Topiknyitó: saru 2007. 02. 03. 08:30

Mi lesz veled Magyarország?  

a tegnapi falbontó események is végképp feltették bennem a kérdést, hogy mi lesz az országgal?, mert véleményeket hallani a FIDESZ-ről, Gyurcsányról, holott a kérdés az, hogy mi lesz veled Magyarország?, erre kell a választ keresni!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
sly36
sly36 2008. 08. 09. 13:34
Előzmény: #11619  zotya32
#11620
Kizárt dolog, hogy ne lett volna üzemanyag a gépben, hiányára több pirosan villogó műszer, hang időben figyelmeztet.
Ekkora hibát nem követ el egy pilóta.
Az inkább elképzelhető, hogy a hajtómű(vek) valamilyen okból nem kaptak üzemanyagot.
zotya32 2008. 08. 09. 12:56
Előzmény: #11614  mondoka
#11619
egy mentőhelikopternek mindig teli tankkal kéne várni a riasztást; minden forduló után azonnal fel kellene tölteni üzemanyaggal; még akkor is ha az 20 percig tart és 3-4 percig mint Európában;
Törölt felhasználó 2008. 08. 09. 10:11
Előzmény: #11617  Törölt felhasználó
#11618
Ja és aki Vígalmi intézménybe megy be az legyen tisztában azzal hova megy, Budapesten is Londonban isi, Párizsban is.

Nehogy már ilyen sztorik, amelyek a világ minden pontján előfordulnak (és érdekes módon a világon mindenütt tök egyforma mulatóhelyeken) számítsanak az itéletben.
Törölt felhasználó 2008. 08. 09. 10:07
Előzmény: #11606  matgab
#11617
"Váci utca -Bp szinte egyetlen és rövidke sétáló utcája"

Te legalább 20 éve nem jártál Budapesten.
Az a rövidke ma már a Fővám tértől a Vörösmarty térig tart, néha menj át az Erzsébet híd utáni szakaszra is.
Amit kapásból fel tudok sorolni: Hajós utca fele, Ráday utca fele (én ezt szeretem a legjobban, nagyon jó a hangulata), Köbánya központja (utca nevet nem tudom) sétáló utcák.

Qrvára unom Budapest szídását. Tök jó város, persze van mit fejleszteni, de nincs mit szégyenkeznie semelyik másik EU nagyvároshoz képest (persze szegényebb egy csomónál, de ez más ügy)
mondoka 2008. 08. 08. 22:54
Előzmény: #11615  Törölt felhasználó
#11616
-A sogonőm dolgozott mentőhelikopteren.-

De ha hülyeséget mondanék nyájasan és alázattal bocsánatot kérek tőled, bárkitől , a kormányunktól !

Törölt felhasználó 2008. 08. 08. 22:48
#11615
mondoka,
bár még soha nem mondtam a fórumon ilyet, de most ki kívánkozik belőlem; oltári hülyeségeket mondasz

üdv
mondoka 2008. 08. 08. 22:29
Előzmény: #11613  Törölt felhasználó
#11614
OKé! Mi a f@sz köze van!??

AZ hogy nem teli tankkal állnak a helikopterek bevetésre várva! Hanem porzó tankkal, mert alul van finanszírozva az egész mentés !
Persze ez is a dolgozó hibálya, meg az is hogy a feleslegesen fennálló stresszhelyzetben rosszul döntött....
Jólvan! Miért nem szereltek rá pedálokat mint a biciklire!
Vagy vettek volna repülésleckéket, úszáslecke módjára !
Nincsennek,illetve aalul vannak képezve a dolgozók, meg különben is nem túlóráznak eleget!
-Dögöljenek meg !

Elnézést! De ez ma Magyarország !
Törölt felhasználó 2008. 08. 08. 22:19
#11613

...most pedig ahhoz a fantasztikus magyar mentalitáshoz gratulálnék, hogy egy jármű tankolását ill. egy félig üres tankkal túl messzire való repülést a magyar egészségügy "odáig süllyedt" óbégatással és hurrogással reagálja le valaki...

MI A FASZ KÖZE VAN egy emberi mulasztásnak, hanyagságnak az egészségügyhöz??????????

könyörgöm lássuk már valósan a dolgokat, ne akarjunk már mismásolni, bele magyarázni dolgokat.
mondoka 2008. 08. 08. 22:15
Előzmény: #11611  Törölt felhasználó
#11612
Régebben olvastam, hogy állandóan porzó tankkal üzemeltek, mert annyira nics pénz.
Volt olyan hogy sürgős beteggel lassabban jutottak célba mintha busszal mentek volna , mert közben vissza kellett repülni tankolni.
Bár feltehető a kérdés hogy nem figyelt a mutatóra a pilóta?
Bár ehez hozzáteszem hogy gondoljunk bele a pilóta helyébe, a megégett kis beteggel a fedélzeten...
talén arra gondolt ha ott leszállnak a puszta közepén,
mikor jut kórházba a betege. Ott nincs ami megtankolja. Talán azt hitte tart még egy kicsit az üzemanyag, de tévedett. Ilyen stresszes helyzetben vajon mi hogy döntenénk? Vajon mindig helyesen?
Ott ahol nincs jó döntés?

Bezzeg a felesleges miliárdos kiadások, lenyúlások, kormányzatinegyed tervek, portálok,
kommunikációs kiadások, sorolhatnánk vég nélkül!
Ez ma Magyarország európában !
Törölt felhasználó 2008. 08. 08. 21:40
Előzmény: #11610  mondoka
#11611
"B... meg!!! Ez nem hír!???
-Hogy nem ömlik a médiából !"

Nem ömlik, mert a Népszava, a Népszabadság, megyei lapok, közszolgálati tévék, kereskedelmi tévék --- hazugsággyárak...

Nem mondom meg milyen szócsövek, úgyis mindenki tudja...

Agymosó, szennymédiumok, speciálisan szűrt hírekkel...
mondoka 2008. 08. 08. 16:09
Előzmény: #11608  Törölt felhasználó
#11610
B... meg!!! Ez nem hír!???
-Hogy nem ömlik a médiából !

Kifogyott az üzemanyag a mentőhelikopterből!

A magyar egészségügy odáig süllyedt, hogy a mentőhelikopterekbe sem jut elég üzemanyag.

Kifogyott az üzemanyaga, és emiatt zuhant le múlt héten csütörtökön Apajpusztánál a Légimentõ Kht. helikoptere - értesült a HavariaPress.

Bár még javában folyik a két halálos áldozatot követelõ helikopterbaleset vizsgálata, annyi már most bizonyos, hogy menet közben kifogyott a helikopter üzemanyaga. A fekete dobozt sem vizsgálják már tovább, mivel az abban tárolt adatokat is biztonságosan lementették a szakértõk.

A baleset kivizsgálói már az elsõ pillanatban, a helyszínen sejtették, hogy ez áll a baleset hátterében, ezért is nem rendelték el a típus repülésének felfüggesztését. A hírügynökség információit senki sem kívánta kommentálni a baleset kivizsgálásának befejezéséig.

(HavariaPress)

mondoka 2008. 08. 08. 16:06
Előzmény: #11608  Törölt felhasználó
#11609
B... meg!!! Már elnézést!
Ez nem hír hogy a föld alól kell ide bemásolnom !

Kifogyott az üzemanyag a mentőhelikopterből!

A magyar egészségügy odáig süllyedt, hogy a mentőhelikopterekbe sem jut elég üzemanyag.
Kifogyott az üzemanyaga, és emiatt zuhant le múlt héten csütörtökön Apajpusztánál a Légimentõ Kht. helikoptere - értesült a HavariaPress.

Bár még javában folyik a két halálos áldozatot követelõ helikopterbaleset vizsgálata, annyi már most bizonyos, hogy menet közben kifogyott a helikopter üzemanyaga. A fekete dobozt sem vizsgálják már tovább, mivel az abban tárolt adatokat is biztonságosan lementették a szakértõk.

A baleset kivizsgálói már az elsõ pillanatban, a helyszínen sejtették, hogy ez áll a baleset hátterében, ezért is nem rendelték el a típus repülésének felfüggesztését. A hírügynökség információit senki sem kívánta kommentálni a baleset kivizsgálásának befejezéséig.

(HavariaPress)

Törölt felhasználó 2008. 08. 08. 10:36
Előzmény: #11607  matgab
#11608
Várjá'

Arról még nem is beszéltünk hogy
matgab 2008. 08. 08. 10:30
Előzmény: #11606  matgab
#11607
az biztos, hogy nemcsak a lokálokkal van a baj.
Például óriási szakember hiány is van Mo-n.
A kivitelezők elvállalnak munkákat és utána olyan román "szakikkal" végeztetik el a munkát alvállalkozásban, akik még kalapácsot sem nagyon láttak, de bevállalják, mert pénzt kapnak...

Alig (sehol) nem talál az ember normálisan és normális áron dolgozó villanyszerelőket, víz-gázszerelőket, klímásokat, kőműveseket, csempéseket, melósokat...

Aztán ha meg te szolgáltatsz valamit, akkor meg a vevők felejtenek el sok esetben fizetni.
Aztán felszámolhatod a cégét legfeljebb...Másnap már az új cégével más szállítót fog átverni. Semmi személyes felelősségrevonás.

Az állami bürokratúráról meg kár is beszélni...
Na megyek dolgozni...
matgab 2008. 08. 08. 10:26
Előzmény: #11604  Törölt felhasználó
#11606
Igen,ha azt vesszük, hogy a Soho és a Váci utca környéke az ugyanaz, akkor elismerem, hogy ugyanaz a helyzet...
Mondjuk én már a középiskolában is azt tanultam, hogy a Soho London szórakozónegyede annak különböző bugyraival, míg a Váci utca -Bp szinte egyetlen és rövidke sétáló utcája-nem erről kellene, hogy híres legyen...

Az meg hogy ott is szar, az nem azt jelenti, hogy itt is szarnak kellene, hogy legyen.
Nekem kicsit elegem van abból, hogy a hanyatló nyugat imperializmusából átvesszük az összes szar dolgot amit eladnak nekünk úgy, hogy ez a kapitalizmus, ezt akartátok, míg a nyugat szociális hálóját, bérszínvonalát, jobban szabályozott picai rendszerét nem tudjuk átvenni...
Mondjuk ez ellen nem sokat tudok tenni.

Azért biztos van a Földön olyan ország, ahol ezt a kérdést megoldják vhogy.
saru 2008. 08. 08. 09:25
Előzmény: #11593  pampa
#11605
további maszatolás...!
------------------------------------------------------------------------------ ---
Fodor: az SZDSZ augusztus végéig vár a kormány programjára
2008. augusztus 7. 18:00
Megalakulása után száz nappal sincs programja a kisebbségi kormánynak, nincs világos iránya annak, hogy mit akar a kabinet; az SZDSZ augusztus végéig ad haladékot arra, hogy a kormány bemutassa cselekvési programját - mondta Fodor Gábor, az SZDSZ elnöke csütörtökön Budapesten. Az ország érdeke és a választók érdeke az, hogy tudjuk, mit akar tenni a kormány, mi a szándéka, mi a cselekvési iránya. Ma ezt senki nem tudja. Eltelt száz nap úgy, hogy nem vagyunk tisztában ezzel a kérdéssel - hangsúlyozta Fodor Gábor. Vadai Ágnes, az MSZP országgyűlési képviselője ennek kapcsán azt mondta, az MSZP-nek világos programja van: biztonság, partnerség és fejlesztések...
(MTI)
Törölt felhasználó 2008. 08. 08. 07:53
Előzmény: #11603  Törölt felhasználó
#11604
Nem csak a lokálokkal van itt baj...

Az éttermekben is átverik a túristát, és akkor még nem beszéltünk a taxis hiénákról, a méregdrága szuvenírárusokról.
Bp-en elég a Váci utcától 2 utcával arrébb sétálni. Golyónyomtól az omló vakolatig minden játszik.
Tonikörtisz hjába erőlködik.
Törölt felhasználó 2008. 08. 08. 07:47
Előzmény: #11602  prfecó
#11603
Párizsban még az üvegeket is harmadolják ? pfö ?
prfecó 2008. 08. 08. 07:13
Előzmény: #11601  Törölt felhasználó
#11602
Párizsban , egy kis lokálban egy 0,33 üveg sör 140.000 Ft és három kis csaj( tangában topless) akarta magát egy-egy kis üveg pezsgőre meghívatni magát. Haverom kb. 1,5 milkával meguszta a cechet, igaz feka verőemberek beszélték rá , rendőrök kijöttek-megmondták ki voltak írva az árak , nem kötelező ott inni.
Törölt felhasználó 2008. 08. 08. 07:04
Előzmény: #11599  matgab
#11601
szia matgab!

Mindig jóérzéssel tölt el, hogy ilyesmi miatt lehet szídni Magyarországot.

Én akkor jártam így mikor életemben először betértem a Sohoba. Bementem egy bárba körülnézni (persze mellém ült egy csaj is), két kóláért fizettem 300 fontot. Nem akartam, de odajött egy hatalmas feka csávó az asztalomhoz és rábeszélt. A kola egyébként többe került (már nem emlékszem az induló árra), csak nálam nem volt több pénz. Szerencsémre megelégedtek a nálam lévő összes készpénzzel, nem vertek meg.

Soha többé nem tértem be a Sohoban sehova, de azért Londonban időnként előfordulok.

Welcome to the wild west, welcome to the British capitalism.

Topik gazda

saru
4 3 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek