Topiknyitó: upgrayeddAKS 2013. 08. 27. 11:42

Miért NE szavazzunk Bajnaira?  

igyekszem majd tömören fogalmazni, de nem mindig fog sikerülni :)



én a magam részéről elsősorban racionális érveket szeretnék felsorakoztatni, és arra kérek minden fórumozót, hogy hasonlóképp cselekedjen... előre is köszönöm.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
tokos. 2013. 10. 30. 15:24
Előzmény: #2085  Törölt felhasználó
#2100
"- Volt tényleg független MNB, "

Ez mikor volt? mikor Gyurcsány megemelte az MT létszámát, hogy feltölthesse a kádereivel.

Hehehe

Független média. Hehehe. Független felügyeleti szervek, miután Szász Károlyt baseball ütővel kiverték a székéből. Hehehe
Törölt felhasználó 2013. 10. 30. 15:21
Előzmény: #2096  cumi01
#2099
Éles fegyverrel? Nem volt ilyen. Minek hazudsz ekkorát?
cumi01 2013. 10. 30. 15:21
Előzmény: #2092  Törölt felhasználó
#2098
Az hogy nem személyesen rendelte el (ilyet még a legbrutálabb boszniai ezredesek sem csináltak), nem jelenti, hogy nem felelös a történtek miatt. Megvan az elegáns módja, hogyan kell a "kivonuló" egység tudtára adni, hogy mennyire durva legyen egy beavatkozás.
tokos. 2013. 10. 30. 15:20
Előzmény: #2083  Törölt felhasználó
#2097
"De a véleményegyezés és a pártkötődés NEM UGYANAZ. "

Kb. annyi a különbség, mint a párkapcsolatnál az élettársi viszony és a házasság között. Egy papír.

Göncz papa párttag volt. Megválasztották köztársasági elnöknek, kilépett a pártból.

Ezzel változott szerinted valami? Pontosan olyan szadesz báb volt papírok nélkül, mint papírral lett volna.
cumi01 2013. 10. 30. 15:17
Előzmény: #2091  Törölt felhasználó
#2096
Gyurcsány-kormány alatt történtek ezek.
Törölt felhasználó 2013. 10. 30. 15:08
Előzmény: #2090  cumi01
#2095
Idézem signalt egy másik topicból, mert nincs kedvem ugyanazokat bepötyögni:

""ezen a napon puskákkal vadásztak ránk a pesti utcán" - bődületes hazugság!
"felhasználhatták az állam fegyveres testületeit saját népük ellen" - a "népük ellen" bődületes hazugság. Az ellen a pár ezer ember ellen, akik a felszólitás ellenére nem hagyták el a helyszínt, és kockakővel támadtak a rendőrökre.
"ma ismét közénk lövetnének, jó esetben gumilövedékkel" - "ma ismét közénk lövetnének" 1. spekuláció; 2. valószínűleg semmilyen rendőri intézkedésre sem kerülne sor, ha úgy vonulnának, ahogy tették.
"jó esetben gumilövedékkel" - na ez már egy ünnepi beszéd legalja, ennél lejjebb nem lehetne süllyedni. A kijelentés azt sugallja, hogy általános és rossz esetben éles lőszerrel lőnének a rendőrök békés tüntetőkre, ha az MSZP lenne hatalmon. Ez a szoborfej-levágásnál, mint tettnél, is aljasabb dolog, mint kijelentés, mindemellett a közösség izgatása."
Törölt felhasználó 2013. 10. 30. 15:03
Előzmény: #2090  cumi01
#2094
A 2083-asra és 2085-ösre viszont még SEMMILYEN érvet nem sikerült írnod. Csak azt, hogy elfogult meg hülye vagyok. Várom az ellenérveket.
Törölt felhasználó 2013. 10. 30. 15:01
Előzmény: #2090  cumi01
#2093
"Meg azért is, mert az szoclib pártiak"

2006-ban és 2010-ben si az MDF-re (Bokrosra leginkább) szavaztam, jobb híján.

Pártkötődésem meg nincs. Az ostobaságot, a populizmust nem szeretem és a hosszú távú országérdekeket és gazdaságot nézem elsősorban.
Törölt felhasználó 2013. 10. 30. 14:59
Előzmény: #2090  cumi01
#2092
Ha szerinted sem volt ilyen, akkor bizony Orbán egy hazug állítással uszított.
Törölt felhasználó 2013. 10. 30. 14:58
Előzmény: #2090  cumi01
#2091
Mégegyszer kérdezem, melyik jelenlegi baloldali ellenzéki politikus lövetett 2006-ban éles fegyverrel a tömegbe?
cumi01 2013. 10. 30. 14:50
Előzmény: #2084  Törölt felhasználó
#2090
Aha. Gumilövedékkel szabad. Bár a vadászpuskába nem hinném hogy gumilövedék megy. Meg (a betiltott) viperával is szabad "zavargókat" verni. Meg azonosítószám nélkül is.

Én személyesen nem gondolom, hogy ezeket a durva rendöri túlkapásokat Gyurcsány vagy valaki más rendelte volna. Viszont szoclib kormányzás alatt voltak, az ö számlájukra írom (még ha meg is vagyok gyözödve, hogy a fidesz "ügyesen" tudott statisztálni). Meg azért is, mert az szoclib pártiak, mint te, ennyire próbálnak mindent tagadni. Heller sem gyözi külföldön nyilatkozni, hogy 2006-ban semmi sem történt. Meg hát ott az sok faxista...

Amúgy mi lett azóta az érintett rendörökkel?
Törölt felhasználó 2013. 10. 30. 14:40
Előzmény: #2087  cumi01
#2089
Erre is ugyanez a reakcióm:
Érvek? Mert azt egyet sem sikerült írnod... Ellentétben velem.

Várom az érveket. A személyeskedést meg fejezd be.
Törölt felhasználó 2013. 10. 30. 14:39
Előzmény: #2086  cumi01
#2088
Érvek? Mert azt egyet sem sikerült írnod... Ellentétben velem.
cumi01 2013. 10. 30. 14:39
Előzmény: #2085  Törölt felhasználó
#2087
Persze, ennyi. Nem tartom szükségesnek egy olyannal tovább vitatkozni aki ilyen badarságokat ír, ráadásul valamiféle objektívitást emleget.

De nyugodtan írj csak tovább a régi szép idökröl, légyszi írj még példákat, milyen jó is volt szocik kormányzásai alatt. Nagyon romantikus.

Amúgy a szocik nagyon kitanulták ezt a "konstruktív" kormányzásos müsort. Nagyon jól tudnak demokráciát játszani.

Erröl jut eszembe: emlékszem a szoclibek az utolsó óráikban a kormányon is a fideszt szidták, mert "destruktiv" ellenzék volt, és hogy ezért nem tudnak kormányozni. Ezeken a kijelentéseken mindig nagyokat kacagtam.
cumi01 2013. 10. 30. 14:31
Előzmény: #2083  Törölt felhasználó
#2086
Miért erölködsz ennyire? Kiadták a pártközpontból hogy it mindenképp meg kell próbálni Simort tisztára mosni?

Fogadd el, Simor a Gyucsány-bagázsba tartozó figura. A többi csak rizsa.
Törölt felhasználó 2013. 10. 30. 14:28
Előzmény: #2080  cumi01
#2085
"Hát barátom, te nagyon elvakult vagy."

Ennyi? Ez a válaszod? És hol vannak a konkrétumok, érvek?

Tessék, cáfold bármelyiket:

"Nem. De nem is volt:
- Parlamenti vita nélküli törvénykezés;
- Fajsúlyos törvények 1 nap alatti áterőltetése a parlamenten, köztársasági elnökön és másnapi hatályba léptetése. Jelenleg ez nem csak kivételes eset, hanem gyakorlat.
- Nem neveztek ki 9 évre (!) fontos pozícióba haverokat.
- Nem pártpolitikusok kerültek ilyen pozíciókba.
- Amilyen szervezet irányító testületében pártdelegáltak vettek részt, ott természetesen a többséget birtokolták, de még a parlamenti arányhoz sem ragaszkodtak, többnyire annál az ellenzék felé kedvezőbb arányban ültek a pártképviselők. Itt elég csak megnézni az NMHH-t...
- Nem írkáltak bele hetente az alkotmányba oda nem illő szabályokat csak azért, hogy bebetonozzák azokat.
- Szakmai szervezetekkel folytak egyeztetések. Itt komplett iparágakat szüntetnek meg mindenféle egyeztetés nélkül egyik napról a másikra.
- Volt tényleg független MNB, felügyelei szervek, média, stb. stb."
Törölt felhasználó 2013. 10. 30. 14:27
Előzmény: #2079  cumi01
#2084
"Meg is tette 2006-ban."

Mikor lőtt nem gumilövedékkel bármelyik jelenlegi baloldali ellenzéki a tömegbe 2006-ban?
Törölt felhasználó 2013. 10. 30. 14:26
Előzmény: #2078  cumi01
#2083
"Ne légy nevetséges, ennyire nem lehetsz te sem naiv vagy vak. Egy hatalmon lévö párt persze nem a saját haverját teszi meg bármilyen posztra, ugye?"

A függetlenségnek vannak objektíve mérhető dimenziói. Pártagság, kormánytagság, párt- vagy kormányközeliség (pl. rokoni viszony, szoros üzleti partnerség, tanácsadói kapcsolat). Ez Matolcsynál megvan. Simornál nem volt.

Az, hogy van valamilyen szakmai, elvi, elképzelésbeli hasonlóság, véleményegyezés. Az persze, hogy természetesen. Egyik kormány se fog az ő elképzeléseivel ellentétes elképzelésű embert választani semmilyen posztra, ez nem is elvárható.

De a véleményegyezés és a pártkötődés NEM UGYANAZ.

Az a baj, hogy te ezt tényleg vagy nem érted, vagy nem akarod megérteni.

Pedig egyszerű. Magyarul van. Olvasgasd csak ezt és az előző hozzászólásomat. Ha kell, többször is. Amíg meg nem érted.
cumi01 2013. 10. 30. 14:25
Előzmény: #2072  Hegyesi2
#2082
Biztos a fidesz embere ül a Gárdiján tetején is. Már ott is átvették a hatalmat.
Sigorszky 2013. 10. 30. 14:21
Előzmény: #2066  cumi01
#2081
"A köztévék is a világon mindenhol valamennyire a hatalmon lévö párt felé hajlanak."
Jelentéktelen mértékben. De milyen más ez egy olyan, nálunk boldogabb orszgban, ahol az egyik oldal nem fasisztázza le a másikat, az pedig nem komcsizza az egyiket. Mert nem másra kell nekik a hatalom, mint hogy országukat előrevigyék.

Amúgy nem a "savanyú a szőlő" effektussal álltok szemben ti, fideszesek. Ugyanis ilyen mértékű egyoldalúság a médiában csak a pártállam idején volt nálunk. Na, akkor ugye nem is volt, csak egy oldal...
cumi01 2013. 10. 30. 14:21
Előzmény: #2073  Törölt felhasználó
#2080
Hát barátom, te nagyon elvakult vagy. Nem célom (meg idöm sincs annyi) hogy meggyözzelek.
cumi01 2013. 10. 30. 14:14
Előzmény: #2077  Törölt felhasználó
#2079
Meg is tette 2006-ban.
cumi01 2013. 10. 30. 14:13
Előzmény: #2074  Törölt felhasználó
#2078
Ne légy nevetséges, ennyire nem lehetsz te sem naiv vagy vak. Egy hatalmon lévö párt persze nem a saját haverját teszi meg bármilyen posztra, ugye? A fidesz lagalább nyíltan egy saját embert tett meg elnöknek és nem játszotta meg ezt a függetlenes mesét. Erröl nekem is megvan a magán véleményem, de ez (sajnos vagy nem) így müködik. Mindenhol. Kár höbörgni. Méginkább kár Simort meg a bagázsát mentegetni.

Ja, és mi van a többi MNB-s szocis Braunokkal?
Törölt felhasználó 2013. 10. 30. 14:11
Előzmény: #2075  cumi01
#2077
Az szerinted nem uszítás, hogy a jelenlegi baloldali ellenzék "most is közénk lövetne"?
Sigorszky 2013. 10. 30. 14:09
Előzmény: #2060  jancsika
#2076
Az MTV nemzeti csatorna. Azt figyeltem meg, hogy próbálják valahogy azért a szart a szőnyeg alá besöpörni, hogy ne lógjon ki a lóláb. kínosan ügyelnek arra, hogy mindkét felet megszólaltassák egy éppen szóban forgó ügy kapcsán. Talán még másodpercre azonos terjedelemben is. A sorrend viszont már nem mindegy! Ez vagy az azt mondta, majd bejátsszák, hogy a saját szavaival halljuk még egyszer, jegyezd meg jól, buta polgár, ezt volt képes állítani a nyavalyás. Hiszen utána jön a FIDESZ valamelyik megmondó ásza, és közli a tutit, miután persze a riporter műsorvezető moderátor, vagy hogy a t.k.mbe hívják már elszajkózta. Szóval elhangzik valami, amiről nekem elgondolkodni sincs időm, hogy elfogadom, vitatom, vagy egyetértek vele, máris kapom az arcomba, hogy mekkora nemzetveszejtő baromság az, ami elhangzott, következésképpen egy magyarellenes ….bérenc az, aki ilyet mert mondani. Nos, ez az, amire figyelni kell, és ami ellen tiltakozni kell egy állítólagos köztévé hírműsorait illetően.
Még egy dolog: egy 10 perces beszédben mondjuk elhangzik 30-40-50 vagy esetleg még több mondat. Ezek közt persze van üresjárati, de jó esetben néhány ütős, fontos gondolat is. Rossz esetben meg pár gyengén, esetleg félremagyarázhatóan, nem szerencsésen megfogalmazott. Igaz ez az előre megírt és alaposan megkomponált mondandó esetén, hát még a spontán részek beszúrásakor. No, ezeket kell ízekre szedni, ezekre kell ráugrani! Úgy kell megvágni a 10 percet, hogy a lejáratandó politikus kritikus tartalmú illetve fogalmazású mondatait (sőt, mondatrészeit) hangsúlyozzuk. Formailag rendben van, idéztünk tőle, ugyanakkora teret kapott, mint politikai ellentábora. Az eredmény tartalmi szempontból viszont rá nézve lesújtó. Vagy akiket szóba hozott, éppenséggel azokra hat negatívan.
Ezért nem kell ide gondolkodni tudó plebsz, ezért kell elsorvasztani a köz- és felsőoktatást. Csak az tud kritikusan megnyilvánulni, aki látja és megérti az ilyen és ezernyi hasonló trükkjüket és praktikáikat.
Valójában a nemzeti agymosás a mi tragédiánk. Ahogy a nemzeti árkok ásása volt korábban, most meg már olyan mélyek, hogy sose lehet majd azokat betemetni...

cumi01 2013. 10. 30. 14:08
Előzmény: #2069  rockmaster
#2075
A magyargyülülökröl általánossagban írtam és akinek nem ingje...

Heller állami pénzböl finanszírozta a projektjeit. Most ott vannak a másik oldal Hellerjei is. Ez neked fáj.

Szerintem meg Bajnai, Gyurcsány és Mesterházy uszított. Ezekröl én azt mondanám: csak a hatalom a fontos nekik, bármi áron. Bárkivel összefognak vagy akár az egész országot is lejáratják, csak hogy újra hatalomba kerüljenek.
Törölt felhasználó 2013. 10. 30. 14:06
Előzmény: #2071  cumi01
#2074
Pont ez a baj, hogy nem is érted a KÜLÖNBSÉGET.

"Az MNB-vel is ugyanez van:

Gyurcsány offshoros haverja az elnök -> független, jó szakember, stabil politika, stb stb.

Orbán kancsal haverja -> fidesz átvette a hatalmat, tönkretesz mindent, elviszi a deviza tartalékokat, stb stb. Egyenesen az EKB-nél kell eszkalálni!"

Csak az objektivitást nélkülözi ez a dolog.

Simor András soha nem volt se MSZP, se SZDSZ tag, soha nem volt kormánytag még államtitkári szinten sem.

Matolcsy közvetlenül kormánypoziból került az MNB élére, hasonlóan Járaihoz.

A függetlenség egy nehezen meghatározható fogalom és mint a világban sokmindenben nem lehet feketén-fehér elválasztni. DE. Vannak objektív körülmények, amik egyik vagy másik szélső esetet azért egyértelművé teszik. Matolcsy pártkötődése már csak korábbi pozíciói okán is nyilvánvaló, ő nem független. Simornak nem volt ilyen kötődése.

Ez tény. Az, hogy ki kinek, milyen haverja, az duma.
Törölt felhasználó 2013. 10. 30. 14:03
Előzmény: #2070  cumi01
#2073
"A szoclibek egyenesen új választásokat írtak ki, hogy minél elöbb elveszítsék a 2/3-ot és a szegény ellenzék is jobban beleszólhasson a törvényhozásba."

Nem. De nem is volt:
- Parlamenti vita nélküli törvénykezés;
- Fajsúlyos törvények 1 nap alatti áterőltetése a parlamenten, köztársasági elnökön és másnapi hatályba léptetése. Jelenleg ez nem csak kivételes eset, hanem gyakorlat.
- Nem neveztek ki 9 évre (!) fontos pozícióba haverokat.
- Nem pártpolitikusok kerültek ilyen pozíciókba.
- Amilyen szervezet irányító testületében pártdelegáltak vettek részt, ott természetesen a többséget birtokolták, de még a parlamenti arányhoz sem ragaszkodtak, többnyire annál az ellenzék felé kedvezőbb arányban ültek a pártképviselők. Itt elég csak megnézni az NMHH-t...
- Nem írkáltak bele hetente az alkotmányba oda nem illő szabályokat csak azért, hogy bebetonozzák azokat.
- Szakmai szervezetekkel folytak egyeztetések. Itt komplett iparágakat szüntetnek meg mindenféle egyeztetés nélkül egyik napról a másikra.
- Volt tényleg független MNB, felügyelei szervek, média, stb. stb.
Hegyesi2
Hegyesi2 2013. 10. 30. 13:59
Előzmény: #2070  cumi01
#2072
cumi01 2013. 10. 30. 13:59
Előzmény: #2070  cumi01
#2071
Az MNB-vel is ugyanez van:

Gyurcsány offshoros haverja az elnök -> független, jó szakember, stabil politika, stb stb.

Orbán kancsal haverja -> fidesz átvette a hatalmat, tönkretesz mindent, elviszi a deviza tartalékokat, stb stb. Egyenesen az EKB-nél kell eszkalálni!
cumi01 2013. 10. 30. 13:56
Előzmény: #2059  S52Raptor
#2070
Na persze a 2/3.

A szoclibek egyenesen új választásokat írtak ki, hogy minél elöbb elveszítsék a 2/3-ot és a szegény ellenzék is jobban beleszólhasson a törvényhozásba.

Mégegyszer: megértem a szoclib szimpatizánsok höbörgését, amiért a fidesz úgy hoz törvényt vagy módosít alkotmányt hogy nem kér engedélyt Bajnaitól, Gyurcsánytól, Hellertöl, Alfölditöl vagy Kertész Imrétöl.

Ha majd ezt sokan neheztelni fogják és nem szavaznak majd a fideszre és a szoclibek egyszer megint hatalomra jutnak, akkor majd mindent visszacsinálhatnak. Vagy belevéshetik az alkotmányba, hogy az alkotmánymódosításhoz 2/3 + Pistabácsi kell.
rockmaster 2013. 10. 30. 13:55
Előzmény: #2067  cumi01
#2069
Milyen kijelentésével érdemelte azt ki h magyargyűlölő?

Heller nem az ország miniszterelnöke és nem az én pénzemen beszélt, még csak nem is kell vele egyetértenem. Viszont ha Magyarország 2. embere egy nemzeti ünnepen az ország egyik részének a másik része ellen beszél, uszít, gyűlöletet szít, akkor nem képviseli az egész országot, csak az ő párját. Ezért mondtam korábban h nekem nem miniszterelnököm, mivel engem úgy tűnik nem képvisel, mivel nem vagyok Fidesz savazó.. ennyi.
cumi01 2013. 10. 30. 13:48
Előzmény: #2063  Törölt felhasználó
#2068
Szerintem nem értelmetlen.

Tegyük fel hogy jön egy dúsgazdag (multi-milliárdos) külföldi aki a maga felfogása (netán érdekei) szerint akar igazságot osztani és pártokat támogatni. Egy ilyen "magánember" erösen tudja befolyásolni a megvásárolt médiáival ("szabad" sajtójával) a közvéleményt..

A külföldröl támogatott szervezeteket az USA-ban is és újonnan Oroszo.-ban is a "Külföldi ügynök" nevet kell viselniük. Csak a miheztartás végett.
cumi01 2013. 10. 30. 13:41
Előzmény: #2064  rockmaster
#2067
Nagyon jók ezek az "én pénzemböl ezt meg azt ne..." duma. Sokszor hallottam ilyet egyetemista koromban, amikor lepukkant kocsmákban ittuk az olcsó fröccsöt.

Az én pénzemböl meg pl ne támogassanak magyargyülölö Hellereket és projektjeit.
cumi01 2013. 10. 30. 13:38
Előzmény: #2062  Törölt felhasználó
#2066
A köztévék is a világon mindenhol valamennyire a hatalmon lévö párt felé hajlanak. Ugyanúgy a köztévék vagy médiahatóságok tetején pártemberek ülnek.

Itt most szerintem az a nagy tragédia, hogy 2010 óta a fidesz felé hajlik minden és nem a szocik vagy valamilyen libsi reinkarnált párt felé.

Én tökéletesen megtudom érteni a fidesszel nem szimpatizáló vagy inkább "a másik oldallal" szimpatizálók jogos felháborodását.

Ugyanúgy egy magyargyülülötöl sem lehet elvárni, hogy egy pici is magyar nacionalista (ami szerintem nem egy teljesen negatív dolog) legyen (és pl egyszer életében határon túli magyarokért álljon ki).
Sigorszky 2013. 10. 30. 13:33
Előzmény: #2057  szivacs
#2065
Ez itt a négy igenes szavazás mostan?
rockmaster 2013. 10. 30. 12:39
Előzmény: #2062  Törölt felhasználó
#2064
Olyan köz, mint Fidesz Orbán Hősök terei bohózata..
Az én pénzemből is felállított katonai színpadon osztja az észt és beszél, fenyeget egy nemzeti ünnepen többek között engem is, mivel nem vagyok Fidesz szavazó..
ja és a köz pénzén agyonreklámozott odacsődített birkamenet előtt.
Azért álljon már meg a menet.. majd ha olyan gazdasági eredménye lesz ennek a kormánynak, amire büszke lehet, akkor oké, de addig húzza meg magát, mert amit művelnek az példátlan és botrányos.
Törölt felhasználó 2013. 10. 30. 12:18
Előzmény: #2057  szivacs
#2063
Úgyhogy szivacs az összes kérdésed értelmetlen. Egyedül a köztévé esetében fontos ez a kérdés. És ott teljesen nyilvánvaló, hogy az elfogulatlanság lenne a kívánatos.
Törölt felhasználó 2013. 10. 30. 12:16
Előzmény: #2057  szivacs
#2062
Szivacs, szokás szerint rettenetes nagy butaságot írsz vagy szándékosan játszod a hülyét.

Az, hogy az Index, HírTV milyen, azt leszarom. Mert az egy piaci termék. Ha el tudja adni, akkor piacképes. Ennyi.

Az M1 KÖZTÉVÉ! Érted? Az én, meg a te adódból van. A köztévé, mint a neve is mondja a KÖZ érdekét kellene szolgálnia. A "köz"-be pedig beletartozik az ellenzék és támogatói is. Magyarország nem egyelő Orbán Viktor, Magyarország nem egyenlő Fidesz, a közérdek nem egyenlő Fidesz érdek, az nép nem egyenlő Fidesz szavazók.
rockmaster 2013. 10. 30. 12:04
Előzmény: #2053  szivacs
#2061
Szerintem meg nem érdekel h ki melyiket milyennek gondolja, a lényeg h én milyennek gondolom..
Az M1 elfogult, a többi elfogulatlan.. nyilván ezért is nézem vagy olvasom ezeket.
jancsika 2013. 10. 30. 12:02
Előzmény: #2052  rockmaster
#2060
Az a különbség az ATV ás az M között, hogy az M1-et ca 78mrd Forint/évből közösen finanszírozzuk, míg az ATV-v tudtommal egy magánvállalkozás...

Egyébként az M1 Hiradójánál még a HírTV is korrektebb. Nekem az verte ki a biztosítékot, amikor a SZOCIK támogatták a jobbik EON gáztárolós vizsgálóbizottságos javaslatát (miért vettük meg a piaci ár felett). A szerkesztő reakciója az volt, hogy korábban azt mondták, hogy nem működnek együtt a jobbikkal semmiképpen sem, és nem az, hogy miről is szól a javaslat....

S52Raptor 2013. 10. 30. 11:24
Előzmény: #2042  Törölt felhasználó
#2059
Ezért a hozzászólásért kár volt nicket gyártani. Egyébként pedig az általad leírtakból és a stílusból is kitűnik a jelenlegi hatalmi elit legnagyobb bűne: a hatalomgyakorlás mikéntje.
Vagyis úgy használni egy kétharmados parlamenti többséget, ahogy azt egyetlen demokráciában sem szokás és nem is elfogadható - a legcsekélyebb kompromisszum lehetősége nélkül tárgyalni a társadalom valamennyi más szereplőjével ("Lenyomlak vazze, mint egy rajzszöget.")

Csak emlékeztetőül:

"Elnézést Virág elvtárs, ez az ítélet"
Pelikán József gátőr
csendben 2013. 10. 30. 10:55
Előzmény: #2053  szivacs
#2058
Az,hogy az ATV elfogult az egy dolog.
Hogy mennyire,az egy másik.
Hogy összekevered a "köz"-TV-vel,az pedig rád (is) vall!
szivacs
szivacs 2013. 10. 30. 10:53
Előzmény: #2056  szivacs
#2057
Elfogult-e szerinted az Index?
Igen=+
Nem=-
szivacs
szivacs 2013. 10. 30. 10:53
Előzmény: #2055  szivacs
#2056
Elfogult-e szerinted az Origo?
Igen=+
Nem=-
szivacs
szivacs 2013. 10. 30. 10:52
Előzmény: #2054  szivacs
#2055
Elfogult-e szerinted az ATV?
Igen=+
Nem=-
szivacs
szivacs 2013. 10. 30. 10:51
#2054
Elfogult-e szerinted az M1 TV?
Igen=+
Nem=-
szivacs
szivacs 2013. 10. 30. 10:50
Előzmény: #2052  rockmaster
#2053
Az, hogy nézed, az egy dolog.
Szerintem akkor lehet elfogulatlannak gondolni bármelyiket, ha az emberek elsöprő többsége elfogulatlannak tartja ezeket.
Szerinted ez a helyzet?
rockmaster 2013. 10. 30. 10:12
Előzmény: #2038  szivacs
#2052
Inkább internetről érdemes tájékozódni: index, origo. A kis oldalak általában elfogultabbak, de a nagyobbak megbízhatóbbak.. tévében én az ATV-t nézem, érdekes Selmeczi-t is bejátszák saját szavaival, M1-en nem divat, inkább kiforgatják az ellenzékit.
rockmaster 2013. 10. 30. 10:07
Előzmény: #2047  cumi01
#2051
Erre csak azt lehet mondani, amit eddig:
Ez még nem mentesíti a Fideszt a közszolgálatiban elkövetett bűneitől. Ha ők, akkor a Fidesz is? Jobban teljesít ebben is?
Törölt felhasználó 2013. 10. 30. 10:01
Előzmény: #2047  cumi01
#2050
3. A stáblecserélés és a durva egyoldalúság ráadáasul még csak nem is ugyanaz a súlyú dolog.
Törölt felhasználó 2013. 10. 30. 09:59
Előzmény: #2047  cumi01
#2049
Mellesleg megjegyzem:
1. 2013-at és 1994-et elég butaság összehasonlítani, egyik egy átmeneti időszak volt, most meg elvileg egy megszilárdult demokratikus országban vagyunk.
2. A más is lopott sohasem ment fel téged, ha te lopsz. Ugye tudod?
Törölt felhasználó 2013. 10. 30. 09:55
Előzmény: #2047  cumi01
#2048
Én nem emlékszem ilyenre. Da ha így volt, nem volt oké.

Látod, nekem nem esik nehezemre leírni ilyesmit és a válaszom nem folyton visszafelé mutogatás, mert ellentétben veled, meg az ideíró Fidesz hívekkel nekem nincs pártkötődésem.
cumi01 2013. 10. 30. 09:03
Előzmény: #2040  Törölt felhasználó
#2047
Emlékszem, mikor Horny Gyuszi hatalomra került, pár nappal késöbb élöben láttam az M1-en, ahogy a bemondó a nézöktöl elköszön, mert (a szavai szerint) az egész stábot lecserélték.

Ez ugye szerinted OK volt (mert ugye szoci akció)?
jarisz 2013. 10. 30. 09:02
Előzmény: #2033  Törölt felhasználó
#2046
Mindig ugyanarra a falra /szavazói ökrökre/hányják a borsót..semmi értelme.. pénzpocsékolás..hahaha......
GY. F. pedig profin prvokál és szerintem ez előre kidolgozott taktika.... Nem kell egyből összeborulni... fel kell rázni a balosokat, mert lassan elő kelleene bújniuk..:DD
parkinson 2013. 10. 30. 08:46
Előzmény: #2040  Törölt felhasználó
#2045
M1?
Ezt nem értem. Nektek ott az ATV. Nézzétek azt! Az ATV pont ugyan olyan tárgyilagos mint az M1.
Látom néhány fóbiást szíven ütött a 2027 -es bejegyzés:
én belátom, meg sajnálom is, mert bizony szar lehet így élni, állandó félelemben és rettegésben a 350,-es Euro, a zsidók egyre nyomasztóbb fasiszta üldözése miatt, éjjel felriadni egy Orbán kinézetű vasvillás tűzokádó sátántól hidegrázást kapni, miközben úgy úszni az árral szemben, hogy a végén már csak egyedül maradva az elsüllyedő fuldoklók között szembe találkozni a több százezres tömeg békés menetelésével...
csendben 2013. 10. 30. 07:57
Előzmény: #2042  Törölt felhasználó
#2044
"A normális emberek várják..."
Te,mint kívülálló,már csak tudod...
Törölt felhasználó 2013. 10. 30. 07:29
Előzmény: #2042  Törölt felhasználó
#2043
Ha nem tűnt volna fel, itt beszélgetés folyik, olykor értelmes hozzászólasokkal, gondolatokkal. Te nem tűnsz megfelelő szellemi partnernek a focidrukkerkedés szintű politizálásoddal.
Törölt felhasználó 2013. 10. 30. 05:55
#2042
A sok lökött mondhat amit akar / tudjátok a kutya meg a karaván/,na ez a helyzet gyerekek.
Írjatok csak sok baromságot rám is,meg akire nektek jól esik /kormány,fidesz/ az emberek túlnyomó többsége jól látja a helyzetet,és simán nyerünk!
Ti /mármint a baloldal/ csak marakodjatok,vicsorogjatok,egymást még jobban járassátok le.
Ez mind nekünk csak jó!
További sok sikert:
jó szobordöntögetést,videókészítést,közös gyűléseket, egymás lejáratását ez való nektek.
A normális emberek várják például a nov.1-én kezdődő újabb 11% rezsicsökkentést!
Ez az ami érdekli őket,nem a süketelés!!!

Na további jó acsarkodást.
wgl 2013. 10. 30. 03:52
Előzmény: #2036  Sigorszky
#2041
Köztévé azonosult a Hírtv-vel, nem véletlenül, hiszen tele van volt Htv-sel.

Agymosás napi 24 órában.

Topik gazda

upgrayeddAKS
upgrayeddAKS
3 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek