Topiknyitó: pampa 2015. 09. 13. 07:52

MIGRÁCIÓ, EU-ból való kilépés ,napi hírek, Magyarország  

Lassan el kell kezdeni elemezni ezt a lehetőséget is,hiszen teremthet az EU olyan új feltételrendszert ami miatt már egy olyan ország amelyik nemzetállamként képzeli a jövőjét nem maradhat a közösségen belül.

A migráns kérdés nagyon időszerűvé teszi ezt a lehetőséget,hogy számolni keljen vele.


Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
SeldonKuper 2019. 09. 24. 11:29
Előzmény: #29298  Törölt felhasználó
#29300
Nincs itt semmilyen viktor, csak nektek fontos a szapulása!
Közben a jóistent is letagadnátok a mennyekből.
SeldonKuper 2019. 09. 24. 11:27
Előzmény: #29297  signal2
#29299
Fáj az igazat hallani!?
Terelnél, de csak jobban beleveszel!
Nem igazán a nép hangját hallani  az eszmefuttatásodban.
Való igaz rád semmi sem bizonyítható az írásaidon  kívül. 
De azok úgy érvényesülnek, ahogy salve fején találta a mondanivalóid lényegét.
Törölt felhasználó 2019. 09. 24. 11:11
Előzmény: #29297  signal2
#29298
Simán csak Viktort védik mindenáron.
signal2
signal2 2019. 09. 24. 11:00
Előzmény: #29292  salve
#29297
Én a kerítést nem igazán bíráltam, sőt többször leírtam, hogy hasznos, mivel csökkenti az élő munkaerőt költségét, és növeli a hatékonyságot.
.
Migránssimogató érvet sem szoktam ismételgetni, mindössze azt szeretném, hogy ha a kormány valóban fontosnak tartja ezt a témát, akkor ne hazudozzon róla össze-vissza, ne vezesse meg saját népét, ne ossza meg a magyar társadalmat. Mert ez mind inkább azt jelenti, hogy a helyzet eszkalálódásában, és nem a megoldásban érdekelt.
.
Miért jó nektek másról hazudozni? Milyen jellemre vall ez?
SeldonKuper 2019. 09. 24. 10:54
Előzmény: #29292  salve
#29296
+++++++
Törölt felhasználó 2019. 09. 24. 10:41
Előzmény: #29291  salve
#29295
"közben folymatosan kicseng a szavaidból hogy ennek ellenére mégis kb. 70%-ban azért  úgy gondolkodsz mint orbaán jelenlegi ellenzéke (mszp, dk).."
Erről nem tehetek, Viktorovics egy Putyin-barát hűbéri államot épít, nehéz találni mellette még 30 %-nyi érvet is.
"ogy hiába vagyunk kis ország az EU-n belül, ki kell maxolnunk az érdekérvényesítési lehetőségeinket az unión belül, szerinted ezt nem szsbad még megpróbálni sem?"
Persze, hogy ki kell maxolni, de az nem maxolás, hogy a fidesz lesz majd az új bevándorlásellenes többségű eu-parlament egyik vezető ereje, mert ugye ebből is pofára esés lett (hiába, a külpolitika soha nem ment neki).
"sajnos nem látod át, hogy a mai nyugati baloldal szándékosan akarja a migrációt, abban bízván hogy a migrók majd hálából mind rá szsvaznak! a dk pedig nálunk szintén nyíltan bevándorláspárti, itt érnek össze a nemzetközi szálak.."
A szavazati joghoz szerintem a nyugati országokban is állampolgárság kell, így ez elég hülye érv, másrészt a nagy beengedő meg Merkel volt, aki meg jobboldali, tehát mondhatjuk, hogy a jobboldal engedte be őket a szavazatokért.
Örülök, hogy úgy látod, hogy Pampa válaszolt, nekem viszont olybá tűnik, hogy csak a szokásos Viktor-párti maszlagot nyomja, mindenféle érv nélkül.
Törölt felhasználó 2019. 09. 24. 10:33
Előzmény: #29290  novotrade
#29294
Logikus lehet, ha pl. Dél-Szudánból indult, mivel ők pont az északiakkal meccseztek (meccseznek), így nem életbiztosítás arra menni. Meg pl. lehet, hogy meleg, így egyik arab ország sem biztonságos számára, stb. Megjegyzem gyakorlatilag az egész Száhel-övezet egy háborús katyvasz, a Boko-Haram pl. még Nigéria északi részén is aktív és attól délre sem életbiztosítás az országok többsége. 
signal2
signal2 2019. 09. 24. 10:27
Előzmény: #29289  novotrade
#29293
„akik közvetlenül olyan területről érkeztek, ahol életük, vagy szabadságuk (…) veszélyeztetve volt, és akik engedély nélkül lépnek be területükre, illetőleg tartózkodnak ott, feltéve, hogy haladéktalanul jelentkeznek a hatóságoknál és kellőképpen megindokolják jogellenes belépésüket, illetőleg jelenlétüket.”
.
Ilyenek a Líbiából érkezők, ott ugyanis az életük veszélyben van. Tehát oda nem lehet őket visszaküldeni.
.
"Minden országnak joga van a határait és a területét védeni a számára megfelelőnek ítélt módszerekkel"
.
Ez egyértelmű. És ez hogy jön a Líbiába történő visszaküldéshez?
.
Tessék, értelmeztem.
salve 2019. 09. 24. 10:26
Előzmény: #29238  Phylaxa
#29292
nem vagy egyedül a signal-t bíráló véleményeddel
csak annyit fűznék hozzá amit kornbban már másnak megírtam itt, hogy ő engem leginkább a magyar Ngo-k jogászaira emlékeztet (mint pl. Zádori Zsolt, magyar helsinki bizotsság), vagy Simon Ernőre, aki az Unhcr magyar szóvivője aki 2015-ben folymatosan nyomta (és azóta is nyomja a balliberális médiában) az Ensz-es szervezet nevébven a migránssímogató és orbánellenes narratívát, a kerítés szükségtelenségét ismételgetve (nem csoda, hiszen Simon korábban a még baloldali irányultságú Figyelő főszerkezstője volt, tehát balliberális újságíró, ám azóta persze "független" lett, amióta az Ensz-es szervezetben dolgozik)!
nos ezek az emberek, signal-t is beleértve nem vitázni vannak itt, hanem képzett (vagy önkéntes) ügynökként  ismételgetni a migránssímogató Ngo-k álláspontját és ezzel érzékenyíteni próbálni a magyar közvéleményt arra, hogy legyen migrációbarátabb (és ezzel párhuzamosan legyen orbanofób, azaz szavazzon orbán ellenzékére)...
salve 2019. 09. 24. 10:15
Előzmény: #29196  Törölt felhasználó
#29291
nincsenek sztereotípiáim, hanem a hozzászólásaidból kirajzolódik egy kép arról ahogy gondolkodsz, én csak azt írtam le! 3-4 mondatban kb. úgy foglalható össze hogy a mai ellenzékre nem szavaznál (ha hihetünk annak amit írtál), az orbánrendszert szeretnéd leváltani de nincs megfelelő  pártod amivel leváthatnád - de közben folymatosan kicseng a szavaidból hogy ennek ellenére mégis kb. 70%-ban azért  úgy gondolkodsz mint orbaán jelenlegi ellenzéke (mszp, dk)..
"kifejtettem, hogy a merjünk kicsik, meg nagyok lenni helyett én azon az állásponton vagyok, hogy lőjük be reálisan a helyünket "
ebben egyetértünk, ám ez nem zárja ki azt, hogy hiába vagyunk kis ország az EU-n belül, ki kell maxolnunk az érdekérvényesítési lehetőségeinket az unión belül, szerinted ezt nem szsbad még megpróbálni sem? ki mondta hogy miindent el tud érni orbán, amit csak szeretne? de még csak ne is próbálja meg?! mert kvótaügyben amiket írtál az mind úgy hangzott, te szépen beletörődnél abba hogy "hát kis országként itt nekünk nincs keresnivalónk..", én meg arra biztatlak hogy ez nem jó hozzáállás, harcolni kell az érdekeiért minden országnak!
a portugál miniszterelnök nevét én sem tudom de úgy tudom ott baloldali kormány van, amely vett már át önként kvótás embereket az oalszoktól, olyanokat akiket a csempészhajókon vittek olasz földre az ngo-k! - és ha belegondolsz, ezzel is ők is károsan befolyásolták az uniós belső viszonyokat amikot beálltak az önként migránssímogatók táborába = burkoltan vagy nyíltan, de Európa destabilizálásán dolgoznak ők is! te sajnos nem látod át, hogy a mai nyugati baloldal szándékosan akarja a migrációt, abban bízván hogy a migrók majd hálából mind rá szsvaznak! a dk pedig nálunk szintén nyíltan bevándorláspárti, itt érnek össze a nemzetközi szálak..
kvótügyben közben láttam, hogy novotrade részletekbemenően válaszolt neked, remélem megértetted a mondandóját amivel én is egyetértek
novotrade 2019. 09. 24. 10:05
Előzmény: #29287  Törölt felhasználó
#29290
Logikus, hogy a háború dúlta Líbiába megy a biztonságos Egyiptom helyett?
.
 Neki nem fontos a biztonsága, de nekünk legyen az???????
novotrade 2019. 09. 24. 10:03
Előzmény: #29286  signal2
#29289
"A jogvédők szerint Magyarországnak kötelessége lenne mindenkit átengedni a határon, és épp a genfi egyezményre hivatkoznak, amikor elutasítják az illegális határátlépés büntetését...........
.
„akik közvetlenül olyan területről érkeztek, ahol életük, vagy szabadságuk (…) veszélyeztetve volt, és akik engedély nélkül lépnek be területükre, illetőleg tartózkodnak ott, feltéve, hogy haladéktalanul jelentkeznek a hatóságoknál és kellőképpen megindokolják jogellenes belépésüket, illetőleg jelenlétüket.” 
.
"Minden országnak joga van a határait és a területét védeni a számára megfelelőnek ítélt módszerekkel – mondta a Napi Gazdaságnak Simon Ernő, az ENSZ Menekültügyi Főbiztosságának magyarországi szóvivője. "
.
 Akkor értelmezd ezt a kettő ENSZ !!!!!!   által jegyzett idézetet!

Talán megérted.
Törölt felhasználó 2019. 09. 24. 10:00
Előzmény: #29286  signal2
#29288
Énszerintem felesleges Pampával vitatkozni, mivel neki az a célja, hogy Viktorovics álláspontját védje, 
Törölt felhasználó 2019. 09. 24. 09:58
Előzmény: #29278  novotrade
#29287
Szerintem Egyiptomot leszámítva egyik szomszéd sem biztonságos és korántsem biztos, hogy arrafelé tud menni, meg ugye az is ott van, hogy egyáltalán merre mehet, mert az sem biztos, hogy beengedik bármelyik szomszédos országba, így marad Csád vagy Líbia, ahol a zűrzavar és a Szahara miatt könnyebb átjutni a határon.
signal2
signal2 2019. 09. 24. 09:55
Előzmény: #29285  novotrade
#29286
Nincs mit megértenem, mert nincs benne.
Én megértem, hogy ezt szeretnéd, de hát ez van.
novotrade 2019. 09. 24. 09:42
Előzmény: #29282  signal2
#29285
Hányszor kértem eddig, hogy idézd a részt a Genfi Egyezményből , hogy csak az első biztonságos országban jár a menekült státusz. Hidd el, hogy nincs benne."
.
 tömegesen a zöldhatáron csak odáig mehet!
egyedi bírálattal pedig bárhová.

ezt nem érted meg!
signal2
signal2 2019. 09. 24. 09:42
Előzmény: #29283  novotrade
#29284
IDÉZD!!!
novotrade 2019. 09. 24. 09:40
Előzmény: #29282  signal2
#29283
Amennyiben átlépte már előtte biztonságos ország határát, elveszíti az ENSZ biztosította kedvezményét!
.
 Ahogyan azok is akik nálunk kérték a menekültstátuszt és még a megadása előtt illegálisan elhagyták az ország területét!
.
 Ők már jogilag nem menekültek hanem illegális bevándorlók!
.
 a jogállamiságra annyira odafigyelő EU ezt nem tatja fontosnak...... már mit ennek a betartatást!
signal2
signal2 2019. 09. 24. 09:35
Előzmény: #29275  novotrade
#29282
Nincs ilyen a Genfi Egyezményben,!
Csak az van benne, hogy ha nem biztonságos országból jött, akkor oda nem lehet visszaküldeni, tehát Líbiába nem lehet. Biztonságos országba természetesen vissza lehet küldeni.
.
Hányszor kértem eddig, hogy idézd a részt a Genfi Egyezményből , hogy csak az első biztonságos országban jár a menekült státusz. Hidd el, hogy nincs benne.
ts3 2019. 09. 24. 09:34
Előzmény: #29277  Törölt felhasználó
#29281
Szerintem grureszki  és a baltás esete hasonló, csak fizetni kell a maffiának.
Törölt felhasználó 2019. 09. 24. 09:33
Előzmény: #29276  novotrade
#29280

"Hónapok óta tart a volt macedón miniszterelnök, Nikola Gruevszki menekültstátuszának felülvizsgálata – számolt be az RTL Klub Híradója. A hazájában több éves börtönbüntetésre ítélt politikus magyar diplomaták segítségével jutott el Budapestre, ahol menekültstátuszért folyamodott. Azóta látták már a városban sétálgatni és egy rózsadombi étteremben is. A menekültstátusz felülvizsgálatát ugyanaz a hatóság, a Bevándorlási és Állampolgársági Hivatal végzi, amely az engedélyt pár nap alatt megadta."
.
És így? Változik a véleményed?
novotrade 2019. 09. 24. 09:31
Előzmény: #29272  Törölt felhasználó
#29279
Egyiptomba ugyanúgy eljuthat ha biztonságot keres.
novotrade 2019. 09. 24. 09:29
Előzmény: #29272  Törölt felhasználó
#29278
Szudánból indulva Olaszország az első biztonságos ország?
Törölt felhasználó 2019. 09. 24. 09:29
Előzmény: #29273  Törölt felhasználó
#29277

már rég megkapta a menekültstátuszt.
Nem tudom , de szó volt arról, hogy a állampolgárságot is megkapja. Ezt nem tudom hogy megkapta-e.
novotrade 2019. 09. 24. 09:27
Előzmény: #29270  Törölt felhasználó
#29276
igen.
de nem itt adta be, hanem  máshol.
én úgy tudom.
novotrade 2019. 09. 24. 09:26
Előzmény: #29269  signal2
#29275
nem lényeges!

hiszem neki a genfi egyezmény csak az ELSŐ !!!!! biztonságos országig biztosít szabad haladást!

folyamatosan figyelmen kívül hagysz részeket egy folyamatból.
novotrade 2019. 09. 24. 09:24
Előzmény: #29264  Törölt felhasználó
#29274
Egyébként rendkívüli esetben tényleg születhet ott döntés (jól mondta a bíróság) és tényleg rendkívüli eset volt, mivel akkor özönlöttek befelé."

látod ez a bizonyos kötekedés.....
igen születhetett volna döntés az 1 szinten!  !!!!!! az jogosult erre a döntésre!!!!
.
 de nem ott szavaztak róla és a bíróság aszt mondta ki, hogy rendkívüli esetben a 2 szint is dönthet!

mi volt most a rendkívüli eset, hogy nem az 1 szint hozta meg a döntést?
Törölt felhasználó 2019. 09. 24. 09:23
Előzmény: #29270  Törölt felhasználó
#29273
Tényleg, mi van ezzel a jó Gruevszki gyerekkel, remélem megkapja a magyar államtól a menekülteknek járó ellátást (valamiből csak kell fizetni a hotelszámlát).
Törölt felhasználó 2019. 09. 24. 09:22
Előzmény: #29265  novotrade
#29272
Miért ment oda? Pl. mert Szudánból jött, ami még rosszabb hely, így el kellett döntenie, hogy megdöglik Szudánban vagy inkább élő rabszolga lesz Líbiában és igen, az ENSZ szabályai alapján tényleg jogosult arra, hogy az olaszok menekültként kezeljék.
novotrade 2019. 09. 24. 09:21
Előzmény: #29263  Törölt felhasználó
#29271
mert ha vonattal, vagy hajóval érkezik akkor az első biztonságos ország csak schengeni határország lehet.
Így pl. az osztrákok, szlovákok, csehek ki esnek a listáról.
Törölt felhasználó 2019. 09. 24. 09:20
Előzmény: #29261  novotrade
#29270

És még egy kérdés.
Szerinted Gruevszki, jogosan adta be a menekült kérelmét Magyarországon, és kapott menekült státuszt, vagy nem?
signal2
signal2 2019. 09. 24. 09:19
Előzmény: #29265  novotrade
#29269
Abból a szempontból teljesen mindegy, hogy Olaszországból és Máltáról nem küldhető vissza Líbiába. Teljesen mindegy, hogy ki, miért lépett be oda.
Törölt felhasználó 2019. 09. 24. 09:19
Előzmény: #29262  novotrade
#29268
Nekem akkor is lényeges volt, csak még nem írkáltam erre a fórumra. Egyébként meg minden magyarnak lényegesnek kéne lennie, ha már útól akarjuk érni a nyugatot. Nekem nagyon egyszerű a véleményem ebben a kérdésben, amennyire lehet, minden tolvajtól vissza kell venni az állami pénzt és vagyont.
novotrade 2019. 09. 24. 09:18
Előzmény: #29259  signal2
#29267
én nem minősítem őket.
 megtették a tényleg független szakértők.
.
 ahogyan a történészek is kielemezik majd 50 év múlva.
akkor már le lehet írni az igazságot a döntésről.
signal2
signal2 2019. 09. 24. 09:17
Előzmény: #29262  novotrade
#29266
"érdeke, hogy ez csak most számít!
2002-10 között  ez nem volt lényeges."
.
Már hogyne lett volna érdekes? Minden időpillanatban az.
Látsz itt bárkit, akinek tetszett a 2002-2010 közötti időszak? 
Ezzel nem tudsz takaródzni! Ócska, nem is létező érv.
novotrade 2019. 09. 24. 09:16
Előzmény: #29258  Törölt felhasználó
#29265
Lényeget nem akarod továbbra sem érteni!
.
Aki nem líbiai, de onnan indul útnak az SAJÁT döntés alapján lépett be egy NEM BIZTONSÁGOS országba!
.
Miért ment oda?
Akkor neki nem volt fontos a biztonsága?
Csak nekünk legyen az, hogy nehogy visszaküldjük egy nem biztonságos országba ahová az érintett saját döntése alapján önként menet?
Törölt felhasználó 2019. 09. 24. 09:16
Előzmény: #29257  novotrade
#29264
"és a tényleg független nemzetközi szakértők szerint is POLITIKAI döntést hozott a bíróság!"
Ejnye már, kik azok a tényleg független szakértők, mert ilyenektől én nem olvastam kritikát a döntéssel kapcsolatban? Hogy van ez, ha nekünk kedvező a döntés, akkor okos a bíróság, ha meg nem, akkor politikai döntést hoz? Kettős mércét alkalmaz a fidesz?
Egyébként rendkívüli esetben tényleg születhet ott döntés (jól mondta a bíróság) és tényleg rendkívüli eset volt, mivel akkor özönlöttek befelé.
Törölt felhasználó 2019. 09. 24. 09:14
Előzmény: #29261  novotrade
#29263

"Repülővel"
.
Miért is kellene repülővel? Hiszen érvényes papírokkal érkezik (útlevél, vízum).
Megint kevered az első biztonságos országgal.
Látod ezért nem érdemes ezzel a fórummal foglalkozni:(((
novotrade 2019. 09. 24. 09:13
Előzmény: #29258  Törölt felhasználó
#29262
Leegyszerűsítve: az a véleményem, hogy a legjobb ajánlatot adó hazai cég nyerjen (függetlenül attól, hogy ki a tulajdonosa) "

érdeke, hogy ez csak most számít!
2002-10 között  ez nem volt lényeges.
novotrade 2019. 09. 24. 09:11
Előzmény: #29254  Törölt felhasználó
#29261
Ha pl. Szíriából papírokkal érkezik valaki, bármelyik uniós országban beadhatja  a kérelmét nem csak ahol belépett az Unióba."
.
 Így van.
Ezt is megbeszéltétek már!
Repülővel, útlevéllel és vízummal kell érkeznie ehhez!
Jó látod ezt is.
novotrade 2019. 09. 24. 09:10
Előzmény: #29254  Törölt felhasználó
#29260
Nem,  ha az elbírálás szerint menekült, a beleegyezésével bárhova áthelyezhető"

Igen, miután a fogadó országban megkapta a MENEKÜLT státuszt!
és az új ország jelzi, hogy fogadja ő pedig oda kérte az áthelyezést.
signal2
signal2 2019. 09. 24. 09:08
Előzmény: #29257  novotrade
#29259
Értem, mit akarsz mondani, de miből gondolod, hogy neked van igazad az Európai Bírósággal szemben? Teljese hülyének nézed őket?
Törölt felhasználó 2019. 09. 24. 09:08
Előzmény: #29251  novotrade
#29258
Nem a hazai cégek nyilvános, korrupciómentes támogatásáról volt szó, hanem a holdudvarokról. Leegyszerűsítve: az a véleményem, hogy a legjobb ajánlatot adó hazai cég nyerjen (függetlenül attól, hogy ki a tulajdonosa) és ne a mostani rendszer legyen, amiben a barát, vej, stb.  nyer, csak azért, mert barát, vej, stb. Miért pont Nigéria, miért nem Szomália vagy egyéb háborús övezet? Ha útközben nincs egyetlen biztonságos ország sem, akkor az ENSZ által elfogadott szabályok szerint menekült lesz az olaszoknál és nem lehet visszarakni egy nem biztonságos országba, Líbia pedig ilyen. Egyébként úgy látom, az eu egyik jelenleg is futó projektje pont arra irányul, hogy biztonságossá tegye, akkor majd vissza lehet küldeni.
novotrade 2019. 09. 24. 09:07
Előzmény: #29250  Törölt felhasználó
#29257
nem.
 a bíróság szerint.
 és a tényleg független nemzetközi szakértők szerint is POLITIKAI döntést hozott a bíróság!
.
 nem kell szakértőnek lenni a témában, hogy te is megértsed!
Merkel oda vitte szavazásra ahol ennem a kérdésben DÖNTHETNEK!
Miután Orbán jelezte , hogy vétózni fog levették a napirendről és olyan szintre tették ahol nincsen vétó!
.
Ezt támadtuk meg és a bíróság azt mondta ki, hogy rendkívüli esetben azon a szinte is születhet döntés!
Most pedig az volt a rendkívüliség oka, hogy Orbán jelezte, hogy vétózni fog!
.
Teljesen egyértelmű, hogy POLITIKAI döntés született a bíróságon és nem szakmai!
.
nézd a logikát.
 van az 1 szint
és a második.
,
Ebben a kérdésben az 1 az illetékes, hiszen Merkel oda vitte.
Akkor miért a 2 szavazott végül róla?
mi volt az a rendkívüli eset ami miatt nem szavazott róla a jogosult szint?
.
 te meg tudnád indokolni?
signal2
signal2 2019. 09. 24. 09:03
Előzmény: #29251  novotrade
#29256
"én elfogadom a Kormány POZITÍV diszkriminációját a kivitelezők kiválasztásnál amennyiben hazai cég végzi el a munkát."
AH mellé nem társul NEGATÍV diszkrimináció a többi magyar céggel szemben, akkor akár jó is lehetne. Így szimplán csak a haveri kör hízlalásáról beszélhetünk. Ez megint csak nem magyar érdek, hanem pitiáner magánérdek.
signal2
signal2 2019. 09. 24. 09:03
Előzmény: #29251  novotrade
#29255
"én elfogadom a Kormány POZITÍV diszkriminációját a kivitelezők kiválasztásnál amennyiben hazai cég végzi el a munkát."
AH mellé nem társul NEGATÍV diszkrimináció a többi magyar céggel szemben, akkor akár jó is lehetne. Így szimplán csak a haveri kör hízlalásáról beszélhetünk. Ez megint csak nem magyar érdek, hanem pitiáner magánérdek.
Törölt felhasználó 2019. 09. 24. 09:03
Előzmény: #29249  novotrade
#29254
Akkor megpróbálom elmagyarázni, ne kötekedés legyen.
.
"Igen, megoldható!"
.
Folyamatosan azt bizonygatjátok hogy a migráns kérdés nemzeti ügy. Ennek pont ellent mond a javaslatod hogy az Unió költöztesse át a migránsokat egy Eu-n kívüli országba.Ezt azt ellentmondást valahogy fel kellene oldani.  .
Csak bírálásra lehetett volna áthelyezni a hatályos szabályok szerint!
.
Nem,  ha az elbírálás szerint menekült, a beleegyezésével bárhova áthelyezhető.Sőt ha megkapta a papírjait, akár át is költözhet.
"azt is némi "beletuszkolással" hiszen a dublin3 szerit ott kell bírálni ahol belépett."
.
Ezt mát többször tisztáztuk, hogy az első biztonságos ország, csak a háborús területről, szabálytalanul érkezőkre vonatkozik.
Ha pl. Szíriából papírokkal érkezik valaki, bármelyik uniós országban beadhatja  a kérelmét nem csak ahol belépett az Unióba.
.
Szerintem pont az a kötekedés, hogy olyan témákat hoztok elő, amit korábban már tisztáztunk.
Vártok egy kis időt és újrakezditek.
Törölt felhasználó 2019. 09. 24. 09:01
Előzmény: #29249  novotrade
#29253
Persze, hogy megoldható, csak nem erővel, hanem pénzzel, pont erről szól az eu-török megállapodás is, amit állandóan bírálsz, úgy hogy döntsd már el, hogy pontosan mit is akarsz.
signal2
signal2 2019. 09. 24. 09:01
Előzmény: #29238  Phylaxa
#29252
Ennél nagyobbat kb. nem is tévedhettél volna velem kapcsolatban.
A menekültügy de facto közösségi politika, tehát nincs olyan opció, hogy ne adjuk ki a kezünkből. 
A nem menekült migránsokkal kapcsolatos szabályozás pedig saját kézben van, és soha senki nem is akarta onnan kivenni eleddig.  A kormány migránsokkal kapcsolatos kommunikációjának becslésem szerint 90%-a ferdítés, hazugság, félrevezetés, propaganda. Ennek alátámasztására teszem be a statisztikákat, linkelem be az EREDETI szövegeket (amelyekről hazudik a kormány), stb. 
Tehát miről beszélsz, kérlek?
.
Másrészt nekem Magyarország a hazám, amelynek felvirágzásáért, szépítéséért, JÓ HÍRÉÉRT dolgozom nap mint nap. És nagyon is fáj, hogy Orbán Viktor nagyon mélyre süllyesztette Magyarország nevét az elmúlt 9 évben. Azt a politikai kommunikációt választotta, hogy mindig legyen egy ellenségkép, ezután ne csodálkozzunk rajta, hogy lassan mindenki úgy érzi, hogy ellenségként is kezelik. Az az igazság, hogy el vagyunk szigetelődve a világban, illetve egy olyan körhöz sorolnak minket, ami nem túl előkelő. Ezen kívül a fidesz Magyarország polgárait is egymás ellen uszítja. A kormányzati szereplők nyilatkozati és az 500 sajtótermékük naponta sulykolja, hogy a baloldal hazaáruló, és a fidesz-szavazók ezt át is vették, és kivetítik a baloldali szavazókra is. Ez aljas, nemzetromboló magatartás. Magyarország túl kicsi ahhoz, hogy belülről is megosztott legyen. A sajtóban és a kormányzati és pártkommunikációban (az összes párt) meg kellene szűnnie annak, hogy más magyarok ellen uszítanak. 
novotrade 2019. 09. 24. 09:00
Előzmény: #29248  Törölt felhasználó
#29251
sokszor leírtam már!

én elfogadom a Kormány POZITÍV diszkriminációját a kivitelezők kiválasztásnál amennyiben hazai cég végzi el a munkát.
.
ahogyan ha az olasz és Málta nem minősíti biztonságosnak azokat az országokat ahonnan érkeznek akkor nekik kell befogadni és ellátni a menekülteket!
Nekik és nem a többi tagállamnak!

de had kérdezzek én is valamit.
 szerinted minősíthető menekültnek az aki Nigériából indult útnak és ÖNKÉNT lépett be Líbiába, hogy onnan  az olaszokhoz jusson?
.
ha ő ÖNKÉNT kitette a saját életét veszélynek, hogy ÖNKÉNT senkitől sem kényszerítve belépjen Líbiába akkor az olasz miért nem küldhetné oda vissza, ha nemzetközi vízen egy csónakban megtalálják?
Törölt felhasználó 2019. 09. 24. 09:00
Előzmény: #29249  novotrade
#29250
Én úgy tudom, hogy az ún. kvóta-döntést magyar és szlovák panaszra megvizsgálta az európai bíróság és úgy ítélt, hogy megfelel a szabályoknak. Olvasd el.
novotrade 2019. 09. 24. 08:54
Előzmény: #29246  Törölt felhasználó
#29249
Igen, megoldható!
És én továbbra is hiszem, hogy ha már nagyon erősödni fog a szélsőjobb EU-ban meg is lépik!
pl. Koszovó elszakítást a  szerbektől mi tette lehetővé?
.
Csak bírálásra lehetett volna áthelyezni a hatályos szabályok szerint!
maradni már nem maradhatott volna a bíráló országban! akkor ezt mit oldott volna meg?
azt is némi "beletuszkolással" hiszen a dublin3 szerit ott kell bírálni ahol belépett.
.
lehet velem egyet nem érteni, de elvárnám, hogy magyarázza el, hogy miért nem ért egyet és én hol tévedek a szabályok értelmezésénél!
mert különben csak KÖTEKEDÉS!
.
Törölt felhasználó 2019. 09. 24. 08:49
Előzmény: #29240  novotrade
#29248
"Ahogyan megjegyezted, semmi saját vélemény, csak száraz adatok azok is kiemelve egy környezetből és oda illesztve ahol lehet velük valamit igazolni!"
Tényleg már el is felejtettem, az utóbbi időben két saját véleményemről is kérdeztem a tiédet, de eddig nem jött válasz. Az egyik úgy szólt, hogy én egyetértek azzal, hogy egyik párt holdudvarába tartozó vállalkozók se kapjanak állami pénzeket (helyette legyen nyilvános pályázat, egyértelmű feltételekkel), a másik meg úgy, hogy szerintem a Száhel-övezet felől Málta és Olaszország az első biztonságos ország (ez ugye az egyik vesszőparipád), mi ezekről a "saját" véleményed?
.
Törölt felhasználó 2019. 09. 24. 08:45
Előzmény: #29238  Phylaxa
#29247
"Semmiről sincs véleményed, semmit sem állítasz, csak azt szajkózod, amit hivatalos statisztikákban megjelentetnek. A konkrét állításokra magasan teszel és az derül ki, hogy nem is érdekel. "
Érdekes meglátás, én is olvasom a topicot és nekem úgy tűnt, hogy signal-nak van véleménye a dolgokról, sőt nem is mindig az ellenzék véleményével egyező, ellenben nálatok csak azt látom, hogy Orbán véleményét nyomjátok folyamatosan (nem annyira okos ember Viktor, nem kéne minden hülyeségét követni). Észrevettem már korábban is, hogy zavarnak benneteket a statisztikák, de sajnos be kell raknia időnként, hogy a nyilvánvaló csúsztatásaitokat helyre tegye.   
Törölt felhasználó 2019. 09. 24. 08:41
Előzmény: #29240  novotrade
#29246
"Európán kívül kell tábort létesíteni és csak azokat beengedni onnan akiket egy ország befogad.".
.
és azt teljesen megoldhatónak tartod, hogy az Unió kijelöl eg yUnión kívüli országot és oda viszi ezeket az embereket?
.
"Ebbe az egészbe belekeverni a vendégmunkás kérdést meg az egyedi kérelmek alapján befogadott menekülteket"
.Az áthelyezés egyedi elbírálás alapján történt volna, ráadásul az elbírálást a befogadó  ország végezte volna.
.
"Addig itt csak kötekedés,személyeskedés, provokálás, stb...  lesz!"
.
Aki nem ért veled egyet, az mindenki kötekszik, provokál.
Az hogy Te pl. a migráns fogalmát nem vagy hajlandó elfogadni, csak a saját definíciódat, az nem kötekedés, provokálás?
bigyula 2019. 09. 24. 08:15
Előzmény: #29233  Phylaxa
#29245
Tarlós kerületi polgármester volt, mielőtt főpolgármester lett. Karácsony is az, mielőtt főpolgármester lehet. Mi a különbség?
PusztaPutyin
PusztaPutyin 2019. 09. 24. 08:03
Előzmény: #29233  Phylaxa
#29244

Ó igen, a sziget, tahós urunk ott csinált először majmot magából, ki ne emlékezne rá.
 
Más: szeretném kifejezni elismerésemet vazsmegyei olvtársnak, nagyon nagy erőt fejt ki a fórumon. Jó munkaerő, remélem megbecsülik. Valahol.
ts3 2019. 09. 24. 08:00
Előzmény: #29232  Phylaxa
#29243
Te számomra egy csoda vagy, elolvasod karácsony programját, leírod hogy a zuglói munkásságára hivatkozik, erre a végén azt mondod, hogy csak tarlós hivatkozott a korábbi munkájára. Mi történt közben veled?
ts3 2019. 09. 24. 07:56
Előzmény: #29232  Phylaxa
#29242
Karácsony is bizonyított , már amennyire a helyi fidesz mszp koalíció mellett bizonyíthatott.
novotrade 2019. 09. 24. 07:49
Előzmény: #29238  Phylaxa
#29241
A Politico brüsszeli lap korábban kiszivárgott hírek alapján arról írt, hogy a dokumentum a menekült megnevezés helyett menedékkérőként és migránsként említi a tengeren érkezőket. Vagyis elsősorban nem a háború és üldöztetés elől menekülők átvételéről, hanem a jobb élet reményében érkezőkről van szó. Ez a változtatás Olaszország nyomására történhetett, mivel Róma szerint a Földközi-tengeren érkezők döntő többsége nem jogosult a menekültstátusra."
.
 Menedékkérő!   :)
pl. azt sem tisztázta a cikk, hogy egy csónakból átvett ember hajótöröttnek számít?
Mert a kimentettekről beszélnek.
novotrade 2019. 09. 24. 07:39
Előzmény: #29238  Phylaxa
#29240
Átolvastam a tegnapi beszélgetéseket és nem értem!
.
Továbbra sem értem, hogy egy páran miért csinálják azt amit folyamatosan olvasunk tőlük? 
Ahogyan megjegyezted, semmi saját vélemény, csak száraz adatok azok is kiemelve egy környezetből és oda illesztve ahol lehet velük valamit igazolni!
.
Egy létező problémáról beszélünk!
Embereknek kell elhagyniuk hazájukat a megváltozott klíma miatt.
Az életüket meg kell oldani, de kinek? És ez a lényeg mert az ENSZ ezt Európára vagyis az EU-ra akarja áthárítani és az EU vezetése pedig a rossz demográfiai adatok miatt  hajlandó felvállalni!
Erről szól a vita!
.
Orbán nagyon helyesen vissza akarta vinni az ENSZ hatáskörébe a javaslatával , de mint olvastuk ezt az államok nem fogadták el.
Így maradt az európai betelepítésük!
Ezt pedig mi nem fogadjuk el!
.
Ebbe az egészbe belekeverni a vendégmunkás kérdést meg az egyedi kérelmek alapján befogadott menekülteket.....
Nem más mint POLITIKAI HANGULATKELTÉS a KORMÁNY ellene! 
.
Orbánnak volt B terve is!
Azt miért nem valósítja meg az EU?
 Hiszen gyakorlatilag ugyanazzal állt el ő Merkel is amikor mentenie kellett a koalíciót!
.
Európán kívül kell tábort létesíteni és csak azokat beengedni onnan akiket egy ország befogad.
A többiek pedig élhetnének ott biztonságban és várhatnák a hazatérésük lehetőségét.

Ez volt a javaslat!
Működhetne!
Miért nem csinálják meg?
.
Majd ha erre a kérdésre megtaláljuk a választ akkor lehet ezzel tovább foglalkozni!
.
 Addig itt csak kötekedés,személyeskedés, provokálás, stb...  lesz!
.
Még annyit, hogy van itt egy csapat akik "egy irodából, de más íróasztalról" írnak!   :))))))
Remélem érthető voltam!  :))))))
bigyula 2019. 09. 24. 06:41
Előzmény: #29238  Phylaxa
#29239

"A mi választott kormányunk"
.
Nincs választott kormányunk. Országgyűlési képviselőket választunk, akik egy miniszterelnököt szavaznak meg, akit a Köztársasági Elnök kér fel, és terjeszt be. Ezután kinevezik a kormány tagjait. A választóknak nincs szavazati joguk/lehetőségük a kormány tagjainak megválasztására, ahogy a Köztársasági Elnök megválasztására sincs. Kizárólag képviselőket választhatnak. Az önkormányzati választáson van lehetőség adott személy megválasztására polgármesternek.
Phylaxa 2019. 09. 23. 22:50
Előzmény: #29236  signal2
#29238
Figyelj! Te nem bízol semmiféle magyar kormányban. Te egyszerűen át akarod játszani minden önállóságunkat másoknak. Te nem tartod ezt az országot semmire. Te az Egyesült Európai Államok mellett tetted le a voksodat. Nem értek veled egyet és remélem, hogy nem is teljesül ez a kívánságod. Visszaolvastam egy rakat hozzászólásodat az enyéimre. Semmiről sincs véleményed, semmit sem állítasz, csak azt szajkózod, amit hivatalos statisztikákban megjelentetnek. A konkrét állításokra magasan teszel és az derül ki, hogy nem is érdekel.    
    
 Indoklás: Az én állításom, hogy a migráns és menekültügyet ne adjuk ki a kezünkből. A mi választott kormányunk irányítsa, akit, ha rosszul csinálja akkor leválthatunk. Erre te: "Akár le is tarolhatják, el is lephetik az országot bármiféle migránsok, a lényeg, hogy kvóta ne legyen! 
     
Nem is értem, hogy minek szólok hozzá ahhoz, amit beírsz, pedig megígértem, hogy nem teszem. De most már tényleg békén hagylak. Erre a nickedre biztosan nem reagálok többet. Isten áldjon, minden jót neked! 
Törölt felhasználó 2019. 09. 23. 21:46
Előzmény: #29232  Phylaxa
#29237
Az hogy Pityu bácsi mire hivatkozik az egy dolog, de ugye eleve nem vezetett várost, hanem csak egy kerületet, másrészt én nem nagyon emlékszem rá, hogy vajon milyen nagy dolgot alkotott Óbudán. Annyit viszont tudok, hogy eredetileg szdsz-es volt, tehát ő is csak egy köpönyegforgató. Mit is mondott, amikor megkérdezték tőle, hogy miért nem lesz a 3-as metrón légkondi? Minek legyen, már megszokták így az emberek. Ő ugye kocsival jár, hogy is volt az a zöld hullám elintézés a Szentendrei úton? Lehet, hogy Karácsony nem zseni, de hogy ennél a megalkuvó, arrogáns pöcsnél jobb lesz, az tuti, mivel gyakorlatilag bárki csak jobb lehet nála.
signal2
signal2 2019. 09. 23. 21:44
Előzmény: #29234  signal2
#29236
Akár le is tarolhatják, el is lephetik az országot bármiféle migránsok, a lényeg, hogy kvóta ne legyen! 
signal2
signal2 2019. 09. 23. 21:43
Előzmény: #29229  Phylaxa
#29235
És ha ezek kind kihalnak???? 
Nevetségesen görcsös érvelés Tarlós mellett. Miután arról nem tudunk beszélgetni, hogy mit is szeretne a következő fél évtizedben. Mondd ki bátran: rá szavazol, mert ő a fidesz jelöltje. Az ilyen álérvelésekre semmi szükség.
signal2
signal2 2019. 09. 23. 21:40
Előzmény: #29225  Phylaxa
#29234
Tehát mindent megcsinálunk, amit mások, de hivatalos formába aztán ne öntsük. Ez a cinizmus magasiskolája. Vicc.
Phylaxa 2019. 09. 23. 21:27
Előzmény: #29230  bigyula
#29233
A Szigetre mióta emlékszel? :)
Phylaxa 2019. 09. 23. 21:26
Előzmény: #29231  ts3
#29232
Igen és hivatkozott is rá többször. Karácsony bizonyított? Válaszolsz? :)
ts3 2019. 09. 23. 21:18
Előzmény: #29229  Phylaxa
#29231
Tarlós bizonyított előtte?
bigyula 2019. 09. 23. 21:13
Előzmény: #29229  Phylaxa
#29230
Mán bocsi, de Tarlós milyen várost vezetett, mielőtt főpolgármester lett?
Phylaxa 2019. 09. 23. 21:06
Előzmény: #29228  ts3
#29229
Azt várom attól, aki Budapest főpolgármestere szeretne lenni, hogy bizonyítson előtte egy város vezetésével. Indokolja meg, hogyan bizonyított már egy város vezetésében! Gondolom leírnád, ha tudnád, hogy így tett már. Ugye? :)
ts3 2019. 09. 23. 20:56
Előzmény: #29221  Phylaxa
#29228
Te most karigeritől azt várod el, hogy legyen főpolgármesteri múltja? Tarlós is volt kezdő főpolgármester.
Phylaxa 2019. 09. 23. 20:29
Előzmény: #29222  Törölt felhasználó
#29227
Gyurcsány Ferenc és a Jobbik valakije is kijelentette, hogy alkalmatlan, de támogatják. Ezt állították. Ebben mit nem tudsz elfogadni? Beszéld meg velük! :)
Phylaxa 2019. 09. 23. 20:27
Előzmény: #29220  Törölt felhasználó
#29226
"Senki sem teljesítette."
    
Mi pedig már jó ideje közöljük, hogy nem is érdekel a dolog, magunk rendezzük a beengedést, ahogyan mindig is tettük.
     
Phylaxa 2019. 09. 23. 20:26
Előzmény: #29218  signal2
#29225
Mi is önként vettük át és jöttek is. Semmiféle kvóta sem kell. Ez a természetes.
Bumbika 2019. 09. 23. 20:25
#29224
Hát én egy egész konkrét példát tudok Zuglóból, egy istenverte 70e Ft-os számlát nem tudtak kifizetni, teljes csőd a kerület.
Szerintem Karácsony előre menekül, ha nem választják meg és Zugló is bukik, akkor "Hunvaldi-pálya" néz ki neki.
Nem szeretem Tarlóst, mint embert. De a többi, hát, normális embernél nem jöhet szóba.
Aki szerelmes valamelyik pártba annál persze igen.
A kerületek más kérdés persze, mindenesetre, ha zuglói lennék, akkor biztos nem tenném rá az X-et, már, ha újra indult volna.
Arra lennék kiváncsi, hogy Horváth Csaba milyen mozgásteret kaphat ha nyer, mert elég kényszerpálya lesz neki. Válságmenedzsment féle.
Mondjuk az is kérdés lesz, hogy ahol ellenzéki összefogás nyer ott hogyan fognak tudni kooperálni, például Jobbik-Dk-Együtt-Momentum képviselői, mert a választás egy dolog, egy mámoros ejszaka után viszont jön a cicaharc. Ez törvényszerű.
Van pár város ahol: 
lehet eső, lehet hó, elindul a sok tahó. :))
- ezt ma hallottam, szerintem jó
Phylaxa 2019. 09. 23. 20:25
Előzmény: #29216  signal2
#29223
Nem hiszem hogy tisztában vagy az EU finanszírozásával. Picit nem tudnak vágni, mert hatalmas és egyre növekvő összegekbe kerülnek a betelepített tömegek. Ezenkívül az angolok távozása eleve egy nem pici hiányt hagy maga után. Ezenkívül éppen újra indították a bankóprést, hogy életet leheljenek a gazdaságba. 
Törölt felhasználó 2019. 09. 23. 20:22
Előzmény: #29213  Phylaxa
#29222
"ngem nem az érdekel, hogy az ellenzék tök mindegy, hogy csak be akarja futtatni, bár a két  támogató már kijelentette, hogy alkalmatlan arra ami éppen akar lenni. :)"
Na itt is előkerült, hogy Karácsony alkalmatlan, de egy húron pendülsz a kormánnyal:
https://index.hu/belfold/2019/09/23/tarlos_karacsony_budapest_kampan_fidesz_alkalmatlan_onkormanyzati_valasztas_2019/
Phylaxa 2019. 09. 23. 20:22
Előzmény: #29215  ts3
#29221
Nyugodt vagyok. Simán megnyeri. Kitalálhattok Karácsony Gergelynek egy új pozíciót. Szerintem olyasmit támogassatok amiben már bizonyított. :)
Törölt felhasználó 2019. 09. 23. 20:21
Előzmény: #29219  Phylaxa
#29220
Senki? Lehet, hogy rosszul emlékszem, de mintha még a visegrádiak is, asszem a csehek és lengyelek vettek át, de talán még a románok is.
Phylaxa 2019. 09. 23. 20:19
Előzmény: #29212  Törölt felhasználó
#29219
Az a kvóta döntés 1 éves hatályú, ideiglenes döntés volt. Amikor a bíróság döntött, akkor járt le éppen. Senki sem teljesítette. Senki. Amiről szó van, az a kívüről érkező migráció központosítása a jövőre nézve. Az egész EU-t szabályozná méghozzá az élet minden területét alapjaiban. HA ez nem a vetó jog alá tartozik, akkor az egész UNIO egy ökörség.Ugyanis jogilag kitalálhatsz egy rakat baromságot, az élet pedig keresztben lenyeli. Ne fussunk felesleges köröket szerintem! CSak az embercsempészeknek és pár befektetőnek jó ez az egész hülyeség. A hatalmas többség csak veszíteni fog vele előbb vagy utóbb. Nem fogsz örülni az eredményének. Kegyetlen ára lenne. Ne következzen be!
signal2
signal2 2019. 09. 23. 20:18
Előzmény: #29208  Phylaxa
#29218
Nem kellett kvóta, mert a többi állam önként átvette a menekülteket. Mi hányat veszhünk át önként?
De ne aggódj, a következő alkalommal majd nem fognak tőlünk átvenni. De szép lesz az!
signal2
signal2 2019. 09. 23. 20:17
Előzmény: #29214  Phylaxa
#29217
Nem mások mondanák meg, hanem egy közös döntés eredménye lenne. és NEM BETELEPÍTÉSRŐL van szó, hanem menedékkérőkről.
Egyébként nem kell semmilyen szerződést módosítani, úgy lesz elfogadva a következő költségvetés, hogy a regionális vagy mezőgazdasági pénzeket pici megvágják, a menekültekre szánt keretet pedig megnövelik, ami értelemszerűen azokhoz fopg kerülni, akik menekülteket látnak el.
signal2
signal2 2019. 09. 23. 20:17
Előzmény: #29214  Phylaxa
#29216
Nem mások mondanák meg, hanem egy közös döntés eredménye lenne. és NEM BETELEPÍTÉSRŐL van szó, hanem menedékkérőkről.
Egyébként nem kell semmilyen szerződést módosítani, úgy lesz elfogadva a következő költségvetés, hogy a regionális vagy mezőgazdasági pénzeket pici megvágják, a menekültekre szánt keretet pedig megnövelik, ami értelemszerűen azokhoz fopg kerülni, akik menekülteket látnak el.
ts3 2019. 09. 23. 20:12
Előzmény: #29213  Phylaxa
#29215
Nem kell besz@rni ha tarlós veszit, a tarlós nélkül is megy tovább az élet Budapesten, több bátorságot.
Phylaxa 2019. 09. 23. 20:12
Előzmény: #29211  ts3
#29214
Szerintem az nem ismerethiány vagy ész, de semmiképpen sem nárcizmus kérdése, hogy mások mondják meg nekünk a jövőben, hogy mennyit, kit és hogyan kell betelepítenünk magunk közé a jövőben folyamatosan. Az sem, hogy ezek a folyamatosan növekvő ismeretlen tömegek beilleszkednek-e közénk. AZ pedig semmi esetre sem az, hogy nekünk kell-e a törvényeinkről, kultúránkról, nyelvünkről stb. lemondanunk, hogy ők otthon érezzék magukat. Ezt tejesen máshogy hívják.
Phylaxa 2019. 09. 23. 20:05
Előzmény: #29210  ts3
#29213
Oups. Irónia volt. Csak az nem mondja el, hogy mit tett, aki nem büszke rá, vagy semmit sem csinált. VAn egy harmadik lehetőség is, hogy szerény, de akkor mások akik tudják (hiszen egy egész kerület büszke rá) és elmondják helyette. 
    
Én megértem, hogy sokan arra kíváncsiak, hogy mit akar Tarlós a következő öt évben és ez természetes is. Én azt állítottam, hogy nekem személy szerint fontosabb lenne arról tudni valamit, aki a helyébe akar lépni. Engem nem az érdekel, hogy az ellenzék tök mindegy, hogy csak be akarja futtatni, bár a két  támogató már kijelentette, hogy alkalmatlan arra ami éppen akar lenni. :)
Törölt felhasználó 2019. 09. 23. 19:46
Előzmény: #29209  Phylaxa
#29212
Hogyne dönthetne? A kvóta-döntést is helyben hagyta a bíróság, mert passzolt a szerződésekhez. Megpróbálhatunk vétózni, aztán majd kiderül, hogy mi lesz, de én nem igazán támogatnám, mert már így is kezd tele lenni a tökük velünk. Mondhatjuk, hogy Viktor kiépített mindenféle szövetségeket, akik majd támogatják, csak ugye mások nekik is a szempontjaik. Salvini bátyó a szétosztást akarja például (és LePen vagy az AFD felől se legyen túl sok kétséged), a lengyeleknél mindent felülír az orosz veszély, a csehek nem nagyon fognak túlságosan beleállni, a területlopó szlovákok meg soha nem lesznek a szövetségeseink.
ts3 2019. 09. 23. 19:45
Előzmény: #29199  Phylaxa
#29211
"Mivel minden ember így gondolkodik"
  
Ajajaj, hallottál már a szovjet villanyborotváról?
Mindenkinek más a fejformája de csak az első használat előtt.
  
"Minél kevesebbet tud valaki, annál magabiztosabb
A Dunning-Kruger-effektus egy kifejezés, amelyet 1999-ben a Cornell Egyetem szociálpszichológusa, dr. David Dunning, és Justin Kruger posztgraduális hallgató hozott létre. 
Eredeti tanulmányukban négy vizsgálat sorozatát hajtották végre. Ennek eredményeként azt találták, hogy azok az emberek, akik a nyelvtan, a humor és a logika tesztjein a legalacsonyabb pontszámokat érték el, tipikusan drámai módon túlbecsülik a teljesítményüket.A Dunning-Kruger-effektus azt írja le, hogy az emberek hogyan gondolják, hogy sokkal hozzáértőbbek, alkalmasabbak és okosabbak, mint amilyenek valójában.„Az inkompetens emberek nem ismerik fel a saját inkompetenciájukat.” – mondja Duning, aki most az University of Michigan pszichológus professzora.Meg vannak győződve arról, hogy kiválóak valamiben, amikor nem, túlbecsülik saját képességeiket. Hiányzik az a képességük és öntudatuk, hogy felismerjék, hogy valamiben nem jók; valójában inkompetensek. De azt hiszik, hogy kompetensek - sőt talán még a legjobbak is, néha egyenesen narcisztikussá válnak.„Azok, akikek a Dunning-Kruger-effektus jellemzői megmutatkoznak, a mentális egészség területén dolgozók nyelvével érve rossz intuícióik vannak" – mondja dr. Paul Hokemeyer, klinikai és tanácsadó pszichoterapeuta."Jellemzően törékeny egójuk van, és úgy érzik, hogy nagy önbizalommal és látványosan kell a világ elé lépniük, hogy biztonságban érezzék magukat.”A rossz sofőrök jó sofőröknek hiszik magukat. A rossz szakácsok úgy gondolják, nekik kellene készíteniük a karácsonyi vacsorát. A rossz menedzser azt gondolja, hogy született vezető. A botfülű énekes azt gondolja, olyan tehetséges, hogy Grammy-díjat érdemelne. Ezek mind a Dunning-Kruger-effektus példái a mindennapokban."
ts3 2019. 09. 23. 19:38
Előzmény: #29198  Phylaxa
#29210
"Erre gondolsz? Akkor írd már le légyszi! Ha nem ez, akkor másold be amit írtam! :)"
"Tarlós István tudom, hogy mit csinált. Akik a helyébe akarnak lépni, azokról nem tudok semmit. De most átolvastam, hogy mennyi mindent valósított meg Zuglóban, ezt le fogom csekkolni. Csak hihetetlennek tartom, hogy egy ilyen komoly program megvalósulására éveken át senki sem büszke. :)"
  
Jó, akkor megtudtuk, hogy nem akarod tudni, hogy tarlós mit akar kezdeni Budapesttel a következő 5 évben, érteni nem értem ezt a gondolkodást, de nem kell mindent megértenem
Phylaxa 2019. 09. 23. 19:29
Előzmény: #29207  Törölt felhasználó
#29209
Ebben nem fog a többség dönteni. Kevés hozzá. Túl sok a szerződés és hatalmasak a felrúgási költségek, amik nemcsak pénzben jelentkeznek, hanem más területek komolyan vételét is. Mit ér a többi megkötött szerződés? Ki veszi majd komolyan? Mikor rúgják fel azt is? 
Phylaxa 2019. 09. 23. 19:26
Előzmény: #29206  signal2
#29208
Akkor tudod, hogy ehhez semmiféle kvóta sem kell. Egyébként ne következzen be!  Ennyi.
Törölt felhasználó 2019. 09. 23. 19:24
Előzmény: #29205  Phylaxa
#29207
Pont ezt írtam én is, aki nem akar központi elosztást az fizessen, előbb-utóbb dönteni kell, ha a többség ezt akarja.
signal2
signal2 2019. 09. 23. 19:19
Előzmény: #29202  Phylaxa
#29206
A kérdés az volt, mi lenne, ha...
Egyébként a délszláv háború miatt csak bosnyák 2,2 millió menekült, és a nyugat-európai országok repülőket küldtek értük. Mi meg így oldottuk meg:
https://m.magyarnarancs.hu/belpol/jugoszlaviai_menekultek_magyarorszagon_foldonfutok-62809
Phylaxa 2019. 09. 23. 19:11
Előzmény: #29203  Törölt felhasználó
#29205
Nem mondhatja ezt, mert nem ezt akarják. Csak te hiszed azt, hogy egyszeri 1500 emberről van szó. Már Conte és Macron sem titkolja, hogy mit akar. Figyelj már oda, hogy mit mondanak! Aki nem akar központi elosztást a jövőben, az fizessen! (be kell hozni valahogy a kieső brit 15 yardot). :)
Phylaxa 2019. 09. 23. 19:07
Előzmény: törölt hozzászólás
#29204
Lesz bizony. Magas kamatokat akarsz? Amikor már nem bírod, bepótolja. Majd rákened ismét egy válságra azt, ami 1945 óta folyik. :)
Törölt felhasználó 2019. 09. 23. 19:07
Előzmény: #29199  Phylaxa
#29203
Na ez a lényeg, hogy milyen legyen az új elosztási mechanizmus. Viktornak nem azért kéne lobbiznia, hogy senkit sem, hanem azt kéne mondania, hogy oké mi rendesek vagyunk és segítünk ezzel az 1500 emberrel, viszont az új mechanizmus semmiképpen sem lehet állandó, hanem inkább évente vizsgáljuk felül és bármelyik ország kiléphet belőle ideiglenesen, ha akar, ha meg végképp ki akar lépni, akkor csak méltányos összeg legyen a büntetés.
Phylaxa 2019. 09. 23. 19:02
Előzmény: #29194  Törölt felhasználó
#29202
Tudom, hogy ezzel fenyegetnek, de semmivel sem kerülnek előrébb, ha meg is valósítanák. Egyébként nagyon sok törvényt érintene és elég nagy bajt okozna az egész EU-nak. (Már rég megtették volna, ha tehették volna)
Phylaxa 2019. 09. 23. 19:00
Előzmény: #29192  signal2
#29201
Már megtörtént délre és nem jött 1 millió ember, de még több százezer sem. Tudtuk kezelni. Nem beszélve arról, hogy a többi szomszéd ország is automatikusan segítene a menekülteknek és ehhez soha sem kellett semmi kvóta. De továbbmegyek és az EU is segítene automatikusan. Szerinted nem, szerintem pedig igen.

Topik gazda

pampa
3 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek