Topiknyitó: Portfolio 2019. 08. 24. 08:19

Mit csináljunk a lángoló brazil esõerdõkkel?  

Ugrás a cikkhez
Lángoló esõerdõk képeivel és a brazil elnök bizarrnak ható nyilatkozataival vannak tele az újságok címlapjai. Zömében értetlenség és felháborodás a reakció a brazilok látszólagos közönye miatt, és a megszólalók nemzetközi
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
pitcairn2 2019. 08. 26. 13:32
Előzmény: #78  novotrade
#100

Törölt felhasználó 2019. 08. 26. 13:21
Előzmény: #89  novotrade
#99
"...Láthatod Japán is kilépett a bálnavadászati tilalmi egyezményből.
Ők bálnahúst akarnak enni. ..."
 
Dehogy akarnak... a bálnahús nem jó... sőt, a bálnahús kifejezetten rossz... egyszerűen "tradíció"-ból ölik őket.
 
https://index.hu/gazdasag/2018/12/27/japan_balna_balnavadaszat_miert_olik_a_balnakat/
 
Egyszer UK-ben kérdeztem az angol vendéglátómtól, hogy miért jó nekik a fürdőszobában 2 külön csapot tartani a hideg és melegvíznek? Nem volna egyszerűbb, olcsóbb, és komfortosabb keverőcsapot használni?? Kicsit elmerengett a felvetésemen, aztán azt mondta: "Nem lehet megcsinálni, mert ez brit tradíció..." :))
 
No hát akkor... a brazilok tradíciója meg az, hogy kiirtják az őserdeiket... Semjén tradíciója meg pld. az, hogy helikopterről lövi a rénszarvasokat, amit egyből fel is tudnak lógatni a légi járműre.
 
Nincs itt semmi látnivaló... állítólag "homo sapiens sapiens"-nek hívnak minket. 
 
Kicsit kevesebb "emberi gondolkodás" vélhetően sokkal kifizetődőbb volna az élő Természet számára.
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2019. 08. 26. 13:12
Előzmény: #97  Karvalytokes
#98
amúgy jókat lehet velük beszélgetni. ja nem.
Karvalytokes
Karvalytokes 2019. 08. 26. 13:08
Előzmény: #79  totoro
#97
Megint széndioxid?Akkor én levagyok maradva.Legutobb én azt hittem az a végső okfejtés hogy a hús marhák telefingják a légkört metánnal és ez az igazi ok.Ej ej ezek a zöldek annyira kreativak hogy képtelenség követni őket.
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2019. 08. 26. 13:06
#96
és játsszunk olyat, hogy a sunyi mínusz helyett érvelünk, mit szóltok? szerintem használni fog a beszélgetésnek
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2019. 08. 26. 12:58
Előzmény: #94  novotrade
#95
ember, kábé százötven éves időjárás track rekord alapján nyomul a klímalobbi. eközben tudományosan megalapozva látjuk, hogy ciklikusság van, most épp egy visszaenyhülés zajlik, de volt már ilyen sokszor. múlt héten a holt tengernél voltam, tudod mennyit esett a szintje az utolsó jégkorszakot követően? vagy 400 métert. mekkora lenne a riadalom, ha most visszamenne 400 méterrel? mindenki mondaná, hogy a szívószál meg a központi fűtés miatt van, közben meg csak így változik a föld, az ember az összes fogyasztásával együtt csak egy kerekítési hiba rajta. az ételallergia meg nem a mekitől van, hanem a margarintól, meg a sok fos szertől, amivel a rengeteg szupermarket ótvart kezelik.
novotrade 2019. 08. 26. 12:42
Előzmény: #93  Bekre_Pal
#94
Érvek?
Minek, nem érzed a saját bőrödön a változást?
Írtad, hogy jó kaját készít a meki.
Amikor gyerek voltál a korosztályodból hányan voltak ételallergiásak?
Csak azt nem írd, hogy akkor azt nem tudták kimutatni.
Persze hogy nem, hiszen nem volt adalék az ételekben.

Ahogyan olvastál te olyat a múltban, hogy az Antarktiszon eső esett?
Alpokban 3800-en tó található?
stb....
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2019. 08. 26. 12:26
#93
amúgy most hogy már ekkora nagy közbeszéd alakult ki a klímavédelemmel kapcsolatban, lassan jó lenne ha előkerülnének a tudományos érvek is, nem csak a nagy érzelmek és a sunyi mínuszok
Tagore
Tagore 2019. 08. 26. 12:14
Előzmény: #78  novotrade
#92
Hmmm... A Föld története mindeki számára hozzáférhető....napjainkban....
Törölt felhasználó 2019. 08. 26. 12:09
Előzmény: #87  signal2
#91
Valami latszatnovekedest lehet, hogy fel tudsz mutatni, de mekkora pusztitast jelent az innen kitelepitett gyartas es a mertektelen fogyasztas okozta nyersanyagpazarlas?
Emlekeztek meg a kilencvenes evek elejen a papirmentes irodak viziojara? Maradt vizio es fikcio.
Törölt felhasználó 2019. 08. 26. 12:06
Előzmény: #88  novotrade
#90
Persze, rohely az egesz. 
novotrade 2019. 08. 26. 12:05
Előzmény: #87  signal2
#89
Nem lehet, hogy a brazil le szeretne menni az angol szintjére az erdőterülettel és miután ezt eléri  azután ő is elkezdi újra az erdősítést?
A felszabadult területen pedig marhát tenyészt meg növényeket amire nagy a kereslet a világban?
Ne mondjuk már meg a braziloknak hogy mi a fejlődés útja.
Láthatod Japán is kilépett a bálnavadászati tilalmi egyezményből.
Ők bálnahúst akarnak enni.
novotrade 2019. 08. 26. 12:01
Előzmény: #82  Törölt felhasználó
#88
Talán a norvégok vállalták , hogy 0 kibocsájtásuk lesz.
Vicces!
Kitermelik az olajat, eladják a fejlődőknek , ők pedig a kapott pénzen vesznek Kínától pl. napelemet.
Kína meg szenet éget a legyártáshoz.
Ahogyan a fejlődő is elégeti az olajukat.
Ők nem.
Ők semlegesek lesznek.
:)
signal2
signal2 2019. 08. 26. 12:01
Előzmény: #86  Törölt felhasználó
#87
Ezt írom, hogy Európa úgy fejlődött ez elmúlt 50 évben, hogy még nőtt is az erdők területe. Tehát nem tudom, hogy Brazília mit akar az erdő kivágásával? A mezőgazdaságtól biztosan nem fog ugrani a gazdaság, nem ez a fejlődés útja. Így értelmetlen.
Törölt felhasználó 2019. 08. 26. 11:56
Előzmény: #84  signal2
#86
A vilag meghagyhatta volna pl az europai erdosegeket is, Volt azokbol is boven. Most a Brazilok csinalnak helyet maguknak. Ennyi. Extrem tudom, de ket oldala van az eremnek.
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2019. 08. 26. 11:51
Előzmény: #78  novotrade
#85
a sok faszságot nem hámoztam végig de a mekis gyorskaja jobb minőségű mint a plázai főzelékfalók meg magymamafőztjekifőzdék, erről ennyit, puszi mindenkinek, jó globál széndioxidparát a nap hátralévő részére
signal2
signal2 2019. 08. 26. 11:50
Előzmény: #77  pitcairn2
#84
Igen, az 1950-es adatot arra hoztam, hogy mindenféle erdőirtás lehetséges szép gazdasági növekedést elérni, tehát nem arról van most szó, hogy a világ a növekedéstől szeretné elzárni Brazíliát.
Törölt felhasználó 2019. 08. 26. 11:47
Előzmény: #75  novotrade
#82
Persze hogy nem akarnak beszelni. Akkor az is elojonne, hogy nincs fenntarthato fejlodes sem. Fizikai keptelenseg.
A mostani ilyen-olyan egyensulyi helyzetek is mind eroszakkal jottek letre, a kovetkezoek is valoszinuleg igy fognak. A gond az, hogy mostmar annyian vagyunk es olyan nagy mozgasban, hogy egy adott helyen letrejovo egyensulytalansag nagyobb hatassal bir, mint egy korabbi.
Higuain
Higuain 2019. 08. 26. 11:44
Előzmény: #80  novotrade
#81

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek