Topiknyitó: saru 2007. 02. 03. 08:30

Mi lesz veled Magyarország?  

a tegnapi falbontó események is végképp feltették bennem a kérdést, hogy mi lesz az országgal?, mert véleményeket hallani a FIDESZ-ről, Gyurcsányról, holott a kérdés az, hogy mi lesz veled Magyarország?, erre kell a választ keresni!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2008. 04. 24. 03:59
Előzmény: törölt hozzászólás
#10480
"Utólag megmondom neked az 5ös lotto számokat :)) Mellesleg Mo oda áll, ahova kényszerítik... "

Nem véletlenül írtam, hogy a háború már a kezdete előtt eldől (az esetek többségében, de van kivétel).

A II. vh. például szerintem elég egyértelmű volt a szövetségi rendszerek kialakulása után, a tengelyhatalmak véleményem szerint még "felülteljesítők" is voltak.

Oda áll ahová kényszerítik? Azért sokan ellenálltak a kényszernek. 39-ben pedig még nem szálltak meg minket. (Elsősorban a rendkívüli történelmi sorsközösségük miatt a lengyeleket hozom fel - szinte lemásolták a történelmünket)
Többeknek meg később jött meg az eszük, de legalább megjött.
De ez hosszú :)

Törölt felhasználó 2008. 04. 23. 23:31
Előzmény: törölt hozzászólás
#10479
"Erre egyetlen megoldás az oktatás. Ugyanis a jobb, több oktatásban részesült, kiművelt ember kevesebb gyereket vállal. Akkor is ha roma."
Erre van egy kiváló megoldás. Az értelmiségnek támogatni kell anyagilag a gyermeknevelést, az iskolázatlanoknak pedig fizetniük kell érte.
kissherceg 2008. 04. 23. 23:08
Törölt hozzászólás
#10478
togyozo 2008. 04. 23. 23:08
Előzmény: #10469  Törölt felhasználó
#10477
DLPH!

Látom a mai kedvenc szavad a demagóg lett :)

"na ez is demagóg...indoklás nuku, és nem is igaz, könnyű cáfolni is..."

akkor mondj még egyet, ha olyan könnyű cáfolni.
Törölt felhasználó 2008. 04. 23. 22:58
Előzmény: #10475  Törölt felhasználó
#10476
"Vágó nyíltan beszélt a politikai nézeteiről, és azzal is tisztában van, hogy az általa képviselt liberalizmus ma inkább szitokszó, mint bármi más.

Összetett eszmerendszerét, amiben az előző rendszer és a jelenlegi politikai ellenzék elutasítása egyaránt benne van, nem kívánjuk részletesen bemutatni, de azt az érdekes részletet érdemes kiemelni, hogy Vágó annak ellenére, hogy alapvetően Gyurcsányt támogatja, felelőssé is teszi a politikust azért a helyzetért, ami mára kialakult az országban: „Úgy érzem, ő az egyetlen esélyünk arra, hogy az ország haladjon. Azt hiszem, ami ma történik, a korábbi osztogatások hibája. De most, amikor beszélgetünk, éppen kormányválság van, és ebben része van az ő kihívó naivitásának is”.

Vágó szerint rossz hírünk van a világban, Magyarországot nem szeretik az emberek, azt gondolják róla, hogy az a Balkán. „A politikai elit ma is saját esélyeit dönti romba módszeresen. II. József sorsát ismételjük meg ezekben a napokban” – mondja Vágó, majd hozzáteszi, Gyurcsány Ferenc napjaink II. Józsefe."
Törölt felhasználó 2008. 04. 23. 22:19
Előzmény: #10474  Törölt felhasználó
#10475
ez utóbbit én is tapasztalom... :)

viszont van honnan felfejlődni - a kutyapiszkot már össze-összeszedik a gazdik :)

azért ez pár éve még elképzelhetetlen volt...

Törölt felhasználó 2008. 04. 23. 22:13
Előzmény: #10473  Törölt felhasználó
#10474
Mellesleg a 2. kerületben többnyire értelmiségiek laknak, míg az általad említett városrészekben jóval kisebb az arányuk.
Törölt felhasználó 2008. 04. 23. 22:11
Előzmény: #10472  Törölt felhasználó
#10473
Jászságban.
Törölt felhasználó 2008. 04. 23. 22:10
Előzmény: #10470  Törölt felhasználó
#10472
lehet, iagazad van, bár én meg pont az ellenkezőjét látom

se a Bakátsra, se a Kálvin téribe nem járnak (én se, de a párom el-el megy)

vidéken meg mindig vannak, 500 fős faluban 2 templom is van...

6 kocsma elég durva...
merre van az a falu? szólok már az IHM-nek, ott is turnézzanak :)
Törölt felhasználó 2008. 04. 23. 22:08
Előzmény: #10470  Törölt felhasználó
#10471
Castorp, bizony sokan...én is ott lakom és oda....H. ZS. is...
viszont "vidéke" válogatja, mert a rokonok Pest megyében laknak, ahol általában nagyon magas a templomba járók száma
Törölt felhasználó 2008. 04. 23. 21:58
Előzmény: #10467  Törölt felhasználó
#10470
AKS, falun sokkal kevesebb a vallásos ember!
Saját tapasztalatból tudom, én a 2. kerületben lakom, itt rengetegen járnak templomba, dugók vannak vasárnap a pasaréten. Ugyanakkor viszonylag sok időt töltök egy kis falucskában (2200 lakos), ott senki nem jár temlomba, inkább kocsmába. Abból 6 van a faluban.
Törölt felhasználó 2008. 04. 23. 21:56
Előzmény: #10463  togyozo
#10469
"szerintem a Fidesz egyetlen jó szociális jellegű gazdpol lépése az volt, amikor a családi pótlékot iskolába járáshoz kötötték.
togyozo "

az egyetlen?

na ez is demagóg...indoklás nuku, és nem is igaz, könnyű cáfolni is...

persze mi a jó? ha eladjuk az energiaszolgáltatókat és a lakosság meg gazdagítja a tulajok zsebeit ...ő meg közben lassan felfordul?

a kiprivatizált energiaszolgáltató szektor árképzését mindenki a pénztárcáján érezheti

igen a tulajoknak ez kellemes...valóban
Törölt felhasználó 2008. 04. 23. 21:54
Előzmény: #10465  Törölt felhasználó
#10468
A "mi kultúránkat" illetően természetesen igazad van. A tipikus fogyasztói társadalmakban ez alapvetően így van. És azon sem kell csodálkozni, hogy akiket fogyasztásra neveltek, azok ezt is adják tovább a következő generációnak.
De nem csak ez a szemlélet létezik.
Törölt felhasználó 2008. 04. 23. 21:53
Előzmény: #10464  Törölt felhasználó
#10467
ezt nem tudom, honnan veszed. sztem falun elterjedtebb "mélyen vallásos" szemlélet, és iskolázatlanabbak az emberek, mint a városokban. legalábbis nekem így logikus...
Törölt felhasználó 2008. 04. 23. 21:51
Előzmény: #10463  togyozo
#10466
jó ötlet, de sztem kevés...

1. kijátszható
2. otthon nem fog tanulni (kötelező napközi lenne erre vmi félmegoldás, de akkor 1. pont problémája fokozódik), meg uazt az "erkölcsöt2 tanulja meg. nem csak tanulási, hanem szocializálódási probléma is ez (nem mondom, biztos lenne olyan rikta eset, amikor a roma gyerek hazaviszi az iskolából a tanultakat, és "okítja" a szüleit - de gondoljunk csak bele: a "normál" sulik is botránytól hangosak - tanárverés. stb - hogy lenne ez akkor romák eseténben?)

szóval nagyon szkeptikus vagyok, mondjuk a semminél biztos hogy jpbb lenne egy ilyen program (vigyáztam, nehogy progromot írjak :) ...ezt nem hagyhattam ki :)

duplán sajnálom szegény roma kölköt, aki talán jobb sorsra lenne érdemes, és gyakran egy "csandála" lesz belőle felnőve is...

sztem jobb lenne a szülőktől elvenni őket, mert mindenképpen hatnak a negatív hatások, ha velük 1 házt.-ban vannak, mindegy, hogy a pótlékot suliba járáshoz kötik, és ezért esetleg járatják is "rendesen"

meg amúgy is ez kétélű kard: én roma fejjel úgy gondolkodnék, hogy "bukjon minél többet a suliban, mert akkor jár a pótlék" - jó persze lehetne jegyekhez is kötni, de akkor meg a tanár lenne "nyomás alatt" hogy finoma fogalmazzak az osztályozásnál...
Törölt felhasználó 2008. 04. 23. 21:34
Előzmény: #10464  Törölt felhasználó
#10465
"Oktatás és gyermekvállalás között nem húznék párhuzamot. "

Pedig húznak :)

A legegyszerűbb iskolázottság szerint nézni gyermekvállalást (reprodukciós arányt).
8 ált, érettségi, felsőfokúak reprodukciós arányai, ha tudok, keresek majd linket rá valamikor...

Ezenkívül lehet munkakör szerint is húzni párhuzamot, ami pedig összefüggésben van az iskolázottsággal.

Van párhuzam, nem is kevés...
Persze ettől még vallásosság szerint is van összefüggés, de az talán még bonyolultabb kérdés (kívánt eredmény szemszögéből).

Romáknál nagyobb arányú a vallásosság egyébként? Én nem tudok ilyen statisztikákról, de ez is érdekes lehet.
Törölt felhasználó 2008. 04. 23. 21:08
Előzmény: #10461  Törölt felhasználó
#10464
Oktatás és gyermekvállalás között nem húznék párhuzamot. A gyermekválalási hajlandóságot inkább a kultúra, az adott kulturkör határozza meg. Jellemzően a mélyen vallásos emberek körében nagy a gyermekek száma a családokban, ugyanakkor az átlagnál iskolázottabbak.
togyozo 2008. 04. 23. 21:04
Előzmény: #10462  Törölt felhasználó
#10463
AKS!

"hogyan akarsz roma kölyköket oktatni, amikor a szüleik eleve visszahúzzák? "

szerintem a Fidesz egyetlen jó szociális jellegű gazdpol lépése az volt, amikor a családi pótlékot iskolába járáshoz kötötték.
Törölt felhasználó 2008. 04. 23. 21:00
Előzmény: #10461  Törölt felhasználó
#10462
minden épeszű ember kedveli a statisztikát, és keresi az összefüggéseket... mint ahogy van is az iskolázottság és a gyermekvállalás között - de kérdem én:

hogyan akarsz roma kölyköket oktatni, amikor a szüleik eleve visszahúzzák? nem kellene a gyerek jogaira hivatkozva elválasztani őket? kinek van több joga: a tróger munkanélkülinek a porontyához (hogya abban nevelje, amiben él), vagy a gyreeknek a méltó életkörülményekhez, tudáshoz, higiéniához, stb?
Törölt felhasználó 2008. 04. 23. 20:49
Előzmény: törölt hozzászólás
#10461
Ha már a nevem olvasom :)

"Ergo esetleg megismétlődik újabb trianon és kiválik egy romaland belőlünk. Akkor majd megint lesznek 100év múlva pénznyelő, tőzsdenyuszi,konki akik elmondják, hogy igazából tehetetlenek voltunk. Ez a büntetés rendben van.
"

Nos, előtte ilyet is írsz:
"Mo esetleg ismét a rossz oldalon lesz, megint békeszerződés. "

Nem a rossz oldalra kell állni. Többnyire a rossz oldal a vesztes oldal. Ezenkívül általában az az oldal, amely kezdi a háborút (konkrétan, nem szélesebb értelmezésben).
Tehát, ha van rá lehetőség, nem kell háborúba lépni (lásd Svájc). Ha elkerülhetetlen, akkor védeni a hazát tigrisként. Ezek a jó oldalak. Aggresszor oldalán csatlakozni egy háborúba nem lesz harmadszor sem jó oldal - nekünk amúgy sincs nagy szerencsénk a győztes oldalak kiválasztásában.

"Ugye első román, szlovák egyetemeket mi alapítottuk, szabadon gyakorolhatták a jogaikat, infrastruktúrát építettünk anno. Most fretek kolléga mit kér, megint tanítatás, képzés stbstbstb"

A kisebbségek háborúk előtti, alatti helyzetébe nem akarok belemenni, de ha jól értem nem akarsz 50%-os roma lakosságú BAZ megyét.
Erre egyetlen megoldás az oktatás. Ugyanis a jobb, több oktatásban részesült, kiművelt ember kevesebb gyereket vállal. Akkor is ha roma.

Japánban általában, de főként az iparosodás után, hatalmas gond volt a lakosság növekedése, hiszen a szigetek korlátozott művelhető területtel rendelkeztek (eleve a többször termő rizsföldek természetesen az uralkodók). Mit találtak ki? Oktatás erősítése. Érdemes Japán korfákat, és demográfiai mutatókat elemezni a XX. sz-ban.

Kínában (az iparosodás után), a 20.sz. második felétől nagy gond a népesség növekedése. Mit találtak ki? Rendeletileg szabályozzák, korlátozzák a vállalható gyerekek számát. Eredményes? Nem.
Falun a fiúgyermek a "kincs", ha született már 1 (de inkább 5) lány, akkor is kell a fiú, ha ehhez meg kell kerülni a rendeleteket.
Érdemben a problémát nem oldották meg.

Ha a romák nem fognak a jövőben használható, megfelelő oktatásban részesülni (mindegy milyen okokból), akkor nem fog a "népszaporulatuk" csökkenni. Ez ilyen egyszerű. Elvben, gyakorlatban persze bonyolult.

Nem csak a romák érdeke, a megfelelő romaoktatás, az egész ország érdeke. Ha nem lesz jó oktatás (mindenkinek az országban, romának és nem romának), akkor valóban:
" Így tűnnek el birodalmak ill országok a történelemben."

U.i: finnek az oktatásba fektettek, és kutatásba, amikor megpróbáltak válságukból kilábalni. Bejött.

Klebelsberget pedig ma is visszasírnánk.

Csak ugyanazt kellene megcsinálni - a lehető legnagyobb mértékben (ami sokaknak irreálisnak is tűnhet) előtérbe helyezni az oktatást. Ezen belül külön is a romákét. Minden más felett/előtt.
Ez a kulcsa egy nemzet/ország fennmaradásának.

A háború és a lezárása nem a háborúban dől el. Már jóval korábban.

Topik gazda

saru
4 3 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek