Topiknyitó: upgrayeddAKS 2013. 08. 27. 11:42

Miért NE szavazzunk Bajnaira?  

igyekszem majd tömören fogalmazni, de nem mindig fog sikerülni :)



én a magam részéről elsősorban racionális érveket szeretnék felsorakoztatni, és arra kérek minden fórumozót, hogy hasonlóképp cselekedjen... előre is köszönöm.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
szivacs
szivacs 2013. 09. 02. 17:35
Előzmény: #559  upgrayeddAKS
#560
Szvsz a bokros-brand nem túl jól eladható: kevés fanja van viszont elég nagy az elutasítók tábora.
A Róna-féle "deviza-alapú az hibás termék" viszont széles népszerűségnek örvend és a nabi-hapi nem jó hapi tábor is elenyésző. Van viszont egy intelligens kinézete és stílusa, nemzetközi tapasztalata globál-bérenc beütés nélkül (bár ebben lehet, hogy tévedek) és egy gondoskodó atyuska imidzse, amire idehaza még jelentős igény van.
Szóval egy Seres Mária féle össznépileg "regulázzuk meg a parlamentereket" + egy széles Róna elég nagy támogatottságot begyűjthet egy elitváltásos "a nép szolgái leszünk, nem urai" programmal. Szvsz
p.s.: és ők még a mechanizmusváltásba (a rövid póráz rendszerbe) is belemennének, mivel egyedül ez teremthetné meg a létjogosultságukat
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2013. 09. 02. 17:10
#559
Bajnaival sok szakmai kérdésben valószínűleg egyetértenék, míg Rónával egészen biztosan nem értek egyet pár dologban. Én azonban el tudok attól vonatkoztatni, hogy melyikükkel vagyok azonos platformon ilyen-olyan kérdésekben. Számomra az a döntő, hogy melyiket kedvelnék jobban ceteris paribus az emberek. (Btw. valószínűleg Bokrossal több dologban egyetértenék, mint Bajnaival, de ez csak tipp. Nem látok bele említettek minden „lapjába”, de sokan mások sem…)

de most már tényleg hasta luego
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2013. 09. 02. 17:05
Előzmény: #555  Bekre_Pal
#558
adtál 1 ötletet :)

a futballhuligánoknak kellene így reklámozni Csehországot: jobb a foci, jobb és olcsóbb a sör :)

hátha kimennének... :)
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2013. 09. 02. 17:03
#557
közben aktiválódott a passzív szókincs egy része :)

léptem, de majd még benézek

addig is: üdv szivacsnak és szivacs2-nek is :)
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2013. 09. 02. 17:01
Előzmény: #552  loliense
#556
kicsit megint g..ci leszek:

"Be is kaphatja az összes nemzetifaszom, meg idegenszívű diplomásos értelmiség java része,hol voltak és emelték fel hangjukat,álltak az élre mikor ellopták az emberek alapjogait, megtakarítását,
jövőjét a demokratikus elveket stb?! "

vs.

"Én megpróbáltam neked addig a "rákos" beírásig normálisan válaszolni,"

bocs, nem tudtam, hogy az első idézetben levők nálad a normális kommunikáció részei :)

most már tudom, így hajlandó vagyok megvitatni normálisan meg nem normálisan is, amikor visszajössz józanul :)

addig is: jó kijózanodást! :)

komolyabbra fordítva: ha bármiben megbántottalak, akkor bocs, de remélem, most már el tudod képzelni, hogy miért is rossz és védhetetlen olyanokat írni/mondani, amik visszakereshetően "ütik" a korábbi mondókádat...

de azért persze meg is sértődhetsz, meg magyarázhatod is, hogy kötözködök, miközben nem is azt teszem...
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2013. 09. 02. 17:01
Előzmény: #554  upgrayeddAKS
#555
ott jobb a sör

és olcsóbb

és több fizetést kapnak, amiből megvehetik
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2013. 09. 02. 16:57
Előzmény: #553  Bekre_Pal
#554
áhoj, plopácsek!

meg a klasszikus: elektromodulator dvá :)

sajnos ennyire korlátozódik a szókincsem, de lassan úgy néz ki, jobban járnánk a cseh (vagy akár a szlovák) állampolgársággal :)
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2013. 09. 02. 16:41
#553
csakis én vagyok magyar, mindenki más csehszlovák

úgyhogy zárjátok le a parttalan agymenést
loliense 2013. 09. 02. 16:40
Előzmény: #549  upgrayeddAKS
#552
Én megpróbáltam neked addig a "rákos" beírásig normálisan válaszolni,elmondtam érthetően,hogy én másképp gondolom és ezért felesleges vitatkozni tovább,
még mi a faszt szeretnél tőlem,hát nem te tolod tovább és még tovább?

Inkább befejezem,mert pont elég volt ebből a sohová sem vezető mondatokból

Beszélgess a spongyával az passzol hozzád

Osz jó nagyot

upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2013. 09. 02. 16:31
Előzmény: #546  loliense
#551
"aztán lehet,hogy a nagy okosságoddal nézve ő a hibás,de remélem itt még nem tartasz"

jó lenne azért, ha megpróbálnád ÉRTELMEZNI, hogy miket írtam :)

volt olyan eset, amikor nem ment, talán itt is van benne valami :)
szivacs
szivacs 2013. 09. 02. 16:31
Előzmény: #547  Törölt felhasználó
#550
Nem statisztika, csupán én hittem ezt. Igaz, hogy ebbéli hitemet még nem ingattad meg, nem győztél meg arról, hogy pl. te nem tartozol a nemzeti oldalhoz és igazából még senkivel sem találkoztam itt a fórumon, aki egyértelművé tudta volna tenni ezt.
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2013. 09. 02. 16:30
Előzmény: #546  loliense
#549
1. lépés: bosszankodjunk jó nagyokat vélt sérelmek miatt!

2. lépés: kritizáljunk úgy másokat, hogy más szemében a szálkát...

3. lépés: személyeskedjünk!

4. lépés: lepődjünk meg jól azon, hogy mitől jutott ide ez az ország!

gratulálok! az első 3 lépést abszolváltad pár hsz. alatt! :)

amúgy vicces, hogy elő akarod nekem írni, hogyan és mit tehetek az országért! ha teszem azt bejönne, akkor mit mondanál?
Törölt felhasználó 2013. 09. 02. 16:27
Előzmény: #544  upgrayeddAKS
#548
Ez is elfogadható számomra.

Kérdés, hogy vajon, akinek nem tetszik, ami kis hazánkban történik, esetleg másként gondol a magyarok dicső tetteire (horribile dictu: ballépésként), vagy nem mindenben annyira büszke honfitársaira....és nincs benne gyűlölet más nemzetek, etnikumok iránt...annak attól még lehet-e magyarság tudata, állhat-e a nemzet oldalán, vagy az már hazaáruló, nemzetietlen...stb...???
Törölt felhasználó 2013. 09. 02. 16:17
Előzmény: #538  szivacs
#547
ezek a statisztikák, ezek a statisztikák.... látod, gyakran tévednek.

Persze, ha a megkérdezettek tudták volna, mit jelent az, hogy "magyar érzelmű", vagy "nemzeti érzelmű"... esetleg, hogy mit jelent az, hogy a magyar nemzet oldalán állnak... akkor biztos más lett volna az eredmény.
loliense 2013. 09. 02. 16:15
Előzmény: #542  upgrayeddAKS
#546
A rákért?-az én gyermekem külföldön tanúl 2.éve,aztán lehet,hogy a nagy okosságoddal nézve ő a hibás,de remélem itt még nem tartasz
( A fiam legalább volt termet foglalni ,tüntetett az operánál,jött ment a jogaiért,nem okoskodott otthonról,laptopról)

De azért nem volt rossz ez az álentellektüel,vicceskedő vakerod
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2013. 09. 02. 16:10
Előzmény: #543  loliense
#545
"Szerintem meg semmi köze a diplomának az értelmiséghez."

sztem meg "korrelálnak", ill. egyéb sztochasztikus kapcsolat van a 2 között
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2013. 09. 02. 16:09
Előzmény: #526  Törölt felhasználó
#544
én talán úgy definiálnám őket, mint akiknek FONTOSABB a magyarságtudat (annak hol szimbolikus rendszerei, hol pedig maga az összetartozás mint valóban fontos fogalom), mint a pragmatizmus

de ez azért is szubjektív, mert pl. én (bármennyire is fontosnak tartom a hazaszeretetet, stb.), pragmatikusan közelítem meg a dolgot: amolyan Petőfi-féle megközelítésben ("...szellem napvilága ragyog minden ház ablakán", stb.) gondolom azt, hogy "haza csak ott van, ahol jog is van", meg hogy az adóreform mellett az oktatási reform az alappillére a strukturális átalakításoknak...
loliense 2013. 09. 02. 16:06
Előzmény: #541  upgrayeddAKS
#543
Akkor rosszul értek

Szerintem meg semmi köze a diplomának az értelmiséghez

A többire most nem térnék rá,mert az előző mondatom feleslegessé teszi,hogy erről vitázzunk,úgy is 2 malomban őrlünk
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2013. 09. 02. 16:02
Előzmény: #540  loliense
#542
sztem felesleges acsarkodni

kezdjük pl. a külföldre "menekülőkkel"

sztem totál igazuk van, de amit itt erkölcsi követelményként támasztasz sokakkal szemben, azt hatványozottan számon kellene kérni a külföldre "menekülőkön", mert ugyebár ők egészen biztosan nem tettek semmit. (mint említettem: egyetértek velük, ez sajnos egy ilyen ország)

de akkor meg mi a rákért írtad le korábban, hogy a gyereke(i)det egészen biztosan külföldre "készíted fel" (nem idéztem, és csak azért van idézőjelben, mert nem pontos az ige, amit használok, itt az idézőjel ugyebár pont annak az ellenkezőjét jelenti, mint amit az indo-európai nyelvekben :) azonban a magyarban ugyebár lehet ilyet is :) stb.)
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2013. 09. 02. 15:56
Előzmény: #525  loliense
#541
Nem =. Rosszul értetted.
Felesleges ilyen köröket futnunk: az ide kommentelők igen nagy része értelmes ember, ezt korábban is megírtam. Azt is, hogy a diplomának ma már nem feltétlenül van igazi értéke, lásd még foxi-maxi egyetemek és főiskolák. Pont a cenzus kapcsán fejtegettem. Amúgy a konkrét mondatot kellene értelmezni JÓL, és akkor fel sem merülne, hogy egybemosom ezt a 2 kategóriát. Az értelmiségnek részhalmaza az orvosok, mérnökök, stb. halmaza, de korántsem kizárólagos. Vannak diplomával nem rendelkező értelmiségiek is. Mindezeken túlmenően szinte minden szakmában vannak olyan diplomások, akik a szakmájuk szégyenei és/vagy szakbarbárok, ezért nem tekinthetőek értelmiséginek. De ők inkább egyéni ill. egyedi esetek.

Topik gazda

upgrayeddAKS
upgrayeddAKS
3 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek