Topiknyitó: saru 2007. 02. 03. 08:30

Mi lesz veled Magyarország?  

a tegnapi falbontó események is végképp feltették bennem a kérdést, hogy mi lesz az országgal?, mert véleményeket hallani a FIDESZ-ről, Gyurcsányról, holott a kérdés az, hogy mi lesz veled Magyarország?, erre kell a választ keresni!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2009. 01. 26. 20:51
Előzmény: #13395  csa-csi
#13400
nem a jelenlegi helyzeten kell lemérni, h akkor jobb volt-e a szocializmus vagy nem,
a jelenlegi helyzet, egy hatalmi rendszer összeomlását követő anarchikus korszak, néhány évtized, sok ilyen volt már a magyar történelemben
az arctalan vagy arccal ismert kizsákmányolók, a csákmáték kifejezése is épp egy ilyen korszakból való, akkor az Árpád-ház hatalmi rendszere omlott össze, évtizedekig azt csinálhatott mindenki amit a pofátlansága megengedett, elvehetett mindent amit bírt, akár csak ma
majd újjá kell szervezni a magyar államot, ahogy ma is ez a feladat, az ilyen alakokat a mai kornak megfelelően ki kell közösíteni (akkor az Egyház tette ezt meg) és le kell verni erővel egyet-kettőt, hogy a többi is tudja, hogy hol a helye és újjá kell szervezni a magyar életet
nyilván az akkori anarchikus évtizedekben is mindenki visszavágyott az előző rendezett életbe
de a történelemben, az időben soha sincs vissza, csak előre
akik ma a szocializmus meghamisított emlékével édesgetnek csak a mai saját céljaikra használják ki a szocializmus nyomorára nem, vagy nem jól emlékezőket
rájátszanak arra az egyébként egészséges emberi vonásra, hogy csak a szépre emlékezünk,
az a kevés dolog, ami tényleg jó volt a szocializmusban, gond nélkül újrateremthető lesz, amint eljön ennek az ideje
csak azt akarni is kell („tetszettek volna…”)
ülni a picsamelegmáléba, hogy jajj, az ölembe pottyant a rendszerváltás, az nem megy
csacsi, a szocializmussal kapcsolatban nekem valóban csak fekete-fehér létezik, sőt úgy is mondhatom, h a szememben az csak vörös posztó!
énnekem ne jöjjön senki egy-két jó vonással, nekem az „összességében” és a jellemzővel jöjjön bárki, márpedig összességében és jellemzően a szocializmus egy vesztébe rohanó, bűnös rendszer volt, erre nekem csak határozott nemem van
az, hogy vége lett az része volt létezésének is,
a kapitalizmus meg nem jutott csődbe, ez is hülyeség, már bocsánat a nyersességemért
egy-két dologban pofátlanul elszaladt a ló és bukta lett a vége, de hányszor volt már ilyen és hányszor lesz még? de ez és csak ez, max. ilyen fog fennmaradni, mert ez az emberi teljesítményre épít,
na, jó, most dolgom van
üdv mindenkinek,
SirGeorge
Törölt felhasználó 2009. 01. 26. 19:48
Előzmény: #13384  Törölt felhasználó
#13399
..nem volt rendszerváltás...csak újra csomagolás...ha kinyitod kiderül, hogy ez is szart rejt..

...az igazi rendszerváltásnak a fejekben kellett volna megtörténni....de nem történt...így...maradtunk ugyanazok...nem véletlenül kínlódunk..
Törölt felhasználó 2009. 01. 26. 18:03
Előzmény: #13396  Törölt felhasználó
#13398
Ázsiát már tudod?

csa-csi
csa-csi 2009. 01. 26. 18:03
Előzmény: #13396  Törölt felhasználó
#13397
Bocsi, pénznyelő, ha már oldalazol, Magányos baloldali vagyok, bármerre nézek sehol senki....
Törölt felhasználó 2009. 01. 26. 17:30
Előzmény: #13392  Törölt felhasználó
#13396
Ilyenkor derül ki, hogy a jobboldaliak egyrésze (itt pl. Cetas, Saru, Csacsi, Matgab) valójában full szoci, vagy kommunista, másik része valóban jobboldali, lásd pl. Tokos, meg pl. George.
csa-csi
csa-csi 2009. 01. 26. 17:05
Előzmény: #13392  Törölt felhasználó
#13395
"Ma, a kapitalizmus totális csődjét látva, közel 20 év tapasztalatával, egyértelműen kijelenthető, hogy ennél a világnál a Kádár rendszer erkölcsileg, etikailag és anyagilag többet nyújtott Magyarországnak."
Világosan leírtam, hogy a Kádár féle szocializmus ennél a mai világnál többet ért. Ez közel sem azt jelenti, hogy a paradicsomban éltünk.
Nálad, Sir Georg, úgy látom, hogy a feketén és fehéren kívül más szín nincsen. Úgy érzem én eléggé árnyaltan, ugyanakkor plasztikusan fogalmaztam.
matgab 2009. 01. 26. 16:34
Előzmény: #13393  Törölt felhasználó
#13394
én nem azt mondom, hogy a kádári rendszer maga lett volna a tökély, sőt...

De emberarcúbb volt mint ez a jelenlegi arctalan kizsákmányolás.
Ha a kettő közül kéne választanom, akkor lehet, hogy visszamennék az időben...

Erre szokták mondani, hogy a mai szélsőjobb néha közelebb van a szélsőbalhoz, mint a középnek mondott ...-hoz.

Marxék nem véletlenül tudtak tömegbázis kiépíteni, még ha nem is azzal a céllal írták azt amit írtak, amire a tömegek gondoltak...

Sőt, azt is ki merném jelenteni, hogy a kádáribb rendszer nemzetbarátabb, konzervatívabb, és jobboldalibb volt sok szempontból, mint ez a mai demokrácia színfalai között játszott pojácashow...

A gyereket dobtuk ki a koszos víz helyett...
Törölt felhasználó 2009. 01. 26. 16:22
Előzmény: #13391  matgab
#13393
vazze, matgab, nem hiszek a szememnek...
na, jó, én most kikapcs
tán csak valami vírus kapott be a gépem
Törölt felhasználó 2009. 01. 26. 16:20
Előzmény: #13390  csa-csi
#13392
nahát, csacsi, ezt nem hittem volna, h valaki olyat tud mondani, h én egy véleményre kerüljek pénznyelővel! de most én is csak azt tudom kérdezni, h hány éves vagy te? hát miket beszélsz? hagyjuk az erkölcsöt meg az etikát, mert az az útelágazódáshoz érkezett min.elnök óta nem téma, nézzük csak az anyagiakat, méghogy többet nyújtott a Kádár-rendszer, hát így el tud felejtődni az a sok akkori kínlódás, az a nagy szürke üresség, apám, vár téged Kuba meg Észak-Korea, de siess, mert ezeket a paradicsomi helyeket is hamarosan eltörlik a Föld színéről, bár a Kádár-korszakhoz kötődik annak a lelkes tizedesnek is a szónoklata, aki szerint ma még csak a Föld egyharmadán van szocializmus elvtársak, de közel az idő, amikor már a Föld egynegyedén szocializmus lesz és utána lesz majd, amikor már a Föld egyötödén, sőt egytizedén győz a szocializmus!
matgab 2009. 01. 26. 16:20
Előzmény: #13389  tokos.
#13391
hát szerintem azon lakosság aki még megtapasztalta a 60-as 80-as éveket annak a 98%-a jobban élt 20 éve, mint most.
És most nem arról beszélek, hogy 20 éve pont 20 évvel voltak fiatalabbak.

Sokkal nagyobb volt a nyugalom, a biztonság, sokkal fontosabbak voltak a közösségek. Sokkal egészségesebb dolgokat lehetett enni-inni.
Akkor még megsavanyodott a tej 3 nap múlva.
Ma? 2 hónap után legfeljebb megpenészedik a dobozos tej.
Persze nem voltak szuper autók, szuper házak, szuper számítógépek.
De aki ezektől érzi jól magát az ma is frusztrált hiszen mindig van újabb-nagyobb-szebb autó, gép, ház.

Ráadásul nem volt ilyen kilátástalanság sem.
Nem voltak hajléktalanok, a cigányok nagy része dolgozott.
Még azt is mondanám, hogy a jogbiztonság magasabb szintű volt mint ma, mert ma a pénzes ember nyeri a pereket.
Az embereket a rendőrség brutálisabban veri, mint a 70-es években!
Védeni viszont nem védenek meg!
Relatíve sokkal jobb szinten éltünk mint a szomszédok (és itt most ne emlegessétek azt a liberális maszlagot, hogy akkor éltük fel a jövőnket, mert ez egy szimpla hazugság, hasonlítsátok össze az akkori eladósodottsági mutatóinkat a maiakkal...)

Munkája mindenkinek volt, de nem kellett napi 10-12 órát dolgozni, hanem 8-16.00 -ig (ebédidővel!) dolgoztak az emberek.
Akár 1 fizetésből is fent lehetett tartani egy 3 gyerekes családot.

Banán? na az tényleg csak decemberben volt, puff neki, megvoltam a szőlővel és az almával is...

ÉS még a focink is jobb volt.
csa-csi
csa-csi 2009. 01. 26. 15:21
Előzmény: #13387  Törölt felhasználó
#13390
Tök mindegy, hogy ki vagy mi vagyok. A tartalom a lényeg.
A z élet minősége nálam alapból, soha nem volt pénzfüggő.
Akkor sem volt jó, hiszen gúzsba kötve táncoltunk, bár ettől kevésbé lettünk sárosak.. és a jövő szebb világot sejtetett.
Ma nálam a jövő már erősen behatárolt, ötletem sincs, csak tapasztalat... az meg így mit sem ér.
Bosszant ez az elcseszett világ.

tokos. 2009. 01. 26. 15:20
Előzmény: #13387  Törölt felhasználó
#13389
Nem tőlem kérdezted, de érdekes.

Mikor éltem jobban, 20 éve diákként, vagy most főnökként? Milyen következtetést lehet ebből levonni? Akkoriban még az utolsókat rúgta a régi rendszer, amúgy szerintem sokan éltek jobban akkoriban, vagy legalábbis most ezt úgy érzik.

Az anyósom biztosan így van vele.
Törölt felhasználó 2009. 01. 26. 15:15
#13388
még 1 kicsilink
Törölt felhasználó 2009. 01. 26. 14:50
Előzmény: #13385  csa-csi
#13387
Megkérdezhetem, hogy:
- hány éves vagy?
- mivel foglalkozol?
- mikor éltél jobban, most vagy 20 évvel ezelőtt?
csa-csi
csa-csi 2009. 01. 26. 14:48
Előzmény: #13385  csa-csi
#13386
Nekünk Mohács kell! Hát itt van.
csa-csi
csa-csi 2009. 01. 26. 14:46
Előzmény: #13384  Törölt felhasználó
#13385
A "nagy" rendszerváltók szinte mind sunyin kifaroltak a politikából, nehogy valaki számon kérje tőlük ezt a trutymót, amelyhez végülis ők készítették elő a terepet.
Mi lesz veled Magyarország? Ki tudja?
Törölt felhasználó 2009. 01. 26. 14:16
Előzmény: #13383  csa-csi
#13384
Úgy látom, itt ellentmondás van. Egyik gondolat szerint nem volt rendszerváltás, másik szerint volt, kipróbáltunk valami mást, ami szar.
Most akkor volt, vagy nem volt rendszerváltás?
csa-csi
csa-csi 2009. 01. 26. 14:10
Előzmény: #13371  saru
#13383
"nem történt valódi rendszerváltás"
saru"

1) Néhány álmodozó, naív idealistán kívül 1989 előtt senki sem remélt semmiféle rendszerváltást.
2) Ma, a kapitalizmus totális csődjét látva, közel 20 év tapasztalatával, egyértelműen kijelenthető, hogy ennél a világnál a Kádár rendszer erkölcsileg, etikailag és anyagilag többet nyújtott Magyarországnak.
Nem azt mondom, hogy elégedett voltam, hogy nem hiányzott a nagyobb szabadság, az élhetőbb hétköznapok. Azt mondom, hogy rendszert váltani akkor érdemes, ha van helyette jobb.
Tudom, hogy a puding próbája az evés. Éppen erre alapozva jelentem ki, hogy rendszerváltás nélkül, ma sokkal előbbre lennénk.
mondoka 2009. 01. 26. 13:30
Előzmény: #13381  mondoka
#13382
Nem mondom hogy én látom meg, vagy hogy mindig találok újszerű nézőpontot, de szeretem így nézni a világot.
A szélsőséges jelszóval persze majdnem bármit le lehet söpörni az asztalról ebben a világban, még csak nem is Magy.o.-on teszik a leghatékonyabban.
(Formai előregyártott vádakkal , modulszerűen összerakott vádbeszédekkel..) De ezekben az esetekben megesik hogy az a szálsőségesebb, aki annak mondja a másikat.
mondoka 2009. 01. 26. 13:16
Előzmény: #13380  mondoka
#13381
Sajnos ami ebben az országban zajlik az már nem is politika, inkább kortünet (Magyarország 1990-20xx)
, de kórtünetnek is beillik.

Topik gazda

saru
4 3 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek