Topiknyitó: pampa 2015. 09. 13. 07:52

MIGRÁCIÓ, EU-ból való kilépés ,napi hírek, Magyarország  

Lassan el kell kezdeni elemezni ezt a lehetőséget is,hiszen teremthet az EU olyan új feltételrendszert ami miatt már egy olyan ország amelyik nemzetállamként képzeli a jövőjét nem maradhat a közösségen belül.

A migráns kérdés nagyon időszerűvé teszi ezt a lehetőséget,hogy számolni keljen vele.


Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Peterbond 2019. 09. 16. 20:46
Előzmény: #28659  Peterbond
#28660
De amugy igen elkezdik hajtogatni es az ember csont nelkul atveszi a kifejezeseket ha sokat halja.
Peterbond 2019. 09. 16. 20:45
Előzmény: #28658  signal2
#28659
Azert irtam le mert 2 napja ez volt a tema pampaeknak. Akkor kikerestem mennyi jott melyikbol. Kb 1500 volt iraki szir irani. Kinai volt 81 % a. En irtam be pont tegnap talan hogy akkor lassuk mennyi is volt. En sose jottem 20.000 muszlim kotvenyessel. Sot pont en irtam hogy a te szovegedet ertik felre amikor bizonygattad hogy kotvenyesnel csak migranst irtak korabban.
signal2
signal2 2019. 09. 16. 20:20
Előzmény: #28657  Peterbond
#28658
Érdekes, ezidáig nem találtam a ""muszlim kötvényes" kifejezést, pedig pénteken sokat kerestem a neten. Erre tessék, ma te leírod. Nos, a kötvényesek döntő többsége kínai, majd orosz és a resztli.
Peterbond 2019. 09. 16. 20:00
Előzmény: #28629  Phylaxa
#28657
"12 sort írtál éppen és egyet sem arról, hogy te hogyan képzeled el. Mi a javaslatod. :) "
.
Olyan kibaszott nehez elolvasni?
.
De nem konnyebb oldalakon keresztul kitalalt faszsagokat irni megint. Most se vetted a faradtsagot es csak siman elhitted amit pampa irt. 1 mondatosan egy kurva bonyolult kerdesre.
.
Szoval itt van neked reszletesen a szoveg:
.
"Excellenciás Hölgyek és Urak!
Nincs egyetértés a kihívás méretéről sem. Különböző becslések vannak, megítélésünk szerint azonban korlátlan a folyamatban részt vevő emberek utánpótlása. Ez nem elmélet, hanem tény: a magyar határhoz Szíriából, Irakból, Pakisztánból, Afganisztánból és legújabban a szubszaharai térségből is érkeznek. Hadd legyek teljesen világos: Európa nem lesz rá képes, hogy egyedül viselje ezt a terhet. Ha nem lesz változás a jelenlegi trendekben, Európa destabilizálódni fog.
Ezen tények alapján arra sürgetem a Főtitkár urat, hogy kezdeményezzen tárgyalásokat e teher globális szintű megosztásáról. A nemzetközi politika minden fontosabb szereplőjének be kell fogadnia a migránsok egy részét egy világkvótarendszer részeként.
Excellenciás Hölgyek és Urak!
Őszinte részvétet érzünk azok iránt, akik otthonuk elhagyása mellett döntöttek. Ők országaik rossz kormányzásának áldozatai, ami megfosztotta őket emberi méltóságuktól. Olyan elhibázott nemzetközi politikai döntések áldozatai, amelyek különböző térségekben háborúkhoz vezettek. A mi elhibázott, teljesíthetetlen várakozásokat keltő európai politikánk áldozatai. A jelentős üzletté vált emberkereskedelem áldozatai, szenvedésük elmondhatatlan.
Erkölcsi kötelességünk visszaadni ezen emberek számára otthonukat és országukat. Nem lehet az a célunk, hogy új európai életet nyújtsunk számukra. Abban kell támogatnunk őket, hogy visszakapják saját életüket saját hazájukban. Ennek elérése érdekében békét kell teremtenünk és gazdasági fejlesztési tervet kell kidolgoznunk országaikban.
Excellenciás Hölgyek és Urak!
Keresztény országból jövök, így szeretném hangsúlyozni, hogy a keresztény hozzáállás nem tűr meg semmilyen muzulmánellenes politikát. A muszlim hit, amelyet becsülünk és tisztelünk, nem felelős e népvándorlás alapvető okaiért. Mindannyiukat felhívom, hogy csatlakozzanak azokhoz az erőfeszítéseinkhez, amelyek célja a muzulmánellenes hangulat terjedésének megakadályozása.
Végezetül visszautalnék a fenntartható fejlődési célokra, amelyeket a múlt héten fogadtunk el, mivel nem tudnám ennél jobban megfogalmazni: a migrációnak rendezettnek, biztonságosnak, szabályozottnak és felelősségteljesnek kell lennie."
.
Es amit en kiemelnek meg. A problema megoldasa globalis kell legyen. Az EU egesze kell hogydolgozzon a megoldason es kozosen viselje a terheket. Erositett hatarellenorzessel az embercsempeszek ellen. A problemat amennyire csak lehet helyben kezelni es az ottani embereknek lehetoseget adni hogy elhessenek jol.
.
Az eu egysegesen kell hogy mas orszagokat is ravegyen a segitsegre foleg az usat de ausztraliat Es Azsiat is. Ahogy egyutt mukodve az afrikai es arab allamokkal is es ellenorizve a tamogatasok beruhazasok jo felhasznalasat.
.
A tenyleges menekulteket es a lehalisan erkezo migransokat semmikepp sem demonizalva, amennyire csak lehet humanus modon segitseget nyujtva a raszoruloknak. A muszlim vallast nem propaganda cellal osszemosni a terrorizmussal. Es meg ezer mas peldanal a problemak megoldasara torekves nem riogatas es panikkeltes hatalomszerzes celjabol. Rendes tajekoztatas.
.
Az erkezo menedekkeroket pedig igenis ne 2-3 allam hanem az EU viselje. Hangsulyozom az elbiralast es nem az automatikus befogadast. De ha belegondolsz az erkezo 100.000 emberbol nekunk 2% se jut. Ennyit onkent befogadtunk muszlim kotvenyesbol. Ahogy be tudtunk fogadni gond nelkul 300 venezuleait. Es 10 ev alatt annyi menekult ELBIRALASA se volna mint amennyi ukrannal bovultunk tavaly vagy ahany kinai jott 5 ev alatt.
.
Es meg volna persze 100 masik dolog is mert a kerdesre a megoldas osszetett elegge es sokfele intezkedest igenyel akar a frobtex mukodesen at akar az integracion at akar a kornyezo allamokkal folytatott megallapodasokon at a beruhazasokon keresztul es a kornyezetvedelmen at is valamint az adott regiok stabilizasaig.
.
De mar ebbol se fogsz semmit elolvasni es 2 mondatba leegyszerusited az egeszet. 
Törölt felhasználó 2019. 09. 16. 19:44
Előzmény: #28655  Peterbond
#28656
Tökéletesen így van, én emlékszem a rendszerváltás előtti időkre, amíg jól mentek a dolgok, addig Kádár "az Öreg" volt, meg János bácsi, stb. és csak a későbbi szdsz-esek (Rajk, stb.) próbálkoztak a rendszer ledöntésével (pár tucat ember). Ahogy rosszra fordult a gazdasági helyzet, akkor meg úgy dőlt el az egész, mint egy kártyavár.
Peterbond 2019. 09. 16. 19:33
Előzmény: #28646  signal2
#28655
"Az emberek többségét azok a magasabb rendű dolgok, mint a jogállamiság, sajtószabadság, korrupció, nem érdeklik, amíg jól megélnek a mindennapokban. Kell egy gazdasági visszaesés először is, utána pedig előjönnek az apróbb dolgok is (nem egyenlő esélyek a kampányban, kontrollált média, stb.)."
.
En nem igy latom. Ez akkor se fogja erdekelni a valasztok 70%at. Sot ha a Fidesz hatraarcot csinalna a legtobb dologban de jonne egy gazdasagi valsag amit nem lehet teljesen elharitani meg is bukna csont nelkul. De ha tovabb tolja a jelenlegi propagandat es minimalisan visszavesz a lopasbol akkor maradhat is akar. A nepnek ha rosszul megy bunbak kell. Nem zavarja ha lopsz ha neki is jol megy. A tobbi magasroptu dolog meg 10% ot leszamitva senkit se erdekel. Nem latja be miert fontos es hasznos az. De ha neki is rosszul megy akkor mar 1 millio forint lopason is pattogni fog mert kell valami indok hogy neki miert rossz es minel egyszerubb es ot minel inkabb felmento annal jobb.
signal2
signal2 2019. 09. 16. 19:32
Előzmény: #28651  salve
#28654
Nem a bagatellizálásról vagy gúnyolódásról van szó, hanem arról, hogy egyik ellenzéki párttól sem hallottam még, hogy illegális bevándorlást szeretne, vagy vég nélkül szeretne migránsokat befogadni. A fidesz mégis ezt sulykolja, amivel vsz hazudik, azaz rágalmaz. A migrációval kapcsolatos egyéb kommunikációja is tele van csúsztatással, saját feltételezéssel, ellentmondással.
Ha valóban komolyan gondolná a problémát, akkor korrekten kommunikálna róla, erőltetné a megoldási javaslatait az EU-ban, aláírná a migrációt kordában tartani hivatott nemzetközi egyezményeket, és nem utolsó sorban nem szervezne annyi migránst Magyarországra, amennyit most megfigyelhetünk.
Törölt felhasználó 2019. 09. 16. 19:18
Előzmény: #28651  salve
#28653
Komolyan is veszik, legalábbis komoly pénzekkel fizetik le a törököket és a líbiai hadurakat. Meg vannak mindenféle javaslataik is a helyzet kezelésére, pl. Frontex megerősítése, stb. csak Viktorunk valamiért nem lelkesedik ezekért.
Törölt felhasználó 2019. 09. 16. 19:16
Előzmény: #28648  salve
#28652
Nem iskolázott le senkit, egyszerűen kifogta az aranykort (hogy MNB-elnökünket idézzem), másrészt a rendszerváltás óta a leggusztustalanabb kampányokat és karaktergyilkosságokat vezényli le hazugságokkal bőségesen nyakon öntve. Nem tudom, hogy tudnak tükörbe nézni.
salve 2019. 09. 16. 19:15
Előzmény: #28647  Bekre_Pal
#28651

és még annyit: akkor lenne jogos a migrációs politikát illető kritika, ha a migrációs kérdés nem lenne valós problémája a mai Európának - márpedig egy nagyon is valós és létező, húsbavágó problémáról van szó! és miért az? mert az átlagamber (de nemcsak ő hanem mindenki) szeretne nemcsak jobban, hanem biztonságban (is) élni
ezen az alapon azt is megkérdőjelezhetnénk, hogy mi a fenének kell pl. hadseregeket fenntartani az európai országoknak, amikor itt már nagyjából 70 éve béke van?!
a válasz egyszerű, azért, mert a jövőt senki sem láthatja előre és jobb félni, mint megijedni (és kapkodni az utolsó utáni pillanatban, amikor már ég a házad)
ny-európa persze azt tesz migrációügyben amit akar, - tett is, már meg is vannak a negatív következmények, csak még nem annyira súlyosak, mint amiylenné válhatnak már akár csak 2-3 évtizeden belül..
szóval ez is oylan h. lehet rajta gúnyolódni, de.. inkább komolyabban kellene venni..
Törölt felhasználó 2019. 09. 16. 19:13
Előzmény: #28639  salve
#28650
Süket duma, voltam már jó pár döntési helyzetben, nyomás mindig van, aztán az embernek vagy van gerince vagy nincs (pl. nem vállaltam el főnöki pozíciót, stb.). Az állami beszerzéseket meg lehet úgy is oldani, hogy tiszták legyenek, ez nem egy nagy művészet, kell hozzá nyilvánosság, világos feltételek, folyamatba épített és utólagos ellenőrzés (akár még ellenzéki képviselők bevonásával is), kemény retorziók, stb. Máshol működnek ezek a dolgok, és bár más tészta, azért az USA-ban pl. szépen elmeszelték a Microsoftot itteni korrupció miatt, pedig az még a multik között is mamutnak számít.  
bigyula 2019. 09. 16. 19:13
Előzmény: #28648  salve
#28649
Ezzel erősen vitatkoznék. Nem ügyesebben kormányoz, hanem ügyesen módosítja a törvényeket, jogszabályokat, hogy hatalmon maradhasson (tákolmány, választási törvény, ÁSZ vizsgálatok, reklámtörvény, stb.).
salve 2019. 09. 16. 19:02
Előzmény: #28647  Bekre_Pal
#28648

a hatalom olyan mint a legféltettebb otthoni növényed, amire büszke vagy - de ahhoz hogy a tiéd maradjon és továbbra is szép legyen, örömed legyen benne, ahhoz öntöznöd kell, gondoznod kell, vigyáznod kell rá, akár szakértők bevonásával is.
itt is ez történik, és szerintem te túlzottan leegyszerűsíted a helyzetet, signalnak igaza van, ez egy sokkal össztettebb kérdés, sok tényezője van (bocs de szerintem túl hülyének nézed az átlagválasztót, és szerintem ebben nagyot tévedsz)
én úgy fogalmaznék: lehet kritizálni a fidesz hatalomgyakorlását sokféleképpen, sok jogos kritika érheti is, ám egy dolog vitathatatlannak látszik:
ellenzékben is ügyesebben politizált mint teszi azt a mai ellenzék; majd miután hatalomra jutoott, IS sokkal ügyesebben jobban kormányoz (a nyitósoraim szempontjából), mint mai ellenzéke. ezt leegyszerűsítve úgy jellemezném, hogy leiskolázta az elmúlt úgy kb. 13 évben gyurcsányékat, mindne szempontból
ezen lehet fanyalogni meg anyázni stb. stb., de ez van, és kész
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2019. 09. 16. 18:07
Előzmény: #28645  salve
#28647
Véleményem szerint nehezen hunyhatunk szemet a teljes média hatalomátvétel és a mindent átható kormányzati kommunikáció útján minden agyba belesulykolt sorosmigráncs üzenet egységsugarú választóra gyakorolt hatása felett. Amióta analfabéta környéken van a vállalkozásunk ipari ingatlana azóta gyakrabban találkozom ennek a politikának a célcsoportjával: nyomorognak, nincs foguk, szakadtak, de örülnek mert legalább orbán nem hagyja hogy ellepjenek minket a migránsok. Hát mit mondjak, jabazmeg. Ők százszor is újra fogják választani ezt ami van.
signal2
signal2 2019. 09. 16. 17:40
Előzmény: #28645  salve
#28646
Talán ennél egy picit összetettebb kérdés, hogy miért nem váltható le a fidesz.
Nálam az elsődleges ok, hogy 2012 óta fellendülés van nálunk, ahogy az egész világgazdaságban, így nincs általános elégedetlenség, ráadásul sok népszerű intézkedésre (pl. "rezsicsökkentés") is lehetőséget ad. 
Az emberek többségét azok a magasabb rendű dolgok, mint a jogállamiság, sajtószabadság, korrupció, nem érdeklik, amíg jól megélnek a mindennapokban. Kell egy gazdasági visszaesés először is, utána pedig előjönnek az apróbb dolgok is (nem egyenlő esélyek a kampányban, kontrollált média, stb.).
salve 2019. 09. 16. 17:29
Előzmény: #28644  Bekre_Pal
#28645

akkor pontosítok:
1. gyurcsánynak azt nem lehet elhinni, hogyha ő hatalomra kerülne, akkor az úgynevezett rablás megszűnne és
2. erre abból is lehet következtetni, hogy 2010 óta ő(k) minden választást elvesztettek (az mszp és a belőle kinőtt pártocskák együtt és külön külön)
az elsődleges kérdés tehát nem az (szerintem) hogy jelenleg rablás van vagy nincs, hanem az: ha egyesek azt vetik fel hogy bizony az van,  és el is indultak minden választáson 2010 óta és ennek ellenére 9 éve nyeretlenek (és én pedig tévedek mindenben), akkor mi az oka a nyeretlenségüknek?
és ehhez még vegyük hozzá: az még csak hagyján hogy az mszp és utódpártjai nem tudtak nyerni, de akkor az Lmp és a Jobbik - tehát az úgynevezett nem 20. századi azaz saját megfogalmazásuk szerint még a kormányzásban részt nem vett azaz tisztakezű pártok - miért nem tudták megdönteni a rabló fidesz hatalmát??!!
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2019. 09. 16. 17:04
Előzmény: #28640  salve
#28644
megkérdőjelezem azt a logikai okfejtést, hogy gyurcsánynak azért nem lehet elhinni azt az állítását hogy most rablás zajlik mert az ő idejében is voltak ügyek, továbbá mert régóta nincs újraválasztva. azért remélem te is érzed hogy ez nonszensz
bigyula 2019. 09. 16. 16:55
Előzmény: #28640  salve
#28643
Szavahihető-e egy miniszterelnök, aki kijelenti, hogy ne arra figyeljenek amit mond?
signal2
signal2 2019. 09. 16. 16:53
Előzmény: #28640  salve
#28642
"szavahihető-e gyurcsány akkor, amikor "rablás" ról értekezik a közösségi oldalán?"
Nem.
bigyula 2019. 09. 16. 16:34
Előzmény: #28639  salve
#28641
Igazából csak egy kérdésem lenne: ha most a "hátszél" jogos, és nem korrupció, akkor az "emútnyócévben" miért volt az? Őszinte választ várnék.

Topik gazda

pampa
3 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek