Topiknyitó: pampa 2015. 09. 13. 07:52

MIGRÁCIÓ, EU-ból való kilépés ,napi hírek, Magyarország  

Lassan el kell kezdeni elemezni ezt a lehetőséget is,hiszen teremthet az EU olyan új feltételrendszert ami miatt már egy olyan ország amelyik nemzetállamként képzeli a jövőjét nem maradhat a közösségen belül.

A migráns kérdés nagyon időszerűvé teszi ezt a lehetőséget,hogy számolni keljen vele.


Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Phylaxa 2019. 08. 19. 20:37
Előzmény: #27994  libasbukta
#28000
Nem is tud róluk a munkanélküli statisztika. Pontosan.
Phylaxa 2019. 08. 19. 20:34
Előzmény: #27987  Peterbond
#27999
Na nézzük: a munkanélküliség definíciója nem ugyanaz nálunk mint a fejlett országokban, de még ott is vannak különbségek. Nálunk 3 hónapig munkanélküli valaki, utána kiesik a rendszerből. Egy csomóan bele sem kerülnek, mert nem dolgoztak soha hivatalosan. Svédországban a munkanélküli addig az, amíg el nem fogad egy féléves kurzust, azt befejezve pedig, ha nem kap munkát, akkor ismét munkanélküli egy ideig, majd megy egy újabb kurzusra. Nekem te be nem magyarázod, hogy mekkora a valós munkanélküliség. Ezért érdekel engem a foglalkoztatottság. Sokkal többet mond. :)
     
Na itt egy újabb ökörség: az arab az arab. A muszlim pedig muszlim. A keresztény arabok egyébként már régóta menekülnek. Nem 2015-ben kezdődött.
     
Nem érdekel, hogy mi miatt akar pl. Németországban élni. Azt állítom, hogy a németek nem értenek hozzá és ha folytatják, akkor egyre nagyobb problémájuk lesz belőle. Ez így érthető vagy írjam még le párszor? :)
libasbukta
libasbukta 2019. 08. 19. 20:33
Előzmény: #27997  sanka
#27998
jah óóóbánmaszlag
ha te mondod, olyan okosakat szoktál mondani amúgy is igényesen forrásolva
sanka 2019. 08. 19. 20:32
Előzmény: #27994  libasbukta
#27997
Tévedésben vagy, te csak  az orbáncmaszlagot tolod!!!
impudent 2019. 08. 19. 20:23
Előzmény: #27993  Phylaxa
#27996
Akkor szavazz a Fideszre az megved teged es a csaladot
Phylaxa 2019. 08. 19. 20:21
Előzmény: #27985  Peterbond
#27995
27984 a muszlim kérdésedre. Mi magyarok könnyen tudunk beilleszkedni a kontinensen bárhova, mert ugyanabból a vallásból származó törvények szerint nőttünk fel. A többit nem értem. Fingom sincs min vitatkoztok. :)
libasbukta
libasbukta 2019. 08. 19. 20:20
Előzmény: #27992  libasbukta
#27994
ja, és amúgy a migránsok hivatalosan most nem munkanélküliek, hanem pl oktatva vannak
bemész egy ilyen oktatásra, és ránézel a talpig muszlim szerelére és nyugodtan megengedheted magadnak azt az előítéletet, hogy a 7 év amit a liberálisok ezeknek az embereknek az integrációjára becsült enyhén optimista
Phylaxa 2019. 08. 19. 20:18
Előzmény: #27984  signal2
#27993
Nekem nem a muszlimokkal van bajom, hanem azzal, hogy a kontinensre költöztetik őket nagy tömegekben. Az ő hitük az ő törvényük. Én tiszteletben tartom és éljenek nyugodtan valóban aszerint a muszlim országokban. Aki viszont idejön élni, az tartsa tiszteletben az itteni törvényeket. Ez az én álláspontom. 
     
Mindazon kultúrák vagy hitek nyugodtan jöhetnek, amelyek be tudják és be is akarják tartani a mi törvényeinket és elfogadják a mi kultúránkat. Akiket nem kell "integrálni", hanem be tudnak illeszkedni. Akiknek munkát tudunk adni és felelősséget tudunk vállalni értük. Akiket oktatni tudunk, akik megtanulják az adott tagállam nyelvét stb. Ezért vagyok én migránspárti. Viszont semmi közöm ehhez az őrültséghez, amit e címszó fedőneve alatt művelnek. :)
     
Albánia és Bosznia a kontinensük államai. Ők itt élnek már jóideje és nem akarták megváltoztatni egyik tagállamot sem. Ha nem volt jó nekik máshol, akkor hazamentek. 
     
Nem tudom, hogy mennyi muszlim él nálunk, nem üzenek nekik semmit. Felnőtt emberek és valószínűleg tisztában vannak azzal, hogy nem egy muszlim államban laknak, hanem Magyarországon. Valszeg azzal is tisztában vannak, hogy mások a törvényeink és betartják a mienket.
     
Azoknak viszont, akik egyre több muszlimot akarnak beengedni hozzánk, azoknak azt üzenem, hogy hülyeséget csinálnak és ellenzem. Korrekt? :)
libasbukta
libasbukta 2019. 08. 19. 20:17
Előzmény: #27990  Peterbond
#27992
Nem akarás kérdése, európának képzett főleg fémipari munkásokra lenne szüksége, nem képzetlen jobb esetbetben ex textil és bőrgyári rosszabb esetben földműves képzetlen munkaerőre.
A németországi képzetlen munkaerő választása sokesetben csak a minijob.
Amikor a német ballib politikus az egyetemi élményei alapján a cserediák fogorvosokkal azonosítja a harmadik világbeli munkaerőt...
libasbukta
libasbukta 2019. 08. 19. 20:06
Előzmény: #27989  Peterbond
#27991
"Könnyített" foglalkoztatás. Közterhek alól kikönnyített. Az a réteg, aki nálunk közmunkás németországban jellemzően nem dolgozik, hanem segélyből él. Egész más a közmunkás réteg, mint akit már legalább minijob-ra el lehet sütni, amiből egyébként a mindenféle helyi transzferek nélkül (pl lakhatási támogatás) nem lehet megélni, "európai életet" élni meg aztán végképp nem lehet.
De a lényeg ugyan az, képzetlen munkaerő egész európában probléma.
Peterbond 2019. 08. 19. 20:06
Előzmény: #27988  libasbukta
#27990
Ahogy megnéztem ez inkább közelebb van a diákmunkához. Idénymunkákra szórólapozásra használják és munkavállalók is végzik mert rendes munka mellett 1 minijob-ot vehetsz fel és kb nincs adó rajta.
.
De továbbra is ez hol bizonyítja hogy a muszlimok nem akarnak dolgozni? Ez is munka pl. És ahogy elnézem még csak nem is a migrránsok hanem inkább a diákok és más munkavállalók kiegészítőjeként használ főleg nem arra hogy elkerüld a munkanélküliséget.
Peterbond 2019. 08. 19. 20:00
Előzmény: #27988  libasbukta
#27989
Ahogy nálunk is a közmunka nem?
libasbukta
libasbukta 2019. 08. 19. 19:41
Előzmény: #27987  Peterbond
#27988
"Ahogy az eddigi bevándorlók nagy része is. Vagy mivel magyarázod hogy pl a Német munkanélküliség még a Magyarnál is alacsonyabb?"
Azzal, hogy a minijob munkaviszonynak számít arrafelé, ami azt jelenti, hogy 450€-ért dolgozol és még biztosításod sincs.
Peterbond 2019. 08. 19. 19:35
Előzmény: #27982  Phylaxa
#27987
"Nem félek. Dolgozni fognak jönni, mert kell nekik a pénz a megélhetéshez és családjuk fenntartásához, vagy családalapításhoz. (Főleg a lengyelekhez mennek egyébként a nyelv miatt)."
.
Ahogy az eddigi bevándorlók nagy része is. Vagy mivel magyarázod hogy pl a Német munkanélküliség még a Magyarnál is alacsonyabb?
.
Tudom neked egy feltevésed van. Arab migráns -> csak a segély miatt marad és szül 12 gyereket. A németek meg ezt akarják és "Brüsszel" is. Mert ez mmit is oldana meg nekik? Miért is volna ez nekik jó? Hülyeség úgy ahogy van az egész elképzelésetek és sokkal összetettebb a világ mint hogy arab migráns nem dolgozik, ukrán meg dolgozik.
libasbukta
libasbukta 2019. 08. 19. 19:33
Előzmény: #27984  signal2
#27986
A népességfogyás csökkentésére a nyugdíjasok erőn felül való eü finanszírozással való életbentartása és mindenféle harmadikvilágbéli gazdasági migráns betelepítésével olyan, mint amikor ha az embereknek nincs kenyere egyenek kalácsot.
Sosem a csökkenő népesség volt a gond, hanem a munkaképes, dolgozni akaró népesség fogyása.
Az ukrán munkavállaló meg semmiféle kamura adott humanitárius státuszt nem kap, ráadásul nem számolatlanul a zöldhatáron jönnek, hanem a piaci igényekkel arányosan.
Peterbond 2019. 08. 19. 19:33
Előzmény: #27982  Phylaxa
#27985
"A Kárpátaljáról járnak át sokan dolgozni, magyarul beszélnek, tehát magyarok."
.
Nem, amikor én ukránt mondok Ukránt gondolok. Ha határontúli magyart akkor azt mondom. Véletlenül se mondom hogy sok román dolgozik nálunk miközben én magam is tudok Székely származású munkatársról. ahogy volt Kárpátaljai magyar mmunkaársam is.
.
Mellesleg továbbra sincs nekem bajom az itteni ukrán munkásokkal. Nem tudom mit akarsz rám vetíteni. Én ellenpéldának hoizom hogy itthon se más mint kint max más kicsit a mérték.
.
Bár a mértékről szólva. Amikor kiderült hogy 6000 magyar gyerek született Németországban pampa azt mondta az elenyésző. mivel ez csak 3%-a a magyarországon született gyerekeknek. De amikor megkérdeztem hogy akkor miért szörnyülködik ő is meg te is hogy az afrikai és muszlim gyerekekkel lesz tele Németország mikor a 700.000 Németországban született gyerekből 20-on pár ezernek volt Afrikai vagy arab ázsiai a szülője. Ami pont egy kicsivel volt több mint 3%.
.
Szóval megint miért EZ a hír nektek és nem az hogy a magyar gyerekek 3%-a már Németországban született. Ezek mér nem csak 1-2 évre mentek ki dolgozni. És ez Németország a 200.000 magyarral. 100.000 van még osztrákoknál és kb ugyanennyi Angliában. Az még 3% lehet még.
signal2
signal2 2019. 08. 19. 19:09
Előzmény: #27982  Phylaxa
#27984
"Te biztosan semmit nem értesz abból, amit beszélünk"
Talán már nem egy dologról beszéltek, akárkire is gondoltál magadon kívül.
Neked szemmel láthatóan a muszlimokkal van bajod, a kormány meg it más is pedig a teljes bevándorlás elutasítását kommunikálja.
Akkor tisztázzuk: nem muszlimok betelepülésével már OK a népességfogyás lassítása szerinted?
Ha muszlimokkal van baj, akkor ugye ellenzed a kormány törekvését, hogy Albánia és Bosznia-Hercegovina az EU tagja legyen? 
A Magyarországon élő 60.000 muszlimnak mit üzensz?
HPeter76
HPeter76 2019. 08. 19. 18:45
Előzmény: #27980  Phylaxa
#27983
ja szoktam velük bratyizni.. Munkásruhájukat nem mossák úgye..::))
  Magadra vagy utalva..Nagyát lemosta mégiscsak nem terheli meg mosógépet,
 aztán ídehozta,DELLÁZOTT AZ!!! -szaladt kávéért,mit hozzak még..:::)))
 -munkahelyen iparkodni kell!! ::))) jóhát kicsit szeretik az A-val kezdődő folyadékot!
 (Kinált engem is)
Phylaxa 2019. 08. 19. 18:29
Előzmény: #27979  Peterbond
#27982
1. Az ukrán nem muszlim, be tud illeszkedni. 
2. A Kárpátaljáról járnak át sokan dolgozni, magyarul beszélnek, tehát magyarok.
3. Nem félek. Dolgozni fognak jönni, mert kell nekik a pénz a megélhetéshez és családjuk fenntartásához, vagy családalapításhoz. (Főleg a lengyelekhez mennek egyébként a nyelv miatt).
      
Te biztosan semmit nem értesz abból, amit beszélünk. 2000 óta hivatalosan folyik a bevándoroltatás a fejlett társadalmakban. A legfeltűnőbb természetesen Svédországban, mert ott azért nemigen volt muszlim arab, inkább keresztény. Most már bizony lehetetlen nem észrevenni, annak aki ott él. Iszonyatos sebességgel zajlik. 
      
Visszatérve a témához: igen, nálunk a munkaerő hiányt tudják tompítani az elszállásolással és munkaadással. Amiről te beszélsz annak semmi köze a munkához. :)
Phylaxa 2019. 08. 19. 18:18
Előzmény: #27978  Peterbond
#27981
"Az hogy azt hiszitek hogy Brüsszel direkt akar ellenőrizetlen tömegeket beengedni már önmagában baromság"
     
Egyrészt nemhogy nem tesz ellene semmit, de még az olaszokat sem védi meg, sőt, szarik az olasz törvényekre. A mai napig kötelező szétosztást lebegtet és nem érdekli, hogy melyik tagállam mit akar. Amikor kiderül, amit mindenki tud, hogy a hajóról pár ember bekerül olasz területre és elindul a vizsgálat (nonszensz), hogy egyik sem menekült, nem annyi idős és egyáltalán össze-vissza hazudozik. Ezeket visszaviszik a hajóra és az emberkereskedő szekták továbbra sem viszik őket vissza Líbiába. Nevetséges az egész. Én ezeket a szerencsétleneket sajnálom, akiknek elvették a pénzét, lehet, hogy túlélte a tengert, aztán szembesül, hogy nem akarják. Aki pedig bekerül, az azzal szembesül, hogy nincs munkája, lenézik, szóba sem állnak vele és a párhuzamos társadalom az egyetlen menedéke, ahol még valahogy tudja érezni magát. A szikrája sincs az értelemnek. Mi a francnak erőlteted ezt a hülyeséget? Miért nem azokat hurcolod be, akiknek munkát tudsz adni, szállást, iskolát, biztosítást és akikről elhiszed, hogy be tud illeszkedni a kontinens társadalmaiba?! Ha valóban megoldást keresel, akkor ebbe az irányba kellene keresned. Ez ami megy egy évtizede legalább, ez sehova sem vezet.

Topik gazda

pampa
3 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek