volt átlagosan az első negyedévben, ez érezhetően magasabb a tavalyi 253-nál.
Érezhetően visszaeshetett viszont a finomítás teljesítménye az első negyedévben, miután a tavaly év végi árrés-szakadás után csak lassan jött a javulás. Várakozásaink szerint 41,4 milliárd forint lehetett az első negyedéves CCS EBITDA, ez negyedével kisebb a tavalyi értéknél, a konkrét okok pedig a következők:
  • Ahogy már többször írtuk, a finomítói árrések beszakadtak tavaly, a javulás pedig csak a negyedév végére érkezett meg valamelyest. Csoportszinten így átlagosan 3,1 dolláros volt csak a hordónkénti marzs, ennél alacsonyabb számért 2014-ig kell visszautazni az időben.
  • Eddig gyakran segítette a Brent és Ural árfolyama közötti spread alakulása is a Molt, az első negyedévben azonban a különbség szinte teljesen eltűnt a két olajfajta árazása között, ez újabb negatívum.
  • További negatív hír volt a szegmens kapcsán a rijekai finomító leállása a negyedévben, mely nyilván nem a legfontosabb csoportszinten, de így is érezhető lehet a hatása.
  • A petrolkémiai árrések nagyjából stabilak maradtak, de a tonnánkénti 415,2 eurós érték így is alacsonyabb a bázis időszakban látottnál, melyet várakozásaink szerint volumen oldalról sem sikerül ellensúlyozni.
  • A devizaárfolyamok alakulása azonban itt is tompíthatta a visszaesést: ahogy a kitermelésnél is említettük már, a dollár gyengült, de az EURUSD is a Molnak kedvező irányba mozdult.
Kitarthatott viszont a kiskereskedelmi szegmens jó formája az első negyedévben is, várakozásunk szerint a tavalyi negyedik negyedévhez hasonló számot produkált, így éves alapon 10 százalék fölötti lehetett a javulás. Bár a téli szezon hagyományosan nem erős az üzemanyag-értékesítés kapcsán, tavalyhoz képest azért sikerülhetett javítani itthon és a régióban is, ezt az eddig nyilvánosságra került adatok is alátámasztják. Várakozásaink szerint az üzemanyag mellett a nem üzemanyag-jellegű értékesítés is tovább növekedhetett a negyedévben, ez persze nagy meglepetést nem jelentene, összhangban lenne ez a stratégiai célkitűzésekkel. A negyedik szegmens, a midstream esetében viszont pont a téli szezon az, amelyik kiemelkedő, így az első negyedévben is kétszámjegyű EBITDA-t várunk, csak a szigorodó szabályozás és a magasabb gázárak miatt számolunk kisebb visszaeséssel tavalyhoz képest. Megtalálták a részvényt a napokban

Az utóbbi napokban rendesen felpörgött a részvény, sok éves csúcsra tört az árfolyam. Ami főként jó hír, hogy a múlthét közepi mozgásoknak köszönhetően az árfolyam visszatalált a hosszú távú emelkedő trendcsatornába is, valamint a korábbi 3340 forint körüli ellenállást is átszakította, így elhárultak a technikai akadályok a további emelkedés előtt. A következő cél a csatorna teteje lehet, 3550 forint környékén, ami egyébként nagyjából egybe is esne legutóbbi fair érték becslésünkkel is. A hét végén látotthoz hasonló korrekció esetén pedig a trendcsatorna alsó szára, a 3340 forintos szint, valamint az 50 napos mozgóátlag segíthet.
longforever 2019. 05. 01. 06:59
Előzmény: #229501  longforever
#229502

friss hírek További hírek