Topiknyitó: pampa 2015. 09. 13. 07:52

MIGRÁCIÓ, EU-ból való kilépés ,napi hírek, Magyarország  

Lassan el kell kezdeni elemezni ezt a lehetőséget is,hiszen teremthet az EU olyan új feltételrendszert ami miatt már egy olyan ország amelyik nemzetállamként képzeli a jövőjét nem maradhat a közösségen belül.

A migráns kérdés nagyon időszerűvé teszi ezt a lehetőséget,hogy számolni keljen vele.


Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2019. 09. 23. 20:21
Előzmény: #29219  Phylaxa
#29220
Senki? Lehet, hogy rosszul emlékszem, de mintha még a visegrádiak is, asszem a csehek és lengyelek vettek át, de talán még a románok is.
Phylaxa 2019. 09. 23. 20:19
Előzmény: #29212  Törölt felhasználó
#29219
Az a kvóta döntés 1 éves hatályú, ideiglenes döntés volt. Amikor a bíróság döntött, akkor járt le éppen. Senki sem teljesítette. Senki. Amiről szó van, az a kívüről érkező migráció központosítása a jövőre nézve. Az egész EU-t szabályozná méghozzá az élet minden területét alapjaiban. HA ez nem a vetó jog alá tartozik, akkor az egész UNIO egy ökörség.Ugyanis jogilag kitalálhatsz egy rakat baromságot, az élet pedig keresztben lenyeli. Ne fussunk felesleges köröket szerintem! CSak az embercsempészeknek és pár befektetőnek jó ez az egész hülyeség. A hatalmas többség csak veszíteni fog vele előbb vagy utóbb. Nem fogsz örülni az eredményének. Kegyetlen ára lenne. Ne következzen be!
signal2
signal2 2019. 09. 23. 20:18
Előzmény: #29208  Phylaxa
#29218
Nem kellett kvóta, mert a többi állam önként átvette a menekülteket. Mi hányat veszhünk át önként?
De ne aggódj, a következő alkalommal majd nem fognak tőlünk átvenni. De szép lesz az!
signal2
signal2 2019. 09. 23. 20:17
Előzmény: #29214  Phylaxa
#29217
Nem mások mondanák meg, hanem egy közös döntés eredménye lenne. és NEM BETELEPÍTÉSRŐL van szó, hanem menedékkérőkről.
Egyébként nem kell semmilyen szerződést módosítani, úgy lesz elfogadva a következő költségvetés, hogy a regionális vagy mezőgazdasági pénzeket pici megvágják, a menekültekre szánt keretet pedig megnövelik, ami értelemszerűen azokhoz fopg kerülni, akik menekülteket látnak el.
signal2
signal2 2019. 09. 23. 20:17
Előzmény: #29214  Phylaxa
#29216
Nem mások mondanák meg, hanem egy közös döntés eredménye lenne. és NEM BETELEPÍTÉSRŐL van szó, hanem menedékkérőkről.
Egyébként nem kell semmilyen szerződést módosítani, úgy lesz elfogadva a következő költségvetés, hogy a regionális vagy mezőgazdasági pénzeket pici megvágják, a menekültekre szánt keretet pedig megnövelik, ami értelemszerűen azokhoz fopg kerülni, akik menekülteket látnak el.
ts3 2019. 09. 23. 20:12
Előzmény: #29213  Phylaxa
#29215
Nem kell besz@rni ha tarlós veszit, a tarlós nélkül is megy tovább az élet Budapesten, több bátorságot.
Phylaxa 2019. 09. 23. 20:12
Előzmény: #29211  ts3
#29214
Szerintem az nem ismerethiány vagy ész, de semmiképpen sem nárcizmus kérdése, hogy mások mondják meg nekünk a jövőben, hogy mennyit, kit és hogyan kell betelepítenünk magunk közé a jövőben folyamatosan. Az sem, hogy ezek a folyamatosan növekvő ismeretlen tömegek beilleszkednek-e közénk. AZ pedig semmi esetre sem az, hogy nekünk kell-e a törvényeinkről, kultúránkról, nyelvünkről stb. lemondanunk, hogy ők otthon érezzék magukat. Ezt tejesen máshogy hívják.
Phylaxa 2019. 09. 23. 20:05
Előzmény: #29210  ts3
#29213
Oups. Irónia volt. Csak az nem mondja el, hogy mit tett, aki nem büszke rá, vagy semmit sem csinált. VAn egy harmadik lehetőség is, hogy szerény, de akkor mások akik tudják (hiszen egy egész kerület büszke rá) és elmondják helyette. 
    
Én megértem, hogy sokan arra kíváncsiak, hogy mit akar Tarlós a következő öt évben és ez természetes is. Én azt állítottam, hogy nekem személy szerint fontosabb lenne arról tudni valamit, aki a helyébe akar lépni. Engem nem az érdekel, hogy az ellenzék tök mindegy, hogy csak be akarja futtatni, bár a két  támogató már kijelentette, hogy alkalmatlan arra ami éppen akar lenni. :)
Törölt felhasználó 2019. 09. 23. 19:46
Előzmény: #29209  Phylaxa
#29212
Hogyne dönthetne? A kvóta-döntést is helyben hagyta a bíróság, mert passzolt a szerződésekhez. Megpróbálhatunk vétózni, aztán majd kiderül, hogy mi lesz, de én nem igazán támogatnám, mert már így is kezd tele lenni a tökük velünk. Mondhatjuk, hogy Viktor kiépített mindenféle szövetségeket, akik majd támogatják, csak ugye mások nekik is a szempontjaik. Salvini bátyó a szétosztást akarja például (és LePen vagy az AFD felől se legyen túl sok kétséged), a lengyeleknél mindent felülír az orosz veszély, a csehek nem nagyon fognak túlságosan beleállni, a területlopó szlovákok meg soha nem lesznek a szövetségeseink.
ts3 2019. 09. 23. 19:45
Előzmény: #29199  Phylaxa
#29211
"Mivel minden ember így gondolkodik"
  
Ajajaj, hallottál már a szovjet villanyborotváról?
Mindenkinek más a fejformája de csak az első használat előtt.
  
"Minél kevesebbet tud valaki, annál magabiztosabb
A Dunning-Kruger-effektus egy kifejezés, amelyet 1999-ben a Cornell Egyetem szociálpszichológusa, dr. David Dunning, és Justin Kruger posztgraduális hallgató hozott létre. 
Eredeti tanulmányukban négy vizsgálat sorozatát hajtották végre. Ennek eredményeként azt találták, hogy azok az emberek, akik a nyelvtan, a humor és a logika tesztjein a legalacsonyabb pontszámokat érték el, tipikusan drámai módon túlbecsülik a teljesítményüket.A Dunning-Kruger-effektus azt írja le, hogy az emberek hogyan gondolják, hogy sokkal hozzáértőbbek, alkalmasabbak és okosabbak, mint amilyenek valójában.„Az inkompetens emberek nem ismerik fel a saját inkompetenciájukat.” – mondja Duning, aki most az University of Michigan pszichológus professzora.Meg vannak győződve arról, hogy kiválóak valamiben, amikor nem, túlbecsülik saját képességeiket. Hiányzik az a képességük és öntudatuk, hogy felismerjék, hogy valamiben nem jók; valójában inkompetensek. De azt hiszik, hogy kompetensek - sőt talán még a legjobbak is, néha egyenesen narcisztikussá válnak.„Azok, akikek a Dunning-Kruger-effektus jellemzői megmutatkoznak, a mentális egészség területén dolgozók nyelvével érve rossz intuícióik vannak" – mondja dr. Paul Hokemeyer, klinikai és tanácsadó pszichoterapeuta."Jellemzően törékeny egójuk van, és úgy érzik, hogy nagy önbizalommal és látványosan kell a világ elé lépniük, hogy biztonságban érezzék magukat.”A rossz sofőrök jó sofőröknek hiszik magukat. A rossz szakácsok úgy gondolják, nekik kellene készíteniük a karácsonyi vacsorát. A rossz menedzser azt gondolja, hogy született vezető. A botfülű énekes azt gondolja, olyan tehetséges, hogy Grammy-díjat érdemelne. Ezek mind a Dunning-Kruger-effektus példái a mindennapokban."
ts3 2019. 09. 23. 19:38
Előzmény: #29198  Phylaxa
#29210
"Erre gondolsz? Akkor írd már le légyszi! Ha nem ez, akkor másold be amit írtam! :)"
"Tarlós István tudom, hogy mit csinált. Akik a helyébe akarnak lépni, azokról nem tudok semmit. De most átolvastam, hogy mennyi mindent valósított meg Zuglóban, ezt le fogom csekkolni. Csak hihetetlennek tartom, hogy egy ilyen komoly program megvalósulására éveken át senki sem büszke. :)"
  
Jó, akkor megtudtuk, hogy nem akarod tudni, hogy tarlós mit akar kezdeni Budapesttel a következő 5 évben, érteni nem értem ezt a gondolkodást, de nem kell mindent megértenem
Phylaxa 2019. 09. 23. 19:29
Előzmény: #29207  Törölt felhasználó
#29209
Ebben nem fog a többség dönteni. Kevés hozzá. Túl sok a szerződés és hatalmasak a felrúgási költségek, amik nemcsak pénzben jelentkeznek, hanem más területek komolyan vételét is. Mit ér a többi megkötött szerződés? Ki veszi majd komolyan? Mikor rúgják fel azt is? 
Phylaxa 2019. 09. 23. 19:26
Előzmény: #29206  signal2
#29208
Akkor tudod, hogy ehhez semmiféle kvóta sem kell. Egyébként ne következzen be!  Ennyi.
Törölt felhasználó 2019. 09. 23. 19:24
Előzmény: #29205  Phylaxa
#29207
Pont ezt írtam én is, aki nem akar központi elosztást az fizessen, előbb-utóbb dönteni kell, ha a többség ezt akarja.
signal2
signal2 2019. 09. 23. 19:19
Előzmény: #29202  Phylaxa
#29206
A kérdés az volt, mi lenne, ha...
Egyébként a délszláv háború miatt csak bosnyák 2,2 millió menekült, és a nyugat-európai országok repülőket küldtek értük. Mi meg így oldottuk meg:
https://m.magyarnarancs.hu/belpol/jugoszlaviai_menekultek_magyarorszagon_foldonfutok-62809
Phylaxa 2019. 09. 23. 19:11
Előzmény: #29203  Törölt felhasználó
#29205
Nem mondhatja ezt, mert nem ezt akarják. Csak te hiszed azt, hogy egyszeri 1500 emberről van szó. Már Conte és Macron sem titkolja, hogy mit akar. Figyelj már oda, hogy mit mondanak! Aki nem akar központi elosztást a jövőben, az fizessen! (be kell hozni valahogy a kieső brit 15 yardot). :)
Phylaxa 2019. 09. 23. 19:07
Előzmény: törölt hozzászólás
#29204
Lesz bizony. Magas kamatokat akarsz? Amikor már nem bírod, bepótolja. Majd rákened ismét egy válságra azt, ami 1945 óta folyik. :)
Törölt felhasználó 2019. 09. 23. 19:07
Előzmény: #29199  Phylaxa
#29203
Na ez a lényeg, hogy milyen legyen az új elosztási mechanizmus. Viktornak nem azért kéne lobbiznia, hogy senkit sem, hanem azt kéne mondania, hogy oké mi rendesek vagyunk és segítünk ezzel az 1500 emberrel, viszont az új mechanizmus semmiképpen sem lehet állandó, hanem inkább évente vizsgáljuk felül és bármelyik ország kiléphet belőle ideiglenesen, ha akar, ha meg végképp ki akar lépni, akkor csak méltányos összeg legyen a büntetés.
Phylaxa 2019. 09. 23. 19:02
Előzmény: #29194  Törölt felhasználó
#29202
Tudom, hogy ezzel fenyegetnek, de semmivel sem kerülnek előrébb, ha meg is valósítanák. Egyébként nagyon sok törvényt érintene és elég nagy bajt okozna az egész EU-nak. (Már rég megtették volna, ha tehették volna)
Phylaxa 2019. 09. 23. 19:00
Előzmény: #29192  signal2
#29201
Már megtörtént délre és nem jött 1 millió ember, de még több százezer sem. Tudtuk kezelni. Nem beszélve arról, hogy a többi szomszéd ország is automatikusan segítene a menekülteknek és ehhez soha sem kellett semmi kvóta. De továbbmegyek és az EU is segítene automatikusan. Szerinted nem, szerintem pedig igen.

Topik gazda

pampa
3 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek