Topiknyitó: saru 2007. 02. 03. 08:30

Mi lesz veled Magyarország?  

a tegnapi falbontó események is végképp feltették bennem a kérdést, hogy mi lesz az országgal?, mert véleményeket hallani a FIDESZ-ről, Gyurcsányról, holott a kérdés az, hogy mi lesz veled Magyarország?, erre kell a választ keresni!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
saru 2007. 02. 03. 08:33
Előzmény: #1  saru
#2
az folytatódik, ami szept.-ben elkezdődött !,

és meddig fog tartani?, nem 2010.-ig !,

a nemzetírtó kormány mandátumáig,

hanem amíg az új nemzeti kerekasztalnál nem lesznek rögzítve az ország alapvető és időszerű kérdései hiteles személyekkel és pártokkal, amelyekből jelenleg egy sincs !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Törölt felhasználó 2007. 02. 03. 08:57
Előzmény: #2  saru
#3
Bocs saru,bemásoltam ide is talán ez itt jobban megállja a helyét,mint a másik topikban:

Azé elgondolkodtató mindez,mert tényleg mi fogjuk megszívni és nem lesz jobb!Szerintem sokan emlékeznek még a történelemben tanultakra!Amióta él ez a nemzet,a magyar nemesség,bárók,újgazdagok(éppen hogy hívták őket..)mindent képesek voltak odadobni a hatalomért.Országot ,királyt,nemesi vezérüket, akár az osztráknak,akár az orosznak.Miért lenne ez most másképp!!!????
Nemzeti kormányt akarunk?
Kivel is az élén?Gyurcsány nem jöhet szóba,mert őt űzzük ugyebár.Orbán?Mitől lenne jobb?Ugyan azok a célok vezérlik ,mint a ferit.Szerintem őt is levehetjük a listáról.A többi nagy magyar politikusunk??Pincsi ként követik a vezérüket és bármit képesek belemondani egy kamerába,csak,h szerepeljenek és egy morzsával többet gurítson nekik a gazdájuk...Nem gond,h rajtuk röhög az egész ország!
Tehát,keresünk egy majmot,aki lázadozik,nemzeti kormányt akar.Mit csinál!?
Megrohamozza az MTV-t!!!A mai világban!!!(Csókolom,azok az idők már elmúltak,amikor nem volt más média!!!)Szerintem bármelyik kereskedelmi tv nagy pénzt fizetett volna,ha őket ostromolják meg!!
Mit csinál a bunkó,mikor ott a lehetősége,mert bejutott a tv-be?Először vakarja a fejét,h hol is van lényegében,aztán előveszi a véráztatta kockás lapját,melyen a követelései(,,petíciója") van és átadja.Már nem emlékszem,h az első v a második pont volt a 2006 nagy magyar forradalom petíciójában,h HELYEZZÉK VISSZA A FRADIT az első osztályba!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Na,köszi nekem így nem kell a nemzeti kormányból sem!
Na,nem azé mert nem ismerném el a fradi munkásságát....
Persze igazat adok annak is aki az utcára megy,mert a seggünkről is lenyúzzák a bőrt szép lassan,ha hagyjuk.Csak vhogy ezt jobban kéne és felkészültebben.
pampa 2007. 02. 03. 08:59
Előzmény: #2  saru
#4
Saru

Addíg még a jogrend nem teszi lehetővé a cikluson belüli válltást, addig ez lessz. Mert most mi is a probléma? Volt 2.ét nagy párt aki a kampányban igért,hogy elnyerje a szavazók bizalmát. az egyik meggyőzőbb volt. és egy kicsivel nyert. Ezekután a nyertes bejelentette,hogy a választási igéreteiből minimálisat tud csak teljesíteni, mert az előző kormány csődbe vitte az országot,és megszorítások kellenek az egyensúly megteremtéséhez.
A problémát abban látom,hogy akik odaültették őket nem ezért tették. nem ezért szavaztak rájuk. És az alkotmány nem hagyott lehetőséget a becsapott megvezetett embereknek a korigálásra:
És ebből alakult ki a káosz.
Ha valaki lebontja urnákra a szavazás eredményét kiderül,hogy még a 3-at sem éri el.
Nem volt ez akkora győzelem,hogy most arra lehetne hivatkozni.
Szerintem csak az előre hozott választás lenne a megoldás.
Mert ,ha az nem lessz így fogunk elmenni 2010-ig.
saru 2007. 02. 03. 09:05
Előzmény: #2  saru
#5
mert szoktuk mondani, hogy nekünk Mohács kell!,
hát itt van Mohács, illetve még annál is rosszabb, mert jelenleg nem három részre szakadt az ország, hanem elemeire hullott!

szétverték legnagyobb kincsünket: az oktatási rendszerünket és most verik szét az egészségügyet!

nap-mint nap zárnak be pl. iskolákat, mondván, hogy nincs rá pénz!, - hogyhogy nincs?!, - ezáltal a jövőnket teszik tönkre, ez nem engedhető meg!, hogy lesznek így kiművelt emberfők, a cél ezekszerint az, hogy sehogyan?!

Sólyom L. újévi beszédében 12 millió magyarról beszélt!, hová tünt három millió?

és mi lesz a magyar földdel?,

kinek fáj erre a foga?, mindenesetre nagyon sok az izraeli ingatlanvásárlás hazánkban, - Palesztínában anno ugyanígy kezdték, - de hallani a globális felmelegedés kapcsán, hogy országok kerülnek majd víz alá, pl. Hollandia, aki nagyon érdeklődik a magyar föld iránt és még nyilván mások is!

Szerintem nagyon veszélyers szintre süllyedtünk!
saru 2007. 02. 03. 09:13
Előzmény: #5  saru
#6
Matgab jópár napja topikjában kifejtette, hogy

hazánkban népirtás folyik!,

sajnos igazat kell neki adnom!
Törölt felhasználó 2007. 02. 03. 09:17
Előzmény: #2  saru
#7
"meddig fog tartani?, nem 2010.-ig !"
Tény, hogy a pénz és a hatalom rossz kezekbe került. Nem jó célokra fordítódnak ezek az eszközök. Így érdekes az élet. Nem???
Törölt felhasználó 2007. 02. 03. 09:22
Előzmény: #6  saru
#8
Szerintem az oktatás lezüllesztése majnem globális cél,de hazánkra nézve minimum uniós.Pont olyan,mint a mezőgazdaság lezüllesztése.Nyugaton nem annyira jó,h egyik-másik kisebb államnak is vannak értékei,ami csak az övé és esetleg azzal profitálhat!
Globálisan pedig azért cél (amit a magyar politika újjongva támogat),mert így rövid időn belül csak 1-2 vezető lesz,meg egy hatalmas birkacsorda,akit MANIPULÁLNI,IRÁNYÍTANI lehet.(Meg,ha így folytatjuk kell is.)
saru 2007. 02. 03. 09:28
Előzmény: #8  Törölt felhasználó
#9
"Szerintem az oktatás lezüllesztése majnem globális cél,de hazánkra nézve minimum uniós.Pont olyan,mint a mezőgazdaság lezüllesztése",

igen, mert a globális hatalom, akinek ez a célja, - tudjuk, hogy ez kikből áll, - ugyanaz !
mezuska
mezuska 2007. 02. 03. 09:31
Előzmény: #8  Törölt felhasználó
#10
Örülök hogy nyitottál saru egy topicot, remélem csak itt fogod osztani az észt és nem fogjátok , szét offolni az összes értelmes topikot a politizálással!!!!!!!
Törölt felhasználó 2007. 02. 03. 09:39
Előzmény: #7  Törölt felhasználó
#11
Mit tesz ez a kormány??? Hamis érvekkel operálnak, becsapják a képviselőket, becsapják a politikus társaikat, becsapják a népet...
MIVEL???
A legtöbb kormány-intézkedés (privatizációk, ingatlan spekulációk, új kormányzati negyed... stb.) csupán rövidtávon hasznos, EZT VERIK NAGYDOBRA, azonban hosszú távon a nemzet vagyonát emésztik fel.
Minden, amit a kormány tesz, hosszú távon káros a nemzetre, szegényíti mind anyagilag, mind erkölcsileg…
Olyan ember a miniszterelnök, akire nem lehet felnézni…
Ilyen ember ne legyen az ország első embere.
Törölt felhasználó 2007. 02. 03. 10:00
Előzmény: #11  Törölt felhasználó
#12
Most vagyunk abban a stádiumban, hogy a kormány rövidtávú intézkedései is károsak.
Nem a valódi reformok a károsak, nem az ésszerű takarékosság a káros.
Ami káros, az a leépítés. Nem csak azt építik le, ami felesleges.
Leépítik azt is,ami hasznos, amire szükségünk lenne...
Amit nemzedékek, generációk építettek, alkottak,..., képesek néhány év alatt megsemmisíteni.
saru 2007. 02. 03. 10:04
Előzmény: #10  mezuska
#13
Mezuska!,
igaz legutóbb tegnap az én falbontó topikomat offolták szét, de mindegy!,
írd meg inkább, hogy fáj az igazság!
Törölt felhasználó 2007. 02. 03. 10:11
Előzmény: #12  Törölt felhasználó
#14
A Nők lapja fórumán olvastam ezt a kérdést:
Magyarország túléli Gyurcsányt?
Mit mondjak erre, mit férfi?
Csak annyit egyelőre, hogy Tisztelt Hölgyem, a kérdés TALÁLÓ. :(
Lehet, hogy a magyar nők, magyar anyák fogják rábírni a férfiakat:
Ugyan már, nézzétek a gyermekeitek és unokáitok érdekeit!!!
És ne csak a saját unokáitok érdekében zsebeljetek, hanem kegyelmezzetek a szomszéd unokáinak is.
Törölt felhasználó 2007. 02. 03. 10:21
Előzmény: #11  Törölt felhasználó
#15
Cetas!

Talán Orbán jobb lenne... nem hiszem.
Szerintem hosszú távon rosszabb.
saru 2007. 02. 03. 10:22
Előzmény: #14  Törölt felhasználó
#16
a kérdés nagyon jó, mert valóban arról van szó, hogy a neoliberális Gyucsány magával rántja e az országot?,
szerintem igen!,
ha nem sikerül szekértáborával együtt mielőbb elkergetni!
és ne kerteljen nekem senki, mert szept. óta Gyurcsány és kormánya miatt vannak és lesznek zavargások, nem pedig mások, futbalhuligánok, stb. miatt!
Törölt felhasználó 2007. 02. 03. 10:25
Előzmény: #16  saru
#17
a zavargás Orbán miatt van nem GYF miatt...mert Orbán szervezi nem GYF...azért van mert megszervezik ne fordítsuk már meg...mind a kettőnek el kéne mennie...elég volt már bármely oldali piócákból....csak itt még mindenki okostojáskodik és nem veszi észre hogy mindegy melyik mostani ganitúra van hatalmon....új generációnak kell utat engedni....egy új párt kéne értelmes 5letekkel és pár ép agyú pénzemberrel aki felépíti...ennyi. hiába akar GYF most vmi értelmeset már nem hiteles az ő szájából... . thats it. ezek az emberek eljátszották a hitüket erGO
Törölt felhasználó 2007. 02. 03. 10:34
#18
szélsőjobbos! Vagyis "Jobbikos"

zéro
saru 2007. 02. 03. 10:37
Előzmény: #16  saru
#19
az oktatásról még pár szót:

nekem apám állami tanító volt, aki annakidején pályáját tanyasi tanítóként, akkori lámpásként, - kezdte, mert akkor ez volt az első lépcsőfok!,

de nem ez a lényeg, hanem a következő:

tehát az iskolákat helyben létesítették, ahol a gyerekek voltak;

és innen kerültek ki többek között a kiművelt diákok, akik közül a kvalifikáltakat kiemelték és tovább irányították, elindultak az "értől az óceánig" és lett belőlük atomfizikus, Nobel díjas, stb., nem utolsósorban hazáját szerető állampolgár;

ma iskolabezárás folyik, a gyerekek olvasni sem tudnak!...;

a következtetés egyértelmű !

saru 2007. 02. 03. 10:41
Előzmény: #17  Törölt felhasználó
#20
MZ/X !,
egyetértek Veled, 8:33-kor ugyanezt írtam !
Törölt felhasználó 2007. 02. 03. 10:45
Előzmény: #14  Törölt felhasználó
#21
ez nagyon jó ez a topik!
na és jókat is írtok!
nem egymás ellen hadakoztok és vesztek el a politikai útvesztöbe hanem az ország előre jutását forszirozátok!

szvsz a parlament előtti térrel már nem aktuális foglakozni mert már kioldalaztunk a csökkenő csortornábol!
viktornak ez az akcioja csak eszköz volt a mondani valójához (hogy brüsszelig is eljuson )ugy láttom sokan megérteték! (no nem viktort hanem a mondanivalót)
a polrgári engedetlenség a megoldás magyarország számára!
ahogy írjátok is hogy mi lesz veled magyarország????

ugy látszik a rendszerváltás fellingje eddig tartott!
nem is kell nagyon történelmet tanulni hiszen mindig újra és újra ezeket a köröket fútjuk! 48 56 89 06 07????

szóval addig fogunk itt körözni ebben a kérdésben mig egyszer hiba nélkül meg nem oldjuk!!!!!! :))
ehezz minimum a politikai elit távozása szükséges!
ezt ma moldova györgy is elmondta reggel az mtv1 en!!!
de a legfontosabb hogyha tényleg haladni akkarunk előre akkor nem az számit ,hogy ki mondja ,hanem hogy mit akkar mondani és hogy az nekünk jó e????
tehát ha szakmai munkák lennének emberi nevek nélkül és nem állandó hibák sorozata ez vonatkozik minden magyar emberre akkor már a kapitalista eszmét is túlszárnyaltuk volna!
de pillanatnyilag inkább csak szenvedünk!

ha szóba hoztátok mazgabot akkor van ebben is egy csúnya sors fintora dolog!
senki ne akkarja megnézni vagy tapasztalni a másik oldalt is!
(politika és társadalom ahogy én láttom)
azaz hogy korházba kerültök meg jogi útvesztökbe mentek bele,mert ez a helyzet ahogy matgab is rávillágitott szörnyü!
ez nem vicc!!!!!!
gondolok én arra hogy a szánkat elhagyó minden szó mögött,előbb vagy utobb egy egy sors jelenhet meg!
tehát csak ovatosan minden gondolattal és szóval és tettel mert a sorsnak nincs humorérzéke!
magyarrul ohajod számára parancs hiszen ezért születél meg ,hogy az életben az eléd állitott feladatokat megoldjad!
de a feladat nem biztos hogy kézzel fogható dolgok hanem inkább eszmei erkölcsi feladatok ugy az egyénre mint a nemzetre is!!!!

mezuska
mezuska 2007. 02. 03. 11:14
Előzmény: #13  saru
#22
sarukám!
nekem nem fáj a Te igazságod, se másé
már csak mosolygok a nagy magyar nemzeti okoskodásaitokon, vagdaloztok, meg fröcsögtök, de értelmes ötletek a problémák megoldására, még nem sok hangzott el, egymást pocskondiázni ez nagyon megy!!! A birka szellemet örököltük, az elmult 50-évböl, mindenki fujhatja a magáét, mind két oldalrol, s az a
baj egyik sem lát az orránál tovább. A többség alapfogalmakkal sincs tisztában
csak fujja amit a hangadoktol hall!!
Törölt felhasználó 2007. 02. 03. 11:22
Előzmény: #22  mezuska
#23
igen és ezt ugy teszik hogy megvannak a források és megbontáshoz szükséges eszközök!
a lényeg a nemzetett oszlatni kell agyban is!

tehát nem jó ha a MÁV egyszere sztrájkol az orvosi kamarával!
ha egyzsere lép fel az ország egy azonos pillanatba de most nem a kossuth tére kell gondolni hanem hogy vidéki tüntetés majd villamosipari dolgozzok meg MÁV stb!!!!!!!!
majd jönnek a közszféra dolgozoi mert ugyan jó a bérük de a 50 ezer forintos távhőt már ő se tudja kifizetni!

ezzek az emberek mind mind magyarok!
akkor hol itt a kérdés????

persze ezt az előbb jól leírtátok ,hogy magyarország túléli e XY t????????
saru 2007. 02. 03. 11:23
Előzmény: #22  mezuska
#24
Demján Sándor szerint a magyar gazdaság válsága a "politikai elit bűne",
ezt hangzott el folyó hó 08-án, gondolom nem árt ismét megismételni !
pampa 2007. 02. 03. 11:36
Előzmény: #24  saru
#25
mezuska

Most az reform,hogy bevezetem a vizitdíjat,de mentesítem a fizetés alól a Nyugdíjast,a 18 év alattiakat,a hajléktalanokat , a fogva tartokkakat, a segélyezetteket.
Akkor kik fizetnek?
Következő:
Potyautasok kiszűrése. Ki veszik a fizetési körből a segélyezetteket, a hajléktalanokat, a fogvatartottakat.az 50-évnél idősebb tartósan munkanélkülieket.
Akkor itt is kik maradnak?
Csak a közép osztály!
Mit mondott az SZDSZ a kampányben?
- Minden adóról hajlandó tárgyalni,csak egyről nem a tőzsdei nyereség adóról!!
Annak a bevezetését ellenzi!!
Erről ennyit:
Törölt felhasználó 2007. 02. 03. 11:38
Előzmény: #24  saru
#26
na ennek örülök ,hogy már idájig is
eljutotunk!
de azt szeretném ha senki sem hallna meg emiatt hanem békésen le kell rendezni ezt a dolgot civilizált ember modjára!

tehát sürgösen tenni kéne valamit mert a cukorbeteg embereknek sok a dobozdíj és inkább lemond az inzulin adagjárol!
ugyhogy remélem nem akkar senkisem gyilkos lenni?????
nem beszélve azokrol a gyerekekröl akik sajnos igy születtek cukorbetegként!!!!!

na és itt már nem az ugymond "lélegeztető gép" reklámozásos fellingröl van már szó!!!!
Törölt felhasználó 2007. 02. 03. 11:40
Előzmény: #24  saru
#27
"Martonyi: Nyugat-Európában ilyenkor előrehozott választásokat szoktak tartani
A nyugat-európai demokráciákban ilyen súlyos politikai és gazdasági válság esetén, mint ami Magyarországon van, előrehozott választásokat szoktak tartani - jelentette ki a hírTV stúdiójában Martonyi János, volt külügyminiszter. Úgy látja: erre hazánkban is van lehetőség, és az Alkotmány is lehetővé teszi.

"Az Európai Uniós parlamenti demokráciákban hasonló súlyos válság esetén jellemzően lemond a kormány és új választásokat írnak ki. A magyar alkotmány szűkre szabja azt, hogy mikor lehet új választásokat kiírni...hol a határ, ameddig a kormány a felelőtlenségében és az ország tönkretételében elmehet." - fejtette ki Martonyi."
"HOL A HATÁR, AMEDDIG A KORMÁNY A FELELŐTLENSÉGBEN ÉS AZ ORSZÁG TÖNKKRETÉTELÉBEN ELMEHET"
Gratulálok Miniszter Úr!
Találó a kérdés.
Megmondom, Gyurcsány Ferenc szerint a határ a csillagos ég. :(
pampa 2007. 02. 03. 11:46
Előzmény: #27  Törölt felhasználó
#28
Kicsit off eln.

Akarnak hozni egy rendeletet,hogy ismert személy nem reklámozhat gyógyászati terméket.
Nos hogyan mérhető ki az ismert?
Ennyit a szakértő kormányról!
Törölt felhasználó 2007. 02. 03. 11:50
#29
Szorozzátok ki mennyit hoz a vizitdíj ha mindnki be is fizeti a befizethető mennyiséget. Nevetséges. Többe kerül az egésznek az adminisztációja, ha már ezt nem nézik akkor legalább a presztizsveszteségüket illene az ügyön. Nevelő célzattal meg nem szokás díjakat bevezetni.
Törölt felhasználó 2007. 02. 03. 11:50
Előzmény: #27  Törölt felhasználó
#30
baratom ne a hir tv vel pedallozz, mert tudvalevo a hovatartozasa.
egyebkent meg kellen emlitened azokat a "kisebbsegeket" akik az MSZP re szavaztak.
Törölt felhasználó 2007. 02. 03. 11:55
Előzmény: #29  Törölt felhasználó
#31
totoro_hun!
igen én is ezzen gondolkoztam már régota!
hogy mi a túrónak ennyi automata ????

talán azért hogy majd választás előtt egy évvel látványosan levegyék majd!!!!!!

az autópálya fizető kapuit se értem még most sem!(értem csak nem értem hogy egy ember hogy mitttöl gondolkozot igy! )
tko_ 2007. 02. 03. 12:01
Előzmény: #31  Törölt felhasználó
#32
"az autópálya fizető kapuit se értem még most sem!(értem csak nem értem hogy egy ember hogy mitttöl gondolkozot igy! )"

Ha jártál már külföldön, Olaszoroszág, Spanyolország lehetne sorolni...ott mind fizetős kapuk vannak.
Én nem azt mondom, hogy ez jó (minden nap használom a pályát, sokkal jobb a matricás rendszer), de talán érthető mitől gondolkoztak igy...koppintottak, de nem jött be :)
Törölt felhasználó 2007. 02. 03. 12:16
Előzmény: #32  tko_
#33
az ,hogy mi van külföldön az egy dolog.
legelső dolog amit érdemes összehasonlítani az az hogy mennyit keresnek ott az emberek és milyen gazdasági helyzet van az egyes országban!
utána lehet bármit is hasonlitani!
miért is?
mert ez nekünk sok pénzbe került (mint a vízitdíjautomata 800000ft!)
na és egy ilyen országban mint a miénk nem engedhető meg semilyen plussz kiadás tehát mindig az olcsóbb verziot kell keresni!!

minden példa azt igazolja és az látszik hogy ebböl se tanultak hogy a PÉNZ AZ ADÓ BESZEDÉSE nem jó oly modon hogyha fizikai eszközökkel történik!!!!

rövid gondolatok:az adó utáni szaladgálás talán több pénzbe kerül mintha van egy kapu vagy automata és az beszedi a pénzt!
plusz igy biztos hogy nem kerülik meg az adó fizetést olyan mint a metroban a beléptető kapú!
de az elektronikus rendszer az adőbevallásban az már az aparátus megsporolásával fog járni!
de az elektronikus úttal biztositott autopálya pénz beszedése már olcsobb !!!

tehát a kormyán a behajtás megkerülése ellen és nem olcsósága mellett áll ki!
ugyanis az a kormány fél az adófizető be nem fizetett adójátol akiknek elleve vaj van a fejükön!

Törölt felhasználó 2007. 02. 03. 12:20
#34
A vizitdíjat nevelő célzattal vezették be - kormánypárti politikus szerint, hogy tudatosítsák az emberekben hogy nincs inggyen az egészégügy. Ha valami, akkor ez komcsi módszer. A nép hülye, meg kell neki tanítani. Ha már pénz kell nekik emeljék a TB-t oszt kész, de ez a népnevelés dolog ez szánalmas.
pampa 2007. 02. 03. 12:21
Előzmény: #33  Törölt felhasználó
#35
Az okt. 23. este történt polgári személyek által elkövetett bűncselekmények elkövetői,már lassan szabadulnak a fogva tartó intézményekből,mert letöltik büntetésüket.
De a rendőrök által elkövetett bűncselekményeknek még az elkövetői sem ismertek.
Ez a Gyurcsányi demokrácia!
Nekem ez nem kell!
Törölt felhasználó 2007. 02. 03. 12:22
Előzmény: #33  Törölt felhasználó
#36
a kitalált dolgok mögött a megvalosítás mindig a legnehezebb és az a jó kormány amelyik a megvalosítás mellett még az adófizető adójára is odafigyel!!!

na és mindezt ugy hogy közben a kiskapukat is bezárja!
tehát azért áll ki a kormány az automata és a kapus rendszer mellett mert a törvények és a jogok nem jól münködnek sok a kiskapú!
de mivel nem számolt utána hamar rá fog jönni hogy ez nem lesz jó pláne hogy a gázártámogatásban hagyott kiskapukat meg a tb fizetésben!
de tudod miért hagyot kiskapukat mert fél a néptől!!!!
már leírtam hogy behajtani akkar de nem mindenáron azaz egyensúlyban tartja ezt a dolgot !
fejben is oszlatja a népet!
sztárájkokat tesz időben odébb hogy végre tudja hajtani mindezt!
közben agyat eszméket tompít védi magát a támadásokkal szemben!

HOFI: ez nem zsákútca hanem kelepce!!!
Törölt felhasználó 2007. 02. 03. 12:24
Előzmény: #36  Törölt felhasználó
#37
A vizitdíjat nevelő célzattal vezették be - kormánypárti politikus szerint, hogy tudatosítsák az emberekben hogy nincs inggyen az egészégügy. Ha valami, akkor ez komcsi módszer. A nép hülye, meg kell neki tanítani. Ha már pénz kell nekik emeljék a TB-t oszt kész, de ez a népnevelés dolog ez szánalmas.

ez tökéletesen igaz!!!!
én is pont igy láttom de nem azért mert személyeskedés tárgyává akkarom tenni az mszpt!mindig láttni kell mi folyik a színfalak mögött !:)))
Törölt felhasználó 2007. 02. 03. 12:25
Előzmény: #37  Törölt felhasználó
#38
ez pont olyan mint hogy megalkota a vizitdíjat és rá pár napra azt mondta hogy:
Törölt felhasználó 2007. 02. 03. 12:26
Előzmény: #38  Törölt felhasználó
#39
HOGY A GYEREKEK UTÁN NEM KELL VÍZITDIJAT FIZETNI ,MERT ALANYI JOGON JÁR!! :))))
Törölt felhasználó 2007. 02. 03. 13:00
Előzmény: #19  saru
#40
Tisztelt Brunhold! (11:50) „baratom ne a hir tv vel pedallozz”
Ha a cikk a Népszavából származna, akkor is egyet értenék vele.
Tisztelt egylap! (10:21) „Talán Orbán jobb lenne... nem hiszem.
Szerintem hosszú távon rosszabb.”
Nagyon egyszerű okok miatt tartom Orbánt jobbnak.
Orbán a nemzeti vagyont igyekszi megőrizni. Ez nagyon fontos, hogy ne legyünk kiszolgáltatva idegenek kénye-kedvének. A nemzetek sorsát nagymértékben az határozza meg manapság, hogy a cégek profitjai merre áramlanak, mire fordítódnak. A magyar nemzet érdeke, hogy a profit itthon maradjon, ezért csupán rövid távú öröm egy állami cég eladása külföldieknek, ugyanez hosszú távon mérhetetlenül nagy veszteség.
pampa 2007. 02. 03. 13:03
Előzmény: #39  Törölt felhasználó
#41
Van egy javaslatom:

"Jelöljék ki egész Magyarország területét műveletinek,és ezen belül,ha valaki olyat tesz ami a jelenlegi hatalomnak nem tetszik azt állítsák elő és vigyék Recskre mert ott már jó tapasztalataik vannak az átnevelésről.
Ha az betelik akkor még mindíg marad hely a Hortobágyon.Ott nagyon sok használaton kívüli juh hodály van ami kis átalakítással lakhatóvá tehető a másképpen gondolkodók számára."

Most tényleg ezt akarjuk?
Törölt felhasználó 2007. 02. 03. 13:11
#42
Régen tanultam közgazt bocsássátok meg ha pongyola leszek. Ugye az állami beruházások azért fontosak, mert lökést adnak a gazdaságnak. Vhogy ugy tanultuk hogy az állami pénzt elköltve, a beruházó megkapja a pénzt, az is elkölti, akinél elkölt az is továább, igy 1 Ft vmi sokszoros hatással hat a GDP-re. HA külföldi cég megnyer egy pályázatot, és mondjuk 10% al olcsóbb az ajaánlata, a nemzetgazdaság akkor is sokszorosan bukott az ügyön, mert az 1Ft nem nálunk pörög tovább. Ezt nem érti meg a jelenlegi kormány.
pampa 2007. 02. 03. 13:15
Előzmény: #41  pampa
#43
Az Országban sokfelé félpályás tüntetések sokasága.
Mindegyiknél min.4 rendőr biztosítja a közlekedést. E+z mind pénz! Fölöslegesen kifizetett pénz. Ezt el lehetne költeni okosabb dologra is. És ez mind egy ember miatt, aki makacsul ragaszkodik a székéhez.Annak idején a Horn kormány ellen nem volt tüntetés, a Medgyessy kormány ellen sem, az utána következő Gyurcsány kormány ellen sem.
És akkor jött az a bizonyos öszödi beszéd. Az a beszéd ezidáig már több kárt okozott az országnak mint a természeti katasztófák.

Meddig fog ez így maradni?
Törölt felhasználó 2007. 02. 03. 13:17
Előzmény: #41  pampa
#44
sok helyen be valt a vizit- dij a nagy vilagban. ez olyan mint a parkolasi dij. maceras. de 10 percenkent nem szaladsz be kocsival a kodaly korondra. tehermentesiti a dokit. az meg nem nyir ki mert fusztralt vagy faradt.
Törölt felhasználó 2007. 02. 03. 13:17
Előzmény: #41  pampa
#45
sok helyen be valt a vizit- dij a nagy vilagban. ez olyan mint a parkolasi dij. maceras. de 10 percenkent nem szaladsz be kocsival a kodaly korondra. tehermentesiti a dokit. az meg nem nyir ki mert fusztralt vagy faradt.
Törölt felhasználó 2007. 02. 03. 13:21
#46
Buxer: olvass visssza 11:50 körül mit irtam a vizitdíjról. A célja nem az ami neve, mert gazdaságilag értelemtlen, hasznot nem hoz. AItt népnevelő célzattal vezetik be, hogy szokjuk hogy fizetni kell mindenért.
pampa 2007. 02. 03. 13:35
Előzmény: #46  Törölt felhasználó
#47
A törvények csak az állampolgárokra vonatkoznak.
Ismét nincs azonosító a rendőrökön.

link
Törölt felhasználó 2007. 02. 03. 13:36
Előzmény: #46  Törölt felhasználó
#48
a politika ennel azert bonyolultabb. lehet ingyen doki. csak akkor elotte dobjatok be rajtam kivul mindent a kozosbe. halapenzrol meg nem hallottal? volt reges regen moszkvaban a nagy "zsido orvosok pere" cimu remdrama, a Sztalin adott nekik vizitdijat olyat, hogy a mai napig nem felejtik...
pampa 2007. 02. 03. 13:43
Előzmény: #48  Törölt felhasználó
#49
buxer

Most akkor ingyen van a Doki ?

Most nem fizetünk érte?
Ha majd 15. -től fizetünk 300, Ft akkor este már ha ki kell hívni a lakásra akkor már nrm kell adni hálapénzt?
300 Ft hatására megszünik a hála pénz?
Ezt komolyan gondolja valaki?
pampa 2007. 02. 03. 13:48
Előzmény: #49  pampa
#50
No koment...

link
Törölt felhasználó 2007. 02. 03. 13:54
Előzmény: #50  pampa
#51
én szívesen kifizetem a vizitdíjat,de akkor felteszem a kérdést:mire és miért vonják tőlem a tb-t?
miért nem lehet ugy csinálni ezt mint más eu-s országokban?év végén visszaadják nekik azt a pénzt amit évközben levontak a tb-re és nem lett felhasználva!!!!!!!!
Törölt felhasználó 2007. 02. 03. 14:25
Előzmény: #51  Törölt felhasználó
#52
azért nem teszik a tb re ezt mert akkor a választásban majd szembe kell nézzni ezzel a témával hogy emelték a tb-t!
tehát ezt fogják felhántorogtatni az ellenzék képviselői!

igy meg az van hogy megcsináltuk majd alanyivá tettük!
tehát az eszköz mint olyat már elökészítetük arra hogy késöbb látványosan felhasználjuk ugymond a tömeg manipulácios hatására kiterjesztve egy nemes cél érdekében mégpedig azért hogy ujból hatalomra emeljen egy báb kormányt! :)))
Törölt felhasználó 2007. 02. 03. 14:27
Előzmény: #52  Törölt felhasználó
#53
Kapcsolódjatok ki pár percre:
Crazy Indian Music Video :)
link
Törölt felhasználó 2007. 02. 03. 14:28
Előzmény: #52  Törölt felhasználó
#54
érted?? nem?
tehát amit most tesznek az már a jövöre hatással van!
sose azt nézd amit akkarnak hogy lássál!
hanem azt hogy mi miért van!
na és mivel politikai szándékkal és értelmetlenül vagyis logikátlanul tesznek valamit valamiért akkor kezdj el kételkedni!
de a megoldást azt nem a hirtv ben az atv ben az mtv1 ben a népszabadságban hanem csakis saját magad logikája alapján keresd!
na hagyd hogy megmonják neked hogy mit kell mondanod!!!!
pampa 2007. 02. 03. 15:15
Előzmény: #54  Törölt felhasználó
#55
Bohócot csinál a rendőrökből Gergényi.

link
Törölt felhasználó 2007. 02. 03. 15:57
Előzmény: #55  pampa
#56
Mondjuk a törvények nem csak a képviselőkre, hanem a nyugdíjjasokra is vonatkoznak. Sőt, az idiótákra, elmebetegekre, balfaszokra is...

Ezt jó lene már végre észben tartani. Már akinek van olyan...

Persze nehéz, ha már a képviselők sem tekintik magukra kötelező érvényűnek...
ingcapa 2007. 02. 03. 17:39
Előzmény: #56  Törölt felhasználó
#57
Egy tollvonással megszüntetném a 13.havi fizetést,meg nyugdíjat. Évi 500mrd megmaradna. Így nem lenne ez a sok faszság!
Törölt felhasználó 2007. 02. 03. 17:55
Előzmény: #57  ingcapa
#58
okos kisfiú vagy,gratulálok......
csuloktata 2007. 02. 03. 21:51
Előzmény: #58  Törölt felhasználó
#59
Ébredünk.

Ne buta a magyar, csak türelmes...
csuloktata 2007. 02. 03. 22:21
Előzmény: #59  csuloktata
#60
Msz(m)P szerint a FIFESZ antidememokratikus.

Na vaze, ha az maszmp azt monyja én is az vagyok!!!

Topik gazda

saru
4 3 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek