Topiknyitó: saru 2007. 02. 03. 08:30

Mi lesz veled Magyarország?  

a tegnapi falbontó események is végképp feltették bennem a kérdést, hogy mi lesz az országgal?, mert véleményeket hallani a FIDESZ-ről, Gyurcsányról, holott a kérdés az, hogy mi lesz veled Magyarország?, erre kell a választ keresni!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
zotya32 2008. 04. 01. 16:12
Előzmény: #9619  pampa
#9620
na most meg mi van? index-en még van olyan cikk, hogy feri hajlandó távozni, ha ez az ára a koalíciónak; most meg inforádió, biztos, hogy vége a koalíciónak.... Most megy feri, vagy nem megy feri? Én örülnék, ha maradna, hiányozna....
pampa 2008. 04. 01. 16:00
Előzmény: törölt hozzászólás
#9619
Biztossá vált a koalíció felbomlása
2008. április 1., kedd 15:45 InfoRádió
Kinyomtatom Elküldöm Betűméret + -
Ha nem történik politikai csoda, április végén felbomlik a jelenlegi kormánykoalíció, és az MSZP kisebbségi kormányt alakít - közölték a pártok politikusai a koalíciós egyeztetés után.


1
A tárgyalás után Lendvai Ildikó, a nagyobbik kormánypárt frakcióvezetője közölte: ha nem változik a helyzet, májusban az MSZP kisebbségi kormányt alakít, Gyurcsány Ferenc miniszterelnök marad.

Lendvai Ildikó hozzátette: az SZDSZ ígéretet tett arra, hogy ellenzékből is támogatja majd a konvergenciaprogram végrehajtását, a reformokat, valamint a szükséges szerkezeti átalakítást.

A frakcióvezető hangsúlyozta: nem készülnek miniszterelnök-cserére, nem lesz bizalmi szavazás sem.

Gusztos Péter, az SZDSZ frakcióvezető-helyettese elmondta: pártja konstruktív ellenzéki szerepre készül. A politikus szerint nincs jelentősége annak, hogy Fodor Gábor környezetvédelmi miniszter és államtitkára, Kovács Kálmán egyelőre nem nyújtotta be lemondását.
kissherceg 2008. 04. 01. 15:42
Törölt hozzászólás
#9618
Törölt felhasználó 2008. 04. 01. 15:31
Előzmény: #9601  Törölt felhasználó
#9617
kanyisz, honnan tudod, mennyi lenne nem tényleg üzleti alapon működő MÁV Cargo nyeresége?
Nem akarok hülyeséget írni, de gondolom sokszoros. Úgyhogy nehéz megbecsülni így tudatlanul a tényleges értékét, mostani nyereséget alapul véve biztosan nem érdemes, vagyis nem értek egyetérteni a számolásoddal.
Ismerve a kormányunkat teljes joggal feltételezi mindenki a stiklit.
A 1,5 mrd szerinted nem valamelyik MSZP-SZDSZ-es zsebébe csúszott? Naivitás mást feltételezni...
Törölt felhasználó 2008. 04. 01. 15:17
Előzmény: #9604  matgab
#9616
matgab

Te egy orákulum vagy ebben az elb@szott mátrixos világban.
Kívánom neked (meg nekem):)), hogy jöjjön be minden jóslatod.
Na persze nem úgy, mint a tőzsdén...:))
saru 2008. 04. 01. 15:04
Előzmény: #9614  kassziopeia
#9615
Ezt írtam a topikindítás napján, álláspontom változatlan, Gyurcsány lecserélését számtalanszor írtam... !

"Re: Mi lesz veled Magyarország? Előzmény válasz erre 2007.02.03
az folytatódik, ami szept.-ben elkezdődött !,

és meddig fog tartani?, nem 2010.-ig !,

a nemzetírtó kormány mandátumáig,

hanem amíg az új nemzeti kerekasztalnál nem lesznek rögzítve az ország alapvető és időszerű kérdései hiteles személyekkel és pártokkal, amelyekből jelenleg egy sincs !!!
saru"
kassziopeia 2008. 04. 01. 14:04
Előzmény: #9608  saru
#9614
"Saru" nem elitélendő a naívságod

"Az elmúlt 18 év időszakának és az elit elszámoltatása, felelősségrevonása ! "

láttál Te már ilyet, én nem. Nálam Princz Gábor veri a lécet. A hogolyót senki sem meri eldobni friss hóra, hegyoldalra.

Törölt felhasználó 2008. 04. 01. 14:03
Előzmény: #9612  matgab
#9613
38 millióért mennyit kell dolgoznia egy átlag magyarnak? Ez a fé.eg a xar korrupt féléves munkája után felveszi ezt a pénzt és még meg lehet neki köszöni hogy nem 60 millával távozik. Nehéz ezt lenyelni amit ebben az országban művelnek. Gondolom már megvan neki a következő munkahelye, hasonló feltételekkel. (lásd Horváth Ágnes!!, akinek korházat kreálnak!)

"A volt egészségügyi miniszter az összevont Békés megyei kórházak élén"

"a kormányfővel egyetértésben - döntöttek a gyulai, a békéscsabai és az orosházi kórházak összevonásáról, amelynek csúcsigazgatójául a reggel menesztett Horváth Ágnest nyerték meg. "
link

Ha ez igaz, akkor nem találok szavakat!
matgab 2008. 04. 01. 13:50
Előzmény: #9609  pampa
#9612
azt nyilatkozták, ez egy normál piaci végkielégítés egy ilyen vezetőnek...

Kérdem én:
Kirúgnak -e olyan vezetőt, aki jól végzi a dolgát vagy kap -e végkielégítést, akit azért rúgnak ki, mert rosszul végezte a dolgát piaci környezetben...

60 millió...Ki a f@sz írt alá ilyen szerződést?? Én azt rúgnám ki, aki ilyet engedélyezett...
Törölt felhasználó 2008. 04. 01. 13:45
Előzmény: #9609  pampa
#9611
Sziasztok!

Szerintem, Magyarország egy csodálatos ország ahol, jó élni. Egy valamire van szükség... Hitre, a közös hit egy jobb országban, összetartást eredményez, az összetartás pedig fejlődést hoz. Itt az ideje, hogy HIGGYÜNK, gondolom, most nevettek azon amit írok, kis naív...meg hasonló, de én már megtapasztaltam a hit erejét...ezért merek így írni róla. Ne fikázzatok senkit, mert az ő véleménye is lehet igaz...
A HIT a lényeg, nem a diagrammok :D
Törölt felhasználó 2008. 04. 01. 13:44
Előzmény: #9609  pampa
#9610
Döbbenet...úgy szoár ez a bagázs, ahogy van.....
pampa 2008. 04. 01. 13:35
Előzmény: #9608  saru
#9609
38 millióval „szúrták ki” Antal Attila szemét

22 millió forintot lefaragott a főváros vezetése a BKV éléről távozó Antal Attila végkielégítéséből, aki így 38 millió forinthoz jut, és közös megegyezéssel távozik.

Az önkormányzati cégek felett a Fővárosi Közgyűlés Gazdasági Bizottsága gyakorolja a tulajdonosi jogokat.

A testület elnöke vasárnap még nem tartotta eltúlzottnak a 60 millió forintos végkielégítést sem. Arra hivatkozott, egy magáncégtől lényegesen több pénzzel távozik hasonló esetben egy felső-vezető.

A Főpolgármesteri Kabinet viszont sokallta az összeget, és jogászokkal próbált lefaragni belőle. Antal Attilától a korrupció-gyanús busztender és a tervezett járat-ritkítások után vonta meg a bizalmat a politika.
saru 2008. 04. 01. 12:53
Előzmény: #9607  Törölt felhasználó
#9608
" Az elmult 6 év kormányzati idöszakának teljesen elszámoltatása,felelösségre vonás. ";

ezt így módosítanám:

Az elmúlt 18 év időszakának és az elit elszámoltatása, felelősségrevonása !

és nemzeti kerekasztal létrehozása, a döntésekig szakértői kormány működtetése... !
Törölt felhasználó 2008. 04. 01. 11:17
Előzmény: #9606  Törölt felhasználó
#9607
gyakorlatból tudom, hogy evező lapáttal nagyon jól lehet kormányozni. ha tehát nincs külön kormány (kormányos) csak evezőlapátosok vannak, akik ismerik a célt és törekednek az elérni, akkor nincs szükség kormányra, csak dolgos kezekre.
lemondom a kormányt!
lemondom a pártokat!
lemondom a szofisztikált demagógiát!
lemondom a lemondást!
Törölt felhasználó 2008. 04. 01. 11:05
Előzmény: #9605  Törölt felhasználó
#9606
Új választásokat!
Az elmult 6 év kormányzati idöszakának teljesen elszámoltatása,felelösségre vonás.

Ezt kivánja a magyar nemzet!
Törölt felhasználó 2008. 04. 01. 10:55
Előzmény: #9604  matgab
#9605
Vagy ez :

link
matgab 2008. 04. 01. 10:46
Előzmény: #9602  pampa
#9604
szdsz sztem kilép a koalícióból és megpróbálja magát visszaküzdeni 5%-ig, közben folyamatosan fikázza gyurcsányt és az mszp-t, hogy az ő bénaságuk miatt nem ment a reform és a meghátrálásuk miatt nem "élvezhetjük " a reformok utáni gyümölcsöket...

Az mszp egy ideig kukán ül, majd mozgáshiányra hivatkozva lelökik a trónról Ferit...
2010-től elkezdődik a nagy osztogatás, azt kommunikálva, hogy ezt a reformok tették lehetővé, de az összes elhibázott dologért személyesen gyurcsány lesz a felelős és a párt igazából nem is ezt akarta, de most már a jó útra tértek...

Ennek megfelelően az szdsznek is megígérik, hogy stabiláizációs útra térnek és 2010-ben közösen indulnak az szdsz-szel, azaz bent tartják a szadesz-t a parlamentben, így nem tűnik el a potenciális kis szövetségesük...

A 2010-es választásra összeszednek 25-40%-ot (ketten együtt) és átadják a Fidesznek a hatalmat.
A Fidesz csak a KDNP-vel fog közös listát alakítani és kormányt alakít.
Az MDF elhappol 5%-ot és bejut.
A MIÉP- Jobbik párost szintén begyűjt 3-4%.ot, de erről a FIDESZ ismét lemond mert nekik már korábban is fontosabb volt az, hogy ne legyen rajtuk kivül más jobboldali párt (KDNP egy árnyékpárt), mint az, akár hogy választásokat nyerjenek...

Az MSZP olyan kényszerpályára helyezi a FIDESZ kormányát, hogy 2012-ig semmit sem fog majd tenni, amiért a média a Fidesz kormányt fogja hibáztatni. Az MSZP-Szdsz korrupciós ügyeit elkezdik szép folyamatosan felderíteni, persze csak úgy, hogy a 90%-át már elévülési idő után derítik fel...

Hát ez lesz, sztem...
Törölt felhasználó 2008. 04. 01. 10:32
Előzmény: #9602  pampa
#9603
Az SZDSZ kilépése a koalícióból (ha marad Gyurcsány), lehetőséget nyújt arra a megtisztelő szerepre, hogy Gyurcsány a koalíció megmentőjeként, Pártérdek alapján távozzon a hatalomból.
Főleg, ha a Déli Áramlat vezetői állásában elismerik kormányfői érdemeit. :)))
Ugyanakkor ez (a lemondás) nem "kötelező", mert egy kisebbségi kormányzás esetén az SZDSZ kívülről is úgy támogathatja a kormányt, ahogy akarja.
Az SZDSZ akarva-akaratlanul a miniszterelnök visszalépését segíti az üzleti életbe.
pampa 2008. 04. 01. 08:10
Előzmény: #9601  Törölt felhasználó
#9602
Egy másik szerint viszont szó sem lehet Gyurcsány Ferenc leváltásáról. „Elfogadtuk az SZDSZ ajánlatát: tőlünk nyugodtan pakolhatnak. Elkaristolunk kisebbségben pár hónapig, aztán a szadi rájön, hogy ez így nekik nem jó, és akkor újból tárgyalhatunk. Ha nem, akkor ősszel minden eldől: ha a szabad demokraták nem szavazzák meg az adótörvényeket és a költségvetést, akkor előrehozott választás lesz. Mi kapunk vagy 25 százalékot, ők meg 0,2-őt. Mi egyszer majd újra kormányozni fogunk, ők már soha többé” – vázolta elképzelését informátorunk.

link
Törölt felhasználó 2008. 04. 01. 07:06
Előzmény: #9588  Törölt felhasználó
#9601
drop
A 1,5 mrdFt-ról annyit lehet tudni, hogy valakik lenyúlták az osztrákokat. A hírek és a Cargó ára alapján ezért a pénzért nem csináltak semmit.
Az osztrákok hülyék, nekik kellene ezért otthon magyarázkodniuk.

Ilyen áron eladni viszont nem mutyi.
Ha tőzsdei cégről lenne sző az ami árazás 50-70%-t tartanánk elfogadhatónak, a különbséget pedig az országkockázattal magyaráznánk. Úgyhogy Bét árazással valahol 20-30 MrdFt közé áraznánk a Cargót.

Topik gazda

saru
4 3 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek