Topiknyitó: saru 2007. 02. 03. 08:30

Mi lesz veled Magyarország?  

a tegnapi falbontó események is végképp feltették bennem a kérdést, hogy mi lesz az országgal?, mert véleményeket hallani a FIDESZ-ről, Gyurcsányról, holott a kérdés az, hogy mi lesz veled Magyarország?, erre kell a választ keresni!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2008. 09. 30. 11:47
Előzmény: #12078  Törölt felhasználó
#12080
Ahogy a TV-ben "illetékes" polgártárs nyilatkozott: évi 250 milla (NETTÓ) a kárigényük, amíg nem születik egy őket kielégítő megoldás(?).
TrendMan 2008. 09. 30. 11:45
Előzmény: #12077  Törölt felhasználó
#12079
SZERINTETEK LÉTEZIK OLYAN KÉRDÉS MA MAGYARORSZÁGON, AMIVEL 3 MILLIÓ EMBERT AZ UTCÁRA LEHET VINNI ? (természetesen békés tüntetésre gondolok)

???
Törölt felhasználó 2008. 09. 30. 11:42
Előzmény: #12077  Törölt felhasználó
#12078
Szeretném mindenki becses figyelmét felhívni arra, hogy a most sajnált szegény fideszes önkormányzatok már a híd építési engedélyezési időszakában benyújtották a "számlát" a hozzájárulásukért. Ami ugye nem más, mint, hogy az én és a ti adótokból kellett volna pl. Szentedre és a sziget között külön hidat építeni. Miért? Hogy néhány embernek jó legyen?
Szóval zsarolták az államot, aki azért, hogy a célját elérje, kénytelen kelletlen belement. Persze, hogy tudott volt, miszerint erre már nem lesz zseton. Persze ezt már a zsarolók is tudták. Én tudom, hogy te tudod, hogy én tudom, hogy te tudod. De hát az érintett települések politikusai is politikusok... helyben ígérni kell valamit, hogy legközelebb is megválasszák őket.
Most meg kiderült ami eddig is nyilvánvaló volt, hogy nem lesz híd, nem lesz helyi elkerülő stb. Most persze a fideszes önkormányzatok megint kihasználják az alkalmat egy kis rugdalózásra...

Ez egy ilyen játék. A kormány meg beintett. Mert ő is szeret játszani.
Törölt felhasználó 2008. 09. 30. 11:30
Előzmény: #12076  Törölt felhasználó
#12077
Szia Nyuszi!
Arra gondolsz, hogy az ellenzék annyira utálja Gy.F.-t, hogy ezzel segíti a hatalmon maradását?
Nem lehetne egy kicsit emberbarátibb érzelmeket táplálni iránta?
Törölt felhasználó 2008. 09. 30. 11:21
Előzmény: #12074  Törölt felhasználó
#12076
A tervek könnyen valóra válhatnak.

Jobboldali értelmiségi gondolatai:
link
Törölt felhasználó 2008. 09. 30. 11:21
Előzmény: #12074  Törölt felhasználó
#12075
Gepida!
Ez a cikk kicsit más képet fest, mint TE:
link

Törölt felhasználó 2008. 09. 30. 11:17
Előzmény: #12072  Törölt felhasználó
#12074
Szia Gepida!

A depresszióval orvoshoz kell fordulni, gyógyítható.
Persze nem jogi doktorátushoz.
Nézd a dolog jó oldalát: ezek csak az Ó tervei!
Másoké más lehet! :-)
Törölt felhasználó 2008. 09. 30. 11:12
Előzmény: #12071  pampa
#12073
Pampa!

Finoman szólva is durva dolog úgy megítélni valamit, amiről gőzöd sincs:
- fogalmad sincs arról, mi szerepelt a szerződésben!
- minden bizonnyal vannak a szerződés be nem tartására és az ebből eredő károk rendezésére szóló pontok!
Az, hogy a polgármesterek kártérítést kérnek és a kormány fizet, ezt a feltevést látszik igazolni! Akkor pedig szó sincs "csalásről"!

A másik oldala a dolognak, hogy erre a hídra szükség volt, van, lesz!

Azt hogy ez kidobott pénz, szerintem nehezen tudnád elmagyarázni azoknak, akik már tűkön ülve várják, hogy átadják!

Szerintem ezen kár erölködnöd!
Törölt felhasználó 2008. 09. 30. 11:00
Előzmény: #12043  Törölt felhasználó
#12072
"A leghosszabb ideje hivatalban lévő kormányfő
Gyurcsány: nem 6, hanem 10 évet maradna"

"A kormányfő úgy fogalmazott: a legelső perctől kezdve ugyanaz fűti, hogy segítse egy nyugatos világ, polgári demokrácia létrejöttét Magyarországon. Mint mondta, bár a körülmények változatosak, de a politikája ugyanarról szól. Időnként sikerek, máskor hibák övezik - jegyezte meg." MTI

Sikerült neki: Adósrabszolga népet, megosztott és kisemmizett országot leglassabb növekedési ütemmel, hatalmas korrupcióval, depressziós közhangulat rendszeres utcai zavargásokkal, satöbbi

Ráadásul ha rajta múlna, még 10 évig folytatná ezt a borzalmat.

Nem "el lehet innen menni", hanem lassan muszáj lesz innen elmenni.
pampa 2008. 09. 30. 09:21
Előzmény: #12070  Törölt felhasználó
#12071
csendes

Ez a csalás az én megitélésem szerint.
Amikor megkötötték a szerződést már ezekszerint akkor tudták,hogy nem építik meg az önkormányzatok által feltételül szabott beruházásokat.

Megint fölöslegesen dobnak ki adóforintokat... Természetesen felelős nélkül...És lehetek én is populista,kérdem ebből a pézből hány új mentőt lehetne venni?
Törölt felhasználó 2008. 09. 30. 09:13
Előzmény: #12069  pampa
#12070
Már vasárnap este nyilatkozott valamelyik település polgármestere, hogy megegyeztek a kártérítésről....
Van az úgy, hogy az ember inkább hitelből vásáról és vállalja a kamatot, mert promt nincs annyi pénze, amennyi a céljához kell.
Itt is erről van szó!
pampa 2008. 09. 30. 09:09
Előzmény: #12068  Törölt felhasználó
#12069
csendes

Nem abban van a lényeg...
Megint átsiklottál felette.
Már reggel bejelentették és du. jött meg az ideiglenes engedély.

És végül gondolom megint nem lesz felelőse annak,hogy a költségvetés több 100 milla büntit fizet ki az érintett települések részére,ahelyett hogy betartották volna a szerződésben lévő pontokat...

Könnyű a más ....... a csalánba dugni...
Törölt felhasználó 2008. 09. 30. 08:26
Előzmény: #12067  pampa
#12068
Szia Pampa!
Lehet, hogy igazad van , bár kétlem.
Szerintrm megkapták az érintett települések a kért "kártérítést".
Tudod van annyi pénz, amiért már akár korpás is lehet az ember haja......
pampa 2008. 09. 30. 07:57
Előzmény: #12066  Törölt felhasználó
#12067
Lehet,hogy jött a telefon felsőbb szintről?
Hiába,a törvények rendeletek csak a "kicsikre" vonatkoznak.....

Miután a Nemzeti Közlekedési Hatóság, egyetlen nappal a hivatalos megnyitó kitűzött napja előtt kiadta az M0-ás autóút érintett szakaszára vonatkozó ideiglenes forgalomba helyezési engedélyt.

Az autóút átadás előtt álló új, északi hídjának engedélyezési eljárását a hatóság kiemelt ügyekkel foglalkozó igazgatósága folytatta le, az ideiglenes engedély kiadásáról szóló döntést mégis csak e hét hétfőn délután jelentették be. A híd keddi átadását ugyanakkor a Kormányszóvivői Iroda már hétfőn kora délelőtt meghirdette, bejelentve, hogy a ceremónián részt vesz Gyurcsány Ferenc miniszterelnök és Szabó Pál közlekedési miniszter is. A híd és az érintett pályaszakasz átadásával az M0-ás autóút nyomvonala immár a 11-es főutat is eléri, Békásmegyer illetve Budakalász térségében.
Törölt felhasználó 2008. 09. 30. 00:54
Előzmény: #12011  Törölt felhasználó
#12066
"Rövidesen ki fog derülni, hogy a rombolók az elnyomó hatalom provokátorai."
Hát ez jó Cetas. De akkor miért linkelsz be olyan cikkeket, ahol nagyon sajnálják a földre tepert és megbilincselt "forradalmárokat". Akkor most sajnáljuk őket mert forradalmárok vagy az elnyomó hatalon provokátorai és jó ha leteperik őket?
Lehet szídni egyszer a nyulat azért mert van rajta sapka, egyszer meg azért, mert nincs. De egyszerre a kettőért...?
Törölt felhasználó 2008. 09. 30. 00:31
Előzmény: #12064  TrendMan
#12065
A Rájátszásnak az a része érdekes, amelyben Bencze Izabella szerepel:

link
TrendMan 2008. 09. 29. 22:37
Előzmény: #12062  Törölt felhasználó
#12064
Látod SirGeorge,
A Nemzeti vagyonmegőrzési stratégia hiánya egy nagyon ütős probléma.
Teljesen ledöbbentem tegnap, amikor olvastam, hogy a teljes nemzeti vagyonunk 98 %-a már külföldi kezekben van ....

a magyar politika mindíg is úgy kezelte ezt a kérdést, mintha egy kamasz megszerezné a család takarékbetétkönyvét és időnként rájár és felvesz belőle kisebb-nagyobb összegeket.
Aztán eccercsak volt-nincs.

Ez DÖBBENETES !
Törölt felhasználó 2008. 09. 29. 21:53
Előzmény: #12062  Törölt felhasználó
#12063
Pánik egy szál se, pláne mivel épp megvetendő shortos vagyok, aki bár kicsiben de ezt az egészet előidézi.

Csak pitiáner az egész.

A szőrnyű az egészben, hogy majd felnő egy nemzedék (vagy már fel is nőtt?), akik azt hiszik ez így normális.

Lásd szintén a foci.
Törölt felhasználó 2008. 09. 29. 21:44
Előzmény: #12059  Törölt felhasználó
#12062
kanyisz,
ne pánikoljál, mert holnap is felkel a nap és lesz bank is meg tőzsde is,
csak épp a tavaly ősszel elfogadott törvény előírása ellenére nemzeti vagyon stratégia nincs,
pedig igény volna rá
üdv,
SirGeorge
TrendMan 2008. 09. 29. 21:35
Előzmény: #12060  TrendMan
#12061
Ha elfogadjuk azt, hogy a magyar foci válsága és az a lefelé tartó spirál, amiben évtizedeek óta vergődik kísértetiesen hasonlít a magyar politikai életben eluralkodó nívótlansaghoz, akkor feltételezhető, hogy ugyanaz az ok áll a háttérben.
Ez az ok pedíg a rövid távú haszonszerzés igénye .

Topik gazda

saru
4 3 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek